13 najlepších skenerov do auta

*Prehľad najlepších podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je návodom na nákup. Pred kúpou sa poraďte s odborníkom.

Ako si vybrať autoskener

Diagnostické nástroje pre vozidlá, ako aj iné elektronické diagnostické systémy majú súbor kľúčových parametrov, na ktoré by ste sa mali pri výbere spoliehať. Často je to nielen prispôsobivosť autoskenera na konkrétny typ práce, ale aj notoricky známa popularita zariadenia na trhu. Internetový časopis Expertology preto odporúča venovať pozornosť nasledujúcim aspektom:

 1. Softvér. Kľúčový parameter, ktorý definuje funkčnosť autoskenera a jeho schopnosť vykonávať širokú škálu úloh. Vo všeobecnosti treba mať na pamäti, že čím viac softvéru vybraný spotrebič podporuje (alebo má), tým širšie spektrum úloh sa s ním dá vykonávať.
 2. Ovládacie rozhranie. Ďalší dôležitý aspekt, ktorý spotrebitelia nezaslúžene podceňujú. Často je to intuitívnosť a jednoduchosť ovládania, ktoré prispievajú k vysokej popularite automatického skenera v kruhu používateľov, ale nie všetci výrobcovia venujú náležitú pozornosť rozhraniu (aspoň na začiatku). Pri výbere skenera vozidla odporúčame venovať osobitnú pozornosť testovaniu „použiteľnosti“ rozhrania a zároveň skontrolovať počet balíkov firmvéru.
 3. Pripojenie.Na internete môžete nájsť názor, že tento parameter je druhoradý a nemal by sa mu venovať žiadny význam. Napriek tomu prítomnosť alebo absencia toho či onoho spôsobu pripojenia ovplyvňuje ergonómiu a trvanlivosť používania automatického skenera. Ak teda nie je k dispozícii bezdrôtové pripojenie (cez Bluetooth, Wi-Fi atď.)..) zariadenie výrazne stratí na ergonómii a mobilite, pretože bude vyžadovať, aby bol notebook alebo tablet neustále „pri sebe“. Okrem toho podmienené zlyhanie portov USB a LAN bez dostupnosti záložných spôsobov pripojenia ukončilo ďalšie používanie zariadenia bez naliehavej opravy.
 4. Stupeň univerzálnosti. Všetky automatické skenery vozidiel na trhu sú dvojakého druhu: viacrežimové a viacrežimové. Prvé z nich poskytujú možnosť pracovať „out of the box“ s veľkým počtom značiek automobilov a sú určené na použitie v centrách verejných služieb. Na druhej strane, tieto sú viac prispôsobené na použitie s konkrétnou značkou vozidla a používajú sa najmä v predajniach. Nemá zmysel kupovať autoskenery jednej značky pre čerpacie stanice alebo pre rôzne značky vozidiel. A naopak: investícia do multifunkčného nástroja nie je dobrou investíciou, ak opravujete len bežné vozidlá značky Mercedes.

Najlepšie hodnotenie autoskenera

Nomináciasedadlonázov výrobkucena
Auto skenery s najlepšou hodnotou1Spustenie aplikácie CReader V3 690€
2Delphi DS150E4 990€
3ELM 327 Orion Wi-Fi Micro3 220€
Najlepšie profesionálne multimódové diagnostické testery1Carman Scan VG+189 000€
2KTS 570124 200€
3ScanTronic R-Box45 600€
4Autel MaxiDas DS70866 820€
5Spustenie X431 Pro107 762€
6Scanmatic 221 600€
7Autocom CDP Pro11 990€
Najlepší profesionálny monotematický skener vozidiel1Mercedes SD Connect Wi-Fi41 500€
2MW ICOM A2+B+C31 488€
3Hyundai a Kia GDS VCI36 500€

Najlepšie skenery vozidiel za rozumnú cenu

Spustenie aplikácie CReader V

Hodnotenie: 4.8

Spustenie aplikácie CReader V

Samostatný skenovací nástroj profesionálnej triedy so všetkými informáciami na LCD displeji, ktoré poskytuje konštruktér. Špeciálnou vlastnosťou zariadenia Launch CReader V je, že dokáže pracovať len s protokolmi OBD-II. Inými slovami, autoskener môže komunikovať s riadiacimi jednotkami motora vozidla a vykonávať skupinu základných diagnostických postupov, ktoré sú zahrnuté v tejto norme:

 1. Ladenie a kontrola systému vstrekovania paliva;
 2. rozpoznanie aktuálnych a uložených chýb;
 3. informácie o diagnostických parametroch v reálnom čase.

Ako poznamenávajú používatelia, pohodlie tohto zariadenia spočíva v spôsobe zobrazovania prijatých údajov. Launch CReader V ho dokáže zobraziť vo forme textu a vytvoriť grafy, z ktorých je napríklad veľmi jednoduché sledovať parametre spotreby vzduchu pri zvyšujúcich sa/znižujúcich sa otáčkach, určiť stav lambda sond atď.

Výhody

 • Plne autonómny systém s vlastným displejom na zobrazovanie informácií;
 • nízke náklady;
 • užívateľsky prívetivé rozhranie;
 • vysoká diagnostická presnosť.

Nevýhody

 • K dispozícii je len protokol OBD-II.

Delphi DS150E

Hodnotenie: 4.7

Delphi DS150E

Delphi DS150E je lacný a spoľahlivý skener vozidiel s obrovskou databázou diagnostikovaných vozidiel. Jeho softvér je zásobárňou noriem pre stovky rôznych osobných a nákladných automobilov, ktoré majú konektory štandardného OBD-II. Prevažná väčšina profesionálnych diagnostikov si toto zariadenie obľúbila pre jednoduchosť a prehľadnosť informácií zobrazovaných na monitore počítača alebo inom digitálnom prijímači. Podľa zákazníkov je Delphi DS150E vynikajúcou cenovo dostupnou obdobou profesionálnych diagnostických systémov, ktorá má viac než dostatok funkcií na použitie v dielňach nižšej a strednej úrovne. Príjemná je aj skutočnosť, že ovládacie rozhranie je plne preložené do ruštiny, čo výrazne uľahčuje používanie automatického skenera ľuďom, ktorí neovládajú veľa cudzích jazykov.

Výhody

 • Dostupnosť databáz s normalizovanými kontrolovateľnými parametrami stoviek rôznych vozidiel;
 • Softvér je plne rusifikovaný;
 • optimálna cenová úroveň.

Nevýhody

 • Možný len protokol OBD-II.

ELM 327 Orion Wi-Fi Micro

Hodnotenie: 4.6

ELM 327 Orion Wi-Fi Micro

Pôvodný ELM 327 je jedným z najfunkčnejších a najlacnejších zariadení na snímanie stavu vozidla. V dnešnej realite však výrobok vyrobený v USA postihol osud drzého čínskeho plagiátorstva, takže oficiálny názov bol okamžite použitý pre veľkú skupinu diagnostických zariadení.

To je však prípad, keď čínska kópia pomerne prudko obišla na trhu americký originál. Po určitom premýšľaní o hardvérovej implementácii ponúkli Číňania verejnosti dve možnosti konektorov ELM 327: port USB, Wi-fi alebo Bluetooth. diagnostické zariadenie získalo na flexibilite, pokiaľ ide o schopnosť prenášať informácie do zariadení, „dokáže“ sa pripojiť k počítačom aj smartfónom.

Schopnosť používať veľké množstvo pluginov, bezplatných aj hacknutých (Torque, OpenDiag), zohrala dôležitú úlohu v jeho popularite. Tento prístup k remeslu otvoril autoskenerom veľké množstvo možností: od možnosti sledovať sekundárne parametre až po vykonávanie rozsiahlej diagnostiky systémov.

Výhody

 • veľmi nízka cena;
 • Obrovské množstvo softvéru pre rôzne platformy na párovanie;
 • všeobecne veľmi kompaktné zariadenia v celej ich rozmanitosti.

Nevýhody

 • je vhodný najmä na zisťovanie chýb v rôznych blokoch; nie je schopný prispôsobiť a prekódovať bloky na požadované parametre.

Najlepší profesionálny multimódový diagnostický tester

Carman Scan VG+

Hodnotenie: 4.9

Carman Scan VG+

Carman Scan VG+ je jedným z najvýkonnejších diagnostických nástrojov na trhu. Vďaka schopnosti pracovať s vozidlami v americkom, európskom a ázijskom segmente kombinuje tieto hardvérové komplexy:

 1. osciloskop so štyrmi komunikačnými kanálmi, ktorý umožňuje analyzovať signály prichádzajúce zo zbernice CAN a podporuje premeriavanie do 20 mikrosekúnd.
 2. multimeter so vstupným napätím do 500 V, schopný merať napätie, prúd, odpor siete a frekvenciu.
 3. Vysokonapäťový osciloskop, ktorý dokáže diagnostikovať stav zapaľovacích obvodov v automobiloch.
 4. Generátor signálov rôznych typov, ktorý sa používa na testovanie odporových, frekvenčných snímačov a zdrojov napätia.

Jednou z najväčších výhod zariadenia Carman Scan VG+ je jeho nárazuvzdorné puzdro a integrovaný dotykový displej s užívateľsky prívetivým ovládaním. Tento automobilový skener je v podstate zostava pozostávajúca zo skenera, testera motora a simulátora signálu testovania snímačov, preto sa odporúča na profesionálnu a najkomplexnejšiu diagnostiku automobilov v servisoch a samoobslužných prevádzkach.

Výhody

 • Rozsiahly rozsah funkcií na čo najkomplexnejšiu diagnostiku vozidla;
 • Softvér sa ľahko používa a má prehľadnú referenčnú príručku;
 • vysokokvalitná vonkajšia povrchová úprava.

Nevýhody

 • vysoké náklady.

Bosch KTS 570

Hodnotenie: 4.8

Bosch KTS 570

Jeden z mála automobilových skenerov, ktorý má oficiálne odporúčanie na používanie vo vozidlách so vznetovými motormi. Je to plnohodnotný nástroj pre predajcov, ktorý umožňuje prístup k funkciám prekódovania a zmeny parametrov riadiacich jednotiek, ich prispôsobenie konkrétnym vstupom a tiež úplné testovanie systému.

Automatický skener Bosch KTS 570 sa okrem samotného diagnostického rozhrania oficiálne dodáva s multimetrom na diagnostiku silových obvodov pomocou nástroja a dvojkanálovým osciloskopom. Súčasťou softvéru je referenčná kniha ESItronic, ktorá umožňuje podrobne sa oboznámiť s rozhraním a možnosťami zariadenia a v prípade poruchy nahliadnuť do údajov o regulácii a riadení. Jediná nuansa pri nákupe – vysoké náklady, často nedostupné pre servisné centrá v počiatočných fázach vývoja.

Výhody

 • Zariadenie podporuje 52 značiek automobilov rôznych veľkostných tried na úrovni predajcov;
 • používateľsky prívetivú navigáciu vo vstavanej príručke;
 • Súčasťou balenia sú komplexné diagnostické nástroje

Nevýhody

 • Vysoké náklady (v t.. a služby).

ScanTronic R-Box

Hodnotenie: 4.7

ScanTronic R-Box

Keď bol vydaný skener ScanTronic R-Box, len leniví ľudia si nevšimli, že tento gadget je lacný analóg s vážnymi nárokmi na úroveň predajcu, určený na „nahradenie“ Launch X-431, ktorý sa vzdal svojich pozícií. Celkom očakávané, že model dostal diskrétne recenzie od odborníkov, hoci s podrobným uvedením mnohých výhod.

Silnou stránkou systému ScanTronic R-Box je najmä rozsiahla databáza podporovaných značiek vozidiel Zo Slovenska, Ázie (najmä Kórey a Japonska), Ameriky a Európy. Používateľ má tiež prístup k diagnostickým informáciám pre každý podporovaný model, čo výrazne uľahčuje proces identifikácie odchýlok a umožňuje čo najkomplexnejšie riešenie problémov. Ten je mimochodom úspešný najmä vďaka neustálym aktualizáciám softvéru, ako aj vďaka používateľsky prívetivému ovládaciemu rozhraniu.

Výhody

 • Atraktívna cena, realizovateľná pre všetky servisné a údržbárske strediská;
 • užívateľsky prívetivé ovládacie rozhranie;
 • Neustále aktualizácie softvéru na rozšírenie databáz a aktualizáciu niektorých typov kontrol.

Nevýhody

 • Rozhranie ešte nie je úplne prispôsobené pre ruštinu.

Autel MaxiDas DS708

Hodnotenie: 4.7

Autel MaxiDas DS708

Autel MaxiDas DS708 má celkovo 50 podporovaných značiek vozidiel, čo je dôvod, prečo je zaradený do hodnotenia najlepších skenerov vozidiel. Jeho vlastný 7-palcový dotykový displej je vychytávka, takže môžeme hovoriť o vysokej miere autonómie. Používatelia upozorňujú, že zariadenie dokáže pracovať na úrovni predajcu s niektorými európskymi značkami automobilov, najmä preprogramovať čipy imobilizéra, ako aj meniť a konfigurovať riadiace jednotky.

Za zmienku stojí, že na pripojenie k internetu a miestnej servisnej sieti Autel MaxiDas DS708 ponúka nielen modul Wi-Fi, ale aj plnohodnotný port LAN, vďaka ktorému sa nemusíte obávať o možnosť pripojenia k periférnym zariadeniam. Zvyšok je dobré prispôsobenie rozhrania, nie najvyššia cena vo svojej triede a nárazuvzdorné puzdro, ktoré udržuje „vnútornosti“ zariadenia v jednom kuse.

Výhody

 • Prítomnosť funkcií vlastných zariadeniam na úrovni predajcu;
 • dostupnosť portu LAN a modulu Wi-Fi pre rôzne možnosti pripojenia k internetu;
 • úplná autonómia;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • malý displej, nie je vhodný na prezeranie podrobných grafov.

Spustenie X431 Pro

Hodnotenie: 4.6

Spustenie X431 Pro

Launch X431 Pro je cenovo dostupný skener vozidiel, mimoriadne obľúbený v malých servisoch a donedávna veľmi obľúbený medzi zákazníkmi. V skutočnosti ide o tablet v nárazuvzdornom puzdre s malou priehradkou na bezdrôtový diagnostický modul, ktorý beží na platforme Andriod. Obligatorily obsahuje množstvo adaptérov na pripojenie k vozidlám so špecifickými konektormi.

Každá samostatná výhoda autoskenera Launch X431 Pro je spojená so sprievodnou nuansou, ktorá je hlavnou „funkciou“ tohto modelu. Takže pri vysokej mobilite zostáva tablet závislý od napájacieho adaptéra, pretože pri používaní diagnostických programov sa vyslovene zlá batéria prehýba doslova pred očami. Množstvo softvéru vám umožňuje pracovať s takmer akoukoľvek značkou auta, ale v skutočnosti rýchlo zaplní pomerne obmedzený pamäťový priestor. A čo je záhadou absolútne všetkých používateľov zariadenia, je to prítomnosť antény na príjem rádiového signálu – prečo je to poskytované v diagnostickom module, nie je celkom jasné, ale Číňania považovali túto funkciu za potrebnejšiu ako dodávku programov pod jedným rozhraním riadenia.

Výhody

 • Nízka cena v porovnaní s konkurenciou – najdostupnejší multimódový skener;
 • Podporované je bezdrôtové pripojenie s diagnostickým modulom;
 • množstvo softvéru.

Nevýhody

 • Neexistuje jednotné rozhranie: všetky programy majú rôzne funkcie a dizajn;
 • pravidelne sa vyskytujú problémy so správnymi diagnostickými parametrami, ktoré sa častejšie objavujú v čínskych vozidlách.

Scanmatic 2

Hodnotenie: 4.6

Scanmatic 2

Univerzálny autoskener ruskej výroby, vytvorený pre prácu s vozidlami domáceho automobilového priemyslu a najpopulárnejšími modelmi zahraničných značiek (Mitsubishi, Chevrolet, Rena

  t, Toyota atď.). Napriek svojej skromnej cene má Scanmatic 2 veľmi širokú škálu funkcií vrátane možnosti zostavovať diagramy v reálnom čase, vykonávať korekciu CO pri vypnutej lambda sonde (len pre firmvér VAZ) a vytvárať správy o vykonanej diagnostike a v prípade potreby ich odosielať na tlačiareň. Tá sa vyrába vďaka zabudovanému portu USB alebo modulu Bluetooth, ktoré výrobcovia starostlivo zabezpečujú pre väčšiu spoľahlivosť.

  Scanmatic 2 dokáže pracovať so všetkými podporovanými značkami automobilov, ale aj so zariadeniami so systémom Android a Windows Mobile, čo zvyšuje jeho mobilitu a rozširuje jeho funkčnosť. Takéto zariadenie je lacné, ale často sa používa na profesionálnych servisných staniciach.

  Výhody

  • nízke náklady;
  • vysoká kvalita výroby;
  • podpora zariadenia zo strany výrobcu (pravidelné aktualizácie funkčného plášťa, aktualizácia referenčných údajov atď.).);
  • prevádzka so všetkými podporovanými značkami automobilov.

  Nedostatky

  • neschopnosť pracovať so systémami iOS a Windows Mobile.

  Autocom CDP Pro

  Hodnotenie: 4.5

  Autocom CDP Pro

  Najlacnejší multi-mag skener v rebríčku je kvintesenciou dvoch samostatných produktov švédskeho výrobcu Autocom – Pro Cars a Pro

  vhodné na testovanie systémov osobných a úžitkových vozidiel. Číňania sa prirodzene rozhodli, že si s týmto výtvorom podajú ruku a „rozbijú“ distribúcie oboch programov a výsledné zariadenie vybavia dvoma sadami adaptérov.

  Tento plagiát sa však ukázal ako pozoruhodne funkčný a funguje správne, čo je veľká zásluha vývojárov CDP Pro v Číne a priamo tvorcov švédskeho softvéru. Jediná nuansa je tu uzavretá v nasledujúcom: so všetkými funkciami autoskenera je potrebné „spustiť“ aktualizácie, potrebné pre ďalšiu správnu prácu, v manuálnom režime, čakajúc na ďalší hacknutý balík od nominálneho výrobcu zostavy. Ako poznamenávajú používatelia, Autocom CDP Pro funguje inak celkom dobre. Nikto však nie je v bezpečí pred kúpou chybného modelu.

  Výhody

  • veľmi nízka cena;
  • širokú škálu diagnostických a servisných softvérových balíkov od oficiálneho výrobcu zariadenia;
  • Možno ich používať vo vozidlách s rôznymi typmi konektorov (vďaka priloženým adaptérom).

  Nevýhody

  • nestabilná kvalita výrobku v rovnakej zostave;
  • výskyt problémov s aktualizáciou systémového nástroja.

  Najlepší profesionálny monochromatický autoskener

  Mercedes SD Connect Wi-Fi

  Hodnotenie: 4.9

  Mercedes SD Connect Wi-Fi

  Star Diagnosis Connect od renomovanej nemeckej značky Mercedes je nová generácia jednoúčelového skenera, ktorý nahrádza zastaraný multiplexer Star Diagnosis C3. Po náročnej práci na odstránení všetkých existujúcich nedostatkov nový komplex obsahuje všetky najlepšie funkcie starších zariadení, čím ponúka používateľom veľa dôvodov na príjemné prekvapenie.

  Hlavnou výhodou automatického skenera Mercedes SD Connect je najkomplexnejšia ponuka softvérových nástrojov:

  1. simulovať činnosť väčšiny existujúcich pohonných jednotiek a zostáv vozidla vysielaním skúšobných impulzov;
  2. čítanie a zobrazovanie informácií o stave prevádzkových parametrov v grafickom a textovom formáte
  3. doladiť jednotky podľa potrieb majiteľa;
  4. Zisťovanie a oprava chýb v pamäti palubného počítača atď..

  Áno, z hľadiska funkcií sa cena autoskenera zdá byť pomerne vysoká. Kvalita služieb však rozhodne stojí za to.

  Výhody

  • obrovské diagnostické možnosti, oprava existujúcich chýb a doladenie prevádzkových parametrov;
  • vysoká úroveň spoľahlivosti skenera vozidla;
  • Vlastný softvér s celým radom užitočných nástrojov a ďalších aplikácií;
  • Prítomnosť modulu Wi-Fi a zásuvky LAN.

  Nevýhody

  • veľmi vysoká cena.

  BMW ICOM A2+B+C

  hodnotenie: 4.8

  BMW ICOM A2+B+C

  Auto skener s trochu autentickým vzhľadom BMW je najlacnejší a zároveň jeden z najfunkčnejších diagnostických nástrojov v segmente monomobilov. Táto kombinácia je optimálna pre predajne a dielne so sústredenou údržbou, kde sa vozidlá upravujú podľa potrieb zákazníkov.

  Na plnohodnotnú prácu s BMW ICOM A2+B+C je potrebné splniť niekoľko pomerne prísnych požiadaviek na konfiguráciu osobných počítačov a notebookov, pretože výrazne ovplyvňuje efektivitu a správnosť vykonávanej práce. Odporúčané špecifikácie zahŕňajú štvorjadrový procesor s frekvenciou jadier aspoň 3,0 GHz a disk s aspoň 350 GB voľnej pamäte. Je samozrejmé, že diagnostické schopnosti zariadenia sú obrovské, čo je kľúčovou výhodou oproti iným modelom.

  Výhody

  • atraktívna cena;
  • široká škála komponentov a komplexná funkčnosť vstavaného softvéru;
  • schopnosť diagnostikovať iné značky automobilov a motocyklov (BMW Moto, Mini).

  Nevýhody

  • silná požiadavka na systémové parametre PC.

  Hyundai a Kia GDS VCI

  Hodnotenie: 4.7

  Hyundai a Kia GDS VCI

  Tento skenovací modul, ktorý je v podstate monomarkantný, bol vyrobený na prácu s dvoma značkami automobilov na kórejskom trhu, ako jasne ukazuje samotný názov. Hlavnou vlastnosťou systému GDS VCI, ktorá ho posunula na popredné priečky, je najkomplexnejší servis systémov vozidla, medzi ktoré patrí motor, prevodovka, systém riadenia odpruženia, palubný počítač a ďalšie riadiace jednotky.

  Ako poznamenali používatelia, s nie najviac užívateľsky prívetivé menu (ktoré, v zásade, možno vyriešiť), auto skener Hyundai a Kia GDS VCI môže vykonávať jemné ladenie uzlov na požadované parametre, ako aj ich testovanie (na nastavených hodnotách) a ladenie v prípade systémových chýb. Celkovo sa nákup tohto modulu nezdá byť príliš drahý z hľadiska rozpočtu, najmä vzhľadom na celý rozsah možností a bohatý balík s možnosťou bezplatného jednoročného prístupu do diagnostických databáz Hyundai a Kia.

  Výhody

  • optimálna cena;
  • Šesť adaptérov pre rôzne konektory modulov, ktoré sú súčasťou balenia autoskenera;
  • Odolný kryt, ktorý zabraňuje poškodeniu „výplne“ spôsobenému nárazmi a inými mechanickými vplyvmi;
  • záruka a ročný bezplatný prístup k diagnostickým údajom Hyundai a Kia.

  Nevýhody

  • nie najprívetivejšie ovládacie menu.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: