5 najlepších výrobcov súprav strmeňov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje odporúčanie alebo pokyn na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Jednou zo súčastí hydraulického brzdového systému vozidla je strmeň. tento pracovný mechanizmus zaisťuje pevnú priľnavosť brzdových doštičiek k brzdovému kotúču. Po uvoľnení brzdového pedála brzdový strmeň uvoľní tlak na brzdové doštičky, aby sa koleso mohlo voľne otáčať. Vždy pravidelne vykonávajte servis strmeňa, aby ste zabránili jeho zadretiu alebo zaseknutiu počas brzdenia. Keď sa gumy opotrebujú alebo piest začne hrdzavieť, je čas kúpiť si súpravu na obnovu. Na domácom trhu je k dispozícii tucet značiek, ale nie všetky sú hodné pozornosti. Naši odborníci vám pomôžu vybrať najlepšie produkty z hľadiska ceny, spoľahlivosti a životnosti.

Zloženie súpravy na opravu.Rôzni výrobcovia ponúkajú vlastné súpravy na opravu strmeňov. Čo motoristi najčastejšie nájdu v balíku:

 1. tesniace prvky;
 2. piesty;
 3. príručky;
 4. prachové obaly;
 5. nastavovacie skrutky;
 6. poistné krúžky;
 7. mazivá.

Akú opravnú súpravu si vybrať?? Pred výberom opravnej súpravy je potrebné demontovať strmeň a vykonať defektológiu. Potom je možné určiť zoznam položiek, ktoré by mali byť v balíku. Ak sa plánuje servis, zostava strmeňa sa môže alternatívne prispôsobiť označeniu strmeňa.

Konštrukčné vlastnosti strmeňov.V moderných vozidlách sa používajú dva typy strmeňov.

 1. Mechanizmus plávajúceho strmeňa je vybavený jedným alebo dvoma piestikmi na jednej strane kotúča. Pri stlačení brzdy sa piestik vysunie a narazí do podložky a strmeň sa pohybuje po vodidle, kým sa obe podložky nedotknú kotúča. Tieto súpravy sa zvyčajne montujú na prednú časť vozidiel.
 2. Pevná konštrukcia sa pri brzdení nepohybuje. Má dva alebo štyri piesty na oboch stranách disku. Tie sa vysúvajú súčasne a pritláčajú podložky na disk. Tento typ strmeňa je v porovnaní s plávajúcim strmeňom horší z hľadiska jednoduchosti opravy a ceny.

V našom prehľade sme vybrali 5 najlepších výrobcov súprav strmeňov. Všetci predávajú svoje mechanizmy v ruskej predajnej sieti. Pri prideľovaní spotov si redakcia vypočula názory odborníkov a zohľadnila spätnú väzbu od domácich vodičov.

Najlepší výrobcovia súprav strmeňov

Hodnoteniemiestovýrobcahodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov súprav na opravu strmeňov1Seiken5.0
2Seinsa4.9
3Frenkit4.8
4Febest4.7
5ERT4.6

Seiken

Hodnotenie: 5.0

Seiken

História hry Seiken sa začala písať v roku 1933. Hlavné sídlo tohto významného japonského výrobcu komponentov brzdových systémov sa nachádza v Tokiu, zatiaľ čo výrobný závod sídli v. Šizuoka. Skupina má dcérske spoločnosti v Amerike, Európe a Rusku. Výrobky značky sú známe svojou vysokou kvalitou. Odborníci sa domnievajú, že výrobca dosiahol tento úspech vďaka špičkovým výskumným zariadeniam a používaniu moderných materiálov. Automobilové diely Seiken používajú spoločnosti Toyota, Nissan, Mitsubishi, Mazda, Honda. Značka je víťazom našej recenzie.

Ruskí automobiloví majstri dbajú na dokonalú povrchovú úpravu a lícovanie všetkých dielov v súprave. Takže neexistujú žiadne prevádzkové problémy. Po renovácii strmeňov brzdy fungujú správne mnoho rokov.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • perfektné prispôsobenie;
 • presné odlievanie;
 • trvanlivosť.

Nevýhody

 • nenájdené.

Seinsa

Hodnotenie: 4.9

Seinsa

Španielska spoločnosť Seinsa Autofren pôsobí na trhu s automobilovými komponentmi od roku 1972. Výrobca má bohaté skúsenosti v oblasti gumových prvkov pre brzdové systémy. Spoločnosť prekvapila odborníkov svojím inovatívnym vývojom, vďaka ktorému sa stala lídrom v Európe. Dodávky výrobkov nie sú obmedzené na európske krajiny, súpravy strmeňov si môžete kúpiť v Amerike, Japonsku a Rusku. Medzi partnermi značky sú automobiloví giganti ako Mercedes Benz, VW a Mitsubishi. Vďaka prísnemu systému kontroly v každej fáze výroby sa maloobchodníkom dodávajú len kvalitné výrobky.

Používatelia vo svojej spätnej väzbe opakujú vysokú kvalitu opravných súprav Seinsa a sú tiež spokojní s prijateľnými cenami. Nevýhodou je nedostatok špeciálneho maziva v súprave.

Výhody

 • vysoká kvalita;
 • prijateľná cena;
 • široký sortiment;
 • dlhá životnosť.

Nevýhody

 • v súprave nie je žiadne mazivo.

Frenkit

Hodnotenie: 4.8

Frenkit

Ďalšia španielska značka je v prvej trojke nášho prehľadu. Spoločnosť Frenkit pôsobí na trhu s náhradnými dielmi už viac ako 15 rokov. Hlavnou oblasťou činnosti spoločnosti je výroba opravných súprav pre hydraulické brzdové systémy. Sortiment produktov pre osobné a úžitkové vozidlá. Kvalita dielov spĺňa požiadavky normy ISO 9.001-2.008, ktorá vyhovuje mnohým európskym a japonským automobilkám. Výrobca neustále vyvíja nové modely, vďaka ktorým úspešne konkuruje na svetovom trhu.

Domáci motoristi majú bohaté skúsenosti so súpravami na opravu strmeňov Frenkit. Sú spokojní s prijateľnou cenou, dobrým tvarovaním a pružnosťou materiálu. Je škoda, že prachové kryty majú tendenciu rýchlo prasknúť.

Výhody

 • prijateľná cena
 • kvalitné tvarovanie;
 • elastický materiál;
 • presné rozmery.

Nevýhody

 • prachové kryty rýchlo praskajú.

Febest

Hodnotenie: 4.7

Febest

Nezvyčajná špecializácia, ktorú si zvolila nemecká spoločnosť Febest. Na trh bol uvedený v roku 1999 pod sloganom „Nemecká praktickosť pre japonské autá“. V katalógu nájdete súpravy na opravu strmeňov pre vzácne japonské vozidlá Mark II, Cedric, Avenir, Sky

 • ne, ako aj na niektorých kórejských modeloch. Od roku 2007 začala spoločnosť vážne pracovať na Slovenskom trhu a trhu SNŠ. Katalóg preložený do ruštiny, vytvorený elektronický vyhľadávač. Odborníci hodnotia značku ako štvrtú v poradí podľa priemernej kvality výrobkov.

  Používatelia potvrdzujú nestabilnú kvalitu opravných súprav Febest. Najmä objímky strmeňov sa veľmi rýchlo kazia. Značka je však často nápomocná, keď je ťažké nájsť diely pre exkluzívne modely automobilov. Okrem toho možno výrobcu pochváliť za nízke ceny.

  Výhody

  • široký sortiment výrobkov pre japonské a kórejské automobily;
  • nízke ceny;
  • rusky hovoriaca podpora;
  • jednoduché načítanie.

  Nevýhody

  • nekonzistentná kvalita.

  ERT

  Hodnotenie: 4.6

  ERT

  Španielska značka ERT bola založená v roku 2001. V tom čase Európa pociťovala nedostatok automobilových súprav. Výrobca rýchlo zvýšil objem a rozšíril svoje podnikanie. Sortiment značky je obmedzený na opravné súpravy pre hydraulické brzdové systémy a gumové prvky. Všetky výrobky sú vysoko kvalitné, čo dokazujú medzinárodné certifikáty. prísne opatrenia na kontrolu kvality vo vnútri podniku zabezpečujú, že chybné výrobky sa do distribučnej siete dostanú len zriedka. Odborníci udelili výrobcovi piate miesto v našom prehľade za krátkotrvajúce prašníky.

  Domáci používatelia sú s kvalitou súprav spokojní, hoci sa objavujú sťažnosti na prachové kryty. Obmedzený sortiment však bráni tomu, aby si značka u nás získala popularitu.

  Výhody

  • vysoká kvalita;
  • presné rozmery;
  • dobré prispôsobenie;
  • kvalitné tvarovanie.

  Nevýhody

  • vysoké ceny;
  • protiprachové štíty s krátkou životnosťou.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: