5 najlepších webových prehliadačov pre lesy

Radi podnikáte viacdňové výlety do prírody? Alebo ste vášnivý poľovník? Tak či onak, možno ste si všimli, že váš smartfón neposkytuje informácie, ktoré potrebujete v lese. Po prvé, musíte sa spoliehať na off-line mapy, ktoré majú nízku úroveň podrobnosti, ak sa nachádzajú mimo obývaných oblastí. Po druhé, je veľmi ťažké nájsť rozumné topografické mapy pre smartfón. Bežné mapy často nezobrazujú menšie potoky, rybníky alebo dokonca jazerá. Nehovoriac o tom, že vám nepovedia, aké stromy rastú v húštine, do ktorej smerujete. Stručne povedané, existuje dôvod, prečo existujú takzvané cestovné GPS navigátory. Topografické mapy, veľmi užitočné pri love, rybolove a turistike. O týchto zariadeniach budeme hovoriť v tomto článku.

Hodnotenie najlepších navigátorov pre les

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepší lesní navigátori1Garmin Montana 68037 990€
2Garmin GPSMAP 64st22 790€
3Garmin Fenix 3 Sapphire HR55 152€
4Garmin GPSMAP 7816 300€
5Garmin eTrex 20x12 900€

Garmin Montana 680

Hodnotenie: 4.9

Garmin Montana 680

Jedno z najpokročilejších navigačných zariadení GPS pre lesy v čase tohto hodnotenia. V skutočnosti nejde o cestovné zariadenie, ale o univerzálne zariadenie. Ide o to, že sa dá ľahko namontovať na prístrojovú dosku vozidla. Tu nainštalovaný 4-palcový displej má dotykovú obrazovku, takže navigátor môžete ľahko ovládať aj v dopravnej zápche. Má aj hlasové navádzanie, aby ste mohli včas odbočiť na ďalšiu odbočku. Ďalším spôsobom používania tohto GPS navigátora je jeho pripevnenie na riadidlá bicyklov. Výsledkom je plnohodnotný počítač na bicykel. Môžete dokonca pripojiť snímače srdcového tepu a pedálov, pretože podporuje bezdrôtovú technológiu ANT+.

Ak hovoríme o cestovnej časti zariadenia, kupujúci bude spokojný úplne so všetkým. Produkt sa dodáva s podrobnými topografickými mapami. Ak chcete viac máp, môžete ich nahrať do 8 GB pamäte, ktorú môžete použiť ako súbor s mapou. Zariadenie má zabudovaný magnetický kompas, barometer a slot na kartu microSD, pomocou ktorého ho možno premeniť na samostatné multifunkčné zariadenie. Do miniaplikácie je možné uložiť maximálne dvesto trás. Každý z nich môže obsahovať až 4000 bodov trasy. Ak sa bojíte, že sa stratíte, Garmin Montana 680 tento problém rieši – stlačením niekoľkých tlačidiel zapne režim

Potom vás navigátor navedie späť na cestu, ktorou ste prišli. Viac by mal potešiť kupujúceho barometer a digitálny kompas. Oba tieto príjemné doplnky výrazne uľahčujú navigáciu.

Navigátor sa dodáva s lítium-iónovou batériou. Plná batéria vydrží 16 hodín nepretržitej navigácie. Batériu môžete nabíjať priamo v zariadení. Ak plánujete viacdňovú túru, je dobré vziať si so sebou niekoľko batérií AA. Áno, zariadenie na nich môže fungovať!

Ako každé cestovné zariadenie GPS, aj zariadenie Garmin Montana 680 má kryt odolný voči poveternostným vplyvom. Na druhej strane, externý anténny konektor je oveľa zriedkavejší. To by sa malo hodiť, ak sa rozhodnete zariadenie používať v aute. Ale aj bez externej antény môžete prijímať signál bez problémov.

Zostáva dodať, že predný panel tohto navigátora pre lesy je farebný displej s rozlíšením 272×480 pixelov. V porovnaní s obrazovkami smartfónov sa to môže zdať nedostatočné. V skutočnosti to však stačí na zobrazenie podrobných máp. A naše hodnotenie stále potvrdzuje, že mnohé cestovné navigácie majú oveľa skromnejší displej.

Výhody

 • Má konektor pre externú anténu;
 • Vhodné na použitie v aute aj v lese;
 • Veľký objem internej pamäte;
 • K dispozícii je slot na kartu microSD;
 • Zabudovaný magnetický kompas a barometer;
 • Dostatočne veľký displej, ktorý je dotykový;
 • Dlhá životnosť batérie;
 • K dispozícii je podpora pre ANT+;
 • K dispozícii je 8-megapixelový fotoaparát;
 • Existuje množstvo užitočných aplikácií;
 • Puzdro je vodotesné.

Nevýhody

 • Veľmi vysoká cena.

Garmin GPSMAP 64st

Hodnotenie: 4.8

Garmin GPSMAP 64st

Tento GPS navigátor do lesa je skôr vysielačkou. Dôvodom je použitie externej antény, ktorá vyčnieva z horného konca. To spochybňuje univerzálnosť deklarovanú výrobcom – zariadenie nie je vždy vhodne umiestnené na volante vozidla. V aute sa však ťažko používa kvôli absencii dotykového displeja – manipulácia s mapou a firmvérom sa vykonáva len pomocou fyzických tlačidiel. Dovolíme si navrhnúť, že tento navigátor je určený pre turistov, poľovníkov a rybárov, ale nie pre motoristov alebo cyklistov.

Obrázky sa zobrazujú na 2,6-palcovom displeji. Jeho rozlíšenie je len 160×240 pixelov. Napodiv to však stačí na rozlíšenie všetkých dôležitých značiek na mape. Mimochodom, na obrazovke sa môže zobraziť nielen mapa. Produkt má zabudované aplikácie – napríklad kalendár lovu a rybolovu. Teraz už nie je potrebné pre takéto programy vyčleňovať vstavanú pamäť smartfónu!

Ale späť k mapám. Môžu byť úplne odlišné, vrátane bitových máp. Nahrávajú sa do internej pamäte, ktorá má veľkosť približne 8 GB. V predvolenom nastavení je väčšina priestoru vyplnená vlastnými topografickými mapami. Ak ich nechcete odstrániť, je lepšie nahrať ďalšie mapy na kartu microSD – výrobca nezabudol na príslušný slot. Mimochodom, každý, kto si kúpi túto navigáciu GPS, dostane ako darček ročnú službu BirdsEye. To mu aspoň dočasne poskytne aj satelitné snímky okolia.

Samozrejme, že toto zariadenie dokáže inteligentne vypočítať trasu, potom nie je ťažké aktivovať

Ak chcete ísť opačným smerom. Satelitný signál je stabilný a gadget podporuje nielen GPS, ale aj GLONASS. To však platí pre úplne všetky moderné navigácie Garmin. Nie všetky zariadenia majú konektor externej antény. Pravdu povediac, je však nepravdepodobné, že by ste ju niekedy potrebovali.

V tomto modeli je prítomný barometer a magnetický kompas. Navigácia je tak ešte jednoduchšia. Má tiež podporu technológie ANT+, ktorá sa zdá byť zbytočná. Čo sa týka výdrže batérie, tá môže dosiahnuť 16 hodín. Ako zdroj energie možno použiť batérie alebo nabíjateľné batérie. Ten sa mimochodom môže nabíjať priamo v zariadení. Mimochodom, podporované sú aj lítiové batérie – len nezabudnite v nastaveniach vybrať vhodný zdroj napájania, inak sa zariadenie ani nezapne.

Výhody

 • Existujú aj ďalšie aplikácie;
 • K dispozícii je podpora ANT+ a Bluetooth;
 • Bezplatné predplatné služby BirdsEye;
 • Puzdro je vodotesné;
 • Konektor pre externú anténu je prítomný;
 • Dostatok úložného priestoru;
 • Nezabudnite na slot na kartu microSD;
 • Dlhá životnosť batérie;
 • Batérie je možné nabíjať priamo v navigátore;
 • Dodáva sa s karabínou na pripevnenie;
 • Magnetický kompas a barometer.

Nevýhody

 • Anténa môže v niektorých prípadoch prekážať;
 • Vysoké náklady;
 • Rozlíšenie displeja nebude vyhovovať každému.

Garmin Fenix 3 Sapphire HR

Hodnotenie: 4.7

Garmin Fenix 3 Sapphire HR

Zrazu máme… inteligentné hodinky! Prečo nie?? Zariadenie s názvom Garmin Fenix 3 Sapphire HR sa môže používať ako GPS navigátor pre les. Hlasové navádzanie je vždy na vašej ceste, aby ste neodbočili nesprávne. Zariadenie dokonale rozpoznáva signály z amerických aj zahraničných satelitov. Takéto inteligentné hodinky ľahko uložia trasu vášho behu alebo prechádzky. Zároveň zaznamenávajú srdcovú frekvenciu – za to je zodpovedný zabudovaný monitor srdcovej frekvencie. Je vybavený aj výškomerom a digitálnym kompasom, ktoré sú v takomto čase tiež užitočné. Skutočný športovec by mohol využiť technológiu ANT+, ktorá k hodinkám pripája externé snímače.

Takmer každý lesný navigátor má ochranu proti vlhkosti. Ako inak by to mohlo byť?? Počas vašej túry alebo jazdy na bicykli môže kedykoľvek pršať – výrobcovia týchto zariadení si to uvedomovali. Tu sú inteligentné hodinky Garmin Fenix 3 Sapphire HR, ktoré majú aj takúto odolnosť voči vode – spĺňajú štandard WR100. Takže sa v ňom môžete kúpať – nič sa mu nestane.

Na zobrazenie informácií sa tu používa 1,2-palcový okrúhly displej. Jeho rozlíšenie je 218×218 bodov. Obraz je dobre viditeľný aj pri jasnom slnečnom svetle. Výrobok dostal aj zafírové sklo – je zakryté predným panelom. Myslím, že sa nedá poškriabať, dokonca ani prechádzaním medzi skalami a balvanmi. Niekde na tele je aj otvor pre reproduktor. Tento dizajnový prvok sa väčšinou používa pri navigácii po určitej trase.

Produkt má k dispozícii iba 32 MB vnútornej pamäte. Žiadne predinštalované mapy neprichádzajú do úvahy; všetky sa sťahujú z blízkeho smartfónu. To, samozrejme, mierne obmedzuje používateľa, najmä v turistických podmienkach. To je však jediná väčšia nevýhoda. V porovnaní s rozsiahlymi funkciami inteligentných hodiniek je to slabé. Gadget je schopný ponúknuť najmä režim viacerých športov, ako aj na chvíľu sa stať metronómom. Môžete ho použiť aj na ovládanie prehrávača MP3 v smartfóne.

Samozrejme, že takéto zariadenie nemohlo získať obzvlášť vysokokapacitnú batériu. Výrobca však tvrdo pracoval na optimalizácii. Plné nabitie tak vystačí na približne 20 hodín aktívnej navigácie. A ak vypnete GPS, výdrž batérie sa ešte zvýši.

Výhody

 • Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť;
 • Nezabudlo sa ani na rečníka;
 • Dostatok funkcií;
 • Vynikajúci LCD displej;
 • Plášť je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele;
 • Je tu ochrana vody;
 • Zabudované moduly Wi-Fi, Bluetooth a ANT+;
 • K dispozícii je výškomer, monitor srdcového tepu a kompas;
 • Dlhá životnosť batérie.

Nevýhody

 • Jednoduché načítanie máp zo smartfónu;
 • Astronomická cena;
 • Čip NFC by bol užitočný;
 • V podmienkach turistiky musíte nabíjať powerbanku.

Garmin GPSMAP 78

Hodnotenie: 4.7

Garmin GPSMAP 78

Pomerne nezvyčajný exteriér turistického GPS navigátora. Ide o to, že jeho tlačidlá sú nad displejom a nie pod ním. Bude to trvať jednu alebo dve cesty do divočiny, kým si zvyknete na ovládanie. Nie všetci používatelia budú spokojní aj so skromnými technickými špecifikáciami. Gadget má len 1,7 GB trvalej pamäte. Netreba pripomínať, že táto kapacita nepojme najväčší počet topografických máp? Problém však možno vyriešiť použitím karty microSD. S nízkym rozlíšením obrazovky LCD však nemôžete nič urobiť. 160×240 bodov na uhlopriečke 2,6 palca – nie to, na čo je progresívny používateľ zvyknutý.

Prístroj môže mať v pamäti až 200 trás. To je celkom primeraný údaj. Kapacita denníka 10 000 bodov, ktorá sa tiež pravdepodobne nebude sťažovať. Ako sa na každý GPS-navigátor patrí, dokáže samostatne vypočítať trasu.

Výrobok má zabudovanú vnútornú anténu. Dokonale rozpoznáva satelity GPS. Problém spočíva v dátume oznámenia zariadenia. Skutočnosť, že sa to stalo pred masovou popularizáciou GLONASS, takže nestojí za to čakať na podporu Slovenskách satelitov. Ale s ochranou gadgetu je všetko v poriadku. Môže spadnúť do vody – nie je pravdepodobné, že spôsobí poškodenie. V každom prípade samotné puzdro vyzerá krehko, takže by ste nemali zariadenie púšťať na skaly a asfalt – potom určite zanechá škrabanec a môže sa stať aj niečo menej napraviteľné.

Sada dvoch batérií AA zabezpečuje prevádzku navigačného zariadenia, ktoré bolo súčasťou nášho hodnotenia. Mal by stačiť na dvadsať hodín používania, pričom podsvietenie obrazovky sa zapína len občas. Nie je to zlý výsledok! Na viacdňovú túru by ste si nemali zabudnúť vziať niekoľko náhradných batérií.

Výhody

 • K dispozícii je slot na kartu microSD;
 • Je tu zvukový alarm;
 • Dlhá životnosť batérie;
 • Puzdro je vodotesné;
 • Rýchle vyhľadávanie satelitov;
 • Môže byť napájaný z externého zdroja.

Nedostatky

 • Zvláštne rozloženie tlačidiel;
 • Malá kapacita pamäte;
 • Neexistuje podpora pre systém GLONASS;
 • Batérie nie je možné nabíjať priamo v zariadení;
 • Nedostatočne implementovaná podpora bitových máp.

Garmin eTrex 20x

Hodnotenie: 4.6

Garmin eTrex 20x

Na konci nášho rebríčka je jeden z najlacnejších navigátorov pre les. Nie, existujú aj lacnejšie cestovné GPS-navigátory, ale vyzerajú príliš jednoducho a ich schopnosti nestačia pre každého. Funkčnosť Garmin eTrex 20x však tiež nemožno nazvať obzvlášť širokou. Na rozdiel od pokročilejších modelov tento gadget nie je schopný sám zistiť nadmorskú výšku, v ktorej sa používateľ nachádza. Nie je tu ani konektor pre externú anténu. Som rád, že aspoň slot na pamäťovú kartu nikam nezmizol. Vstavaná pamäť je pomerne malá, približne 3,7 GB, ale topografické mapy vážia veľa.

Na ovládanie tohto zariadenia sa používajú pomerne tesné tlačidlá umiestnené na bočných okrajoch. V tomto prípade pomáha aj joystick, ktorý sa nachádza v blízkosti obrazovky. Bohužiaľ, ak ste klávesnicu neuzamkli, v batohu je schopná vykonávať spontánne pohyby. Dobrou správou je, že väčšinou to nevedie k ničomu mimoriadne zlému – len k trase s ďalšími bodmi.

Tento navigátor môže uložiť až dvesto trás. Ani tu nie je počet bodov cesty výrazne obmedzený. pomerne rýchlo vypočíta trasu, hoci tu všetko závisí od vzdialenosti, ktorú sa chystáte prejsť. Výrobca nezabudol na funkciu

Ack-Back, pretože je tu zvukový alarm.

Gadget má celkom dobrý displej. S 2,2-palcovou uhlopriečkou má rozlíšenie 240×320 bodov. Znalci určite tušia, že ide o takmer rovnaký displej, aký sa používa v telefónoch Nokia E65, Nokia N95 a ďalších podobných smartfónoch. Pokiaľ ide o anténu, je interná. Vďaka tomu je nepravdepodobné, že by ste navigátor rozbili. Je bezpečné ho hodiť do vody – neprenikne. Navigátor je tiež odolný voči pádu na tvrdý povrch. Ako zdroje signálu sa používajú nielen americké, ale aj ruské satelity – vďaka tomu je navigácia oveľa presnejšia.

Podobne ako iné lacné cestovné adaptéry od spoločnosti Garmin, aj eTrex 20x funguje na dve batérie AA alebo dobíjacie batérie. Bohužiaľ, nie je možné ho nabíjať vo vnútri miniaplikácie. Výdrž batérie sa pohybuje od 20 do 25 hodín v závislosti od pravidelnej aktivácie podsvietenia a typu použitých batérií.

Výhody

 • Ďalšie aplikácie sú k dispozícii;
 • Veľmi malé rozmery a hmotnosť;
 • K dispozícii je slot na kartu microSD;
 • Používa vodotesné puzdro;
 • Dlhá výdrž batérie;
 • K dispozícii sú zvukové a vibračné alarmy;
 • Nie príliš vysoká cena.

Nevýhody

 • Batérie sa nebudú môcť nabíjať vo vnútri zariadenia;
 • Bezdrôtový modul nie je k dispozícii;
 • Displej nebude vyhovovať každému.

Záver

Toto je zoznam najlepších navigátorov pre les. Ako ste si možno všimli, tieto zariadenia sú veľmi drahé. Bohužiaľ, teraz ich vyrába len spoločnosť Garmin a monopolný výrobca na trhu môže stanoviť akúkoľvek cenu. Náklady ovplyvňuje aj nízky dopyt – výrobok nemôže byť lacný, ak sa nepodáva v dostatočnom množstve.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: