Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Dlažobná dlažba je stavebný materiál, ktorý sa veľmi často používa na usporiadanie súkromných stránok a verejných priestorov. Môže byť zakúpený v špecializovaných predajniach alebo samostatne. Zistite funkcie, proporcie a zloženie riešenia pre dlažby.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Zloženie mixu

Riešenie na dlažobné dosky, napríklad na betónové dráhy v krajine, môže byť zložená z rôznych zložiek: môže byť cement-piesok, pozostávajú výlučne z cementu, neobsahujú sutiny, buďte farbou (obsahujúce farbivo). V tomto prípade by riešenie v každom prípade malo reagovať na niekoľko kľúčových požiadaviek, medzi nimi:

 • stabilita s ohľadom na negatívne vplyvy na životné prostredie (napríklad na nízku teplotu vzduchu);
 • Trvanlivosť a spoľahlivosť;
 • nízka pórovitosť;
 • Nízky koeficient absorpcie vlhkosti;
 • Esteticky atraktívny vzhľad.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Podrobnejšie zvážte hlavné prvky, ktoré sú súčasťou riešenia pre chodník.

 • Cement. Základom akéhokoľvek riešenia pre dlažobné dosky by malo byť cement. Tradične, odborníci si vyberajú Portland Cement M500. Okrem toho je potrebné pripomenúť, že krvácanie Threekalici by malo byť zahrnuté do cementu, ale jeho objem by nemal presiahnuť 8%. Kvôli týmto vlastnostiam bude konečné riešenie vysoko vysoké.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

 • Piesok. Toto je jedna z hlavných zložiek akéhokoľvek riešenia pre dlažby. V skutočnosti je táto látka uložená malý agregát, zvýšené požiadavky na kvalitu. Odborníci odporúčajú uprednostniť riečny piesok bez odpadu a nečistôt. Prítomnosť piesku v roztoku poskytuje criple.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

 • Tesnenie. Vykonávajú funkciu vystužujúcej zložky. Vďaka ich použitiu sa zvyšuje úroveň sily a stability hotového stranného dlaždíc. Ako tesnenie, materiály, ako napríklad štrk, rozdrvený kameň alebo íl keramzit, sa bežne používajú.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

 • Ťažšie. Vďaka použitiu pevne sa výrazne zvýši rýchlosť naliatiny betónu (zatiaľ čo výrobok nie je prasknutý počas sušenia). V tomto ohľade môžu byť riešenia s vytvrdzovaním použité kedykoľvek počas roka (v lete aj v zime). Treba tiež poznamenať, že použitie ťažkostí zvyšuje rýchlosť práce. To platí najmä, ak urobíte veľké množstvo dlažobných dosiek.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

 • Farbivá. V závislosti od vašich želaní a potrieb na výrobu dlažieb dosiek do riešenia môžete pridať farbivá (alebo robiť bez nich). Pokiaľ ide o výber farby, odporúča sa zamerať na preferencie osobných chutí, ako aj na celkovom farebnom rozleku krajiny. V tomto prípade by sa farbenie mala vzťahovať na kategóriu anorganických oxidov. Najčastejšie sa takéto farbivá vyrábajú a predávajú vo forme suchých práškov. Pri použití farbiva je veľmi dôležité rovnomerne ho distribuovať v celej zmesi – to sa zvyčajne vykonáva betónom. Pomer farbiva na celkovú hmotnosť roztoku závisí od požadovanej intenzity farieb, v priemere sa používa až 8% farbiaceho prášku.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Užitočné poradenstvo. Konečná farba roztoku ovplyvňuje nielen použitú farbivo, ale aj značku cementu. V súlade s tým, v procese výroby dlažobných dosiek jednej strany, je dôležité starať sa o používanie rovnakej značky cementu.

 • Clusheden. Pri výrobe riešenia na dlažobné dosky musia byť v rovnakom pomere použitý drvený kameň a piesok. Vďaka tomu sa dlaždice nebude zrútiť pri zmrazení a rozmrazení (ktoré je obzvlášť dôležité pre regióny, kde sa vyskytne častá zmena teploty). Pokiaľ ide o rozlišovacie vlastnosti použitého drveného kameňa, musia zodpovedať takýmto ukazovateľom: veľkosť – od 5 do 10 mm, odolnosť proti mrazu – od 1000, žiadne nečistoty.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

 • Zmäkčovadlá. Tieto komponenty majú pozitívny vplyv na plasticu hotovej kompozície (teda názov prvkov). Plastifikátory poskytujú vysokú úroveň a spoľahlivosť adhézie častíc medzi sebou. Lepidlo polyvinylchloridu sa môže použiť ako zmäkčovadlá, mazané vápno, detergenty. Tieto zložky okrem iného zvyšujú charakteristiky produktu odpudzujúce vodu.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

 • Vodu. Pri pridávaní vody k nemu je veľmi dôležité dodržiavať optimálne proporcie. Je to spôsobené tým, že nadmerné množstvo vlhkosti urobí roztok s kvapalinou, zníži kvalitu hotovej dlaždice.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Proporciami

Okrem potreby použiť špecifický súbor komponentov pri príprave roztoku na dlažobné dosky, musíte tiež pozorovať potrebné proporcie a pomery piesku, cementu a všetkých ostatných prvkov.

Užitočné poradenstvo: Hoci existujú univerzálne pravidlá týkajúce sa podielov komponentov kompozície na dlažobné dosky, je tiež potrebné vziať do úvahy jednotlivé nuansy. Napríklad, Formuláre pre dlažby a vyplniť švy sa môžu od seba výrazne líšiť.

Treba poznamenať, že nezávislý výpočet požadovaného pomeru komponentov je pomerne komplikovaná a integrovaná úloha. Zároveň je možné dosiahnuť ideálne proporcie len experimentálne a berúc do úvahy všetky chyby spáchané skôr. Preto, ak nie ste kompetentný staviteľ a nemajú dostatočný počet vedomostí, zručností a zručností, mali by ste jasne sledovať poradenstvo a odporúčania špecialistov.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Pamätajte, že aj malé chyby môžu viesť k príprave zmesi, ktorá bude v konečnom dôsledku nevhodná na použitie. Okrem toho treba mať na pamäti, že počet komponentov závisí aj od ich kvality. Ak hovoríme o tradičných proporciách, vyzerajú:

 • 23 častí cementu v lyžiach;
 • 20 kusov piesku z výpadku;
 • 57 kusov sutiny;
 • Zmäkčovadlo, ktoré by malo byť 0,5 dielov z použitého cementu;
 • 40 dielov teplej vody (výpočet sa vykonáva na základe počtu suchých zložiek);
 • Upevnenie zmesi prísad v množstve 90 g na 1 m2
 • Pigment v množstve 700 ml na 1 m 2.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Okrem toho existuje niekoľko univerzálnych pravidiel:

 • Piesok a cement v roztoku by mali byť prítomné v pomere 3 až 1;
 • Je potrebné pridať vodu, kým sa vytvorí natiahnutie a viskózna konzistencia;
 • Ak si želáte vytvoriť dvojvrstvovú dlažbu, všetky komponenty by sa mali používať v pomere 1 až 1.

Treba ho zapamätať, potom je zhoda s proporciami má rovnaký význam ako zloženie. Len pri vykonávaní všetkých technologických noriem dostanete požadovaný materiál, ktorý bude iná kvalitná a dlhá životnosť.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Ako variť s vlastnými rukami?

Príprava roztoku na dlažobné dosky sa môže vykonávať nezávisle doma. Je veľmi dôležité dodržiavať recept a správne premiešajte riešenie pre výplň. Dostanete dobrú dlažbu dosku, ktorá, pokiaľ ide o jeho vlastnosti, vlastnosti a vlastnosti, nebudú udať spôsob výroby z výroby. Zvážte podrobné pokyny, ako pripraviť riešenie pre dlažobné dosky s vlastnými rukami:

 • Najprv potrebujete zmiešať 2 hlavné zložky riešenia: piesok a cement;
 • Ďalej, aby ste vytvorili domáce riešenie, musíte pridať zmäkčovadlo;
 • V ďalšom štádiu je potrebné pridať sutina;
 • Teraz môžete pridať tekutinu (je potrebné pripomenúť, že v dôsledku toho by mal byť riešenie dokonalá hrubá konzistencia).

Po procese zmiešania komponentov môžete spustiť liatie roztoku vopred pripravených foriem na dlažobné dosky. Mandy musia byť umiestnené na špeciálnu vibračnú tému (a musia byť tiež mazané olejom s kefami). Vibotol je určený na vraciu zmesi vo forme. Ďalším krokom je postup sušenia, ktorý môže trvať až 48 hodín v teplotnom režime od 15 do 25 ° C.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Možné problémy

Ak je kompozícia riadne hnetenie, dostanete požadovaný výsledok vo forme stavebného materiálu, ktorý bude vykonávať svoj funkčný účel 100% a dlhú dobu. Je vždy potrebné si uvedomiť, že proces robiť riešenie pre dlažobné dosky môžu byť sprevádzané rôznymi ťažkosťami. Najčastejšie sa problémy vznikajú kvôli tomu, že ste nespĺňali algoritmus akcií, nepoužili všetky potrebné komponenty alebo ich vzali v nevhodných pomeroch. Zvážte najčastejšie problémy, ktoré môže užívateľ nastať v procese prípravy riešenia.

 • Bezpečnosť farby. Je veľmi dôležité pre rovnomerne rozruch. Ak nie ste v súlade s týmto pravidlom, potom môže byť farbivo hostiteľom vrstvy, resp. Požadovaný mramorový efekt zmizne. Takýto problém je veľmi často vznikajúci, ak je rýchlosť uzávierky foriem s roztokom na vibráciách dlhšia, než je potrebné.
 • Ťažkosti v procese oddelenia hotovej dlaždice z formy. Je to spôsobené skutočnosťou, že pri výrobe stavebného materiálu ste použili nedostatočné číslo (alebo sa nepoužívali) mazivá.
 • Dostupnosť bublín a dutín v hotových dlaždiach. Takéto defekty hotového materiálu sú zvyčajne spojené s nedostatočným množstvom kompozície na vibráciu. Okrem toho môže byť prítomnosť bublín a dutín dôsledkom nadmerného mazania.
 • Krížová dlaždica. Ak sa dlaždice rozpadne, potom je pravdepodobnosť, že pri príprave riešenia ste nespĺňali všetky potrebné proporcie.

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Proporcie a zloženie riešenia pre dlažby

Proporcie a zloženie riešenia pre dlaždice chodníky, sledujte video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár