8 najlepších odstraňovačov škrabancov

Lak zabraňuje hrdzaveniu kovu len vtedy, ak je jeho viacvrstvová ochrana neporušená. Majitelia automobilov musia pravidelne vykonávať údržbu karosérie, aby predĺžili jej životnosť a zlepšili jej vzhľad. Jedným z najčastejších problémov je poškriabanie povlaku. V súčasnosti mnohí výrobcovia výrobkov na starostlivosť o auto ponúkajú rôzne zázračné prostriedky na samoobnovenie vrstvy laku. Ak nechcete vyhodiť peniaze, postupujte podľa odporúčaní našich odborníkov.

Odporúčania pre výber správneho produktu

Typ poškriabania. Predtým, ako pôjdete do najbližšieho autoservisu pre reklamovaný výrobok, mali by ste zistiť rozsah poškodenia.

 1. Ak je poškodená len vonkajšia ochranná vrstva laku, možno ju opraviť špeciálnou ceruzkou alebo ľahkým leštidlom.
 2. Ak škrabanec prenikol do vrstvy smaltu, je vhodná maskovacia ceruzka. Poškodenie vyplní, takže 90 až 100 % škrabancov bude nepostrehnuteľných.
 3. Najnepríjemnejším poškodením by bolo poškriabanie kovu. V tomto prípade je možné karosériu dočasne chrániť pred koróziou iba vyplnením dutého priestoru gélom alebo lakom. Je však potrebné dohodnúť si stretnutie s autolakýrnikom ihneď.
 4. Nie vždy sú motoristi schopní odhadnúť rozsah škôd. Odborníci odporúčajú namočiť škrabanec vodou a utrieť ho papierovým obrúskom. Ak má poškodenie po zaschnutí odtieň farby, je poškodená len vrstva laku.

typy prostriedkov na odstraňovanie poškodení. V súčasnosti trh ponúka motoristom niekoľko druhov prostriedkov na odstránenie samopoškodenia na tele.

 1. Najjednoduchšie je použiť ceruzku. Dokonca aj dieťa dokáže nakresliť čiaru pod povrchovým škrabancom. Vo vnútri ceruzky sa nachádza špeciálny bezfarebný gél, ktorý po zaschnutí pomáha obnoviť celistvosť laku. Pri podrobnej kontrole je však poškodená oblasť viditeľná.
 2. Obnovujúce gély sú k dispozícii aj v tubách. Na aplikáciu je potrebný tenký štetec. Objem tohto výrobku je zvyčajne väčší ako objem ceruzky. Preto balenie výrobku vydrží roky.
 3. Povrchový škrabanec môžete opraviť vyleštením poškodeného miesta. Vyžaduje použitie brúsnej pasty alebo voskovej pasty. Bez leštičky však musíte zmes do poškodeného miesta dlho vmasírovať. A aby nevyčnieval, je potrebné celý prvok minimálne vyleštiť.
 4. Ak je poškodenie veľmi hlboké (až na kov), je potrebná komplexná ochrana. Na kov sa nanesie tenká vrstva základného náteru. Po zaschnutí sa poškodenie premaľuje. Po každej operácii je potrebné nanesený náterový materiál vyhladiť veľmi jemným brúsnym papierom. Túto prácu je najlepšie prenechať profesionálom.

Zoradili sme 8 najlepších odstraňovačov škrabancov. Všetky sa predávajú na domácom trhu. Náš rebríček je založený na spätnej väzbe od odbornej komunity a Slovenskách majiteľov vozidiel.

Najlepší odstraňovač škrabancov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepší odstraňovač škrabancov1Meguiar’s Scratch X 2.01 415€
2
 • qui Moly
 • 569€
  3Tmel na ceruzky
  adex
  184€
  4QUIXX X-PRESS749€
  5Sonax439€
  6B
   LSONE „ODSTRAŇOVAČ ŠKRABANCOV“
  348€
  7DuPont Pro-Fusion Color606€
  8CarPlan T-cut380€

  Meguiar’s Scratch X 2.0

  Hodnotenie: 4.9

  Meguiar's Scratch Remover X 2.0

  Americká pasta Meguiar’s Scratch X 2 je účinný odstraňovač drobných škrabancov.0. Môže sa používať na ručné aj strojové leštenie. Hoci je tuba pomerne drahá, jej obsah (207 ml) postačuje na ošetrenie niekoľkých veľkých plôch auta. Odborníci dbajú na hospodárne používanie výrobku a vynikajúci výsledok na konci procesu leštenia. Mnoho Slovenskách používateľov potvrdzuje účinnosť produktu, čo z neho robí víťaza nášho rebríčka.

  Majitelia automobilov otestovali kvalitu americkej pasty v praxi. Vyhladzuje nielen škrabance, ale odstraňuje aj stopy hrdze, dechtové škvrny a výkvety soli. Pri manuálnom ošetrení stačí na obnovenie celistvosti laku iba 10 minút.

  Výhody

  • univerzálnosť použitia;
  • účinne odstraňuje hrdzu a decht;
  • pekný lesk;
  • úsporná spotreba.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Odstraňovač škrabancov „
 • qui Moly“
 • Hodnotenie: 4.8

  <li></div><p>qui Moly“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/82116666193831-918-.jpg“ height=“400″ title=“Odstraňovač škrabancov</p><li>qui Moly“><p>Univerzálna brúsna pasta môže dodať laku vozidla počiatočný lesk</p><li>qui Moly. Nemecká zmes je určená na odstraňovanie drobných škrabancov, usadenín od soli, dechtových škvŕn. Odborníci venujú pozornosť inovatívnemu zloženiu výrobku. Nemeckí chemici pridali mikročastice oxidu hlinitého, ktorý poskytuje vysoký stupeň lesku. Dlhodobú ochranu obnoveného laku zabezpečuje vosk. Výrobok sa môže používať ručne aj strojovo.<p>Produkt sa stal strieborným medailistom v našom hodnotení. Automobiloví nadšenci si pochvaľujú výrobok pre jeho jednoduché používanie, účinné odstraňovanie drobných škrabancov a prijateľnú cenu. Nevýhody: nepoužiteľnosť pri vážnych poškodeniach.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysoká kvalita</li><li>praktické balenie;</li><li>univerzálnosť použitia;</li><li>prijateľná cena.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>si neporadí s hlbokými škrabancami.</li></ul><h3>Tmel na ceruzky <br />adex</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=-</div><p>adex“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/75016666193831-758-.jpg“ height=“400″ title=“Tmel na ceruzky <br />adex“></p><p>Veľmi praktické je zakrývanie škrabancov na prvkoch karosérie pomocou tesniacej ceruzky <br />adex. Vo vnútri balenia sa nachádza 20 ml tekutiny s účinnou látkou. Vďaka miliónom mikroskopických častíc zmes vyplní poškodenie a obnoví vrchnú vrstvu farby. Výrobok je vhodný pre všetky farby a neobsahuje žiadne zlúčeniny škodlivé pre človeka. Odborníci vykonali porovnávací test s niekoľkými rôznymi čistiacimi prostriedkami. <br />osvedčené na opravu malých škrabancov. Tmel sa zaslúžene umiestnil na treťom mieste v našom hodnotení.</p><p>Ruskí motoristi sa domnievajú, že ceruzka nie je schopná úplne obnoviť vzhľad povrchu, ale môže urobiť škrabanec menej viditeľným. Nevýhodou je dlhý čas sušenia.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vhodné pre rôzne farby;</li><li>Škrabanec je tak nepostrehnuteľný;</li><li>jedinečná zlúčenina;</li><li>šetrnosť k životnému prostrediu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena;</li><li>dlho schne.</li></ul><h3>QUIXX X-PRESS</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=QUIXX X-PRESSQUIXX X-PRESS

  Leštidlo QUIXX X-PRESS je jednoduchý a bezpečný spôsob odstraňovania škrabancov. Tajomstvo účinnosti výrobku spočíva v jeho aktívnom zložení; kvapalina obsahuje milióny leštiacich častíc. Vyplní všetky póry, obnoví lesk a krásu laku. Odborníci zdôrazňujú jeho univerzálnu použiteľnosť; vďaka bezfarebnému zloženiu dokáže odstrániť škrabance na náteroch rôznych farieb. Môžu to byť karosérie automobilov, kovové lode alebo bicykle. Produkt sa v našom rebríčku umiestnil na štvrtom mieste.

  Majitelia domácich vozidiel sú spokojní s jednoduchým používaním, vyhladzovaním drobných škrabancov. Výrobok je však drahý a nedokáže opraviť iné chyby laku.

  Výhody

  • aktívna formula;
  • vhodné pre všetky farby;
  • univerzálnosť použitia;
  • jemný hrot.

  Nevýhody

  • vysoká cena;
  • len na drobné škrabance.

  Odstraňovač škrabancov Sonax

  Hodnotenie: 4.5

  Odstraňovač škrabancov Sonax

  Odstraňovač škrabancov Sonax má široké spektrum použitia. Odborníci odporúčajú používať nemeckú zmes nielen na renováciu laku, ale aj na leštenie okien a svetlometov. použitie najjemnejších abrazívnych častíc umožňuje účinne odstrániť pretrvávajúce nečistoty a vyriešiť problém zakalenia optiky. Vďaka svojej všestrannosti sa v našom rebríčku umiestnil na piatom mieste.

  V recenziách si domáci vodiči pochvaľujú produkt pre jeho širokú škálu použitia. Používa sa na starostlivosť o exteriér vozidla. Nevýhodou je vysoká cena, iba povrchové škrabance a žiadna špongia alebo handra v súprave.

  Výhody

  • univerzálnosť použitia;
  • jednoduchosť používania;
  • transparentnosť;
  • praktické balenie.

  Nevýhody

  • žiadne handry nie sú súčasťou balenia;
  • len na povrchové použitie.

  B
   LSONE „ODSTRAŇOVAČ ŠKRABANCOV“

  Hodnotenie: 4.4

  B<ul></div><p>LSONE SCRATCH REMOVER“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/4191666193831-978-.jpg“ height=“400″ title=“B</p><ul>ŽIADNY ODSTRAŇOVAČ ŠKRABANCOV“><p>Juhokórejská zmes B má optimálnu kombináciu ceny a kvality</p><ul>LSONE „ODSTRAŇOVAČ ŠKRABANCOV“. Výrobok je na Slovenskom trhu v 100 ml tubách. Keďže leštidlo sa musí nanášať len na poškodené miesto, je hospodárne používať. Odborníci upozorňujú na vysokú popularitu leštenky medzi domácimi majiteľmi automobilov. Je to nielen kvôli jeho prijateľnej cene, ale aj kvôli dobrým výsledkom a neškodnosti výrobku. Zloženie uzatvára prvú šestku nášho rebríčka.<p>Pokiaľ ide o Slovenskách automobilových nadšencov, sú spokojní s účinnosťou boja proti škrabancom. Aby ste však dosiahli požadovaný výsledok, musíte dlho a tvrdo pracovať s mikrovláknom.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>prijateľná cena;</li><li>odstraňuje drobné škrabance;</li><li>žiadny zápach;</li><li>hospodárne používanie.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>Neodstraňuje hlboké škrabance;</li><li>čistiaca handrička alebo mikrovlákno nie sú súčasťou balenia.</li></ul><h3>DuPont Pro-Fusion Ceruzka na opravu farieb</h3><p>Hodnotenie: 4.3</p><div style=DuPont Pro-Fusion Color Paint Eurober

  Jemné škrabance možno veľmi rýchlo vyhladiť ceruzkou DuPont Pro-Fusion Color Repair. Americké zloženie je určené na obnovu poškodenej vrstvy farby. Výrobca vložil do ceruzky 4 ml bezfarebnej tekutiny, čo stačí len na pár škrabancov. Odborníci odporúčajú skontrolovať dostupnosť magického lieku priamo v obchode, t. . Niektorí používatelia sa sťažujú na nedostatok tekutiny v ceruzke. Pre svoje praktické balenie a tenkú špičku patrí do našej najvyššej triedy.

  Na tematických fórach sa automobiloví nadšenci dohadujú o účinnosti opravnej ceruzky. Niektorí ju považujú za dobrý spôsob, ako sa vysporiadať s drobnými škrabancami. Ostatní používatelia považujú nákup za zbytočný.

  Výhody

  • praktické balenie;
  • jednoduchosť používania;
  • účinne obnovuje vrstvu laku;
  • jemný hrot.

  Nevýhody

  • vysoká cena
  • malé množstvo tekutiny v ceruzke.

  Zázračné pero CarPlan T-cut

  Hodnotenie: 4.2

  Zázračné pero CarPlan T-cut

  Rýchle a jednoduché zvládnutie škrabancov sľubuje aj britský výrobca zázračného pera CarPlan T-cut. Je určený na menšie poškodenia laku. Do vnútra ceruzky sa naleje 10 ml zázračného bezfarebného laku, ktorý obnoví integritu továrenského laku. Gél je vhodný na všetky farby laku, vďaka čomu sú drobné poškodenia neviditeľné. Z tohto dôvodu odborníci a zahrnuli zázračnú ceruzku do nášho hodnotenia.

  V praxi výrobok nevykazuje takéto jedinečné vlastnosti, ako sa uvádza v reklame na výrobku. Gél dokonale vyplní dutiny a póry, takže poškodenia sú neviditeľné. Stojí však za to pozrieť sa na obnovený povrch pod uhlom, aby ste videli lesklú stopu ceruzky.

  Výhody

  • Drobné škrabance sú neviditeľné
  • jednoduchá aplikácia;
  • tenký tip;
  • úsporná spotreba.

  Nevýhody

  • malý objem gélu;
  • zanecháva lesklé zvyšky.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: