6 najlepších zapaľovacích sviečok pre Volkswagen Polo

*Prehľad toho najlepšieho podľa názoru redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani sprievodcu nákupom. Pred nákupom zapaľovacích sviečok je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Podľa údajov výrobcu by sa mali zapaľovacie sviečky vo vozidle Volkswagen Polo vymieňať minimálne raz za 30 tisíc kilometrov. Nie je nutné používať iba originálne komponenty – v predaji je veľké množstvo analógov, ktoré nie sú vôbec horšie a niekedy dokonca lepšie ako originál. Všetky sme skontrolovali a sme pripravení sa s vami podeliť o ich zoznam.

5 kritérií výberu žhaviacich sviečok

Na prvý pohľad sa zapaľovacie sviečky zdajú byť jednoduché a názor je, že ich výber je jednoznačne jednoduchou úlohou. Ale nie je to tak. Je dôležité zvážiť nielen náklady, ale aj technické parametre:

 1. Iskrovisko. Je to vzdialenosť medzi centrálnou elektródou a bočnou elektródou. Čím väčšia medzera, tým dlhšia iskra a lepšie spaľovanie, ale čím vyššie napätie, tým vyššie riziko elektrickej poruchy. Čím menšia vzdialenosť, tým menšie zaťaženie zapaľovacieho systému, ale môžu sa vyskytnúť problémy s úplnosťou spaľovania.
 2. Kaliber. určuje tepelnú odolnosť zástrčiek, ktoré sa podľa stupňa tepelnej odolnosti delia na studené a horúce. Prvý sa počas prevádzky menej zahrieva, druhý sa zahrieva viac. Čím je zástrčka teplejšia, tým nižšia je jej tepelná odolnosť a odolnosť voči sadziam a naopak. Horúce zapaľovacie sviečky sú vhodnejšie pre motory Volkswagen Polo s nízkym výkonom.
 3. Počet elektród. Nemá vplyv na stabilitu motora a načasovanie zapaľovania, aj keď sa to všeobecne predpokladá. Jediným účelom dvoch alebo viacerých bočných elektród v konštrukcii sviečky je znížiť opotrebovanie každej elektródy, čím sa predĺži životnosť komponentu. Volkswagen Polo vyžaduje zapaľovacie sviečky s jednou elektródou.
 4. K dispozícii od.Lacné zapaľovacie sviečky sú vyrobené zo zliatiny niklu a majú priemernú životnosť 25 až 40 tisíc kilometrov. Odolnejšie komponenty sú vyrobené z drahých kovov, ako je irídium, platina, ytrium. Sú oveľa drahšie ako niklové, ale môžu fungovať až do 100-120 tisíc kilometrov.

Vymeňte zapaľovacie sviečky v správnom čase a nečakajte na medzery v zapaľovaní a iné problémy. Iskrovisko sa postupne zväčšuje, pretože elektródy sa opotrebúvajú, čo časom spôsobuje poruchy. Nešetrite, inak budete neskôr míňať peniaze na opravu motora.

6 najlepších zapaľovacích sviečok pre Volkswagen Polo

HodnotenieUmiestnenieNázovCena
zapaľovacie sviečky pre motory CFNA a CFNB1VAG 101905601F Dlhé
 • fe
 • 1 605 €
  2NGK 97237 ZFR6T-11G828 €
  3Bosch FR7HC+527 €
  Sviečky pre motory CWVA a CWVB1VAG 04C905616D1 291 €
  2Bosch Y7LER02650 €
  3NGK 4983 DCPR7E-N-101 131 €

  Zapaľovacie sviečky pre motory CFNA a CFNB

  Motory CFNA a CFNB s objemom 1,6 litra sa do modelu Volkswagen Polo montujú od piatej generácie. Vhodné pre zapaľovacie sviečky s dĺžkou závitu 19 mm, priemerom M14 a iskrovým medzerníkom 1,1 mm. Tradične sa vyrábajú z lacnej, ale kvalitnej zliatiny niklu.

  VAG 101905601F Dlhé
 • fe
 • Hodnotenie: 5.0

  VAG 101905601F LONG<li></div><p>FE“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/58016666196311-986-.jpg“ height=“274″ title=“VAG 101905601F LONG</p><li>FE“><p>Začnime originálnymi zapaľovacími sviečkami, ktorými je Volkswagen Polo vybavený z výroby. Vyrobené zo zliatiny niklu, ale sú pomerne drahé. Vysokú cenu možno odôvodniť kvalitou montáže, dlhou životnosťou a plnou kompatibilitou s vozidlom VW Polo. Konštrukcia má jednu bočnú elektródu vo vzdialenosti 1,1 mm od stredovej elektródy. takéto iskrište znižuje rýchlosť a veľkosť tvorby sadzí na hrote.</p><p>Kupujúci sa sťažujú len na vysoké náklady na originálne zapaľovacie sviečky, ale radšej nehovoria o iných nevýhodách. To naznačuje, že diely sú skutočne takej vysokej kvality.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>zástrčky sú odporúčané výrobcom</li><li>Životnosť do 45 tisíc kilometrov</li><li>Vysoko kvalitné nemecké náhradné diely</li><li>Továrne chyby sa vôbec nevyskytujú</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena</li></ul><h3>NGK 97237 ZFR6T-11G</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=NGK 97237 ZFR6T-11G

  Japonská značka NGK predstavuje úplnú obdobu originálnych zapaľovacích sviečok VAG. Motor si rozdiel medzi týmito dielmi určite nevšimne, ale vaša peňaženka áno. Náhradné diely z Japonska vám umožnia ušetriť až 50 % v porovnaní s nákupom originálnych dielov. Všetky vlastnosti sú rovnaké a životnosť je s istotou až 45 tisíc kilometrov. Medzera medzi stredovou elektródou a bočnou elektródou – odporúča sa 1,1 mm. Materiál zliatina niklu.

  Zákazníci po výmene pôvodných sviečok za NGK 97237 ZFR6T-11G naozaj nepocítia žiadny zásadný rozdiel. Prečo preplácať veľkú cenu, keď si môžete kúpiť ekvivalent??

  Výhody

  • Nižšia cena v porovnaní s originálom
  • životnosť až 42 tisíc kilometrov
  • Kvalita japonskej konštrukcie je špičková

  Nevýhody

  • Neboli zistené žiadne závažné poruchy

  Bosch FR7HC+

  Hodnotenie: 4.8

  BOSCH FR7HC+

  Zapaľovacia sviečka je vyrobená v Nemecku, s poniklovanou stredovou elektródou potiahnutou ytriom. Tento kov vzácnych zemín je zodpovedný za zvýšenú odolnosť proti opotrebovaniu a zaručuje životnosť až 60 000 kilometrov. Iskrovisko je neštandardné a má veľkosť 0,9 mm. Menšia vzdialenosť, ako je odporúčaná, umožňuje znížiť prúd zapaľovacej sviečky, čím sa znižuje zaťaženie zapaľovacieho systému a zvyšuje jeho životnosť.

  Zákazníci poukazujú na to, že motor vozidla Volkswagen Polo je po inštalácii zapaľovacích sviečok Bosch FR7HC+ oveľa stabilnejší pri voľnobežných otáčkach, a to aj v chladnejších podmienkach.

  Výhody

  • životnosť do 60 tisíc kilometrov
  • relatívne lacný
  • nepochybne vysoká kvalita montáže
  • spoľahlivý výkon motora
  • znížená záťaž pri zapaľovaní

  Nevýhody

  • neboli zistené žiadne závažné nevýhody

  Ozubené koleso pre motory CWVA a CWVB

  Motory CWVA a CWVB sú v Rusku mimoriadne obľúbené vďaka svojej nenáročnosti a dobrej adaptácii na nepriaznivé ruské podnebie. Tieto motory používajú zapaľovacie sviečky s dĺžkou závitu 19 mm a priemerom M12. optimálne iskrisko presne 1,0 mm.

  VAG 04C905616D

  Hodnotenie: 5.0

  VAG 04C905616D

  Zapaľovacia sviečka navrhnutá špeciálne pre Volkswagen Polo má pevný 6-hran, čo z nej robí univerzálnu zapaľovaciu sviečku. Tieto detaily sú inštalované v motoroch VW Polo na použitie v Rusku, pretože ich vlastnosti sú prispôsobené nie najpriaznivejšej miestnej klíme. So životnosťou až 60 000 kilometrov sa ani vysoká cena nezdá byť vážnou nevýhodou, ak vezmeme do úvahy, že tieto zapaľovacie sviečky je potrebné meniť o polovicu častejšie ako bežné sviečky.

  Zákazníci pozitívne prijímajú komponenty zapaľovacích sviečok VAG 04C905616D, ktoré sú nielen úplne kompatibilné s motormi CWVA a CWVB, ale aj vysoko kvalitné vyhotovenie.

  Výhody

  • životnosť do 60 tisíc kilometrov
  • zátky sú prispôsobené ruskému podnebiu
  • originálny výrobok odporúčaný VW
  • optimálne iskrisko – presne 1,0 mm

  Nevýhody

  • nie najnižšia cena

  Bosch Y7LER02

  Hodnotenie: 4.9

  BOSCH Y7LER02

  Zapaľovacie sviečky Bosch Y7LER02 vyrobené v Nemecku sa montujú do vozidiel Volkswagen Polo neskorších rokov výroby (od roku 2021) v španielskych závodoch. Výpočet je 7 oproti 6 pre pôvodné diely. Nie je vyrobený len tak pre nič za nič – toto meradlo je vhodnejšie pre horúce podnebie, ktoré môžeme pozorovať v Španielsku. Ak žijete v chladnejšom regióne, prečo nezvážiť zapaľovacie sviečky Bosch s nižším tepelným výkonom?.

  Výhody

  • Zásoby vystačia na 60 tisíc kilometrov
  • Dobrá voľba pre horúce podnebie
  • Nemecká kvalita je nesporná

  Výhody

  • relatívne vysoká cena

  NGK 4983 DCPR7E-N-10

  Hodnotenie: 4.8

  NGK 4983 DCPR7E-N-10

  Nie je to najvýhodnejšia, ale určite vysoko kvalitná zapaľovacia sviečka s medzerou 0,9 mm. Vzhľadom na krátku vzdialenosť sa znižuje napätie potrebné na zlyhanie zapaľovania. Obe elektródy sú vyrobené zo zliatiny niklu s dobrou odolnosťou proti opotrebovaniu. Preto je potrebné vymeniť komponenty v priemere každých 40 000 kilometrov. Diely sa montujú v japonskom závode, takže kvalita nie je problém.

  Zapaľovacie sviečky NGK 97237 ZFR6T-11G si zatiaľ nezískali takú veľkú popularitu ako rovnaké analógové, ale väčšina zákazníkov ich stále veľmi pozitívne znečisťuje. Žiadna negatívna spätná väzba.

  Výhody

  • životnosť do 40 tisíc kilometrov
  • vysoká kvalita montáže v japonskej továrni
  • nízke zaťaženie systému zapaľovania vozidla

  nevýhody

  • cena by mohla byť o niečo nižšia
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: