Všetko o Dýhované MDF

Dnes sa na výrobu nábytku aplikujú rôzne materiály. MDF dosky sú vo veľkom dopyte, ktoré sú ponúkané v širokom rozsahu. Toto je vláknitá doska s médium, ktorá je skvelá pre výrobu nábytkových fasád, dekor a má rad pozitívnych vlastností. Počas výroby MDF platní sa aplikuje moderná technológia – dýhové, určené na dokončenie položiek nábytku.

Zvláštnosť

Dýhol drevo s tenkým strihom. Na získanie dýhovaného materiálu pre ďalšiu výrobu sa používa moderné vybavenie, ktoré surovina je rezaná alebo prinieska. Pre toto sú často vybrané elitné plemená dreva. Vzhľad MDF sa nelíši od bežných dosiek. Hlavnou výhodou takéhoto materiálu je náklady, čo je oveľa cenovo dostupnejšie ako ceny prirodzeného celého stromu. Dýh je pokrytá špeciálnym lakom, vďaka ktorej je vytvorená ochrana pred mechanickým poškodením a vlhkosťou. Nábytok z takejto materiálu bude vyzerať štýlové a ušľachtilé, montážne v každom interiéri.

Stojí za zmienku, že na dýhovaných MDF paneloch sú často aplikované geometrické vzory na diverzifikáciu rozsahu materiálu. Poškodenie je často používané farby a vada môže byť rýchlo odstránená.

Charakteristickým znakom dyhy z iných druhov povrchových materiálov je jeho vysoká úroveň šetrnosti k životnému prostrediu. Aj keď sú vystavené vysokým teplotám, drevo zdôrazňuje netoxický a úplne neškodný lignín, ktorý potvrdzuje prirodzenosť materiálu.

Všimnite si zásluhy dyhy, je dôležité zdôrazniť jednoduchosť starostlivosti o takéto výrobky, pretože stačí používať vložku na odstránenie znečistenia a prachu. Nízka hmotnosť vám umožňuje montovať produkty nábytku z MDF dosiek. Okrem toho existujú oveľa menej surovín vo výrobe, čo má pozitívny vplyv na zachovanie lesov. Aplikácia dyhy vám umožňuje získať krásny materiál textúry, z ktorého štýlový nábytok. Fasáda pokrytá farbou a lakom bude slúžiť oveľa dlhšie, udržiavanie tohto vzhľadu.

Preskúmanie druhov

Na výrobu dýhovaných panelov MDF používajú rôzne plemená dreva. Orech, dub, popol, buk borovica, vychutnať si veľký dopyt pri výrobe materiálu. Pokiaľ ide o odrody, vyznačujú sa metódou spracovania.

  • Prírodná dyha Vytvorené dokončovaním tenkých plechov bez rafinácie. Preto takéto panely vyzerajú ako prirodzené a reliéfne. Prirodzená povaha poľa je zachovaná, čo je vysoko hodnotené návrhári.

  • V Farebnej technike Použite výnimočne mäkké skaly, ktoré sa líšia vo voľnej štruktúre. Rezanie sa robí celkom tenkým, a dať požadovaný odtieň, špecialisti používajú farbivá. Potom sú dosky naskladané, potom lisované s pridaním spojív. Kresba môže byť aplikovaná zhora, ktorá napodobňuje drevo.

  • Lemovaná alebo farebná dyha farba, pokrytá veršom alebo make patinovaný, takže rozsah materiálu je pomerne rozsiahly, môžete si tiež vybrať akýkoľvek odtieň harmonicky kombinovať so spoločným interiérom. Takéto nábytkové fasády sa rozlišujú miernou hmotnosťou a vyzerajú estetické.

  • Multisphon Vytvorené rekonštrukciou prirodzeného dyhovaného plechu, počas ktorého sa mení vzor, ​​textúra a farba. Preto sa získajú geometrické tvary a nábytok bude vyzerať originál.

Rozmery

MDF panely sú ponúkané v rôznych parametroch, ktoré sú vždy uvedené v opise technických vlastností. Jednostranná dyha môže byť hrubá od 0,6 do 16 mm. Štandardná dĺžka dosky 2800 mm. Pokiaľ ide o dvojstranné dýh, hrúbka dosiahne 22 mm, ale môžete nájsť panel 6 mm, 16 mm a 10 mm, všetko závisí od osobných požiadaviek a rozsahu panelov.

Sfarbenie

Farby dosiek sú ponúkané v širokom rozsahu, takže každý môže nájsť, čo je zodpovedné za požiadavky na dizajnérov. Môžete si vybrať dosky transparentné a priesvitné, na ktorom sa aplikuje štítok. Tieto dosky imtujú sklenené a vitrážené okná, takýto neobvyklý dekor sa často používa ako samostatný komponent, ktorý dopĺňa celkový interiér. Hustý monochromatický povlak dýhovaných MDF dosiek sa objavuje v pastelových a jasných farbách. Ak potrebujete ľahkú fasádu, môžete bezpečne vybrať panel s takýmto dizajnom. Rozsah riešení môže dosiahnuť 200 možností a realizácia môže byť hladká aj textúra.

Stojí to za zmienku Dosky v bielej sú prezentované v niekoľkých odtieňoch, čo vám umožňuje dosiahnuť dokonalé riešenie dizajnu a dekorácie interiéru. Samozrejme, dosky pod drevným masívom, kovom alebo prírodným kameňom využívaním vo veľkom dopyte. Takýto účinok sa vytvára s použitím filmov, patentinácie, brehom a razení.

Textúra sa môže líšiť vďaka moderným technológiám, môžete získať imitáciu akýchkoľvek materiálov, čo je veľký plus.

Populárne výrobcovia

Existuje mnoho tovární na trhu, ktoré ponúkajú svoje výrobky na rôzne podmienky. To umožňuje spotrebiteľom vybrať si nielen požadovanú verziu dyhovaného materiálu, ale študovať cenové spektrum, špecifikácie a nájsť to, čo spĺňa všetky požiadavky a vysoké štandardy.

  • Ruská spoločnosť „Euroshpon“ ponúka MDF dosky v širokom rozsahu, čo je hodný analóg hodnotného dreva. Materiál sa vyrába v Holandsku a dodáva sa na územie Ruskej federácie v bohatom rôznych veľkostiach, odtieňoch a textúr.

  • „Dýhová továreň“ Pracuje v tejto oblasti už mnoho rokov, takže to môže ponúknuť slušné produkty svojim zákazníkom. Sortiment má prirodzenú dyhu, jemnú čiaru a dokonca dizajnér.

  • Populárny výrobca dýhovaného MDF je „orchidea“, V katalógu, ktorého môžete nájsť širokú škálu materiálov pre fasády, výrobu nábytku a dokončovania. Počas výroby sa plemená používajú ako dub, buk, popol a dokonca červený strom. Ak máte záujem o exotické možnosti, napríklad Birch, Wenge, Nut, Maple, je tu kompletný popis materiálu v katalógu.

  • Obľúbená továreň „Benátky“ Už sa podarilo zarobiť uznanie svojich zákazníkov, medzi ktorými existuje mnoho firiem nábytku. Výroba dýhovaných panelov bola zriadená na najvyššej úrovni, v rozsahu nájdete všetko, čo môže kupujúci priať.

Kde sa vzťahuje?

Najobľúbenejšou sfoure aplikácie dýhovaného MDF je výroba nábytkových fasád. Povrchová úprava kuchynských hláv s takýmto materiálom je vo veľkom dopyte, ale všetko závisí od toho, ktoré plemeno dreva bolo brané ako základ. Napríklad na výrobu dverí je matica dokonalá, ktorá má svetlý a príjemný sivový nádych. Pokiaľ ide o borovicové MDF-dosky, často sa používajú pri výrobe drahého a exkluzívneho nábytku.

Dub sa vyznačuje trvanlivosťou, takže sa často používa na konečnú úpravu dverových štruktúr. Pre interiérový dizajn v jasných farbách je produkt javor dokonalý. Produkty z MDF dosiek budú slúžiť po dlhú dobu, udržiavanie reprezentatívneho vzhľadu, ak sa staráte o povrch a spočiatku si vyberte výrobcu, ktorý zaručuje kvalitu. Dýhované fasády priťahujú veľkú pozornosť nielen kvôli vynikajúcim vlastnostiam, ale aj estetickému, výberom textúry a textúr, iných výhod.

Kuchyňa z takéhoto materiálu bude vynikajúcim riešením, že interiér bude osviežujúci a osviežujúci atmosféru.

V ďalšom videu nájdete inštaláciu dýhovaných panelov MDF na stene.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár