8 najlepších DVR s duálnou kamerou

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred kúpou by som sa potreboval poradiť s odborníkom.

DVR s dvoma kamerami sú funkčné zariadenia, ktoré umožňujú monitorovať nielen prednú časť vozidla, ale aj priestor pre cestujúcich alebo akúkoľvek inú stranu, na ktorej chcete sledovať vodiča. Záznamy z kamier sa zvyčajne zobrazujú na hlavnej obrazovke v dvojkanálovom režime, ktorý rozdeľuje hlavnú obrazovku na dve časti a zároveň zabezpečuje synchrónne nahrávanie súborov na flash disk.

Tak ako v iných segmentoch trhu s videorekordérmi do auta, aj tu existuje obrovská konkurencia medzi spoločnosťami a následne aj medzi produktmi. Počet skutočne dobrých a pozoruhodných výrobkov sa znižuje v dôsledku výroby modelov s nízkym výkonom, ktorých kvalitatívne parametre sú veľmi žiaduce. Tím Expertology preto vykonal vlastnú analýzu trhu a vybral osem najlepších DVR s dvoma kamerami. Kritériami výberu boli technické špecifikácie nominovaných výrobkov, spätná väzba od zákazníkov, cenové ukazovatele a názory interných odborníkov tímu.

Hodnotenie najlepších DVR systémov s dvoma kamerami

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie DVR s dvoma kamerami1DR900S-2CH44 890€
2IROAD X922 990€
3Street Storm CVR-N9220-G11 890€
4Artway MD-165 Combo (5 v 1)9 078€
5AXPER Universal7 790€
6Dunobil Spiegel Duo3 150€
7Artway AV-630 Android6 580€
8Artway AV-3943 326€

BlackVue DR900S-2CH

Hodnotenie: 4.9

BlackVue DR900S-2CH

Historicky prvý zástupca videorekordérov so schopnosťou nahrávať video vo formáte 4K, ktorý navštívil Slovensko a stal sa hitom medzi bohatým segmentom spotrebiteľov. Hlavná kamera BlackVue DR900S-2CH má snímač s rozlíšením 8 megapixelov, čo umožňuje výrazne zvýšiť rozlíšenie obrazu až na 3840×2160 pixelov. Frekvencia snímok zostala na hodnote 30 a uhol zobrazenia bol 162 stupňov. Na druhej strane ďalšia kamera z dôvodu elementárnej úspory miesta zostáva na úrovni záznamu videa F

  l HD, je vybavený 2,1-megapixelovým snímačom a uhlom pohľadu 139 stupňov.

  Príjemným faktom o BlackVue DR900S-2CH je, že DVR obsahuje všetky potrebné senzory, ktoré reagujú na rôzne dopravné situácie (G-senzor, detekcia pohybu), a tiež má veľmi pekný balík (MicroSD 16 GB, čítačka kariet, kompletná montážna sada). A ak technické aspekty zariadenia nespôsobujú žiadne sťažnosti, uskutočniteľnosť takéhoto výrobku v zásade vyvoláva veľa pochybností. Nie všetci ľudia majú možnosť prezerať si prijaté zábery na televízoroch, počítačoch a notebookoch, nehovoriac o tom, prečo potrebujú toto zlepšenie kvality. Trh je však dobre rozbehnutý a je len otázkou času, kedy sa rekordéry 4K stanú masovým fenoménom.

  Výhody

  • Možnosť nahrávania videa v rozlíšení 4K;
  • Rozsah pracovných teplôt od -20 do +70 stupňov Celzia;
  • Senzory nárazu a pohybu, Wi-Fi;
  • Režim parkovania s premietaním parkovacích oblúkov na obraz.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoká cena za „nepotrebnú“ technológiu.

  IROAD X9

  Hodnotenie: 4.8

  IROAD X9

  O krok ďalej od lídra rebríčka sa umiestnil videorekordér IROAD X9 – ideálny z hľadiska dizajnu aj technického vybavenia. Toto drahé zariadenie poskytuje veľmi kvalitný videozáznam s oboma kamerami, z ktorých jedna môže byť namierená na priestor pre cestujúcich alebo na zadné okno. Sníma v rozlíšení 1920×1080 pixelov, so zorným uhlom 150 stupňov (po uhlopriečke) a nočným režimom, ktorý zahŕňa okolité podsvietenie a sadu špeciálnych systémových filtrov. Jednotka na nahrávanie videa je napájaná výlučne z palubnej siete, čo na jednej strane pridáva ďalší vodič na prednom paneli a na druhej strane eliminuje rôzne „nedorozumenia“ s batériami s nízkou kapacitou.

  Najdôležitejšou funkciou modelu IROAD X9 však podľa väčšiny bola možnosť pripojenia viacerých externých kamier, ktoré možno použiť ako ďalší sledovací systém. Medzi ďalšie zaujímavosti patrí 128 GB rozšíriteľná pamäť a nízka prevádzková teplota -30 stupňov Celzia, ktorá je najlepšia zo všetkých konkurentov. Konečným výsledkom je ideálny zástupca prémiového segmentu, ktorého cena je plne vyvážená výkonom a spoľahlivosťou značkovej konštrukcie.

  Výhody

  • Veľmi vysoká konštrukčná spoľahlivosť;
  • Najlepší pomer medzi cenou, kvalitou a funkciami;
  • oba fotoaparáty majú uhol záberu 170 stupňov;
  • možnosť pripojenia externých kamier k zariadeniu;
  • G-senzor, detekcia pohybu a modul GPS;
  • Funguje stabilne pri -30 stupňoch Celzia.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Street Storm CVR-N9220-G

  Hodnotenie: 4.7

  Street Storm CVR-N9220-G

  Celkom praktický DVR s dvoma kamerami, ktorý sa umiestnil na treťom mieste za rovnováhu základných funkcií a vysokú kvalitu práce. Ak všetci predchádzajúci konkurenti mali 2-megapixelový snímač, model Street Storm CVR-N9220-G má 3-megapixelový snímač CMOS, ktorý je viac než dostatočný na to, aby poskytol skvelú kvalitu videa s rozlíšením 1920×1080. infračervené osvetlenie každej kamery má pozitívny vplyv na kvalitu snímok tým, že zlepšuje kvalitu obrazu v tme. K dispozícii je stabilizátor obrazu, ako aj sada dvoch snímačov, ktoré aktivujú fotoaparát pri náraze alebo v zornom poli pohybujúceho sa objektu.

  Malý plusvideoregaet Storm CVR-N9220-G je, že pri skutočnom rozsahu prevádzkových teplôt od -10 do +50 stupňov Celzia, môže byť použitý v zime: pretože všetky časti sú v kabíne pred ohrievačom, vykurovanie auta umožní, aby sa spustenie zariadenia. Mierne sklamanie 32 GB pamäte k dispozícii pre rozšírenie kapacity (512 MB), ako aj kapacita batérie 250 mAh, čo sotva stačí aj na jeden cyklus plnej flash karty.

  Výhody

  • Vysoká kvalita vyhotovenia;
  • Vysoká popularita a dôveryhodnosť medzi používateľmi;
  • Zorný uhol hlavnej kamery 170 stupňov;
  • Stabilizátor obrazu, senzor otrasov, senzor pohybu a modul GPS.

  Nevýhody

  • Pre video vo vysokom rozlíšení nebude stačiť maximálna dodatočná pamäť 32 GB;
  • 250mAh batéria.

  Artway MD-165 Combo (5 v 1)

  Hodnotenie: 4.7

  Artway MD-165 Combo (5 v 1)

  Najnovší model z rodiny Artway je skutočným skvostom pre zákazníkov v chladnejších klimatických podmienkach, pretože nielenže v sebe ukrýva päť funkcií, ale umožňuje ho používať aj pri teplotách do -25 stupňov Celzia. Hlavná kamera Artway MD-165 dokáže nahrávať videá v rozlíšení 1920×1080 pri rýchlosti až 30 snímok za sekundu. Pri rovnakom základnom výkone sa výrobcovi podarilo rozšíriť zorné pole až na 170 stupňov, čím o niekoľko krokov predbehol konkurenciu. Sekundárny fotoaparát sa v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi posunul na úplne novú úroveň, má snímkovú frekvenciu 25 fps, zorné pole až 140 stupňov a rozlíšenie až F

   HD.

   Zostávajúce štyri funkcie DVR Artway MD-165 prišli s pomerne výkonným radarovým detektorom s rozšíreným frekvenčným rozsahom (na detekciu rôznych systémov a štandardných zdrojov signálu), GPS-systémom, parktronikom a signálom „SOS“ (druh GLONASS). Vo všeobecnosti sa so svojou hlavnou úlohou vyrovnáva dobre, čo potvrdili stovky používateľov, a ostatné implementuje na pomerne vysokej úrovni. Bohužiaľ, výrobcovia sa vážne prepočítali s možnosťou rozšírenia pamäte, čo dáva možnosť umiestniť mikroblesky len 32 GB, čo pre všetku kvalitu zaznamenaného materiálu sotva stačí a pre 2 hodiny plnohodnotného snímania.

   Výhody

   • elegantný dizajn;
   • Dostupnosť všetkých základných senzorov, podsvietenia a ďalších potrebných modulov;
   • Implementovaný radarový detektor s veľkým počtom tolerancií;
   • Široké pozorovacie uhly hlavného a zadného fotoaparátu (170 a 140 stupňov);
   • optimálny pomer kvality a ceny.

   Nevýhody

   • nepodporuje viac ako 32 Gb dodatočnej pamäte.

   AXPER Universal

   Hodnotenie: 4.7

   AXPER Universal

   Z technického hľadiska je DVR AXPER Universal porovnateľný s Dunobil Spiegel Duo, ale má niekoľko dôležitých rozdielov: pozitívnych aj negatívnych. V kontexte opisu na hodnotenie by sa mal prehľad začať silnými stránkami DVR, ale urobíme to inak. Najväčšie sklamanie tohto modelu: žiadne kontinuálne nahrávanie. Výrobcovia buď túto funkciu neimplementovali, alebo ju implementovať nechceli, a preto obe kamery dokážu zaznamenávať iba bitové video vo formáte mov. 2 minúty. Chýba plnohodnotný GPS-navigátor a rozšírenie pamäte pomocou flash disku je k dispozícii len pre 32 GB.

   Teraz k pozitívam. Hlavný fotoaparát AXPER Universal má režim snímania a objektív s uhlom záberu 140 stupňov, ktorý v kombinácii s fotoaparátom F

    l Rozlíšenie HD poskytuje dobrý konečný výsledok. Druhý, zadný fotoaparát zaznamenáva v rozlíšení 1280×720 pixelov pri 25 snímkach za minútu a má 120° zorné pole. Realizuje funkciu premietania parkovacích čiar, navyše pomerne únosnú a presnú. Minimálna prevádzková teplota zariadenia je -20 stupňov Celzia, čo je na hranici použiteľnosti pre chladné oblasti Ruska. Výsledkom je, že AXPER Universal nie je zlý DVR strednej triedy, ktorý predstavuje dobrý základ pre modernizáciu v nasledujúcich verziách.

    Výhody

    • Vylepšený (v porovnaní s konkurenciou na nižších priečkach rebríčka) hlavný fotoaparát: má funkciu fotografovania a 140 stupňov záberu;
    • spoľahlivejšie vďaka jednoduchosti: žiadny počet senzorov integrovaných do systému;
    • Dokáže prežiť až do -20 stupňov Celzia;
    • 7-palcový displej.

    Nevýhody

    • absencia funkcie nepretržitého záznamu – iba cyklický záznam trvajúci 2 minúty.

    Dunobil Spiegel Duo

    Hodnotenie: 4.6

    Dunobil Spiegel Duo

    Spoľahlivý zástupca nemeckého segmentu videorekordérov od spoločnosti Dunobil, ktorý obsadil šieste miesto v hodnotení na úkor prítomnosti vysokorýchlostného Wi-Fi modulu na príjem a preklad videosúborov z prídavnej kamery. V skutočnosti je blízkou kópiou Artway AV-630 Android, ktorý ponúka používateľom plnohodnotný systém Android vo verzii 4.2.2, 5-palcový displej v strede zrkadla, ako aj 120-stupňový výhľad na hlavný fotoaparát. Existuje však aj veľa zásadných rozdielov.

    Po prvé, v Dunobil Spiegel Duo, okrem navigačného systému a GPS-modul, integrovaný radarový detektor, ktorý môže reagovať na prístup komplexov, ako je „Strelka“ a, kontrola podľa aktuálnej mapy, upozorniť používateľov, keď sa blíži regulované oblasti ciest. Zadná kamera má LED podsvietenie a snímanie v rozlíšení 1280×720, podporuje premietanie na obraz parkovacích značiek. Hlavný fotoaparát je vybavený infračerveným osvetlením, ktoré zabezpečuje snímanie snímača CMOS bez šumu aj v noci. Nevýhoda modelu je úplne podobná hlavnej nevýhode Artway AV-630 Android -10 stupňov Celzia prijateľná prevádzková teplota nepoteší spotrebiteľov z regiónov s chladnými zimami.

    Výhody

    • Vynikajúci pomer ceny a kvality;
    • Dostupnosť snímačov GPS, Wi-Fi, pohybu a otrasov;
    • Zadnú kameru možno používať v režime parkovania;
    • 5-palcový dotykový displej;
    • Podsvietenie oboch fotoaparátov: IR pre predné, LED pre zadné.

    Nevýhody

    • Nevhodné na použitie v oblastiach s chladnými zimami.

    Artway AV-630 Android

    Hodnotenie: 4.5

    Artway AV-630 Android

    Siedme miesto v rebríčku patrí ďalšiemu DVR od spoločnosti Artway – tentoraz pracuje pod systémom Android. AV-630 je falošné spätné zrkadlo so zabudovanou kamerou, z ktorej obrazové informácie prichádzajú na 5-palcový displej umiestnený priamo v strede „atrapy“. Hlavná jednotka tu využíva rovnakú technológiu ako v modeli AV-394, takže používatelia majú k dispozícii rovnaké F

     l Formát HD (1920×1080), rovnakých 120 stupňov, ale 25 snímok za sekundu.

     Prídavná kamera AV-630 je oveľa lepšia: napriek 90-stupňovej viditeľnosti a 15 snímkam za sekundu zobrazuje obraz vo formáte HD (1280×720), čo vám umožňuje ľahko rekonštruovať situáciu za vozidlom. Okrem toho je zariadenie vybavené G-senzorom (ktorý reaguje na náraz alebo otras), ako aj senzorom pohybu, ktorý zapne nahrávanie, keď sa do záberu dostane objekt určitej veľkosti. Nevýhoda DVR je v skutočnosti jedna: neznesie príliš nízke teploty. Stalo sa, že výrobcovia nebrali do úvahy možnosť použitia falošného zrkadla na Sibíri, takže spodná hranica prevádzkovej teploty bola -10 stupňov Celzia. To výrazne obmedzuje oblasť distribúcie miniaplikácie, ako aj priaznivosť spotrebiteľského segmentu.

     Výhody

     • primeraná cena;
     • Prítomnosť snímačov otrasov a pohybu;
     • nahrávanie videa vo formáte F
       l HD a HD (primárna a sekundárna kamera);
      • Veľkosť obrazovky s podsvietením 5 palcov;
      • kompatibilný s flash diskami s kapacitou 64 GB.

      Nevýhody

      • Minimálna prevádzková teplota -10 stupňov Celzia – nevhodné pre regióny s chladnou zimou.

      Artway AV-394

      Hodnotenie: 4.5

      Artway AV-394

      Ôsme miesto v rebríčku obsadil jeden z troch zástupcov spoločnosti Artway, ktorý používateľom ponúka štandardne vyzerajúci rekordér s káblovým pripojením druhej kamery. Jednoduché nastavenie a žiadne zabudované funkcie robia z AV-394 spoľahlivé a praktické zariadenie na súčasné nahrávanie dvoch video prúdov – z čelného skla a priamo z priestoru pre cestujúcich.

      Špičkový DVR s kamerou má 2-megapixelový snímač CMOS, sníma v F

       l HD (1920×1080) a poskytuje 120-stupňové zobrazenie. Ďalšia kamera je založená na použití rovnakej matice, ale má len 90 stupňov záberu a rozlíšenie 640×480. Súčasne je rýchlosť záznamu na oboch zdrojoch videa 30 snímok za sekundu. Funkcia Continuous a Looping, ktorá dokáže vytvoriť 3, 5 alebo 10-minútové segmenty. Medzi zjavné výhody zariadenia Artway AV-394 patrí absencia skreslenia obrazu, uspokojivá kvalita obrazu, nízke náklady a vysoká spoľahlivosť vďaka absencii ďalších modulov. Najčastejšie spomínanými nevýhodami sú zamrznutia a oneskorenia, ktoré sú charakteristické pre nestabilnú prevádzku, ale ktoré sa dajú vyriešiť jednoduchým reštartovaním zariadenia.

       Výhody

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: