Porovnanie severnej a južnej časti Goa | Nájdite tú najlepšiu

Goa je fascinujúca časť Indie, ktorú v 70. rokoch objavila generácia hippies. Mimochodom, deti kvetov stále neopustili tieto neuveriteľne krásne miesta a žijú v odľahlých oblastiach v celých obciach. Práve vďaka nim sa Goa stala známou po celom svete a dnes sem prichádzajú tisíce turistov, aby si tu oddýchli. Goa je známa tým, že sa delí na južnú a severnú časť a pre mnohých je otázkou výberu tej správnej. Naši odborníci sa ho pokúsia vyriešiť ešte dnes.

Goa

Podnebie a pláže

Obe indické letoviská sú si z hľadiska podnebia podobné, aj keď s určitými rozdielmi vyplývajúcimi z geografických daností: v rovinatých oblastiach sú nižšie teploty a silnejší vietor, v horských oblastiach je horúcejšie počasie. Tieto miesta sa nachádzajú na juhu aj na severe krajiny. Ideálne obdobie na dovolenku je od polovice októbra do apríla. Horúčavy sú už takmer preč a nikdy neprší.

Pokiaľ však ide o pláže, situácia je úplne iná. Južná Goa je čistejšia a strediská ponúkajú najlepšiu dovolenku na pláži a krásnu scenériu. Pláže v južnej časti Goa sú celé pokryté ľahkým jemným pieskom, ktorý pod nohami zvláštne vŕzga. Sever má však len sivý piesok, ktorý je v niektorých oblastiach takmer čierny (kvôli prímesi sopečného piesku a ílu).

Za zmienku stojí aj počet ľudí na južnej a severnej pláži. V prvom prípade prevládajú tiché, nepreplnené miesta, kde môžete relaxovať a niekedy aj meditovať v samote. Na druhej strane severné štáty oplývajú rušnými a preplnenými plážami, ktoré už dávno obsadili turisti. Mimochodom, nájdete tu aj odľahlé miesta, napríklad dedinu Ashwem na severe.

Infraštruktúra

Medzi severnou a južnou Goa nie je v tomto bode veľký rozdiel. Bez ohľadu na to, kam sa vyberiete (na sever alebo na juh), nájdete tu kvalitné hotely, množstvo kaviarní a reštaurácií s tradičnou a európskou kuchyňou, pekné pláže atď. Dokonca aj v malých dedinkách v okolí väčších letovísk je cestovný ruch pomerne dobre rozvinutý, čo nie je prekvapujúce, keďže turisti sú prakticky jediným zdrojom príjmov väčšiny miestnych obyvateľov.

Ceny v severnej a južnej časti Goa sa však líšia. Na severe sú rozhodne nižšie a v hotelovom sektore prevládajú skromné single hotely (väčšinou 3*), ktoré ponúkajú strednú úroveň služieb.

UPOZORNENIE NA CENU. Severné štáty Indie sú známe ako najaktívnejšie a najvhodnejšie na párty. V samotných hoteloch sa však nekonajú žiadne večierky: všetko sa odohráva na pláži, takže si môžete vychutnať príjemný pokoj vo svojej izbe.

Kuchyňa

Indická kuchyňa

Severná aj južná Goa majú rovnako pestrú stravu s množstvom rýb, morských plodov, všetkých druhov mäsa, zeleniny a ovocia. Vzhľadom na to, že na juhu je veľa reprezentatívnych hotelov, je aj úroveň tamojších stravovacích zariadení veľmi vysoká.

A hoci sever ponúka len malé kaviarne a reštaurácie, tie najlepšie sa nachádzajú práve tam. Medzi ne patrí aj Pousada on the Beach (Calangute). Ďalším gastronomickým zážitkom, ktorý je v severných štátoch jedinečný, je ponuka čerstvo vylisovaných džúsov prakticky na každom rohu. V severnej časti Goa sú bežné centrá s ponukou najmenej 5-7 druhov džúsov z najrôznejších druhov ovocia.

Zábava

Je ťažké rozhodnúť, ktoré letovisko v Indii ponúka najlepší pomer ceny a kvality, pretože každý chce iný zážitok. Čo sa týka zábavy, Severné Goa je v tomto smere samozrejme bezkonkurenčné. Miestne pláže sú hlučné kvôli veľkému počtu ľudí, ktorí sem prichádzajú z celého sveta.

To však neznamená, že južná Goa je nudná – vôbec nie. Táto časť krajiny ponúka všetky druhy vodných radovánok (vrátane aquaparku), relaxáciu v jogových centrách, cyklotrasy. Vo všeobecnosti je však južná Goa najvhodnejším miestom pre pokojné a pohodlné zážitky. Táto možnosť je ideálna pre dovolenku s deťmi.

Prehliadka

Vo všeobecnosti sa Goa nemôže pochváliť širokou škálou atrakcií a tie, ktoré ponúka, sa väčšinou sústreďujú na juhu. Jednou z hlavných atrakcií je rezervácia Kotigao Wildlife Sanctuary, ktorá je nádherne bujnou a nedotknutou džungľou. Za zmienku stojí aj mesto Margao s unikátnymi jaskyňami, ktoré tu pred približne päťsto rokmi vytesali budhistickí mnísi, malebným kostolom Ducha Svätého a miestnou kaplnkou.

Hlavná atrakcia severu – Stará Goa zo 16. storočia – potešenie pre milovníkov historických pamiatok.

Ceny

Niektorí ľudia si myslia, že južné Goa sa od severného Goa líši cenou, a to viac. Ale nie je to tak. Náklady na stravu, atrakcie a výlety sú na severe aj na juhu takmer rovnaké. Hoci vo všeobecnosti platí, že zájazd do južnej Goa stojí viac (kvôli vysokej úrovni hotelov). V opačnom prípade bude výlet do ktoréhokoľvek letoviska v Goa stáť približne rovnako.

Ak to zhrnieme

Zhrnutie všeobecných informácií o letovisku v Indii.

Kritérium hodnotenia

Severná Goa

Južná Goa

Podnebie

Mierne na rovinách, horúce bližšie k horám

Mierne na rovinách, horúce bližšie k horám

Hotelová základňa

Hotely prevažne strednej triedy

Dobre rozvinutá hotelová infraštruktúra

Zábava

Jedinečná príroda, rozmanitosť a lacnosť dobrého jedla a ovocia, nočný život

Jedinečný charakter, rozmanitosť a nízka cena chutných potravín a ovocia

Pláže

Kvalita pláží je priemerná, so sivým a čiernym pieskom

Pláže s bielym pieskom

Zaujímavosti

Malý počet pamiatok

Množstvo historických a prírodných zázrakov

Ceny

Od nízkej po vysokú

Od nízkej po vysokú

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: