11 najlepších prehrávačov MP3

Boli časy, keď sa mobilné telefóny ani nesnažili nahradiť hudobný prehrávač. Teraz je to najčastejšie smartfón, ktorý prehráva skladby MP3. To však neznamená, že prehrávače MP3 sú minulosťou. Tieto zariadenia stále existujú a bez problémov ich nájdete v niektorých internetových obchodoch. Medzi nimi je však ľahké naraziť na úplný nezmysel. Aby ste sa tomu vyhli, odporúčame vám pred nákupom skontrolovať naše hodnotenie. Poradí vám, ktorý model si kúpiť. Uvedomíte si tiež, že niektoré prehrávače MP3 majú výrazne lepší zvuk ako väčšina smartfónov.

Ako si vybrať prehrávač MP3

Prehrávače MP3 majú v dnešnom svete stále svoje miesto. Majitelia špičkových smartfónov s tým, samozrejme, nebudú súhlasiť. Vlajkové modely však nie sú dostupné pre každého. Priemerné zariadenie nemá najlepší zvuk. Prehrávače MP3 sú v tomto ohľade oveľa ťažšie vyzdvihnúť. Ale aj medzi nimi sú niektoré pre zákazníkov prekvapivo frustrujúce. Mali by ste si zariadenie vybrať rozumne, aby ste nemali tento pocit. Treba si všímať mnohých charakteristík.

Moderné prehrávače MP3 sa delia zhruba na dve kategórie. Ako prvé Modely strednej a nižšej triedy. Nemali by ste od nich očakávať dokonalý zvuk. Tieto zariadenia však dokážu potešiť aj tie najmenšie veľkosti. Druhú kategóriu naopak tvoria takzvané nízkonákladové modely Hi-Fi prehrávače. Produkujú takmer dokonalý zvuk, najmä pri prehrávaní nekomprimovanej hudby a po pripojení kvalitných slúchadiel. Je to skrátka voľba pre audiofila! Tieto prehrávače MP3 však stoja viac ako väčšina smartfónov. Aj napriek ich skromnej funkčnosti.

Ak máme pokračovať v rozprávaní o prenosných Hi-Fi prehrávačoch, ďalšou vecou, ktorá ich zvyčajne odlišuje, je prítomnosť zabudovaný zosilňovač. Umožňuje pripojiť akékoľvek slúchadlá – podporované sú dokonca aj modely cez uši, ktoré úplne obopínajú uši. Pokiaľ ide o lacné prehrávače MP3, často nemajú dostatočný výkon. Existujú však výnimky z pravidla.

Pri výbere takéhoto zariadenia musíte venovať osobitnú pozornosťzoznam podporovaných formátov. Nemáte v úmysle počúvať MP3 celý život? Ide o to, že tento štandard trpí silnou kompresiou zvuku, čo znamená, že s vysokokvalitnými slúchadlami nebudete počuť zvuk, ktorý chcete – vyššie a nižšie frekvencie môžu byť dosť orezané a celkový detail zvuku bude veľmi slabý. Ideálny prehrávač by mal podporovať FLAC a niektoré ďalšie nekomprimované formáty. Len tak si môžete vychutnať skvelú kvalitu zvuku.

Budete tiež musieť vykonať posúdenie typ ovládania. Mnoho lacných prehrávačov MP3 ponúka viacero fyzických tlačidiel. Iné sú citlivé na dotyk. To je asi najhorší možný scenár, pretože je takmer nemožné nájsť ich vo vrecku. Pokročilé zariadenia majú dotykový displej. To však neuberá na dôležitosti tlačidlám – zvyčajne sú umiestnené na koncoch.

Dôležité afunkčnosťzariadenie. Niektoré modely sú v tomto smere takmer rovnako dobré ako ich smartfóny. Často je to však nevýhoda; čím širší je rozsah funkcií, tým rýchlejšie sa batéria vybíja. Vo väčšine prípadov je lepšie zaobstarať si prehrávač MP3, ktorý dokáže prehrávať iba hudbu a filmy. A možno čítačku elektronických kníh. Niektorým môže stačiť aj samotná hudba. Skrátka, budete si to musieť dvakrát premyslieť.

Prehrávač MP3 je prenosné zariadenie. Bude teda napájaný z batérie. Preto si pred kúpou musíte zistiť, Ako dlho bude znieť na plné nabitie. Nikdy si nekupujte model, ktorý vyžaduje pripojenie nabíjačky po štyroch alebo piatich hodinách. A nespoliehajte sa príliš na čísla uvedené v oficiálnych špecifikáciách. Namiesto toho si pozrite recenzie a spätnú väzbu – kupujúci vám povedia skutočné výsledky.

Osobitnú úlohu samozrejme zohrávajúVeľkosť a hmotnosť zariadenia. Nezabúdajte, že sa pravdepodobne nevzdáte používania smartfónu. To znamená, že prehrávač MP3 by bol ďalšou pomôckou. Čím väčšia je, tým menej si ju budete chcieť vziať so sebou. Nezabudnite však, že Hi-Fi prehrávače nie sú malé a ľahké – pri kúpe nebudete mať veľký výber.

Pri výbere prehrávača MP3 by ste mali zvážiť spôsob ukladania hudby a iných médií. Najjednoduchšou možnosťou je použiť pamäťová karta. Ak už máte predplatenú online hudobnú službu, možno by ste mali zvážiť, či si zaobstarať takú, ktorá podporuje. Prístup na internet bude v tomto prípade cez Wi-Fi alebo LTE. Druhá možnosť vám umožní používať službu aj na ulici, len nezabudnite vložiť kartu SIM. Bezdrôtové moduly môžu zahŕňaťBluetooth– prehrávač, ktorý je ním vybavený, podporuje pripojenie vhodných slúchadiel. Nezabudnite však uviesť verziu modrého zuba. Čím je novšie, tým je pripojenie energeticky úspornejšie a stabilnejšie (teraz je relevantný Bluetooth 5).0).

Hodnotenie najlepšieho prehrávača MP3

NomináciaMiestoNázovCena
Hodnotenie najlepších prehrávačov MP31AstellKern Anorma SR1539 990 €
2iBasso DX15039 900 €
3Shan
 • ng M5s
 • 27 990 €
  4Fiio X5 III30 390 €
  5Sony NW-A5515 490 €
  6Fiio M79 890 €
  7Fiio M3K5 489 €
  8Apple iPod Touch 6 32Gb16 000 €
  9Sony NW-A55HN19 990 €
  10Sony NWZ-B183F8 680 €
  11Ritmix RF-4850 8Gb1 669 €

  AstellKern Anorma SR15

  Hodnotenie: 4.9

  ASTELLKERN ANORMA SR15

  Náš výber otvára hráč s pomerne nezvyčajným menom. Cena je tiež mimo vychodených ciest. Mnohí čitatelia portálu Expertology si myslia, že tieto zariadenia by sa v súčasnosti mali predávať takmer za nič. Tento model ukazuje, že situácia je teraz opačná. AstellKern Anorma SR15 je drahší ako väčšina súčasných smartfónov! Tento prehrávač MP3 stojí približne 53k. Roubles! A majú na to právo, pretože z hľadiska kvality zvuku sa tomuto zariadeniu nevyrovná žiadny smartfón.

  Prehrávač MP3 je pomerne robustný. To naznačuje prítomnosť kvalitných komponentov vo vnútri, ktoré dokonale konvertujú digitálny zvuk na analógový. Špeciálne navrhnutý kovový kryt zariadenia je vybavený 3,5 mm audio konektorom. Odporúčame ho pre vaše potreby počúvania hudby. Môžete si byť istí, že prehrávač bude vydávať zvuk do akýchkoľvek slúchadiel, dokonca aj do monštruóznych! A snažte sa do zariadenia načítať len nekomprimované skladby, napríklad uložené vo formáte FLAC. Je zaujímavé, že zariadenie rozumie aj technológii Apple Lossless, ktorá sa nemôže netešiť.

  Zvuk a bezdrôtovú náhlavnú súpravu môžete vysielať pomocou rozhrania Bluetooth. V takom prípade by ste však prišli o kvalitu zvuku.

  Prehrávač AstellKern Anorma SR15 sa môže pochváliť možnosťou pripojenia k celosvetovej sieti – so zabudovanou podporou Wi-Fi. Hlavne pre včasnú aktualizáciu firmvéru. Samozrejme, zariadenie ponúka niekoľko ďalších funkcií. Ak však máte smartfón, zistíte, že sa používa lepšie ako prehrávač MP3 s 3,3-palcovým displejom a rozlíšením len 480 x 800 pixelov.

  Vnútri tohto zariadenia sa nachádza lítium-polymérová batéria. Nabíja sa cez micro-USB a bude ho treba nabíjať len zriedka, aj keď budete počúvať desiatky skladieb denne. Mimochodom, na jeho ukladanie je vyčlenených 64 Gb pamäte. Ak vám to nestačí, vždy môžete použiť kartu microSD s ľubovoľnou kapacitou.

  Výhody

  • Perfektná kvalita zvuku;
  • Slušné množstvo trvalej pamäte;
  • Dodáva sa so slotom microSD;
  • Neobvyklý a pútavý dizajn;
  • Používa kovové puzdro;
  • Pekné zobrazenie;
  • Vrátane pripojenia Bluetooth a Wi-Fi;
  • Dlhá životnosť batérie;
  • Podporované sú všetky populárne zvukové formáty.

  Nevýhody

  • Astronomická cena;
  • Hráč sa nemôže nazývať ľahký;
  • Používa konektor micro-USB.

  iBasso DX150

  Skóre : 4.8

  IBASSO DX150.webp

  Ďalší Hi-Fi prehrávač v našom výbere. Je vybavený elegantným ovládacím panelom na jednom z bočných panelov. Má nielen analógový gombík hlasitosti, ale aj tri tlačidlá na prepínanie skladieb a pozastavenie prehrávania. Toto usporiadanie sa však dá ľahko vylúčiť – ide o to, že budete musieť zabudnúť na ich stlačenie vo vrecku. Tlačidlá by bolo lepšie umiestniť na horný alebo dolný okraj.

  Tento model nemožno nazvať lacným. Je to spôsobené prítomnosťou dvoch centrálnych zvukových procesorov naraz. V ich kvalite sú čipy AKM AK4490EQ. Zdá sa, že ich schopnosti sú dostatočné pre každého audiofila. Je zaujímavé, že toto je jedno z mála prenosných zariadení, ktoré podporuje zvukové súbory so vzorkovacou frekvenciou až 384 kHz. A používa odnímateľný modul zosilňovača! K dispozícii je aj slot na pamäťovú kartu. Maximálna kapacita podporovaná zariadením je 2 TB, čo zatiaľ jednoducho neexistuje. Pokiaľ ide o vlastnú pamäť, má 32 GB. Nie je to veľa, ale je to viac než dostatočná kapacita pre mnohých začínajúcich kupujúcich.

  Na prednej strane zariadenia je farebný displej s uhlopriečkou 4,2 palca a rozlíšením 768×1280 pixelov. Na rozdiel od predchádzajúceho modelu dokáže tento prehrávač MP3 zobraziť fotografie a spustiť prehrávanie videa. Jediné zaváhanie je tu použitý senzor. Veľmi zle reaguje na ľahké dotyky používateľa. Jediné nepríjemnosti, ktoré tento prehrávač spôsobí. Niektorí si všimnú aj hrúbku miniaplikácie. Ale toto je Hi-Fi prehrávač, nemôže byť tenký.

  Firmvér je založený na operačnom systéme Android. V nastaveniach zariadenia môžete aktivovať funkciu Bluetooth, čím sa zvuk prenesie do náhlavnej súpravy. Ale je lepšie to urobiť drôtovou metódou, len v tomto prípade si môžete vychutnať hudbu v najlepšej kvalite. Najmä ak je táto hudba uložená v nekomprimovanom formáte FLAC. Mimochodom, súbory môžete prenášať z počítača pomocou kábla – proces je veľmi rýchly, pretože využíva špecifikáciu USB 3.0. A modul Wi-Fi je zodpovedný za pripojenie k internetu. Výrobca mohol pridať slot na kartu SIM, ale v takom prípade by to nebol prehrávač MP3, ale skôr smartfón.

  Pod kovovým krytom zariadenia sa nachádza lítium-polymérová batéria. Plné nabitie vydrží 11 hodín intenzívneho používania. Nie je toho veľa, ale pri použitom operačnom systéme Android by ste ani nič iné neočakávali.

  Výhody

  • Zariadenie má zabudované dva zvukové procesory;
  • Elegantný kovový plášť;
  • Používa zásuvný modul zosilňovača;
  • Vstavaná je zásuvka USB typu C;
  • Plnohodnotný systém Android na palube;
  • Podporuje FLAC a niekoľko ďalších formátov;
  • Dobré rozlíšenie displeja;
  • Prítomnosť Bluetooth a Wi-Fi;
  • Implementovaná podpora pre zvuk s veľmi vysokou vzorkovacou frekvenciou.

  Nevýhody

  • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
  • Obrazovka nemá najcitlivejší snímač;
  • Náklady sú veľmi vysoké;
  • Jeho hmotnosť je 245 g;
  • Tlačidlá na ovládanie prehrávania nie sú na najlepšom mieste.

  Shan
 • ng M5s
 • Hodnotenie: 4.8

  SHAN<li></div><p>NG M5S “ src=“/wp-content/uploads/2023/11/1161666193321-6311.jpg“ height=“420″ title=“SHAN</p><li>NG M5S“><p>Na puzdre tohto zariadenia je nálepka s logom Hi-Res Audio. Už len to vám napovie, že na formát MP3 by ste mali zabudnúť. Svedčí o tom aj cena, ktorá nie je ľudská – mnohí ľudia nie sú ochotní zaplatiť toľko peňazí ani za smartfón. Vnútri sa teda nachádza kvalitná elektronika, ktorá je pripravená spracovať zvuk tým najlepším možným spôsobom.</p><p>Pokiaľ ide o kvalitu zvuku, drvivá väčšina kupujúcich je so všetkým spokojná. Reklamácie sú z úplne iného dôvodu.<b>Napríklad</b>, Neočakávanú chybu objavil istý návštevník služby Yandex.Markéta,“ ktorá si želala zostať bez mena. Napísal: <i>„Dizajn a zvuk sú v poriadku. Len dve nevýhody: koliesko hlasitosti a rozlíšenie obrazovky</i>. Niekedy je ovládanie hlasitosti nesprávne. Problém sa vyriešil iba niekoľkonásobným posunutím kolieska tam a späť. Môže to však byť chyba konkrétneho exemplára. To isté nemôžem povedať o rozlíšení obrazovky – je naozaj dosť nízke. Chceli by sme spomenúť aj lesklý kryt, ktorý sa rýchlo zašpiní. To isté urobili aj autori prehľadu Shan</p><li>ng M5s na IXBT. Všetky tieto nedostatky však možno odpustiť pre kvalitný zvuk. Najmä ak si uvedomíte, že prehrávač MP3 nestojí nehorázne veľa peňazí.<p>Na ukladanie skladieb používa kartu microSD. Podporovaný je absolútne akýkoľvek zväzok. Na pripojenie k zariadeniu môžete použiť aj adaptér OTG. Tento konektor slúži aj na použitie prehrávača MP3 ako zvukovej karty pripojením k počítaču. Za spracovanie zvuku je tu zodpovedný DAC AK4493EQ. Výsledok si užijete oveľa viac ako so zabudovaným meničom zvuku na základnej doske.</p><p>Zariadenie obsahuje aj bezdrôtové moduly. Bluetooth sa používa na prenos zvuku do príslušných slúchadiel alebo reproduktorov. Medzi podporované kodeky patria LDAC, AAC, SBC a aptX. Wi-Fi sa používa najmä na aktualizáciu firmvéru.</p><p>K tomuto prehrávaču MP3 možno pripojiť takmer všetky slúchadlá. A dokonca dva páry – toľko je tu prítomných valetov. Vstavaná batéria vydrží v priemere 15 hodín prehrávania. Alebo 9 hodín, ak ste použili vyvážené pripojenie cez 2,5 mm jack. Nabíjanie prehrávača trvá približne 2,5 hodiny.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Môžete ho používať ako zvukovú kartu;</li><li>Veľký počet konektorov;</li><li>Slušná výdrž batérie;</li><li>K dispozícii sú bezdrôtové moduly Bluetooth a Wi-Fi;</li><li>Vynikajúca kvalita zvuku;</li><li>Množstvo podporovaných zvukových formátov;</li><li>Na nabíjanie sa používa konektor USB typu C.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Klzké a špinavé lesklé puzdro;</li><li>Koliesko na ovládanie hlasitosti funguje zvláštne;</li><li>Cena nie je obzvlášť nízka;</li><li>Skromné rozlíšenie displeja.</li></ul><h3>Fiio X5 III</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=FIIO X5 III.webp

  Jeden z najdostupnejších Hi-Fi prehrávačov na Slovenskom trhu. Väčšina online predajcov si zaň pýta približne 24 tisíc eur. Euro. Gadget pôsobí ako oveľa drahší produkt. Hlavne vďaka kovovému telu a pôsobivej hrúbke. Dobrou správou je, že neváži toľko ako tehla alebo niečo podobné – prehrávač MP3 nie je ťažší ako väčšina vlajkových smartfónov.

  Po stranách zariadenia sa nachádza množstvo rozhraní a ovládacích prvkov. To zahŕňa praktické koliesko na nastavenie úrovne hlasitosti. K dispozícii sú aj tlačidlá na preskočenie na predchádzajúcu a nasledujúcu skladbu.

  Podobne ako niektoré iné moderné prehrávače MP3, aj Fiio X5 III funguje so systémom Android. To znamená, že môžete využívať známe funkcie a nielen počúvať hudbu, ale aj sledovať videá, surfovať po internete a robiť mnoho ďalších vecí. Prístup na World Wide Web cez Wi-Fi. Tento model má tiež modul Bluetooth. Používanie bezdrôtovej náhlavnej súpravy sa však odporúča len v krajnom prípade. Krásu zvuku zažijete len s káblovým pripojením. Je potrebné poznamenať, že tu uvedené rozhrania zahŕňajú linkové a koaxiálne výstupy. To znamená, že budete môcť zvuk prenášať nielen do slúchadiel, ale aj do niektorých reproduktorov.

  Je samozrejmé, že prehrávač podporuje rôzne nekomprimované zvukové formáty. Umožňuje vám vychutnať si zvuk v kvalite CD. Môže sa používať aj ako e-kniha. Zaujímavé je, že podporuje aj formát PDF. Na čítanie časopisov však radšej zabudnite, pretože tu je zabudovaná pomerne skromná 4-palcová obrazovka, ktorej rozlíšenie je 480×800 pixelov.

  Ak ste milovníkom hudby, budete chcieť mať obrovskú knižnicu médií. V predvolenom nastavení poskytuje Fiio X5 III len 32 GB trvalej pamäte, z ktorej časť zaberá operačný systém. Nič vám však nebráni pridať aj kartu microSD. Alebo dokonca dve! Toľko je tu prítomných slotov. Systém by mal byť schopný rozpoznať maximálne 256 GB úložiska.

  O transformáciu digitálneho zvuku na analógový sa tu stará dvojica D/A prevodníkov AKM AK4490EQ. Zvukový výkon na kanál dosahuje 480 mW. Myslím, že pre väčšinu zákazníkov to bude úplne stačiť. 10 hodín výdrže batérie na plné nabitie lítium-polymérovej batérie nie je vôbec pôsobivé. Ale nedá sa pomôcť, pretože samotný operačný systém Android spotrebuje slušné množstvo energie. Pokiaľ ide o nabíjačku, pripája sa ku konektoru micro-USB.

  Výhody

  • Zabudované sú dva zvukové procesory;
  • Veľký počet slotov;
  • Prítomné sú moduly Wi-Fi a Bluetooth;
  • Elegantný dizajn s kovovým telom;
  • Rozsiahle funkcie vďaka systému Android;
  • Podporované sú rôzne formáty zvukových súborov;
  • Rozumie iba zvuku so vzorkovacou frekvenciou 384 kHz;
  • Dva zabudované sloty na pamäťové karty.

  Nevýhody

  • Používa konektor micro-USB;
  • Nie je to najdlhšia výdrž batérie;
  • Priemerné zobrazenie;
  • Operačný systém občas nemá dostatok pamäte RAM.

  Sony NW-A55

  Hodnotenie: 4.7

  Sony NW-A55

  Tento telefón hrdo nesie logo Walkman, ktoré si mnohí z nás pamätajú z kazetových prehrávačov a mobilných telefónov Sony Ericcson. Tento prehrávač určite nesklame, pokiaľ ide o kvalitu hudby. A výrazne sa odlišuje od konkurencie. Získate zariadenie s kovovým telom v tej či onej farbe. Zároveň je pomerne ľahký – váha pod ním ukazuje iba 99 g. A to s veľmi veľkokapacitnou batériou, ktorá poskytuje až 45 hodín prehrávania hudby!

  Mnohé moderné prehrávače MP3 vyžadujú okamžité vloženie pamäťovej karty. Aj tu je pre ňu vyhradené miesto. Prvýkrát sa však bez nej zaobídete, pretože zariadenie dostalo 16 GB internej pamäte. pekný bonus!

  Ak hovoríme o kvalite zvuku, prehrávač zanecháva len pozitívne dojmy. Najmä ak ste príliš leniví na aktualizáciu firmvéru – ako autor recenzie Sony NW-A55 dôrazne odporúča na Head-fi.org . Toto je prípad, keď Japonci dokázali programovo zdokonaliť svoju tvorbu, aby poskytli ešte lepšiu kvalitu zvuku. Samozrejme, že to nie je formát MP3, ktorý by ste mali počúvať. Nie je to problém – zariadenie podporuje mnoho ďalších formátov (napr. FLAC a dokonca Apple Lossless).

  Prehrávač môžete ovládať pomocou 3,1-palcového dotykového displeja. Má veľmi vysoké rozlíšenie, ktoré nemožno prekonať. Japonského výrobcu možno pochváliť aj za zavedenie modulu Bluetooth, prostredníctvom ktorého je možné pripojiť bezdrôtové slúchadlá. Nepodporuje však pokročilé digitálne kodeky, preto je lepšie používať tie bežné. V tomto prípade sa znižuje aj spotreba energie. Mimochodom, zvukový výkon na kanál tu dosahuje 35 mW. To vám dáva dôvod dúfať, že prehrávač MP3 bude fungovať aj so slúchadlami cez uši. Že zariadenie zvládne túto úlohu, hovorí istý Alex, ktorý odišiel na Yandex.Na trhu som si kúpil slúchadlá Sony MDR-1AM2 v balení so slúchadlami HiRes. O tomto som sníval – čistý zvuk, štýl a kvalita od spoločnosti Sony.

  Pokiaľ ide o nedostatky, najdôležitejším je proprietárny nabíjací konektor. V súčasnosti je to nezmysel!

  Výhody

  • Krásny kovový kryt;
  • Je tu zabudovaná pamäť;
  • Rádio FM je prítomné;
  • Prehrávanie videa je možné;
  • K dispozícii je šesťpásmový ekvalizér;
  • Dlhá životnosť batérie;
  • Podrobný zvuk;
  • Zabudované technológie Bluetooth a NFC.

  Nevýhody

  • Nemá vyvážený zvukový konektor;
  • Nie je to najširšia funkčnosť;
  • Nepodporuje najlepšie kodeky Bluetooth;
  • Vlastná nabíjacia zásuvka;
  • Súbor .Tágo sa nerozdeľuje na stopy;
  • Cenovka nebude vyhovovať každému.

  Fiio M7

  Hodnotenie: 4.7

  Fiio M7

  Tento prehrávač MP3 vyzerá opulentne. A to aj napriek relatívne nízkym nákladom. Prekvapujúce je, že výrobca pri všetkej snahe ušetriť peniaze nešetril a zvolil kovové puzdro. Používa tiež 3,2-palcový dotykový displej, ktorý sa môže pochváliť slušným rozlíšením. Dobrou správou je, že nie všetky ovládacie prvky sú s ním implementované. Je tu priestor pre fyzické tlačidlá. Má aj koliesko na ovládanie hlasitosti. Je v malej priehlbine, takže by sa nemal náhodne posúvať vo vrecku.

  Jednotka bola postavená na základe digitálno-analógového prevodníka ESS ES9018. Firmvér dokáže prehrať prakticky akýkoľvek formát – uvádza sa FLAC, Apple Lossless a mnoho ďalších. Nehovoriac o tradičných MP3, ale je lepšie, keď tento druh hudby nepočúvate. Do zabudovanej pamäte však možno načítať iba. Ide o to, že jeho kapacita je len 2 GB. Pre nekomprimované hudobné formáty to ani zďaleka nestačí. Našťastie je tu slot na kartu microSD. Výrobca tvrdí, že jeho prehrávač dokáže rozpoznať aj 512-gigabajtový pevný disk, a to je už úplne iný rozhovor.

  116 gramov vážiaca jednotka sa dodáva s rádiovým prijímačom. Zabudovaný je aj modul Bluetooth, ktorý prenáša zvuk do bezdrôtových reproduktorov a slúchadiel. Nespoliehajte sa však na dokonalé výsledky, pretože nepodporuje pokročilé digitálne kodeky. Ak ste audiofil, spárujte Fiio M7 s párom kvalitných káblových slúchadiel. Ale aj tak si všimnete niektoré nevýhody – drahší konkurenti sú ochotní poskytnúť detailnejší zvuk. Ale cena tohto prehrávača MP3 rozhodne stojí za to. Najmä ak ste príliš leniví na to, aby ste si nainštalovali prehrávač tretej strany – PowerAmp alebo Neutron (ten natívny nefunguje veľmi dobre). Môžete to urobiť bez väčších ťažkostí, pretože používa operačný systém Android.

  Výhody

  • Puzdro je vyrobené z kovu;
  • Používateľsky prívetivé ovládanie;
  • Dobrá kvalita zvuku;
  • Môžete si nainštalovať aplikácie tretích strán;
  • Dodáva sa s dobrým puzdrom;
  • Moduly Bluetooth a Wi-Fi sú zabudované;
  • Nie tak drahé;
  • Konektor USB typu C.

  Nevýhody

  • Málo zabudovanej pamäte;
  • Žiadny vyvážený konektor;
  • Pri plnom nabití nehovorí dlhšie ako 12 hodín;
  • Nemusí vytiahnuť niektoré slúchadlá cez uši;
  • Používa sa primitívny ekvalizér;
  • Nie najrýchlejší výkon.

  Fiio M3K

  Hodnotenie: 4.6

  FIIO M3K

  Je to jeden z cenovo najdostupnejších prehrávačov MP3 spomedzi tých, ktoré podmienečne patria do triedy Hi-Fi. A jeden z najľahších, váha pod ním ukazuje len 76 g. A to s kovovým krytom, ktorý sa tu používa.

  Zariadenie bolo postavené okolo DAC AKM AK4376. Prehrávač má zaoblené hrany a nie je príliš široký, takže takmer dokonale padne do ruky. Na jeho prednej strane sa nachádza 2-palcový LCD displej s rozlíšením 240×320 pixelov. Pod ním sa nachádzajú dotykové tlačidlá, ktoré sa používajú na ovládanie. K dispozícii sú aj fyzické tlačidlá – hľadajte ich na ľavej strane.

  Nabíjanie prehrávača cez konektor micro-USB. V blízkosti sa nachádza pozlátený konektor pre slúchadlá. Má tiež slot na kartu microSD. Nemajú vlastnú pamäť.

  Zariadenie používa vlastný firmvér prispôsobený najmä na prehrávanie hudby. Nie je teda prekvapením, že hráč číta takmer všetky formáty. Dokonca aj pri vzorkovacej frekvencii až 384 kHz pôjde tak rýchlo, ako chcete! Poskytuje celkom dobrú kvalitu zvuku. Ako poznamenali niektorí kupujúci, je lepší ako zvuk smartfónov, ale horší ako zvuk oveľa drahších a väčších prehrávačov MP3. Na videá a fotografie môžete zabudnúť – nie je možné ich tu zobraziť.

  Fiio M3K dokáže fungovať na plné nabitie približne jeden deň. Aspoň takýto údaj uvádza výrobca. V praxi však Michael, ktorý zanechal recenziu na Yandex.Trhovisko zistilo nasledovné: „Životnosť batérie sa ukázala ako priemerná. Batéria vydrží 200 a viac skladieb „. Najsmutnejšie je, že ďalších 6 alebo 7 piesní pred koncom prehrávač zobrazuje 1-2 rozdelenia batérie z piatich možných. Batéria sa vybíja príliš rýchlo, čo vás často prekvapí.

  Výhody

  • Dobrá kvalita zvuku;
  • Používa sa kovové puzdro;
  • Podporuje celý rad zvukových formátov;
  • Ľahko naučiteľná ponuka;
  • Existuje vyrovnávač;
  • Nie je to najväčšia veľkosť a hmotnosť;
  • Dodáva sa so silikónovým puzdrom;
  • Má funkciu USB DAC.

  Nevýhody

  • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
  • Nezobrazuje vždy správne cyriliku v názve skladby;
  • Žiadna zabudovaná pamäť;
  • Dotykové tlačidlá nebudú vyhovovať každému;
  • Nie sú k dispozícii žiadne bezdrôtové moduly;
  • Používa sa konektor micro-USB.

  Apple iPod Touch 6 32Gb

  Hodnotenie: 4.5

  APPLE IPOD TOUCH 6 32GB.webp

  Spoločnosť Apple získava väčšinu svojich ziskov z predaja smartfónov. Nezanedbáva však ani iné zariadenia. Jej MP3 prehrávač môžete napríklad stále získať v niektorých internetových obchodoch. iPod Touch 6 je takmer kópiou jedného zo starších „iPhonov. Používa rovnaký 4-palcový dotykový displej s rozlíšením 640×1136 pixelov. Zariadenie tiež získalo operačný systém iOS, vďaka ktorému sa môže pochváliť najširšou možnou funkcionalitou. Mnohí zákazníci nepoužívajú iPod Touch 6 ani tak na počúvanie hudby, ako na sledovanie filmov, vrátane tých vo F

   l HD.

   Chceme vás upozorniť na jednu veľkú nevýhodu. Tento prehrávač má 32 GB trvalej pamäte. To je všetko, túto kapacitu nemôžete nijako rozšíriť, pretože tu nie je žiadny slot na kartu microSD. Jedinou záchranou je možnosť počúvať hudbu z iTunes. To však možno vykonať len v oblasti pokrytia Wi-Fi, pretože vloženie karty SIM do tohto zariadenia nie je možné.

   Zariadenie podporuje mnoho vážnych formátov zvukových súborov. Ale nerobte si veľké nádeje na luxusnú kvalitu zvuku. Bohužiaľ, nie je to prehrávač Hi-Fi. Nie je tu ani samostatný zvukový procesor; spracovanie zvuku je zverené bežnému procesoru Apple A8! Zariadenie má však zadný fotoaparát s rozlíšením 8 megapixelov. Iná vec je, či ju kupujúci prehrávača MP3 potrebujú.

   K tomuto zariadeniu môžete pripojiť káblové slúchadlá aj náhlavnú súpravu Bluetooth. Nebudete počuť veľký rozdiel vo zvuku. Pokiaľ ide o čas prevádzky, v režime prehrávania videa vydrží prehrávač približne 8 hodín. No, hudbu môžete počúvať viac ako jeden deň. Teoreticky. V skutočnosti všetko závisí od toho, koľko aplikácií je nainštalovaných a ktoré z nich bežia na pozadí. Všetci nebudú spokojní ani so zásuvkou nabíjačky, ktorá funguje ako

  • ghtning. Ak ste však vlastnili aspoň jeden smartfón Apple, pravdepodobne nebudete mať žiadne problémy.

   Výhody

   • Prehrávač je kompaktný a ľahký;
   • Plášť je vyrobený z kovu;
   • Rozsiahle funkcie poskytované systémom iOS;
   • Je tu kamera;
   • Bezdrôtové moduly Bluetooth a Wi-Fi sú zabudované;
   • Podporuje mnoho formátov zvukových súborov.

   Nevýhody

   • Kvalita zvuku nie je ideálna;
   • Žiadny slot na pamäťovú kartu;
   • Je čoraz ťažšie ho nájsť;
   • Často nie príliš dlhá výdrž batérie;
   • Žiadne samostatné tlačidlá na prepínanie koľají.

   Sony NW-A55HN

   Hodnotenie: 4.5

   SONY NW-A55HN.webp

   Spoločnosť Sony stále vyrába vlastné prehrávače MP3. A to ste si mysleli, že na svoju značku Walkman už zabudla? Jedným z jej najnovších zariadení tohto druhu je Sony NW-A55HN. Toto zariadenie je úplne odlišné od smartfónov od rovnakého výrobcu. Hoci aj tu používa dotykový displej. Je zabalený v kovovom puzdre, ktoré môže byť natreté jednou alebo inou farbou. Prehrávač MP3 má zároveň prekvapivo málo funkcií. Tam, kde konkurenti môžu prehrávať videá a otvárať obrázky, sa kladie dôraz na hudbu. Možno je to tak lepšie.

   Rozlíšenie 3,1-palcovej obrazovky je 480×800 pixelov. A ak to nenaznačuje cenový segment, potom pamäť nie je. Jeho kapacita nie je väčšia ako 16 GB, pričom veľká časť firmvéru. Áno, máte pravdu. Prehrávač MP3 Sony NW-A55HN patrí do strednej triedy. Nemôžete sa teda spoľahnúť na špičkovú kvalitu zvuku. Má DAC, ale nie je to jeden z drahších modelov. Svedčí o tom skutočnosť, že zariadenie nepodporuje zvukové súbory so vzorkovacou frekvenciou vyššou ako 192 kHz. Pokiaľ ide o formáty, zariadenie si rozumie so súbormi FLAC, Apple Lossless, AIF a mnohými ďalšími.

   Najlepší spôsob, ako si vychutnať hudbu, sú káblové slúchadlá. Škoda, že tento prehrávač MP3 pravdepodobne nevytiahne žiadne režijné monštrá. Skutočnosť je taká, že zvukový výkon na kanál tu nepresahuje 35 mW. Mimochodom, dodáva sa s dobrými slúchadlami, ktoré majú jednu charakteristickú vlastnosť: sú doplnené aktívnym potlačením hluku. To by malo vyhovovať všetkým, ktorí chcú zariadenie používať v podzemí alebo v inom hlučnom prostredí.

   Podobne ako mnoho iných moderných prehrávačov MP3, aj Sony NW-A55HN umožňuje spárovanie so slúchadlami Bluetooth. Pripojenie niektorých príslušenstiev je výrazne urýchlené prítomnosťou čipu NFC. Pri prenose zvuku cez „modrý zub“ však budete musieť zabudnúť na počúvanie FM-rádia, pretože tým ho pripravíte o anténu.

   Zostáva dodať, že výrobok nie je vybavený batériou s najvyššou kapacitou. S použitým firmvérom, ktorý je výrazne zjednodušený, však môže plné nabitie stačiť až na 45 hodín výdrže batérie. A hoci to určite poteší, nabíjací konektor vyvolá opačné pocity – je patentovaný.

   Nevýhody

   • Má dobre vyzerajúci dizajn s kovovým šasi;
   • Má rádio FM;
   • NFC a Bluetooth sú prítomné;
   • Podporované sú rôzne formáty zvukových súborov;
   • Dodáva sa so slúchadlami s potlačením hluku;
   • Dlhá životnosť batérie;
   • Váži menej ako 99 g.

   Nevýhody

   • Málo zabudovanej pamäte;
   • Displej sa môže zdať príliš malý;
   • Žiadny prístup na internet;
   • Vlastná nabíjacia zásuvka.

   Sony NWZ-B183F

   Hodnotenie: 4.4

   SONY NWZ-B183F.webp

   Samozrejme, náš prehľad nemôže pozostávať len z Hi-Fi prehrávačov, pretože nie každý si ich môže dovoliť. Sony NWZ-B183F by mal byť určite zaradený do tohto výberu. Ide o skromný prehrávač MP3, ktorý sa predáva za približne 3k. Roubles. Nie je tu žiadny veľký displej. Nie, obrazovka je zachovaná, ale umožňuje vám zobraziť názov skladby, prečítať režim prehrávania a pochopiť, ako nízka je úroveň nabitia batérie. Je zaujímavé, že aj toto cenovo výhodné zariadenie má kovový kryt. A má fyzické tlačidlá, ktoré môžete stlačiť aj vo vrecku.

   Japonský výrobca odporúča používať svoje zariadenie počas športových aktivít. Takýto miniatúrny gadget sa vám pri behu alebo dvíhaní činiek na tele nebude zdať. A ako by to mohlo byť inak, keď váži len 30 g? Ak k nemu pripojíte vodotesné slúchadlá, bude to úplne úžasné! Len nezabudnite, že musia byť zapojené. Bohužiaľ, tento prehrávač nemá Bluetooth.

   Napriek skromným rozmerom a hmotnosti je zariadenie vybavené určitým množstvom vnútornej pamäte. Konkrétne má používateľ k dispozícii 4 GB úložného priestoru. Žiadny slot na kartu microSD. To sťažuje jeho používanie počas dlhého letu alebo kdekoľvek inde, pretože vám jednoducho dôjde hudba uložená v ňom. Netreba pripomínať, že zariadenie rozumie iba súborom MP3? Iné formáty nie sú akceptované ani nie tak kvôli úspore hardvéru, ale kvôli nedostatku miesta na ukladanie.

   Spoločnosť Sony sa kedysi preslávila rádiami. To je čiastočne dôvod, prečo do mnohých svojich zariadení naďalej zabudováva FM tuner. Sony NWZ-B183F ju má tiež. Produkt dokáže do pamäte uložiť maximálne tri desiatky rozhlasových staníc, čo možno považovať za pôsobivý výsledok. Väčšina miest v Rusku jednoducho nemá toľko!

   Keďže je prehrávač MP3 taký jednoduchý, môžete sa spoľahnúť na jeho dlhú životnosť. Aký zmysel má plytvanie energiou z batérie?? Plné nabitie lítium-polymérovej batérie vystačí na 18-20 hodín zvuku. Vynikajúci výsledok, s ktorým môžete zabudnúť na sieťový adaptér počas niekoľkých veľmi dlhých školení!

   Nevýhody

   • Kovové puzdro;
   • K dispozícii je digitálny ekvalizér;
   • Jednoduché a pohodlné ovládanie;
   • Skromná hmotnosť;
   • Rádio FM je prítomné;
   • Roztomilý dizajn;
   • Veľmi dlhá výdrž batérie;
   • Množstvo farebných možností.

   Nevýhody

   • Nízky zvukový výkon na kanál;
   • Podporuje iba formát MP3;
   • Chýba slot na kartu MP3;
   • Žiadne Bluetooth.

   Ritmix RF-4850 8Gb

   Skóre : 4.3

   RITMIX RF-4850 8GB.webp

   Najlacnejšie v našom prehľade. Za tento model žiadajú len 1500 Euro a niekedy ešte menej! Je jasné, že takýto lacný prehrávač MP3 nebude schopný prehrávať filmy ani poskytovať iné funkcie. Prekvapujúce je, že dokáže rozpoznať súbory FLAC! Za túto cenu sa zdalo, že zariadenie bude prehrávať iba hudbu MP3 oveľa nižšej kvality.

   Na prednom paneli tohto zariadenia sa nachádza nielen ovládací panel, ale aj 1,8-palcový displej. Jeho rozlíšenie je 128×160 pixelov. To stačí nielen na zistenie názvu skladby, ale aj na prezeranie grafických súborov. Produkt získal 8 GB trvalej pamäte. Ak vám to nestačí, môžete vložiť kartu microSD. Je škoda, že systém rozpozná maximálne 16-gigabajtovú diskovú jednotku.

   Tento prehrávač má skromnú batériu a nemá zosilňovač ani DAC. V tejto súvislosti používateľ očakáva zvukový výkon približne 5 mW na kanál. Prehrávač je preto možné pripojiť len k náušníkom alebo špuntom do uší, nepoužívajte slúchadlá cez uši. Z hľadiska času prevádzky nepresahuje 8 hodín. Nabíjanie prebieha cez príšerne zastaraný konektor miniUSB, takže s tým budete musieť žiť.

   Výhody

   • K dispozícii je rádio FM;
   • K dispozícii je digitálny ekvalizér;
   • Široká funkčnosť;
   • Podporuje mnoho formátov zvukových súborov;
   • Existuje určité množstvo vlastnej pamäte;
   • Nie je to najhorší LCD displej;
   • Veľmi nízke náklady.

   Nevýhody

   • Veľmi krátky čas;
   • Nízky akustický výkon;
   • Jednoduchý plastový kryt;
   • Používa sa zásuvka miniUSB;
   • Pri niektorých skladbách sa zavesí;
   • Kratšia životnosť (často len niečo vyše pol roka).

   Záver

   Toto je zoznam najlepších prehrávačov MP3 predávaných v Slovenskách internetových obchodoch. Snažili sme sa vám povedať o špičkových aj lacných modeloch. Teraz je na vás, aby ste si vybrali konkrétne zariadenie podľa svojich preferencií a finančných možností.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: