10 najlepších videokamier

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakčnej rady. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou sa poraďte s odborníkom.

V súčasnosti veľa ľudí natáča filmy pomocou smartfónu. Niektorí ľudia namiesto toho uprednostňujú širší rozsah funkcií akčnej kamery. A len málokto naďalej uprednostňuje plnohodnotnú videokameru. Rozsah týchto zariadení sa veľmi zúžil. To však neznamená, že voľba zostáva veľmi ťažká.

Ako si vybrať videokameru

Ak sa chcete rozhodnúť pre konkrétnu videokameru PDA, musíte presne pochopiť, ako ju budete používať. Všetky v súčasnosti dostupné modely (treba povedať, že ich nie je veľa) možno rozdeliť do troch typov:

 1. Lacné videokamery – neposkytnú vám žiadnu vysokú kvalitu videa. Takéto zariadenie môžete kúpiť svojmu dieťaťu, ak sa chce vyskúšať v oblasti vytvárania videoobsahu. Toto zariadenie bude v každom prípade pohodlnejšie ako existujúci smartfón. A môžete si zaobstarať videokameru v prípade, že viete, že ju budete potrebovať len raz.
 2. Videokamery pre začiatočníkov – ich cena zvyčajne začína od 25-30 tisíc. Euro. Ich kvalita videa sa veľmi líši.
 3. Profesionálne videokamery – najväčšie a najdrahšie modely. Kúpiť takéto zariadenie by malo byť len vtedy, ak ho budete používať na zarábanie peňazí. Tieto kamery zvyčajne používajú svadobní kameramani aj televízni pracovníci. Náklady na takýto model môžu ľahko dosiahnuť niekoľko sto tisíc Euro.

Dnešné videokamery ponúkajú obrovské množstvo špecifikácií. V prvom rade by vás však mala zaujímať kvalita videa:

 1. Maximálne rozlíšenie videa– V ideálnom prípade si vyberte kameru, ktorá natáča v rozlíšení 4K. Aj keď takýto televízor ešte nemáte, v budúcnosti si ho určite zaobstaráte.
 2. Snímková frekvencia(Pri maximálnom rozlíšení videa)– To znamená, ako hladký bude obraz. V ideálnom prípade by malo byť 60 fps.
 3. Snímková frekvencia(pri snímaní v režime F.)
   l HD)– Určuje, ako plynulý bude obraz pri snímaní v nižšom rozlíšení (ak je videokamera schopná vytvárať obsah 4K). Niektoré modely majú snímkovú frekvenciu až 120 fps.
  • Kvalita videozáznamu priamo súvisí aj s,Aký typ snímača fotoaparát používa.Musí byť nevyhnutne vyrobený technológiou CMOS (alebo MOS) a jeho fyzická veľkosť musí byť aspoň 1/2,3 palca. Najhoršie parametre majú videokamery nižšej triedy, čo znamená, že vytvárajú „mydlový“ obraz s priemernou reprodukciou farieb. Videokamera môže mať maximálne full-frame snímač. To znamená, že má rovnakú veľkosť ako snímka 35 mm filmu. Obrazový snímač poskytuje vynikajúcu citlivosť na svetlo a detaily. Existujú aj snímače s orezaným faktorom 1.5 a s veľkosťou palca.
  • Aby ste získali vysokokvalitný výstuppotrebujete stabilizovať obraz. Naše ruky sa prirodzene trasú a bez stabilizácie sa obraz neustále chveje, najmä pri záberoch s dlhým priblížením. Našťastie už aj relatívne lacné videokamery majú optickú stabilizáciu. Profesionálne modely sú výnimkou z pravidla, pretože vyžadujú použitie stedicamu.
  • Pri výbere amatérskej videokamery musíte venovať pozornosťa konektory, s ktorými sa dodáva. Môžete potrebovať najmä konektor pre mikrofón. Bez ohľadu na to, aký dobrý je zvuk, je lepšie natáčať rozhovor pomocou „slučkového rekordéra“. O výstupe na slúchadlá sa oplatí premýšľať len vtedy, ak sa profesionálne venujete napríklad natáčaniu svadieb.
  • Pozornosť by ste mali venovať ajmnoho ďalších funkcií. Všimnite si veľkosť obrazovky LCD. Čím väčší je objektív, tým je pohodlnejší. Ak má vaša videokamera hľadáčik, ušetrí vám veľa problémov pri jasnom slnečnom svetle. Bezdrôtový modul Wi-Fi umožní diaľkové ovládanie pomocou smartfónu alebo tabletu. Potrebujete aj manuálne nastavenie zaostrenia, ktoré vám pomôže presunúť zaostrenie z jedného objektu na druhý. Túto funkciu možno realizovať pomocou špeciálneho kolieska alebo otáčaním krúžku objektívu. Najhoršie zo všetkého je používanie tlačidiel na dotykovom displeji, pretože to vedie k ďalšiemu chveniu fotoaparátu a žiadnej kontrole nad rýchlosťou ostrenia.
  • Každá videokamera funguje na vlastnú batériu. Pri výbere zariadenia preto musíte vedieť, ako dlho vydrží na plné nabitie. Našťastie väčšina videokamier umožňuje používať batériu s vyššou kapacitou, takže ak sa problém vyskytne, je pomerne rýchlo vyriešený, aj keď za cenu.

Ak si nechcete lámať hlavu s najrôznejšími špecifikáciami, nechajte sa viesť naším výberom. Pozostáva výlučne z najlepších videokamier dostupných v Slovenskom maloobchode. Vďaka odborným recenziám a spätnej väzbe od skutočných ľudí nebudete svojím výberom sklamaní.

Hodnotenie najlepšej videokamery

HodnotenieUmiestnenieNázovCena
Najlepšie rozpočtové videokamery1Sony HDR-CX40516 000 €
2Canon LEGRIA HF R80616 740 €
3

anasonic HC-V260

19 490 €
Najlepšie amatérske videokamery1

anasonic HC-VXF990

59 450 €
2Sony FDR-AX3356 300 €
3Sony FDR-AX700103 990 €
4

anasonic HC-V800

49 990 €
Najlepšie profesionálne videokamery1

anasonic HC-X1

229 990 €
2Sony HXR-MC250073 000 €
3

anasonic HC-MD

E

75 000 €

Najlepšie lacné videokamery

Sony HDR-CX405

Hodnotenie: 4.7

Sony HDR-CX405

Vynikajúca voľba pre tých, ktorí hľadajú videokameru za správnu cenu. Kompaktný dizajn, ale s priestorom pre optickú stabilizáciu vo vnútri. To znamená, že obraz sa nebude tak triasť, aj keď budete fotografovať v pohybe. Umožňuje tiež bezpečne držať fotoaparát v rukách pri používaní optického priblíženia, ktoré je tu až 30-násobné. Musíme priznať, že jediným spôsobom, ako dosiahnuť takýto pôsobivý parameter, bolo zmenšiť matricu CMOS na veľkosť 1/5,8 palca. A to niekoho sklame, pretože to ovplyvňuje detaily obrazu.

Tento model zapisuje video v F

  l HD so snímkovou frekvenciou 50 fps. Dianie v zábere možno sledovať na skromnom displeji s uhlopriečkou 2,7 palca alebo menšou. Nemá dotykový panel, takže na navigáciu v ponuke musíte používať tlačidlo a štvorpolohový joystick.

  Japonská spoločnosť Sony dala svojmu výtvoru dobrú optiku. Jeho ohnisková vzdialenosť začína na 26,8 mm (v ekvivalente 35 mm). Nie je to zlá hodnota, ktorá naznačuje veľmi široký pozorovací uhol. Pri tomto nastavení je clona nastavená na f/1.8. Takže môžete fotografovať aj v tme. Jediným obmedzením je malá matrica, ktorá má v noci stále problémy.

  Jediným ďalším dizajnovým prvkom, ktorý vyniká, je slot na kartu SD. Žiadna interná pamäť, takže je nevyhnutné mať vymeniteľný disk. Pokiaľ ide o konektory, má len micro-HDMI a AV výstup. Zabudnite na pripojenie mikrofónu a slúchadiel. Mimochodom, samotný fotoaparát zaznamenáva zvuk stereofonicky. A čo ešte chcete od modelu, ktorý sa predáva za 15k?. Euro?

  Na internete, bez väčších problémov nájsť recenziu Sony HDR-CX405 od HDVCAM. Uvádza jednu nespornú výhodu videokamery. Zariadenie je vybavené dokonale fungujúcim inteligentným automatickým režimom. Kamera v ňom správne prepína scény bez ľudskej pomoci a aktivuje všetky druhy ďalších funkcií. Výsledok sa páči takmer všetkým zákazníkom. Podporuje to aj recenzia od návštevníka služby Yandex.Snažil som sa skryť svoje meno, ale chcel som povedať: „Som s tým spokojný. Veľmi pohodlné, dobre sa drží v rukách. Cena a kvalita je správna.“. Medzi nevýhodami táto osoba uviedla len nedostatok dodatočného osvetlenia. Japonský výrobca na tom skutočne šetril.

  Výhody

  • Malé rozmery a hmotnosť;
  • Nízke náklady;
  • K dispozícii je režim nočnej scény;
  • Má zabudovaný optický stabilizátor obrazu;
  • Kvalita zvuku nie je zlá;
  • Slušný výkon automatiky.

  Nevýhody

  • V tmavej časti dňa to môže spôsobiť určité problémy;
  • Nie je k dispozícii veľký počet režimov snímania;
  • Videokamera je obmedzená na F
    l HD;
   • Skromná veľkosť snímača;
   • Žiadny bezdrôtový modul;
   • Minimálny počet konektorov.

   Canon LEGRIA HF R806

   Hodnotenie: 4.6

   Canon LEGRIA HF R806

   Na trhu amatérskych videokamier už dlhší čas dominujú spoločnosti Sony a Panasonic. Spoločnosť Canon však ponúka aj niekoľko zaujímavých produktov. Jeho LEGRIA HF R806 vám pohodlne padne do ruky a nestojí veľa peňazí. Vnútri je nadrozmerný snímač, ale len do veľkosti 1/4,85 palca. Je vyrobený technológiou CMOS, takže ak sa vyskytnú nejaké farebné nedokonalosti, sú spôsobené výlučne optikou.

   O objektíve by sme mali hovoriť samostatne. Na začiatku sa nezdá byť ničím výnimočným. Pri prvom stretnutí s videokamerou sa však ukáže, že dokáže ponúknuť 32-násobný optický zoom. Skvelá hodnota, ktorá vám umožní fotografovať zvieratá a všetky druhy pamiatok na veľkú vzdialenosť. Obraz sa nebude triasť, pretože výrobca dal svoj výtvor s optickým stabilizátorom.

   Lacné amatérske videokamery zvyčajne neobsahujú hľadáčik. Canon LEGRIA HF R806 nie je výnimkou. Používa iba trojpalcový displej, ktorý je citlivý na dotyk a otáča sa. Návšteva menu je pomerne zriedkavá, pretože zariadenie neponúka obzvlášť veľký počet nastavení. Jediné zaujímavé funkcie sú režim „Baby“. Ak hovoríme o ďalších konštrukčných prvkoch, je potrebné si všimnúť výstup na slúchadlách – umožní vám hneď pochopiť, ako dobre je zvuk zaznamenaný teraz. Škoda, že výrobca odmietol vstup pre mikrofón – ak ste zvyknutí používať „slučku“, budete ju musieť pripojiť k diktafónu alebo smartfónu.

   Záznam sa ukladá na známu kartu SD. Video sa zaznamenáva v rozlíšení F

    HD so snímkovou frekvenciou 50 fps. Dobré je, že zariadenie sa nesnaží spotrebovať celé nabitie batérie za jednu hodinu, ako sa to stáva u konkurencie. Niektorí majitelia Canon LEGRIA HF R806 ani neuvažujú o kúpe ďalšej batérie!

    Zaujímavosťou tohto modelu je existencia dvoch farebných variantov videokamery – čiernej a bielej. Pokiaľ ide o ostatné charakteristiky, možno ich nazvať priemernými. Zariadenie je vhodné na natáčanie domácich videí, ktoré sa potom nebudú nahrávať na verejnosť. Môže sa používať aj ako pomocný. Napríklad presne takúto aplikáciu našiel návštevník, ktorý chcel utajiť svoje meno.Marquette.“ „je to praktická vec, ktorú môžete mať ako doplnok k akčnej kamere. Na rozdiel od neho dokáže tento fotoaparát zaostrovať ako všetky bežné fotoaparáty a nemá efekt rybieho oka. Teraz všetko natáčam s touto kamerou a akčná kamera funguje ako videorekordér.“.

    Výhody

    • Nízke náklady;
    • Videokamera je navrhnutá tak, aby bola kompaktná;
    • K dispozícii je 32-násobný optický zoom;
    • Dlhá životnosť batérie;
    • K dispozícii je výstup pre slúchadlá.

    Nevýhody

    • Priemerné výsledky v najtemnejších nociach;
    • Nepodporuje rozlíšenie 4K;
    • Nie je k dispozícii vstup pre mikrofón;
    • Žiadny bezdrôtový modul;
    • Niekedy je firmvér poruchový.

    anasonic HC-V260

    Hodnotenie: 4.5

    Panasonic HC-V260

    Touto videokamerou sa japonský výrobca snaží uspokojiť potreby tých kupujúcich, ktorí nie sú ochotní dať za takéto zariadenie toľko peňazí. Aby však spoločnosť Panasonic dosiahla nízke náklady, musela výrazne ušetriť. Napríklad sa rozhodla pre veľmi malý snímač s veľkosťou 1/5,8 palca. Dobré je, že bol aspoň vyrobený technológiou MOS namiesto CCD, inak by to viedlo k veľmi priemernému podaniu farieb. Úspory sa prejavujú aj na počte rozhraní ponúkaných používateľovi. Žiadne konektory pre slúchadlá a mikrofón. Na šasi sa pod príslušným konektorom nachádza iba micro-HDMI a AV výstup. A samozrejme konektor USB. Najväčším sklamaním je absencia zabudovaného modulu Wi-Fi, vďaka ktorému by bolo možné realizovať diaľkové ovládanie.

    Videokamera však nespočíva len v rôznych zjednodušeniach. Inak by sa do nášho výberu nedostala. Určite budete spokojní s jeho veľkosťou a hmotnosťou. Zariadenie nezaberá veľa miesta v batohu. Na kvalitu finálneho materiálu si nebudete môcť sťažovať. Áno, Panasonic HC-V260 nahráva video len v rozlíšení F

     l HD, ale robí to pri 50fps. A jeho optika s vysokou clonou nijako neskresľuje obraz. Aj pri 50-násobnom zväčšení! Nespoliehajte sa len na dokonalé výsledky za súmraku alebo v noci, pretože sú ovplyvnené malou veľkosťou snímača.

     Ovládajte videokameru pomocou 2,7″ dotykového displeja. Batéria vystačí približne na hodinu. Našťastie teraz môžete ľahko získať podobnú batériu s vyššou kapacitou.

     Ak sa chcete dozvedieť o funkciách kamery, stačí si prečítať podrobnú recenziu Panasonic HC-V260 od návštevníka stránky Otzovik. Čoskoro zistíte, že to nie je najlepšia voľba na snímanie statických snímok. Zariadenie si však celkom dobre poradí s natáčaním videa. Kupujúceho poteší najmä prítomnosť päťosového systému optickej stabilizácie. Pokiaľ ide o nevýhody, sami by sme poukázali na skutočnosť, že mnohé nastavenia sa upravujú pomocou malých a nepohodlných dotykových tlačidiel. Bohužiaľ, ich nadbytočnosť pomocou fyzických tlačidiel sa realizuje len v oveľa drahších videokamerách.

     Výhody sú

     • Malá veľkosť a hmotnosť;
     • Nízke náklady;
     • LCD displej je dotykový;
     • Môžete použiť nie príliš rýchlu pamäťovú kartu;
     • K dispozícii je optická stabilizácia obrazu;
     • Dobrý výkon automatického zaostrovania;
     • K dispozícii je 50-násobný optický zoom.

     Nevýhody

     • Pri fotografovaní v tme sa vyskytujú problémy;
     • Žiadna podpora Wi-Fi;
     • Chcel by som vidieť viac konektorov;
     • Nahrávanie videa sa vykonáva v rozlíšení F
       l HD.

      Najlepšie amatérske videokamery

      anasonic HC-VXF990

      Hodnotenie: 4.8

      Panasonic HC-VXF990

      Táto videokamera je najlepšou voľbou pre každého, kto chce nahrávať len pre domáce archívy alebo YouTube. Na začiatku sa zariadenie môže zdať drahé. Ale pozrite sa na konkurentov!

      Tento model má 1/2,3-palcový snímač MOS. Jeho rozlíšenie sa zvýšilo na 18,91 megapixelov, čo stačí na detailný obraz. S týmto snímačom môžete ľahko natáčať nielen videá v rozlíšení 4K, ale aj robiť skvelé fotografie! Video je tu napísané len s frekvenciou 30 fps, ale často v ňom nie je nič hrozné. Domnievame sa, že výrobca ušetril peniaze na procesore v záujme zníženia nákladov. Ak chcete vyššiu frekvenciu, budete sa musieť obmedziť na rozlíšenie F

       l HD.

       Panasonic HC-VXF990 je teraz jednou z najkompaktnejších videokamier na záznam videa v rozlíšení 4K. Zariadenie váži menej ako 396 g! Na tele videokamery sa tak nachádza miesto pre všetky potrebné zásuvky – pre výstup pre náhlavnú súpravu, vstup pre mikrofón a výstup HDMI. Niekde vnútri sa nachádza bezdrôtový modul, ktorý umožňuje diaľkové ovládanie pomocou tabletu alebo smartfónu.

       Stojí za zmienku, že tento model sám o sebe píše dobrý zvuk. A o 5.1-kanálový formát! Ponúka aj praktické manuálne zaostrovanie – otáčaním malého kolieska na spodnej strane zariadenia môžete prepínať z jedného objektu na druhý. Prehľad o dianí v zábere poskytuje trojpalcový dotykový displej so 460k. pixely. Alebo s elektronickým hľadáčikom, ktorý má približne trojnásobné rozlíšenie.

       Hľadanie chýb v tomto modeli je doslova pod lupou. Áno, nepôsobí dojmom profesionálneho zariadenia, takže je lepšie ho nepoužívať na svadobné videografie. Ale práca s ním vám nedovolí unaviť ruku! Skrátka, nie je žiadnym prekvapením, že IXBT recenzia Panasonic HC-VXF990 skončila s pozitívnymi závermi. Vážne sa môžeme sťažovať len na nie príliš veľkú veľkosť snímača. Ak by však mal palcový snímač, bol by oveľa väčší a drahší. Z ďalších nevýhod by sme poukázali na nedostupnosť umeleckých a špeciálnych režimov pri natáčaní videa v rozlíšení 4K. Aktualizácia na model F

        l HD je potrebný na ich použitie kvôli slabému procesoru, ktorý je tu nainštalovaný, opäť kvôli zníženiu nákladov.

        Výhody

        • Pohodlné ostrenie v manuálnom režime;
        • K dispozícii je 20-násobný optický zoom;
        • Má všetky potrebné konektory;
        • K dispozícii je optická stabilizácia obrazu;
        • Môžete natáčať videá v rozlíšení 4K;
        • Záznamy 5.1-kanálový zvuk;
        • Slušný obraz pri fotografovaní v tme;
        • Modul Wi-Fi je prítomný;
        • Môžete ho nabíjať pomocou prenosnej batérie;
        • Nie príliš veľké rozmery a hmotnosť.

        Nevýhody

        • Nie je to najdlhšia výdrž batérie;
        • Pri výbere rozlíšenia 4K nie je snímková frekvencia príliš vysoká;
        • Ešte väčší snímač by bol žiaduci;
        • Vysoké náklady;
        • Nepodporuje H-kodek.265.

        Sony FDR-AX33

        Hodnotenie: 4.7

        Sony FDR-AX33

        Videokamery Sony, ktoré mohli natáčať v rozlíšení 4K, boli istý čas veľmi drahé. Našťastie sa situácia zmenila. Teraz je v ponuke Sony FDR-AX53, ktorý si môžete kúpiť za 56 tisíc. Euro. Stále je to veľa peňazí, ale nie je to príliš veľa.

        Zariadenie obsahuje 8-megapixelový obrazový snímač CMOS. Jeho fyzická veľkosť je 1/2,5 palca. Optický stabilizátor obrazu dokáže eliminovať chvenie obrazu, ku ktorému nevyhnutne dochádza pri manuálnom snímaní. Dostatočne výkonný procesor na spracovanie videa pri 30 fps. Alebo s dvojnásobným rozlíšením, ak znížite rozlíšenie na F

         l HD. Mimochodom, je lepšie nepočítať so statickou fotografiou, pretože sa vykonáva v rovnakom rozlíšení 4K, čo je neprijateľné.

         Japonská videokamera dostala pekný objektív. Pri ohniskovej vzdialenosti 29 mm sa jeho clona otvorí na f/1.8. Vďaka tomu môžete fotografovať aj pri slabom osvetlení. Maximálna ohnisková vzdialenosť používateľa je 298 mm. Alebo 10x optické priblíženie, aby ste mali lepšiu predstavu. Objektív má závit na 52 mm svetelný filter, čo možno považovať za príjemný bonus.

         Napriek tomu, že videokamera nestojí veľa, má nielen trojpalcový dotykový displej LCD, ale aj elektronický hľadáčik. Obsahuje aj vstup pre mikrofón, výstup pre slúchadlá a konektor HDMI. Vstavaný modul Sony FDR-AX53 a bezdrôtové moduly, pomocou ktorých sa fotoaparát pripája k smartfónu.

         Je to model s cenovkou. Ak o tom premýšľate, potom vás zariadenie nebude stáť oveľa viac akčnej kamery, pričom poskytuje pohodlnejšie video a, čo je dôležité, optický zoom. Znepokojujúca je len vysoká úroveň šumu pri fotografovaní pri slabom osvetlení. Na vine je skromná veľkosť snímača. Môžete sa tiež sťažovať na nedostatok nastavení a málo tlačidiel. Chápeme však, že ide o amatérsku videokameru, ktorá nie je určená na profesionálne použitie. Preto napríklad Alexej Eremin zanechal v internetovom obchode DNS túto recenziu: „Dobrý model pre domácnosť a reportáž. Šikovný, jednoduchý, kvalitný a so skvelým stabilizátorom.“. Ale tohto muža opravíme. Stabilizácia sa výrazne zhorší, keď prepnete na rozlíšenie 4K.

         Výhody

         • Zvuk je nahraný v 5.1-kanálový formát;
         • Dokáže natáčať videá v rozlíšení 4K;
         • Prítomné sú Wi-Fi aj NFC;
         • Všetky potrebné konektory sú k dispozícii;
         • Je tu zabudovaná lampa.

         Nevýhody

         • Nie je to najrýchlejšie automatické zaostrovanie;
         • Pri snímaní videa v rozlíšení 4K optický stabilizátor nefunguje dobre;
         • K dispozícii je len 10-násobný optický zoom;
         • Slušná veľkosť a hmotnosť (600 g);
         • Video v rozlíšení 4K sa zaznamenáva pri 30 snímkach za sekundu;
         • Nie príliš dlhá životnosť batérie.

         Sony FDR-AX700

         Hodnotenie: 4.6

         Sony FDR-AX700

         Táto videokamera by mala spĺňať takmer všetky potreby bežného používateľa. Sníma napríklad aj v rozlíšení 4K, čo znamená, že obraz vyzerá skvele aj na modernom televízore. Jediná škoda je, že nedostanete viac ako 30 snímok za sekundu. Chcete väčšiu hladkosť? Budete musieť znížiť rozlíšenie na 1080p. Z hľadiska zvuku je to 5.1-kanálový formát.

         Tento model nie je obzvlášť veľký, ale je veľmi ťažký. Stupnica pod ním ukazuje 935 g. Nie je teda určený na veľmi dlhé fotografovanie, pokiaľ sa neuskutočňuje so statívom. Všimnite si prítomnosť optického stabilizátora vo vnútri – takmer dokonale eliminuje chvenie obrazu, ku ktorému dochádza pri manuálnom snímaní.

         Objektív na tejto videokamere je obrovský (aspoň na amatérske pomery). Preto sa nezľaknite skutočnosti, že clona tu začína hodnotou f/2.8. Používateľ má k dispozícii maximálne 12-násobný optický zoom. Toto je pre niektorých ľudí trochu frustrujúce. Bolo však ťažké dosiahnuť viac, pretože za objektívom sa skrýva obrazový snímač CMOS. S rozlíšením 14,2 megapixela má dostatok rozlíšenia na zachytenie detailných snímok. Mimochodom, fotoaparát je dokonca dobrý aj pri snímaní momentiek!

         Zariadenie je vybavené otočným dotykovým LCD displejom, ktorého uhlopriečka sa zvýšila na 3,5 palca. Ak vám obrazovka s 1,5 milióna pixelov nestačí, môžete si zaobstarať elektronický hľadáčik s ešte vyšším rozlíšením. Sony FDR-AX700 obsahuje aj všetky najpotrebnejšie konektory: HDMI, výstup pre slúchadlá a vstup pre mikrofón. Na synchronizáciu so smartfónmi sa používajú bezdrôtové štandardy NFC a Wi-Fi. Mimochodom, na diaľkové ovládanie môžete použiť priložený diaľkový ovládač.

         Ak hovoríme o nevýhodách, na ktoré sa kupujúci sťažujú, treba poznamenať dlhé nabíjanie batérie – proces trvá približne štyri hodiny. Ďalším z tradičných problémov spoločnosti Sony je nespoľahlivé upevnenie veka. A clona objektívu nie je najlepšia.

         Podrobný pohľad na IXBT recenziu Sony FDR-AX700 odhaľuje kontroverzné zariadenie. Je to jedna z prvých videokamier Sony, ktorá zachytáva video v rozlíšení 4K. Z tohto dôvodu sa tento model nemôže pochváliť okamžitým automatickým zaostrovaním – tento proces tu trvá určitý čas. Ale všeobecné závery recenzie sa ukázali ako pozitívne, takže je stále možné odporučiť fotoaparát na nákup.

         Výhody

         • K dispozícii je natáčanie videa v rozlíšení 4K;
         • Zvuk sa nahráva v 5.1;
         • Používa dátový tok 100 Mb/s;
         • Môže ukladať materiál na dve pamäťové karty súčasne;
         • Pri snímaní videa v rozlíšení 1080p sa snímková frekvencia zvýši na 100 snímok za sekundu;
         • Dlhá výdrž batérie na plné nabitie;
         • Vynikajúca optická stabilizácia obrazu;
         • Dobré automatické zaostrovanie;
         • Perfektné výsledky aj v tme.

         Nevýhody

         • Videokamera sa ukázala ako veľmi ťažká;
         • Žiadna podpora kodeku H.265;
         • Nabíjanie batérie trvá približne štyri hodiny;
         • Veľmi vysoké náklady;
         • Pri natáčaní videa v rozlíšení 4K by som chcel vyššiu snímkovú frekvenciu;
         • Ochranný kryt nedrží dobre;
         • K dispozícii je len 12-násobný optický zoom.

         anasonic HC-V800

         Hodnotenie: 4.5

         Panasonic HC-V800

         Je to jedna z najkompaktnejších videokamier, ktorá vyťažila maximum z rozlíšenia F

          l HD. Hmotnosť len 428 g. Zároveň získate veľmi dobrý 24-násobný optický zoom. Nie je ťažké uhádnuť, že Japoncom sa podarilo dosiahnuť takýto parameter iba zmenšením veľkosti snímača. Je vyrobený technológiou MOS, jeho formát je 1/2,5 palca. Treba poznamenať, že by to mohlo byť horšie – v priebehu čítania našej recenzie ste sa stretli s videokamerami s ešte menším snímačom. Tu je jeho rozlíšenie 8,57 Mpx. Pre F
           HD je dokonca viac ako dosť. Panasonic HC-V800 však môžete používať aj na fotografovanie!

           Objektív má závit na 62 mm svetelný filter. Clona je však oveľa uspokojivejšia. Pri svojej najkratšej ohniskovej vzdialenosti dokáže otvoriť až f/1.8. To umožňuje fotografovať aj pri pomerne slabom osvetlení. Prítomnosť optického stabilizátora by mala u kupujúceho vyvolávať príjemné pocity. Svoju prácu vykonáva kompetentne a eliminuje chvenie obrazu, ktoré sa vyskytuje pri fotografovaní na cestách.

           Japonský výrobca sa v záujme dosiahnutia nízkych nákladov zaobišiel bez hľadáčika. Namiesto toho mierne zvýšila rozlíšenie a jas 3″ LCD displeja. Táto časť konštrukcie je citlivá na dotyk a mnohé nastavenia sa vykonávajú pomocou nej. Samozrejme, nie každému sa to bude páčiť, ale v amatérskej videokamere nemusíte hľadať veľa fyzických tlačidiel. Ako vzácni hostia v takýchto zariadeniach sú niektoré špecifické konektory. Tento model našťastie nestratil výstup pre náhlavnú súpravu ani vstup pre mikrofón. Má tiež bezdrôtové pripojenie Wi-Fi, ktoré umožňuje diaľkové ovládanie kamery.

           Je pravda, že éra F

            l HD je minulosťou. Panasonic HC-V800 sme však do nášho hodnotenia zaradili preto, lebo mnohí ľudia o kúpe televízora s rozlíšením 4K ešte ani neuvažovali. Funkcie tohto modelu im budú úplne stačiť.

            Výhody

            • K dispozícii je 24-násobný optický zoom;
            • Zabudované pripojenie Wi-Fi;
            • Zvuk je zaznamenaný vo formáte 5.1;
            • Nie veľká veľkosť a hmotnosť;
            • Kvalitné zábery v tme;
            • Používa vynikajúci displej LCD;
            • Všetky potrebné konektory sú k dispozícii;
            • Nie je zlá kvalita fotografií.

            Nevýhody

            • Nie najlepší výkon mikrofónu;
            • Chcel by som snímať v rozlíšení 4K;
            • Zmena nastavení nie je najjednoduchšia;
            • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
            • Nie je to lacná cena.

            Najlepšie profesionálne videokamery

            anasonic HC-X1

            Hodnotenie: 4.9

            Panasonic HC-X1

            Skvelá voľba na fotografovanie svadieb a iných veľkých podujatí. Napriek nie príliš vysokej cene vyzerá videokamera pôsobivo a profesionálne. Má veľké rozmery, stupnica pod ním ukazuje 2 kg a na niekoľkých jeho koncoch je veľa tlačidiel a konektorov. Napriek tomu obsahuje niektoré konštrukčné prvky, ktoré poznáme z našich amatérskych videokamier. Tento model sa môže pochváliť napríklad optickým stabilizátorom obrazu, vďaka ktorému je stedicam takmer zbytočný.

            Zariadenie zaznamenáva snímky pomocou jednopalcového snímača MOS s rozlíšením 9,46 megapixela. Je dostatočne dobrý na snímanie videa v rozlíšení 4K, aj keď s frekvenciou najviac 24 snímok za sekundu. Používa 3,5-palcový displej LCD s 1 miliónom pixelov na rámovanie. Môžete tiež použiť elektronický hľadáčik. Jeho rozlíšenie je ešte vyššie.

            Čo sa týka objektívu, vytvorila ho spoločnosť Leica. Optika poskytuje operátorovi 20-násobné priblíženie. Manuálne zaostrovanie je tu dostupné otáčaním zaostrovacieho krúžku.

            O tomto fotoaparáte môžete hovoriť dlho. Ponúka veľmi bohaté funkcie. Profesionál by mal byť spokojný s veľkým počtom farebných profilov. Ak vás zaujímajú podrobnosti, pozrite si recenziu videokamery Panasonic HC-X1 od spoločnosti VideoMaker, ktorá odhaľuje množstvo zaujímavých informácií. Z textu je napríklad jasné, že zariadenie je dokonca vybavené prepínačom hustoty neutrálneho filtra. Skrátka, nie je divu, že túto kameru používajú mnohé televízne stanice. Najmä pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť drahé vybavenie.

            Nakoniec by sme chceli spomenúť bohaté vybavenie. V krabici nájdete širokú očnicu, držiak mikrofónu, rôzne kryty, nabíjateľnú batériu, napájací zdroj s káblom a všetku dokumentáciu.

            Výhody

            • Obrovské množstvo konektorov;
            • Skvelý LCD displej;
            • Je možné natáčať videá v rozlíšení 4K;
            • Bohaté funkcie;
            • K dispozícii je 20-násobný optický zoom;
            • Má elektronický hľadáčik;
            • Má držiak na mikrofón;
            • Veľkosť snímača je 1 palec.

            Nevýhody

            • Nahrávanie videa v rozlíšení 4K je obmedzené na nízku snímkovú frekvenciu.

            Sony HXR-MC2500

            Hodnotenie: 4.7

            Sony HXR-MC2500

            Táto pomerne ťažká videokamera je určená na snímanie v rozlíšení F

             l HD. Zariadenie je umiestnené na ramene operátora. V neposlednom rade má zariadenie už takmer všetko, čo potrebujete. Napríklad v tmavej miestnosti môžete aktivovať LED svietidlo. A na nahrávanie zvuku používa delový mikrofón. Tlačidlo páčky optického zoomu je umiestnené medzi ňou a objektívom. Nájdete tu aj tlačidlo Focus Magnifer. Poteší vás aj pohodlná rukoväť videokamery na prenášanie.

             Sony HXR-MC2500 je zriedkavým prípadom, keď takéto zariadenie dostane vlastnú pamäť. Kapacita 32 gigabajtov však nemusí stačiť, najmä pri nahrávaní dlhých rozhovorov. Preto vám odporúčame zakúpiť si kartu SD, na ktorú je k dispozícii aj slot.

             Podobne ako iné profesionálne videokamery má aj Sony HXR-MC2500 elektronický hľadáčik. Pozostáva z 1,4 milióna pixelov, čo stačí na vytvorenie jasného obrazu. Tento model má tiež 3-palcový LCD displej, ktorý obsahuje 921k. pixely.

             Fotoaparát je dostatočne veľký a váha pod ním má 2800 g. Nie je prekvapujúce, že má na kryte miesto pre pomerne veľa konektorov. K dispozícii je napríklad AV výstup, ktorý je užitočný na pripojenie videokamery k starším zariadeniam. A ak chcete obraz odoslať na moderný monitor, riešením je dnes už známe HDMI. Nie je problém pripojiť slúchadlá. Príjemným bonusom je diaľkovo ovládaný posuvník alebo statívová zásuvka – na vytvorenie mimoriadne efektného drôtu.

             Podobne ako iné profesionálne videokamery, aj táto má niekoľko jedinečných vlastností, ktoré by podrobný opis tohto modelu veľmi predĺžili. Takže jednoducho odporúčame prečítať si recenziu Sony HXR-MC2500 – hovorí o dostupných režimoch a ovládacích prvkoch a o objektíve, ktorý ponúka 12x optický zoom, a o snímači. Jediná vec, ktorú tu musíme spomenúť, je Wi-Fi – niečo, čo sa v profesionálnych modeloch nevidí často.

             Výhody

             • Vstavaný je veľký počet konektorov;
             • Dodáva sa s kvalitným stereo mikrofónom;
             • Clona sa otvorí až na f/1.8;
             • Elektronický hľadáčik;
             • Vstavaná 32 GB trvalá pamäť;
             • Podporované sú bezdrôtové štandardy Wi-Fi a NFC;
             • Je tu svetlo LED;
             • Dlhá výdrž batérie;
             • Stabilizácia obrazu je implementovaná;
             • Nie je veľa šumu pri slabom osvetlení.

             Nevýhody

             • Videokamera je pomerne ťažká;
             • Prial by som si, aby sme mali väčší optický zoom;
             • Bez možnosti natáčať video v rozlíšení 4K;
             • Pri 25 fps sa môže vyskytnúť stroboskopický efekt.

             anasonic HC-MD

             E

             Hodnotenie: 4.7

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: