6 najlepších lakov na autá

*Príručka osvedčených postupov redaktora. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Lak je materiál, ktorý sa používa na povrchovú úpravu karosérie s cieľom zvýrazniť farbu smaltu (matnú alebo lesklú) a chrániť kov pred korozívnymi, chemickými, tepelnými a malými mechanickými vplyvmi.

Na trhu je k dispozícii viac ako 100 rôznych leštiacich prostriedkov na autá, preto je pre každého ťažké vybrať si ten najlepší. Preto redakcia časopisu Expertology požiadala o pomoc skúsených používateľov a maliarov. Na základe ich recenzií bolo vyhodnotených 6 najlepších autolakov, ktoré sú vhodné na profesionálnu povrchovú úpravu karosérií a jednotlivých častí karosérie.

Hodnotenie najlepších autolakov

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších lakov na autá1ROBERLO 350 HS 2+1 (1,5 l) E
 • TE
 • 1 700€
  2
   EX 2K-HS
  1 390€
  3Baslac 40-40 2K1 360€
  4

  G D880 HS

  1 208€
  5Mobihel Anti-Scratch HS650€
  6KROY 2K CLEARTEX HS ODOLNÝ PROTI POŠKRIABANIU941€

  ROBERLO 350 HS 2+1 (1,5 l) E
 • TE
 • Hodnotenie: 4.9

  ROBERLO 350 HS 2+1 (1,5) E<li></div><p>TE“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/76416666196281-176-.jpg“ height=“400″ title=“ROBERLO 350 HS 2+1 (1,5 l) E</p><li>TE“><p>Výrobok španielskej spoločnosti Roberlo, profesionálny lak na profesionálne karosérie bez ohľadu na vek a stav laku. Môže sa použiť v prípade predpredajnej prípravy vozidla (odporúčané odborníkmi) aj pri oprave jednotlivých prvkov alebo celej karosérie. Prenos farby základného smaltu pri Roberlo 350 HS E</p><li>TE v najlepšom stave, ako aj ochranné funkcie proti rôznym negatívnym vplyvom.<p>Ľudia, ktorí používali túto zmes, si všimli vysokú trvanlivosť náteru aj pri brúsení a pravidelnom leštení, čo je dôležitý ukazovateľ kvality laku. Za zmienku stojí aj to, že spoločnosť Roberlo ponúka najmenej 6 pomocných produktov pre zmes pripravenú na použitie (tvrdidlá, rozpúšťadlá a zmäkčovadlá v rôznych stupňoch reakcie). vďaka ich kombinácii je možné získať jedinečné textúrované presahy, ktoré dodajú autu exkluzivitu a spoľahlivo ochránia kov pred starnutím.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>optimálny pomer ceny a kvality;</li><li>je možné vybrať zložku, ktorá sa má miešať, zo širokej ponuky produktov;</li><li>vynikajúce podanie farieb a žiadne žltnutie v priebehu času</li><li>spoľahlivá ochrana kovu a smaltu pred negatívnymi vplyvmi na životné prostredie;</li><li>odporúča sa na všetky typy dokončovacích prác.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>žiadne.</li></ul><h3><b>R<ul>EX 2K-HS</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=</div><ul>EX 2K-HS“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/740166666196281-306-.jpg“ height=“400″ title=“<ul>EX 2K-HS“><p>Druhé miesto patrí vysokokvalitnému bezfarebnému laku od nemeckej spoločnosti</p><ul>na báze akrylovej živice. Jeho viaczložkové zloženie je ideálne na prelakovanie celej karosérie, ako aj jednotlivých prvkov karosérie. Čas vytvrdzovania pri štandardných podmienkach spracovania je 24 hodín. Proces sa však dá výrazne urýchliť, ak sa Paintbox lokálne vyhreje a karoséria sa zohreje na 60 °C: namiesto 24 hodín bude používateľ čakať na vozidlo len 3 – 4 hodiny.<p><ul>ex 2K-HS sa odporúča ako prípravok: kombinácia prelakovania a leštenia dodáva exteriéru svieži továrenský vzhľad. Uspokojivé tokové vlastnosti majú pozitívny vplyv na spotrebu: 1,5 litra hotovej lakovej zmesi (lak + tužidlo v pomere 2:1) stačí na kvalitný jednovrstvový náter stredne veľkého osobného automobilu. To následne vedie k malým úsporám vo fáze aplikácie, aj keď je počiatočná nákupná cena pomerne vysoká.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>úsporná spotreba vďaka vysokej kvalite a priľnavosti hotovej zmesi ku kovu</li><li>lak na profesionálnu povrchovú úpravu karosérie;</li><li>vytvára odolný povlak, ktorý chráni karosériu pred koróziou;</li><li>dlhotrvajúci lesklý efekt.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká nákupná cena.</li></ul><h3><b>aslac 40-40 2K</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Baslac 40-40 2KBaslac 40-40 2K

  Tretie miesto v rebríčku obsadil profesionálny vrchný lak Baslac 40-40 2K, ktorý možno použiť na vrchný náter akejkoľvek čerstvej farby karosérie. Odporúča sa naniesť ho v 2 vrstvách s celkovou hrúbkou náteru 50 až 70 μm a s krátkou dobou expozície a odfúknutia medzi prvým a druhým ošetrením. Pri dodržaní týchto jednoduchých podmienok je zaručená nominálna účinnosť: ochrana proti chemickému/mechanickému pôsobeniu a dlhodobé zachovanie vizuálnych vlastností.

  Pozoruhodné, Baslac 40-40 2K možno sušiť pod infračerveným žiarením. Okrem toho výrobcovia odporúčajú ukončiť proces vytvrdzovania pod infračerveným žiarením, pretože trvá len 8-15 minút (namiesto 24 hodín pri 20-25 stupňoch Celzia). Bohužiaľ, cena inovácie je vysoká: súprava (lak + tvrdidlo) je pre používateľov drahšia ako ekvivalent spoločnosti

   ex. Takže pri rovnakých podmienkach je táto zlúčenina mierne pozadu.

   Výhody

   • Možnosť sušenia pod infračerveným žiarením (len 8-15 minút, v závislosti od vlnovej dĺžky);
   • odolný a trvanlivý povlak, ktorý chráni pred kombináciou škodlivých faktorov;
   • počas používania nežltne;
   • Nie je potrebná žiadna špeciálna príprava povrchu.

   Nevýhody

   • vysoká cena.

   PPG D880 HS

   Hodnotenie: 4.6

   PPG D880 HS

   G D880 HS je výrobok používaný na obnovu karosérie po opravách. Výrobok obsahuje akrylové a polyuretánové živice, ktoré zabezpečujú odolnosť vytvrdnutého náteru voči rôznym druhom nečistôt a chemickým vplyvom prostredia. Riziko zožltnutia vrstvy farby počas používania je minimálne, ale odolnosť voči lešteniu a jemnému brúseniu je na druhej strane veľmi vysoká.

   Podľa používateľov sa PPG D880 HS veľmi dobre hodí na vytváranie originálnych povrchových textúr. Miešanie základnej farby s rôznymi zložkami (zložené rozpúšťadlá, tvrdidlá, zmäkčovadlá atď..), je možné znížiť alebo zvýšiť lesk, lesk, mat; dodať povrchu karosérie koženú štruktúru alebo jemné poprašovanie. Nebyť prísnych požiadaviek na predlakovanie lakovaného kovu, mohol by sa tento výrobok bez problémov umiestniť na popredných miestach v rebríčku najlepších.

   Výhody

   • Možnosť získať pôvodnú štruktúru náteru;
   • je odolný voči prostrediu – časom nežltne;
   • odolné voči jemnému brúseniu a lešteniu.

   Nevýhody

   • vyžaduje pomerne veľké množstvo prípravku na pokrytie karosérie;
   • vážne požiadavky na čistotu povrchu.

   Mobihel Anti-Scratch HS

   Hodnotenie: 4.5

   Mobihel Anti-Scratch HS

   Na autokozme Mobihel Anti-Scratch HS si musíte zamilovať lepšiu odolnosť voči drobným škrabancom a odreninám, ktoré sú nevyhnutne spôsobené používaním vozidla. Slovinskej spoločnosti Mobihel sa podarilo vytvoriť silný a odolný lak na báze akrylových živíc, ktorý po nanesení zaručuje ochranu pred drobným mechanickým poškodením, vyblednutím vrstvy laku a koróziou kovu karosérie. Nevýhodou je vysoká cena, ktorá znižuje atraktívnosť výrobku pre širokú škálu používateľov.

   Pokiaľ ide o aplikáciu, Mobihel Anti-Scratch HS nie je tak náročný ako PPG D880 HS – neplatia preň žiadne špecifické požiadavky na karosériu. Spotreba však nemôže potešiť tých, ktorí sú obzvlášť nároční na svoj rozpočet: na zabezpečenie kvalitného pokrytia sa lak musí nanášať v 2-3 vrstvách. Samotná karoséria je pomerne rýchla: čas schnutia výrobku vo vrstvách trvá len 15 minút a čas tvrdnutia na dokončenie je 2-3 hodiny. Používatelia tak stoja pred ťažkou voľbou medzi cenou a kvalitou… a najčastejšie je druhá zložka, ako napríklad tento lak, horšia ako u lacnejších a cenovo výhodnejších konkurentov.

   Výhody

   • vynikajúca odolnosť hotového náteru voči tepelným, chemickým a mechanickým vplyvom
   • rýchla aplikácia a schnutie;
   • profesionálne zloženie na dôkladnú renováciu karosérie.

   Nevýhody

   • vysoká kúpna cena;
   • Vysoká spotreba na kvalitné prelakovanie karosérie.

   KROY 2K CLEARTEX HS ODOLNÝ PROTI POŠKRIABANIU

   Hodnotenie: 4.4

   KROY 2K CLEARTEX HS ODOLNÝ PROTI POŠKRIABANIU

   Šieste miesto v hodnotení laku na autá KROY je spôsobené skepsou odborníkov, pokiaľ ide o jeho hlavnú predpísanú funkciu. Výrobca tvrdí, že nanesená kompozícia je odolná voči poškriabaniu, ktoré vzniká mechanickými vplyvmi prostredia, a dlhodobo si zachováva svoj pôvodný vzhľad. V skutočnosti je situácia oveľa skromnejšia: 2K CLEARTEX HS síce poskytuje ochranu, ale pri testovacom pieskovaní stráca lesk skôr ako všetci konkurenti.

   Pokiaľ ide o jednoduchosť aplikácie, neexistujú žiadne sťažnosti na zloženie. Výrobca odporúča nanášať ho v dvoch vrstvách s krátkym časom pôsobenia (približne 15-25 minút), aby sa zabezpečila maximálna priľnavosť najprv na kov a potom na čerstvo natretý povrch. KROY 2K CLEARTEX HS je úplne vytvrdnutý po 24 hodinách expozície, ale môže byť urýchlený zvýšením teploty na +60 °C. Čas prípravy sa potom skráti na 30 minút. Celkovo sa zlúčenina správa slušne, ale odvážne a nepravdivé tvrdenia o jej vlastnostiach v kombinácii s nízkou prevalenciou na trhu jej neumožňujú tvrdiť, že je vedúcou pozíciou.

   Výhody

   • rýchle schnutie v lakovni predhriatej na 60 °C (len 30 minút);
   • Príjemný lesklý efekt;
   • žiadne žltnutie v priebehu času.

   Nevýhody

   • účinok aplikácie je horší ako deklarovaný;
   • nízky výskyt v maloobchode.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: