10 najlepších slúchadiel s aktívnym potláčaním hluku

Čoraz viac ľudí používa slúchadlá aj mimo domova. A s čím sa stretávajú napríklad vo verejnej doprave?? Presne tak, s cudzím hlukom. Bzučanie v podzemí môže prekrývať hudbu, najmä ak používate slúchadlá cez uši, a nie špunty do uší. Tento problém rieši systém aktívneho potlačenia hluku. V mnohých modeloch však nefunguje dostatočne – hudba je doplnená niektorými zbytočnými zvukmi, ktoré dráždia viac ako ostatní ľudia. Preto sme sa rozhodli povedať vám o slúchadlách s najlepším systémom potlačenia hluku. Modely, ktoré sme skontrolovali, tiež znejú takmer dokonale.

Najlepšie hodnotené slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku

ue Wireless 2
NomináciaMiestoNázovCena
Rebríček najlepších slúchadiel do uší s aktívnym potláčaním hluku1Sony WH-1000XM423 570 €
2Bose QuietComfort 3514 990 €
3Sony WH-XB900N13 050 €
4Sony WH-1000XM321 490 €
5Bowers Wilkins PX26 990 €
6JBL Tune 600BTNC5 978 €
7

lantronics Backbeat Pro 2

16 983 €
Najlepšie slúchadlá do uší s aktívnym potláčaním hluku1Sennheiser Momentum

17 981 €
2Sony WF-1000XM311 838 €
3Slúchadlá do uší HONOR Magic5 737 €

Sony WH-1000XM4

Hodnotenie: 4.9

Sony WH-1000XM4

Spoločnosť Sony už roky vyrába najlepšie zvukové produkty. To platí aj pre slúchadlá. Japonci ich ako jedni z prvých vybavili systémom aktívneho potlačenia hluku. A s každým modelom sa zlepšuje. Sony WH-1000XM4 je takmer dokonalý. Ak si v lietadle zapnete slúchadlá, úplne zabudnete na okolitý hluk. Dokonca hrozí, že zaspíte, najmä ak si nezačnete púšťať hudbu!

Tento model sa nijako zvlášť nelíši od tretej revízie, ktorá vyšla rok predtým. Aspoň navonok. Zmeny sú čisto elektronické. Slúchadlá sa ešte lepšie aktivovali pri potláčaní hluku a majú ešte lepší zvuk. Ale nedúfajte v dokonalosť tohto plánu. Všetky slúchadlá do uší s týmto systémom majú tendenciu zatieniť jednu alebo druhú frekvenciu – tieto nie sú výnimkou. Milovníci hudby sa však na tieto zariadenia zvyčajne ani nepozrú.

Sony WH-1000XM4 žiada takmer 30k za. Euro. Bezpochyby je to drahé. Chápete však, že platíte za najlepšiu technológiu spomedzi tých, ktoré majú výrobcovia slúchadiel v súčasnosti k dispozícii. A skvelá výdrž batérie – na plné nabitie vydržia slúchadlá hrať až 38 hodín. Ako ste už pochopili, sú bezdrôtové. Mohlo to ovplyvniť kvalitu zvuku. Nie však v tomto prípade, pretože príslušenstvo získalo podporu pre moderné kodeky a najnovšiu verziu Bluetooth. Ak vlastníte vlajkový smartfón, čaká vás niečo zaujímavé!

Synchronizácia sa tu výrazne zrýchľuje, pretože čip NFC sa dá na tento účel ťuknúť. Pokiaľ ide o pripojenie nabíjačky, na puzdre je praktický konektor USB typu C. Slúchadlá môžete používať aj v káblovom režime. Skvele sa hodí, keď chcete prehrávať hudbu na prenosných zariadeniach, ktoré nemajú Bluetooth.

Ak ste ochotní minúť za slúchadlá takmer akúkoľvek sumu, Sony WH-1000XM4 je pre vás riešením. V súčasnosti je to vaša najlepšia voľba. O tomto modeli sa toho dá povedať veľa a má množstvo funkcií. Nespomenuli sme napríklad možnosť používať slúchadlá ako náhlavnú súpravu. A mikrofóny, ktoré sú tu prítomné, ako ste už pochopili, sú tiež veľmi kvalitné.

Výhody

 • Pohodlný dizajn;
 • Použitý konektor USB typu C;
 • Môžete ich používať ako náhlavnú súpravu;
 • K dispozícii je káblové pripojenie;
 • Zabudované moduly Bluetooth 5.0 a NFC;
 • Na plné nabitie pracuje 30-38 hodín;
 • Dokonalý systém aktívneho potlačenia hluku;
 • Zostavené z vysokokvalitných komponentov;
 • Extrémne široký rozsah prehrávaných frekvencií.

Nevýhody

 • Nie je zavedené rýchle nabíjanie;
 • Veľmi vysoké náklady;
 • Existujú chybné príklady.

ose QuietComfort 35

Hodnotenie: 4.8

Bose QuietComfort 35

Veľmi drahé slúchadlá, ktoré patria k plnohodnotným typom. To znamená, že úplne zakryje aj tie najväčšie uši. Umožňuje vám uniknúť vonkajšiemu hluku aj bez aktivácie funkcie. Cez náušníky prejdú len tie najhlasnejšie zvuky, napríklad hukot lietadla alebo človeka v metre. Aktívne potláčanie hluku je navrhnuté tak, aby tieto zvuky prehlušilo. Funguje s dvoma mikrofónmi; na kvalitu implementácie tejto funkcie nie sú žiadne sťažnosti. Ide o jeden z mála modelov, ktorý funguje perfektne aj bez zapnutej hudby – niektorí zákazníci si redukciu hluku aktivujú len na zaspávanie vo vlaku alebo lietadle, pretože na to je dobré úplné ticho.

Rovnako ako väčšina tu preskúmaných slúchadiel, aj model s názvom Bose QuietComfort 35 využíva bezdrôtovú technológiu Bluetooth na pripojenie k smartfónu. Prvá synchronizácia sa vykoná čo najrýchlejšie – proces urýchľuje čip NFC. Bohužiaľ nepodporujú kodek aptX, takže si nerobte nádeje na dokonalý zvuk. Najhoršie dojmy zostávajú z horných frekvencií. Je dobré, že je k dispozícii vstup pre 3,5 mm audio kábel. Kvalita zvuku sa však pri káblovom pripojení príliš nezvýši. Mnohí zákazníci uvádzajú, že by si priali, aby takéto drahé slúchadlá mali výrazne lepší zvuk.

Je nemožné nepriznať, že v určitých momentoch môže audio kábel stále zachrániť. Hovoríme o prípadoch, keď používateľ zabudne nabiť vstavanú batériu náhlavnej súpravy. Ak je batéria plne nabitá, môžete počítať so 16-20 hodinami zvuku.

Výrobok je pomerne ťažký. Ale ktoré iné slúchadlá plnej veľkosti vážia menej ako 310 gramov?? A nezabudnite, že tento zástupca nášho hodnotenia obsahuje mikrofóny – umožňujú vám uniknúť nielen pred vonkajším hlukom, ale aj telefonovať. Je zaujímavé, že párovanie je tu implementované. Ďalším zaujímavým „čipom“ je časovač na odpojenie. Používateľ má k dispozícii aj niekoľko ďalších funkcií – vyhľadajte ich v aplikácii Bose Connect.

Veľká veľkosť tejto náhlavnej súpravy sa vám bude páčiť. Vďaka tomu, že uši úplne zapadajú dovnútra, čoskoro získate pocit, že máte niečo na hlave. Už len pre jeho ideálny dizajn sa oplatí zaobstarať si slúchadlá Bose QuietComfort 35. Slovo „comfort“ v názve príslušenstva nie je nadarmo. Snažte sa však nájsť také za relatívne nízku cenu – neutrácajte za takéto slúchadlá viac ako 25 tisíc. Predvolená cena slúchadiel plnej veľkosti je trochu vysoká.

Výhody

 • Pohodlné nosenie na hlave;
 • Stabilný výkon Bluetooth;
 • Je možné káblové pripojenie;
 • Čip NFC je súčasťou balenia;
 • Dodáva sa s puzdrom;
 • Rozšírené funkcie s aplikáciou Bose Connect.

Nevýhody

 • Dlhý čas nabíjania;
 • Vysoké frekvencie sú silne prekreslené;
 • Aktívne potláčanie hluku nepomáha pri telefonovaní;
 • Hlasové pokyny len v angličtine.

Sony WH-XB900N

Hodnotenie: 4.8

Sony WH-XB900N

Mnoho ľudí je ochotných minúť menej ako 15 tisíc na slúchadlá cez uši. Cena je . A aj pri tejto cene vyžadujú takmer maximálny výkon. Našťastie existujú modely, ktoré to určite zvládnu. Náhlavná súprava Sony WH-XB900N nemá žiadne veľké nevýhody, napríklad. To však neznamená, že neexistujú žiadne nevýhody. Jednoducho sa s nimi dá žiť.

Začnime však pozitívami. Slúchadlá majú robustnú a pevnú konštrukciu. Môžete si byť istí, že prežije veľa pádov. Okrem toho si dlho zachováva svoj predajný vzhľad. Ušné vankúšiky úplne zakrývajú uši používateľa, už tým ho len čiastočne chránia pred vonkajšími zvukmi. A so zapnutým aktívnym potlačením hluku môžete byť úplne ticho. Je však lepšie, ak si zároveň pustíte nejakú hudbu, pretože príslušenstvo je navrhnuté práve na to. Najlepší zážitok budú mať tí, ktorí majú smartfón s podporou digitálneho kodeku aptX HD, ktorý tieto slúchadlá bez problémov rozpoznajú. V tomto prípade sa elektronika snaží zo 40 mm membrán vyžmýkať všetko, čo sa dá.

Ak vaše zariadenie nepodporuje moderné kodeky, nevadí. Slúchadlá totiž nemusíte pripájať cez Bluetooth 4.2. Súčasťou balenia je 1,2 metra dlhý kábel, ktorý možno použiť namiesto káblového pripojenia.

Zaujímavosťou je, že čip NFC možno použiť na bezdrôtové pripojenie. Tým sa výrazne urýchli prvá synchronizácia. Pokiaľ ide o výdrž batérie, dosahuje 30 hodín. Neuveriteľný výsledok! Na dobíjanie sa používa konektor USB typu C. Je radosť ho používať, pretože sa používa najjednoduchšie. Poteší vás aj to, že príslušenstvo podporuje rýchle nabíjanie. Len 10 minút po pripojení sieťového adaptéra poskytuje 60 minút prehrávania zvuku!

Tieto slúchadlá sú plnej veľkosti, a preto sú pomerne ťažké – stupnica pod nimi ukazuje 254 g. S určitým odstupom to možno označiť za nevýhodu. Oveľa väčším sklamaním je umiestnenie mikrofónov. Všetky sú na prednej strane, čo spôsobuje, že ich vietor pri chôdzi rozfúkava. Systém potlačenia hluku sa snaží vytvoriť „biely šum“, ale výsledok je sklamaním – tieto zvuky sú jasne počuteľné. Z tohto dôvodu je lepšie tento systém vo vonkajšom prostredí vypnúť. V niektorých prípadoch sa tiež stáva, že v úplnom tichu je v ľavom ušnom poháriku znateľný nadmerný hluk spôsobený rušením z „modrého zuba“. Nenápadné počúvanie hudby, na rozdiel od audiokníh a podcastov.

Výhody

 • Široký rozsah reprodukovaných frekvencií;
 • Možné sú režimy káblového pripojenia aj Bluetooth;
 • K dispozícii je podpora moderných digitálnych kodekov;
 • Čip Bluetooth je zabudovaný;
 • Môžete ho používať ako náhlavnú súpravu;
 • Používa pohodlný skladací dizajn;
 • Dobrá objemová rezerva;
 • Konektor USB typu C je zabudovaný;
 • Veľmi dlhá výdrž batérie;
 • Zavedené je rýchle nabíjanie.

Nevýhody

 • Vo vonkajšom prostredí je najlepšie vypnúť systém redukcie hluku;
 • Nepoužíva sa najnovší štandard Bluetooth;
 • Pri pripojení k počítaču sa vyskytli určité problémy.

Sony WH-1000XM3

Hodnotenie: 4.8

Sony WH-1000XM3

Ďalšie slúchadlá plnej veľkosti v našom hodnotení. Mnohí odborníci ho považujú za etalón vo svete produktov s aktívnym potlačením hluku. Je potrebné priznať, že táto funkcia tu funguje najlepšie. Zapnite potlačenie hluku a v metre, lietadle ani nikde inde nebudete nič počuť. Dokonca sa môžete prejsť popri železničnom tobogane, kde do seba narážajú autá.

Tento model sa pripája k vášmu smartfónu alebo inému prenosnému zariadeniu cez Bluetooth. Spoločnosť Sony preto zaviedla podporu kodekov AptX a AptX. Ak váš smartfón zvláda aj tieto kodeky, budete môcť počúvať zvuk v kvalite CD. Nemá teda zmysel počúvať hudbu vo formáte MP3 – okamžite budete počuť nepríjemné nuansy kompresného efektu.

Za príjemný bonus možno považovať čip NFC, ktorý výrazne urýchľuje synchronizáciu. Pozlátený 3,5 mm jack vyzerá oveľa užitočnejšie. Umožňuje používať slúchadlá, aj keď je ich batéria vybitá. Zvukový kábel budú pravidelne používať aj ľudia, ktorí majú jednoduchý smartfón bez zvukového procesora a podpory kodeku AptX. Vďaka káblu s dĺžkou 1,2 m, ktorý je súčasťou balenia, budete v drvivej väčšine prípadov počuť klaksón auta alebo výkriky okoloidúcich.

Vnútri použitých náušníkov sú obvyklé 40 mm membrány. Niekde vo vnútri slúchadiel sa nachádza aj batéria s veľmi vysokou kapacitou. Plné nabitie vydrží 35 hodín. Aspoň to tvrdí výrobca. V praxi všetko závisí od kvality signálu Bluetooth, okolitého šumu a, samozrejme, od hlasitosti zvuku. V každom prípade však získate takmer rekordnú výdrž batérie.

Zaujímavou funkciou produktu je rýchle prepnutie do režimu priestorového zvuku. Vďaka tomu môžete používať slúchadlá na bicykli, aby ste určite počuli blížiaci sa klaksón auta alebo výkrik okoloidúceho.

Na základe nášho opisu sa zdá, že náhlavná súprava je dokonalá. Bohužiaľ, toto nie je slovo, ktoré môžete použiť pre akékoľvek slúchadlá s aktívnym potlačením hluku. Tento zástupca tohto hodnotenia je príliš drahý – v Slovenskách obchodoch zaň žiadajú aspoň 30 tis. Euro. Znepokojujúca je aj skutočnosť, že zosilnenie basov a niektoré ďalšie užitočné funkcie sa prepínajú na zastaraný kodek SBC. Ďalšiu nevýhodu si všimnú ľudia, ktorí používajú slúchadlá vonku pri teplotách pod bodom mrazu – snímač na pravom uchu v takýchto podmienkach jednoducho odmieta fungovať! Nie každému sa budú páčiť hlasové výzvy pre každú zmenu úrovne redukcie hluku – nemôžete ich vypnúť, takáto položka nie je ani v proprietárnej aplikácii. Mimochodom, spustenie programu naozaj spotrebuje smartfón batérie – to je tiež stresujúce.

Výhody

 • Je tu čip NFC, ktorý urýchľuje synchronizáciu;
 • Dobrá kvalita zvuku;
 • Stabilné pripojenie Bluetooth;
 • Možno pripojiť aj zvukový kábel;
 • Veľmi dlhá výdrž batérie;
 • K dispozícii je podpora kodeku AptX;
 • Optimalizácia atmosférického tlaku je implementovaná;
 • Aplikácia umožňuje využívať ďalšie funkcie;
 • Dodáva sa s puzdrom.

Nevýhody

 • Niektoré hlasové upozornenia sú otravné;
 • Nabíjanie trvá tri hodiny;
 • Dotykové ovládanie prestáva fungovať v chlade.

owers Wilkins PX

Hodnotenie: 4.7

Bowers Wilkins PX

Ďalšie slúchadlá Bluetooth, ktoré podporujú káblové pripojenie. Patria k typu slúchadiel cez uši. Veľkosť je pomerne veľká a môžete to povedať hneď podľa vzhľadu maximálnej spoľahlivosti. Tieto slúchadlá sa pravdepodobne nerozbijú ani po páde na zem z ľudskej výšky. Nevýhodou tejto konštrukcie je veľká hmotnosť – dosahuje 335 gramov.

Rovnako ako ostatné slúchadlá recenzované v tomto článku, aj Bowers Wilkins PX sú bezdrôtové. Vnútri je batéria s kapacitou 850 mAh. Výrobca tvrdí, že batéria vydrží plne nabitá 22 hodín. V praxi to veľmi závisí od použitého kodeku, hlasitosti zvuku a niektorých ďalších faktorov. V každom prípade je však aj 15 hodín vynikajúci výsledok, ktorý vám umožní nepoužívať nabíjačku celý týždeň (ak nepočúvate hudbu celý deň).

Mikrofón sa tu používa nielen na implementáciu systému aktívneho potlačenia hluku. Môžete hovoriť cez mobilný telefón a osoba, s ktorou hovoríte, vás bude dobre počuť. Synchronizácia so smartfónom cez Bluetooth 4.1. Šialene šťastný, že výrobca obdaril tieto slúchadlá podporou kodeku AptX HD. Ak máte vlajkový smartfón, je veľká šanca, že bude streamovať hudbu do slúchadiel v kvalite CD! Majiteľom nekomplikovaných zariadení odporúčame vynechať bezdrôtovú metódu a použiť priložený kábel. V tomto prípade budete počuť maximum, ktoré dokážu použité 40 mm membrány.

Elektronika slúchadiel je vybavená tromi environmentálnymi filtrami, ktoré umožňujú čo najpresnejšie fungovanie systému aktívneho potlačenia hluku. Odborníci však poznamenávajú, že v tomto ohľade je výrobok stále horší ako vyššie uvedené modely. Mimochodom, výrobca odporúča stiahnuť si jeho aplikáciu, aby ste mohli využívať ďalšie funkcie – nefunguje dokonale na všetkých smartfónoch.

Výhody

 • Balenie obsahuje puzdro;
 • Je možná prevádzka cez Bluetooth;
 • Používa sa odpojiteľný kábel;
 • Dlhá životnosť batérie;
 • Je implementovaná podpora kodeku AptX HD;
 • Dobrá kvalita zvuku;
 • Pekné fyzické tlačidlá.

Nevýhody

 • Slúchadlá sú pomerne ťažké;
 • Žiadny skladací mechanizmus;
 • Aplikácia ešte zďaleka nie je dokonalá.

JBL Tune 600BTNC

Hodnotenie: 4.7

JBL Tune 600BTNC

Slúchadlá sú k dispozícii v štyroch farebných verziách, majú plastový kryt a sú pomerne ľahké. Presnejšie povedané, na hlave budete musieť nosiť 173-gramové príslušenstvo. Táto náhlavná súprava je taká ľahká, že nepotrebuje žiadne ozdoby. Dokonca aj náušníky majú pomerne malý priemer, čo im bráni úplne obklopiť vaše uši. Nebyť systému aktívneho potláčania hluku, určite by ste trpeli vonkajšími zvukmi. Najmä pri používaní JBL Tune 600BTNC vonku alebo vo verejnej doprave.

Tento model je ideálny na použitie mimo domu a práce. Ide o to, že sa synchronizuje so smartfónom cez Bluetooth, aj keď nie v najnovšej verzii. Audio kábel je však v súprave stále prítomný – v prípade potreby k nemu môžete pripojiť slúchadlá. Takéto želanie môže vzniknúť v prípade, že sa kvalita zvuku pri používaní „modrého zuba“ nezdala byť príliš dobrá. Káblové pripojenie pomáha aj vo chvíli, keď sa zabudovaná batéria vybíja. To sa však stane až po približne 12 hodinách prehrávania hudby. A to so zapnutou technológiou potlačenia hluku! Bez nej je však výdrž batérie takmer dvojnásobná! Nabíjanie slúchadiel trvá len niekoľko hodín.

Ako ste už pochopili, toto príslušenstvo možno používať ako náhlavnú súpravu. Hovor sa prijíma a hlasitosť sa nastavuje stlačením príslušných tlačidiel. Pokiaľ ide o kvalitu zvuku, je celkom slušná. Dokonca aj s pripojením Bluetooth. Slúchadlá vás zaujmú svojím širokým frekvenčným rozsahom a môžu sa pochváliť citlivosťou až do pôsobivých 100 dB/mW. Odpor, ak máte záujem, je menší ako 32 ohmov.

Rovnako ako všetky ostatné zariadenia JBL, aj tieto slúchadlá sú aktívne falšované čínskymi spoločnosťami. Preto neodporúčame naháňať sa za nízkou cenou. V opačnom prípade riskujete, že si kúpite nie zle vyzerajúcu kópiu, ktorá vás určite nepoteší kvalitou zvuku. Cena originálnych slúchadiel JBL Tune 600BTNC sa zvyčajne pohybuje okolo 7 000 eur. očakávať takúto cenovku.

Výhody

 • Je možné káblové pripojenie a pripojenie Bluetooth;
 • Robustný dizajn;
 • Veľmi vysoká citlivosť;
 • Môžete ho používať ako náhlavnú súpravu;
 • Systém aktívneho potlačenia hluku je dobre implementovaný;
 • Slúchadlá sú malé a ľahké;
 • K dispozícii sú štyri farebné varianty;
 • Dlhá životnosť batérie.

Nedostatky

 • Používa konektor micro-USB;
 • Ušné vankúšiky nemôžu úplne zakryť uši;
 • Používa starší štandard Bluetooth 4.1;
 • Dodaný audio kábel je nekvalitný.

Plantronics Backbeat Pro 2

Hodnotenie: 4.7

Plantronics Backbeat Pro 2

Tento zástupca nášho hodnotenia sa líši od nižšej ceny konkurencie. Tieto slúchadlá si môžete kúpiť za 12-15 tisíc. V závislosti od toho, ktorého online predajcu si vyberiete. Zároveň sa tento model v mnohých ohľadoch prakticky nelíši od drahších produktov. Funguje aj cez Bluetooth. Sú tiež vybavené 3,5 mm audio konektorom na puzdre, ktorý vám umožní používať káblové pripojenie, ak sa vám vybije batéria. Podporuje dokonca aj kodek AptX! Skrátka, kupujúci sa môže spoľahnúť na vysokú kvalitu zvuku bez ohľadu na spôsob pripojenia. Samozrejme, za predpokladu, že je k dispozícii dobrý zdroj zvuku. Je hlúpe pokúšať sa pripojiť takéto slúchadlá k jednoduchému mobilnému telefónu na počúvanie komprimovaných súborov MP3.

Zaujímavosťou je, že zariadenie Plantronics Backbeat Pro 2 má zabudovaný čip NFC. To znamená, že párovanie sa dá urýchliť – pripojenie k smartfónu trvá len niekoľko sekúnd. Pokiaľ ide o výdrž batérie, výrobca uvádza 24 hodín. Po úprave pre vyšší objem a niektoré ďalšie faktory je výsledok 18-20 hodín. Vynikajúci výsledok!

Nabíjanie trvá tri hodiny. Toto je zatiaľ štandard pre tieto slúchadlá. Niektoré modely nepochybne podporujú rýchle nabíjanie, ale zvyčajne buď nemajú aktívne potlačenie hluku, alebo majú mizerný zvuk – prinajmenšom nie dosť dobrý na to, aby sa dostali do nášho rebríčka.

Napriek veľkokapacitnej batérii vo vnútri vážia slúchadlá 289 g. Nie je to zlé na dizajn plnej veľkosti! Upozorňujeme, že výrobca dal svojmu výtvoru veľmi mäkké náušníky, v dôsledku čoho sa slúchadlá môžu pochváliť tesným uchytením. Niektorí ľudia však v recenziách píšu, že aj príliš hustý – tento model tlačí na uši. Je však ťažké odmietnuť, pretože v tomto cenovom segmente je takmer nemožné nájsť iné slúchadlá s potlačením šumu, ktoré by zneli rovnako dobre.

Výhody

 • Dodávajú sa s jednoduchým puzdrom na prenášanie;
 • K dispozícii je podpora kodeku AptX;
 • Možnosť káblového pripojenia;
 • Funkcia luetooth funguje bez problémov;
 • Zabudovaný čip NFC;
 • Extrémne dlhá výdrž batérie;
 • Nie tak drahé.

Nevýhody

 • Ergonómia nebude vyhovovať každému;
 • Informačné správy sú príliš dlhé;
 • Senzory na odstránenie slúchadiel z hlavy je najlepšie okamžite deaktivovať;
 • Niektoré modely stále nemajú potlačenie hluku.

Najlepšie slúchadlá do uší s aktívnym potláčaním hluku

Sennheiser Momentumue Wireless 2

Hodnotenie: 4.9

Sennheiser Momentum<tr></div><p>ue Wireless 2″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/2116666193471-9310.jpg“ height=“421″ title=“Sennheiser Momentum</p><tr>ue Wireless 2″><p>Špičkové slúchadlá Sennheiser boli vyrobené výlučne z prémiových materiálov. Ich kryt a puzdro sú vyrobené z lešteného hliníka, ktorý sa vyznačuje minimálnou hrúbkou a hmotnosťou. Umiestnenie do puzdra bolo veľmi pohodlné – proces sa vykonáva bez toho, aby ste sa pozerali. Náhlavná súprava má vo vnútri pokročilú elektroniku. Využíva najmä bezdrôtový modul Bluetooth 5.1. Netreba pripomínať, že hoci sa táto verzia modrého zuba nenachádza v každom smartfóne?</p><p>Tieto slúchadlá majú veľmi slušnú hlasitosť. Svedčí o tom aj citlivosť, ktorá je 107 dB. Nehovoriac o prepracovanom zvukovom obraze. Použité reproduktory sú pripravené na prenos zvuku v rozsahu od 5 do 21 000 Hz. Nie každé slúchadlá do uší to dokážu! Ale, samozrejme, získajte Sennheiser Momentum</p><tr>ue Wireless 2 bude maximálne výkonný len vtedy, ak používate drahý smartfón s podporou kodeku aptX. Len vtedy sa hudba do náhlavnej súpravy prenáša v maximálnej kvalite. Odporúčame tiež upustiť od formátov MP3 v prospech nekomprimovaných formátov.<p>Tieto slúchadlá možno používať v akomkoľvek prostredí. Dokážu odolať potu, ktorý steká z vášho tela počas cvičenia. Neboja sa dažďa. To všetko dokazuje tvrdenie výrobcu o vodotesnosti IPX4. Žiadne sťažnosti na výdrž batérie. Aj bez puzdra sú slúchadlá pripravené na zvuk približne sedem hodín. Ak ho však z času na čas vložíte do puzdra, môžete očakávať až 28 hodín používania! A samozrejme, dobíjanie telefónu trvá len 1,5 hodiny. Pripojenie sieťového adaptéra k puzdru pomocou moderného konektora USB typu C.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Podporované sú mnohé užitočné funkcie;</li><li>Vyrobené z drahých materiálov;</li><li>Používa sa technológia Bluetooth 5.1;</li><li>Môže sa používať ako náhlavná súprava;</li><li>Systém aktívneho potlačenia hluku je dobre implementovaný;</li><li>Je tu ochrana proti vlhkosti;</li><li>Dlhá životnosť batérie;</li><li>Podporuje sa rýchle nabíjanie;</li><li>Použitý konektor USB typu C;</li><li>Široký rozsah hrateľných frekvencií;</li><li>Vynikajúca objemová rezerva.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Chcelo by to viac vymeniteľných náušníkov;</li><li>Vysoké náklady;</li><li>Puzdro nepodporuje bezdrôtové nabíjanie.</li></ul><h3>Sony WF-1000XM3</h3><p>Skóre : 4.8</p><div style=Sony WF-1000XM3

Tento model je k dispozícii len v dvoch farbách. A musíte uznať, že slúchadlá sú pomerne veľké. Niektorí zákazníci sa sťažujú, že výrobok má tendenciu vypadávať z uší pri akomkoľvek náhlom otočení hlavy. Preto si musíte starostlivo vybrať náušníky. Je možné, že ani jeden z troch dostupných párov nebude ideálnou voľbou. V takom prípade môžete zvážiť požičanie náušníkov z vašich slúchadiel, ak dokonale sedia.

Ako sa dalo očakávať, ide o slúchadlá do uší. Na reprodukciu zvuku používajú 6 mm membránu. Napriek svojmu skromnému priemeru je pripravený produkovať zvuk s veľmi vysokou hlasitosťou. Pokiaľ ide o rozsah reprodukovaných frekvencií, je štandardný: 20-20000 Hz sotva uspokojí milovníka hudby s dlhoročnými skúsenosťami. Tieto slúchadlá však nie sú určené pre takýchto ľudí. A bežní kupujúci hovoria, že sa im všetko páči, náhlavná súprava plne ospravedlňuje svoju vysokú cenu.

Synchronizácia so smartfónom tu prebieha cez Bluetooth 5.0. Alebo prostredníctvom staršej verzie modrého zuba, ak ju váš smartfón nepodporuje. Prvé pripojenie výrazne urýchľuje zabudovaný čip NFC. Pokiaľ ide o moderné digitálne kodeky, náhlavná súprava podporuje iba AAC. Je to prekvapujúce, pretože práve spoločnosť Sony najaktívnejšie propaguje aptX.

Ako ste si už uvedomili, Sony WF-1000XM3 je vybavený kvalitnými mikrofónmi. Umožňujú hovoriť s volajúcou osobou jednoduchým dotykom zariadenia. Mikrofóny sú tiež zodpovedné za systém aktívneho potlačenia hluku. Je tu implementovaný, ak nie najlepšie, potom veľmi slušný spôsob. A tvorcov treba pochváliť za dobrú energetickú účinnosť použitých komponentov. Plné nabitie vydrží len 6 hodín zvuku. Ak z času na čas vložíte príslušenstvo do puzdra, celková výdrž batérie je približne 24 hodín. Samotné puzdro sa nabíja cez USB typu C a proces trvá len hodinu a pol.

Niektorí konkurenti Sony WF-1000XM3 sa môžu pochváliť ochranou proti vlhkosti. V tomto prípade však nie je deklarované. To znamená, že tieto slúchadlá by ste nikdy nemali nosiť v daždi. Ak sa výrobok pokazí, nebudete môcť uplatniť záruku – vina za nehodu sa prenesie výlučne na vás.

Výhody

 • Dlhá životnosť batérie;
 • Zavedené je rýchle nabíjanie;
 • Puzdro využíva konektor USB typu C;
 • Podporuje štandard Bluetooth 5.0;
 • Synchronizáciu urýchľuje čip NFC;
 • Dlhá životnosť;
 • Žiadne sťažnosti na systém aktívneho potlačenia hluku.

Nevýhody

 • Puzdro nepodporuje bezdrôtové nabíjanie;
 • Žiadna podpora aptX;
 • Dodáva sa len s tromi pármi vymeniteľných slúchadiel.

Slúchadlá do uší HONOR Magic

Hodnotenie: 4.6

Slúchadlá do uší HONOR Magic

Tieto slúchadlá boli vytvorené pre tých, ktorí chcú úplne bezdrôtový model za relatívne málo peňazí. Ak najmä výrobcovia veľkých značiek žiadajú za svoje výtvory viac ako 10 tis. Ak je cena náhlavnej súpravy iba 20 Euro, potom môžu kupujúci tejto náhlavnej súpravy očakávať, že zaplatia o polovicu menej. Ale výkon slúchadiel HONOR Magic Earbuds bude primeraný. Nemusíte čakať na špičkové materiály – telo slúchadiel a puzdro sú vyrobené z tradičného plastu. Môže byť bielej alebo modrej farby.

Príslušenstvo komunikuje so smartfónom prostredníctvom rozhrania Bluetooth 5.0. Je známe, že má veľký dosah a je energeticky účinný. To však neznamená, že slúchadlá budú fungovať na plné nabitie neobmedzene dlho. Bohužiaľ, vyžadujú, aby ste ich každé tri hodiny vložili do puzdra, najmä ak zapnete systém aktívneho potlačenia hluku. Samotné puzdro je tiež potrebné pomerne často nabíjať. Dobré je, že používa praktický konektor USB typu C.

Slúchadlá sa dodávajú so štyrmi pármi vymeniteľných náušníkov rôznych priemerov. Vďaka tomu sa dajú prispôsobiť všetkým ušiam. Ďalšou nespornou výhodou tohto modelu je ochrana proti vlhkosti. Je implementovaný v štandardnom krytí IP54. Takže dážď určite neprekáža náhlavnej súprave. S týmito slúchadlami by sme však neodporúčali plávať v bazéne. Najmä ak sa viete potápať.

Z hľadiska kvality zvuku je výkon priemerný. Nespoliehajte sa na to, že máte dokonalé basy. Dobrý pocit vďaka štandardnej 10 mm membráne v každom slúchadle. K tomu prispieva aj absencia podpory aptX. Z moderných kodekov slúchadlá podporujú iba AAC, čo je však tiež dobré. Niektorých ľudí bude rozčuľovať aj citlivosť, ktorá je len 75 dB. Bez systému aktívneho potlačenia hluku by sa slúchadlá zdali byť celkom tiché.

Výhody

 • Používa štandard Bluetooth 5.0;
 • Slúchadlá sú veľmi ľahké;
 • Ochrana proti vlhkosti je zavedená;
 • Môže sa používať ako náhlavná súprava;
 • Dodáva sa s veľkým počtom vymeniteľných náušníkov;
 • Systém aktívneho potlačenia hluku funguje celkom dobre;
 • Puzdro používa konektor USB typu C.

Nevýhody

 • Nie je veľa farebných možností;
 • Cenu však nemožno označiť za nízku;
 • Nie je tu veľká objemová rezerva;
 • Žiadna podpora aptX;
 • Nie je to najdlhšia výdrž batérie;
 • Puzdro nepodporuje bezdrôtové nabíjanie.

Záver

Ak ste si prečítali náš rebríček najlepších slúchadiel s aktívnym potláčaním hluku, určite ste si všimli, že takéto zariadenia stoja veľa peňazí. Žiaľ, je to skutočne tak. Dômyselne implementovaný systém potlačenia hluku je náročný na výrobu, a preto je konečný produkt označený desivou cenou. Môžete nájsť cenovo dostupnejšie náhlavné súpravy s aktívnym potlačením hluku. Zaručujeme vám však, že „biely šum“ v nich vám bude len prekážať.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: