Videohovor na dvere do bytu

Ochrana majetku a ochrana svojho domova takmer primárna úloha každej osoby. A rozvoj moderných technológií umožňuje bez špeciálnych nákladov ľahko zabezpečiť pohodlie a bezpečnosť v domácnostiach a apartmánoch.

Vzhľad na elektronickom trhu lacných mini-video kamery a LSD videa ukazuje, že spotrebovať malé množstvo energie prispelo k vytvoreniu takýchto mechanizmov ako videohovory. Môžete ich vnímať ako zjednodušenú formu interkomu s kamerou, ale s obmedzením oblasti aplikácie a možným miestom inštalácie.

Zvláštnosť

Videohovor sa ukázal ako vynikajúci bezpečnostný systém, ktorý je pohodlný pre všetkých členov rodiny. Osoba, ktorá prišla do domu vidí malý panel s tlačidlom hovoru, ktorý málo odlišuje od bežného volania.

Spočiatku je potrebné pochopiť, čo je nainštalovaný účel videohovoru. Tieto zariadenia môžu vykonávať niekoľko hlavných úloh v závislosti na samotnom dizajne a cene, ale najdôležitejšie z nich je schopnosť vizuálne vidieť a zvážiť návštevníka, ktorý je za dverami v čase volania. Úloha oka dverí hrá malý nepostrehnuteľný kamkordér s chromatickým alebo čiernym a bielym displejom. Hlavným rozdielom medzi ich video interkomom je na mieste inštalácie, videohovory sú zvyčajne namontované v samotnom byte. Štandardný systém sa aktivuje po aktivácii tlačidla hovoru.

Dokonca aj najjednoduchšie a lacné modely musia vykonávať hlavného okruhu zodpovednosti:

 • Zvukový upozornenie v byte o príchode návštevníka;
 • Fotografie a video snímanie návštevníka v okamihu aktivácie tlačidla hovoru. Získané údaje sú uložené na externom alebo vnútornom nosiči;
 • Skryté sledovanie a vizuálnu kontrolu nad hosťom a okolitým priestorom okolo predných dverí a na schodisku;
 • Rokovania pomocou vstavaného mini mikrofónu a reproduktorov.

Technicky pokročilé modely Vykonávajú niekoľko ďalších pokročilých funkcií a vykonajte tieto akcie:

 • Infračervené osvetlenie – viditeľnosť v tme alebo za nedostatočné osvetlenie. V kruhu objektívu sú fotodiodes, svieti v infračervenom rozsahu. Toto svetlo sa odráža z položiek a je viditeľné pre ľudské oko;
 • Bezkontaktný pohybový senzor – Aktivujte automatické video nanášanie, keď sú citlivé snímače spustené na ľubovoľný pohyb objektu;
 • Diaľkové pozorovanie prostredníctvom bezdrôtovej siete prostredníctvom internetu a rokovania s návštevníkmi na IP – Protocol;
 • AutoRemonst Funkcia.

Všetko ostatné videohovory sú charakterizované technickými parametrami, ktoré hrajú značnú úlohu v čase nákupu. Tie obsahujú:

 • Chromatický / čiernobiely obraz;
 • Rozlíšenie komory a displeja, kvalita a jasnosť výsledného obrazu závisí od toho;
 • Uhol prezerania fotoaparátu definuje krytú zónu;
 • Napájanie (z elektrickej siete alebo autonómne z batérie).

V podstate funguje videohovorom: zariadenie prijíma video signál, ktorý pochádza z fotoaparátu namontovaného do vonkajšieho panelu. Video sa zavolal, predstavuje koordinovanú prácu niekoľkých prvkov, ktoré sú kombinované do jedného celého mechanizmu.

Vlastnosti dizajnu mechanizmu videohovoru pri vchodových dverách:

 • Vonkajšia náplasť, Na tvári je mini komory a tlačidlo hovoru. Jedná sa o malú krabicu v prípade anti-vandal z stabilnej kovovej zliatiny, ktorá ho chráni pred mechanickým poškodením. Šošovka fotoaparátu je chránená hrubým opevneným sklom. Tiež v ňom sú reproduktory a mikrofón zabudovaný, aby vytvorili bilaterálny dialóg medzi hosťom a majiteľom. Citlivé bezkontaktné snímače a infračervené fotodiodes. Nainštalovaný priamo v blízkosti dverí alebo samotných dverí (video viskozita), zaisťuje a prenášaním obrazu na zobrazenie vnútra.
 • Interný panel s displejom, ktorý je inštalovaný vo vnútri domu, zvyčajne vedľa vstupu. Obsahuje komponenty, ako je displej, základná doska, napájanie a ovládacie tlačidlo. Táto časť dizajnu je zodpovedná za správu samotného zariadenia, jeho nastavenia a prezerania výsledného obrazu.

Pokročilé modely sú schopné zabezpečiť komunikáciu s návštevníkom, nakonfigurujte záznamník, pripojenie IP zariadenia. Podporujú funkciu diaľkového ovládania.

Je tiež možné zobraziť obrázok na externý monitor pripojeného zariadenia, ako je počítač alebo TV. Predkonfigurovaný a naprogramovaný hovor v neprítomnosti vlastníka odstraňuje každého, kto klikne na tlačidlo. Údaje sa ukladajú do pamäte zariadenia. Všetky obrázky sú umiestnené a sú pripevnené.

Veľmi praktické v prevádzke mobilné panely s bezdrôtovou podporou. Pracujú perfektne v každom rohu bytu vďaka vysielača, ktoré posielajú diaľkový signál. Sú však dosť drahé a energeticky náročné, zahŕňajú:

 • Napájanie, pre prevádzku zariadenia z domácej elektrárne alebo sieťového adaptéra. Autonómne modely pracujú na batériách alebo batériách.
 • Komunikačný kanál pre špeciálny kábel (pre káblové modely). Bezdrôtové pripojenie sú vybavené špeciálnymi vstavanými modulmi.

Modely s rozšírenou sadou akcií poskytujú ďalšie prvky. To, napríklad, diaľkové otvorenie elektromagnetických zámkov, snímačov, podsvietenia, monitorov, prídavných kamier a telefónnych trubíc.

Moderné modely nielen robia fotografie, ale tiež nahrávajú krátke videá, ktoré môžu byť uložené v pamäti. Nahrávanie začína po aktivácii tlačidla alebo automaticky.

Vstavaný modul Wi-Fi poskytuje komunikáciu prostredníctvom internetovej siete a umožňuje vykonávať diaľkové pozorovanie z akéhokoľvek zariadenia s prístupom na internet. GSM modul posiela SMS a MMS mobilným telefónom, pripojí ho a návštevník cez mobilnú komunikáciu.

Videohovory sú rozdelené do káblovej a bezdrôtovej siete. Bezdrôtové pripojenie je možné namontovať v akejkoľvek výhodnej polohe. Malý vložený vysielač poskytuje príjem signálu odoslaného na pomerne dlhé vzdialenosti. Sú pohodlné pri inštalácii na bránu alebo wicket.

Video viskozita bude vhodnejšia pre mestské apartmány. Sú miniatúrne a ľahko zapustené na mieste štandardného oka. Stojí to za takéto zariadenie lacno, ale stabilne vykonáva všetky hlavné funkcie a úlohy. Videohovory môžu fotografovať, odosielať MMS a má modul GSM.

Nové ďalšie funkcie sú tiež užitočné, okrem snímania a prezerania aktivačného záznamníka, keď nie je nikto doma.

On oznámi návštevníka o absencii majiteľa a zaznamenáva hlasovú správu, ktorá po tom, čo bude vlastník prenášať. Niektoré zariadenia vykonávajú funkciu telefónu a pridružiť návštevníka a hostiteľa na mobilnom telefóne. Multifunkčnosť niektorých hovorov umožňuje viac video monitorovacích kamier.

Názory

Na modernom trhu je ponúkaná široká škála zariadení ruských a zahraničných výrobcov. Hlavné rozdiely medzi modelmi sú uzatvorené v ich nákladoch a technických vlastnostiach. Najdôležitejšie z nich, ktoré v prvom rade je potrebné venovať pozornosť nákupu videohovoru, je typ signálu, rozlíšenie pixelu fotoaparátu, jeho uhol pohľadu, metóda prenosu dát, prevádzka s IP zariadenia.

Rozpočtové známky sú väčšinou odstránené a zobrazené v čiernej a bielej, pripojené k sebe pomocou komunikačného kábla. Sú schopní vykonávať výlučne základné funkcie. Niekedy v niektorých modeloch je hlasová komunikácia cez mikrofón a fotografiu. V súlade s tým, tým drahšie model, tým väčšie ďalšie prvky a schopnosti v ňom.

Každý rok sa volania zlepšia a menia. Berú svoj pôvod z najjednoduchších a primitívnych zariadení a končia s moderným vývojom:

 • Mechanický. Za zastarané. Nájdené v domoch starých budov zvetraných v starom štýle alebo ako prvok dekor. Vyzerať ako zvonček na lane alebo veľký krúžok na dverách, vyžarujú zvuky len po manuálnej expozícii. V dôsledku toho sa ukáže na zvonenie a hlasný zvuk;

 • Elektroslony. Modernejšia možnosť. Pracuje z účinkov elektrických impulzov na kladivo, rezonuje a zverejňuje hlasný trill;

 • Elektronické hovory. Moderný rozvoj, každý rok získava viac a viac vylepšení. Princíp činnosti: Generovanie frekvencie zvukov, transformácia elektrického signálu do mechanických oscilácie. V dôsledku toho sa získa určitá melódia, ktorá môže byť nakonfigurovaná podľa vlastného uváženia.

Podľa typu potravy sú rozdelené do dvoch typov. Káblové – pripája k domácim vedeniam a bezdrôtovým pripojením, ktoré beží na batériách, batérii alebo sieťovom adaptéri.

Na rozdiel od všetkých vyššie uvedených, videohovory prezentované výrazne sa od nich výrazne líši v štruktúre. Ale je to tiež rozdelené do:

 • Bezdrôtový. Prenáša informácie prostredníctvom siete Wi-Fi, GSM a RADIO. Ľahko sa namontujú v akejkoľvek vhodnej časti bytu a pohodlnú prevádzku;
 • Video Viskozita s fotoaparátom. Nahradí štandardné oko dverí a má rovnaké parametre, takže je dostatočne jednoduchý. Vizuálne video je druh redukovaného modelu videohovoru. Má štandardný dizajn a je schopný vykonávať rovnaké základné funkcie, ale občas je lacnejšie;

 • SMART, s funkciou video fontu. Sú schopní strieľať v tme a za nedostatočného osvetlenia v dôsledku infračerveného žiarenia. Vstavané bezkontaktné snímače pohybu a zvuku, keď sú aktivované, ktoré automatické nahrávanie fotografií a videa a videa sa vykonávajú. Podporná komunikácia s vlastníkom cez SMS (MMS) a Bluetooth. Ak nie je nikto doma, záznamník aktivuje vstup hlasovej správy;
 • S funkciou pripojenia ďalších zariadení. Napríklad ďalšie kamkordéry alebo otvorenie vzdialených dverí. Vďaka nim môžete zobraziť obrázok z fotoaparátu cez notebook alebo TV. Tieto modely sú obľúbené ako v krajinných domoch a podnikoch, skladoch a kanceláriách.

Ako si vybrať?

Vyberte si dobrý, vysoko kvalitný a najvhodnejší videohovor ľahko. Hlavnou vecou je určiť presne, aké požiadavky sú prezentované zariadeniu.

Tak, aby nekupovali drahé elektronické zariadenia s absolútne zbytočnými funkciami pre vás. Avšak, to nie je potrebné preplatiť len pre dobre známú značku, pretože menej spoločných spoločností poskytujú vysoko kvalitné elektrické lons.

Koniec koncov, konečné náklady závisia od týchto položiek. Celý trhový rad tovaru je rozdelený do niekoľkých skupín vo vzostupnom poradí a zložitosti štruktúry:

 • Najjednoduchšie modely s minimálnou funkčnou sústavou. Pri práci s nimi: fixácia, prenos a prezeranie obrázkov na displeji. Niekedy možnosť dvojstrannej komunikácie cez mikrofón. Niektoré modely podporujú zachovanie fotografií na vnútornej pamäti a posielajú ich majiteľovi;

 • Druhá skupina vykonáva rovnaké základné funkcie a navyše vedie krátke videá. Existujú pohyby a zvukové senzory, infračervené osvetlenie, napájací adaptér pre napájanie zo sieťového a prispôsobiteľného zvonenia pre hovor, napríklad gong;

 • Tretia skupina je najdrahšia zo všetkých predložených. Sú to multifunkčné: bezdrôtové Wi-Fi, GSM sieť; Odosielanie SMS (MMS), Hlasová komunikácia s návštevníkom pomocou mobilného telefónu podľa IP protokolu; Podporuje dodatočnú inštaláciu kariet Flash, spojenie s inými zariadeniami, ovládaním elektromagnetických zámkov, displeji širokouhlého dotykového displeja.

Príklady a možnosti

Ako príklad budeme analyzovať niektoré možnosti pre najobľúbenejšie modely. Každý z nich predstavuje jednu z troch cenových skupín.

 • Eptus – EP – 637. Má obrazovku LSD, rozlíšenie obrazovky 320 x 240 pixelov, pomer strán 4: 3. Kovový vonkajší panel, ktorý je nainštalovaný na dverách. Fotografovanie až sto fotografií, interná pamäť 64 MB. Podporuje inštaláciu dodatočnej pamäte do 2 GB. Pracuje autonómne na batériách, batériách alebo sieťovom adaptéri. Priemerná cena – približne 2.4 tisíc rubľov. V tomto prípade existujú všetky základné funkcie a cena je bezbolestne zapadá do priemerného rozpočtu.

 • Homelux. Pomer strán 4: 3, štandard 480R, rozlíšenie obrazovky 640×480 pixely. Existuje základná súprava funkcií. Ďalšie funkcie: Non-kontaktné snímače pohybu, fotodiody vyžarujúce infračervené svetlo, zobrazenie senzory s uhlopriečkou 2,8 palca. Napájaný batériou alebo sieťovým adaptérom. Priemerné náklady sú približne 8-8.5 tisíc rubľov.

Prítomnosť ďalších prvkov zvyšuje náklady na zariadenie, ale je to odôvodnené, pretože zabezpečuje spoľahlivosť a bezpečnosť za akýchkoľvek podmienok.

 • Kocom TFT. Doplnené Monitorom s dotykovým displejom 4,3 palca. Funkcia videa a fotografií z 2 rôznych fotoaparátov. Nakonfigurovaný zvuk a jas. Podporuje inštaláciu a konfiguráciu diaľkového ovládania elektromagnetických zámkov. Priemerné náklady asi 13 tisíc rubľov. Vhodné pre súkromné ​​vidiecke domy, namontované na bráne alebo bráne.

Samozrejme, že je to len malá časť celého existujúceho rozsahu. Ak si želáte, nájdete pokročilý model pre pomerne miernu cenu. Je dôležité, aby sa starostlivo zoznámiť s charakteristikami a krajinou výroby. Ak sú komponenty (monitor a kamera) zakúpené oddelene od seba, je potrebné uistiť sa, že ich kompatibilita podľa parametrov.

Z nasledujúceho videa sa dozviete princíp inštalácie vstupu videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: