10 najlepších kvadrokoptér pod 10000 Euro

*Prehľad tých najlepších od redaktora. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Chcete si kúpiť kvadrokoptéru za málo peňazí? Myslíte si, že to nie je možné? Je pravda, že lietajúce zariadenia s dobrou kamerou si pýtajú citeľné množstvo peňazí. Vo vhodných internetových obchodoch však môžete nájsť mnoho modelov, ktoré stoja menej ako 10000 Euro. Budeme o nich hovoriť v tomto výbere.

Ako si vybrať lacnú kvadrokoptéru?

Ak ste na nákup vyčlenili len 10000 Euro, budete sa musieť obmedziť v mnohých ohľadoch. A budete si musieť preštudovať veľa vlastností, pretože žiadny z modelov nebude absolútne spĺňať všetky vaše očakávania. V tomto cenovom segmente sú napríklad stále zariadenia, ktoré nemajú čip GPS. Mali by sa brať do úvahy len vtedy, ak sa má dron používať ako hračka, najmä ak sa má používať len v interiéri. Ak si kúpite zariadenie s čipom GPS, môžete sa spoľahnúť na jeho automatický návrat na miesto štartu a lepšie udržanie polohy.

Bohužiaľ, ale za 10000 Euro je takmer nemožné kúpiť kvadrokoptéru so senzormi, ktoré by reagovali na výskyt prekážok. V tomto cenovom segmente sa však už nájdu drony s relatívne dobrou kamerou. Avšak aj keď zachytí dobrý obraz v F

  l HD, slušná realizácia stabilizácie neprichádza do úvahy. Upozorňujeme, že nie vždy je možné obraz z kamery prenášať v reálnom čase do smartfónu pripojeného k diaľkovému ovládaniu. Lacné drony to nedokážu, len zapíšu obrázok z fotoaparátu na predinštalovanú pamäťovú kartu. To znamená, že by sa malo lietať len v jeho zornom poli.

  lacné kvadrokoptéry nie sú vybavené výkonným vysielačom. Aj keď je obraz schopný vysielať do vášho smartfónu, dosah bude obmedzený v najlepšom prípade na dvesto alebo tristo metrov. Nehovoriac o dizajne dronu. Ak má kvadrokoptéra fotografovať na akýchkoľvek cestách, mala by byť v ideálnom prípade skladacia. Nie je to však potrebné pre celkom miniatúrne zariadenia, s ktorými sa budú hrať deti.

  Nakoniec by ste mali venovať pozornosť aj času letu. Bohužiaľ, ale veľmi lacné drony sú zvyčajne len päť alebo šesť minút vo vzduchu. Našťastie často používajú ako zdroj energie veľmi lacnú batériu. Nie je teda ťažké kúpiť si sadu s množstvom batérií, ktoré sa budú nabíjať z jedného zdroja napájania. Napriek tomu odporúčame nájsť dron, ktorý dokáže lietať aspoň 10-15 minút, najmä ak sa má používať na fotografovanie alebo videozáznam.

  10 najlepších kvadrokoptér do 10000 Euro

  NomináciaUmiestnenieNázovCena
  10 najlepších kvadrokoptér pod 10000 Euro1Ryže Tello9 441 €
  2Hubsan X4 Star Pro H507A7 500 €
  3Chyby MJX 3H6 480 €
  4WL Toys V606G6 310 €
  5JJRC X1310 999 €
  6Syma X25Pro7 568 €
  7Syma X8SW-D6 160 €
  8Eachine E585 490 €
  9Syma X5UW-D5 287 €
  10Hornet Tinker BNF8 330 €

  Ryže Tello

  Hodnotenie: 4.8

  RYZE TELLO

  Mnohí už počuli o úžasných kvadrokoptérach DJI. Ide o spoločnosť, ktorá vyrába slušné vybavenie, ktoré používajú aj profesionáli. Len niektorí z našich čitateľov však počuli, že výrobca vyrába aj lacné zariadenia. Môže ho obsluhovať dieťa. Konkrétne je to spoločnosť DJI, ktorá vytvára Ryze Tello. Samostatná podznačka tu bola potrebná len preto, aby sa nepoškodila povesť hlavnej značky.

  Tento model je malý a ľahký, a preto ho nie je potrebné registrovať na príslušných úradoch. Má ochranný kryt okolo vrtúľ, takže sa nemusíte obávať budúcich kolízií s rôznymi prekážkami. Škoda len, že otáčanie vrtúľ zabezpečujú kolektorové motory. To znamená, že sú hlučné a spotrebujú viac energie.

  Produkty DJI sa nezaobídu bez kamery. Tu je tiež prítomný. V tomto prípade sa však používa skôr na lietanie FPV ako na nahrávanie videa. Ide o to, že má veľmi skromné rozlíšenie a nedostatok stabilizátora spôsobuje, že obraz je roztrasený. Video sa nahráva v rozlíšení HD pri 30 fps. Výsledok je však v každom prípade lepší ako u konkurenčných dronov v rovnakom cenovom segmente.

  Zariadenie prijíma a vysiela signál prostredníctvom rozšírenej siete Wi-Fi. Bohužiaľ, jeho možnosti nie sú neobmedzené. Ak je „vážna“ technika DJI stabilne riadená aj na vzdialenosť jedného kilometra, v prípade Ryze Tello sa signál stráca na sto metrov a výška letu je všeobecne obmedzená na bod na 30 metrov. Výrobca tiež nevybudoval čip GPS. V dôsledku toho dron nedostal funkciu automatického návratu domov. S takýmto rozsahom sa však nezdá, že by to bol problém.

  Kvadrokoptéra obsahuje barometer, takže nemá problém s udržiavaním výšky. A výrobok je pripravený robiť kotrmelce. Pravdepodobne tie, ktoré sa deťom budú páčiť najviac. Jednoducho zapnite dron, nastavte prepojenie a spustite ho na štart. Čas letu je 13 minút, čo nie je zlé. Prinajmenšom konkurencia sa často nemôže pochváliť ničím podobným.

  Výhody

  • Neexistuje zlý fotoaparát;
  • Slušný čas letu;
  • Obsahuje ochranu vrtule;
  • Dokáže zrýchliť až na 28 km/h;
  • Je k dispozícii na vysielanie obrazu na obrazovku smartfónu;
  • Je možné vykonávať saltá;
  • Robustná konštrukcia;
  • K dispozícii sú barometer a vizuálne snímače polohy.

  Nevýhody

  • Náklon fotoaparátu nie je nastaviteľný;
  • Nie je to veľmi dlhý dosah;
  • Cena nebude vyhovovať každému.

  Hubsan X4 Star Pro H507A

  Hodnotenie: 4.7

  Hubsan X4 Star Pro H507A

  Jedna z najlacnejších kvadrokoptér vybavených GPS. Tento dron dokáže udržať svoju polohu v priestore, keď uvoľníte páku. Prítomnosť navigačného čipu umožňuje návrat na miesto štartu aj po strate signálu. A to sa môže stať pomerne rýchlo, pretože výkon vysielača je nízky a frekvencia 2,4 GHz vám nedáva veľa dôvodov na radosť. V najlepšom prípade kvadrokoptéra lieta do vzdialenosti 300 m a tento výsledok sa dosahuje len niekde v teréne.

  Tento model má vlastnú kameru. Má však priemernú matricu. V tomto ohľade ho možno prirovnať k telefónom s fotoaparátom. Môžete sa spoľahnúť na nahrávanie videa v rozlíšení 720p. Keďže obraz nie je zavesený, bude sa veľmi triasť. Je pekné, že obraz možno prenášať do smartfónu. Ale už na vzdialenosť 100 metrov signál zlyháva, takže sa na túto funkciu veľmi nespoliehajte.

  Zaujímavé je, že pri používaní smartfónu sú k dispozícii niektoré automatické režimy. Môže napríklad sledovať diaľkové ovládanie a lietať okolo vopred definovaných miest. Preto je lepšie nedúfať v dokonalý výsledok. Ale samotná prítomnosť týchto funkcií stále nemôže, ale teší.

  Hmotnosť kvadrokoptéry je 162 g. To znamená, že v skutočnosti ide o hračku, ktorú nie je potrebné registrovať na príslušných úradoch. Svedčí o tom aj batéria, ktorej kapacita je len 550 mAh. Bohužiaľ, plné nabitie trvá len 9 minút letu. Čas nabíjania je viac ako tri hodiny. Stručne povedané, odporúčame kúpiť si sadu s viacerými batériami, aj keď stojí o niečo viac. V krabici s dronom sa štandardne nachádzajú štyri náhradné vrtule, skrutkovač, nabíjačka a batéria.

  Výhody

  • Je tu kamera;
  • Môže odosielať obrázky do smartfónu;
  • Dobré diaľkové ovládanie;
  • Robustný dizajn;
  • Nízke náklady;
  • Zabudovaný navigačný čip.

  Nevýhody

  • Priemerný záznam videa;
  • Dron nemá skladací mechanizmus;
  • Dosah kvadrokoptéry je ešte veľmi potrebný;
  • Minimálna kapacita batérie.

  Chyby MJX 3H

  Hodnotenie: 4.6

  MJX BUGS 3H

  Tento dron je krokom vpred od hračkárskej kvadrokoptéry k poloprofesionálnemu výrobku DJI. Tento model ešte nemá kameru, ale je vybavený kvalitnými a odolnými komutátorovými motormi. Vďaka nim je možné pripojiť akčnú kameru, napríklad GoPro, pomocou závesnej súpravy. V tomto prípade však treba mať na pamäti dve veci. Nemá žiadnu stabilizáciu, takže nemôžete dúfať v dokonalú kvalitu videa. Po druhé, čas letu s kamerou sa výrazne skráti. Ak ho nezapojíte, môžete očakávať 15-17 minút. Mimochodom, používa rýchlu batériu, ktorú si môžete kúpiť za veľmi málo peňazí.

  Podobne ako iné lacné kvadrokoptéry, aj táto využíva komunikáciu na frekvencii 2,4 GHz. Takže má dosah prinajlepšom 300 m. A v skutočnosti je potrebné dron držať ešte bližšie, pretože nie je schopný vysielať obraz na obrazovku smartfónu (ak túto funkciu zapnete v akčnej kamere, zlyhá pri ovládaní). Preto nie je prekvapujúce, že kvadrokoptéra nemusí byť registrovaná príslušnými orgánmi (to je spôsobené jej hmotnosťou iba 230 g).

  Pravdepodobne hlavnou nevýhodou tohto modelu je absencia čipu GPS. Preto dron MJX Bugs 3H nemôže ísť domov. Ak sa od vás vzďaľuje natoľko, že stráca signál, hrozí riziko pádu. Kvadrokoptéra našťastie dostala aspoň barometer. Umožňuje mu automaticky udržiavať výšku. Toto je hlavný rozdiel medzi týmto modelom a jeho predchodcom.

  Výhody

  • Dodáva sa spolu so závesom pre akčnú kameru;
  • Jasná LED dióda na prednej strane;
  • Zabudované komutátorové motory;
  • Je tu barometer;
  • Vysoká rýchlosť letu;
  • Dlhodobý pobyt vo vzduchu;
  • Skvelé diaľkové ovládanie.

  Nevýhody

  • Nie príliš dlhý komunikačný dosah;
  • Mohol by mať čip GPS;
  • Žiadna vlastná kamera.

  WL Toys V606G

  Hodnotenie: 4.6

  WL Toys V606G

  Deti zvyčajne veľmi rýchlo rozbijú svoje hračky. Kúpa kvadrokoptéry sa teda nemusí zdať ako najlepší nápad. Je veľmi jednoduché vyradiť ho z prevádzky nárazom do stromu. Pokiaľ ste si nekúpili WL Toys V606G. Ide o to, že tento model má neštandardné konštrukčné puzdro. V skutočnosti je celá vec ochrannou vrtuľou. To znamená, že pri náraze na prekážku jednoducho nemáte možnosť poškodiť vrtule.

  Podobne ako mnoho iných lacných dronov má aj tento ľahkú plastovú konštrukciu. Keďže výrobca musel šetriť v každom smere, rozhodol sa pre kolektorové motory. Musíte sa zmieriť s tým, že budú robiť veľa hluku a určite nevydržia večne. Rovnako ako ostatné tu preskúmané zariadenia, aj WL Toys V606G používa slabý vysielač. Z toho vyplýva, že dosah nepresiahne 200 m. Pre hračku je to celkom primeraný výsledok.

  Výrobok je vybavený externou kamerou. Samozrejme, jeho rozlíšenie je veľmi nevýhodné. Ak vložíte kartu microSD, získate nahrávanie HD videa. Pripravte sa však na to, že kvalita výsledného materiálu spôsobí len slzy. Preto je najlepšie používať kameru len na pozorovanie letu. Na tento účel sa tu používa kompletný monitor. Je zaujímavé, že v krabici so zariadením sa nachádza aj pamäťová karta, hoci len 4 GB. Dostanete tiež jednu 700 mAh batériu, nabíjačku, čítačku kariet a náhradné vrtule. Takže na prevádzku vysielača stačí samostatne kúpiť batérie AA.

  Takéto lacné kvadrokoptéry zvyčajne trpia extrémne krátkym pobytom vo vzduchu. WL Toys V606G nie je výnimkou. Kolektorové motory majú zvýšenú treciu silu, takže batéria sa vybije po 8 minútach.

  Výhody

  • Je možné spáchať salto;
  • Slušná ochrana vrtúľ;
  • Má fotoaparát;
  • Diaľkové ovládanie je praktické;
  • Nie je to zlá súprava.

  Nevýhody

  • Žiadny navigačný čip;
  • Žiadny barometer;
  • Nie je to najlepšia kvalita videa;
  • Nie príliš dlhý čas letu.

  JJRC X13

  Hodnotenie: 4.5

  JJRC X13

  Táto kvadrokoptéra bola vytvorená podľa vzoru DJI Phantom. Kupujúceho čaká rovnako veľké zariadenie s monolitickým telom. Sľubuje, že odolá aj pomerne silnému vetru. A pod dronom je kamera. Navyše je umiestnený na robustnom zavesení! Elektronická stabilizácia sa snaží zabezpečiť, aby sa obraz nekolísal. Stále však dochádza k určitému skresleniu, čo vedie k strate kvality videa.

  Môže sa zdať, že tento dron je veľmi ťažký. Ale nie, stupnica pod ním ukazuje 450 g. Hneď je jasné, že sa vo vnútri použili rozpočtové komponenty. Nie všetko je však také zlé, ako sa zdá. Po prvé, výrobok má GPS-čip, vďaka ktorému lepšie udržiava bod a vie, ako sa vrátiť do bodu štartu. Po druhé, elektronika dronu poskytuje zákazníkovi niekoľko automatických režimov – napríklad sledovanie diaľkového ovládania a let okolo objektu. Po tretie, výrobca sa rozhodol pre bezkomutátorové motory. Výsledkom je, že kvadrokoptéru nemožno nazvať obzvlášť hlučnou a batéria stačí na 15-16 minút vo vzduchu. To však nie je prekvapujúce, pretože kapacita lítium-polymérovej batérie sa zvýšila na 2200 mAh.

  Stav rozpočtu dronu hovorí o jeho diaľkovom ovládaní. Nechcem povedať, že je nepríjemný na dotyk. Je však napájaný štyrmi batériami AA – konkurenčný model veľkého mena používa namiesto toho nabíjateľnú batériu. Taktiež nepočítajte s tým, že by ste niekde našli náhradné diely pre tento dron. Preto sa odporúča používať ho čo najopatrnejšie. Čo sa týka dosahu, je tiež typický pre túto cenu – približne 300 metrov.

  Opäť upozorňujeme na hmotnosť 450 gramov. Uvádza, že v súlade s Slovenskámi zákonmi si tento dron vyžaduje registráciu. Aj keď sa nemôže pochváliť žiadnym veľkým dosahom.

  Výhody

  • Obrázok môžete preniesť do smartfónu;
  • Slušný čas letu;
  • Používa bezkomutátorové motory;
  • Je tu navigačný čip;
  • K dispozícii sú automatické režimy letu.

  Nevýhody

  • Príliš veľká veľkosť a hmotnosť;
  • Stabilizátor by bol fajn;
  • Nie je to veľmi dlhý dosah;
  • Nie každému sa bude páčiť cena.

  Syma X25Pro

  Hodnotenie: 4.5

  Syma X25Pro

  Ak sa pozriete na názov tohto modelu, zdá sa, že dron je určený na profesionálnu prácu. V skutočnosti to tak samozrejme nie je. Syma X25Pro zostáva hračkou, ktorá by mala osloviť deti. Názov naznačuje len to, že zariadenie je doplnené navigačným čipom, ktorý sa riadi údajmi satelitov GPS. Spolu s barometrom umožňuje kvadrokoptére presnejšie udržiavať bod a nadmorskú výšku. V prípade straty signálu pomáhajú zariadeniu vrátiť sa do bodu štartu.

  O stave hračky svedčia motory, ktoré sú zberačom. Ako viete, tieto motory sú hlučné a energeticky náročné. A nie sú práve večné.

  Telo tohto modelu je vyrobené z bieleho plastu. Dron využíva ako zdroj energie batériu s veľmi vysokou kapacitou. Plné nabitie stačí na to, aby zariadenie zostalo vo vzduchu približne 12 minút. Zaujímavé je, že v tomto bode bude mať majiteľ prístup k rôznym automatickým letovým režimom. Dron môže napríklad sledovať operátora. Dokáže tiež samostatne lietať. Samozrejme, presnosť nebude maximálna, toto nie je kvadrokoptéra od DJI. Ale napríklad drahý konkurent vám neponúkne flip!

  Ak hovoríme o fotoaparáte, je to najslabšia stránka tohto modelu. Nemá gimbal a jeho snímač vyzerá ako z tlačidlového mobilného telefónu. Z tohto dôvodu by sme neodporúčali brať túto kvadrokoptéru na aktívne natáčanie videa.

  Inak je to typický dron pre dieťa. Keďže používa štandard 2,4 GHz a slabý vysielač, dosah nie je väčší ako 180 metrov. Diaľkové ovládanie je napájané štyrmi batériami AA. Budete si ich musieť kúpiť samostatne. Odporúčame vám vziať si batérie, aby ste ich mohli nabiť pomocou príslušného zariadenia – pri pravidelných letoch tak ušetríte značnú sumu peňazí.

  Hmotnosť modelu je 224 g. To umožňuje odregistrovať kvadrokoptéru. Čo sa týka príslušenstva, je celkom dobré. Obsahuje ochranu skrutiek, držiak smartfónu, náhradnú batériu, kábel USB a kolík. Mnohí zákazníci sa zaobídu bez kúpy ďalšej batérie. Mimochodom, čas nabíjania nepresahuje 150 minút.

  Výhody

  • Obrázky je možné vysielať do smartfónu;
  • Veľmi praktické diaľkové ovládanie;
  • Bohaté vybavenie;
  • Čas letu je celkom primeraný;
  • Zabudovaný je čip GPS a barometer;
  • Robenie kotrmelcov je k dispozícii;
  • K dispozícii sú automatické režimy letu.

  Nevýhody

  • Nie je to veľmi dlhý dosah;
  • Nie je vyrobený z najspoľahlivejšieho plastu;
  • Priemerný fotoaparát.

  Syma X8SW-D

  Hodnotenie: 4.4

  SYMA X8SW-D

  Navonok je tento model podobný slávnemu DJI Phantom. Zariadenie je však v skutočnosti hračka. Je určený pre deti, ktoré sa musia prvýkrát v živote naučiť používať dron. Áno, má aj fotoaparát. Jeho rozlíšenie je však len 1 megapixel. Dokáže nahrávať video vo veľmi priemernej kvalite HD. Preto odporúčame používať kameru len na lietanie FPV, keď sa obraz vysiela na obrazovku smartfónu.

  Keďže dron nemá k dispozícii navigačný čip, neočakávajte, že sa v prípade straty signálu automaticky vráti na miesto vzletu. A to sa môže stať veľmi rýchlo, pretože používa mimoriadne slabý vysielač. Najlepší dosah je len 70 m. Zaujímavosťou je, že počas letu je možné vykonávať saltá, keď kvadrokoptéra robí kotrmelce. Potešiť by vás mal aj barometer, vďaka ktorému sa zariadenie snaží udržiavať nadmorskú výšku. Ďalšou dôležitou funkciou dronu je diaľkové ovládanie náklonu kamery.

  Syma X8SW-D sa štandardne dodáva s diaľkovým ovládačom, držiakom na telefón, náhradnými vrtuľami, ochranou skrutiek, kľúčom, skrutkovačom, čítačkou kariet, nabíjačkou a jednou batériou. Odporúčame kúpiť niekoľko náhradných batérií naraz. Skutočnosť, že ich kapacita je veľmi žiaduca. Plné nabitie vydrží v najlepšom prípade 9 minút letu. Nabíjanie batérie trvá 150 minút.

  Výhody

  • Má zabudovaný barometer;
  • Môžete ovládať náklon fotoaparátu;
  • K dispozícii sú žabky;
  • Praktické diaľkové ovládanie;
  • Je bohato vybavená.

  Nevýhody

  • Dron je príliš veľký;
  • Priemerná kvalita videa;
  • Minimálny rozsah;
  • Nízka kapacita batérie;
  • Žiadny navigačný čip.

  Eachine E58

  Hodnotenie: 4.3

  EACHINE E58

  Kvadrokoptéra pripomína špičkové skladacie modely DJI. Rozdielom je výrazne zjednodušený fotoaparát, ktorého rozlíšenie tu nepresahuje 2 megapixely. Výrobca ho tiež neumiestnil na kvalitný záves, ktorý by stabilizoval obraz. Výsledkom je video v rozlíšení 720p, ale so znateľným chvením a prenosom všetkých náklonov dronu.

  Tento model sa dodáva s pevným puzdrom. Aby ste ho mohli umiestniť, musíte sklopiť nosníky. V tomto momente si uvedomíte, že výrobok je vyrobený z tenkého a nie najodolnejšieho plastu. Je však veľmi ľahký. Váha pod ním ukáže iba 94,8 g! To znamená, že sa nevyžaduje registrácia na príslušných Slovenskách úradoch. Svedčí o tom aj dosah dronu. Ide o to, že dron môžete spustiť len v priamej viditeľnosti, pretože signál sa začína strácať už na vzdialenosť 100 metrov.

  Eachine E58 obsahuje barometer. Tento konštrukčný prvok umožňuje udržať nadmorskú výšku. Je nešťastné, že výrobca navigačných čipov nešetril. Výsledkom je, že po stlačení tlačidla „Return Home“ na diaľkovom ovládači sa kvadrokoptéra bude riadiť svojimi predchádzajúcimi činnosťami, ktoré zostanú v pamäti. A nie vždy pomôže vrátiť sa presne na miesto štartu. To je však problém väčšiny lacných dronov.

  Napriek nízkej cene dokáže zariadenie nielen zapisovať video na pamäťovú kartu. Je možné ho vysielať aj priamo počas letu. Kvalita obrazu je však veľmi nedostatočná a na vzdialenosť 30 metrov hrozí, že sa signál úplne stratí.

  Použitá batéria má kapacitu 500 mAh. Vydrží to len 9 minút letu, hoci motory sú bezkefkové a majú nízke trenie. Našťastie sa dodáva s tromi batériami. Získate aj nabíjačku batérie, ktorá funguje 70 minút. Okrem toho sa v krabici nachádzal pár náhradných vrtúľ, skrutkovač, spomínané puzdro a diaľkové batériové napájanie.

  Výhody

  • Používa sa skladacia konštrukcia;
  • Malé rozmery a hmotnosť
  • Dodáva sa s tromi batériami a puzdrom;
  • Za túto cenu to nie je zlý fotoaparát;
  • Snaží sa vrátiť na miesto štartu;
  • Je tu barometer.

  Nevýhody

  • Skromný rozsah;
  • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
  • Plast sa nedá nazvať spoľahlivým.

  Syma X5UW-D

  Hodnotenie: 4.2

  Syma X5UW-D

  Čínska spoločnosť Syma je známa svojimi kvadrokoptérami, ktoré sú určené pre deti. Syma X5UW-D je skôr hračka ako pracovný nástroj. Aj keď má fotoaparát. Skutočnosť, že má veľmi skromné rozlíšenie 1 megapixel, takže ho nechcete používať na fotografovanie. Nehovoriac o nahrávaní videa, ktoré je v rozlíšení HD pri 15 fps. To všetko vám dáva najavo, že kamera je tu namontovaná výlučne na let FPV, keď sa obraz prenáša na obrazovku vášho smartfónu. Zaujímavosťou je, že výrobca implementoval diaľkovo ovládanú náklonovú kameru – funkciu, ktorá sa v lacných kvadrokoptérach vyskytuje len zriedkavo.

  Hmotnosť tohto modelu je 132 gramov. Samozrejme, nemusí sa nikde registrovať. Telo je vyrobené z plastu. Musím povedať, že celkom spoľahlivo. Recenzie ukazujú, že mnohé kvapky nemajú vplyv na jeho stav. Poškodiť sa môžu len vrtule. To však nie je problém, pretože sada sa dodáva so štyrmi náhradnými vrtuľami.

  Rovnako ako všetky kvadrokoptéry pre deti nedokáže lietať veľmi ďaleko. Signál sa začína strácať približne na 80 metroch. A nepočítajte s tým, že by ste sa vo vzduchu zdržali dlhší čas. Použitá batéria má kapacitu 500 mAh a vyčerpá sa za 7 minút. Upokojujúce je, že zariadenie vie udržiavať nadmorskú výšku – za to by ste mali poďakovať zabudovanému barometru.

  Zostáva dodať, že dron sa môže pochváliť bohatým balíkom. V krabici nájdete kryt vrtule, diaľkové ovládanie, držiak na smartfón, skrutkovač a kábel USB. Je škoda, že nie sú k dispozícii ďalšie batérie. Ich cena je však smiešna, takže si môžete kúpiť batérie samostatne.

  Výhody

  • Obrázky je možné vysielať do smartfónu;
  • Flip je k dispozícii;
  • Má barometer;
  • Zabudovaný vizuálny snímač polohy;
  • Nie je to zlý balík;
  • K dispozícii je diaľková zmena uhla kamery.

  Nevýhody

  • Skromný rozsah;
  • Žiadny čip GPS;
  • Minimálna kapacita batérie;
  • Priemerný fotoaparát.

  Hornet Tinker BNF

  Hodnotenie: 4.2

  X5UW-D JE SKÔR HRAČKA AKO PRACOVNÝ NÁSTROJ

  Chcete dať svojmu dieťaťu kvadrokoptéru, ktorú môže spustiť priamo doma? V tomto prípade by ste potrebovali model s ochranou proti zaskrutkovaniu. Má byť tiež pomerne malý. Dobrou voľbou môže byť napríklad Hornet Tinker. Tento dron má k dispozícii telo vyrobené z priesvitného modrého plastu. Jeho rozmery sú také, že sa ľahko zmestí do dlane. Hmotnosť nepresahuje smiešnych 31 gramov. Tento dron si samozrejme nevyžaduje registráciu.

  Napriek svojej malej veľkosti má výrobok fotoaparát. Je zjavne porovnateľný s tým, čo sa dáva do tlačidlových telefónov. Nebráni vám to však v užívaní si letu FPV. Aspoň v interiéri. Mimo neho rýchlo zistíte slabinu tu použitého vysielača, ktorá spôsobuje stratu signálu po prekonaní niekoľkých desiatok metrov. A tento model vystraší aj ten najslabší vánok.

  Výrobok používa malé vrtule. Otáčajú sa však veľmi rýchlo a majú tendenciu poškodzovať televízory a iné spotrebiče. Preto výrobca vybavil vrtule ochranou. Pokiaľ ide o motory, predvídateľne sa ukázalo, že sú zberateľské. Jeho malé rozmery tiež bránili použitiu veľkokapacitnej batérie. V dôsledku toho musíte používať batériu s kapacitou 260 mAh. Plné nabitie stačí len na 4 minúty letu. Našťastie by nákup ďalších batérií nemal príliš ovplyvniť váš rozpočet. Čo sa nedá povedať o kúpe diaľkového ovládania. A to jednoducho nie je dodávaný s! Budete musieť hľadať nejaký Taranis X9D. Príslušenstvo si však môžete vybrať podľa vlastných potrieb.

  Výhody

  • Malá veľkosť a hmotnosť;
  • Dokonalá ochrana vrtúľ;
  • K dispozícii je aj FPV lietanie;
  • Roztomilý dizajn.

  Nevýhody

  • Dodáva sa bez diaľkového ovládania;
  • Vysoké náklady;
  • Lietajú len vo vnútri;
  • Skromný fotoaparát;
  • Rýchle vybíjanie batérie.

  Zhrnutie

  Ak ste si prezreli náš výber kvadrokoptér do 10 000 Euro, už ste si uvedomili, že keď si ju kúpite, budete v každom prípade značne obmedzení. Bohužiaľ v tomto cenovom segmente nie sú žiadne slušné modely. Ak sú vybavené dobrou kamerou, budú nainštalované na pevnom zavesení, čo spôsobí nepohodlie pri prezeraní obrazu. Takéto lacné drony možno pokojne nazvať detskými dronmi, pretože môžu vyhovovať len dieťaťu. A nebude hrať s takýmto zariadením na dlhú dobu. Preto odporúčame nešetriť, ak ste sa náhle rozhodli vybrať si kvadrokoptéru sami. A nezabudnite si pozrieť naše ďalšie drony, ktoré sme vybrali už v iných cenových segmentoch.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: