10 najlepších výrobcov koľajnicových ložísk

Na zabezpečenie pohyblivosti prednej vzpery tlmiča v mieste pripojenia ku karosérii vozidla sa používajú oporné ložiská. Ložisko napomáha plynulým a ľahkým pohybom riadenia, znižuje nárazové zaťaženie a znižuje riziko poškodenia zavesenia v dôsledku nadmerných nerovností a výmoľov. Komponent je navrhnutý ako variant valivého ložiska. Charakteristickým znakom koľajnicových valčekových ložísk je hrubší vonkajší krúžok a použitie valčekov. Keď nastane čas na výmenu opotrebovaného dielu, majiteľ čelí problému výberu vhodného náhradného dielu. Naši odborníci vám poradia pri výbere ložísk.

Kritériá výberu ložiska

Rozmanitosť. Typ oporných ložísk namontovaných na rôznych modeloch vozidiel sa líši svojou konštrukciou. Rozlišujú sa tieto typy.

 1. Existujú modely s vnútornými aj vonkajšími krúžkami. Tieto jednotky sa montujú bez použitia upínacích prírub.
 2. V niektorých vzperových ložiskách je vnútorný krúžok rozdelený a vonkajší krúžok je pripevnený k puzdru. Tento typ sa vyznačuje maximálnou pevnosťou a tuhosťou.
 3. Ak sa vyžaduje presnosť otáčania vnútorného krúžku, používajú sa výrobky s oddeliteľným vonkajším krúžkom.
 4. Jednorazové ložiská majú v jednej oblasti rozdelený vonkajší krúžok. Podľa názoru odborníkov je silnou stránkou tohto typu dlhá životnosť.

Známky opotrebovania podporného ložiska. Maximálna životnosť koľajnicového ložiska je 100 000 ton (približne 1 000 EUR). km. Avšak neustála jazda po zlých cestách, ako aj agresívna jazda môžu znížiť tento počet na polovicu. Je dôležité, aby majiteľ včas rozpoznal moment opotrebovania. Odborníci identifikovali tri hlavné príznaky zlyhania.

 1. Zlyhanie pružiny vzpery vám poskytuje príležitosť na diagnostiku podporného ložiska.
 2. Ak sa zhorší ovládateľnosť vozidla alebo ak sa vozidlo začne pri náhlych manévroch „zmietať“, je čas vymeniť rozchodové ložiská.
 3. Pri otáčaní volantom sa v oblasti podbehov predných kolies ozýva klepanie. Nie je zriedkavé, že sa klepanie prenáša na volant. Pozor by ste si mali dávať aj na zvuky a vŕzganie, ktoré sa objavujú pri otáčaní kolies.

Príčiny zrýchleného opotrebovania.Odborníci odporúčajú diagnostikovať nosné ložiská každých 20 tisíc rokov. km cestovnej vzdialenosti. Zvýšené opotrebovanie má niekoľko príčin.

 1. Príliš agresívna jazda môže negatívne ovplyvniť životnosť jednotky. Prudká akcelerácia a brzdenie, rýchla jazda cez výmole, zatáčanie pri vysokých rýchlostiach zvyšujú namáhanie ložiska.
 2. Krátka životnosť nosných ložísk strojov používaných v lesníctve alebo rybárstve. Vlhkosť a nečistoty môžu urýchliť opotrebovanie zostavy.
 3. Príčinou rýchleho zlyhania dielu môže byť aj zlá kvalita ložiska. Niektorí čínski výrobcovia alebo remeselné dielne používajú surový kov, ktorého tvrdosť nespĺňa požiadavky Slovenskách alebo medzinárodných noriem. Nedostatočné vytvrdnutie je ťažké zistiť podľa vzhľadu, najmä ak je diel starostlivo zabalený.

V našom prehľade sme vybrali 10 najlepších výrobcov podporných ložísk. Všetky predávajú svoje výrobky na Slovenskom trhu. Rebríček bol zostavený na základe názoru odborníkov a spätnej väzby od domácich majiteľov automobilov.

Najlepší výrobcovia podporných ložísk

Hodnotenie:sedadlovýrobcahodnotenie
Najlepší zahraniční výrobcovia ložísk1Lemforder5.0
2SKF4.9
3SNR4.8
4FAG4.7
5AMD4.6
6KOYO4.5
7NSK4.4
Najlepší miestni výrobcovia koľajnicových ložísk1SPZ-Group5.0
2LADA4.9
3TRIAL
 • 4.8

  Najlepší zahraniční výrobcovia podporných ložísk

  Na Slovenskách cestách jazdí veľké množstvo zahraničných áut. Podporné ložiská pre ne vyrábajú najmä zahraniční výrobcovia. Odborníci identifikovali niekoľko značiek, ktoré dlhodobo dodávajú diely do národnej maloobchodnej siete.

  Lemforder

  Hodnotenie: 5.0

  Lemforder

  Spoločnosť Lemforder, významný nemecký výrobca automobilových súčiastok, vyrába vysokokvalitné a odolné oporné ložiská. Jedným z hlavných problémov, s ktorými sa domáci motoristi často stretávajú, sú falšované výrobky. Na fórach prebieha diskusia o označovaní pôvodných podporných ložísk. Podľa oficiálnych informácií je 5 závodov v Nemecku oprávnených označovať trojuholník sovou. Iné pobočky označujú svoje výrobky trojuholníkom s písmenom L. Odborníci udeľujú značke vavríny víťaza nášho rebríčka za trvalo vysokú kvalitu.

  Používatelia by mali byť pri kúpe axiálnych ložísk Lemforder opatrní. Na každom balení musí byť nálepka v ruštine s adresou výrobného závodu a schvaľovacie značky Rostestu.

  Výhody

  • vysoká kvalita;
  • spoľahlivosť;
  • trvanlivosť;
  • široký sortiment.

  Nevýhody

  • falzifikáty.

  SKF

  Hodnotenie: 4.9

  SKF

  SKF je švédska spoločnosť s bohatou históriou. Od svojho založenia (1907) vyrába ložiská a mazacie systémy pre automobily. Koľajnicové ložiská značky sa dodávajú do mnohých automobiliek, do roku 2010 sa používali vo vozidlách značky Lada. Náhradné diely pochádzajú najmä z viac ako 140 pobočiek v 32 krajinách sveta. Odborníkom sa páčila kombinácia ceny a kvality, ktorá značke vyniesla druhé miesto v našom rebríčku. Boj proti falšovaniu je pre výrobcu bolestivý. Preto je na čiernej polovici puzdra ložiska vyrazená.

  Používatelia tiež poukazujú na nedostatok ložísk v distribučnej sieti ako na nevýhodu. Žiadne sťažnosti na spoľahlivosť a životnosť švédskych komponentov.

  Výhody

  • nízka cena;
  • dobrá kvalita;
  • trvanlivosť;
  • presné rozmery.

  Nevýhody

  • Najbežnejším výrobcom je SNR, ktorý vyrába falzifikáty;
  • nie je k dispozícii všade.

  SNR

  Hodnotenie: 4.8

  SNR

  SNR je najväčším dodávateľom ložísk pre európske automobilky. Francúzsky výrobca začal svoju činnosť v roku 1916 a zameral sa na výrobu ložísk. Továreň bola v roku 1944 takmer úplne zničená, ale vďaka spolupráci so spoločnosťou Rena

   t podnik bol prestavaný. V súčasnosti je SNR medzinárodným koncernom s dcérskymi spoločnosťami v 120 krajinách. Vizitkou značky je podľa odborníkov výroba vysoko presných ložísk pre Airbus A380. Značka získala bronz v našom rebríčku.

   Domáci motoristi sú spokojní s kvalitou a životnosťou ložísk SNR. Nevýhodou je podľa nich vysoká cena, ako aj priemerná kvalita dielov pochádzajúcich z čínskych dcérskych spoločností.

   Výhody

   • spoľahlivosť;
   • trvanlivosť;
   • bohatý sortiment výrobkov;
   • dobrá kvalita.

   Nevýhody

   • vysoká cena;
   • Nestabilná kvalita výrobkov z Číny.

   FAG

   Hodnotenie: 4.7

   FAG

   V roku 1883 vynašiel 34-ročný nemecký inžinier Frederick Fischer jedinečný stroj na brúsenie kalených oceľových guľôčok. To bol impulz pre vznik značky FAG. továreň vo Schweinfurte prežila vojnu a v 50. rokoch boli otvorené nové výrobné závody v USA, Európe a Brazílii. Keď sa objavili továrne v Číne a Kórei, spoločnosť FAG sa stala lídrom na ázijskom trhu. Odborníci upozorňujú na širokú škálu modelov ložísk vrátane ložísk, ktoré si našli miesto. Prečo teda značka s takou slávnou minulosťou nie je na piedestáli nášho rebríčka?

   Používatelia sú nespokojní najmä s vysokou cenou. Okrem toho sa popri pozitívnych recenziách objavujú aj správy o nepresných rozmeroch a krátkej životnosti. na Slovenskom trhu sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyskytujú falšované výrobky.

   Výhody

   • bohaté skúsenosti;
   • široký výber modelov;
   • pokročilé technológie;
   • dobrá kvalita.

   Nevýhody

   • vysoká cena;
   • existujú falzifikáty.

   AMD

   Hodnotenie: 4.6

   AMD

   AMD je kórejská spoločnosť, ktorú vytvorili veľké automobilky Kia, Hyundai a Ssang Yong. To sa robí s cieľom zásobovať montážne linky kvalitnými dielmi, ako aj úspešne predávať diely na trhu s náhradnými dielmi. Nosné ložiská sa dávajú na nové autá a môžu sa dostať na trh v krabiciach Mobis a Geniune. Odborníci zaradili túto značku do nášho hodnotenia pre nízke ceny náhradných dielov. Výrobca pripisuje atraktívnu cenovú politiku dotáciám kórejských automobiliek.

   domáci motoristi nie sú jednotní v názore na kvalitu vankúšových blokov AMD. niektorí používatelia tvrdia, že diely vydržia dlho. Iní motoristi sa domnievajú, že sa neoplatí utrácať peniaze za takéto výrobky kvôli ich nízkej spoľahlivosti.

   Výhody

   • nízka cena;
   • Spoločnosť KOYO má široký sortiment ložísk pre kórejské automobily;
   • dobrá kvalita
   • spoľahlivé balenie.

   Nevýhody

   • výrobky nemajú dlhú životnosť.

   KOYO

   Hodnotenie: 4.5

   KOYO

   Medzi majiteľmi japonských automobilov sú veľmi obľúbené ložiská spoločnosti KOYO. Značku vlastní veľká korporácia JTEKT, ktorá úzko spolupracuje so spoločnosťou Toyota. Na celom svete existuje 33 závodov, ktoré produkujú približne 100 000. Rozsah typov ložísk. Odborníci hodnotia vysokú kvalitu výrobkov a širokú škálu sortimentu. Značka sa dostala do prvej šestky nášho hodnotenia. Vodiči by si mali pozorne všímať aj písmo (okolo písmen K a o) a kvalitu tlače, aby sa vyhli falzifikátu. Pôvodné ložiská majú kované označenie (nie polygrafické).

   Používatelia si pochvaľujú kvalitu japonských dielov. Ako nevýhody uviedli vysokú cenu a skromný rozsah ložísk.

   Výhody

   • vysoká kvalita;
   • trvanlivosť;
   • ochrana proti falšovaniu;
   • spoľahlivé balenie.

   Nevýhody

   • vysoká cena;
   • Skromný rozsah podporných ložísk.

   NSK

   Poradie: 4.4

   NSK

   Japonská spoločnosť NSK pôsobí v oblasti ložísk už takmer sto rokov. História značky sa začala dodávkami priemyselných výrobkov. V súčasnosti značka združuje 60 závodov v 30 krajinách sveta. Výrobca je na druhom mieste na svete z hľadiska predaja. Sortiment zahŕňa ložiská pre japonské aj európske automobily. Podľa odborníkov sa spoločnosti podarilo dosiahnuť úspech vďaka investíciám do vývoja nových technológií a neustálej modernizácii výroby. Značka sa dostáva do nášho hodnotenia pre vysokú kvalitu a rozumné ceny.

   Domáci motoristi si všímajú spoľahlivé balenie, presné rozmery a rozumné ceny. Je však lepšie nakupovať v dôveryhodnom obchode, t. . Falzifikáty značky NSK možno nájsť.

   Výhody

   • prijateľná cena;
   • vysoká kvalita;
   • inovatívne technológie;
   • moderná výroba.

   Nevýhody

   • Na trhu je veľa falzifikátov.

   Najlepší domáci výrobcovia podporných ložísk

   Ruskí výrobcovia sú vyzvaní, aby poskytli domácemu automobilovému priemyslu podporné ložiská. Väčšina produktov je určená majiteľom vozidiel Ladas. Odborníci oceňujú kvalitu týchto značiek.

   SPZ-Group

   Hodnotenie: 5.0

   SPZ-Group

   Najväčším Slovenskám výrobcom ložísk je spoločnosť Samara Bearing Plants. Vlastní ju značka SPZ-Group. Výrobca dodáva svoje výrobky Slovenskám závodom KAMAZ a GAZ. História spoločnosti sa začala písať v roku 1935, keď bol do prevádzky uvedený železničný opravárenský závod v Samare. Počas vojny spoločnosť vyrábala ložiská pre legendárny tank T-34. V súčasnosti skupinu SPZ tvorí niekoľko závodov a SPZ-4 je vedúcim dodávateľom náhradných dielov pre vozidlá. Odborníci udelili značke prvé miesto v našom hodnotení za optimálnu kombináciu ceny a kvality.

   Ruskí motoristi sa o ložiskách SPZ-Group vyjadrujú veľmi pochvalne – chvália ich za vysokokvalitné spracovanie, jednoduchú montáž a presnú geometriu.

   Výhody

   • dobrá kvalita;
   • rozumné ceny;
   • presné rozmery;
   • jednoduchá montáž.

   Nevýhody

   • žiadne.

   LADA

   Hodnotenie: 4.9

   LADA

   LADA dodáva na trh s náhradnými dielmi širokú škálu originálneho vybavenia. Koncern spolupracuje s niekoľkými desiatkami osvedčených výrobcov. Väčšina podporných ložísk sa používa pre modelový rad VAZ a dodáva sa nielen do Slovenskách regiónov, ale aj do susedných krajín. Odborníci si všímajú stálu kvalitu, spoľahlivosť a trvanlivosť výrobku. Spoločnosti sa podarilo vybudovať efektívnu distribučnú sieť, takže ani provinční motoristi nemajú problém s nákupom dielov. Značka je v našom rebríčku na striebornej priečke.

   Ložiská LADA sú osvedčené v rôznych modeloch vrátane odolnej Nivy. Jedinou nevýhodou je vysoká cena.

   Výhody

   • kvalitná výroba;
   • spoľahlivosť;
   • trvanlivosť;
   • dobre rozvinutá predajná sieť.

   Nevýhody

   • vysoká cena.

   TRIAL
  • Hodnotenie: 4.8

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: