9 najlepších výrobcov stabilizačných puzdier

V každom modernom aute je stabilizátor, ktorý je spojený so vzperami a pomocným rámom. Vyrovnáva nakláňanie karosérie pri zatáčaní, čím kompenzuje nakláňanie karosérie. Stabilizačná tyč sa počas svojej činnosti pravidelne pohybuje vo vnútri dvoch gumových držiakov. Keď tieto mäkké puzdrá začnú vŕzgať alebo dokonca počuť klepanie, je potrebné tento diel vymeniť. Tu sú najlepší výrobcovia púzdier stabilizátora, vybraní na základe spätnej väzby od zákazníkov a hodnotenia kvality ich výrobkov. Pomôže vám vybrať osvedčený produkt pre vašu peňaženku.

Najlepší výrobcovia puzdier stabilizátora

HodnotenieumiestnenieVýrobcahodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov púzdier stabilizátora1Lemforder5.0
2FEBI4.9
3BORG4.8
4CTR4.7
5TRW4.6
6MOOG4.5
7Febest4.4
8Japanparts4.3
9SAT4.2

Lemforder

Hodnotenie: 5.0

Lemforder

Na prvom mieste sme umiestnili nemeckého výrobcu Lemforder. Táto značka patrí do koncernu ZF, ktorý vyrába prvky zavesenia, kardanové hriadele, hnacie remene, motorové oleje, nemrznúce zmesi a prachové kryty. Spoločnosť vyrába puzdrá pre protišmykové tyče s vnútorným tesnením (vložka z textilnej šnúry), ktoré zabezpečuje absorpciu a zadržiavanie maziva. Súdiac podľa recenzií zákazníkov, tieto gumové leštidlá dlho nepískajú. Ich inštalácia je jednoduchá, pretože materiál je pružný a dá sa ľahko rozprestrieť tak, aby obopínal nosnú tyč. Na strane puzdra je vždy jasne uvedené logo výrobcu a krajina výroby, ale v posledných rokoch sa zvýšil počet falzifikátov, preto by ste mali kupovať výrobky na upevnenie stabilizátora len od dôveryhodných dodávateľov.

Svetový líder na trhu z hľadiska kvality svojich výrobkov vrátane puzdier pre stabilizátory. Gumové a iné výrobky tejto značky sú také spoľahlivé, že boli vybrané ako základné jednotky v koncernoch ako Mercedes, VW, Audi, BMW. Nový výrobok môže opustiť továreň s priemernou výrobnou sériou až 170 000 kusov. 9 km, až potom sa musí vymeniť.

Výhody

 • guma nemá nepríjemný zápach;
 • Tvar je správne vytvarovaný;
 • trecí materiál nalepený na vnútornej strane;
 • čitateľné nápisy a označenia.

Nevýhody

 • Na trhu je veľa falzifikátov;
 • Vysoké náklady;
 • Výroba bola čiastočne presunutá do Malajzie, čo znížilo kvalitu týchto konkrétnych výrobkov.

FEBI

Hodnotenie: 4.9

FEBI

Druhé miesto patrí tiež nemeckému výrobcovi, ktorý vyrába náhradné diely pre osobné a nákladné vozidlá. Spoločnosť vyrába viac ako 37 000 rôznych dielov a má zastúpenie v 70 krajinách sveta. Kríky a ďalšie produkty si môžete kúpiť v 150 krajinách. Koncern má vlastné závody, ktoré vyrábajú diely označené ako Made in Germany. Značka je súčasťou skupiny Bilstein, ktorá má vysoké štandardy kvality. V spätnej väzbe sa majiteľom vozidiel páči mäkká guma puzdier, dokonale rovný rez a správny tvar výrobku. Odpruženie po inštalácii jemne skáče, vrátane rýchlostných nerovností.

Tohto výrobcu považujeme za najlepšieho, pretože vyrába puzdrá, ktoré zohľadňujú opotrebenie stabilizátora. Hriadeľ súčiastky sa v mieste upevnenia postupne opotrebúva, čo má za následok vysokú vôľu. Na zmiernenie tohto javu vyrába spoločnosť Concern gumové držiaky s menším priemerom (napríklad tyč má 20 mm a puzdro vo vnútri má priemer 16 mm), čo umožňuje pevne zovrieť nápravu a eliminovať hádzanie.

Výhody

 • V tvare nie sú žiadne nepravidelnosti;
 • pri prejazde nerovnosťami je vozidlo mäkké;
 • Nakláňanie karosérie je eliminované;
 • Dlhá životnosť – až 200000 km.

Nevýhody

 • Je ťažké ho namontovať na stabilizátor;
 • pri prvej montáži sa môže vyskytnúť vŕzganie.

BORG

Hodnotenie: 4.8

BORG

Ďalej výrobca zo Spojeného kráľovstva. Spoločnosť existuje od roku 1903 a v súčasnosti vyrába primárne diely pre spoločnosti Hyundau, KIA, Proton. Pod rovnakou značkou sa vyrábajú aj diely pre trh s náhradnými dielmi. Približne 6000 výrobkov a 23 skupín výrobkov v sortimente. Katalóg zahŕňa: komponenty brzdového systému, silentbloky, komponenty spojky, guľové kĺby, stabilizátory, tlmiče, ramená a tyče riadenia. Zákazníci uvádzajú, že výmena puzdier je veľmi jednoduchá bez ohľadu na to, či si ich inštalujú sami alebo v dielni.

Podľa nášho názoru je tento výrobca najlepší, pretože má zosilnené puzdrá pre vozidlá so zadným stabilizátorom. K dispozícii sú gumové puzdrá s výstuhou v strede, ktoré zabraňujú „zahryznutiu“ vypínacej tyče a kovového puzdra do puzdra. Puzdro náboja má tiež presah, o ktorý sa dajú ľahko oprieť prsty pri uvoľňovaní pevnej časti.

Výhody

 • jasne čitateľné označenie na kryte;
 • Žiadne odreniny na bokoch;
 • hladký tvar gumových výrobkov;
 • žiadne problémy pri výmene dielov.

Nevýhody

 • vysoké náklady;
 • Niekoľko funkcií ochrany proti falšovaniu.

CTR

Hodnotenie: 4.7

CTR

A tu je ďalší dobrý výrobca závesných prvkov, ale už z Južnej Kórey. Spoločnosť CRT bola založená v roku 1960 a zásobuje všetky montážne linky automobilov v krajine. Katalóg spoločnosti ponúka 20 skupín výrobkov vrátane viac ako 15 000 referencií náhradných dielov. Sortiment zahŕňa: brzdové doštičky, guľové kĺby, spojovacie tyče, stabilizátory, piesty, hriadele riadenia, tlmiče a puzdrá. Vodiči v recenziách uvádzajú, že gumové držiaky zapadajú „ako domáce“, bez nadmernej sily. Predné kolesá musia byť odľahčené, aby na otočné uloženie nebol vyvíjaný tlak. Kupujúcim sa tiež páči, že podpery sa dodávajú v parafíne, takže guma počas skladovania nevysychá. Puzdrá sú na dotyk tuhšie, čo prispieva k dlhej životnosti oboch kovových častí.

Sme presvedčení, že výrobca je najlepší, pokiaľ ide o všestrannosť jeho puzdier. Mnohé gumové stabilizátory pre značku KIA sa hodia pre Hyundai a naopak. Ak v katalógu náhradných dielov kórejského vozidla nenájdete puzdro na inštaláciu, odneste starý diel do predajne a jednoducho prispôsobte tvar bez ohľadu na číslo dielu inému modelu.

Výhody

 • Výrobky spĺňajú požiadavky certifikácie ISO 9001/9002
 • Dodávateľ náhradných dielov pre KIA, Hyundai, GM;
 • Hologram na ochranu výrobku;
 • Neobjavuje sa nepríjemný zápach gumy.

Nevýhody

 • Existuje niekoľko falzifikátov;
 • Niekedy originálne škatule obsahujú náhradné diely od iných spoločností.

TRW

Hodnotenie: 4.6

TRW

Medzi 5 najlepších výrobcov patrí značka

W, založená v roku 1901. Spoločnosť vznikla v USA, ale v roku 2015 ju prevzala skupina ZF a teraz pôsobí ako súčasť jej oddelenia vývoja bezpečnostných systémov vozidiel. Preto je tovar označený ako Made in Germany. Komponenty zavesenia, strmene, tyče a kĺby riadenia, čerpadlá, kvapaliny a prevody riadenia sa naďalej vyrábajú pod značkou. Spätná väzba ukazuje, že puzdrá sú zreteľne tvarované a mierne pružné. Najčastejšie sú všeobecné a vhodné pre celý rad modelov. Napríklad niektoré gumové spoje od spoločnosti Opel sú identické so spojmi SAAB.

Podľa našich odborníkov je táto značka najlepšia vďaka širokej ponuke produktov. Katalóg výrobcu obsahuje celkovo 31 skupín výrobkov, vrátane viac ako 44 000 dielov. Tu nájdete púzdra pre stabilizátor akéhokoľvek vozidla. Urobili sme pokus a vyhľadali sme v katalógu zastarané modely áut, ako napríklad Opel Kadett alebo Vectra, a aj tie sú stále dostupné s puzdrami. Ak vlastníte vozidlo, na ktoré sa ťažko zháňajú náhradné diely, pozrite sa bližšie na produkty tohto výrobcu.

Výhody

 • Žiadny nepríjemný zápach gumy;
 • Rôzne tvary puzdier (s drážkami a bez nich) pre rôzne značky automobilov;
 • vystužené steny podpery;
 • sú k dispozícii v každom meste.

Nevýhody

 • Ak sú na výrobku otrepy;
 • relatívne vysoká cena.

MOOG

Hodnotenie: 4.5

MOOG

Tento výrobca vstúpil na európsky trh v roku 2001 a je menej známy ako ostatní. Samotná spoločnosť existuje od roku 1919 a sídli v USA. Na trhu USA tvoria jej výrobky viac ako 60 % a sú aktívne vyhľadávané. Pre predaj v Eurázii bola otvorená pobočka v Nemecku. Výrobca vyrába puzdrá stabilizátora s látkovým tesnením vo vnútri, ktoré pomáha znižovať opotrebovanie. Látkový materiál zabezpečuje dobré prenikanie maziva, takže sa na tyči nerozmazáva, ale zostáva na mieste. Niektorí zákazníci vo svojej spätnej väzbe uvádzajú, že puzdrá Febest tejto značky sú najlepšie pre ruské cesty, pretože vydržia až 150 000 km.

Podľa redakcie je tento výrobca najlepší, pretože sa špecializuje výlučne na výrobu komponentov pre podvozky, ako aj pre zavesenie vozidiel. Úzke zameranie umožnilo koncernu dosiahnuť veľké úspechy vo vývoji. Jeho puzdrá sa vyznačujú optimálnou kombináciou tvrdosti a mäkkosti polyuretánu. Na jednej strane tuhosť predlžuje životnosť výrobku a na druhej strane mäkkosť znižuje vibrácie spôsobené nerovnosťami vozovky počas jazdy.

Výhody

 • relatívne nízke náklady;
 • presná zhoda s tvarom originálu;
 • zosilnený okraj na obvode;
 • Používa sa mrazuvzdorný polyuretán.

Nevýhody

 • Ak je stabilizátor veľmi opotrebovaný, nové puzdrá sa rýchlo „zaseknú“;
 • nejaké vŕzganie.

Febest

Hodnotenie: 4.4

Febest

Tento výrobca bol zaregistrovaný v Nemecku v roku 1999, ale puzdrá pre predné a zadné stabilizátory vyrába v továrňach v Číne. Je konkurencieschopná vďaka svojim dumpingovým cenám, ktoré jej umožnili dosiahnuť rovnakú úroveň predaja ako svetovým lídrom. Pod značkou „Febest“ sa vyrábajú prvky brzdového systému, systému odpruženia, podvozkové diely, opravné súpravy a dokonca aj pomocné rámy. Hoci recenzie produktov spoločnosti sú rozporuplné, vodiči odporúčajú práve púzdra stabilizátora Febest. Kvalita ich gumy je prijateľná, na rozdiel od silentblokov, ktoré sa rýchlo oddeľujú od kovového plášťa.

Tento výrobca je považovaný za jedného z najlepších, pretože jeho výrobky je možné zakúpiť v každom meste a nemusíte čakať týždne na objednanie tovaru z internetu. Spoločnosť má tiež veľký výber náprotivkov pre modelový rad Toyota. Ak je cena originálu „kozmická“, potom je tu ľahké nájsť náhradu za prijateľnú cenu. Iné spoločnosti neposkytujú takýto výber dielov zavesenia pre Toyotu.

Výhody

 • Rad je určený pre všetky európske, ázijské a americké automobily;
 • Existujú puzdrá z gumy aj polyuretánu;
 • dodávajú sa v samostatných škatuliach a vnútri sú zapečatené, aby sa zabránilo ich vysychaniu;
 • Výroba kompletného sortimentu pre predné a zadné zavesenie.

Nevýhody

 • vŕzgajú v mraze -10 °C;
 • Výrobky sa vyrábajú v Číne;
 • Vo vnútri sa zachováva málo maziva.

Japanparts

Hodnotenie: 4.3

Japanparts

Tento výrobca sa špecializuje na výrobu neoriginálnych dielov pre európske a ázijské značky automobilov. Spoločnosť bola založená v roku 1988 v Taliansku a v súčasnosti má niekoľko závodov v Kórei, Japonsku a Číne. Značka vyrába aj komponenty spojky, ložiská, remenice, brzdové doštičky a kotúče, valčeky, remene, alternátory, zapaľovacie sviečky, diely motora a zavesenia. Keďže existuje niekoľko výrobcov s podobným názvom (JapanCars, Jakoparts), na internete existuje mnoho recenzií, ktoré mätú zákazníkov tým, že hodnotia výrobky iných firiem ako Japanparts. Skutočný obal značky je jasne modrý so žltým nápisom na diagonále. Hoci v skutočnosti spoločnosť pôsobí ako čiastočný balič a v krabici možno nájsť nekvalitné puzdrá, väčšina výrobkov vyzerá dobre, hoci sú päťkrát lacnejšie ako originál.

Tohto výrobcu považujeme za najlepšieho vďaka prijateľnej cene výrobkov. To znamená, že fakty ukazujú, že puzdrá stabilizátora a ďalšie produkty sa vyrábajú na rovnakých linkách ako originálne diely pre ázijské automobily, len pod inými značkami.

Výhody

 • pomerne mäkká guma;
 • zabezpečiť tichú prevádzku odpruženia;
 • Tesne priliehajú k tyči stabilizátora;
 • skvelá cena.

Nevýhody

 • Odliatky nie sú vždy hladké;
 • spĺňa prebalené diely nízkej kvality;
 • môže byť šikmý rez.

SAT

Hodnotenie: 4.2

SAT

Recenziu uzatvára výrobca z Číny s názvom SAT. Spoločnosť Japanparts bola založená v roku 2000 a špecializuje sa na dodávky náhradných dielov pre európske, japonské a kórejské značky automobilov. V katalógu spoločnosti je k dispozícii celkovo 33 skupín výrobkov, vrátane: tlmičov nárazov, vysokonapäťových káblov, pák, vzpier, puzdier, stabilizátorov, osvetľovacích zariadení, klimatizačných systémov. Všetky výrobky sú certifikované podľa normy ISO 9001. K dispozícii od výrobcu v gumovom aj polyuretánovom vyhotovení. Výrobky sú zabalené v zmršťovacej fólii bez škatúľ, ale v pohode vydržia prepravu poštou. Na rozdiel od väčšiny ostatných spoločností, SAT lisuje puzdrá do stabilizátorov zo žltej gumy. To uľahčuje následnú kontrolu ich stavu pri vjazde na mostík (žlté pozadie uľahčuje viditeľnosť trhlín v materiáli).

Výrobcu sme pridali do našej recenzie, pretože sme našli veľa pozitívnych ohlasov na tesnosť puzdier. Gumové výrobky sa dobre lisujú a nie sú na výložníku vľavo, čím sa eliminuje vôľa a hluk pri prejazde nerovnosťami. Ale ich životnosť je 50-70 tisíc. km, takže sa pripravte na skoršiu výmenu.

Výhody

 • žiadne klepanie ani po 50 000 km;
 • Rozmery sú presne prispôsobené pôvodným komponentom stabilizátora;
 • používa sa stredne tuhá guma;
 • mäkký materiál nezanecháva stopy na rukách.

Nevýhody

 • sú očividne vyrobené v Číne;
 • Neexistuje žiadna vnútorná šnúra;
 • má špecifický nepríjemný zápach;
 • sú menej chránené proti prenosu vibrácií ako iné značky.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: