Dvere v špajze: Štandardné a neštandardné možnosti

Skladom – izba, kde si môžete uložiť položky šatníka, potravín, profesionálne vybavenie a iné užitočné veci, v ktorých majitelia potrebujú od času. Táto miestnosť by mala byť správne tvorená tejto dôležitej časti bytu alebo domu sa stal harmonickým pokračovaním celkového interiéru. Na to by malo byť riadne vybavené vnútornou časťou miestnosti a čo najviac pristupovať k výberu vhodných dverí do skladovacej miestnosti. Existujú štandardné a neštandardné verzie dverných štruktúr: stojí za to podrobnejšie zvážiť.

Úloha

Dvere vedúce do skladovacej miestnosti alebo skrývanie mezzanine hrá dve dôležité roly: bezpečné oddelenie miestnosti do uzavretých zón a prinášajú ďalší dekoratívny prvok v dizajne miestnosti.

Pri umiestnení takejto miestnosti je potrebné vziať do úvahy štýl bytu. Harmonický dizajn znamená dodržiavanie všetkých ostatných zložiek, týka sa dverí.

Nasledujúce najobľúbenejšie možnosti dizajnu možno rozlíšiť:

 • Klasický štýl zahŕňa použitie krídla dverí zo stromu. Imitácia dreva je možná.
 • Moderný štýl zahŕňa použitie plastov, skla, kovových výrobkov alebo ich kombinácií. Môžete nainštalovať malé mriežky alebo vrtné otvory v spodnej časti plátna. To pomôže zabrániť výskytu vlhkosti, formy a zabezpečiť vetranie.
 • Etnický štýl je vítaný vekovaný drevený povrch, kov, obkladový prírodný kameň, kovanie, koža alebo imitácia.

Dizajn

V súčasnosti má trh širokú škálu dverí pre skladovacie priestory.

Ich návrhy sú veľmi rôznorodé:

 • Posuvné dvere alebo kupé – vhodná možnosť pre malý apartmán. Canvas sa pohybuje pomocou valcov – na tratiach. Ich hrany majú zátomi. Hlavnou výhodou takýchto štruktúr je nedostatok neporiadku.
 • Vertikálne, horizontálne, valčekové, ochranné rolety sú lamely – tenké koľajnice, dosky rôznych veľkostí. Jednoduchosť žalúzií zaisťuje normálny cirkuláciu vzduchu. Chránijú miestnosť pred účinkami jasneho slnečného svetla.
 • Swing Dvere – najbežnejšia možnosť. Tento dizajn sa skladá z pevného rámca a pohyblivým krídlom dverí. Dvojité dvere môžete nainštalovať dva cievky. Sash môže byť zverejnený v jednom smere, ako aj oboch. Dôstojnosti dátových prípadov – zvýšenie priestoru a možnosť vetrania rýchleho vzduchu.

 • Skladacie dvere alebo „Harmonica“ – veľmi praktická možnosť. Jedná sa o panely, ktoré sú pripojené k sebe navzájom slučky. Takéto dvere majú rad výhod: šetriaci priestor, schopnosť ich aplikovať na otvory akejkoľvek veľkosti, zachovanie integrity podlahovej krytiny, veľkého počtu farieb.
 • Posuvné dvere s posuvným mechanizmom pohybujúcim sa v jednej rovine so stenou. Plus takéto štruktúry sú zrejmé: to je úsporný priestor.
 • Valcované závesy sú voľne zavesené plátno, ktoré sú v hornej časti upevnené na hriadeli. Mechanizmus reťazca alebo pružiny poskytuje skladaciu látku. Medzi výhody, ktoré tento systém vlastní, môžete zvýrazniť hlavné výhody: absencia prachu, jednoduchosť použitia, zachovanie príťažlivosti počas celého obdobia prevádzky.

 • Podrobnosti Dvere. Ak je skladovanie plánované v skladovacej miestnosti cenných vecí, je potrebné nainštalovať spomaľujúci plameň a hasiace dvere, dôležitá výhoda, ktorej bude odolná voči vysokým teplotám.
 • Skryté dvere. Toto rozhodnutie môže byť realizované maskovaním dverí pod fasádou kuchynskej skrine, švédskej steny, steny, racku, zrkadla alebo obrazu. Najjednoduchší a najlacnejší spôsob, ako zamaskovať, sú dvere dverí s rovnakou tapetou ako na stenách.

Neštandardné možnosti

So usporiadaním špajzu, ktorý je polica alebo plnú miestnosť, bude excentračným uskutočnením tvorivých myšlienok v skutočnosti inštaláciou neštandardných systémov. Posuvné dvere sú vhodné pre skladovacie priestory nachádzajúce sa v kuchyni, ktorej dizajn skryje niektoré police, ale väčšina z nich ich opustí v zóne prístupnosti. Ďalšou výhodou takéhoto rozhodnutia bude šetriť priestor.

Mať k dispozícii špeciálny uhol pre sklad, môžete nainštalovať bežné hojné dvere, Vhodné pre tradičný, škandinávsky interiér. Mnohí uprednostňujú drevené dvere so sklenenou vložkou, čo umožňuje skúmať miestnosť bez výkonu zbytočných činností.

Ďalšia nezvyčajná možnosť – inštalácia sklenených dverí, vizuálne zvýšenie priestoru. Sú vyrobené z tryplex, ktorý je odolný skla pozostávajúci z troch vrstiev (2 okuliare a film). Takéto výrobky môžu mať lesklý alebo matný odtieň.

Ako ozdobiť?

V priebehu času sa na dverách objavia rôzne chyby, ktoré môžu pokaziť raz estetický vzhľad tkanín. Aby ste sa vyhli nepredvídaným výdavkom a naliehavým výmene, môžete ozdobiť dvere, vzácne nedostatky a pridávanie ich zvýraznenia.

Existuje mnoho spôsobov, ako ozdobiť:

 • Tapeta. Dvere môžete uložiť papierom, vinylovým, tkaninou alebo tekutým tapetou.
 • Krieda. Veľmi zaujímavý spôsob, ako upgrade, je nainštalovať dosku pre záznamy, na ktorých môžete zanechať správy rodinným príslušníkom.
 • Zrkadlo. Takýto produkt vizuálne rozširuje priestor bytu, môže to dokonca urobiť ľahšie. Aby ste to urobili, odporúča sa používať akrylové panely s amalgám s vynikajúcou reflexnou schopnosťou.

 • Pohánka. Tento materiál nevyžaduje veľké náklady na materiál, ale takýto dekor je krátkodobý. Ak chcete prijímať dvere, zdobené pohánkou šupky, je potrebné odstrániť vrstvu starej farby, odstrániť všetky nepravidelnosti, maľovať plátno v tmavohnedej farbe, namazať rezacie dvere s pluhovým lepidlom, vyložte šupku, pokrývajú povrch laku.
 • Sfarbenie. Môžete aktualizovať staré dvere, maľovaním do inej farby. Pred farbením by sa malo zbaviť nezrovnalostí a po použití farby stojí za to zakrývať plátno lak.
 • Obrázky a samolepky. Môžete dať vôľu fantasy a stelesniť svoje nápady do reality, čím sa štetcom s farbami. Ak chcete vytvoriť jedinečné zloženie, môžete tiež použiť šablóny, vinylové nálepky.

 • Koža. Nitov budú potrebné, pomáhajú pokožke pevne zakryť dvere a konsolidovať. Môžete pridať vlákna alebo kreslenie.
 • Stehy. Možný nákup hotovej verzie s výkresom. Môžete ozdobiť dverí sami pomocou akrylových farieb a špeciálnym obvodom, ktorý vytvára ilúziu kovového rámu.

Čo lepšie?

Na správne usporiadanie skladu, mali by ste zvážiť oblasť bytu. V „KHRUSHCHCHEV“, NEBUDE NIEKTORÉ RIADKOSTI, stojí za to inštalovať takéto dvere, ktorých návrhy by umožnili ušetriť priestor.

V úzkych a malých otvoroch by mali byť nainštalované bežecké dvere, ale len otvoriť vo vnútri skladu. Takže plátno nebráni voľnému pohybu ľudí v byte. Môžete tiež zostať na posuvných štruktúrach alebo kupoch, takže môžete ušetriť priestor.

Originál, neštandardná možnosť pre malý byt bude inštalácia zrkadlových dverí, vizuálne zvýšenie priestoru.

Ako nahradené?

Ak sa špajza nachádza vedľa inej miestnosti, inštalácia štandardných štruktúr nebude veľmi vhodnou voľbou. Takýto dizajn bude pokaziť stenu, prvky začne kontakt navzájom, čo ich v priebehu času negatívne ovplyvňuje. Aby sa predišlo takýmto problémom, je potrebné nájsť alternatívu.

Aplikácia tkanivových drepets namiesto dverí – pomerne populárna možnosť. Záclony z hustej tkaniny, charakterizované jednoduchosťou a bezpečnosťou, sú veľmi vhodné pre skladovaciu miestnosť.

Výhody tejto možnosti:

 • dávať interiér jedinečnosti;
 • rýchlosť, ľahkosť a čistota v procese tvorby;
 • Jednoduchá výmena (existujú menšie náklady a minimálne úsilie).

Dobrá verzia – Roller Okenters.

Líšia sa vedľa výhod:

 • Jednoduchá inštalácia (bez pomocných materiálov);
 • schopnosť vybrať si možnosť pre štýl interiéru;
 • Odolnosť proti korózii, hluk a chlad.

Voľba je vždy pre majiteľa obytných priestorov. Je to celkom prirodzené, že vie lepšie ako iné, akú možnosť v jeho dome bude vyzerať najlepšie.

Krásne príklady v interiéri

Pri umiestnení izieb v byte alebo dome sa majiteľ snaží zdôrazniť jedinečnosť interiéru. Týka sa a skladuje. Všetko závisí od účelu: skryť miestnosť pred zvedavými očami, aby bol prízvuk. Zameranie sa na to, musíte vybrať dôležitý prvok – dvere.

V interiéri je mnoho krásnych príkladov, medzi ktorými si môžete vybrať nasledujúce možnosti:

 • Dvere maskované pod stenou tapetou alebo s farbou, vyzerajú veľmi zaujímavé. Fanúšikovia Minimalizmu Takéto rozhodnutie bude ochutnať, pretože v dizajne nie sú prebytočné a vonkajšie detaily.

 • Zrkadlové dvere budú relevantné v kúpeľni aj na chodbe. Dodatočný priestor, pocit nekonečna je požadovaný výsledok, ktorým bude každý potešený: a majiteľ malého bytu, a majiteľa luxusného domu

 • Snehobiele dvere – veľmi dobrá voľba vhodná pre klasické a moderné štýly. Vyzerá ako taká plátno veľmi elegantná, sofistikovaná.

 • Dvere so sklenenou vložkou je dobré riešenie, pretože to prejde do miestnosti. Tento dizajn je dokončený v celkovom interiéri miestnosti, osviežuje ho, ale nepritiahne osobitnú pozornosť.
 • Módny a nezvyčajný spôsob navrhovania špajzu je inštalácia sklenených dverí. Vytvára dojem ľahkej, vzdušnosti.

Master Trieda na inštalácii Dvere Kupé v skladovom prostredí.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: