14 výrobcov špičkových puzdier

Silentbloky riešia niekoľko dôležitých úloh v zavesení moderného vozidla. Tieto gumové držiaky sú navrhnuté tak, aby zabezpečili pohyblivosť kĺbu a zároveň spoľahlivú ochranu kovových častí, ktoré sa s ním spájajú. Počet silentblokov sa výrazne líši v závislosti od modelu vozidla. Sú k dispozícii s predným aj zadným zavesením. Rozmanitosť rozmerov a tvarov je ohromujúca a predstavuje osobitnú výzvu pri výbere komponentov. Naši odborníci vám pomôžu nájsť správne diely, ktoré sú cenovo dostupné a kvalitné.

Ako si vybrať správne silentbloky pre vaše vozidlo

 1. Zloženie puzdra. Rozlišuje sa medzi demontovateľnými a nedemontovateľnými gumokovovými závesmi. Jednotky puzdier sú trvalé a pozostávajú z kovovej klietky a pružného puzdra. Spojenie dvoch rôznych materiálov sa vykonáva vulkanizáciou alebo stlačením. Lepené diely sa pohybujú hladko, ale nemajú potrebnú tuhosť. Kombinovaná konštrukcia, pri ktorej sa retencia dosahuje napínaním aj vulkanizáciou, je optimálna pre zavesenie vozidla.
 2. Použité materiály. Na výrobu silentblokov sa používajú rôzne elastické materiály. Používanie konvenčných materiálov na báze gumy je čoraz zriedkavejšie. Ten vydrží približne 10 000 K. Za prijateľnú cenu nie je príliš odolný, najmä na nízkych cestách. Väčšina výrobcov prešla na PUR. Materiál silentbloku je o niečo tuhší ako guma, ale má oveľa dlhšiu životnosť.
 3. Veľkosť tichých blokov. Je veľmi dôležité získať správne puzdro so správnymi rozmermi. Dnes je to najjednoduchšie prostredníctvom online párovacieho nástroja, do ktorého zadáte hlavné údaje o svojom vozidle. Niekedy však existuje niekoľko konštrukcií závesov, preto je potrebné vybaviť sa meradlom a zmerať vonkajší a vnútorný priemer a dĺžku závesu.
 4. Životnosť puzdra. Mnohé originálne diely možno používať viac ako 100 000 km bez výmeny. Cena týchto dielov je však veľmi vysoká, preto mnohí majitelia vozidiel hľadajú cenovo dostupnejšiu alternatívu. Ložiskové bloky od viacerých výrobcov sa môžu priblížiť k stotine výkonovej rezervy (pri správnej výmene). Rozpočtové časti sa môžu použiť na 30-50 tisíc km jazdy po domácich cestách. km.
 5. Montážne funkcie. Niektorí začínajúci vodiči áut majú problém s výmenou puzdier. Nie je ani jednoduché vytlačiť staré časti. Pred montážou nového gumokovového puzdra by sa mala z dosadacích plôch odstrániť hrdza a nečistoty, naniesť tenká vrstva maziva alebo mydla a vyznačiť orientácia komponentu. Až potom je možné použiť lisovací nástroj. Skrutky a matice sa definitívne upnú až po spustení vozidla na kolesá.

V našom prehľade sme vybrali 14 najlepších výrobcov silentblokov. Všetky sa dodávajú na Slovenská automobilový trh. Pri prideľovaní miest v hodnotení sa zohľadnili názory odborníkov a spätná väzba od domácich motoristov.

Hodnotenie najlepších výrobcov puzdier

Nomináciamiestovýrobcahodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov silentblokov1Lemforder5.0
2RBI4.9
3VTR4.8
4Febi4.7
5SWAG4.6
6MASUMA4.5
7CTR4.4
8SIDEM4.3
9Febest4.2
10KATSURO4.1
11STELLOX4.0
12JIKIU4.0
13Miesto podpory3.9
14TRIAL
 • 3.9

  Lemforder

  Hodnotenie: 5.0

  LEMFORDER

  Nesporným lídrom na trhu s náhradnými dielmi je nemecká značka Lemforder. Značka vo vlastníctve spoločnosti ZF Friedrichshafen AG, špecializuje sa na výrobu podvozkových dielov. Spoločnosť Lempherder je známa od roku 1947 a vždy bola na čele technologického vývoja. Suroviny dodávané do závodu podliehajú prísnej kontrole kvality. Silentbloky sú najobľúbenejším produktom na Slovenskom trhu. Vydržia aj náročné terénne podmienky a zostanú v dobrom stave dlhé roky. Odborníci brali do úvahy obrovské množstvo gumových technických dielov a udelili nemeckej značke vavríny víťaza hodnotenia.

  Ruskí majitelia automobilov si pochvaľujú Lemforder za jeho vysokú kvalitu a odolnosť. Jedinou nevýhodou značky je vysoký počet falzifikátov.

  Výhody

  • Nemecká kvalita;
  • spoľahlivosť;
  • trvanlivosť;
  • bohatý sortiment.

  Nevýhody

  • mnoho falzifikátov.

  RBI

  Hodnotenie: 4.9

  RBI

  Spoločnosť RBI Thailand sa snaží získať srdcia Slovenskách motoristov rozumnou cenou a dobrou kvalitou. Spoločnosť bola založená v roku 1972 a vyrába širokú škálu náhradných dielov pre ázijské a európske značky vozidiel. Kompletný katalóg silentblokov je rozdelený do dvoch kategórií: ľahké úžitkové vozidlá (RBI) a úžitkové vozidlá (Ritco). Vo výrobných závodoch, ktoré sa nachádzajú v Číne, sa používajú inovatívne zariadenia a najmodernejšie technológie. Výrobca má vlastné výskumné strediská, takže nedostatky sa dajú včas identifikovať. Odborníci udelili značke druhé miesto za dostupnosť a presné rozmery.

  Silentbloky RBI najčastejšie kupujú majitelia japonských vozidiel. Nevýhodou tejto značky je obmedzený dosah a krátka životnosť.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • presné rozmery;
  • pružnosť;
  • moderná výroba.

  Nevýhody

  • skromný rozsah.

  VTR

  Hodnotenie: 4.8

  VTR

  Spoločnosť VTR, mladý výrobca náhradných dielov, začala svoju činnosť v roku 2007. V krátkom čase bola zavedená výroba náhradných dielov pre známe značky automobilov. Výrobné zariadenia sú organizované podľa európskych noriem, čo umožňuje výrobu kvalitných výrobkov za prijateľné ceny. V každej fáze výroby sa vykonáva prísna kontrola kvality. Silentbloky certifikované vo všetkých krajinách, kde sa tieto gumové výrobky predávajú. Odborníci ocenili ochotu značky spolupracovať s potenciálnymi zákazníkmi.

  Používatelia sú spokojní s kvalitou silentblokov, ich pružnosťou, odolnosťou voči jazde v teréne. Medzi nevýhody automobilových nadšencov patrí vysoká cena a diely v katalógu nie je možné nájsť pre všetky autá.

  Výhody

  • Európska kvalita;
  • Prísna kontrola kvality;
  • dobrá spätná väzba;
  • moderné stroje.

  nevýhody

  • vysoká cena.

  Febi

  Hodnotenie: 4.7

  FEBI

  Jednou z najznámejších spoločností na svete, ktorá vyrába puzdrá, je nemecká spoločnosť Febi. Názov značky je výsledkom fúzie spoločností FERDINAND a BILSTEIN. Diely sa dodávajú do 130 krajín. Na uspokojenie dopytu vybudovala skupina niekoľko závodov po celom svete. Dopyt po výrobkoch Febi je do veľkej miery spôsobený zavedením moderného integrovaného systému, ktorý je zodpovedný za plánovanie a riadenie výroby. Sortiment spoločnosti zahŕňa viac ako 9 tisíc položiek. Silentbloky sa nedodávajú len do reťazcov supermarketov, ale aj na montážne linky DAF a Mercedes.

  Značka sa dostáva do nášho hodnotenia pre vysokú kvalitu a bohatý sortiment. Pre Slovenskách používateľov je však ťažké kúpiť originálne náhradné diely kvôli veľkému počtu falzifikátov.

  Výhody

  • bohatý sortiment;
  • vysoká kvalita;
  • Má dlhú životnosť a umožňuje dodávať ho na montážne linky automobilových gigantov;
  • trvanlivosť.

  Nevýhody

  • Veľa falzifikátov.

  SWAG

  Hodnotenie: 4.6

  SWAG

  Do nášho hodnotenia sme zaradili ďalšieho nemeckého výrobcu autodielov. Spoločnosť SWAG je na európskom trhu od roku 1954. Medzitým nazbierala bohaté skúsenosti s výrobou silentblokov, tlmičov, tlmičov, komponentov riadenia atď. . Medzi partnerov značky patria automobiloví giganti ako Mercedes Benz, Porsche, BMW. Výrobky SWAG spĺňajú všetky medzinárodné normy kvality. Výrobcovi sa darí dodávať silentbloky do Slovenskách obchodov za prijateľné ceny.

  Mnohí používatelia oceňujú dobrú kvalitu a dostupnosť komponentov SWAG. nájsť správne puzdro pre väčšinu vozidiel. Medzi uvedené nevýhody patrí odlupovanie gumy z kovového podkladu.

  Výhody

  • spoľahlivosť a trvanlivosť;
  • prijateľné ceny;
  • široký sortiment výrobkov;
  • Dostupnosť v obchodoch.

  Nevýhody

  • guma na silentblokoch sa odlupuje.

  MASUMA

  Hodnotenie: 4.5

  MASUMA

  Najnižšie percento chybných výrobkov má japonská spoločnosť MASUMA (0,6 %). Závody skupiny SWAG (80 miest) sa nachádzajú v mnohých krajinách po celom svete. Dodáva náhradné diely ázijským, európskym a Slovenskám motoristom. Katalóg značky obsahuje obľúbené diely, ako sú silentbloky, tyče a kĺby riadenia, brzdové a spojkové diely. Spolupracujeme s japonskými výrobcami automobilov Toyota, Nissan, Honda. To svedčí o spoľahlivosti a trvanlivosti výrobkov.

  Značku sme zaradili do nášho hodnotenia pre jej premyslenú cenovú politiku, vďaka ktorej sú diely konkurencieschopné na domácom trhu. Na druhej strane odborníci poukazujú na prítomnosť veľkého počtu falšovaných výrobkov v Rusku.

  Výhody

  • Nízke percento chybných dielov;
  • široký sortiment náhradných dielov;
  • spoľahlivosť a životnosť;
  • prijateľné ceny.

  Nevýhody

  • mnoho falzifikátov.

  CTR

  Hodnotenie: 4.4

  CTR

  Juhokórejská spoločnosť Central Corporation vyrába automobilové súčiastky od roku 1960. Výrobky sú celosvetovo známe pod značkou CTR. Ponuka náhradných dielov je pomerne široká – od dielov zavesenia až po brzdové diely. Výrobca venuje veľkú pozornosť kvalite výrobku. V továrňach sú zavedené moderné technológie, presné zariadenia a systém kontroly kvality. Diely sa dodávajú na montážne linky kórejských závodov Daewoo, Hyundai, Kia, ako aj amerických závodov GM a Ford. Odborníci to zohľadnili a zaradili značku do nášho hodnotenia.

  Majitelia automobilov si pochvaľujú bloky valcov pre ich presné rozmery, rozumnú cenu a kvalitné spracovanie. Nie vždy je možné nájsť správny diel v obchodoch.

  Výhody

  • presné rozmery;
  • vysoká kvalita;
  • rozumné ceny;
  • spoľahlivosť.

  Nevýhody

  • Značka je na Slovenskom trhu zastúpená v malej miere.

  SIDEM

  Hodnotenie: 4.3

  SIDEM

  Belgické sídlo spoločnosti SIDEM. výrobné závody boli vybudované v Rumunsku a Maďarsku. Značka sa vyznačuje kompletným výrobným cyklom od nákupu surovín až po balenie. Pravdepodobne preto nie sú na trhu žiadne falšované výrobky. Spoločnosť sa zároveň neháňa za rekordnými sumami, hoci rozsah silentblokov je pomerne široký. V katalógu nájdete diely nielen pre známe európske automobily, ale aj pre domáce automobily VAZ a automobily z Číny. Odborníci považujú spoločnosť SIDEM za stredne veľkú firmu, čo bolo hlavným dôvodom jej zaradenia do rebríčka.

  Používatelia, ktorí si kúpia diely tejto značky, by nemali očakávať dlhú životnosť. Súdiac podľa recenzií motoristov, silentbloky trvajú 30-50 tisíc. km.

  Výhody

  • prijateľné ceny;
  • široký výber modelov;
  • žiadne falzifikáty;
  • celý výrobný cyklus.

  Nevýhody

  • krátka životnosť.

  Febest

  Hodnotenie: 4.2

  FEBEST

  Paradoxne, nemecký výrobca autodielov Febest sa špecializuje na výrobu silentblokov pre ázijské autá. Na výrobu gumových výrobkov sa používa len prírodný kaučuk s prísadami. Výsledkom sú diely, ktoré sú najviac odolné voči opotrebovaniu pri použití v severných oblastiach Ruska. Dôvodom, prečo sa značka dostala do nášho hodnotenia, je vysoká presnosť rozmerov. Vyvážená cenová politika, faktor, ktorý má pozitívny vplyv na dopyt v našej krajine.

  Pokiaľ ide o trvanlivosť, potom na základe recenzií motoristov je priemerný počet kilometrov okolo 40 tisíc. km. Negatívny vplyv presunu výroby do Číny na kvalitu kaučuku.

  Výhody

  • nízke náklady;
  • odolnosť voči nízkym teplotám;
  • kvalitná chrbtica;
  • spoľahlivá montáž.

  Nevýhody

  • úzka špecializácia;
  • krátkodobý kaučuk.

  KATSURO

  Hodnotenie: 4.1

  KATSURO

  Japonská spoločnosť KATSURO bola založená v roku 2002. Sídlo spoločnosti sa nachádza v. Výroba prebieha v Nagoji a diely sa vyrábajú v Malajzii. Sortiment výrobkov je obmedzený len na zavesenie a riadenie. Silentbloky sa vyrábajú pre osobné a úžitkové vozidlá známych značiek ako Honda, Toyota, Mitsubishi, Nissan, Mazda, Suzuki, Kia, Hyundai. Výrobcovi sa darí udržiavať vysokú kvalitu výrobkov prostredníctvom 8-stupňovej kontroly, ktorú v malajzijskom závode vykonávajú japonskí odborníci. Všetky náhradné diely sú certifikované podľa normy ISO 9001.

  Súdiac podľa recenzií domácich spotrebiteľov, ešte sa nestretli s výrobkami značky. Preto sa výrobca umiestnil na 10. mieste v rebríčku.

  Výhody

  • moderná výroba;
  • 8-kroková kontrola kvality;
  • dostupnosť certifikátov;
  • rozumné ceny.

  Nevýhody

  • len pre ázijské vozidlá;
  • nízka popularita v Rusku.

  STELLOX

  Hodnotenie: 4.0

  STELLOX

  Jedným z najobľúbenejších čínskych výrobcov autodielov v našej krajine je spoločnosť STELLOX. Výrobca si získal uznanie Slovenskách motoristov vďaka prijateľnej cene a stálej kvalite. Sortiment zahŕňa silentbloky pre predné a zadné zavesenie rôznych značiek automobilov. Odborníci poukazujú na snahu Číňanov zlepšiť kvalitu svojich výrobkov, aj keď sú certifikované podľa noriem ISO a PCT. Značka spolupracuje s mnohými podnikmi a pravidelne s nimi vykonáva audity.

  Po analýze recenzií motoristov môžeme konštatovať, že spoločnosť má na čom pracovať. Nespokojnosť so vzhľadom silentblokov, zlá kvalita gumy. Značka sa dostala do nášho rebríčka z hľadiska cenovej dostupnosti.

  Výhody

  • prijateľná cena;
  • certifikované výrobky;
  • snaha o zlepšenie kvality
  • bohatý sortiment.

  Nevýhody

  • trvanlivosť;
  • nízka kvalita gumy.

  JIKIU

  Hodnotenie: 4.0

  JIKIU

  Japonská značka JIKIU patrí najväčšiemu ázijskému koncernu RMP NAGAMOCHI Technology Co. Jeho história siaha do 60. rokov minulého storočia, keď v Japonsku došlo k rýchlemu rozvoju automobilového priemyslu. Výroba náhradných dielov je založená na špeciálnej technológii. Je založený na inovatívnom vybavení a prísnej kontrole kvality. Odborníci si všímajú kompetentnú cenovú politiku značky, širokú škálu silentblokov (2 500 odrôd). V roku 2017 sa značka zúčastnila výstavy Expocentre, výrobky majú Slovenská certifikát kvality.

  Používatelia si všimnú pružnosť gumy, silentbloky sú dobré v pákach, po mnoho rokov odolávajú off-road. Iba nie je možné zakúpiť diely JIKIU naraz, čakacia doba sa pohybuje od 1 týždňa do 1 mesiaca.

  Výhody

  • Japonská kvalita;
  • certifikát kvality;
  • široký sortiment výrobkov;
  • prijateľné ceny.

  Nevýhody

  • dlhá čakacia doba na objednávku.

  Miesto pristátia

  Hodnotenie: 3.9

  OPPORTUNITY

  Odštartovacím bodom ruskej značky Tochka Opora bola obyčajná automobilová služba, ktorá bola založená v roku 1998. Firma už neopravuje len autá, ale začala vyrábať aj náhradné diely. Značka bola oficiálne uvedená na trh v roku 2006 a o 10 rokov neskôr dosiahla ročnú produkciu 3 mil. Podrobnosti. Po namontovaní silentblokov na predné zavesenie VAZ je riadenie presnejšie a citlivejšie. lepšia tuhosť zadného zavesenia.

  Originálne puzdrá sa vyznačujú výnimočnou odolnosťou. Táto značka však priťahuje záujem bezohľadných výrobcov, ktorí ponúkajú lacné napodobeniny. Výrobca doteraz nenašiel spoľahlivú ochranu svojich výrobkov pred falšovaním, čo ovplyvnilo miesto v našom rebríčku.

  Výhody

  • trvanlivosť;
  • najlepšia ovládateľnosť na ceste;
  • prijateľná cena;
  • dobrá kvalita.

  Nevýhody

  • tuhosť zadného zavesenia;
  • mnoho falzifikátov.

  TRIAL
 • Hodnotenie: 3.8

  ZADNÝ POZADIE

  V našom rebríčku je ďalšia ruská značka. Ochranná známka

  IAL
 • Spoločnosť IAL začala svoju činnosť v roku 1995, keď šesť talianskych spoločností začalo predávať svoje výrobky pod novou značkou. Nasledovalo partnerstvo s Slovenskou spoločnosťou Carval, ktorá prevzala ochrannú známku v roku 2012. Katalóg IAL ponúka široký sortiment náhradných dielov pre vozidlá VAZ, GAZ, KAMAZ atď. . Okrem silentblokov sú k dispozícii aj diely podvozku, prevodovky a motora. Na všetky výrobky sa vzťahuje záruka výrobcu.

  Odborníci ocenili kvalitu polyuretánových silentblokov, ktoré sú spoľahlivé a majú dlhú životnosť. Náhradné diely sa však stali veľmi drahými a nie všetky obchody ich môžu mať.

  Výhody

  • spoľahlivosť a trvanlivosť;
  • dobrá kvalita;
  • veľký sortiment;
  • záruka výrobcu.

  Nevýhody

  • vysoká cena;
  • Nedostatok náhradných dielov.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: