5 najlepších tekutých gúm

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamným letákom a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred kúpou je potrebné poradiť sa s odborníkom na starostlivosť o vozidlo.

Mnohí majitelia automobilov sú nespokojní so základným lakovaním svojho železného koňa. Niektorí chcú bezpečne chrániť časti karosérie a interiéru pred poškodením, iní sa len radi odlišujú v prúde áut v nezvyčajných farbách. Tekutá guma umožňuje rýchlo zmeniť štýl vozidla. Vďaka jednoduchej metóde aplikácie môže tuning vykonať aj priemerný majiteľ vozidla. Materiál možno použiť na kompletné prelakovanie karosérie, ako aj na renováciu jednotlivých prvkov. Gumový povlak sa najčastejšie nachádza na ráfikoch, nárazníkoch, mriežkach chladiča a stĺpikoch. V predaji je k dispozícii ako tekutý kaučuk v plechovkách a úplne hotový výrobok v sprejových plechovkách. S pomocou našich odborníkov môžeme definovať hlavné kritériá pre výber moderného materiálu.

Kritériá výberu tekutého kaučuku

 1. Tekutý lak na pneumatiky by sa mal vyberať podľa farby. Nie vždy je pre výrobcov moderných materiálov možné odhadnúť módne trendy dneška a zajtrajška. Preto bude mať spoločnosť s najbohatším sortimentom farieb výhodu.
 2. Výber obalu, je potrebné konzultovať jednoduchý znalecký posudok. na natieranie menších prvkov postačí zakúpenie jednej alebo viacerých plechoviek so sprejom. Ak chcete chrániť celé telo, mali by ste uprednostniť plechovky s objemom 4-5 litrov.
 3. Aby sa dosiahla požadovaná farba prvku, musí mať tekutý kaučuk dobrúskrývanie energie . Čím menej vrstiev je potrebných, tým lepšie je pokrytie. Účinnosť sa považuje za dobrú, ak sa základ po 3 až 5 vrstvách nepreleskne. Pozornosť by ste mali venovať aj niektorým technologickým prvkom lakovne. Pred nanesením svetlých farieb sa najprv nastrieka biely podklad. A tekutá kovová guma sa nanáša na čierny podklad.
 4. Dôležitým faktorom pri nákupe a následnej aplikácii jebezpečnosť výrobkov. Niektorí výrobcovia pridávajú látku metyletylketón, ktorá je pre človeka nebezpečná. S týmto druhom gumy pracujte len vonku alebo v dobre vetraných miestnostiach.
 5. Pri nákupe striekacích kanvíc je vhodné informovať sa o šírke striekacieho prúdu. striekacia hlava poskytuje široký záber pri niektorých výrobcoch a užší záber pri iných. Zatiaľ čo veľké plochy je výhodnejšie ošetrovať rozprašovačom so širokým lúčom, menšie prvky je ekonomickejšie natierať tekutou gumou s úzkym lúčom.
 6. Povlak s určitou hrúbkou poskytuje spoľahlivú ochranu pred poškodením. Výrobca udáva optimálnu hrúbku 70-80 mikrónov. Čím tenšia je vrstva, tým ťažšie je po použití povlak strhnúť. Približne je možné dosiahnuť hrúbku 5 až 11 μm v jednej vrstve. Na dosiahnutie deklarovanej hodnoty (70-80 mikrónov) je preto potrebných 6 až 12 opakovaní.
 7. Pri nákupe sprejov sa informujte o spotrebe tekutej gumy. Pri hrúbke 70 μm na meter štvorcový. Hodnotenie najlepších tekutých gúm pre LASTI DIP Coating trvá od 2 do 4 streknutí po 520 ml. Ak poznáte presný údaj, môžete si vypočítať, ktorý výrobca ponúka najlepšiu hodnotu.
 8. Životnosť tekutej gumy je pomerne krátka. Ak si náter zachová svoju pôvodnú farbu a štruktúru počas 2 rokov, zloženie možno pokojne označiť za kvalitné. Používatelia sa niekedy sťažujú, že gumovú vrstvu je potrebné po 2-3 mesiacoch používania strhnúť.

V tejto recenzii sme vybrali 5 najlepších tekutých gúm. Všetky sú dostupné na domácom trhu. V našom hodnotení sme zohľadnili názory odborníkov a recenzie Slovenskách motoristov.

Hodnotenie najlepších tekutých gúm

Nomináciaumiestnenienázov výrobkuCena
Hodnotenie najlepších tekutých gúm1RUNWAY580€
2KUDO485€
3

LASTI DIP

850€
4Larex700€
5
 • Tekutá guma
 • 400€

  RUNWAY

  Hodnotenie: 4.9

  RUNWAY

  Slovenská výrobca RUNWAY vyrába svoje výrobky na báze syntetického kaučuku. Vďaka špeciálnym prísadám sa ľahko nanáša a po zaschnutí vytvára hustý, pružný povlak. Odborníci tiež poukazujú na to, že gumovú vrstvu možno ľahko odstrániť bez toho, aby na povrchu dielov zostali zvyšky. Výrobok účinne odoláva poveternostným vplyvom, ako sú slnečné žiarenie, krupobitie, špina, soľ, kamene. Fluid Eurober je víťazom nášho rebríčka.

  Používatelia sú spokojní s ochrannými vlastnosťami náteru a pochvaľujú si aj jeho vynikajúce zvukovoizolačné vlastnosti. Výrobok odoláva Slovenskám mrazom a nerozpúšťa sa v horúcom počasí. Na trhu sú dostupné roztoky pripravené na použitie v sprejoch, ako aj plechovky s tekutým kaučukom.

  Výhody

  • hrubý povlak;
  • jednoduchosť použitia;
  • široká oblasť použitia;
  • sa nebojí tepla a chladu.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  KUDO

  Hodnotenie: 4.8

  KUDO

  KUDO tekutá guma je šetrná k životnému prostrediu a bezpečná pre ľudí. Tento faktor priniesol zlúčenine druhé miesto v našom rebríčku. Medzi vlastnosti materiálu patrí dobrá krycia schopnosť a rovnomerné pokrytie povrchu. Rozprašovač je vybavený striekacou hlavou so širokým ventilátorom, ktorý zjednodušuje aplikáciu tekutej gumy na veľké prvky karosérie. Rozprašovacia hlava nevyžaduje použitie veľkej sily. Domáci výrobca nedokázal poraziť lídra kvôli svojej skromnej farebnej ponuke (11 jednofarebných a 3 metalické).

  Domáci motoristi vo svojich recenziách uvádzajú, že na získanie krásneho náteru stačí naniesť 3 vrstvy. Gumová vrstva sa v prípade potreby ľahko odtrhne, t. . po rokoch bledne.

  Výhody

  • dobrá krycia schopnosť;
  • platí rovnomerne;
  • sa ľahko odtrhne;
  • široký rozptylový vzor.

  Nevýhody

  • slabý farebný gamut.

  LASTI DIP

  Hodnotenie: 4.7

  Plasti Dip Dym

  PLASTI DIP vynašiel Robert Haasl, ale počas jeho života sa nikdy nedostal do sériovej výroby. Jeho syn Scott pokračoval v jeho práci a priniesol výhody tekutej gumy všetkým motoristom v Amerike. Široká škála farieb (35 jednofarebných a 9 metalických) dostupných na Slovenskom trhu. Odborníci chválili také ukazovatele materiálu, ako je krycia schopnosť a textúra. Odborníci tvrdia, že rozprašovače majú užší rozprašovací vzor. Významnejšou nevýhodou je však škodlivosť výrobku. Preto sa môže aplikovať buď vonku, alebo v dobre vetranej kabíne.

  PLASTI DIP získava v našom rebríčku bronzovú medailu vďaka svojej obľúbenosti u používateľov. Nevýhody, ktoré uvádzajú majitelia vozidiel, sú vysoká cena materiálu.

  Výhody

  • široká škála farieb
  • dobrý krycí výkon;
  • Ľahko sa aplikuje na malé prvky;
  • hladká textúra.

  Nevýhody

  • Škodlivosť;
  • vysoké náklady.

  Larex

  Hodnotenie: 4.7

  LAREX

  Vysokou kvalitou a odolnosťou sa môže pochváliť tekutá guma Larex. Ruská zmes je pomerne drahá, ale spotreba je príjemne prekvapujúca. Na náter 1 štvorcového metra povrchu pamiatky. Stačia dve štandardné 520 ml plechovky (311 g). Paleta farieb je obmedzená na 20 jednofarebných a 6 metalických farieb. Rozprašovacia hlava na aerosólovej nádobke poskytuje stredný rozprašovač, tryska sa ľahko tlačí. Ohýbanie a štruktúra povlaku je tiež špičková. Vôňa tekutej gumy je však veľmi agresívna, čo si všimli mnohí používatelia. Výrobok sa zastaví o jeden krok od podstavca nášho hodnotenia.

  Vodiči si už nechali ošetriť rôzne prvky tekutou gumou Larex a sú spokojní s hustotou a pružnosťou povlaku. Za nevýhody označujú vysokú cenu výrobku.

  Výhody

  • Hustý elastický povlak;
  • dobrá krycia schopnosť;
  • hladká textúra;
  • široká škála farieb.

  Nevýhody

  • nepríjemný zápach;
  • vysoká cena.

 • quid Eurober
 • Hodnotenie: 4.6

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: