10 najlepších televízorov spoločnosti LG

Juhokórejská spoločnosť LG Electronics vyrába televízory už mnoho desaťročí. Ponuka je teraz rozsiahla. Existuje teda riziko, že si kúpite model, ktorý vám nebude vyhovovať. Aby ste sa nedostali do problémov, odporúčame vám pozrieť si náš výber najlepších televízorov LG, ktoré sa v súčasnosti predávajú v Slovenskách internetových obchodoch. Toto hodnotenie sme zostavili na základe recenzií z priemyselných časopisov a skutočných zákazníkov.

Hodnotenie televízorov LG

NominovalMiestoNázovCena
Najlepšie hodnotené televízory LG1LG OLED77CXR359 000 €
2LG OLED65WX9LA339 000 €
3LG 75NANO996249 900 €
4LG OLED55CXR99 900 €
5LG 65NANO90696 950 €
6LG OLED55BXRLB90 705 €
7LG 75UN71006LC78 065 €
8LG 70UN70706LA58 150 €
9LG 55NANO796NF43 490 €
10LG 55UN73006LA38 835 €

LG OLED77CXR

Hodnotenie: 4.9

LGOLED77CXR

Zavedené v roku 2020. Myslíme si, že vydrží dlhé roky. Napríklad jeho 77″ obrazovka OLED vytvára, odvážime sa povedať, dokonalý obraz. Čierna je tak realistická, ako to len ide. Ťažko si predstaviť, že niekto bude v budúcnosti s týmto obrazom nespokojný.

Keďže sa tu používa 10-bitový panel OLED, nikto nebránil Juhokórejčanom vybaviť svoj televízor podporou technológií Dolby Vision a HDR 10 Pro. Ocenia ju majitelia moderných herných konzol aj milovníci hollywoodskych filmov. A úplne každého poteší 100 Hz obnovovacia frekvencia, vďaka ktorej je obraz výrazne plynulejší.

Takýto televízor sa nezaobíde bez Smart TV. Inteligentné funkcie sú tu implementované prostredníctvom systému WebOS. To znamená, že budete môcť okamžite po zakúpení spustiť službu YouTube a získať prístup k akémukoľvek online kinu. Budete chcieť viac? Obchod s aplikáciami prichádza na pomoc. Prístup na internet je tu prostredníctvom vysokorýchlostného pripojenia Wi-Fi 802.11ac, takže ani sledovanie obsahu v rozlíšení 4K by nemalo byť problémom.

Obraz je tu sprevádzaný vynikajúcim zvukom. Štyri 10W reproduktory, z ktorých polovica sú plnohodnotné woofery, si našli miesto v televízore. A ak niekto spí nablízku, môžete zvuk prenášať do slúchadiel cez konektor náhlavnej súpravy alebo cez zabudovaný modul Bluetooth.

Tento model podporuje všetky štandardy digitálnej televízie, ako by to malo byť. K ďalším zariadeniam sa môžete pripojiť aj pomocou štyroch portov HDMI. Mimochodom, štandard HDMI 2.1 znamená, že získate kompletný zážitok zo systémov PlayStation 5 a Xbox Series X. Na zadnej strane televízora sa nachádzajú aj tri porty USB.

Netreba dodávať, že LG OLED77CXR sa dodáva s praktickým diaľkovým ovládačom Magic Remote? Pokiaľ ide o nevýhody, tento model nemá žiadne. Jedinou sťažnosťou je hmotnosť 26 kg. To je prípad, keď na zavesenie televízora na stenu potrebujete dvoch ľudí.

Výhody

 • Obrazovka má rozlíšenie 4K;
 • Na vytvorenie displeja sa použila technológia OLED;
 • Zvýšená obnovovacia frekvencia;
 • Obrovské množstvo konektorov;
 • Podporované rozhranie HDMI 2.1;
 • Zabudované pripojenie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
 • Skvelý systém reproduktorov;
 • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
 • Mám Smart TV.

Nevýhody

 • Ťažká váha;
 • Veľmi vysoká cena.

LG OLED65WX9LA

Hodnotenie: 4.8

LGOLED65WX9LA

Bohužiaľ, nie všetci máme doma miesto na televízor s uhlopriečkou 77″ alebo väčšou. V niektorých prípadoch je teda vhodnejšie zvoliť model so 65″ displejom. Napríklad toto má LG OLED65WX9LA. Dôležitejšie je, že táto obrazovka je vyrobená technológiou OLED. To znamená, že získate vysokú energetickú účinnosť a dokonalú čiernu farbu. Určite to oceníte, najmä ak sledujete kvalitný obsah uložený pomocou technológie Dolby Vision alebo HDR.

Je všeobecne známe, že menší televízor vedie k zhoršeniu jeho zvuku, pretože v ňom nie je miesto pre veľký počet výkonných reproduktorov. Juhokórejčania tento problém vyriešili tak, že svoj vlastný výtvor vybavili samostatnou jednotkou reproduktora, ktorá sa umiestni pod zariadenie. Dá sa povedať, že kupujúci dostane súpravu pozostávajúcu z televízora a značkového soundbaru. Tá obsahuje 6 reproduktorov s výkonom po 10 W! Dve z nich vydávajú výlučne nízke frekvencie a plnia úlohu subwooferov. Škoda len, že televízor nie je vybavený zadnými reproduktormi, ktoré by umožnili ešte objemnejší zvuk.

S nainštalovaným systémom WebOS môžete sledovať video obsah rôznymi spôsobmi. Najjednoduchší spôsob, ako začať, je stiahnuť si online klienta kina. Stačí, ak televízor vopred pripojíte k routeru pomocou vysokorýchlostného štandardu 802 Wi-Fi.11ac. Zariadenie je pripravené aj na príjem obrazu z iných zariadení – na tento účel sú vyčlenené štyri zásuvky HDMI. A čo je dôležitejšie, podporuje moderný štandard HDMI 2.1, ktorá vám umožní zistiť, čo presne dokážu vaše herné konzoly a najnovšie fotoaparáty. Na zadnej strane tohto modelu je tiež miesto pre tri porty USB. Používajú sa najmä na pripojenie externých pevných diskov a USB flash diskov s videoklipmi.

LG OLED65WX9LA samozrejme rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie. To znamená, že ani majitelia satelitných antén nepotrebujú prijímač. Televízor má zabudovaný modul Bluetooth, ktorý umožňuje počúvať zvuk zo slúchadiel.

Ak radi hráte hry, určite oceníte tento model. Ide o to, že vo vhodnom režime sa čas odozvy skráti na 1 ms. To je skvelé najmä pre fanúšikov online strieľačiek – teraz všetko závisí len od bleskovej reakcie.

Výhody

 • Obnovovacia frekvencia až 100 Hz;
 • Podporované je rozhranie HDMI 2.1;
 • Čas odozvy sa dá skrátiť na 1 ms;
 • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
 • Skvelý systém reproduktorov;
 • Je tu Smart TV;
 • Obrazovka je vyrobená technológiou OLED;
 • Obrovské množstvo konektorov;
 • Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
 • Rozpoznáva všetky štandardy digitálnej televízie;
 • Neváži viac ako 9 kg.

Nevýhody

 • Veľmi vysoké náklady.

LG 75NANO996

Hodnotenie: 4.8

LG75NANO996

Myslíte si, že budúcnosť je v rozlíšení 8K? Ste pripravení utrácať za veľmi drahý televízor? No, môžete uvažovať o kúpe LG 75NANO996. Tento je vybavený displejom IPS s rovnakým rozlíšením 8K. Nenechajte sa zastrašiť tým, že relevantný obsah sa stále vytvára v extrémne obmedzenom množstve. Po prvé, tento model dokáže sám inteligentne škálovať obraz, dokonale ho „roztiahnuť“ a zväčšiť detaily. Po druhé, rozvoj moderných technológií naznačuje, že čoskoro bude takýto obsah dostupný vo veľmi veľkom množstve.

Použitá obrazovka má povrchovú úpravu NanoCell. To znamená, že môžete očakávať nielen maximálne pozorovacie uhly, ale aj dostatočne jasné farby. A výrobcovi sa podarilo zvýšiť obnovovaciu frekvenciu na 100 Hz. A to na 75-palcovej (191 cm) uhlopriečke! Televízor samozrejme podporuje HDR10 a Dolby Vision. Ak si pozriete príslušné video, budete doslova ohromení hýrením farieb!

Z hľadiska kvality obrazu je ťažké tomuto televízoru niečo vytknúť. Túto úlohu nezvládli ani recenzenti LG 75NANO996 v PCWorlde. V ich materiáloch sa spomína aj slušný zvuk. Výrobca vybavil svoj výtvor šiestimi reproduktormi. Výkon každého z nich je 10 wattov. Dve z nich sú zároveň nízkofrekvenčné. Dá sa povedať, že nákup domáceho kina potrebujete len vtedy, ak chcete cítiť viac objemového zvuku.

Ako sa dalo očakávať, tento model má vlastný operačný systém. Umožňuje vám využívať všetok obsah, ktorý chcete na World Wide Web. Na pripojenie smerovača sa používa štandard Wi-Fi 802.11ac, takže rýchlosti budú stačiť aj na video v rozlíšení 4K. Pri obsahu s rozlíšením 8K je vhodné použiť káblové gigabitové pripojenie LAN, aby sa predišlo riziku preťaženia.

Keď už hovoríme o rozhraniach, nemôžeme nespomenúť prítomnosť štyroch zásuviek HDMI. Televízor je pripravený prijímať obraz v rozlíšení 8K pri 30 snímkach za sekundu. To je maximum, ktoré sú moderné herné konzoly, ale aj počítače, ochotné ponúknuť. Zariadenie má tri porty USB, ktoré slúžia najmä na pripojenie externých diskov. Medzi bezdrôtovými rozhraniami vyniká Bluetooth. Je to držiak, ktorý spája televízor s diaľkovým ovládačom Magic Remote a ktorý vám pomáha vyvolať zvuk do slúchadiel.

LG 75NANO996 rozpoznáva úplne všetky štandardy digitálnej televízie. V predvolenom nastavení je zariadenie umiestnené na skrinke pomocou dvoch stabilných nôh. Ak si však zaobstaráte držiak 600×400 mm, môžete televízor zavesiť na stenu. Ale požiadajte o pomoc druhú osobu, pretože tento model váži 42,4 kg!

Výhody

 • Obrazovka je veľmi farebná;
 • Obrovské množstvo konektorov;
 • K dispozícii je Smart TV;
 • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
 • Skvelá akustika;
 • Integrované bezdrôtové pripojenie Bluetooth a Wi-Fi 802.0 a 802.0.11ac;
 • Podporuje HDMI 2.1;
 • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
 • Obrazovka má obnovovaciu frekvenciu 100 Hz;
 • Podporované sú technológie Dolby Vision aj HDR10.

Nevýhody

 • Televízor je neuveriteľne ťažký;
 • Veľmi vysoké náklady;
 • Pre toto rozlíšenie zatiaľ nebolo vytvorené veľa obsahu.

LG OLED55CXR

Hodnotenie: 4.7

LGOLED55CXR

Pred piatimi alebo šiestimi rokmi stáli OLED televízory toľko, že by ste si mohli prenajať byt na veľmi dlhý čas. Teraz tieto zariadenia dostávajú adekvátnejšiu cenovku. Napríklad cena LG OLED55CXR nepresahuje 115 tisíc. Roubles. Samozrejme, za tieto peniaze nedostanete najväčší televízor – má len 55-palcový panel OLED. Ale mnohí čitatelia Expertology z nej budú mať dostatok informácií. Oveľa viac ich zaujíma farebnosť obrazovky, maximálne pozorovacie uhly a najhlbšia čierna. S týmto televízorom chcete sledovať len obsah, ktorý podporuje Dolby Vision alebo HDR 10 Pro. Tento model je pripravený zvýšiť obnovovaciu frekvenciu až na 100 Hz, vďaka čomu je obraz oveľa plynulejší.

Tento model nemohol pomôcť, ale získal Smart TV. Bez problémov tak môžete sledovať videá z online kina alebo bežného YouTube. Pripojte sa k routeru cez Wi-Fi 802.11ac a tento štandard je známy svojou vysokou šírkou pásma. Televízor ovládate pomocou diaľkového ovládača Magic Remote, ktorý je vybavený gyroskopom, mikrofónom a mimoriadne ľahko použiteľným usporiadaním tlačidiel.

18 kg vážiaca jednotka je vybavená veľkým počtom konektorov. Na pripojenie ďalších zariadení sú k dispozícii napríklad štyri zásuvky HDMI. Podporuje HDMI 2.1 znamená, že televízor je pripravený prijímať obraz v najlepšej dostupnej kvalite. Tento model dokáže prehrávať aj obsah uložený na externom pevnom disku alebo kľúči USB – na ich pripojenie sú k dispozícii tri porty USB. Optický zvukový výstup sa používa na pripojenie reproduktorov alebo soundbaru. Túto funkciu však nebude potrebovať každý kupujúci, pretože mnohým bude stačiť aj zabudovaná 40-wattová akustika. Hodiť sa bude aj modul Bluetooth, pomocou ktorého môžete zvuk prenášať do bezdrôtových slúchadiel.

LG OLED55CXR sa postupne stáva hitom. Svedčí o tom už len fakt, že každý deň sa na internete objavujú nové recenzie. A takmer všetky skončili s maximálnym hodnotením. Spike napríklad napísal na Yandex.Marketplace“ nasledovné: „Výkonný televízor pre výkonné filmy. Poznám ľudí, ktorí ju hrajú už roky a je to hračka. Čierna farba to naozaj rieši.“. Môžeme dodať, že zariadenie možno použiť na sledovanie televízie, pretože podporuje všetky tri normy – DVB-T2, DVB-C a DVB-S2.

Tento model má elegantný stojan. Ale ak máte chuť, môžete si ho zavesiť na stenu. Na tento účel je potrebné zaobstarať držiak, ktorého formát je 300×200 mm.

Výhody

 • Nie je to zlý systém reproduktorov;
 • Dodáva sa s diaľkovým ovládačom Magic Remote;
 • Displej využíva technológiu OLED;
 • Zvýšená obnovovacia frekvencia obrazovky;
 • Má Smart TV;
 • Obrovský počet konektorov;
 • K dispozícii sú moduly Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
 • Rozumie všetkým normám pre digitálnu televíziu.

Nevýhody

 • Uhlopriečka displeja sa nedá nazvať veľmi veľkou;
 • Vysoké náklady;
 • Používa sa len 100-megabitová zásuvka LAN.

LG 65NANO906

Hodnotenie: 4.6

LG65NANO906

Chcete si kúpiť televízor s veľmi tenkým rámom displeja? Chcete si vychutnať farebný obrázok? V tomto prípade vám odporúčame zvážiť kúpu zariadenia LG 65NANO906. Tento model má obrazovku IPS s povrchovou úpravou NanoCell. Takýto televízor by mal zobrazovať živé farby, ktoré nebudú skreslené bez ohľadu na to, z akého uhla sa k nemu priblížite. Poteší vás aj zvýšená obnovovacia frekvencia obrazovky až do 100 Hz. A technológia lokálneho stmievania sa pokúsi prehĺbiť čiernu farbu. Ak chcete zo svojho displeja vyťažiť maximum, odporúčame sledovať obsah vytvorený s technológiou Dolby Vision alebo HDR 10 Pro.

Rovnako ako drvivá väčšina ostatných 4K televízorov sa aj LG 65NANO906 môže pochváliť inteligentnými funkciami. Vďaka systému WebOS môžete sledovať filmy v rôznych online kinách, nehovoriac o videách v službe YouTube. Na pripojenie k routeru by ste mali používať štandard Wi-Fi 802.11ac. V tomto prípade môžete sledovať aj obsah v rozlíšení 4K bez toho, aby ste si kazili náladu pravidelným preťažovaním.

Tento televízor je skvelý na spárovanie s niektorým systémom PS5. To, že má HDMI 2.1, dokáže prijímať snímky v rozlíšení 4K s frekvenciou až 120 snímok za sekundu. Súčasťou sú aj tri porty USB, ktoré sa často používajú na pripojenie externých úložných zariadení. Tento model dokáže komunikovať aj s bezdrôtovými slúchadlami – nezabudlo sa ani na Bluetooth.

Televízor zanecháva pozitívny dojem. Potvrdzuje to aj recenzia LG 65NANO906 v TechRadare. Jeho tvorcovia chválili zavedenie podpory pre všetky štandardy digitálnej televízie a pre balík, ktorý obsahuje diaľkové ovládanie Magic Remote. Za zmienku stojí aj podpora technológie FreeSync, ktorú ocenia majitelia moderných počítačov a notebookov. Ak hovoríme o nevýhodách, jediné, čo nás napadne, je systém reproduktorov. Bohužiaľ, má len dva reproduktory s výkonom 10 wattov každý. Pri 65-palcovej uhlopriečke to nestačí, budete si musieť kúpiť domáce kino alebo soundbar.

Výhody

 • Dobré pozorovacie uhly;
 • Dochádza k miestnemu stmievaniu;
 • Zvýšená obnovovacia frekvencia obrazovky;
 • Bohatý súbor konektorov;
 • K dispozícii sú moduly Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
 • Je tu Smart TV;
 • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
 • Implementovaná podpora HDMI 2.1;
 • Dodáva sa s diaľkovým ovládačom Magic Remote;
 • Vstavaná podpora FreeSync.

Nevýhody

 • Slabý akustický systém;
 • Vysoké náklady;
 • Blikanie podsvietenia je viditeľné.

LG OLED55BXRLB

Hodnotenie: 4.6

LGOLED55BXRLB

Ako viete, práve obrazovky OLED dokážu vytvoriť najhlbšiu čiernu farbu. Dôvodom je absencia samostatnej podsvietenej vrstvy. Predtým mali tento displej len neuveriteľne drahé televízory. Teraz sa situácia zmenila. Napríklad za LG OLED55BXRLB žiadajú približne 100 tisíc. Cena nie je astronomická. Za tieto peniaze získate stredne veľký televízor s uhlopriečkou 55 palcov. Získate tiež rozlíšenie 4K a obnovovaciu frekvenciu až 100 Hz. To znamená, že zariadenie vyžmýka šťavu z akejkoľvek modernej konzoly, aj keď je to PlayStation 5. Svedčí o tom aj skutočnosť, že má konektory HDMI 2.1.

Zoznam rozhraní nie je obmedzený len na štyri zásuvky HDMI. Čakajú na vás tri porty USB, ktoré sa často používajú na externé úložiská a periférne zariadenia. Na zadnej strane televízora a optický zvukový výstup. Nie každý zákazník ho však bude chcieť používať. Ide o to, že zariadenie má celkom dobrý systém reproduktorov, každý so štyrmi 10W reproduktormi. Polovica z nich funguje ako subwoofery. Skrátka, obraz bude sprevádzať vynikajúci zvuk s hlbokými basmi.

Ak hovoríme o bezdrôtových moduloch, najužitočnejší sa zdá byť modul Wi-Fi 802.11ac. Je to ten, ktorý vám umožňuje sledovať videá v rozlíšení 4K online. Televízor obsahuje aj modul Bluetooth na prenos zvuku do slúchadiel a používanie napríklad klávesnice. Na to druhé však môžete zabudnúť, pretože dodávaný diaľkový ovládač podporuje hlasové ovládanie.

Ako nie je ťažké uhádnuť, tento model rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie. Mnohí spotrebitelia však anténu ani nepotrebujú. Namiesto toho využívajú výkon systému WebOS. Sledovanie kvalitného obsahu vám prinesie maximálny pôžitok. Stojí za zmienku, že televízor podporuje Dolby Vision a HDR 10 Pro, vďaka čomu má hollywoodska produkcia nové farby.

LG OLED55BXRLB váži 18,9 kg, pričom ďalší 1 kg pripadá na stojan. Ak máte takéto želanie, môžete televízor zavesiť na stenu zakúpením držiaka 300×200 mm. Na záver uvedieme príklad recenzie jedného z návštevníkov.Obraz na OLED je, samozrejme, oveľa bohatší,“ povedal Market, ktorý si želal utajiť svoje meno. Je to viditeľné najmä v hrách, ale aj pri kvalitnom obsahu VoD. Okrem toho je v ňom zabudovaný subwoofer, takže na soundbar ani nepomyslím.

Výhody

 • Veľmi veľký počet konektorov;
 • Čas odozvy možno spomaliť na 1 ms;
 • Zvuk nie je zlý;
 • Jeho obnovovacia frekvencia je zvýšená na 100 Hz;
 • Displej je založený na technológii OLED;
 • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
 • K dispozícii je Smart TV;
 • Podpora funkcie FreeSync;
 • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
 • Zabudované sú rozhrania Bluetooth a Wi-Fi 802.11.11ac;
 • Podporované je rozhranie HDMI 2.1.

Nevýhody

 • Vysoké náklady;
 • Uhlopriečka obrazovky nebude vyhovovať každému.

LG 75UN71006LC

Hodnotenie: 4.5

LG75UN71006LC

Naliehavo potrebujete televízor s obrovskou obrazovkou? A nechcete naň minúť astronomickú sumu? V tomto prípade by ste mali zvážiť kúpu zariadenia LG 75UN71006LC. Tento model sa rozhodne nedá nazvať lacným. Ale nestojí toľko ako jeho kolegovia OLED. Televízor ponúka 75-palcový displej, vďaka ktorému upúta pozornosť aj v tých najväčších obývacích izbách.

Tu umiestnená obrazovka je vyrobená technológiou IPS. To znamená maximálne pozorovacie uhly a živé farby. Ale čierna nebude taká hlboká, ako by ste chceli, aj keď je miestny výpadok. Nehovoriac o štandardnej obnovovacej frekvencii displeja. Pri takejto diagonále sa to však dalo očakávať.

Odporúčame vám sledovať na televízore len obsah v kvalite HDR10. Nájdete ho napríklad v online kinách. Na ich návštevu použite príslušné aplikácie. Niektoré z nich sú už nainštalované, iné možno ľahko nájsť v online obchode, ktorý je doplnený operačným systémom WebOS. Na pripojenie k smerovaču používa štandard Wi-Fi 802.11ac – dostatočná šírka pásma aj na sledovanie videa v rozlíšení 4K. A na hranie hier na modernej konzole môžete používať televízor. Na tento účel sú k dispozícii tri konektory HDMI.

Na zadnej strane zariadenia sa nachádza dvojica portov USB, ktoré slúžia najmä na pripojenie externých diskov. Niekde pod telom televízora sa nachádza modul Bluetooth. Hodí sa, keď práve nespíte – umožňuje vám vyviesť zvuk do bezdrôtových slúchadiel.

Treba poznamenať, že LG 75UN71006LC nemá najlepší systém reproduktorov. Má iba dva 10W reproduktory. Ako nejaký 50-palcový model. Na začiatku by vám mal tento výkon vyhovovať, ale v budúcnosti budete určite chcieť pripojiť domáce kino alebo soundbar. Toto sa vykonáva prostredníctvom HDMI Arc alebo optického zvukového výstupu.

Zariadenie rozpoznáva všetky štandardy digitálnej televízie, ako by malo. Napriek veľmi veľkým rozmerom je televízor stále pripravený na montáž na stenu. Budete musieť nájsť pomerne drahý držiak 600×400 mm. A požiadajte o pomoc druhú osobu, pretože tento model váži 34,6 kg!

Výhody

 • Je tu Smart TV;
 • Obrovský displej s rozlíšením 4K;
 • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
 • Veľký počet konektorov;
 • Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
 • Snímač svetla je prítomný;
 • Môžete ho zavesiť na stenu;
 • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládačom.

Nevýhody

 • Televízor je veľmi ťažký;
 • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
 • Nie najlepšia akustika.

LG 70UN70706LA

Hodnotenie: 4.4

LG70UN706LA

Tento obrovský televízor na predaj za zlomok ceny. O čo ide? Ak to chcete zistiť, stačí sa pozrieť na technické špecifikácie. Dávajú jasne najavo, že tento model bol vytvorený pre nenáročných používateľov, pre ktorých je najdôležitejšia veľkosť obrazovky. Takíto ľudia si tu prítomné nevýhody ani nevšimnú.

Začnime pozitívami. Zariadenie je vybavené operačným systémom WebOS. A prekvapivo to funguje bez akýchkoľvek otrasov. Pripojenie k smerovaču sa vytvorí pomocou sieťového kábla alebo bežného pripojenia Wi-Fi. Recenzie zákazníkov ukazujú, že šírka pásma je úplne dostatočná aj na sledovanie obsahu 4K. A to je dobre, pretože displej má rozlíšenie 4K. A podporuje HDR10. Oceníte ho pri hraní hier alebo sledovaní filmov. Na obrazovke bola použitá technológia VA. To znamená, že si môžete vychutnať pomerne hlbokú čiernu. Nevýhodou tohto riešenia nie sú najširšie pozorovacie uhly. Ale na tom nie je nič zlé, najmä ak ho nechcete umiestniť do príliš veľkej miestnosti.

Tento model by mal vyhovovať aj mnohým hráčom. Ide o to, že implementuje „herný režim“, v ktorom sa čas odozvy zníži na pomerne nízku hodnotu. Tri sloty HDMI na pripojenie herných konzol. Môžeme sa sťažovať len na obnovovaciu frekvenciu obrazovky, ktorá tu nepresahuje 60 Hz. Takéto nároky však budú mať len tí, ktorí sa rozhodnú pripojiť výkonný počítač. Mimochodom, na zadnej strane zariadenia sa nachádza niekoľko portov USB, ktoré slúžia najmä na prehrávanie videí uložených na flash disku alebo externom pevnom disku.

Tento televízor nemá žiadne problémy s pripojením bezdrôtových slúchadiel. Zariadenie môže zvuk prenášať aj do reproduktorov alebo soundbaru, pre ktoré je k dispozícii optický zvukový výstup. Táto funkcia sa môže naozaj hodiť. Faktom je, že vlastný systém reproduktorov tohto modelu má kombinovaný výkon 20 W a neobsahuje samostatné woofery. To je pravdepodobne najvážnejšia nevýhoda televízie. Ďalšiu nevýhodu vyjadril Sergej v internetovom obchode Citi

 • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním po babičke. Musíte si kúpiť diaľkový ovládač Magic Remote alebo si stiahnuť aplikáciu do smartfónu. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto modeli, môžete si prečítať recenziu LG 70UN70706LA na
   traHD.su – tento materiál by vám mal poskytnúť predstavu o tom, či vám takýto televízor bude vyhovovať.

   Výhody

   • Obrovská obrazovka s hlbokou čiernou;
   • K dispozícii sú siete Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
   • Má Smart TV;
   • Veľký počet konektorov;
   • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
   • Dá sa zavesiť na stenu;
   • Cena nie je výnimočne vysoká.

   Nevýhody

   • Dodáva sa s nepohodlným diaľkovým ovládaním;
   • Jeho hmotnosť je 31,3 kg;
   • Štandardná obnovovacia frekvencia displeja;
   • Slabý systém reproduktorov.

   LG 55NANO796NF

   Hodnotenie: 4.4

   LG55NANO796NF

   Tento televízor nie je najväčší, ale nemožno ho nazvať ani kompaktným, pretože má 55-palcovú obrazovku. Na vytvorenie displeja bola použitá technológia IPS. Okrem toho výrobca dal svojmu výtvoru NanoCell. To znamená, že zariadenie odfiltruje matné farby, takže obraz je jasný a čistý. Je tu implementovaná aj technológia lokálneho stmievania, takže si v určitých časoch môžete vychutnať veľmi hlbokú čiernu. Ale tento model je ďaleko od OLED-TV, takže sme nemali právo dať ho do hornej polovice nášho hodnotenia.

   Juhokórejčania sa pokúsili vytvoriť relatívne lacný TV. Takže sú obmedzené na štandardnú obnovovaciu frekvenciu obrazovky. Do systému však vložili výkonný procesor, vďaka ktorému systém WebOS beží bez oneskorenia. Operačný systém pomáha pri online sledovaní obsahu 4K – šírka pásma Wi-Fi 802.11ac je dostatočne dobrý. Televízor je tiež pripravený rozpoznať bezdrôtové slúchadlá a klávesnicu, pretože je vybavený modulom Bluetooth. Na pripojenie herných konzol a ďalších zariadení sú k dispozícii tri porty HDMI. Spĺňajú normu 2.0, ale pri takejto obrazovke nepotrebujete nič iné. Nakoniec výrobca nezabudol ani na dvojicu portov USB.

   LG 55NANO796NF zanecháva len pozitívne dojmy. Napríklad Nikita napísal na „Yandex.Na trhu sú uvedené tieto položky: „Po rýchlej a jednoduchej kontrole si nemôžem vynachváliť nové nastavenie. Švihácka televízia.“. A pridáme možnosť sledovať akýkoľvek druh digitálnej televízie, od pozemnej až po satelitnú, ak máte vhodnú anténu. Pokiaľ ide o zvuk, je to najslabšia stránka tohto modelu. Produkujú ho dva reproduktory s výkonom 10 W každý. S 55-palcovou uhlopriečkou je však celkom prijateľný. Oveľa dôležitejším faktom je priložený diaľkový ovládač Magic Remote.

   Výhody

   • Je tu Smart TV;
   • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
   • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
   • Veľký počet konektorov;
   • Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
   • Nie príliš drahé;
   • Hmotnosť nepresahuje 14,6 kg;
   • Maximálne pozorovacie uhly.

   Nevýhody

   • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
   • Miestne stmievanie nefunguje najlepším spôsobom;
   • Pomerne slabý systém reproduktorov.

   LG 55UN73006LA

   Hodnotenie: 4.3

   LG55UN73006LA

   Tento model obsahuje 55-palcový displej IPS s pomerne jasným priamym LED podsvietením. Obrázok sa aktualizuje 50-krát za sekundu. Ak sledujete obsah HDR, poteší vás rozšírený farebný rozsah. Televízor je pripravený pochváliť sa rozlíšením 4K a maximálnymi pozorovacími uhlami. Pokiaľ ide o hĺbku čiernej, môžete ju nazvať strednou.

   V súčasnosti sú takmer všetky cenovo dostupné televízory vybavené takým či onakým operačným systémom. V tomto prípade používa systém WebOS. Je ľahké sa ho naučiť a počet aplikácií, ktoré sú preň vytvorené, sa dá nazvať optimálnym. Ak sa k smerovaču pripájate prostredníctvom siete Wi-Fi 802.11ac, budete môcť sledovať online filmy aj vo vysokom rozlíšení – šírka pásma bude určite dostatočná. Operačný systém je tiež pripravený na prehrávanie obsahu na externom disku, ktorým môže byť flash disk alebo pevný disk. Na pripojenie takéhoto príslušenstva sú tu dva porty USB.

   Mnohí majitelia herných konzol sa rozhodli pre LG 55UN73006LA. Celkovo sú tu prítomné tri porty HDMI, čo možno považovať za optimálny počet. Na zadnej strane súpravy je tiež priestor pre optický výstup. Hodí sa v prípade, že sa možnosti 20-wattového reproduktorového systému zdajú byť nedostatočné. A niekde vo vnútri zariadenia sa nachádza modul Bluetooth. Je určený najmä na prenos zvuku do bezdrôtových slúchadiel.

   Tento televízor sa nedá označiť za mimoriadne drahý, takže Juhokórejčania mohli na súprave ušetriť. Ale nakoniec to neurobili. Vďaka tomu máte na dosah ruky aj diaľkový ovládač Magic Remote. Je známy svojím jednoduchým rozložením tlačidiel, mikrofónom a ovládaním podobným ukazovateľu.

   Tento model váži 14,3 kg. Predpokladá sa, že táto funkcia vám umožní zavesiť televízor na stenu bez pomoci druhej osoby. Otvory na zadnej strane sú vybrúsené tak, aby vyhovovali pozorovaciemu uhlu 300 x 300 mm. Samozrejme, nie je s ním dodávaný.

   Výhody

   • Dodáva sa s diaľkovým ovládačom Magic Remote;
   • K dispozícii je Smart TV;
   • Obrazovka má maximálne pozorovacie uhly;
   • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
   • Ideálny počet konektorov;
   • Zabudované pripojenie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
   • Dá sa zavesiť na stenu;
   • Cena sa nedá nazvať príliš predražená.

   Nevýhody

   • Štandardná obnovovacia frekvencia displeja;
   • Súčet výkonov reproduktorov je len 20 W;
   • Nie najhlbšie čierne;
   • Na okrajoch sa môžu vyskytovať odlesky.

   Záver

   Svojou voľbou nemôžete urobiť chybu. Odteraz viete, ktoré televízory LG sú považované za najlepšie z najlepších. Teraz sa len musíte rozhodnúť, koľko ste ochotní minúť. Toto je asi najťažšia časť.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: