Plastové dlažby

Vynikajúca výmena dlažby slam a prírodného kameňa je dnes dlažbou plastov na stopy v krajine. Tento stavebný materiál sa objavil nie tak dávno, ale už sa stal veľmi populárny kvôli nízkej cene, jednoduchosť kladenia a dobrého odolnosti proti opotrebeniu. Teraz, bez špeciálnych zručností, môže niekto realizovať na jeho záhradný pozemok buď na nádvorí domu všetky návrhy dizajnu, oddáva sa podľa vlastného uváženia verandy, skladieb alebo celých platforiem.

Výhody a nevýhody

Odborníci identifikovali hlavné výhody a negatívne kvality všetkých druhov dlažby plastového povlaku.

Najprv zvážte výhody.

 1. Plastová dlaždica má miernu hmotnosť, stala sa ľahko prepravou a prenesením.
 2. Cena materiálu je občas nižšia ako náklady na prírodný kameň, je na vrecku ku každému.
 3. Jednoduchá pokládka. Žiadne špeciálne nátery a nadácie, minimálna práca na príprave lokality.
 4. Povlak môže byť rýchlo a kedykoľvek odstrániť.
 5. Sila a dlhá životnosť. Plast je schopný odolať pomerne vážnym zaťaženiam, nevybuchne, keď je voda zmrazenie v mriežkach mrazu, nie je to desivé náhle teploty.
 6. Vlhkosť. Voda nevyčerpáva plastový povlak ako kameň. Dlaždice je imúnna voči vlhkosti a nestratí jeho vlastnosti, dlho zostať vo vode.
 7. Kvôli reliéfnemu povrchu, dlaždice nemá sklzový efekt.

Ale existuje taký materiál a jeho nedostatky.

 1. Plasty reaguje zle na účinok niektorých chemických zlúčenín. Takže, najmä rozliaty acetón je schopný deformovať povrch dlaždice.
 2. Dlažobné plastové povlaky na koľaje sú ABRASE AKO BETÓNOVÉHO POTRAVINUJÚCE.
 3. Hladká plastová dlaždica silne skĺzne.
 4. Plastový povlak nemôže ísť na nákladnom aute. Pod váhou auta a nákladu môže dlaždice postupovať a dokovacie zámky sú rozbité.
 5. Bojí sa ultrafialového žiarenia, pri dlhodobom vystavení lúčom slnka hore.

Vlastnosti výroby

Ako suroviny na výrobu plastových dlaždíc sa používajú bežné a lacné komponenty:

 • Rôzne pigmenty;
 • polyméry;
 • kremenný piesok.

Na zníženie nákladov na získanie zložiek je potrebné použiť recykláciu, ktorá bude lacnejšia, ale zároveň nebude pokaziť kvalitu produktu. Jasný recept na výrobu dlaždíc, ako taký jednoducho neexistuje. Každý výrobca vyvíja kompozíciu. Najlepším riešením je komponenty na osobné skúsenosti, ale navyše sa odporúča špecialisti, aby využívali technológ.

Technológia výroby dlaždíc je dosť triviálna. Nevyžaduje špeciálne vedomosti a zručnosti.

Keďže polymér vstupujúci do štruktúry dlaždice má neutrálnu chemickú kompozíciu, potom je rozpúšťadlo len kyselina dusičná, za určitých podmienok. Na vytvorenie homogénnej zmesi s pieskom sa musí polymér roztavený pri 180 stupňoch a atmosférickom tlaku. Takýto proces sa nazýva extrúzia.

Pre farbenie dlaždíc v rôznych farbách aplikujú rôzne anorganické látky: Oxid železitý – pre oranžový, hnedý alebo červený; Oxid chróm – na získanie zelenej; Oxid titaničitý Dajte biely produkt.

Výroba polymérnej dlaždice sa vykonáva nasledovne:

 • aglomerácia alebo drvenie surovín, ale ak dostanete polymérový drviny, potom sa tento krok ľahko vyhýbal;
 • Miešacie komponenty betónovou miešačkou;
 • Výsledná hmotnosť v jednotke tavenia (extrudéra);
 • lisovacie produkty stlačením;
 • Sťahovanie a skladovanie hotových výrobkov.

Zobrazenia a veľkosti

Dražné plastové dlaždice sú vyrobené z dvoch typov. Prvým je plastová konštrukcia mriežky, ktorá má štvorcový tvar s rozmermi 300x300x30 alebo 500x500x50 mm. Každý produkt má symetrické prostredníctvom slotov a hmotnosti na 1.5 kg. Na koncoch sú drážky pre priľnavosť svetlých plastových prvkov medzi sebou.

Druhý vyzerá ako obyčajná dlažba. Má menšie veľkosti, hmotnostná hmotnosť, sa rozlišuje veľkým množstvom farebných riešení.

Ako si vybrať?

Pri výbere plastov na dlažbu sa musí brať do úvahy množstvo parametrov.

 1. Veľkosť a hrúbka produktu. Čím menšia je celková dĺžka hranicu dlaždice, tým väčšia je sila výrobku.
 2. Stabilita materiálu S vplyvom nízkych a vysokých teplôt.
 3. Umiestnenie pokládky. Na kladenie jednotlivých druhov plastových výrobkov by sa mali pripraviť osobitný základ, na ktorom je dlažba umiestnená.
 4. Povesť výrobcu produktov polyméru tiež principiálne pri nákupe tváre.

Ako sa staviť?

Na kladenie povlaku na betónovej základni V prvom rade je potrebné ho pripraviť. Ak na betóne nie sú žiadne významné chyby, môžete odstrániť dostupné nezrovnalosti prostredníctvom tmelu.Ak sú na báze farby alebo olejové škvrny, musia byť odstránené činidlom obsahujúcim kyselinu.

Ak je položenie vyrobené na drevenej základni, Nemalo by tiež mať silné kvapky na výšku, dosky, ktoré padli, by mali byť nahradené. Základňa by mala byť úplne suchá, non-wing.

Stohovacie dlaždice musia byť spustené zo stredu. Špatrov-hrebeň musí byť založený na lepidle dlaždice. Dlaždice sa potom navzájom pripútajú, zachytávajú celú rovinu s gumovým kladivom, aby sa odstránili nadbytočné lepidlo handry. Pred položením nasledujúceho riadku poskytnite adhéziu, aby ste trochu vyschali.

Keď je položených niekoľko riadkov, jazdiť celý cast tlies tilled valčeka.

Nastavenie polymérových dlažobných dlažieb na zemi je tiež celkom jednoduché, je možné ho urobiť na vlastnú päsť. Aby ste to urobili, budete potrebovať najviac nepohodlnú budovu nástrojov, ako aj:

 • Hrubozrnná rieka alebo premytý piesok;
 • Stredne odolný rozdrvený kameň alebo štrk;
 • Značka cementu PC-400;
 • Plastové blokovanie alebo dlaždice;
 • Plastové alebo betónové hranice.

Pre konštrukciu povlakov z dlažieb z polymérov sa praktizujú dve podobné technológie: kladenie na ramenom piesku a vytvorenie základne cementu. Pre obe metódy je potrebné vykonať tieto druhy práce:

 • Značka (šírka povlaku Je žiaduce, aby sa zmestili pod veľkosť výrobku tak, aby materiál nemusí rezať);
 • odstránenie 25-30 centimetrov hornej vrstvy pôdy;
 • MONTAGE CURBONE;
 • kladenie geotextílie na spodnej strane výkopu;
 • Rezanie a ramovanie drenážnej vrstvy rubbentu alebo štrku s výškou 10-15 centimetrov;
 • kladenie geotextílie plátno na odtokovej vrstve;
 • Rezanie a tmyčna piesková vrstva 5-15 centimetrov vysoká.

Na čistom piesku, spravidla sú položené plastové dlažby, pretože má viac hrúbky a povrchová plocha je menšia. Tento materiál zostavený do pevného povlaku má väčšiu stabilitu, bez toho, aby bolo potrebné obzvlášť silné.

Suchá zmes piesku a cementu je namontovaná tenšie dlažobné dlažby, ktoré majú silnú základňu pod širšími prvkami. Dá sa stabilita na jednotlivé dlaždice, aj keď sa na svojich okrajoch vyrába tlak hmotnosti.

Vzhľadom na flexibilitu a silu dlaždice sa zvyčajne nevyžaduje výstavba silnejšej základne z betónu. Rozhodnutie o jeho výstavbe sa berie len vtedy, keď sú na mieste malé a búracie pôdy.

V takýchto situáciách je vyrovnávacia vrstva piesku nahradená vystuženým monolitickým betónom.

Zmes cementu-sandy sa pripravuje z premytej alebo rieky Midfrakčný piesok a cement značky PC-400 v pomere 1: 5. Miešanie sa najlepšie robí v betónovej miestnosti, aby sa dosiahla požadovaná úroveň kvality.

Poradie pokládky dlaždíc na trati je:

 • Je to približne meračový rad dlažieb otrokov alebo dlažieb polymérov pozdĺž hranicu, vyrovnanie výšky výšky gumovej xy;
 • Položte jeden riadok do šírky chodníka alebo stopy, paralelne kontrolovať prítomnosť požadovaného svahu podľa úrovne stavby;
 • Naplňte celú plošinu dlažbou alebo kachľovým.

     Po pokládke a upevnení dlaždíc na povrchu kachlí, mali by ste rozptýliť suchý piesok a dispergovať na švu. Na tento účel by mal byť materiál umiestnený na povrchu mäkkou kefou, vyplnenie všetkých vyprázdnení. Potom povrch, ktorý potrebujete dobre čistiť zo zvyškov piesku a vrhnúť štrbinu medzery s malým množstvom vody na hydurovanie piesku alebo pieskového vankúša.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: