Dýhované dvere: Pros a nevýhody

Dvere sú veľmi dôležitým prvkom interiéru. Nie je však potrebné si vybrať produkt len ​​vo vzhľade, pretože jeho kvalita a trvanlivosť zohráva veľkú úlohu. Dvere s dyhami dnes v trende. Priťahujú pozornosť na krásny dizajn, cenovo dostupnú cenu a dlhú životnosť.

Čo je to a ako produkovať?

Dýhové dvere sa skladajú z dvoch hlavných častí: základy dreva alebo MDF a dyhy, ktorá je reprezentovaná ako tenké listy prírodného dreva.

Hrúbka dyhy sa zvyčajne líši od 0.5 až 1 centimeter.

Odber vzoriek je proces prilepenia dyhy na dvere.

Vykonáva sa v niekoľkých fázach:

 • Vytvorenie rámcového produktu. Pri výbere materiálu stojí za to zvážiť, že jeho vlhkosť by nemala byť viac ako 8%. Táto požiadavka umožňuje zabrániť vzniku trhlín, sušenia alebo deformácie dverí. Drevo je spoľahlivo chránené pred možnosťou vývoja formy alebo vzhľadu hniloby. Z tohto dôvodu je veľmi často aplikovaný rad borovica.
 • Rám je šitý na jednej strane pomocou panela MDF. Jeho hrúbka je len 4 milimetre. Ďalej použite plnivo vo forme polystyrénu alebo lepenky, potom prilepte druhý panel.

 • Príprava materiálu na konečnú úpravu je vybrať si pás podobný ako farby aj kreslenie. Treba mať na pamäti, že šírka panelov nemá viac ako 30 centimetrov.
 • Vybrané polotovary sa nachádzajú na špeciálnom stroji, kde sa ich lepenie vykonáva pomocou závitov z cikzag niť.
 • Ďalej sa nachádzajú čistiace listy na švu, zvyšky lepidla sa odstránia a listy sú poškriabané kvôli použitiu webovej šablóny dverí.

 • Pri každej klapke výrobku by sa mali prilepiť pripravené dyhové listy. Ak chcete urýchliť proces sušenia lepidlo aplikuje horúcu tlač. Táto metóda nastane, keď sa vyskytne každá strana, potom, čo je krídlo dverí leštené, aby sa získal hladký a hladký povrch.
 • Na zlepšenie prevádzkových a estetických funkcií je produkt pokrytý špeciálnym lakom.
 • Táto technológia môže byť tiež použitá na výrobu dutých modelov, zatiaľ čo kefy lepené na vytvorenie jediného pásu, ktoré ďalej vedie skrutkovaním.

Nevýhody a profesionáli

Pri vzhľade dverí s dýhou, je veľmi ťažké odlíšiť od analógov z dreva, pretože sú pokryté prirodzeným rezom stromu.

Takéto dvere majú mnoho výhod:

 • Výrobok z 99% je prirodzený, pretože zahŕňa rad dreva a rezanie cenného stromu dreva vonku.
 • Dvere s dýh sú vyrobené z materiálov šetrných k životnému prostrediu, tak často platia nielen pre spálne alebo obývacie izby, ale aj pre detské izby.
 • Atraktívny vzhľad produktu sa dosiahne z dôvodu používania prírodného dreva, ktorý je charakterizovaný originálnou a jedinečnou potlačou a textúrou.

Dnes môže byť prírodná dyha nahradená umelým, ale rozdiel je vždy viditeľný.

 • Drevené dvere s dýhou vám umožňujú vytvoriť dobrú vnútornú mikroklímu. Preskočili vzduchom dokonale cez mikropóry.
 • Osvetlenie dýhovaných modelov im umožňuje inštalovať aj na veľmi tenkých stenách. Ak sú dvere nainštalované správne, môžu byť uložené v zriedkavých prípadoch.
 • Dobrá kombinácia kvality a cenových produktov. Ak porovnáte náklady na dyhový a drevený model, potom je verzia s dýhou oveľa lacnejšia. Ak je model s prírodnou dýhou tiež drahý, potom môžete venovať pozornosť možnostiam s ekologickým klonom alebo iným umelým povlakom.
 • Modely s dyhami veľmi často prenášajú hodnotnú textúru. Krásne vyzerá dyher cherry, borovica, wenge, mahagón alebo popol. Na drahé druhy stromov patrí ako čierny orech, Mandra.

 • Dotenované modely môžu byť opravené, ak bol pás poškodený počas prepravy alebo prevádzky. Je potrebné použiť špeciálne zloženie na farbenie dyhy alebo produkovať poškodenú polohu.
 • Produkt s dýh je charakterizovaný vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami, ako aj schopnosť držať teplo, ak hovoríme o uskutočneniach z pevného borovicového masívu.
 • Moderní výrobcovia ponúkajú širokú škálu dýhovaných dverí, medzi ktorými si môžete vybrať nielen materiál, ale aj vyšetrenie farieb a potrebné rozmery. Dvere sú prezentované v prírodných farbách. Aby sa farebná hĺbka dyha, často sa vykonáva farbením.

Dvere s dýh majú nejaké nevýhody, s ktorými stojí za to oboznámiť s výberom dverí:

 • Prírodné materiály sú vždy drahé, takže dýhované modely sú drahé. Cena dverí ovplyvňuje aj slávu výrobcu.
 • Prírodná dyha sa prakticky nelíši od umelého, čo umožňuje podvodníkom vydať chudobnú kvalitu dyhy pre prirodzené.
 • Na zabezpečenie dlhodobej prevádzky výrobku je potrebné vykonať starostlivosť. Pre čistiace dvere stojí za to používať špeciálne nástroje vyvinuté na základe vosku.

Hovoriť o výhodách a minese dýhovaných dverí, nie je možné porovnať s inými materiálmi. Shpine produkty sú lepšie ako laminované dvere kvôli prirodzenosti materiálu a vysokej kvality.

Na výrobu laminovaných dverí sa používa špeciálna laminátová fólia. Dokonale konvestije textúru poľa. Samozrejme, že takéto výrobky sa vyznačujú cenovo dostupnými nákladmi, zvýšenú odolnosť proti opotrebeniu a spoľahlivú ochranu pred vlhkosťou.

Typy dyhy

Moderní výrobcovia pri výrobe dverí s dyhami používajú rôzne typy dyhy na uspokojenie požiadaviek všetkých kupujúcich:

 • Prírodná dyha Vyrobené z dreva. Ak chcete získať, uplatňuje sa hobľovanie, obed alebo únik. Takáto dyha dokonale vyjadruje textúru reálneho stromu. Dvere s prírodnou dýh sú cenovo dostupnejšie za cenu ako drevené možnosti, ale náklady viac v porovnaní s drevotrieskou doskou.

Takéto modely sú charakterizované environmentálnou priateľskosťou, krásnym vzhľadom a originálnou tlačou.

 • Rôzne akty prirodzenej dyhy Tenká hranica, vyrába pôvodná metodika. Tento typ dyhy dokonale napodobňuje textúru a farby dreva. Vytvorenie tejto odrody, tie plemená stromov, ktoré rýchlo rastú. Dvere s konečnou líniou dyhy sú reprezentované širokým výberom textúr, a tiež charakterizované neprítomnosťou feny a dutiny.

Ale SHPON FINE LINE je charakterizovaný krehkosťou, vysokou pórovitosťou a nie je možné atribútovať ekologicky šetrným materiálom.

 • Medzi žilami vyrobené z prírodného dreva, sa pozornosť láka sám Multisphon. Táto možnosť sa zmestí do akéhokoľvek interiéru vďaka modernému formuláru. Je reprezentovaný rôznymi farebnými riešeniami a geometrickými vzormi. Jeho výhody sú v jedinečnosti výkresov, ľahkosti v starostlivosti a dlhodobé použitie.

 • Ekospa prenáša textúru dreva, zatiaľ čo vyrobené z umelého materiálu. Hlavnou výhodou je cenovo dostupné náklady na výrobok. Ekoschpon sa vyznačuje odolnosťou voči teplotným režimom, nebojí sa vysokej vlhkosti a je tiež odolnejší na mechanické účinky. Vzhľad, presne zodpovedá prirodzenému analógu. Táto možnosť je vyrobená z odpadu pilín a dreva, ktoré sú ďalej prilepené a stlačené na vytváranie tenkých listov.
 • Umelý Eurosfón vo forme syntetického viacvrstvového materiálu. Je vyrobený z dreveného odpadu a lepidla. Tlač sa používa na vytvorenie, ale v porovnaní s CCR, tento proces trvá dlhší čas.

 • Ďalším analógom prírodnej dyhy je ultrashpon. Vyznačuje sa odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a vysokej vlhkosti, a tiež priťahuje pozornosť k dostupným nákladom.
 • Samolepiaca dyha je vynikajúcou voľbou pre vlastnú dekoráciu dverí. Pripomína sa nálepka. Pred zamiestňovaním dyhy by ste sa mali zoznámiť s pokynmi výrobcu.

Dizajn

V závislosti od dizajnu môžu byť všetky dvere s dyhom rozdelené na dve veľké skupiny (dutá a pevná látka). Duté možnosti obsahujú drevený rám, ktorý sa pripája k dýhové panely. Často aplikuje borovicový bar s prierezom 3×3.3 cm.

Ak sú dvere zdobené sklom, potom musíte použiť obvod skleneného balenia iný rám. Ak chcete vytvoriť ďalší prvok, používajú sa horizontálne prúžky, ktoré sú potom úplne zatvorené panelom MDF. Ak chcete vyplniť prázdnotu používa bunkové kartónové alebo polystyrénové penové dosky. Potom sa vyžaduje inštalácia iného panela MDF. Trojvrstvový dizajn je teda vytvorený.

Potom, príprava na dyhovú dyhu. Špecialisti vyzdvihnúť listy, ktoré sú identické vo farbe a majú zrkadlový vzor. Všetky prúžky lepené na stroji s lepiacou páskou. Už sú pripravené listy sú prispôsobené pod rozmermi dverí.

Ďalej je dyha pripojená k MDF na dverách. Činnosti by sa mali vykonávať striedavo: na čelné a koncové časti. Lepidlo sa aplikuje na MDF a dýha je pripojená. Pri výrobe dverí s dyhami sa používa metóda lisovania za tepla. Zostáva vykonávať brúsenie výrobku a na vrchole, aby ste ho zakryli ochranným lakom.

Pevné modely sú charakterizované tým, že drevený rám je naplnený lepeným drevom. Na základe modelu leží borovicové drevo. Pre tento dizajn sa používa pevné plátno, ktoré je vyrobené z malých tyčiniek. Ďalej, frézovanie, brúsenie a vkladanie panelov MDF. Potom sa vykoná proces dyhy, ktorý sa vyskytuje rovnakým spôsobom, aby vytvorili duté štruktúry.

Čo vyjdú dvere?

Moderné modely dýhovaných dverí prekvapujú odrodu, ktorá umožňuje každému kupujúcemu vybrať najlepšiu možnosť, vzhľadom na jej želania:

 • Užite si veľký dopyt Drevené drevenéDvere. Moderní výrobcovia ponúkajú možnosti dubovej dyhy ako alternatívu pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť kupovať dvere z cenných stromov kvôli ich vysokým nákladom. Táto možnosť nielen opakuje textúru dreva vo vzhľade, ale má tiež lepšie charakteristiky ako prirodzený strom.
 • Hladké dvere S dýhou sú druhy metrov. Harmonicky kombinujú cenovo dostupnú cenu a štýlový vzhľad, ktorý nemožno odlíšiť od prírodného dreva.

 • Pre spálne, mnohí kupujúci uprednostňujú Nepočujúce modely. Pomôžu im pridať interiér miestnosti, ale hlavná vec je ich účel – zatvorte miestnosť pred zvedavými očami. Zaručujú vynikajúce zvukové izolačné vlastnosti.
 • Bivalve modely často inštalované pre obývacie izby, pretože sú skvelé pre priestranné priestory. Prítomnosť dvoch častí dverí vám umožňuje používať iba polovicu pre každodenné použitie. Ak chcete dať veľké predmety do miestnosti, stačí otvoriť druhú časť dverí a problém bude vyriešený.
 • Atraktívny a štýlový vzhľad Písomné dvere, ktoré sú zdobené filémi, drevenými vložkami rôznych šírkov a výšok na vytvorenie módny vzor. Môžu byť použité na pridanie interiérov v rôznych smeroch štýlu.

Materiál

Dýh je vyrobená z rôznych druhov dreva. Voľba je dostatočne široká, ktorá vám umožní vybrať si optimálnu možnosť, v závislosti od osobných preferencií, interiérov a iných faktorov. Každé plemeno dreva má svoje výhody, farebné funkcie a kresby:

 • Používa sa mnohí výrobcovia matica, Keďže toto drevo je charakterizované vysokou kvalitou, a tiež reprezentované širokou škálou farieb: od svetla na tmavo hnedý odtieň.
 • Najvhodnejšie je dub, lemované dyhom. Takáto možnosť dverí nie je nikto, ale má dlhú životnosť. Výber odtieňov tiež priťahuje kupujúcich, pretože obsahuje béžové tóny a tmavo hnedé farby. Na dokončenie prémiových dverí sa často používa čerešňa, ktorej farby sa môžu líšiť od plameňa-oranžovej na tehál.

 • Dychový z mahagónu poskytuje produkty sofistikovanosti a originality. Upozorňuje na jedinečnú textúru a veľkolepému dizajnu. Kresba mahagónu vyzerá výrazná, zahŕňa mäkké preteky, alternatívne lesklé a matné plochy.
 • Dnes sa dvere používajú vo veľkom dopyte, dyher dyhy z popola. Vďaka textúre s jasným vzorom sa takéto dvere líšia od iných produktov. Popol Shpon nevyžaduje ďalšie spracovanie, pretože vyzerá veľkolepé, prezentovateľné a štýlové.
 • Dvere S kamennou dýhou Prezentované v rôznych farbách. Sú populárne kvôli povrchovým nezrovnalostiam, pôvodná textúra a prírodná krása kameňa. Takéto dvere sú dokonale vhodné pre obytné priestory a kanceláriu alebo reštauráciu.

Farby

Dvere s dyhami sú prezentované v širokej škále farieb.

Môžu byť vybraní pre akýkoľvek interiér miestnosti:

 • Pre malé miestnosti stojí za to uprednostniť svetelné modely. Umožnia vám pridať svetlo, urobte izbu vizuálne priestranné.
 • Biela farba je univerzálna, pretože môže byť použitý v rôznych štýloch. Dvere s bielym dyha vyzerajú elegantným, dávajú dizajn mäkkej a nehy. Možnosti dyhované bielym dubom, vyzerajú prísne a zdržanlivo.

 • Milovníci prírodných farebných riešení by sa mali pozrieť na Miláno alebo taliansku orechovú farbu. Tieto odtiene dávajú korenie. Takéto dvere sú ideálne na vytvorenie pohodlia a pohodlia v interiéri miestnosti.
 • Farba Wenge Farba sú reprezentované širokou škálou tónov začínajúcich zlatým a končiacom tmavohnedou. Modely s dodávateľmi dyhy sa vyznačujú zrušenými operačnými vlastnosťami a módnym vzhľadom.

Dekor

Moderné dýhované dvere sú prezentované v rôznych dizajnoch. Krásne a ozdobené modely s prírodnou dyhou. Volumetrické dosky prezentované na povrchu dverí im dávajú nezvyčajnú a sofistikovanosť.

Na vizuálne zvýšenie priestoru bude vynikajúcim riešením dýh dvere, doplnené sklom. Môžu byť použité pre obývaciu izbu, aby bola miestnosť jasná a priestranná. Aj modely so sklom krásne pozerajú do kúpeľne. Hlavná výhoda je praktická.

Dvere so sklom sú v nedávnom nastavení relatívne, pretože výrobcovia začali používať matné sklo, ktoré nesvieti. Sklo môže byť zdobené fúziou. Táto technológia sa používa na vytvorenie volumetrických prvkov vo forme štvorcového, kruhu alebo kvapiek vody. Prítomnosť takých prvkov na skle vám umožňuje vytvárať luxusné výkresy alebo vzory.

Nemenej efektívne sa pozrite na modely s maľovaním polyuretánovým smaltom. Používa sa na ochranu dverí z rôznych vonkajších faktorov. Takéto dvere môžu byť nielen interiéru, ale aj vonku.

Scamel chráni drevo pred vyhorením na slnku, mechanické vplyvy a poveternostné podmienky.

Štýly

Dnes si celý rad štýlov vyžaduje široký výber dýhovaných dverí. Výrobcovia ponúkajú rôzne modely, ktoré pomôžu zdôrazniť jeden alebo iný štýl interiéru.

Dvere s dýh sú jednoducho nepostrádateľné v klasike. Noble strom vám umožní zdôrazniť pohodlie a krásu miestnosti v klasickom štýle. Pre obývacie izby stojí za to vyberať jasné dvere s dýh svetelného dubu alebo popola. Budú harmonicky vyzerajú s blondovými stenami a podlahou.

Nie menej populárne dnes je moderný štýl, zdôraznil, ktorý umožní dýhované dvere v wenge. Nezabudnite na kontrast. Tmavé dvere na pozadí svetlo steny vyzerajú veľkolepé.

Farba wenge by mala byť použitá a pri výbere nábytku, aby sa interiér dokončenia.

Ako sa starať?

Dýhové dvere potrebujú starostlivosť, ako každý iný drevený nábytok. Odborníci neodporúčajú umývanie výrobku, stačí čistiť mokrou handričkou. Ak je to žiaduce, môže sa použiť špeciálne riešenie, ktoré zahŕňa alkohol a vodu v pomere 1: 9.

Ak chcete obnoviť dyher povlak, je potrebné použiť polyrolol, vytvorený na základe vosku. Umožňuje obnoviť farbu výrobku, naplňte malé trhliny a zaistite spoľahlivú ochranu ovocných venerov pred vonkajšími faktormi.

Nezabudnite, že malé parazity sa môžu začať v strome. Chrániť dvere z rôznych hmyzov stojí za to použiť antiseptikum. Môžu manipulužovať dvere raz niekoľko rokov.

Pri čistení dyhovaného webu je zakázané používať tuhé abrazívne častice. Starostlivosť by sa mala vykonávať s mäkkým tkanivom alebo špongiou.

Nápady v interiéri

Dýhované dvere môžu byť reprezentované v jednej farbe, ale líšia sa. Dokonca aj v jednom chodbe môžete nainštalovať nepočujúcich a glelera dvere zdobené luxusnou potlačou. Takéto modely vytvárajú nádherný tandem.

Pre milovníkov čiernej a bielej farebnej schémy, dverí s čiernou dýh, doplnené vložkami matnými sklá. Vyzerajú bohaté a luxusné na pozadí svetlo sivých stien. Tmavý nábytok a jasné vnútorné prvky sú navzájom harmonicky kombinované.

O tom, čo sú dýhované dvere, pozrite si toto video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár