10 najlepších sedemmiestnych crossoverov

Počet mnohopočetných rodín v Rusku v posledných rokoch narástol. Priestranné vozidlo je nevyhnutné na cestovanie alebo len na pohodlnú cestu do práce, školy či škôlky. Sedemmiestne crossovery spĺňajú požiadavky väčšiny rodín s tromi až piatimi deťmi. Domáci trh ponúka širokú škálu priestranných automobilov montovaných v európskych a ázijských automobilkách. Pri výbere rodinného crossoveru je potrebné zvážiť mnoho faktorov. Odborníci vám pomôžu identifikovať tie najdôležitejšie.

Odporúčania pre výber sedemmiestneho crossoveru

Náklady.Nie všetky veľké rodiny v našej krajine sa môžu pochváliť vysokou životnou úrovňou. Aj pri zvýhodnenom úvere alebo lízingovom programe nie je každý pripravený kúpiť si prémiové vozidlo. Ľudia s obmedzeným príjmom by si mali vyberať lacné modely s dobrou základnou výbavou a úsporným motorom. Kórejské crossovery vyzerajú v tomto smere atraktívne.

Spoľahlivosť.Nie všetky sedemmiestne vozidlá sú prispôsobené Slovenskám podmienkam. Opakovaná jazda cez nerovnosti a výmole si vyberá svoju daň na komponentoch podvozku. Z dlhodobého hľadiska môže výber drahšieho modelu viac ako kompenzovať nižšiu mieru porúch zavesenia alebo riadenia. Za najspoľahlivejšie nemecké crossovery sa považujú.

Priechodnosť. Obyvatelia provincií ocenia crossovery s dobrou mobilitou v teréne. V niektorých ročných obdobiach (zima, jar) sa na odľahlé miesta hodia len vozidlá s pohonom všetkých štyroch kolies a vysokou svetlou výškou. Japonské vozidlá majú najlepšiu mobilitu v teréne medzi sedemmiestnymi SUV.

Komfort v interiéri.Keďže sedemmiestne auto sa kupuje na prepravu detí rôzneho veku, je dôležité poskytnúť im príjemnú zábavu.

 1. Regulácia klímy je nevyhnutná na vytvorenie optimálnej klímy. Musí byť vybavený samostatným nastavením pre každý rad sedadiel.
 2. Kvalitný multimediálny systém pomáha spríjemniť dlhú jazdu. Mnohé deti chcú mať na cestách pri sebe smartfóny, preto by mal byť k dispozícii viac ako jeden port USB, aby sa mohli napájať z palubnej elektrickej siete vozidla.
 3. Pre najmladších cestujúcich sa vyžaduje príprava detskej sedačky. Odborníci považujú systém ISOFIX za optimálne riešenie.

Vnútorné obloženie. Dlhé cesty autom sa nezaobídu bez občerstvenia. Kontakt potravín a nápojov s látkovým čalúnením si vyžaduje časté chemické čistenie. Kožené čalúnenie je v tomto smere výhodou. Sedadlá môžu byť chránené látkovými poťahmi alebo poťahmi sedadiel. Kvalitné výrobky sú však drahé.

Likvidita na sekundárnom trhu.Majiteľ sedemmiestneho crossoveru bude chcieť skôr či neskôr svoje auto predať. Pred konečným výberom rodinného vozidla by ste mali zvážiť ročnú stratu hodnoty a popularitu tohto modelu na trhu s náhradnými dielmi. Potom časom stratíte menej zo svojej investície do vozidla.

V našom prehľade sme vybrali 10 najlepších sedemmiestnych crossoverov. Všetky sa predávajú na Slovenskom trhu. Pri zostavovaní hodnotenia sme zohľadnili názory odborníkov a spätnú väzbu od domácich majiteľov vozidiel.

Najlepšie sedemmiestne crossovery

Nomináciasedadlocrossovervýchodisková cena
Rebríček najlepších sedemmiestnych crossoverov1Mercedes-Benz Trieda GLS6 517 200€
2Audi Q73 800 000€
3Toyota Land Cruiser Prado2 384 000€
4Honda Pilot3 214 900€
5Mazda CX-92 595 000€
6Škoda Kodiaq1 339 000€
7Hyundai Grand Santa Fe2 439 000€
8Kia Sorento PRIME1 774 900€
9Nissan Pathfinder2 510 000€
10KIA Mohave2 619 900€

Mercedes-Benz Trieda GLS

Poradie: 4.9

Trieda GLS

Mercedes-Benz triedy GLS je lídrom medzi luxusnými crossovermi. Model má predĺženú karosériu (5120 mm), v ktorej sa cestujúci cítia pohodlne. Špeciálne pre ruské podmienky vyvinul nemecký výrobca balík „Special Series“, ktorý sa dodáva so štandardným balíkom. Vozidlo poháňa 3-litrový benzínový motor. Odborníci dali palmu nášho hodnotenia crossoveru za výkon, spoľahlivosť, kvalitatívnu výrobu. Vozidlo má mnoho ďalších možností, od vyhrievaného volantu až po autonómne kúrenie.

Ruskí majitelia vozidiel chvália nemecký crossover za vysokú úroveň komfortu, priestrannú kabínu a spoľahlivosť. S nízkym stropom nie sú spokojní len vysokí motoristi (180 cm a viac).

Výhody

 • Nemecká kvalita;
 • pohodlie a útulnosť;
 • Prispôsobenie sa Slovenskám podmienkam;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • nízky strop.

Audi Q7

Hodnotenie: 4.8

Audi Q7

Ďalší zástupca nemeckého automobilového priemyslu Audi Q7 je vážnym konkurentom víťaza nášho hodnotenia v prémiovom segmente. Silnými stránkami crossoveru sú podľa odborníkov elegantný vzhľad, široká ponuka motorov, pohon všetkých kolies, automatická prevodovka. Základná konfigurácia vozidla vyzerá tiež atraktívne. Výrobca nainštaloval vzduchové odpruženie, ktoré zmierňuje nerovnosti povrchu vozovky. 3-zónový klimatizačný systém vytvára optimálnu mikroklímu pre vodiča a cestujúcich v interiéri. Najdostupnejšia verzia sa ponúka kupujúcemu s preplňovaným benzínovým motorom s objemom 2,0 litra (252 k). .).

Majitelia Audi Q7 sú spokojní s krásnym vzhľadom a spoľahlivosťou vozidla. Nevýhodou je slabá priechodnosť crossoveru v teréne.

Výhody

 • štýlový vzhľad;
 • dobrá ovládateľnosť;
 • praktickosť;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • slabá flotácia.

Toyota Land Cruiser Prado

Hodnotenie: 4.7

Toyota Land Cruiser Prado

Japonský crossover Toyota Land Cruiser Prado je v Rusku známy svojou dokonalou kombináciou terénnych schopností a komfortu. Tento model bol uvedený na trh už v roku 1987, ale až doteraz stále schádza z montážnej linky Toyoty a prechádza modernizáciou a reštýlovaním. Odborníci poukazujú na reprezentatívny vzhľad, ktorý zdôrazňuje bohatstvo rodiny. Výrobca ponúka domácim motoristom dve pohonné jednotky. Dieselový (2,8 l) aj benzínový motor (4,0 l) pracujú v kombinácii s automatickou prevodovkou. Za pohon všetkých kolies a bohatú výbavu interiéru získava crossover bronzovú medailu nášho hodnotenia.

Ruskí motoristi sú spokojní s komfortom, priechodnosťou a spoľahlivosťou vozidla. Na druhej strane poukazujú na vysokú cenu a nezdravý záujem zlodejov.

Výhody

 • reprezentatívny vzhľad;
 • spoľahlivosť;
 • pohodlný interiér;
 • vysoká priechodnosť.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • často ukradnuté.

Honda Pilot

Hodnotenie: 4.6

Honda Pilot

Aj po zmene štýlu si Honda Pilot zachovala svoj nenapodobiteľný štýl. To sa Slovenskám motoristom páči. Medzi výhody crossoveru odborníci zaraďujú spoľahlivosť, dobrú priechodnosť terénom, lakonickosť. Základná kompletná výbava vyzerá dosť chudobne, ale ako voliteľnú výbavu je možné objednať 3-zónovú klimatizáciu, strešné okno, parktronic atď. . Z nevýhod, ktoré neumožnili crossoveru dostať sa v našom rebríčku vyššie, treba spomenúť malý batožinový priestor (217 litrov). Vozidlo poháňa benzínový šesťvalcový motor (3,5 l) s výkonom 249 litrov. . a automatická prevodovka.

Majitelia Hondy Pilot chvália tento crossover za priestranný interiér, vysokú spoľahlivosť a praktickosť. Používateľom sa nepáči jeho vysoká spotreba benzínu, najmä pri jazde po meste.

Výhody

 • dobré bežecké schopnosti;
 • spoľahlivosť;
 • priestranný interiér;
 • výkonný motor.

Nevýhody

 • malú topánku;
 • vysoká spotreba benzínu.

Mazda CX-9

Hodnotenie: 4.5

Mazda CX-9

Crossover Mazda CX-9 prešiel náročnou cestou, aby si získal uznanie Slovenskách motoristov. Prvá generácia nebola žiadaná, Japonci na čas prestali dodávať autá do našej krajiny. Po odstránení chýb však uviedli na trh druhú verziu a potom „deviatku“. Odborníci vykonali porovnávacie testy novej Mazdy s jej konkurentmi v tejto triede, počas ktorých sa zistili také výhody, ako je vynikajúca izolácia hluku, hladký chod, dobrá ovládateľnosť. Len na pohodlie v kabíne mali odborníci niekoľko sťažností. Vzhľadom na inteligentnú cenovú politiku sa crossover stal zaujímavým pre rodiny s viacerými deťmi.

Majitelia majú radi originalitu vozidiel, praktickosť a priestrannú kabínu. Pokiaľ ide o slabé stránky, v recenziách sa najčastejšie opakujú slová spotreba a daň.

Výhody

 • energie;
 • pôvodný vzhľad;
 • vysokokvalitná montáž;
 • izolácia hluku.

Nevýhody

 • vysoká spotreba paliva;
 • nie je určený na jazdu v teréne.

Škoda Kodiaq

Hodnotenie: 4.5

Škoda Kodiaq

Sedemmiestny crossover Škoda Kodiaq mal zmiešané reakcie motoristov. Niektorí považujú auto za krásne a moderné, iní ho označujú za nudné. „Hnedý medveď je postavený na modulárnej platforme MQB. Odborníci okamžite upozornili na plastovú ochranu koncov dverí, ktorá zabraňuje odlupovaniu vrstvy laku. Ergonómia vozidla Škoda je na špičkovej úrovni a vodič a cestujúci sa v kabíne cítia pohodlne a komfortne. Vozidlo je vybavené 2-litrovým preplňovaným motorom spojeným so 7-stupňovou prevodovkou DSG.

Dostať auto do prvej šestky nášho hodnotenia nie je náhoda. Používatelia chvália český crossover za účinnú zvukovú izoláciu, priestranný interiér a dobrú dynamiku. Majitelia sú nespokojní kvôli cvrčaniu a vŕzganiu.

Výhody

 • Plastová ochrana koncov dverí;
 • priestranný interiér;
 • Dobrá izolácia proti hluku;
 • úsporný motor.

Nevýhody

 • zlé jazdné vlastnosti;
 • drobné chyby.

Hyundai Grand Santa Fe

Hodnotenie: 4.4

Hyundai Grand Santa Fe

Pre vytvorenie sedemmiestneho rodinného crossoveru Hyundai Grand Santa Fe musel kórejský výrobca zväčšiť rozmery štandardnej úpravy. Telo narástlo o 225 mm do dĺžky a 10 mm do výšky. Vďaka tomuto vylepšeniu sa konštruktérom podarilo vytvoriť priestrannú kabínu, v ktorej sa cestujúci vpredu aj vzadu cítia pohodlne. Odborníci ocenili bohatú funkčnú náplň, už v základnej konfigurácii je k dispozícii klimatizácia a kožené čalúnenie. Spomedzi pohonných jednotiek odborníci vyzdvihujú úsporný a ťažný 2,2-litrový diesel. Priemerná spotreba je 7,8 litra.

Model sa dostáva do nášho hodnotenia pre svoju prijateľnú cenu, priestrannú kabínu a bohatú základnú výbavu. Kórejský crossover sa nemôže pochváliť veľkosťou batožinového priestoru.

Výhody

 • priestranný interiér;
 • bohaté vybavenie;
 • prijateľná cena;
 • dobré bežecké schopnosti.

Nevýhody

 • malá topánka.

Kia Sorento PRIME

Skóre: 4.3

Kia Sorento PRIME

Kórejský crossover Kia Sorento PRIME dostal novú karosériu. Jeho agresívny vzhľad sa okamžite spája so silou a nadradenosťou. Svetlá LED sú dokonale prispôsobené exteriéru vozidla. Výrobcovi sa podarilo dosiahnuť priestrannosť kabíny vďaka premyslenému usporiadaniu bez zväčšenia rozmerov. Interiér v čiernej, hnedej a béžovej farbe zaujal odborníkov. Základná verzia používa látkové čalúnenie, zatiaľ čo luxusná verzia kožené. Slovenská spotrebiteľ má k dispozícii tri motory. Dve sú benzínové (2,4 l a 3,5 l) a naftová jednotka (2,2 l) je vybavená novou 8-stupňovou prevodovkou.

Nízke umiestnenie v našom hodnotení je spôsobené nedostatočne vysokou kvalitou vyhotovenia a nedostatkom náhradných dielov.

Výhody

 • pekný vzhľad;
 • prijateľná cena;
 • pohodlný interiér;
 • mnoho užitočných možností.

Nevýhody

 • Existujú sťažnosti na kvalitu montáže;
 • žiadne náhradné diely na Slovenskom trhu.

Nissan Pathfinder

Hodnotenie: 4.2

Nissan Pathfinder

Rodinný Nissan Pathfinder je skutočný terénny automobil. Vďaka pohonu všetkých kolies so zníženými prevodmi dokáže prekonať aj tie najťažšie terénne podmienky. Naftový motor s objemom 2,5 litra nemá rekordný výkon (190 k). .), ale spotreba paliva je len 9 litrov. Základná konfigurácia zahŕňa manuálnu prevodovku, trojzónovú klimatizáciu, elektrické sedadlá. Odborníci upozorňujú na dĺžku tela, ktorá prekročila hranicu 5 metrov. Tretí rad je však stiesnený. Napriek mnohým výhodám je crossover v rebríčku až na 9. mieste.

Používatelia zistili veľké medzery v mriežke chladiča, poškriabané plasty v kabíne a vysoký prah batožinového priestoru. Viditeľnosť v zákrutách je zhoršená kvôli širokým predným stĺpikom.

Výhody

 • dobré vybavenie;
 • vynikajúce bežecké schopnosti;
 • pohodlný interiér;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • stiesnený tretí rad;
 • drobné chyby.

KIA Mohave

Hodnotenie: 4.1

KIA Mohave

Kórejský crossover Kia Mohave má všetko, čo je potrebné na to, aby bol považovaný za rodinný automobil. Je to pohodlná kabína, dobrá dynamika zrýchlenia, úsporná spotreba paliva a rozumná cena. Vodič a cestujúci majú už v základnej výbave výkonný multimediálny systém a účinnú klimatizáciu. Odborníkom sa páčili tlmiče s premenlivou tuhosťou, vďaka ktorým sa výrobcovi podarilo dosiahnuť hladkú jazdu. Žiadny problém nie je ani s prepravou batožiny. . batožinový priestor s objemom 350 litrov.

Tento crossover uzatvára desiatku najlepších 7-miestnych crossoverov v našom rebríčku. Okrem dobrej dynamiky, priestranného interiéru a nízkej spotreby paliva používatelia kritizujú vozidlo aj za jeho nadmerné rozmery a slabý lak.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • bohatá dostupnosť vybavenia;
 • priestranný interiér;
 • priestranný kufor.

Nevýhody

 • veľké rozmery;
 • krátkodobý povlak.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: