8 najlepších rozvodových remeňov

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nepredstavuje podporu ani pokyn na nákup. Pred nákupom je nevyhnutné poradiť sa s odborníkom.

Rozvodový remeň je veľmi dôležitou súčasťou činnosti motora. Vďaka tomuto remeňovému prevodu sa krútiaci moment prenáša na rôzne jednotky: ventilátor, samotné rozvodové ústrojenstvo, generátor a ďalšie, ktoré sú dané špecifikami samotného vozidla. Z hľadiska technických parametrov sa rozvodové remene delia na tri typy: klinový remeň, poly-V remeň a ozubený rozvodový remeň – najzložitejší z hľadiska konštrukcie (keďže jeho zuby musia mať na všetkých stranách evolventný profil s minimálnou chybou ich vzájomnej polohy).

Vzhľadom na rozšírené používanie spaľovacích motorov vo vozidlách s remeňovým pohonom sa výrobou rozvodových remeňov zaoberá čo najviac spoločností. V dôsledku toho sa používatelia opakovane stretávajú so základnou otázkou: Kto je najlepší? Časopis Expertology vybral svojich osem najlepšie hodnotených výrobcov rozvodových remeňov, ktorí získali najvyššie hodnotenia od používateľov a skupiny odborníkov.

Ako vybrať rozvodový remeň

Výber rozvodového remeňa je vo všeobecnosti veľmi podobný výberu akéhokoľvek iného dielu: má svoje identifikačné značky a štítky, ktoré určujú stupeň originality a sprievodnú kvalitu výrobku. Redakcia časopisu Expertology radí, aby ste sa pri nákupe správne rozhodli a venovali pozornosť štyrom kľúčovým vlastnostiam:

 1. digitálne označenie remienka.Mnohí ľudia sa mylne domnievajú, že rozvodové remene (bez ohľadu na typ) sú vyrábané individuálne a sú podľa toho označené ako. V skutočnosti sa vyrezávajú z veľkého polotovaru, ktorý sa najprv podrobí diferenčnému digitálnemu kódovaniu. Často sa na trhu stretnete s opaskami s označením, ktoré obsahuje všetky rovnaké číslice, čo je neklamným znakom falšovania a dôvodom, prečo takýto výrobok nekupovať.
 2. Hologram výrobcu a osvedčenie o zhode. Ako kontrolnú značku originality rozvodových remeňov začali výrobcovia na škatule lepiť špeciálne hologramy a každú škatuľu vybavili aj malým sprievodným certifikátom. Odporúčame vám, aby ste si pred kúpou pozorne preštudovali škatuľu aj obsah: ak nie je k dispozícii certifikát, vždy si ho vyžiadajte od predávajúceho. Ak sa tak nestane, neváhajte s nákupom.
 3. Úroveň hodnôt. Nepriame označenie, podľa ktorého môžete rozoznať kvalitný opasok od lacnej napodobeniny. Na to je potrebné aspoň povrchne poznať hierarchiu výrobných spoločností – kto predáva výrobok za vysokú cenu a kto patrí do rozpočtového segmentu. Platí pravidlo, že falšovať možno len tovar, ktorý sa dá kúpiť so ziskom. To znamená, že hlavnú rizikovú skupinu predstavujú rozvodové remene strednej a vyššej triedy.
 4. Prítomnosť/neprítomnosť poškodenia pásu a baliaceho boxu. Posledným, ale nie menej dôležitým kritériom na zozname je. Pred kúpou si nechajte pás dôkladne skontrolovať, aby ste sa uistili, že na ňom nie sú žiadne (aj menšie) rezné rany, odtrhnuté zuby alebo segmentové zlomeniny. Skontrolujte tiež, či na krabici nie sú nerovnosti alebo trhliny, či na nej nie sú údaje výrobcu alebo hologram. Najčastejšie sa za odreniny a vady obviňuje chybná dodávka, ale v 80 % prípadov sú tieto výhovorky nepravdivé.

Hodnotenie najlepších rozvodových remeňov

Nomináciamiestovýrobcahodnotenie
Hodnotenie najlepších rozvodových remeňov1Contitech4.9
2Brány4.8
3Dayco4.8
4Bosch4.7
5Lemforder4.7
6INA4.7
7Optibelt4.6
8Hutchinson4.5

Contitech

Hodnotenie: 4.9

CONTITECH.webp

Prvé miesto patrí spoločnosti Contitech, divízii spoločnosti Continental, ktorá bola v roku 2018 zlikvidovaná. V skutočnosti išlo o obdobu spoločnosti Dayco, s tým rozdielom, že pásy boli vyvinuté na materiálovej a surovinovej základni jedného z najväčších výrobcov pneumatík. Samozrejme, bola tu kontinuita (metód aj technológií), hĺbkový výskum funkcií a vývoj úplne nových spôsobov výroby kvalitného produktu.

Vedenie spoločnosti Contitech však dokázalo predvídavo brzdiť tempo zavádzania nových výrobkov, čím sa vyhlo zvyšovaniu cien a porušeniu krehkého vzťahu medzi nákladmi a kvalitou. V súčasnosti nie je jasné, ako sa budú výrobky zrušenej značky propagovať na trhu. S najväčšou pravdepodobnosťou sa gumokovové výrobky (vrátane rozvodových remeňov) objavia pod logom Continental… dobre, že podstata zostáva rovnaká.

Výhody

 • Najväčšie výskumné laboratórium a skúsenosti nazbierané za desaťročia práce s gumokovovými výrobkami;
 • čiastočné stiahnutie technológie z oblasti vývoja automobilových pneumatík;
 • Optimálna rovnováha medzi cenou a kvalitou hotového výrobku;
 • široká dostupnosť a lojalita zákazníkov.

Nevýhody

 • neboli identifikované.

Brány

Hodnotenie: 4.8

GATES.webp

Jeden z najznámejších výrobcov rozvodových remeňov, známy nielen v automobilovom priemysle. Spoločnosť Gates sa od začiatku profilovala ako dopravníková spoločnosť a podpísala exkluzívne zmluvy na dodávku dielov pre veľkých výrobcov automobilov.

Tento belgický gigant spĺňa najvyššie požiadavky na kvalitu a bezpečnosť a používateľov podpláca aj veľmi dlhou životnosťou (približne 150-200 tisíc kilometrov do úplného zničenia). Jediný problém: remene (ani rozvodové remene, ani klinové remene) od spoločnosti Gates je takmer nemožné nájsť na maloobchodnom trhu: ako bolo uvedené vyššie, viac ako 90 % celkového objemu výroby sa dodáva na montážne linky a len 10 % sa uvádza na voľný trh.

Výhody

 • vlastné výskumné centrum a program nepretržitej modernizácie pásov;
 • Najvyššia kvalita a bezpečnostné parametre;
 • až do 200 tisíc kilometrov možného nájazdu;
 • Spolupráca najmä s výrobcami automobilov.

Nevýhody

 • vysoká hodnota za peniaze.

Dayco

Hodnotenie: 4.8

DAYCO.webp

Americká spoločnosť s talianskymi koreňmi je na treťom mieste v rebríčku a v skutočnosti je najvernejším dodávateľom rozvodových remeňov pre automobily rôznych značiek. Ich výrobky sa však začali objavovať na domácich platformách (internetové katalógy a maloobchodné predajne) len nedávno, čo spôsobilo, že spoločnosť Dayco nie je v Rusku najpopulárnejšia.

Je pozoruhodné, že spoločnosť Dayco má z vedúcej trojice najvyváženejší podiel dodávok na montážnu linku a maloobchodný trh 50/50 %. Medzi vlastnosti ich pásov patrí jedinečná technológia teflónového povlaku, ktorá znižuje prevádzkovú hlučnosť a chráni základný materiál pred opotrebovaním. Okrem toho výrobca podporuje aj Slovenská automobilový priemysel: všetky modely počnúc Kalinou a Priorou dostali ešte jeden kvalitný analóg rozvodového remeňa za malú cenu. Z hľadiska rozpočtu a jeho pomeru ku kvalite sa môže proti spoločnosti Dayco presadiť iba spoločnosť Contitech – belgická spoločnosť Gates je cenovo oveľa drahšia.

Výhody

 • jedinečná technológia spracovania pásov nanesením teflónového povlaku (zabraňuje opotrebovaniu a hluku);
 • Výroba veľkého počtu kvalitných náprotivkov pre domáce automobily;
 • kompetentné ceny;
 • vysoké štandardy kvality.

Nevýhody

 • Niekoľko falzifikátov na trhu kazí dobrý imidž výrobcu.

Bosch

Hodnotenie: 4.7

BOSCH.webp

Historická nemecká spoločnosť z dediny Gerlingen je známym výrobcom domácich / stavebných zariadení a autodielov pre každú požiadavku. To je jej silná stránka a zároveň jej veľká slabina, pretože zabezpečenie kvality v takomto rozmanitom podniku je náročná úloha.

Odborníci a používatelia však tvrdia, že sa nemusíte obávať rozvodových remeňov – sú jednou z najstabilnejších častí produktového portfólia Bosch. Napriek obrovskej rozmanitosti odrôd sa Nemcom darí udržiavať prekvapujúco konzistentnú kvalitu vo všetkých aspektoch vrátane výkonu a životnosti. ktorá mimochodom vydrží v priemere rovnakých 100 tisíc kilometrov ako konkurencia. Vynikajúci obraz predaja dopĺňa priemerná cenová úroveň, ktorá je pre priemerného spotrebiteľa a z hľadiska dlhodobých nákladov mimoriadne konkurencieschopná.

Výhody

 • priemerná úroveň cien pre celý sortiment výrobkov;
 • Vysoká kvalita opaskov v úžasne rovnomernom sortimente;
 • exkluzívnu dohodu o spolupráci s BMW;
 • Schopnosť odolávať miernemu prekročeniu rýchlosti otáčania.

Slabé stránky

 • Je potrebný nábeh nového remeňa (nabehnutie zubov na remenicu).

Lemforder

Hodnotenie: 4.7

LEMFORDER.webp

Zástupca renomovanej nemeckej spoločnosti ZF, zaradený do strednej cenovej kategórie. Spoločnosť sa vzdala pozície významného výrobcu a stala sa iba dodávateľom tovaru pod známym logom. Jej meno Lemforder však stále zostáva nepoškvrnené: v krabici spoločnosti na trhu sú dodávané buď náhradné diely od spriatelených (súčasť ZF) spoločností BOGE a Sachs, alebo výrobky málo známych kórejských tovární, ktoré sú tiež silné z hľadiska kvality.

Táto skutočnosť nie je pre svetové spoločenstvo veľkým tajomstvom a čo je najprekvapujúcejšie, nebráni spoločnosti Lemforder v podpisovaní multimiliónových kontraktov na dodávku rozvodových remeňov do montážnych liniek mnohých svetových výrobcov automobilov. Medzi ich zákazníkov patria americké značky Chevrolet (General Motors) a Ford, kórejské Hyundai a KIA, japonské Honda a Lexus, európsky Volkswagen a Slovenská VAZ. Mimochodom, remene sa ukázali ako veľmi odolné: spotrebitelia sa chvália dlhou životnosťou Nemcov.

Výhody

 • množstvo opaskov pre všetky cenové kategórie;
 • vysokú kvalitu výrobkov predávaných pod značkou Lemforder;
 • Veľmi obľúbené medzi výrobcami automobilov;
 • Typicky vysoká životnosť rozvodových remeňov.

Nevýhody

 • značka sa postupne stáva dodávateľom výrobkov iných výrobcov.

INA

Hodnotenie: 4.7

INA

Povesť najopatrnejšieho výrobcu rozvodových remeňov si vyslúžil ďalší nemecký zástupca. INA je popredným dodávateľom gumokovových dielov pre montážne linky spoločností Mercedes-Benz, Peugeot, Toyota, Audi atď., je známa svojím prísnym postupom zabezpečenia kvality pre každý aspekt geometrie a výkonu výrobku. Okrem toho je tento výrobný systém výsadou nielen nemeckej základnej dielne, ale aj ďalších závodov na celom svete.

Konkrétne jedna zo spoločností INA pôsobí aj v Rusku a verne dodáva na trh rozvodové remene pre vozidlá VAZ. Spotrebitelia si svoje skúsenosti pochvaľujú a medzi hlavné výhody zaraďujú vynikajúce kvalitatívne podmienky, trvanlivosť a praktickú absenciu nekvalitných falzifikátov. Verdikt odborníkov sa príliš nelíšil od názoru ľudí, hoci si všimli určité predraženie spoločnosti v porovnaní s jej hlavnými konkurentmi.

Výhody

 • Dobrá kvalita pásov zabezpečená zavedením prevádzkovej kontroly od dodávky surovín až po rezanie a balenie;
 • spolupráca s viacerými významnými značkami automobilov;
 • stabilné výkonnostné charakteristiky;
 • Dlhý interval výmeny (viac ako 100 000 km).

nevýhody

 • vysoká výrobná cena.

Optibelt

Hodnotenie: 4.6

OPTIBELT.webp

Vysoko originálny a úctyhodný výrobca rozvodových remeňov z Nemecka, ktorý vždy kráča cestou kedysi obľúbeného vývoja. Nespočíva to len v zaujímavej prezentácii výrobku (vyrobené výrobky sa zvyčajne dodávajú vo veľmi originálnej a rozpoznateľnej krabici), ale aj v technológii výroby. Charakteristickou vlastnosťou rozvodových remeňov Optibelt je napríklad veľmi nízka tendencia k opotrebovaniu, ktorá vylučuje možnosť akéhokoľvek posunu rozvodového remeňa počas dlhého časového obdobia. Za takýto výsledok je čiastočne zodpovedný zvolený materiál – chloroprénový kaučuk ošetrený špeciálnou zmesou proti treniu.

Hlavnými spotrebiteľmi pásov Optibelt sú nemeckí výrobcovia automobilov (Mercedes-Benz, Vlokswagen), ale veľký tok výrobkov spoločnosti je dostupný aj na maloobchodnom trhu. Domáci majitelia vozidiel VAZ – od už nefunkčného modelu „Granta“ až po modernizovaný model „Vesta“ – sa tiež mohli dotknúť kvality. Nech je to akokoľvek, nemecká spoločnosť je v odborných kruhoch vysoko cenená, takže sa o jej zaradení do rebríčka ani neuvažovalo.

Výhody

 • dodržiavanie jednej triedy výrobnej technológie;
 • je veľmi kvalitný a odolný podkladový pás s jedinečnou impregnáciou proti treniu;
 • originálna prezentácia výrobku;
 • obavy o spoľahlivosť a aktívnu ochranu proti falšovaniu;
 • vysoké hodnotenie zákazníkov a odborníkov.

Nevýhody

 • nenájdené.

Hutchinson

Hodnotenie: 4.5

HUTCHINSON.webp

Francúzsky grant na výrobu gumokovových výrobkov, ktorého cieľom je dosiahnuť vysoké ukazovatele životnosti celého sortimentu vyrábaných výrobkov. Je kľúčovým partnerom mnohých výrobcov automobilov (vrátane spoločností Toyota, Huyndai, Ford, Citroen atď.).), čo je nepriamy dôkaz kvality a popularity.

Odborníci konštatujú, že spoločnosť Hutchinson systematicky zavádza nové technológie (prinajmenšom v procese výroby rozvodových remeňov), ktoré umožňujú zlepšiť presnosť a zlepšiť výkonové charakteristiky. Niektorí používatelia tvrdia, že pás zakúpený a nasadený namiesto bežného pásu môže prejsť až 100 000 kilometrov, čo nie je maximálna možná hranica. Rovnako veľký je pocit sympatií k francúzskej spoločnosti, ale v poslednej dobe sa množia prípady hromadného falšovania ich výrobkov. Inžinieri a propagátori spoločnosti sa snažia vymyslieť riešenia, ako proti tomu bojovať, ale ani neslávne známe holografické štítky, ani sprievodné certifikáty nezabránia napodobňovačom kopírovať kvalitný výrobok. Všetky tieto faktory majú negatívny vplyv na imidž spoločnosti, ale dúfame, že situácia sa nakoniec vyrovná.

Výhody

 • vysoké technické a výkonnostné hodnoty pre remene originálneho vybavenia
 • spolupráca spoločnosti s poprednými svetovými výrobcami automobilov;
 • životnosť je často dostatočná až do 100 000 km
 • optimálny pomer ceny a kvality.

Nevýhody

 • Veľký počet falzifikátov na trhu (aj napriek tomu, že majú dobrý kilometrový výkon).
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: