11 najlepších zdrojov neprerušiteľného napájania (UPS)

Takmer kdekoľvek v Rusku môže dôjsť k výpadku elektrickej energie. Na vine môže byť elektroinštalácia vo vnútri stien miestnosti. Alebo to môže byť spôsobené problémom v takzvanej „ústredni“. Globálnejšie výpadky sú možné, keď sa niečo stane vo vnútri rozvodne. Koniec koncov, náhla strata napájania môže viesť k poruche jedného alebo druhého zariadenia. Z tohto dôvodu vám internetový časopis Expertology odporúča zvážiť kúpu neprerušiteľného zdroja napájania. Tu vám povieme o základných aspektoch výberu takéhoto zariadenia a tiež o najlepších modeloch dostupných v Slovenskách obchodoch.

Ako si vybrať UPS?

 1. Ak sa pozriete na zoznam existujúcich zdrojov neprerušovaného napájania, budete prekvapení ich rozmanitosťou. Môžu sa od seba výrazne, až dramaticky líšiť. Je to preto, že rôzne systémy UPS môžu mať úplne odlišné použitie. Najprv sa musí kupujúci rozhodnúť, na aký druh elektrického spotrebiča bude spotrebič používať. Niektoré zariadenia majú pomerne skromné rozmery a môžu napájať len niektoré malé elektronické zariadenia. Ak je však UPS väčšia a jej výstupný výkon (udávaný vo wattoch alebo voltoch a ampéroch) je výrazne vyšší, výrobok zvládne aj prenos energie do počítača so špičkovou grafickou kartou. Existuje aj samostatná trieda zdrojov neprerušovaného napájania určených na pripojenie chladničiek, plynových kotlov a iných podobných zariadení.
 2. Pokiaľ ide o technické vlastnosti UPS, venujte pozornosťnielen na výkon, ale aj na dobu prevádzkyschopnosti. Tento parameter určuje, koľko času budete mať napríklad na uloženie dokumentu. Predpokladajme, že spotrebič s výkonom 500 W a dobou chodu 3 min. To znamená, že po výpadku prúdu môžete pracovať ešte päť až šesť minút, ak pripojíte menej výkonný počítač. Niektoré modely podporujú inštaláciu ďalších batérií, niekedy pomocou samostatného krytu, ktorý umožňuje dlhší čas prevádzky. Nemali by sme však zabúdať, že UPS je predovšetkým určená na stabilizáciu elektrickej energie, tvorcovia zdôrazňujú túto funkciu, zriedkavo premýšľajú o dlhej životnosti batérie.
 3. Všetky zdroje neprerušovaného napájania možno rozdeliť natri kategórie. Najjednoduchšie a najlacnejšie UPS patria k pohotovostnému typu – takéto zariadenia majú pasívne filtre, prechod na vlastné batérie sa uskutočňuje pri absencii napätia alebo jeho veľmi silnom zvýšení. Niektoré zariadenia sú pre takéto UPS kontraindikované, pretože prechod na interné batérie môže trvať príliš dlho. Oveľa rýchlejší je v tomto smere interaktívny typ so stupňovitým regulátorom napätia. Okrem toho sa takéto UPS snažia prepínať na používanie batérií len pri veľmi veľkých zmenách napätia, čo predlžuje životnosť batérií. K dispozícii sú aj systémy UPS s dvojitou konverziou. Správna voľba pre ľudí s cenným vybavením – má vyššiu spoľahlivosť, vynikajúcu reguláciu napätia a dlhšiu životnosť.
 4. Pri výbere UPS nezabudnite zvážiť ajna použitých napájacích konektoroch. Mimochodom, v zariadení sa môžu nachádzať ďalšie rozhrania. Na ochranu napr. miestnej siete alebo telefónnej linky. Ak má vaše zariadenie rozhranie USB, môžete sa spoľahnúť na možnosť globálnej konfigurácie zariadenia pomocou počítača a príslušného softvéru.

Najlepšie zdroje neprerušiteľného napájania (UPS)

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšia UPS pre počítače1Powercom Imperial IMD-1200AP9 600€
2APC by Schneider Electric Back-UPS Pro
900GI
13 600€
3Ippon Smart Power Pro 10007 930€
4Powercom Imperial IMD-825AP6 070€
Najlepšie UPS pre domáce spotrebiče a plynové kotly1Powercom VGS-1500XL19 213€
2Ippon Innova G2 200021 390€
3P-Com Pro 3H42 000€
Najlepšia UPS pre vašu domácnosť s bežnými zásuvkami1P-Com Pro 3S49 350€
2INELT Mono
 • th K1000LT
 • 18 180€
  3APC BY SCHNEIDER ELECTRIC BACK-UPS BE550G-RS6 560€

  Najlepšia UPS pre počítače

  owercom Imperial IMD-1200AP

  Hodnotenie: 4.9

  Powercom Imperial IMD-1200AP

  Veľmi dobrá UPS pre tých, ktorí nie sú pripravení minúť viac ako 11 000 € na takéto zariadenie. Roubles. Možnosť napájania prakticky akéhokoľvek počítača s vysokým výstupným výkonom až 1200 VA. V prípade výpadku prúdu má používateľ približne pol hodiny na správne vypnutie počítača. K produktu môžete pripojiť nielen monitor a systémovú jednotku, ale aj niektoré periférne zariadenia – na to stačia štyri zásuvky. Nachádzajú sa tu dve pomocné zásuvky, ktoré sú však pripojené len k regulátoru napätia, nečerpajú energiu z batérií. Všimnite si, že všetky zásuvky patria do typu IEC 320 C13 („počítačová zástrčka“).

  Zariadenie má interaktívny typ prevádzky. To znamená, že prepnutie na napájanie z batérie je veľmi rýchle – iba 4 ms. Zároveň zariadenie odvádza skvelú prácu pri stabilizácii elektrickej energie – prepätia v sieti vás neprinútia prejsť na prevádzku na batérie, ale počítač v pôvodnej podobe určite nedostanú. UPS je vybavená LCD displejom, na ktorom sa zobrazujú hlavné parametre. Niektoré algoritmy možno meniť prostredníctvom počítača pripojením k USB. Plné nabitie batérií trvá približne šesť hodín. Rovnako ako takmer všetci zástupcovia tohto hodnotenia, Powercom Imperial IMD-1200AP umožňuje výmenu batérie (netrvajú večne), vrátane podpory výmeny za prevádzky. Túto UPS môžete využívať aj s možnosťou ochrany miestnej siete. Stručne povedané, ide o celkom dobrú 13-kilogramovú UPS, ktorá by mala viac než uspokojiť každého priemerného používateľa.

  Výhody

  • Rýchle prepínanie na batériu;
  • Náklady nemožno označiť za mimoriadne vysoké;
  • Jednoduchá a rýchla výmena batérie;
  • Nie príliš veľké rozmery a hmotnosť;
  • Možnosť ochrany miestnej siete;
  • K dispozícii je displej LCD;
  • K dispozícii sú dve ďalšie zásuvky;
  • Štyri zabudované zásuvky napájané z batérie;
  • Dlhý prevádzkový čas;
  • Primerane vysoký výstupný výkon;

  Nevýhody

  • Zariadenie je pomerne hlučné;
  • Písmo na displeji sa môže zdať veľmi malé.

  APC by Schneider Electric Back-UPS Pro
  900GI

  Hodnotenie: 4.8

  APC by Schneider Electric Back-UPS Pro</div><p>900GI“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/62216666194211-3211.jpg“ title=“APC by Schneider Electric Back-UPS Pro <br />900GI“></p><p>Jedna z najskromnejších UPS v našom hodnotení. Zatiaľ čo vyššie uvedený model má veľmi vysokokapacitné batérie, tento model sa zameriava na stabilizáciu prichádzajúcej energie. Batérie sú samozrejme tiež prítomné, ale pri plnom zaťažení poskytujú len 4,6 minúty prevádzky. Na uloženie dokumentu a vypnutie počítača však stačí. A ak je zaťaženie polovičné, čas behu sa zvýši na 16,3 min.</p><p>K tomuto neprerušiteľnému zdroju napájania sa neodporúča pripájať počítač s hernou grafickou kartou. Ide o to, aby výstupný výkon výrobku nepresiahol 900 VA (540 W). Podobne ako predchádzajúci recenzovaný model, aj tento UPS ponúka štyri zásuvky pripojené k batérii. Rozdiel je v tom, že počet ďalších zásuviek je rovnaký – štyri. Inými slovami, je možné stabilizovať napätie pre celú zoo zariadení! A áno, aj tento model patrí k interaktívnemu typu. Čas prepnutia na batériu je však dostatočne dlhý – až 8 ms.</p><p>Používajú sa tu zásuvky typu IEC 320 C13. Na UPS sa nachádza aj LCD displej, ktorý umožňuje zistiť aktuálny stav elektrickej energie. Viac UPS môže prosím zásuvky pre pripojenie LAN a telefónnej linky. Na predajcu si možno sťažovať len z hľadiska času nabíjania batérie, ktorý dosahuje osem hodín. Vo väčšine prípadov však tento parameter nezohráva úlohu.</p><p>Všimnite si, že recenzie tohto modelu nie sú výlučne pozitívne. Žiaľ, používatelia zaznamenali vysoké percento porúch – takmer polovica vydaných UPS zlyhala po jednom až dvoch rokoch. Preto stále neodporúčame kupovať toto zariadenie a zostať pri nejakom inom modeli.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Môže chrániť telefónnu linku a miestnu sieť;</li><li>Pri polovičnom zaťažení zariadenie poskytuje až 16 minút prevádzky;</li><li>Batérie sa dajú vymeniť za prevádzky;</li><li>Vysoký počet zásuviek;</li><li>Používa stupňovitú stabilizáciu napätia;</li><li>LCD displej je prítomný;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Dlhý čas nabíjania batérie;</li><li>Vysoké náklady na UPS a jej batérie;</li><li>Životnosť nie je príliš dlhá;</li></ul><h3>Ippon Smart Power Pro 1000</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Ippon Smart Power Pro 1000

  Ďalší interaktívny neprerušiteľný zdroj napájania v našom hodnotení. Je tiež primárne určený na pripojenie počítača a periférnych zariadení, o čom svedčí typ použitých zásuviek. Má celkom šesť zásuviek, ale iba štyri z nich sú pripojené k batériám. Všetky patria k typu počítača. Napätie sa tu stabilizuje stupňovitým spôsobom. Pri výpadku sieťového napätia sa prepne na batérie približne za 8 ms. Plne nabitá batéria vydrží približne 5 minút prevádzky pri polovičnom zaťažení. Tento čas často stačí na správne vypnutie počítača.

  Ako by to malo byť pri všetkých zariadeniach zahrnutých do nášho hodnotenia, výrobok má slušný výstupný výkon. 600 Watt – tento parameter hovorí, že zariadenie bude dodávať elektrickú energiu nielen pre monitor a systémovú jednotku, ale napríklad aj pre tlačiareň. Na puzdre Powercom Imperial IMD-1200AP sa nachádza aj konektor telefónnej linky. Žiadny LCD monitor – iba LED diódy indikujú prevádzkový režim. K dispozícii je však rozhranie USB, ktoré umožňuje nastaviť UPS podľa vlastného uváženia.

  Výhody

  • Čas nabíjania batérie je len 4 hodiny;
  • Cena nepresahuje 9 tisíc. Batérie majú štyri výstupy;
  • Zariadenie váži len 9,6 kg;
  • Vysoký výstupný výkon (1000 VA);
  • K dispozícii sú dve ďalšie zásuvky;
  • K batériám sú pripojené štyri zásuvky;
  • Telefónna linka môže byť chránená;
  • K dispozícii je zásuvka USB;

  Nevýhody

  • Žiadny LCD displej;
  • Hladina hluku;
  • Spoľahlivosť nemožno označiť za vysokú;
  • Krátky prevádzkový čas;

  owercom Imperial IMD-825AP

  Hodnotenie: 4.7

  Powercom Imperial IMD-825AP

  Jeden z najkompaktnejších zdrojov neprerušovaného napájania v našom hodnotení. Hmotnosť tohto „dieťaťa“ nepresahuje 7,4 kg. Je samozrejmé, že v prípade takého malého zariadenia nemôže byť dostatok miesta pre veľký počet zásuviek. Zariadenie ponúka päť miest pre počítačové zástrčky. Majte na pamäti, že sú pripojené len tri batérie, a to je kritický parameter. Stabilizácia napätia je postupná a samotná jednotka patrí k interaktívnemu typu. Výrobca umožňuje konfigurovať UPS prostredníctvom počítača – na tento účel použite rozhranie USB. Aktuálne parametre sa zobrazujú na LCD displeji. Pri prepnutí na napájanie z batérie, ktoré trvá len 4 ms, sa vydá akustický signál.

  Výkon výrobku je 825 VA (495 W). Môžete pokojne povedať, že zariadenie je schopné napájať akýkoľvek kancelársky počítač. UPS vás poteší predovšetkým výdržou batérie 15 min. Ale čas nabíjania je veľmi potrebný – trvá 6 hodín, kým sa naplnia energiou. Chráni nielen zariadenie UPS, ale aj sieť LAN, ktorej konektor je ľahko umiestnený na šasi. Powercom Imperial IMD-825AP je pravdepodobne dobrou voľbou pre tých, ktorí chcú mať k dispozícii kompaktnú UPS.

  Výhody

  • Dlhé prevádzkové časy pri plnom zaťažení;
  • Náklady sa pohybujú od 6 000 do 7 000 eur. trieť;
  • Má schopnosť chrániť miestnu sieť;
  • K dispozícii sú batérie vymeniteľné za prevádzky;
  • LCD displej;
  • Rozhranie USB je prítomné;
  • Minimálny čas prechodu na napájanie z batérie;
  • Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť;

  Nevýhody

  • Nie je to najväčší počet predajní;
  • Nie všetky zariadenia správne zobrazujú nabitie batérie.

  Najlepšie UPS pre domáce spotrebiče a plynové kotly

  owercom VGS-1500XL

  Hodnotenie: 4.9

  Powercom VGS-1500XL

  Toto zariadenie svojou kapacitou výrazne prevyšuje všetky doteraz považované zdroje neprerušovaného napájania. K tomuto modelu sa nemusíte báť pripojiť plynový kotol alebo iné spotrebiče, ktoré spotrebúvajú veľké množstvo elektrickej energie. Výstupný výkon tejto UPS dosahuje 1500 VA (1350 W). Pri plnom zaťažení poskytuje UPS až tri minúty prevádzky. Pri polovičnom zaťažení sa tento parameter zvýši na 13 minút.

  Skutočnosť, že používa eurozásuvky namiesto bežných počítačových zástrčiek, dokazuje príslušnosť UPS. Na tele zariadenia sa nachádzajú iba dve zásuvky; batéria sa napája do oboch zásuviek. Na hornej strane puzdra nájdete rozhranie USB, ktoré umožňuje podrobnú konfiguráciu zariadenia prostredníctvom počítača. LCD displej, ktorý zobrazuje aktuálny stav zariadenia, by mal potešiť.

  Táto UPS úspešne zvláda stabilizáciu napätia, ako aj ochranu pred skratmi, preťažením a vysokými napäťovými impulzmi. Bez problémov odstraňuje aj všetky rušivé vplyvy. Powercom VGS-1500XL váži niečo vyše 18 kg. Pokiaľ ide o cenu, ruskí predajcovia požadujú za tento model viac ako 23 tisíc. trieť.

  Výhody

  • Vynikajúca úroveň ochrany;
  • Čas nabíjania batérie je kratší ako 4 hodiny;
  • Nastavenia sa zobrazia na LCD displeji;
  • K dispozícii je port USB;
  • Veľmi vysoký výstupný výkon;
  • Používa dvojnásobnú konverziu;
  • Dlhý čas prevádzky pri polovičnom zaťažení;

  Nevýhody

  • Vysoké náklady;
  • Vysoká hladina hluku;
  • Používajú sa len dve zásuvky;

  Ippon Innova G2 2000

  Hodnotenie: 4.8

  Ippon Innova G2 2000

  Ešte výkonnejšia jednotka. Do nášho hodnotenia bol zaradený, pretože má štyri zásuvky. Všimnite si, že všetky sú počítačového typu (IEC 320 C13). A napriek tomu sú napájané batériami. Samotná UPS má sínusový priebeh výstupu. To znamená, že zariadenie využíva dvojitú konverziu energie. To zaručuje takmer okamžitý prechod na napájanie z batérie – pripojené spotrebiče si určite nič nevšimnú. Nevýhodou tohto riešenia je hluk, ktorý na niektorých miestach dosahuje úroveň 44 dB.

  Výkon tohto modelu je 2000 VA (1800 W). Na tele UPS sa nachádza LCD displej, ktorý zobrazuje takmer všetky potrebné informácie. Výrobok má aj rozhrania USB a RS-232 (druhé rozhranie nie je prítomné vo všetkých modifikáciách, preto si tento bod ešte overte). Pokročilých používateľov poteší podpora SNMP.

  Výhody

  • Vysoký výkon;
  • Dlhý prevádzkový čas pri polovičnom zaťažení;
  • Čas nabíjania batérie je 4 hodiny;
  • Vysoký vstupný účinník (0,99);
  • LCD displej je prítomný;
  • K dispozícii sú rozhrania RS-232 a USB;
  • Veľmi rýchle prepínanie na batérie;

  Nevýhody

  • Zariadenie sa môže zdať príliš hlučné;
  • V Slovenskách obchodoch stojí 24k. Euro;
  • Rozmery nemožno nazvať malými;

  -Com Pro 3H

  Hodnotenie: 4.7

  P-Com Pro 3H

  Najvýkonnejšia UPS s dvojitou konverziou v našom hodnotení. S výstupným výkonom až 3000 VA (2700 W) je ťažké si predstaviť, že by nejaký spotrebič nedokázal podať takýto výkon. Ale zariadenie je tiež veľmi drahé – v niektorých internetových obchodoch cena dosahuje 42 tisíc. Euro. Zlyhanie niektorých zariadení pripojených k sieti však môže stáť ešte viac.

  Tento model je umiestnený v troch zásuvkách CEE 7. Všetky sú napájané batériami. Výrobok má veľmi vysoký účinník na vstupe a tiež poistku – prvok, ktorý sa nenachádza v každej UPS. Výrobca nezabudol ani na LCD displej, ktorý zobrazuje všetky najdôležitejšie informácie. Potešiť by vás mohla aj zásuvka LAN. Ďalšie voliteľné rozhrania zahŕňajú iba RS-232. Tento produkt tiež umožňuje rozšíriť možnosti pripojenia zakúpením ďalšieho príslušenstva.

  P-Com Pro 3H má jednu vážnu nevýhodu. Skutočnosť, že uvedená cena zahŕňa len samotný spotrebič. Batérie je potrebné zakúpiť samostatne a v žiadnom prípade nie sú lacné.

  Výhody

  • Poistka je zabudovaná;
  • LCD displej je prítomný;
  • K dispozícii je rozhranie RS-232;
  • Dlhá životnosť;
  • Vynikajúci vstupný účinník;
  • Obrovský výkon;
  • Prakticky ideálna ochrana proti preťaženiu a skratu;
  • Skvele filtruje rušenie;

  Nevýhody

  • Veľmi vysoké náklady;
  • Nízka účinnosť (86 %);
  • UPS sa predáva bez batérií;

  Najlepšia UPS pre vašu domácnosť s bežnými zásuvkami

  -Com Pro 3S

  Hodnotenie: 4.9

  P-Com Pro 3S

  Jedna z najlepších UPS na profesionálne použitie. Dokáže dodať maximálne 2700 W, čo stačí aj na prevádzku niekoľkých žehličiek. Samozrejme, toto zariadenie je určené na stabilizáciu napájania najdrahších spotrebičov, o ktoré by bolo škoda prísť kvôli náhodnému prepätiu. Pri polovičnom zaťažení je UPS schopná pracovať päť minút. Netreba však dodávať, že väčšinou UPS nedosiahne ani 25 % svojej menovitej kapacity, čo znamená, že bude pracovať podstatne dlhšie?

  To je azda jediný zástupca nášho hodnotenia, ktorý v skutočnosti nemá žiadne výrazné nedostatky. Jedinou výčitkou bola cena, ktorá dosahovala až 50 000 eur. Roubles. Hoci nie každý je spokojný s tým, že sú k dispozícii len tri zásuvky. Vždy je však k dispozícii nasledujúci rozdeľovač. K dispozícii sú aj ďalšie konektory vrátane slotu pre ďalšie rozhrania. P-Com Pro 3S môžete použiť aj na ochranu siete LAN. Aktuálne hodnoty sa zobrazujú na LCD displeji. Za zmienku stojí poistka, ktorá sa v prípade potreby spustí takmer okamžite.

  Výhody

  • LCD displej je prítomný;
  • Vynikajúca filtrácia šumu a ochrana proti výpadku siete;
  • K dispozícii je rozhranie RS-232;
  • Takmer maximálny účinník na vstupe;
  • Slušný čas trvania;
  • Využíva dvojitú konverziu;
  • Používa sa poistka;
  • Obrovský výstupný výkon;

  Nevýhody

  • Váži 28 kg;
  • Účinnosť nepresahuje 86 %;
  • Veľmi vysoké náklady;

  INELT Mono
 • th K1000LT
 • Hodnotenie: 4.8

  INELT Mono<li></div><p>th K1000LT“ src=“/wp-content/uploads/2023/10/9871666194211-4311.jpg“ title=“INELT Mono</p><li>th K1000LT“><p>Relatívne lacný neprerušiteľný zdroj napájania, ktorý sa predáva za približne 22k. Euro. Je to jeden z cenovo najdostupnejších UPS s dvojitou konverziou, ktorý dokáže takmer okamžite prepnúť na napájanie z batérie. Úspory prinútili výrobcu znížiť výkon na 1000 VA (700 W). Napriek tomu je to stále dosť dlhá doba na napájanie niekoľkých spotrebičov. Na tento účel sa používajú dve euro zásuvky. Samozrejme, obe sú schopné prijímať energiu z batérií.</p><p>UPS sa môže pochváliť nízkym pomerom nelineárneho rušenia – tento parameter je menší ako 3 %. Veľmi príjemné je aj rozhranie RS-232, ktoré možno použiť na konfiguráciu jednotky prostredníctvom počítača. Za príjemný bonus možno považovať LCD displej, ktorý zobrazuje údaje o aktuálnom stave UPS a siete. Rôzne prevádzkové režimy sú tiež indikované LED diódami vľavo od displeja.</p><p>Pravdepodobne hlavnou funkciou zariadenia je rýchle nabíjanie batérie. Problémom je, že výrobok sa dodáva bez batérií, takže si ich budete musieť kúpiť samostatne. Ešte prekvapujúcejšie je, že súprava sa dodáva len s dvoma káblami so svorkami – na pripojenie troch batérií si budete musieť sami vyrobiť ďalší pár rovnakých káblov. Nechcem povedať, že je to ťažké, ale chvíľu to trvá.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Vysokorýchlostné nabíjanie batérie;</li><li>Vynikajúci vstupný účinník;</li><li>Nízka hmotnosť;</li><li>Dostatočne vysoký výkon;</li><li>K dispozícii je rozhranie RS-232;</li><li>Vysoká spoľahlivosť;</li><li>Používa sa duálna konverzia;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Chudobný súbor;</li><li>Ventilátor je príliš hlučný;</li><li>K dispozícii sú len dve zásuvky;</li><li>Batérie je potrebné zakúpiť samostatne;</li></ul><h3>APC BY SCHNEIDER ELECTRIC BACK-UPS BE550G-RS</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=APC BY SCHNEIDER ELECTRIC BACK-UPS BE550G-RS

  Najjednoduchšie UPS patriace do pohotovostného typu. Výstupný signál má tu podobu stupňovitej aproximácie sínusového priebehu. Samotné zariadenie sa podobá prepäťovej ochrane, len je oveľa väčšie. V jeho hornej časti sa nachádza osem zásuviek na euro. Len polovica z nich je pripojená k batériám, zvyšok sa môže pochváliť len stabilizovaným napätím. Treba poznamenať, že veľké batérie sa do takejto UPS nezmestili, takže výstupný výkon výrobku je len 550 VA (330 W). To znamená, že UPS môže napájať kancelársky počítač bez grafickej karty, ale nie viac. Dobrou správou je, že pri plnom zaťažení je výdrž batérie 3,2 min, čo je viac ako dosť času na uloženie dokumentov. Čas prevádzky pri polovičnom zaťažení sa predĺži na prijateľnejších 12 minút.

  Napriek svojej zdanlivej jednoduchosti sa toto zariadenie APC môže pochváliť rýchlou konverziou na batériové napájanie. Za zmienku stojí aj faktor účinnosti, ktorý dosahuje 98,7 %. Táto UPS chráni nielen elektrické spotrebiče, ale aj telefónnu linku – príslušnú zásuvku možno ľahko nájsť na šasi.

  Ako si môžete ľahko domyslieť, neprerušiteľný zdroj napájania pre 6-7 tisíc. trieť:. Nemohol som sa vyhnúť určitým zjednodušeniam. Predovšetkým tu nie je žiadny LCD displej – namiesto neho sú prevádzkové režimy indikované svetelnými indikátormi. Po druhé, hluk je pri prevádzke na batériu dosť výrazný. Po tretie, úplné nabitie batérií trvá, čo je desivé, 16 hodín.

  Výhody

  • Veľmi nízka cena;
  • Čas prepnutia na batériu nie je dlhší ako 6 ms;
  • Slušný prevádzkový čas pri polovičnom zaťažení;
  • Vysoká účinnosť;
  • Telefónna linka môže byť tiež chránená;
  • Minimálne rozmery a hmotnosť;
  • Má veľký počet predajní;

  Nevýhody

  • Veľmi dlhý čas nabíjania batérie;
  • Pri najmenšom výkyve prúdu sa prepne na batérie;
  • Výstupný výkon nie je príliš vysoký;
  • Žiadny LCD displej;
  • Vysoká hladina hluku;

  Záver

  Tu je zoznam najlepších UPS určených na pripojenie určitých zariadení. Ak žijete v malej obci s ohrievačom vody alebo kotlom, určite potrebujete neprerušiteľný zdroj napájania. Hodí sa aj vtedy, keď celý čas pracujete na počítači v miestnosti so zlou elektroinštaláciou – náhly výpadok prúdu zničí plody práce po poslednom uloženom súbore. Stručne povedané, odporúčame vám, aby ste určite uvažovali o UPS. Prax ukazuje, že takéto zariadenie nie je takmer nikdy zbytočné.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Comments: 2
  1. Mário

   Čítateľovi: „Aké sú najčastejšie problémy, s ktorými sa môžete stretnúť pri výbere a používaní týchto 11 najlepších zdrojov neprerušiteľného napájania (UPS)?“

   Odpovedať
  2. Slavomír

   Prosím vás, môžete mi odporučiť niektoré z 11 najlepších zdrojov neprerušiteľného napájania (UPS)? Na čo by som mal/a pri výbere UPS dávať pozor a aké sú hlavné faktory, na ktoré by som sa mal/a zamerať? Ďakujem za odpoveď.

   Odpovedať
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: