Všetko o Zephiranthes

Zephiranthes – bylinné trvalky patriace do rodiny Amarylline. Medzi kvetinovou vodou, meno „len“. Široká škála druhov a nenársnosti to urobila krásny kvitnúce rastliny veľmi populárne.

Bolo nám priniesol z Južnej Ameriky. Tam uprednostňuje rast v dažďovom pralese. Obyvatelia Južnej Ameriky ho používajú na liečbu kožných ochorení, popáleniny a obnovenia funkcií vnútorných orgánov. Kvety obzvlášť milujú ho pre rouse a dlhý kvet.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Popis zariadenia

Zephiranthes – očarujúce kvet, milujúca vlhkosť. Rastie v tropických lesných poliach a bažinatom teréne. Masívne kvitnú, začína počas stromov západného vetra. Názov v ruštine znamená „kvetina Marshmallow“ – Boh západného vetra. V prostredí kvetinovej vody sa tento názov uskutočnil ako spálňa ľalia.

Jeho najobľúbenejšie meno je „JUSTLE“, nadobudol žiadnu náhoda. Je to kvôli rýchlemu vzhľadu krvavého, ktorý okamžite strieľa z žiaroviek.

Pozornosť! Zephiranthes – jedovaté rastliny. Najväčší počet jedovatých látok je obsiahnutý v listoch. Pri práci s ním je potrebné použiť rukavice, aby sa zabránilo vzniku nepríjemných príznakov.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Vlastnosti rastlín

Zephiranthes má rootový systém žiarovky. Lukovitsa podlhovastý, v niektorých typoch oválnych alebo kolo. Žiarovky malé, len 0,5-3 mm dlhé. Početné listy listov pozostávajú z jasných zelených listov špičkovanej formy, ktoré tvoria 20-35 cm dlhé a asi 3 mm široké. Niektoré druhy ponecháva duté tubulárne.

Bloom trvá približne 2 mesiace. V závislosti od druhov sú kvety umiestnené na darebáku rôzne farby – žltá, snehová, ružová alebo fialová. Moje kvety podobné Crocus. Pozostávajú zo 6 široko klesol špicatý formulár. V strede jadru zaostreného žltého typu. Každá kvetina sa dá jeden deň, potom nahradí nové.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Názory

Pravdepodobne je ťažké nájsť amatérske kvitnúce rastliny, ktoré by nepôsobili na krásne kvety Zephiranthes Romastné. Jeho neuveriteľná transformácia počas obdivu kvitnutia. Rýchlosť tvorby kvetov tiež úžasne. Tento veľký a zahŕňa približne 90 druhov, z ktorých iba 10-12 sú prispôsobené na pestovanie v bytoch a domoch. Častejšie ako iní sú Zephiranth biely a veľký kvetový.

 • Zephiranthes Atamasssky – spoločný pohľad milujúci cool. Má malú cibuľu oválneho tvaru (2 cm v priemere) a krátky krk. Rúrkové listy, ukázali, asi 6 kusov na zásuvke. Dĺžka listov – 15-20 cm. Biele kvety so žltým centrom, priemerom 2,5-4 cm. Blossom začína ku koncu marca. Tento druh preferuje mierne chladnú teplotu.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

 • Zephiranth biely alebo snehobiely (Druhé meno – Zephyranthes Candida). Vo výške rastliny s rúrkovými listami dosiahne 30 cm. Blue-tvarovaná žiarovka, priemer asi 3 cm. Snehové biele kvety, perianth má tvar lievika. Dosiahli kruh 6 cm. Špicatá forma okvetných lístkov mimo ružovka. Coloros stúpa až do 20 cm. Masívne kvitnú, začína v polovici leta a až do polovice jesene.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

 • Zephiranthes Anderson Má ružovo-červené kvety s fialovými pruhmi. Jeho prirodzeným biotopom je Brazília, Argentína. Je to dosť nízke, zriedka dosiahne výšku viac ako 15 cm. Kvety pripomínajú tvar lievika s ostrými lístkami fialovej červenej a nasýteného žltého centra.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

 • Žltá Zephiranth (Citrine). Vnútorná rastlina má okrúhlu žiarovku a brúsené dlhé listy asi 30 cm dlhé. Krásne svetlé žlté farby kvety prekvitali na začiatku zimy. Kvetinová misa lievikového tvaru s zúžením pozdĺž okrajov. Kvety väčšinou v zime, v prvých dvoch mesiacoch. V oblastiach s teplou klímami sa tento druh pestuje na kvetinových lôžok a v kvetinových lôžok.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

 • Zephiranthes Veľko-kvetovaný (Rosea) s charakteristickou oválnou žiarovkou, v priemere s 3 cm, skrátené krk a lineárne listy 20-30 cm dlhé. Veľké single ružové kvety so žltým jadrom v priemere dosahujú 7-8 cm. Kvitnúce začína uprostred jari, s náležitou starostlivosťou, kvitnúce trvá 2-3 mesiace.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

 • Viacfarebné Zephiranthes priťahuje pôvodné sfarbenie okvetných lístkov. Ich nezvyčajné je, že ich nadácia je prevažne červená a hrany jemnej ružovej. Kvety Médium vo veľkosti. Kvety od polovice zimy pred začiatkom jari.

Všetko o Zephiranthes

 • „Výkonná ružová“ – táto odroda sa pestuje na parapete, ale v teplých regiónoch sa úspešne používa na terénne úpravy balkónov, vytvorenie kvetu. Dosiahnite rastlinuT 15-20 cm, očarujúce ružové kvety kvitnú v priemere do 6 cm. Na zvýšenie trvania kvitnutia je potrebné zorganizovať rastlinu do podávača 1-2 krát mesačne. Počas mieru (asi dva mesiace), Zephiranthes vyloží listy.

Uistite sa, že obmedzuje zalievanie a rastlina sa prenesie na tmavé miesto s teplotou nie vyššou ako 16 stupňov tepla. Po vzniku nových listov sa prenesie do Windowsill s dostatočným množstvom slnečného svetla.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Domáca starostlivosť

Zephiranthes – Živá rastlina, ktorá nevyžaduje starostlivú starostlivosť. Aj amatér podobný kvetov, ktorý nemá špeciálne zručnosti, môže rásť. Jednou z hlavných podmienok jeho rastu je dostatočné množstvo denného svetla. Je lepšie umiestniť závod v blízkosti okien umiestnených z juhozápadnej strany. V letných mesiacoch sa odporúča vykonávať Zephiranth na čerstvom vzduchu.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Osvetlenie

Zephiranthes potrebujú dostatok slnečného svetla. Je vhodný systém Windowsill, ktorý sa nachádza v južnej časti izby. V nadmerne horúcich dňoch by mali vytvoriť tieňovanie alebo nejaký čas odstrániť závod z parapetu, aby sa zabránilo prehriatiu.

Všetko o Zephiranthes

Teplota a vlhkosť vzduchu

„Strating“ pre normálne živobytie vyžaduje mierne chlad, takže je dôležité, aby sa neumožňoval zvýšenie teploty nad + 25 ° C, aby neprešli listy z tepla. V horúcich letných dňoch sa odporúča niekoľkokrát denne na usporiadanie miestnosti. Najpohodlnejšia teplota pre Zephiranthes – + 18 … + 22 ° C a v zime – + 14 … 16 ° C.

Všetko o Zephiranthes

Zavlažovanie a podriadenie

Toto odchod z mokrých lesov je pohodlné, aby boli v miere zvlhčenej pôdy. V tomto prípade, nadmerné zvlhčovanie pôdy prispieva k výskytu chorôb a hniloby žiaroviek. Potrebné sledovať, Do hornej časti doby pôdy na sušenie.

Niektoré druhy Zephiranthes potrebujú mier po fúkaní. Aby to urobil, hrniec je umiestnený na chladnom tmavom mieste a niekedy zvlhčovadlá zem – asi raz za 2 týždne.

Hnojiť bush hnojivo asi dvakrát mesačne. Vhodnejšie na použitie sú hnojivá v kvapalnej forme. Prstoklad Zephiranthes začína po odpočinku a prestane po kvitnutí.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Pôda

Zephiranthes potrebujú voľné hnojivo pôdu. Pre vnútorné rastliny môžete použiť univerzálne pôdne zmesi. Ak chcete pripraviť pôdu na vlastnú päsť, musíte sa miešať v rovnakých častiach Zeme, vlhkého a piesku, najlepšie veľkého.

Nádoba je potrebná nízka a výhodne toľko, takže v ňom je asi 5 žiaroviek, takže existuje asi 5 žiaroviek a priestor zostáva na výskyt detí.

Optimálne množstvo je 3-5 žiarovky zasadené v jednom hrnci. Takže rastlina bude vyzerať viac objemnejšou a poskytne viac farieb.

S jedným šírkou disemobarking by mal hrniec na 3-4 centimetrov prekročiť veľkosť žiaroviek.

Všetko o Zephiranthes

Kvitnúť

Útočná a trvanie kvitnutia závisí od typu rastliny, podmienok jej obsahu, množstva živín.

Niekedy flowerflows čelia vzácnym kvitnutím alebo jeho neprítomnosti. Nútiť Zephiranthes Bloom, musíte starostlivo preskúmať podmienky svojho obsahu. Vzhľadom na nedostatočnú starostlivosť a nedostatočnú sumu alebo prebytočných minerálnych látok v pôde, Zephiranth jednoducho chýba sily na kvitnutie. Ďalším dôvodom môže byť nedostatočný počet žiaroviek v hrnci. „Oddeľovanie“ netoleruje osamelosť a je dobre kvitnúca v spoločnosti 6-7 žiaroviek.

Po dokončení kvitnutia musíte znížiť farbu, takže 5 cm. Po vysušení zostávajúcej konope by sa malo starostlivo vytiahnuť. Sušené listy a kvety musia byť odstránené, aby sa zabránilo výskytu infekcií.

Všetko o Zephiranthes

Reprodukcia

„Len“ násobí dcérskymi spoločnosťami a menej často semienmi. Reprodukcia žiarovkami – najjednoduchší spôsob.

Kultivácia tejto rastliny zo semien je zriedka praktizovaná z dôvodu zložitosti celého procesu. Kvitnúce s touto metódou reprodukcie musí čakať 3-5 rokov.

Semienko

Semená musia zasiať okamžite po ich vzhľade, inak za pár mesiacov strácajú všetky svoje vlastnosti. Každý mesiac sa percento klíčenia znižuje. Semená sú zasiate v plytkých lunach v krabiciach s peat-piesickou pôdou. Potom je pôda starostlivo nastriekaná a pokrytá filmom. Krabica musí byť obsiahnutá pri teplote + 22 ° C a dlhé osvetlenie. Vetranie by sa malo vykonávať 1-2 krát denne počas 10-15 minút.

Prvé výhonky sa zobrazia po 2-3 týždňoch. Potom sa film odstráni. Rýchle sadenice sú zasadené v kvetináčoch zo zeme pre niekoľko sadeníc v jednej nádobe. Po 2-3 rokoch môžete očakávať prvý kvet.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Dcérske spoločnosti

Táto metóda je pomerne účinná a menej energia. Za jeden rok dospelá žiarovka dáva 5-7 deťom. Na transplantáciu detí sú starostlivo oddelené od žiarovky pre dospelých bez poškodenia koreňov a zasadených v inom hrnci. Odporúča sa, aby ste to urobili pred začiatkom odpočinku.

5-6 kusov. Zároveň, deti s krátkym krkom sa prehĺbia všetko, čo sa ukázalo, že je v zemi. Dlhé cirtové deti sedí, aby vyzerá ako trochu nad pôdou.

Po pristátí sa pôda striekala, potom, čo nie je pár dní vôbec zvlhčovať. Potom by mala byť rastlina podľa obvyklých. Blossom to začne o rok neskôr.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Pristátie v otvorenom pozemku

Pri pestovaní v záhrade by sa mala pripraviť pôda nasýtená živinami na Zephiranthes. Pri pohľade na žiarovky, musíte stavať vodu, aby sa zabránilo stagnácii vody z koreňov. Dostatočné množstvo slnečného žiarenia by malo prúdiť do rastliny. V tieňovaných miestach prestane kvitnúť.

Lukovitz pristátie v kvetinových záhonoch sa vyskytuje v júni. Predtým je pôda opitá na obohatenie kyslíka. Tvrdé otvory a umiestnené cibuľu takým spôsobom, že cervikálna výčnelka bola viditeľná na úrovni pôdy. Potom jamky napomáhajú dobre a zakryte miesto pristátia mulčovania. Po klíčení sa vyčistí.

Na jeseň, pred začiatkom obdobia odpočinku, žiarovky kopírovanie z lístia a suché, potom čistí. Uchovávajte sa odporúča v drevenej krabici, vystuženej pilinou.

Všetko o Zephiranthes

Všetko o Zephiranthes

Choroby a škodcov

Zephiranth z tých rastlín, ktoré nie sú veľmi predmetom fytosabolov a vplyvu škodcov. Napriek tomu, v nesprávnej starostlivosti, možno poznamenať, že list sa objavil vlnu alebo vyvíja choroby.

Najväčšie nebezpečenstvo pre Zephiranthes predstavuje niekoľko chorôb a škodcov.

 • Fusarióza. Táto choroba sa prejavuje hnilobou na koreňovom systéme, rýchlym sušením lístia. Nanešťastie, infikované žiarovky už nie sú zachránené. Musia byť hádzaní spolu s krajinou obklopujúcou žiarovku. Zdravé, ale tie, ktoré sa nachádzajú vedľa úžasného, ​​žiarovky odborníci radia, aby sa namočili asi 30 minút v efektívnom drogách „Maxim“. Potom musia byť umiestnené do hrnca s novou pôdou a nechať bez zavlažovania po dobu 3-4 dní.

Všetko o Zephiranthes

 • Amarillix Cherver. Cherver je malý hmyz, ťahanie všetkých džúsov z rastliny. Prispieva k rozvoju huby, ktoré ďalej zhoršuje situáciu. To vedie k sušeniu listov a v prípade neexistencie včasných opatrení ohrozuje smrť rastliny. V tomto prípade sú listy spracované insekticídom. Ohrozené žiarovky sú zničené.

Všetko o Zephiranthes

 • Klaso. Odsávanie živín z rastlinného škodcu, ktorý sa dá určiť, keď sa môže vyskytnúť webu a sušenie listov. Tento problém sa zobrazí, keď je príliš suchý vzduch v miestnosti, kde Zephiranthes rastie. S vzhľadom na mierne množstvo webu, môže byť rastlina ošetrená mydlom roztokom niekoľkokrát, potom, čo opláchne listy vodou.

Ak tieto opatrenia nepomohli, eliminovať problém hovädzieho insekticídu listu. Prevencia by mala pravidelne navlhčiť vzduch v blízkosti rastliny.

Všetko o Zephiranthes

 • Mäkká falošná škola. Malý hmyz, ktorý spôsobuje podstatnú škodu na Zephiranthes. Vzhľadom k pôsobeniu týchto hmyzov, listy skrútené a žlté, vypadnú púčiky. Keď sú škodcovia zistené, musíte si zvlhčiť vašim bavlneným diskom v nasýtenom mydlové riešenie a vyčistiť rastlinu, utrite systém Windows and Windows. Potom, čo listy spracujú insekticídom.

Všetko o Zephiranthes

 • Bellenka. Najmenší biely hmyz na zadnej strane listov. S porážkou z nich musí byť rastlina nevyhnutne umiestnená v chladnej miestnosti (tieto škodcov sa bojí s nízkymi teplotmi, je to deštruktívne pre nich). Potom sa Bush liečený insekticídnymi činidlami.

Všetko o Zephiranthes

O starostlivosti o Zephiranthes.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár