16 najbezpečnejších áut

*Verdikt redaktora o najlepších stieračoch. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou vyhľadajte odbornú radu.

Výkon motora, prevodovka, objem batožinového priestoru, pohon, svetlá výška a spotreba paliva sú kľúčové faktory pri výbere vozidla. Dôležitá je však aj bezpečnosť. Odráža sa to v celkovej odolnosti tela voči rôznym nárazom, ktorá je testovaná nezávislými agentúrami, a jeho nasýtení systémami, ktoré znižujú pravdepodobnosť poškodenia. V našom rebríčku Top 16 vyberáme najbezpečnejšie autá vo všetkých kategóriách, aby sme vám pomohli vybrať si to správne auto, ktoré ochráni váš život a zdravie lepšie ako ktorékoľvek iné.

16 najbezpečnejších áut

Nomináciamiestonázovmin. cena vrátane max. zľavy
Najbezpečnejšie crossovery1Volvo XC 903 399 999€
2Audi Q53 080 000€
3Mitsubishi Outlander948 000€
4Hyundai Santa Fe1 674 000€
Najbezpečnejšie kompaktné vozidlá1Kia Rio 645 700€
2Rena
  t Sandero
377 000€
3Volkswagen Polo482 348€
Najbezpečnejšie autá v strednej triede1Audi A41 999 000€
2Toyota Camry1 573 000€
3Ford Focus
4Hyundai Elantra905 000€
5Subaru XV Crosstrek1 764 000€
Najbezpečnejšie autá biznis triedy1Audi A62 931 000€
2Hyundai Genesis G 802 330 000€
3Mercedes-Benz E 2 821 728€
4BMW radu 52 014 000€

Najbezpečnejšie crossovery

Keďže crossovery sú v Rusku veľmi populárne, recenzia začína tam. Ako najbezpečnejšie vozidlá sme vybrali štyri modely s najlepšími výsledkami crash testov a pozitívnymi hodnoteniami používateľov.

Volvo XC 90

Hodnotenie: 4.9

Volvo XC 90

Volvo XC90 je na trhu od roku 2002 a teraz je k dispozícii s 2.0 litrov, ktorý môže mať výkon od 249 do 325 koní.. K dispozícii sú celkovo štyri možnosti preplňovaných pohonných jednotiek. Pokiaľ ide o úroveň nasýtenia bezpečnostnými systémami, vozidlo je dokončené na 94 % toho, čo môžu výrobcovia automobilov vôbec ponúknuť. Okrem predných airbagov pre predný rad sedadiel má vozidlo aj bloky pre kolená vodiča, bočné závesy na ochranu hlavy a hrudníka, AIRBAG pre panvu.

Euro NCAP udelilo vozidlu 5 hviezdičiek za bezpečnosť. Zistilo sa, že veľký a výkonný motor má pri náraze do prekážky v rýchlosti 60 km/h 97 % úspešnosť pre vodiča a spolujazdca. Toto je jedno z rekordných čísel. Je 87% pravdepodobnosť, že cestujúci na prednom sedadle/dieťa prežije. Mäkký materiál nárazníkov a mriežky chladiča prispieva k 72% šanci na prežitie zrazeného chodca.

Výhody

 • rekordná svetlá výška 238 mm;
 • Priestranný batožinový priestor s objemom 721 litrov;
 • pohon všetkých kolies vo všetkých variantoch;
 • spotreba paliva od 5.7 litrov v najvýkonnejšej verzii.

Nevýhody

 • náklady od 4.7 miliónov Euro.;
 • drahé náhradné diely;
 • Žiadny predný airbag pre koleno vodiča na pravej strane;
 • je ťažké nájsť parkovacie miesto pre karosériu dlhú 5 m a širokú 2 m.

Audi Q5

Hodnotenie: 4.8

Audi Q5

Druhé miesto v našom prehľade patrí nemeckému crossoveru Audi Q5, ktorému Euro NCAP takisto udelilo 5 hviezdičiek. Podľa výsledkov testov je parka schopná poskytnúť vodičovi 93% pravdepodobnosť prežitia. V prípade dieťaťa alebo spolujazdca sa tento podiel mierne zníži na 86 %. Ako vidíte, auto trochu stráca na lídra najvyššieho rebríčka. Pokiaľ ide o ochranu chodcov, nemeckému VAG sa podarilo prekonať švédskeho konkurenta, ktorý poskytuje 73 % ochranu pri 1.8 .

Preto sme toto vozidlo zvolili za najlepšie z hľadiska bezpečnosti. Na tento účel má aktívnu kapotu. Kryt motora reaguje na predné nárazové senzory (citlivé na tlak) a odrazí sa o 65 mm za 40 milisekúnd. Tým sa zabráni nárazu osôb do tvrdých častí motora – kapota funguje ako tlmič nárazov. Takéto vybavenie pomôže zachrániť život chodca a zbaví ho závažného trestného konania v prípade úmrtia.

Výhody

 • alarmy nezapnutých bezpečnostných pásov sú aktívne;
 • Systém AIR BAG možno vpredu deaktivovať;
 • airbagy pre hlavu, hrudník a panvu;
 • Zabudovaný systém regulácie rýchlosti.

Nevýhody

 • Kolenné airbagy nie sú vôbec k dispozícii;
 • možnosť upevniť detskú sedačku systémom ISOFIX iba vzadu.

Mitsubishi Outlander

Hodnotenie: 4.7

Mitsubishi Outlander

Outlander od Mitsubishi bol vyhodnotený ako tretí najbezpečnejší crossover a získal 5 hviezdičiek v crash testoch. Tento model sa v Rusku predáva od roku 2002 a teraz je k dispozícii s 2.0 (144 ..), 2.4 (167 ..) 3.0 (227 ..). „Najmladšia“ verzia je k dispozícii s pohonom predných aj všetkých kolies, ostatné varianty sú všetky s pohonom 4WD. Podľa bezpečnostných štatistík má vodič 88 % šancu na prežitie po zrážke. Detský/spolupracujúci airbag sa aktivuje na 84 %. Úchyty ISOFIX vpredu a vzadu sú k dispozícii v priestore pre cestujúcich. Predný airbag možno deaktivovať, aby bolo možné bezpečne nainštalovať detskú sedačku. Ak nie sú pásy s predpínačmi zapnuté pri štartovaní zapaľovania, spustí sa alarm.

Toto vozidlo je považované za najlepšie z hľadiska bezpečnosti cestujúcich v druhom rade. Hoci predstavujú menšie nebezpečenstvo ako osoby vpredu, zrážka predstavuje pre matku a dieťa zvýšené riziko. Aby sa znížila možnosť zranenia v dôsledku rozbitia okien, výrobca zabezpečil v zadnej časti kabíny nafukovacie bočné airbagy.

Výhody

 • Svetlá výška 215 mm;
 • batožinový priestor s objemom 591 litrov
 • automatická regulácia otáčok;
 • airbagy na hlavu, kolená a hrudník.

Nevýhody

 • bezpečnosť chodcov nie je najvyššia – 64 %;
 • žiadny systém núdzového brzdenia;
 • nemôže automaticky udržať vozidlo v určitom jazdnom pruhu.

Hyundai Santa Fe

Hodnotenie: 4.7

Hyundai Santa Fe

Kórejský crossover Hyundai Santa Fe dopĺňa kategóriu najbezpečnejších parketov. V roku 2018 testovala agentúra Euro NCAP vozidlo nárazom do betónových blokov s kovovou konštrukciou pri rýchlosti 50 km/h. Všetky bezpečnostné systémy SUV sa spúšťajú čo najrýchlejšie a samotné vozidlo „vycíti“, koľko ľudí je v kabíne, a prídavné airbagy „nestrieľajú“, ak sú sedadlá vedľa nich prázdne. Celkové výsledky bezpečnosti pri nehodách sú nasledovné: vodič – 94 %, dieťa – 88 %, chodec – 67 %.

Vozidlo sa vyznačuje systémom AEB, ktorý dokáže rozpoznať chodcov alebo cyklistov. Aj keď je vodič rozptýlený telefonickou správou alebo z únavy nesleduje cestu, vozidlo samo zabrzdí, ak sa v jeho blízkosti nachádza osoba. Táto bezpečnostná funkcia funguje v dvoch režimoch, na diaľnici a v meste, kde zohľadňuje rýchlosť vozidla, osvetlenie cesty a ďalšie podmienky.

Výhody

 • bezpečnostné pásy s predpínačmi a obmedzovačmi zaťaženia;
 • Systém ISOFIX vo všetkých radoch;
 • vozidlo dokáže automaticky zostať v jednom jazdnom pruhu;
 • K dispozícii je regulácia otáčok s funkciou obmedzovača.

Nevýhody

 • v zadnej časti nie sú žiadne vyfukované závesy;
 • žiadny AIR BAG pre kolená;
 • kapota nie je aktívna.

Najbezpečnejšie kompaktné vozidlá

Teraz sa začnime pozerať na autá podľa veľkosti a triedy. Pre milovníkov kompaktných vozidiel, ktorí radi pohodlne parkujú v meste, sú za najbezpečnejšie považované tieto tri varianty.

Kia Rio

Hodnotenie: 4.7

Kia Rio

Na prvom mieste malé rodinné vozidlo od kórejského koncernu Kia-Hundai. Model je k dispozícii s benzínovými motormi 1.4 1.6L a manuálna aj automatická prevodovka. V recenziách sú majitelia spokojní s priestranným batožinovým priestorom s objemom 480 litrov, ktorý je najväčší v triede kompaktných vozidiel. Výsledky testov ukazujú, že miera prežitia vodiča je 85 %, dieťaťa 84 % a chodca 62 %. Vpredu, v akejkoľvek konfigurácii, sú nainštalované airbagy na ochranu hrudníka a hlavy. Podobné prvky sú aj v bočných stĺpikoch priestoru pre cestujúcich, aby sa zabránilo poškodeniu rozbitými oknami. Dobrý výhľad dozadu v zime zabezpečujú elektricky vyhrievané zrkadlá.

Odborníci označili vozidlo za najlepšie z hľadiska bezpečnosti vďaka prítomnosti mnohých funkcií, medzi ktoré patria: kontrola tlaku v pneumatikách so zobrazením údajov na obrazovke palubného počítača, automatické blokovanie dverí pri rozjazde, asistovaný systém rozjazdu do kopca a rozdeľovač krútiaceho momentu, ktorý zabraňuje preklzu kolies.

Výhody

 • priestranný batožinový priestor 480 l;
 • záruka na vozidlo 5 rokov alebo 150 tis. km;
 • Elektrický posilňovač riadenia uľahčuje manévrovanie a zvyšuje bezpečnosť;
 • elektricky vyhrievané bočné zrkadlá.

Nevýhody

 • Isofix iba vzadu;
 • Tempomat, systém udržiavania v jazdnom pruhu ani samočinné brzdenie nie sú k dispozícii.

Rena
  t Sandero

Hodnotenie: 4.6

Rena<ul></div><p>t Sandero“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/29316666196001-8516.jpg“ height=“448″ title=“Rena</p><ul>t Sandero“><p>V kategórii najbezpečnejších kompaktných vozidiel sme druhé miesto udelili vozidlu Renault Sandero. Keďže vozidlo stojí relatívne lacno (od 550 000 a viac), je vybavené systémom upozornenia na nezapnuté bezpečnostné pásy. trieť.), nemá veľa bezpečnostných prvkov, ale napriek tomu získal 4 hviezdičky od Euro NCAP. Crash-test ukázal, že pri čelnom alebo uhlovom náraze prežije 80 % vodičov. V prípade dieťaťa je pravdepodobnosť záchrany o 79 % vyššia a v prípade chodca o 57 %. Vozidlo je k dispozícii s 1.6 litrov s výkonom od 82 do 113 litrov.. K dispozícii s manuálnou a automatickou prevodovkou. V recenziách majitelia chvália vozidlo za spotrebu paliva približne 7 litrov a citlivý motor.</p><p>Z hľadiska bezpečnosti sme auto považovali za najlepšie kvôli prítomnosti tempomatu, hoci v autách za túto cenu je ťažké nájsť. Funkcia, ktorá vám umožní relaxovať na dlhej ceste nastavením slušnej rýchlosti na diaľnici a zošliapnutím plynového pedála. Znižuje únavu vodiča pri cestách dlhých 300-700 km a zvyšuje bezpečnosť.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>dva predné airbagy pre hlavu a hrudník;</li><li>Signalizačné zariadenie nezapnutého pásu;</li><li>Jasné hmlové svetlá;</li><li>má zadný stierač pre lepší prehľad o situácii cez vnútorné zrkadlo v nepriaznivom počasí.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>žiadne napínače bezpečnostných pásov;</li><li>žiadne parkovacie senzory.</li></ul><h3>Volkswagen Polo</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Volkswagen Polo

Fanúšikovia kompaktných vozidiel by mali venovať pozornosť ďalšiemu modelu so zvýšenou bezpečnosťou. Volkswagen Polo je víťazom 5-hviezdičkového testu. Hatchback ponúka 90 % šancu na prežitie pre vodiča a 86 % pre detského pasažiera. V Rusku je možné kúpiť auto s 1.4 1.6-litrový, ktorý produkuje 80 a 105 litrov.. resp. K dispozícii je viac „nabitá“ 1.4 preplňované, generujúce 125l.. Na základe recenzií sa používateľom páči auto pre svoj vzhľad, vynikajúcu prevodovku a úspornú spotrebu benzínu, kde najvýkonnejší model spotrebuje 5.7 .

Toto vozidlo sme zvýraznili ako najbezpečnejšie vďaka systému VGS/VGRS. Prevodový pomer je možné meniť pri otáčaní volantom. Pri rýchlosti 20-40 km/h je volant veľmi ľahký a pružný. Veľmi ľahko sa s ním manévruje z dvora alebo parku. Pri zrýchľovaní sa volant stáva tuhým, čo chráni vozidlo pred neúmyselným rozkývaním alebo zvyšuje smerovú stabilitu.

Výhody

 • objem batožinového priestoru 460 litrov;
 • nízka spotreba paliva;
 • elektrický posilňovač riadenia;
 • má protišmykový ABS;
 • tempomat.

Nevýhody

 • Nízke percento prežitia chodcov – 41 %;
 • Upevnenie ISOFIX len v druhom rade;
 • Vysoké náklady na náhradné diely.

najbezpečnejšie autá v strednej triede

Vozidlá strednej triedy sú univerzálne, vhodné na každodenné dochádzanie do práce aj na dlhé cesty. Bezpečnosť je dôležitá vo všetkých jazdných situáciách, ktoré najlepšie zabezpečujú predstavené modely.

Audi A4

Hodnotenie: 4.9

Audi A4 V (B9)

Audi A4 sedan alebo kombi patrí do kategórie veľkých rodinných vozidiel. Model získal ocenenie Advanced safety a hodnotenie 5 hviezdičiek. Pravdepodobnosť prežitia vodiča pri čelnej zrážke je 93 %. Ak je v kabíne dieťa, jeho šance na prežitie sú 84 %. U nás sa auto predáva s benzínovým motorom 1.4 litre na 150 l.. a diesel 2.0 litrov, generovanie od 150 do 249 l.. Aj najvýkonnejšia verzia má spotrebu paliva 5.9 . V recenziách sa majiteľom páči mäkké odpruženie, ktoré poskytuje pohodlie pri jazde na nekvalitnom povrchu vozovky.

Odborníci považujú vozidlo za bezpečné vďaka mnohým elektronickým systémom, z ktorých jeden je BAS. Ide o pomocnú brzdovú funkciu, ktorá poskytuje maximálny účinok (stlačenie brzdových valcov na plný výkon) bez ohľadu na silu, ktorou vodič pôsobí na brzdový pedál. Technológiu vyvinuli nemeckí odborníci po analýze stoviek dopravných nehôd, pri ktorých vodič musel zošliapnuť pedál, ale nie dostatočne silno.

Výhody

 • Priestranný batožinový priestor s objemom 480 litrov;
 • priestranná kabína;
 • zadné parkovacie senzory;
 • elektrický posilňovač riadenia;
 • elektronická parkovacia brzda.

Nevýhody

 • iba 39 % prežitia chodcov;
 • vysoké náklady;
 • Len 2 roky záruky a nezávisí od počtu najazdených kilometrov;
 • nízka svetlá výška 140 mm.

Toyota Camry

Hodnotenie: 4.8

Toyota Camry

Druhé miesto v kategórii získal japonský sedan Toyota Camry. Najnovší model testovaný v roku 2018, ktorý získal 5 hviezdičiek od agentúry ANCAP. V prípade čelného nárazu s prekrytím dosiahlo vozidlo 15 bodov.16 bodov zo 16 možných. Preukázaná ochrana dospelých cestujúcich 35.3 body z 36 možných. Bezpečnosť detí bola hodnotená na 44.4 zo 49. Sedan získal celkové skóre 36 bodov.16 bodov z maximálneho počtu 37. Po prepočítaní týchto hodnôt z juhoázijskej agentúry na „európske“ je hodnotenie bezpečnosti vozidla 91.47%. Keďže sa však toto vozidlo v Európe už dlho nepredáva (okrem ruského a ukrajinského trhu), Euro NCAP nebralo sedan za „porazený“.

Podľa redakcie je zvýšená bezpečnosť vozidla spôsobená prítomnosťou aktívnych opierky hlavy. Opierka hlavy má sklápací mechanizmus, ktorý zabraňuje zablokovaniu opierky hlavy na sedadle spolujazdca. Tým sa tlmí sila nárazu a znižuje sa počet zranení. Výrobok je účinný pri nízkych a stredných rýchlostiach (20-70 km/h), kedy podľa štatistík dochádza k najčastejším zraneniam. Opierky hlavy sa po náraze vrátia do pôvodnej polohy a nebránia používateľovi vo výstupe.

Výhody

 • Batožinový priestor má objem 493 l;
 • Elektrický posilňovač riadenia;
 • plne LED optika so svetelným senzorom;
 • Sedadlo vodiča je nastaviteľné do 8 polôh.

Nevýhody

 • spodný okraj čelného skla pri náraze vážne poškodí chodca;
 • so svetlou výškou 155 mm;
 • Žiadny systém monitorovania mŕtveho uhla.

Ford Focus

Hodnotenie: 4.7

Ford Focus

A tu je bezpečné vozidlo zo stredného cenového segmentu s karosériou hatchback. Ford Focus testovaný organizáciou Euro NCAP dva roky po sebe v rokoch 2018 a 2019. Výsledky prvého nárazového testu ukázali, že vodič prežil 85 % a spolujazdec alebo dieťa v jeho blízkosti 87 % nárazov. Po vykonaní úprav sa prvý ukazovateľ zlepšil až na 96 %, čím sa vozidlo stalo jedným z najbezpečnejších v tejto karosérii. Na predaj je hatchback s preplňovaným benzínovým motorom 1.5 l, 150 l.., ako aj bežný 1.6 pri objeme 105 alebo 125 litrov.. Majitelia v recenziách sú spokojní s mäkkým viacpákovým zavesením vozidla, ktoré poskytuje pohodlie na vidieckych a vedľajších cestách.

Vozidlo sme zaradili do najvyššej bezpečnostnej kategórie vďaka systému udržiavania v jazdnom pruhu. Ide o aktívnu funkciu vybavenú monochromatickou kamerou, ktorá rozpoznáva značenie jazdných pruhov. Keď sa vozidlo začne približovať k okraju jazdného pruhu, systém upozorní vodiča signálom. Ak vozidlo prekročí čiaru a vodič nezasiahne, elektronický asistent automaticky vráti vozidlo do jazdného pruhu.

Výhody

 • automaticky reguluje rýchlosť;
 • Batožinový priestor má objem 421 litrov;
 • Svetlá výška 167 cm;
 • emisná trieda zodpovedá norme Euro-6.

Chyby

 • Systém ISOFIX je k dispozícii len pre predné sedadlá;
 • kapota nie je aktívna;
 • Žiadne bočné airbagy.

Hyundai Elantra

Hodnotenie: 4.7

Hyundai Elantra

Ďalším bezpečným vozidlom strednej triedy je Hyundai Elantra. Naposledy testované v roku 2016 spoločnosťou ASEAN NCAP Corporation. Vozidlo úspešne prešlo všetkými testami vrátane nárazu s nízkym prekrytím a získalo 5 hviezdičiek. Pre krajiny SNŠ je vozidlo k dispozícii s benzínovými motormi 1.6 (128 ..) 2.0 (150 ..). Existujú modifikácie s manuálnou a automatickou prevodovkou. Podľa recenzií sa zákazníkom páči vozidlo s elektrickými oknami, vyhrievanými prednými sedadlami a volantom, asistentom rozjazdu do kopca.

Vozidlo je vďaka pevnej karosérii zaradené medzi najbezpečnejšie vozidlá. Pod kovovým plášťom sa nachádzajú ďalšie výstuhy a vzduchové priehradky, ktoré udržujú tvrdé vonkajšie predmety na mieste alebo im poskytujú dostatok priestoru na zapustenie. Okrem špeciálneho tvaru, ktorý absorbuje nárazy, sa karoséria vyznačuje nízkym prenikaním vlastných častí do interiéru pri náraze. V nárazovom teste dosiahla Elantra skóre 5 cm v porovnaní s 23 cm u väčšiny ostatných vozidiel.

Výhody

 • objem batožinového priestoru 458 litrov;
 • K dispozícii je svetelný senzor;
 • zasklenie chrániace pred teplom;
 • 5 opierky hlavy.

Nevýhody

 • svetlá výška 150 mm
 • halogénové svetlomety;
 • naštartovanie motora kľúčom;
 • látkové čalúnenie sedadiel v takmer všetkých výbavách.

Subaru XV Crosstrek

Hodnotenie: 4.6

Subaru XV Crosstrek

Sekciu uzatvára Subaru XV, ktoré patrí medzi najkompaktnejšie mini SUV. Karoséria vozidla je teraz postavená na modulárnej platforme používanej v modeli Impreza. Nová architektúra prispieva k zvýšeniu pevnosti konštrukcie o 70 % v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Z hľadiska bezpečnosti sa vozidlo vyznačuje nielen pevnou karosériou, ale aj prítomnosťou rôznych asistenčných systémov. Medzi nimi: elektronická parkovacia brzda, airbagy a závesy pre hlavu, telo a kolená, ABS, EBD, ESP. Podľa oficiálnych výsledkov testov získalo vozidlo najvyššie hodnotenie s 94 % mierou prežitia pre vodiča, 89 % pre spolujazdca a 84 % pre chodca. Podľa referencií sú majitelia najviac spokojní s mobilitou vozidla v teréne, ktorú umožňuje svetlá výška 220 mm. Vozidlo si môžete kúpiť s 1.6 alebo 2.0 l, kde všade je implementovaný pohon všetkých kolies a plynulá prevodovka CVT.

Naši odborníci považujú Subaru XV za najlepšie z hľadiska bezpečnosti vďaka prítomnosti spätného zrkadla s protioslňujúcim efektom. Väčšina konkurenčných modelov je vybavená samostmievacou funkciou, ktorá chráni oči vodiča, ale zbavuje ho výhľadu dozadu. Tu je ďalšia technológia, ktorá zachováva viditeľnosť, ale pohlcuje oslnenie od svetlometov.

Výhody

 • V prípade bočného nárazu si karoséria zachováva vynikajúcu geometrickú celistvosť;
 • Svetlá výška 220 mm;
 • podpora manuálneho radenia;
 • LED svetlomety;
 • nezávislé zavesenie priečnych ramien.

Nevýhody

 • malý batožinový priestor s objemom 310 litrov;
 • rezervné koleso nie je plnohodnotné;
 • žiadne adaptívne osvetlenie.

Najbezpečnejšie vozidlá v biznis triede

Vysoká cena služobného vozidla nie je zárukou života a zdravia pri nehode, pretože cena vozidla sa odvíja od rôznych komponentov vrátane kvality materiálov. Pri vážnych nehodách však zohráva malú úlohu, preto vám prinášame zoznam najbezpečnejších vozidiel v prémiovom segmente.

Audi A6

Hodnotenie: 4.9

Audi A6 IV (C7).webp

Na prvom mieste je prestížny sedan Audi A6, ktorý je k dispozícii s 2.0 l a výkon od 190 do 245 k.. Nemecký koncern ponúka medzi „nabitejšími“ úpravami 3.0 litrový motor s objemom 340 l.. K dispozícii sú benzínové a naftové motory, ako aj hybridná verzia. Sedan je vybavený plne LED osvetlením, štartovaním motora tlačidlom a športovými sedadlami s bedrovou opierkou. Majitelia sú spokojní s priestrannou kabínou, ktorá poskytuje dostatok priestoru pre hlavu a nohy cestujúcich v druhom rade. Komfort zabezpečujú elektricky vyhrievané sedadlá, elektrické ovládanie okien, vyhrievané trysky ostrekovačov.

Okrem vysokej úrovne ochrany cestujúcich (93 %) a ochrany chodcov (85 %) je to aj najbezpečnejšie vozidlo pre chodcov. Pravdepodobnosť prežitia zrážky s autom je 81 % – takmer taká vysoká ako u spolujazdca na prednom sedadle v kabíne. Je to vďaka špeciálnej geometrii čelného skla, robustnej kapote, ktorá zabraňuje nárazu do motora, a mäkkému nárazníku s mriežkou chladiča.

Výhody

 • batožinový priestor s objemom 530 litrov;
 • úsporný 6.8 ;
 • 4-ročná záruka;
 • Volant s variabilným prevodom.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • Rezervné koleso nie je plnohodnotné;
 • Takmer všetky komfortné a bezpečnostné prvky sú k dispozícii vo voliteľných balíkoch.

Hyundai Genesis G 80

Hodnotenie: 4.8

Hyundai Genesis G 80

Druhým najbezpečnejším vozidlom v biznis triede je Hyundai Genesis G 80. Je to prémiový sedan, ktorý je k dispozícii len s pohonom všetkých kolies. Model je k dispozícii s motormi 2.0 (197 alebo 245 l..), ako aj 3.3 (370 ..) a len s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Všetkým majiteľom sedanov sa v recenziách páči 4-ročná záruka výrobcu bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Všetci chvália kabínu aj za dvojité zasklenie, vďaka ktorému je v nej veľmi ticho. Cestujúci v prednom rade sú chránení airbagmi pre hlavu, hrudník a kolená. Protiblokovací systém, kontrola trakcie (TCS), kontrola stability (ESP), LKA, BAS.

Podľa nášho názoru je toto vozidlo jedným z najlepších vozidiel z hľadiska bezpečnosti, pretože zobrazuje údaje rýchlomera a palubného počítača na čelnom skle pomocou projektora. Umožňuje vodičovi mať pod kontrolou a včas všetky dôležité informácie bez toho, aby musel spustiť oči z cesty. S týmto zariadením sa výrazne znižuje riziko nehôd.

Výhody

 • Batožinový priestor s objemom 493 litrov a elektricky ovládané dvere;
 • atraktívny vzhľad;
 • podporuje manuálne radenie;
 • mäkké odpruženie.

Nevýhody

 • svetlá výška 150 mm;
 • Spotreba paliva približne 12 litrov;
 • Žiadne ostrekovače svetlometov.

Mercedes-Benz E

Hodnotenie: 4.7

Mercedes-Benz E

A tu je jedno z najbezpečnejších vozidiel nemeckého koncernu Mercedes-Benz. Trieda E je k dispozícii ako sedan, kupé a kombi. Organizácia Euro NCAP testovala verziu sedan v roku 2016 a rozbila niekoľko vozidiel o rôzne prekážky. Vozidlo získalo najvyššie hodnotenie vo všetkých ukazovateľoch. Štatistiky testov nehodovosti ukazujú 95 % pravdepodobnosť prežitia pre vodiča, 90 % pre spolujazdca a 77 % pre chodca. Tento model má najširšiu ponuku pohonných jednotiek s výkonom od 150 do 612 koní.. Výrobca ponúka verzie s pohonom 4WD a pohonom zadných kolies. Prevodovka je plne automatická s 9 prevodovými stupňami. Recenzie ako auto pre bohatstvo obloženia s hrubým popolom a hliníkovými lištami.

Odborníci označili toto vozidlo za najlepšie na bezpečné parkovanie. Vďaka asistentovi dokáže vozidlo samo zacúvať do zvolenej polohy. Ak sa mu do cesty postaví prekážka (dieťa, zviera, otvorí sa krídlo dverí iného vozidla), automaticky sa zastaví, aby zabránil nárazu. Ak chcete spustiť inteligentného asistenta, stačí na obrazovke pripojenej k zadnej kamere označiť požadované miesto manévru.

Výhody

 • Nafukovacie bočné závesy pre oba rady sedadiel
 • má alarm nezapnutého pásu;
 • objem batožinového priestoru 540 l;
 • aktívna kapota;
 • super úspora paliva od 4.8 .

Nevýhody

 • Airbag spolujazdca nemá kolenný airbag;
 • Upevnenie ISOFIX iba vzadu;
 • veľa funkcií v možnostiach za príplatok.

BMW radu 5

Hodnotenie: 4.6

BMW radu 5

Na konci našej top 16 je ďalšie nemecké vozidlo, ale od BMW. Nárazové testy Euro NCAP v roku 2017 udelili modelu 5 hviezdičiek s mierou prežitia 91 % pre vodiča, 81 % pre chodca a 85 % pre spolujazdca alebo dieťa. Luxusné vozidlo je k dispozícii s motormi od 190 do 462 litrov.. Existujú konfigurácie s pohonom zadných alebo všetkých kolies. Dieselová verzia má 3.0 l s 249 l.. spotreba paliva 5.6 ., a emisná trieda zodpovedá norme Euro 6. Medzi mnohými bezpečnostnými systémami je aj funkcia automatického brzdenia, ktorá zabráni zrážke s chodcom alebo kolízii s iným vozidlom.

Na základe recenzií sú majitelia spokojní so smerovou stabilitou vozidla a uvádzajú, že jazdí „ako na koľajniciach“. Umožňuje to: ESP, DAC, HAC. Má aj športový režim, ktorý zvyšuje tuhosť odpruženia. To znižuje nakláňanie karosérie počas manévrov a znižuje riziko prevrátenia. Pri rýchlosti 200 km/h dobre drží na ceste a je vhodný pre tých, ktorí majú radi rýchlu, ale bezpečnú jazdu.

Výhody

 • „celoplošné“ závesy, ktoré sa v prípade kolízie nafúknu;
 • aktívna kapota;
 • systém regulácie otáčok;
 • rozpoznávanie cyklistov;
 • objem batožinového priestoru 520 litrov.

Nevýhody

 • Spolujazdec vpredu nemá vlastný kolenný airbag;
 • svetlá výška 141 mm.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: