Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Taliansko sa považuje za jednu z prvých krajín, ktoré vytvorili výrobu rozvodných dverí. Preto tu v takmer každom meste je aspoň malý, ale vlastný závod na ich výrobu. Tento obchodný výklenok má jasnú separáciu do skupín a každá rastlina sa špecializuje na uvoľnenie určitého typu výrobku.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Názory

Všetky talianske dvere môžu byť rozdelené do troch typov. V rovnakej dobe, prvé dva typy sú hmotnostné výroby, ktoré sa zaoberajú hlavne vo veľkých talianskych továrňach. Ich technológie sú dobre známe a dnes mnoho firiem v rôznych krajinách pôsobia na talianskej licencii alebo (y) na talianske vybavenie.

 • Prvý pohľad – väčšinou dvere z lepeného Bursa s hladkými dyhami. Rám dverí má rám, tiež z lamiel, ale vo vnútri je dutina. Majú niekoľko klasických farieb, hladký povrch a patria do kategórie triedy ekonomiky. Kombinácia relatívne nízkej nákladovej a vynikajúcej kvality robí tento produkt populárny medzi širokými hmotnosťami nielen vo svojej vlasti, ale aj na medzinárodnom trhu.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

 • Do druhej skupiny Tento typ produktu obsahuje dvere, tiež vyrobené z lamelovateľných plátna, ale na rozdiel od prvého druhu sa tu použila dyha cennejšieho cenného dreva. Okrem toho nie je len krabica, on a dverové vnútornosti. Vzhľadom na použitie objemových tesniacich a kučeravín je dizajn výrobku zaujímavejší. Cena takýchto výrobkov je mierne vyššia ako v predchádzajúcej skupine, ale je to cenovo dostupnejšie ako dvere z pevného dreveného poľa. Kvôli väčšej hmotnosti takéto dvere trvanlivejšie ako prvý pohľad.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

 • Tretia skupina Dvere – z poľa – je považovaná za elitu. Technológia výroby výrobkov z poľa je taká, že je mimoriadne ťažké aplikovať v hmotnostnom toku, takže výroba takýchto dverí špecializujú najmä malé rodinné podniky, na ktorých sa používa manuálna práca. Drevený panel Pred prácou je potrebné vyschnúť z priameho slnečného žiarenia a podliehať určitému teplotnému režimu. Samotný proces sušenia môže trvať niekoľko mesiacov, a na celý cyklus výroby jednej takejto dverí od konštrukcie dizajnu, kým sa inštalácia nedosiahne pol roka.

Keďže výkres každého stromu je jedinečný, potom každý výrobok z toho má svoj vlastný jedinečný dizajn.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Materiál

Pre výrobu klasických talianskych interiérových dverí sa používa hlavne a všetky jej deriváty – lamely, dyhy, filé a t. D. Avšak, s vývojom technického pokroku, zmena preferencií spotrebiteľov a s nimi bol zoznam surovín rozšírený o výrobu tohto produktu.

Talianski majstri sa snažia držať krok s časmi a používaním v ich technológiách nielen, ktorí sa stali známym MDF a drevotrieskovou doskou, ale aj korkovým stromom, bambusom, plastmi a dokonca handričkou. V tomto prípade sa polymérne materiály zahrievajú a pod vplyvom vysokých teplôt si robia najčistejšie formy.

V jednom produkte môže byť kombinovaný niekoľkými typmi rôznych plemien. V drevených a plastových dverách môžete často nájsť vložky zo skla alebo kovových častí. Pre masovú výrobu sa stále používa niekoľko typov surovín.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

MDF má rad výhod: cenovo dostupnú cenu, estetický vzhľad, rôzne farby a, čo je dôležité, – environmentálne priateľstvo. Medzi nevýhodami tohto materiálu je možné zavolať jeho schopnosť rýchlo zapáliť, krehkosť a neschopnosť odolať vlhkosti.

Dýhová je tenká dosky z dreva, ktoré zdobené dverí krídla a box. Samotné dvere môžu byť vyrobené z menej cenných surovín. Talianske dvere sú pokryté prírodnou dyhou s hrúbkou 5 mm. Nie je to špecialista, je dosť ťažké rozlíšiť produkt od prírodnej dyhy z masívneho dreva.

Dýhová zdobená zvyčajne duté dverové listy, ako aj laminované kartónové dvere. Ak chcete dokončiť krídlo dverí, dyher prúžky vypredané na jeden list požadovanej veľkosti. Zároveň sa musia navzájom zhodovať.

Nevýhoda tohto materiálu – v jeho nedostatočnej silu, pretože sa veľmi ľahko rozbije.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Pole môže byť použitý pre rámec dutých dverí a vytvárať monolitické štruktúry.

Výrazné črty tohto typu dverí sú ich spoľahlivosťou, silou av dôsledku toho dlhšia životnosť. Do dverí, ktoré majú byť trvanlivé, ale ľahký, rámec je najčastejšie vyrobený z borovice, a pre väčšiu ochranu, je niekedy pokrytý smaltom, ktorý môžete navyše zdobiť patinu.

Rozlišujte dvere zo spájania a kombinovaného poľa. V prvom prípade je dizajn tri lepené vrstvy drevených lamiel, a externe sa podobá vzorom parkiet. Kombinované pole je zostavené z niekoľkých typov materiálu. Môže zahŕňať nielen pevný strom, ale aj MDF a iné materiály.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Nedávno zadali sklenené dvere s hliníkovým rámom. Tento dizajn je ľahší, v porovnaní s drevenými možnosťami. V takýchto modeloch sa používa bezpečné a najmä trvanlivé sklo. Pred inštaláciou prechádza špeciálnym vytvrdzovaním pri vysokých teplotách, po ktorých sa občas zvyšuje jeho sila. A aj keď sa zlomí, potom budú fragmenty malé a nonostilné.

Rozmery

Dverové bloky talianskej výroby najčastejšie dodržiavajú ruské štandardy rozkladacích otvorov, takže dávajú prednosť európskej kvalite, nemôžete sa báť, že sa nezmestia do veľkosti. A aj keď sa stane malý rozpor, funkcia týchto návrhov je taká, že rámec môže byť trochu susediaci s požadovanými parametrami.

Aby sa rám dverí zhodoval so šírkou s dverovým pásom, môže sa zvyšovať so špeciálnymi doskami. Keďže kvalita talianskych dverí sa už stala Axiom, potom v prospech neho sú spotrebitelia pripravení nielen zmeniť otvory dverí, ale aj na zničenie celých stien.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Farba

Farebná škála interiérových dverí Talianska je pomerne rozsiahla, aby sa uspokojila najnáročnejšia chuť. V sortimente sú takmer všetky odtiene, ktoré existujú len v prírode: od čisto bielej až po uhlie-čierne, z jasných pokojných tónov k najneobiteľnejším farbám.

Bright buk, bielený dub, mahagón, popol, rovnako ako taliansky orech slávny pre celý svet – druh výrobcov vizitky tejto slnečnej krajiny. Títo a mnoho ďalších farieb sa dlho stanú klasickým žánrom.

Pre milovníkov štýlov sú moderné plastové dvere vhodné: bohatá modrá, šľachtická čokoláda, agresívna červená, život-potvrdzujúci olivový – mená môžu byť uvedené do nekonečna.

High-tech fanúšikovia ocenia prísny rozsah skla a lesklý kov. Zároveň sa farba skla môže zmeniť – z neutrálne transparentného na tónovanie.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Maľba sa vykonáva v niekoľkých vrstvách po určitom časovom období. Zároveň, matná textúra alebo lesklý povlak. Ak si želáte, s pomocou špeciálnych farieb, môžete dať povrch aj efekt kovu.

Samostatná konverzácia si zaslúži všetky odtiene bielej: táto farba je univerzálna a zapadá do takmer akéhokoľvek interiéru. Biela sa kombinuje s monofónnymi stenami a rôznymi ornamentmi. Je dokonale harmonizovaná s pastelovými farbami a tiež sa pozerá na kontrast s tmavým.

Okrem toho si môžete objednať sfarbenie dverí v rôznych farbách, takže jeho konštrukcia je kombinovaná s oboma miestnosťami, ktoré sa pripojí.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Dizajn

Talianski dizajnéri po celom svete sú oprávnene považované za módnych zákonodarcov. Je to oni, kto sú jedným z prvých, ktorí vyzdvihnú nové módne trendy. V kombinácii s vysokou zručnosťou, akumulovaným nie je jednou generáciou, moderné technológie v rukách skúsených pracovníkov sú schopní pracovať zázraky a inkarnovať najviac neočakávaných fantázie do reality.

Modelová škála talianskych dverí je tak rôznorodá, že je nekonečne povedať o tom. Tí, ktorí majú radi pokojnú klasickú, najčastejšie si vyberú drevené dvere. Najčastejšie je to model vyrobený v monofónnom rozsahu. V rovnakej dobe, dvere môžu byť hluché (bez vložiek) a majú rôzne vložky zo skla a iných materiálov.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Univerzálne DO MODELOVÉ DOORY S VOZIDLÝMI PROSTREDNÍKAMI. Sú vhodné pre takmer akýkoľvek interiér – či je moderné alebo provence.

Dvere môžu byť pevné alebo presklené, maľované v akýchkoľvek farbách – od klasickej do avantgardy. V tomto prípade môže byť každá strana dverí môže byť vyrobená z rôznych odtieňov, z ktorých každý je optimálne zodpovedá dokončovaniu susedných miestností.

Pokiaľ ide o zasklenie, sa rozlišuje niekoľkými základnými parametrami:

 • Farba. Toto je základ všetkých základov. Okrem tradičných transparentných, čisto bielych alebo tónovaných okuliarov ponúkajú taliansky dizajnéri viacfarebné zafarbené sklenené okná pripomínajúce katolícky katedrály.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

 • Formulár. Milovníci pravých línií si môžu zvoliť dvere s horizontálnymi alebo vertikálnymi vložkami. Vložky so zakrivenými abstraktnými prídavkami však nie sú menej rafinované.
 • Textúra. Sklo môže byť jednoduché alebo zrkadlo, matné alebo lesklé, hladké alebo reliéf, so vzorom alebo bez jedného. Okrem toho, samotný vzor môže byť plochý alebo hromadný vykonanie.
 • Dekor. Dvere so sklenenými vložkami, ktoré majú podsvietenie, pridajú interiér tepla a pohodlia. Okrem toho, dverové sklo môže byť zdobené scought-železnou čipkou, drunks. Nedávno sa stal módnym vyzdobiť rôzne interiérové ​​položky s kryštálmi Swarovski alebo kamienkami. Milovníci maľby si môžu objednať akýkoľvek obrázok na dverách. Môže to byť štandardný obraz z katalógu výrobcu alebo možnosť navrhovanej zákazníkom – napríklad fotografiu z osobného archívu alebo slávneho obrazu.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Formy samotných talianskych dverí sú rôznorodé. Okrem tradičných obdĺžnikových možností existujú aj klenuté varianty v katalógoch slávnych značiek. Podľa jednotlivých náčrtov môžete urobiť neštandardné formy – okrúhle alebo so zväčšenou výškou. Talianske továrne technológie vám umožnia objednať zložitosť.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Dvere môžu byť opuchnuté typu, ktorý otvorí len jedným spôsobom, alebo typ kyvadla – môže byť otvorený v ľubovoľnom smere. To vyzerá veľmi zaujímavé pre kupé dverí. S pomocou ich pomoci môžete zónovať priestor vo vnútri miestnosti – napríklad oddelenie šatne. Pre malé štúdio typu bytu by bolo sklopné dvere.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Ako si vybrať?

Pri výbere interiérových dverí, musíte sa riadiť niektorými vedomosťami. Všetko je dôležité tu – dokonca aj povlak. Ak je to farba, potom musí byť vrstva dokonale hladká. Ak je to lak – potom vysoká kvalita a keď stlačíte lakovaný povrch, nemalo by nechať stopy.

Skutočné talianske dvere, aj keď nepatria do triedy prémiovej, majú dokonale hladký povrch, bez štiepania a viditeľných nedostatkov. Všetky tesnenia a tesniace materiály, ako presne upevňujú dvere v spojoch kĺbov. Tesnenia by mali byť mäkké a ich prítomnosť je potrebná. Slávne firmy, ako je Taliton, hodnota s ich povesťou.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Box, samotný plátno, ako aj platdro musia byť prítomné v plnej a zhodnej s farbou a textúrou. To isté platí pre Forge, ktorý poskytuje hluk a tepelnú izoláciu.

Pred nákupom sa opýtajte predávajúceho o triede požiarnej bezpečnosti. Ako je vyšší, bezpečnejší zakúpený produkt.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Výhody a nevýhody

Medzi hlavné výhody talianskych výrobných dverí môžu byť nazývané:

 • Nedokončiteľná kvalita s prísnou kontrolou vo všetkých štádiách výroby. To môže byť posudzované mnohými nadšenými názormi vďační zákazníkov.
 • Obrovský výber modelov a dizajnu, ktorý vám umožní vybrať si možnosť pre akúkoľvek prosperitu.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Nevýhody zahŕňajú:

 • Vysoký cenový produkt v porovnaní s inými výrobcami.
 • Obdobie výroby dverí môže byť oneskorené. Je to spôsobené komplexným výrobným systémom, ako aj s logistickým a dopravným systémom.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Moderné príklady a možnosti

Na ruskom trhu sú talianske výrobky zastúpené viacerými výrobcami. Medzi nimi existujú relatívne mladé spoločnosti a firmy s už známym menom. Takmer každý z týchto výrobcov sa špecializuje na prácu so vzácnymi druhmi stromov.

Dvere z ALDER výroby vyššie uvedenej firmy sú známe kvôli zvláštnemu dizajnu – tento strom po spracovaní má príjemný načervenalý tón. Strom je dokonale odhodlaná vlhkosť, takže takéto dvere môžu bezpečne dať do kúpeľa a v kuchyni.

TULIP TREECH DENER dáva krásny leštený povrch. Tento strom je v práci dosť rozmarný a v súvislosti s jeho vysokými nákladmi je pole TULIP TREE. Často sa používa pri dokončovaní a zdobení.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Väčšina talianskych dverí je namontovaná bez nechtov. Takéto štruktúry majú estetický vzhľad, pri zachovaní ich spoľahlivosti.

Okrem toho, moderné technológie umožnili veľa zmierniť dizajn dverí a teraz aj s vonkajšou nemožnosťou, dvere môžu byť relatívne svetlé. To sa dosahuje prostredníctvom používania ľahkých rámov.

Talianske dvere: Elegancia a Chic

Talianske dvere: Elegancia a Chic

O tom, čo sa talianske interiérové ​​dvere líšia, pozrite si toto video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár