Štandardné veľkosti pre maľby pre maľby

Kúpiť rám pre maľbu je oveľa jednoduchšie, než si vybrať správnu veľkosť. Z materiálu tohto článku sa dozviete, aké sú parametre rámov pre maľby a ako si vybrať.

Vnútorné rozmery

Pod vnútornými rozmermi vyplývajú parametre „vo svetle“. To sú vzdialenosti medzi vnútornými hranami rámu opačných strán. Vo väčšine prípadov zodpovedajú rozmerom samotného obrazu, ktorý je nastavený v štvrtine bagety.

Štvrťok Bageta – Miesto pre umiestnených malebných maľovaní buď grafický obrázok. Tvorí sa úzkymi rohovými drážkami. Toto je zarážka šírky 5-7 mm v priebehu obvodu spechu. Štvrtina má hĺbku a šírku na vloženie práce.

Veľkosť viditeľného okna je parameter, ktorý určuje viditeľnú časť obrazu po umiestnení v ráme. Predvolená obálka zodpovedá samotnej práci. Určiť požadované množstvo koľajnice. Zohľadňuje vzdialenosť medzi obrazom a drážkami potrebnými na vylúčenie plátna.

Vnútorné parametre vo väčšine prípadov. Nezávisia na šírke bagety, rozsahu od 15-20 cm. Často zodpovedajú parametrom fotografických rámov. Ale aj neštandardné. Sú vyrobené podľa meraní zákazníkov.

Čo existujú externé rozmery?

Externé parametre závisia od vnútorného, ​​ako aj šírky bagety. Môže to byť úzky, typický, široký, jednotný a komplexný. Je zvolený s prihliadnutím na predvoľby chuti a štýlové interiérové ​​riešenie. Toto sú parametre rámu bagety pre najväčšiu stranu koľajnice.

Nemajú vplyv na výber veľkosti v rámci špecifických plátnov. Avšak, oni sa berú do úvahy pri výbere výrobku na inštaláciu v miestnostiach rôznych oblastí. To berie do úvahy parameter väčšej strany rámu.

Napríklad široké bagety sú vhodné pre priestranné izby, úzke rámy sa nakupujú do malých priestorov.

Prehľad štandardných formátov

Veľkosť rámca závisí od veľkosti obrazov. Na základe toho existujú ich špecifické odstupňovanie. Parametre sú rozdelené na „francúzsky“ a „európsky“.

Prečítajte si viac  Žlté orchidey: Popis, Typy a starostlivosť

Francúzsky

Francúzske maľby sa objavili v 19. storočí. Štandardné rozdielne rozdelenie do 3 kategórií. Každý z nich mal svoje meno:

 • „obrázok“ – obdĺžnik hľadá štvorcový formulár;

 • „Marina“ – najvhodnejší obdĺžnikový formát;

 • „scenéria“ – stredná možnosť medzi „postavou“ a „Marina“.

Každá zo skupín mala vlastné číslo, ktoré bolo určené najväčšou stranou (napríklad 15F = 65×54, 15p = 65×50, 15m = 65×46 cm). Všeobecne platí, že celkový počet veľkostí dosahuje 50 proti ruským parametrom 52 – od 15×20 do 100×120 cm.

Všetci majú sonicitu. Avšak, mnoho parametrov plátna dnes sú považované za zastarané. Štandardné pôsobiace francúzske plátna zahŕňajú:

 • Cloce (čiapka);
 • Pokladne;
 • ECU (štít);
 • Brazen (hrozno);
 • soli (slnko);
 • Cookry (umývadlo);
 • Grand Mond (veľký svet);
 • Universe (vesmír);
 • Koleso (Ježiš).

Samostatné formáty sú pomenované na font alebo vodné znaky na papieri. Môže to byť napríklad „veľký orol“ (74×105), „malý orol“ (60×94), „hrozno“ (50×64), „umývadlo“ (44×56), „veniec“ (36×46 alebo 37×47).

Európsky

Európske veľkosti obrazu majú jednoduchšiu číselnú maturitu uvedenú v centimetroch:

Malý

Stredný

Veľký

30×40

70×60

100×70

40×40

60×80

100×80

40×60

65×80

100×90

50×40

70×80

120×100

50×60

60×90

150×100

70×50

70×90

150×120

Toto sú veľkosť vnútorného okraja koľajnice. Európsky rozmerový rad rámcov čiastočne zhoduje s parametrami fotografií. Napríklad, dnes si môžete kúpiť rámovanie formátu A2 (42×59.4), A3 (29,7×42), A4 (21×29,7). Malé rámy tvoria 9×12, 9×13, 10×15, 13×18, 18×24, 24×30 cm.

Tipy na výber

Ak chcete správne vybrať rámček pre obrázok na stene, je potrebné vziať do úvahy množstvo nuansy. Napríklad veľkosť rámca označuje veľkosť plátna, ku ktorému zodpovedá vo väčšej miere. Rovnaký rám, založený na Passe a hrúbke, môže byť viac malieb.

Pri nákupe je potrebné sledovať, že nie je na drážku, ale rozmery uvedené na označení. Okno Hadím je zvyčajne o niečo menej ako parametre obrazu. Malá časť okolo okrajov obrazu bude zatvorená.

Prečítajte si viac  SpathifyLUM: Popis a rastliny z vlasti

Veľkosti hrany pre maľby môžu byť uvedené v centimetroch a palcoch (napríklad 4×6, 5×7, 8×10, 9×12, 11×14, 12×16, 16×20). V druhom prípade je ťažšie pochopiť, ktorý parameter zodpovedá konkrétnym plátnom. Je tiež ťažké vybrať si rámovanie, štvorcové, oválne, komplexné formy.

Pokiaľ ide o dielňu Baget, môžete sa stretnúť s špeciálnym odstupňovaním rozsahu dimenzie. Môžu to byť neštandardné rámovacie parametre (napríklad 62×93, 24×30, 28×35, 20×28, 10,5×15, 35×35 cm). Tieto rozmery sú označené pristávacími štvrťrokmi s technickým prijatím 1.5-1.9.

Pri objednávke alebo nákupe je potrebné odpredať zo zoznamu všetkých vyrobených štandardných formátov. To vám umožní čo najpresnejšie vybrať najlepšiu možnosť.

V predajniach môže Kupujúci ponúknuť štandardné formáty RÁMOVANIE (A1, A2, A3, A4). Veľké možnosti (210×70, 200×140) musia byť objednané v bagent workshops. V obchodoch najčastejšie majú malý rámec (40 až 50, 30 až 40).

Ak chcete správne vybrať požadovanú veľkosť bagure, je potrebné, aby sa merania plátna. Vyzbrojený vládcom (páskové opatrenie), merané dĺžku, šírku viditeľnej oblasti. Viditeľná časť obrazu sa môže utopiť vo vnútri rámu pre 3-5 mm na každej strane. Rámovanie by malo vyzerať trochu celé s plátnom.

Stále stojí za to zvážiť niektoré nuansy.

 • Externé veľkosti bagety môžu byť určené štýlom obrazu. Napríklad, často malá kresba potrebuje široký rám. Akvarel nefunguje bez pase. Portréty môžu byť usporiadané so štukovej bagetou s veľkými externými rozmermi.
 • Stojí však za zváženie: Čím väčšia je veľkosť, tým väčšia je tieň, vyhodený rámom. Takéto výrobky sa zakúpia, berúc do úvahy výpočet uhla osvetlenia. Samotný rám musí byť kúpený bez potreby montáže alebo orezávania. Ak je viditeľná časť okna väčšia ako vzor plátna, z jednej strany možno vidieť biely pás.
 • Pri nákupe štandardného produktu môžete použiť továrenskú vložku. To platí najmä vtedy, keď je potrebné zvoliť veľkosť rámca komplexného tvaru (napríklad v tvare srdca, klenutá, horšia).
 • Existujúce vložky sú spravidla narezané pod požadovanými parametrami. Ak chcete pochopiť, či je táto možnosť vhodná, musíte pripojiť vložku k obrázku. Ak je rám nie je vhodný, zostane na objednávku požadovanej možnosti v bagre. Pre neštandardný formát bude musieť zaplatiť drahšie.
 • Pri nákupe si môžete vziať do úvahy vnímanie obrazu. Predchádzajúci starí majstri boli vedení princípom zhody medzi profilom, šírkou rámovania a veľkosťou obrazu. Ak sú externé rozmery obvyklého výkresu veľké, majú číre profilovanie, „vedie“ oko do stredu obrazu. Vďaka tomu je vylúčený akýkoľvek vplyv životného prostredia.
 • V závislosti od výberu šírky a dizajnu môže rámec zvýšiť dojem malebného obrazu. Môže zdôrazniť hĺbku a dynamiku. Zároveň by mal mať rámec iný realitou ako samotná maľba. Celkové rámy (200×300 cm) sú vyrobené na objednávku. S ich objednávkou je dĺžka bagety určená obvodom plátna.
Prečítajte si viac  Myšlienky a techniky decoupage z kvetinárnych hrncov si to robia sám

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: