16 najlepších výrobcov DVR

Počet vozidiel na našich cestách neustále rastie. Riziko, že sa stanete účastníkom nehody, sa zvyšuje, či už ste začínajúci vodič alebo profesionál. Čierna skrinka sa stáva nezávislým svedkom každej nehody na ceste. Z mnohých pokročilých motoristov sa vďaka nemu stávajú hviezdy YouTube. Na Slovenskom trhu je široká ponuka dovážaných a domácich videorekordérov. Líšia sa cenou a funkčnosťou. Naše odborné poradenstvo vám pomôže vybrať najvhodnejšie zariadenie.

Odporúčania pre výber čiernej skrinky

Kvalita snímania.Kvalita obrazu je najdôležitejším parametrom čiernej skrinky. Iba jasný pohľad kamery vám môže poskytnúť spoľahlivý dôkaz počas vypočúvania dopravnou políciou. Modely HD a F ponúkajú maximálnu čistotu obrazu

  l HD. Rozlíšenie matice by nemalo byť menšie ako 1280×720 pixelov a rýchlosť snímania od 30 snímok za sekundu.

  Obrazovka.Na prezeranie záznamu na mieste nehody je užitočná obrazovka. Uľahčuje tiež nastavenie samotného DVR. Každý motorista si vyberie veľkosť monitora podľa svojich potrieb. Dôležité je, že väčšia uhlopriečka zhoršuje výhľad na cestu. Preto je potrebné nájsť optimálnu rovnováhu.

  Objektív.Pri výbere optiky by ste sa mali riadiť dvoma kritériami.

  1. pozrite sa na uhol pohľadu, 140-170 stupňov je najlepšia možnosť. Ak je menej ako 140 stupňov, obrubník alebo priľahlé jazdné pruhy sa nedostanú do záberu. Kvalita obrazu je nepriaznivo ovplyvnená, ak presiahne 170 stupňov, t. j. . Zobrazí sa efekt rybieho oka.
  2. Šošovka je najčastejšie vyrobená zo skla alebo plastu. Sklenená optika lepšie prepúšťa svetlo, takže má výhodu oproti plastovým modelom za zhoršených viditeľných podmienok. Okrem toho môže plast časom zožltnúť, čo zhorší kvalitu obrazu.

  mount.Čierna skrinka by mala byť pevne uchytená v akomkoľvek stave chodníka. K dispozícii je niekoľko možností montáže.

  1. Prísavka je najbežnejší a univerzálny typ držiaka. Rýchla a jednoduchá montáž na čelné sklo. Pri zmene teploty alebo slnečného svetla sa však prísavka uvoľní. Pri náhlom brzdení alebo náraze je pravdepodobné, že DVR vyletí zo skla.
  2. Upevnenie zariadenia na spätné zrkadlo sa považuje za bezpečnejší a istejší spôsob montáže. DVR tiež nezhoršuje viditeľnosť, nie je nápadný pre zlodejov áut. Medzi nevýhody patrí vysoká cena a malá plocha na fotografovanie.

  Cyklické nahrávanie. Cyklické nahrávanie je užitočná možnosť, keď je pamäťová karta plná. Zariadenie automaticky vymaže najstaršie súbory a zároveň zaznamená najnovšie údaje. Cyklus nahrávania môže byť od 2 do 15 minút. Odborníci odporúčajú nainštalovať 32GB flash disk, ktorý dokáže zaznamenať približne 4-5 hodín videa v rozlíšení 1920×1080 pixelov.

  V tomto prehľade sme vybrali 16 najlepších výrobcov čiernych skriniek. Všetci aktívne predávajú svoje výrobky na Slovenskom trhu. Hodnotenie je založené na názoroch odborníkov a spätnej väzbe spotrebiteľov.

  Najlepšie spoločnosti DVR

  Nomináciaumiestnenievýrobcahodnotenie
  Najlepšie spoločnosti DVR na nákup1BlackVue5.0
  2NEO
 • NE
 • 4.9
  3Garmin4.8
  4Mio4.7
  5KARKAM4.6
  6DOD4.5
  7Xiaomi4.4
  8Uličná búrka4.3
  9

  arkCity

  4.2
  10Sho-Me4.1
  11DATAKAM4.1
  12NAVITEL4.1
  13Artway4.0
  14AdvoCam3.9
  15Inšpektor3.8
  16TrendVision3.7

  BlackVue

  Skóre : 5.0

  BlackVue

  Juhokórejský výrobca DVR BlackVue sa špecializuje na prémiové produkty. Odborníci si pochvaľujú jeho veľkorysé funkcie, vysokokvalitné materiály a ostrý obraz v akúkoľvek dennú dobu. Vďaka týmto vlastnostiam sa kórejské čierne skrinky stali populárnymi v rôznych krajinách. Podpisom značky je teraz model BlackVue DR650S-1CH, ktorý si motoristi obľúbili pre jeho štýlový dizajn a prehľadné ovládanie. BlackVue je víťazom nášho rebríčka.

  Ruskí majitelia áut sa o kórejských čiernych skriniach vyjadrujú pochvalne. Ako pozitívum uvádzajú jasný obraz, všestrannosť a spoľahlivosť. Jedinou nevýhodou je vysoká cena.

  Výhody

  • kvalitné materiály;
  • Vysoká detailnosť obrazu;
  • štýlový dizajn;
  • široká funkčnosť.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  NEO
 • NE
 • Hodnotenie: 4.9

  NEO<li></div><p>NE“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/85916666193771-6916.jpg“ height=“368″ title=“NEO</p><li>NE“><p>Na piedestál nášho hodnotenia sa dostal ešte jeden výrobca videorekordérov z Južnej Kórey. NEO</p><li>NE kladie dôraz na kvalitu výroby, rozumné ceny a jednoduché používanie. Väčšina modelov má také dôležité funkcie pre majiteľov vozidiel, ako je automatické nahrávanie počas kolízie alebo núdzového brzdenia a prítomnosť zadnej kamery. Odborníci vysoko odhadli možnosti videorekordéra Neo<li>ne G-tech X23, ktorý má dve kamery. Poskytujú široký pozorovací uhol, záznam videa sa vykonáva na dvoch kanáloch.<p>Používatelia chvália videorekordéry NEO</p><li>NE pre najlepší pomer ceny a kvality. Sú kompaktné, takže nerušia vodiča počas jazdy. Výrobky tejto značky majú nevýhody, ale nie sú systémové.<h4>Výhody</h4><ul><li>demokratická cena;</li><li>dobrá kvalita;</li><li>mnoho užitočných možností;</li><li>jednoduchá obsluha.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>zhoršenie obrazu v noci.</li></ul><h3>Garmin</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Garmin

  Taiwanské GPS navigátory, echoloty a DVR Garmin sa považujú za najspoľahlivejšie zariadenia. Spoľahlivo fungujú aj v tých najnáročnejších podmienkach. Odborníci upozorňujú na výhody, ako je stabilná prevádzka v širokom rozsahu teplôt, nezamŕzanie, spoľahlivá montáž. DVR Garmin Dash Cam 55 je veľmi obľúbený medzi Slovenskámi vodičmi. Poteší majiteľov krásnym vzhľadom, kvalitným záznamom videa (F

   l HD), radarový detektor, G-senzor. Značka získala bronzovú medailu v našom hodnotení.

   Domáci používatelia sú spokojní s funkčnosťou a spoľahlivosťou videorekordérov Garmin. Z uvedených nevýhod nízka kapacita batérie.

   Výhody

   • spoľahlivosť;
   • stabilná prevádzka v náročných podmienkach;
   • vysokokvalitné video;
   • rozumné ceny.

   Nevýhody

   • nízka kapacita batérie.

   Mio

   Hodnotenie: 4.7

   Mio

   Taiwanská spoločnosť Mio Technology sa od svojho vzniku (2002) zameriava na výrobu high-tech produktov. Spoločnosť je považovaná za jedného z najrýchlejšie rastúcich výrobcov elektroniky, značka sa rýchlo presadzuje na európskom a Slovenskom trhu. Tieto vlastnosti naši odborníci nezanedbali, vďaka čomu sa značka umiestnila na dôstojnom mieste v rebríčku. Príkladom vynikajúceho spracovania, skvelého pozorovacieho uhla a čistého obrazu je videorekordér Mio MiVue 678. Zobrazenie zachyteného videa možno zobraziť prostredníctvom smartfónu alebo tabletu.

   Ruskí motoristi si pochvaľujú výrobky značky Mio pre ich dostupnú cenu a vysokú kvalitu obrazu za každých okolností. Medzi nevýhody patrí lacný plast v nástavci.

   Výhody

   • jednoduchá obsluha;
   • prijateľné ceny;
   • dobrá kvalita obrazu;
   • užívateľsky prívetivé rozhranie.

   Nevýhody

   • krehký plast.

   KARKAM

   Hodnotenie: 4.6

   KARKAM

   Ruská spoločnosť KARKAM predstavuje dôstojnú konkurenciu pre ázijských výrobcov. Značku DVR poznajú motoristi nielen u nás, ale aj v susedných krajinách. Výrobca sa môže pochváliť veľkým počtom servisných stredísk, takže s údržbou spotrebiteľov nie sú žiadne problémy. Okrem toho vďaka prísnej kontrole kvality na mieste výroby čierna skrinka zriedkavo zlyháva. Ruskí motoristi prejavujú mimoriadny záujem o CARCAM COMBO 5S. Má zabudovaný radarový detektor, GPS-informátor, zadnú kameru.

   Pre všestrannosť, vysokú kvalitu streľby, prijateľné ceny sa domáci výrobca dostáva do nášho hodnotenia. Medzi nevýhody patrí zložitosť inštalácie a pripojenia.

   Výhody

   • kvalitné video;
   • multifunkčnosť;
   • nezávislý vývoj;
   • rozumné ceny.

   Nevýhody

   • veľa falzifikátov;
   • zložitosť pripojenia.

   DOD

   Hodnotenie: 4.5

   DOD

   Nesporným svetovým lídrom v oblasti digitálnych technológií je taiwanská spoločnosť DOD. Výrobca venuje veľkú pozornosť výskumu, takže každý rok sa objavujú nové modely DVR. Odborníci poukazujú na silné stránky značky, ako je kvalitné spracovanie a štýlový dizajn. Inovatívnym vývojom bol mikroprocesor LXP-7300, ktorý sa nachádza v DVR a videokamerách. Dostať sa do prvej šestky výrobcov v našom rebríčku značky zabezpečujúcej použiteľnosť, bezpečnosť a bezdrôtové pripojenie.

   Motoristi chvália vo svojich recenziách DVR DOD za dobrú kvalitu obrazu, deň a noc, široký pozorovací uhol, kompaktné rozmery. Medzi nevýhody patrí vysoká cena a nespoľahlivá montáž.

   Výhody

   • výskumná činnosť;
   • nový vývoj;
   • kompaktná veľkosť;
   • použiteľnosť.

   Nevýhody

   • vysoká cena;
   • Nespoľahlivá montáž.

   Xiaomi

   Hodnotenie: 4.4

   Xiaomi

   V posledných rokoch sa výrobky čínskej spoločnosti Xiaomi stali hitom predaja v našej krajine. Medzi smartfónmi a inteligentnými hodinkami je miesto pre DVR. Výrobcu láka predovšetkým prijateľná cena. Odborníci zároveň upozorňujú na slušnú kvalitu digitálnych produktov. Okrem toho sa DVR vyznačujú rozsiahlou funkcionalitou. Moderné zariadenie je model Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Midrive D02. Tento kompaktný prístroj dokáže nahrávať videozáznamy v rozlíšení 2560×1440 pixelov. Značka sa zaslúžene dostala do nášho rebríčka.

   Používateľom sa páči rozumná cena, štýlový dizajn, kompaktná veľkosť. Nevýhodou DVR Xiaomi je nočné snímanie a modul GPS.

   Výhody

   • prijateľné ceny;
   • Rozsiahle funkcie;
   • vysoké rozlíšenie videa;
   • kompaktnosť.

   Nevýhody

   • rozmazaný obraz v noci;
   • nepoužiteľný modul GPS.

   Uličná búrka

   Hodnotenie: 4.4

   Uličná búrka

   Široký sortiment videorekordérov ponúka ruská spoločnosť Street Storm. Pozornosť odborníkov upútali certifikáty kvality, ktoré potvrdzujú kvalitu výrobku. Spoločnosť zaviedla viacstupňovú kontrolu, v rámci ktorej inšpektori starostlivo kontrolujú vstupné komponenty. Záručná doba na výrobok je 1 rok. Pre neustále aktualizovanie sortimentu a prijateľné ceny sa značka dostala do nášho rebríčka.

   Používatelia si na tematických fórach pochvaľujú kvalitu a cenovú dostupnosť produktov Street Storm. DVR majú moderný vzhľad a širokú funkcionalitu. Medzi nevýhody patrí časté nesprávne fungovanie nastavení, ako aj nestabilná prevádzka modulu GPS.

   Výhody

   • prijateľné ceny;
   • univerzálnosť použitia;
   • certifikáty kvality;
   • moderný dizajn.

   Nevýhody

   • zlyhania konfigurácie;
   • nestabilný prijímač GPS.

   arkCity

   Hodnotenie: 4.2

   ParkCity

   Spoločnosť ParkCity začala svoju činnosť v roku 2001 výrobou parkovacích radarov. Úspešné uvedenie na trh podnietilo výrobcov k rozšíreniu sortimentu. Odborníci pripisujú popularitu DVR širokej škále modelov. V katalógu je veľa cenovo dostupných modelov so základným súborom možností. Produkty strednej triedy sa vyznačujú panoramatickým snímaním a ergonómiou. Najpokročilejšie DVR sa vyznačujú nízkou spotrebou energie, bohatými funkciami, konfigurovateľnými možnosťami nahrávania.

   Úspešná séria sa ukázala ParkCity DVR HD, to miloval Slovenskách motoristov pre dobré rozlíšenie, pozorovací uhol, rozumnú cenu a funkčnosť. Nepohodlná montáž a nízka kapacita zabudovaných batérií vysvetľujú jej nízke miesto v hodnotení.

   Výhody

   • široký výber modelov;
   • dobré rozlíšenie;
   • bohaté funkcie;
   • prijateľné ceny.

   Nevýhody

   • nízka kapacita batérie;
   • nepohodlná montáž.

   Sho-Me

   Hodnotenie: 4.1

   Sho-Me

   Juhokórejská spoločnosť Sho-Me vsádza na vysokú kvalitu videorekordérov. Prísna technologická kontrola na všetkých výrobných miestach. Výrobky dôstojne spĺňajú medzinárodné normy. Odborníci upozorňujú na neustálu aktualizáciu technológií, vývoj a inovácie. Snaha o neustále rozširovanie sortimentu umožnila značke dostať sa do prvej desiatky nášho rebríčka. Používatelia považujú Combo #1 za jeden z najúspešnejších modelov.

   Kombináciu jednoduchého ovládania a multifunkčnosti považujú domáci motoristi za hlavnú výhodu videorekordérov Sho-Me. Niektoré modely sú vybavené krátkym sieťovým káblom, nie každá pamäťová karta je kompatibilná so zariadením.

   Výhody

   • vysokokvalitná montáž;
   • video s vysokým rozlíšením;
   • široký pozorovací uhol;
   • jednoduché ovládanie.

   Nevýhody

   • krátky napájací kábel;
   • Nie všetky pamäťové karty sú vhodné.

   DATAKAM

   Hodnotenie: 4.1

   DATAKAM

   V ruskej spoločnosti DATAKAM je zavedený kompletný výrobný cyklus videorekordérov. Inžinieri a dizajnéri vyvíjajú nové modely a skúsení technickí pracovníci implementujú novinky. Odborníkom sa páči široký sortiment výrobkov, vysoká kvalita vyhotovenia, bohatá funkčnosť. Výrobca sa zameral na prémiové produkty. Obľúbeným modelom v našej krajine sa stal DVR DATAKAM G5. Používatelia si ho obľúbili pre jeho kompaktné rozmery, pohodlnú montáž, dobrý pozorovací uhol, veľké množstvo funkcií.

   Vyššie v našom rebríčku značky sa nepodarilo kvôli niektorým komentárom motoristov. V prvom rade mnohých ľudí odrádza vysoká cena a sťažnosti na kvalitu zvuku a pevné uhly otáčania.

   Výhody

   • kvalitná výroba;
   • jasný obraz;
   • kompaktná veľkosť;
   • pohodlná montáž.

   Nevýhody

   • vysoká cena;
   • Vysoký šum pri prehrávaní záznamu.

   Hodnotenie: 4.1

   NAVITEL

   Ruská spoločnosť NAVITEL je známa svojimi vynikajúcimi navigačnými systémami. Odborníci považujú videorekordéry tejto značky za podobne kvalitné. Pochvalu si zaslúži predovšetkým kvalita videa (formát HD); čistý obraz v ktorúkoľvek dennú dobu. Výrobca nešetrí na optike a do svojich výrobkov inštaluje sklenené šošovky. Značka sa v našom hodnotení umiestnila vďaka svojej širokouhlej matrici a robustnému krytu. NAVITEL RE900 má všetko. Zariadenie je vybavené dvojjadrovým mikročipom, ktorý umožňuje súčasné nahrávanie videa a navigáciu.

   Slovenskách motoristov zaujala cenová politika značky, atraktívny vzhľad a spoľahlivosť. Medzi nevýhody patrí strach z mínusových teplôt.

   Výhody

   • kvalitný obraz;
   • reprezentatívny vzhľad;
   • rozumné ceny;
   • spoľahlivosť.

   Nevýhody

   • strach z mínusových teplôt.

   Artway

   Hodnotenie: 4.0

   Artway

   Výrobky čínskej spoločnosti Artway sú na Slovenskom trhu bežne dostupné. V 46 mestách našej krajiny bolo otvorených 65 značkových servisných centier. Videorekordéry sa vyznačujú jednoduchým používaním, užívateľsky prívetivým rozhraním, spoľahlivosťou. Odborníci zohľadnili primeranú cenu výrobku a zaradili čínskeho výrobcu do nášho hodnotenia.

   Mnohé modely získali dôveru Slovenskách používateľov. Videorekordéry MD-100, MD-161 a MD-910 získali dobré recenzie. Spájajú v sebe rozumnú cenu a širokú škálu funkcií. Motoristov potešia najmä funkcie ako Wi-Fi, modul GPS, G-senzor. Pokiaľ ide o nevýhody, najčastejšie sa uvádza slabá montáž a nízka kapacita batérie.

   Výhody

   • prijateľné ceny;
   • dobre rozvinutá sieť servisných stredísk;
   • jednoduché používanie;
   • všestrannosť.

   Nevýhody

   • slabé upevnenie;
   • nízka kapacita batérie.

   AdvoCam

   Hodnotenie: 3.9

   AdvoCam

   Videorekordéry AdvoCam sú na domácom trhu stále žiadané. Tím odborníkov s 20-ročnými skúsenosťami dokáže vytvoriť nové modely, ktoré spĺňajú potreby širokej škály motoristov. Odborníci ocenili dobrú kvalitu výrobkov, servisnú podporu vo všetkých regiónoch krajiny. Optimálna rovnováha ceny a funkčnosti zaradila značku do nášho hodnotenia.

   Jedným z najúspešnejších modelov bola kamera AdvoCam FD Black-II, ktorá podporuje formát HD. Je vybavený funkciou SPEEDCAM, vďaka ktorej vodič dostáva včasné upozornenie na blížiace sa mobilné a stacionárne radary a kamery. Produkty AdvoCam sú kritizované za malý uhol pohľadu a nespoľahlivú montáž.

   Výhody

   • vysoká kvalita snímania;
   • široký sortiment;
   • prijateľné ceny;
   • dobrá funkčnosť.

   Nevýhody

   • malý pozorovací uhol;
   • nespoľahlivá montáž.

   Inšpektor

   Hodnotenie: 3.8

   Inšpektor

   Slovensko-korejská spoločnosť Inspector bola založená v roku 2000. Vývoj a výroba DVR prebieha v Južnej Kórei a naši odborníci pracujú na prispôsobení modelov ruskému trhu. Výrobky tejto značky sa aktívne predávajú od roku 2010. Výrobca ponúka modely stredného cenového segmentu, ktoré svojou výbavou nezaostávajú za prémiovými zariadeniami. Odborníci zaradili mladú značku do nášho hodnotenia dlhodobej podpory (3-5 rokov). Výrobca pravidelne aktualizuje softvér, ponúka aktuálne databázy pre GPS-informátory.

   Používatelia chvália Slovensko-korejské videorekordéry za kvalitu obrazu a široký pozorovací uhol. Nevýhodou je nízka kapacita batérie a vysoké zahrievanie zariadení.

   Výhody

   • široká funkčnosť;
   • dlhodobá podpora;
   • kvalitné fotografovanie;
   • jednoduché používanie.

   Nevýhody

   • nízka kapacita batérie;
   • žiadne náhradné diely.

   TrendVision

   Hodnotenie: 3.7

   TrendVision

   Spoločnosť

   Spoločnosť endVision začala svoju činnosť prispôsobovaním zahraničných DVR na Slovenská trh. V roku 2012 bolo rozhodnuté začať s výrobou vlastného vývoja. Vďaka koordinovanej práci konštruktérov a inžinierov sú k dispozícii nové modely DVR. prísne kontroly, ktoré umožňujú vyrábať kvalitné výrobky. Odborníci tvrdia, že DVR spĺňajú požiadavky Slovenskách vodičov. Kompaktný, používateľsky prívetivý a stručný model sa vyznačujeendVisionR-719S
    timate.

    Používatelia zistili niekoľko nedostatkov, ktoré značke bránili vo vyššom hodnotení. Vysoká cena a potreba častého formátovania flash disku.

    Výhody

    • kvalitné fotografovanie;
    • kompaktnosť;
    • vysokokvalitný plast;
    • široký pozorovací uhol.

    Nevýhody

    • Je ťažké aktualizovať firmvér;
    • nejasné nočné fotografovanie.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: