12 najlepších 49-palcových televízorov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama alebo nákupný sprievodca. Pred nákupom sa opýtajte odborníka.

Moderné televízory sú čoraz väčšie. V dnešnej dobe nás už nezastrašujú 49-palcové modely. Pokiaľ nehovoríte o ich rozmanitosti. Ide o to, že nie všetky televízory s touto obrazovkou zanechávajú po kúpe pozitívny dojem. Ak si chcete vybrať správne, odporúčame vám pozrieť si náš výber najlepších 49-50-palcových televízorov. Pokrývame špičkové aj relatívne lacné riešenia.

Hodnotenie najlepších televízorov 49 palcov

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie televízory 49 palcov1Samsung QE50Q87TAU61 490 €
2LG OLED48CXR89 339 €
3Samsung rám QE50LS03TAU68 990 €
4Sony KD-49XH950584 690 €
5Samsung UE50TU8570U46 990 €
6Samsung QE50Q67TAU43 000 €
7Sony KD-49XG709646 990 €
8LG NanoCell 49NANO86642 900 €
9Samsung UE50TU8000U35 230 €
10

ahoj

 • ps 50PUS8505
 • 59 990 €
  11LG 50UN800631 649 €
  12Hisense 50AE7400F35 888 €

  Samsung QE50Q87TAU

  Hodnotenie: 4.9

  Samsung QE50Q87TAU

  Tento televízor má displej QLED s uhlopriečkou 50 palcov. To znamená, že si budete môcť vychutnať takmer dokonalú čiernu farbu. Je tiež potrebné upozorniť na rozšírený farebný rozsah, vďaka ktorému tu akýkoľvek obsah HDR vyzerá presne tak, ako si ho jeho autori predstavovali. Môžete sa o tom ľahko presvedčiť pripojením modernej hernej konzoly k tomuto zariadeniu. Mimochodom, rozhranie HDMI 2 je určené na tento účel.0. Jeho šírka pásma je viac než dostatočná na snímanie obrazu v rozlíšení 4K pri 60 snímkach za sekundu. Televízor je maximálne pripravený zobraziť obraz s frekvenciou 120 Hz vrátane nezávislého „vykresľovania“ medzisnímkov.

  K tomuto modelu možno pripojiť akúkoľvek anténu, či už pozemnú alebo satelitnú. Pokiaľ ide o pripojenie ďalších zariadení, na tento účel sa používajú najmä štyri vyššie uvedené zásuvky HDMI. Na zadnom paneli sa nachádza dvojica portov USB, ku ktorým môžete pripojiť flash disk alebo externý pevný disk.

  Samozrejme, nemohli by sme sa zaobísť bez funkcie Smart TV založenej na operačnom systéme Tizen. To znamená, že môžete sledovať obsah online. Šírka pásma Wi-Fi 802.11ac stačí, aj keď sa ukáže, že je vo veľmi vysokom rozlíšení. K dispozícii je aj technológia Bluetooth. Tu funguje kompletné diaľkové ovládanie a sú tu pripojené bezdrôtové slúchadlá.

  Samsung QE50Q87TAU sa od lacnejších modelov líši nielen obrazovkou QLED s bohatými farbami. K dispozícii je aj pokročilý systém reproduktorov pozostávajúci zo štyroch 10W reproduktorov, z ktorých dva sú schopné reprodukovať veľmi nízke basové frekvencie. Nie je prekvapením, že jeden z návštevníkov Yandex.Markéta zanechala túto recenziu: „Zvuk je dobrý, obraz je pekný. Režim Ambient je tiež zábavná vec. Kovový diaľkový ovládač je veľmi pekný, dobre padne do ruky. Niektorí zákazníci si vyberajú televízory Samsung práve kvôli diaľkovému ovládaniu – na to treba upozorniť. Príslušenstvo má minimum tlačidiel, malé rozmery a podporu hlasového ovládania.

  Výhody

  • Má funkciu Ambient interior;
  • Jeden diaľkový ovládač, ktorý si mnohí obľúbili;
  • Pozoruhodná obrazovka QLED;
  • HDR10+, nádherne implementovaná funkcia HDR;
  • Dobrá akustika;
  • Zvýšená obnovovacia frekvencia obrazovky;
  • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
  • Veľký počet konektorov;
  • Podporuje rozhranie Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
  • Má Smart TV.

  Nevýhody

  • Niektoré prípady majú podsvietenie;
  • Vysoké náklady.

  LG OLED48CXR

  Hodnotenie: 4.9

  LG OLED48CXR

  Uhlopriečka obrazovky televízorov OLED sa už mnoho rokov začína na 55 palcoch. Mala svoje obmedzenia – nedala sa umiestniť do „steny“ a nezmestila sa do malej miestnosti. Spoločnosť LG sa našťastie odhodlala vydať model so 48-palcovým displejom. Ak máte sumu, ktorú za tento televízor požadujú, ani sa nerozmýšľajte – kúpu nebudete ľutovať!

  Podobne ako ostatné modely s obrazovkou OLED sa aj tento môže pochváliť hlbokou čiernou a maximálnymi pozorovacími uhlami. A relatívne malá uhlopriečka umožnila bez problémov implementovať obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz. To ocenia najmä tí, ktorí chcú k televízoru pripojiť počítač alebo hernú konzolu. Ocenia aj rozlíšenie 4K. Samozrejmosťou je podpora HDR 10 Pro a Dolby Vision – pri sledovaní príslušného obsahu budete prekvapení bohatosťou farieb, ktoré tu použitý panel OLED dokáže vyprodukovať. Už nikdy sa nebudete chcieť vrátiť k sledovaniu filmov, ktoré vážia niekoľko gigabajtov.

  K televízoru LG OLED48CXR možno pripojiť akýkoľvek druh antény – tento model dokonca podporuje satelitnú televíziu. Pokiaľ ide o reproduktory, nie každý ich bude musieť pripojiť. Televízor je vybavený štyrmi reproduktormi, z ktorých polovica slúži ako subwoofer. Celkový výkon je 40 W, čo je na takúto uhlopriečku celkom dobré. Ak chcete zvuk prenášať do slúchadiel, pomôže vám technológia Bluetooth. Medzi bezdrôtovými modulmi je uvedené aj Wi-Fi 802.11ac s dostatočnou šírkou pásma na online sledovanie obsahu 4K. Pokiaľ ide o káblové pripojenie, spomeňme prítomnosť HDMI 2.1 – Tento štandard spĺňa aj PlayStation 5.

  Výhody

  • Veľký počet konektorov;
  • Implementovaná podpora pre HDMI 2.1;
  • Zabudované moduly Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
  • Diaľkové ovládanie podporuje hlasové ovládanie;
  • Nie je veľmi ťažký (15,9 kg);
  • Skvelá akustika;
  • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
  • Pozoruhodný displej OLED s vysokou obnovovacou frekvenciou;
  • Nechýba podpora Dolby Vision a HDR 10 Pro;
  • Má Smart TV.

  Nevýhody

  • Uhlopriečka obrazovky je stále menšia ako 50 palcov;
  • Veľmi vysoká cena.

  Samsung Rám QE50LS03TAU

  Hodnotenie: 4.8

  Samsung rám QE50LS03TAU

  Nie nadarmo sa tento televízor nazýva interiérový televízor. Juhokórejčania sa snažili, aby zariadenie vyzeralo ako obraz. Preto tento model dostal taký nezvyčajný rámik. A výrobca predpokladá, že jeho výtvor zavesíte na stenu. To znamená, že dáva nohy do súpravy – pre tých, ktorí sa chystajú dať televízor na podstavec na prvý.

  Tento model obsahuje 50-palcový displej s rozlíšením 3840×2160 pixelov. Televízor je teda skvelý na sledovanie obsahu 4K. Najmä ak podporuje aj formát HDR10+, ktorý zvyšuje počet farebných odtieňov. A vďaka vysokej hustote pixelov vyzerá pri zobrazovaní statického obrázka ako obraz. Recenzia Samsung the Frame QE50LS03TAU na TechRadar to potvrdzuje. Spomína sa aj obnovovacia frekvencia až 120 Hz, vďaka ktorej sa obrazovka skvele hodí na hry, šport a akčné filmy. Všetko ostatné tiež.

  Operačný systém Tizen je zodpovedný za prehrávanie obsahu. Je možné ho zobrať z jedného z dvoch pripojených portov USB (to je počet prítomných portov USB). Využiť môžete aj online kino. V tomto prípade prichádza na pomoc bezdrôtový modul Wi-Fi, ktorý podporuje vysokorýchlostný štandard 802.8.11ac. A je tu Bluetooth. Sú k nemu pripojené slúchadlá a diaľkový ovládač, ktorý pozostáva len z deviatich tlačidiel a nevyžaduje presné nasmerovanie na televízor. K zariadeniu je možné pripojiť aj ďalšie zariadenia – na tento účel sú určené štyri zásuvky HDMI.

  Tento model bez problémov rozpoznáva všetky digitálne televízne štandardy. To znamená, že k televízoru môžete pripojiť aj satelitnú anténu bez potreby prijímača. Čo sa týka zvuku, Juhokórejčania na ňom z nejakého dôvodu šetrili. Zodpovedá za to štandardný reproduktor, ktorý sa skladá z dvoch 10W reproduktorov. Ak chcete viac, musíte použiť optický výstup alebo HDMI Arc.

  Výhody

  • Režim Picture je podporovaný;
  • Množstvo konektorov;
  • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
  • Podporuje Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
  • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
  • Obnovovacia frekvencia displeja bola zvýšená na 120 Hz;
  • K dispozícii je Smart TV;
  • Televízor môžete pripevniť k stene.

  Nevýhody

  • Zvukový systém nemožno označiť za dokonalý;
  • Vysoká cena.

  Sony KD-49XH9505

  Hodnotenie: 4.7

  SONY KD-49XH9505

  Tento televízor má displej s uhlopriečkou 48,5 palca. Samozrejme, budete mať k dispozícii plné rozlíšenie 4K. Obrazovka dokáže potešiť aj realistickým obrazom a maximálnymi pozorovacími uhlami. Vďaka nemu nebudete chcieť sledovať video komprimované nejakým staromódnym kodekom. Namiesto toho budete cielene hľadať obsah, ktorý podporuje Dolby Vision alebo aspoň HDR10.

  Mnohí majitelia Sony KD-49XH9505 zostávajú po kúpe vo vytržení. Napríklad jeden z návštevníkov služby Yandex.Marketa napísala nasledovné: „Spokojný. Obrázok je v nadmorskej výške. YouTube lieta a nepotrebujete diaľkové ovládanie. Cena je však nehorázne vysoká. Vskutku, pridajte trochu a môžete si kúpiť televízor OLED, ktorý vo vás zanechá ešte pozitívnejšie dojmy. Mimochodom, používa operačný systém Android, vďaka čomu bude šírka funkcií závisieť len od vás. A výkonný procesor zabraňuje tomu, aby sa aplikácie zasekávali.

  Tento model podľa očakávania podporuje všetky štandardy digitálnej televízie – od satelitnej po pozemnú. Zvuk sa prehráva cez dva 10-wattové reproduktory, čo pri tejto uhlopriečke úplne stačí. Ak máte reproduktory alebo soundbar, môžete zvuk prenášať cez kábel. Môžete tiež pripojiť až tri externé úložné zariadenia. Konektory USB sa však dajú použiť aj na iné účely. Pokiaľ ide o herné konzoly a iné zariadenia, k dispozícii sú štyri zásuvky HDMI.

  Televízor sa pripája k routeru prostredníctvom siete Wi-Fi 802.11ac. Je známe, že tento štandard ponúka vysokú šírku pásma, takže nebudete mať problém so sledovaním obsahu 4K online. Zariadenie má zabudovaný modul Bluetooth. Väčšinou potrebné na pripojenie slúchadiel. Ak však máte k dispozícii len káblové príslušenstvo, nikomu nebráni v používaní príslušného konektora.

  Sony KD-49XH9505 možno ľahko zavesiť na stenu, 13 kg nevyžaduje pomoc druhej osoby. Nezabudnite však, že držiak si budete musieť kúpiť samostatne – hľadajte taký, ktorý vyhovuje štandardu 200×200 mm.

  Výhody

  • Výstupom je farebný obraz;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • K dispozícii je hlasové ovládanie;
  • Podporuje Dolby Vision a HDR10;
  • K dispozícii je Smart TV;
  • Množstvo konektorov;
  • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
  • Zabudované pripojenie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth.

  Nevýhody

  • Štandardná obnovovacia frekvencia displeja;
  • Vysoké náklady;
  • Akustiku nemožno nazvať dokonalou.

  Samsung UE50TU8570U

  Hodnotenie: 4.7

  SAMSUNG UE50TU8570U

  V posledných rokoch sa juhokórejská spoločnosť Samsung snaží všetkými prostriedkami zmenšiť šírku rámu svojich televízorov. Niektoré modely sú už v plnom prúde a nazývajú sa „bezrámové“. V skutočnosti sú rámčeky Samsung UE50TU8570U určite viditeľné. Ale už nie sú rušivé, najmä ak sedíte dostatočne ďaleko od televízora. A navyše sa tu realizuje takzvané „neviditeľné spojenie“ vodičov, keď sú položené vo vnútri nôh.

  Tento model zobrazuje obrázky na VA-matrici, ktorej uhlopriečka je presne 50 palcov. Obraz má samozrejme plné rozlíšenie 4K. Za určitých podmienok je tiež možné implementovať zvýšenie obnovovacej frekvencie – na to musí mať obsah rozlíšenie F

   l HD. Ďalšou nespornou výhodou je režim Ambient. Je možné dosiahnuť efekt priehľadnosti obrazovky – na tento účel je potrebné vopred odfotiť tapetu za televízorom. Za zmienku stojí aj podpora HDR10+. Ale už to nie je žiadne prekvapenie.

   Televízor funguje pod operačným systémom Tizen. To znamená, že môžete sledovať prakticky akýkoľvek obsah zo širokej škály zdrojov. Majitelia zariadenia Samsung UE50TU8570U najčastejšie využívajú internetové pripojenie, pričom využívajú vysokú šírku pásma Wi-Fi 802.11ac. K dispozícii sú aj tri porty HDMI na pripojenie ďalších zariadení – napríklad herných konzol. Nezabudnite na dva porty USB, vďaka ktorým je možné spolupracovať s externými pevnými diskami a flash diskami. Súčasťou balenia je aj Bluetooth. Je potrebný na prenos zvuku do bezdrôtových slúchadiel a na porozumenie príkazom prichádzajúcim z priloženého ovládača One Remote.

   Jedným slovom, Juhokórejčania vytvorili skvelý televízor, ktorý uspokojí väčšinu čitateľov Expertology. Nie nadarmo malá recenzia Samsung UE50TU8570U od Archieho na Ozoviku obsahuje tieto slová: „Môžem len povedať, že kvalita obrazu je vynikajúca. A zvuková technológia Dolby Digital Plus v kombinácii s obrazom 4K vám poskytne úplne pohlcujúci zážitok z filmu. Je to ako v kine.

   Výhody

   • Skvelý displej so zvýšenou obnovovacou frekvenciou;
   • Má podporu HDR10+;
   • Smart TV je prítomný;
   • K dispozícii je režim okolia;
   • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
   • Podporované sú rozhrania Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
   • Veľký počet konektorov;
   • Pohodlné diaľkové ovládanie s hlasovým ovládaním.

   Nevýhody

   • Štandardný 20-wattový reproduktor;
   • Cenu stále nemožno označiť za nízku;
   • Mohlo by to byť s Dolby Vision.

   Samsung QE50Q67TAU

   Hodnotenie: 4.6

   Samsung QE50Q67TAU

   Len pred pár rokmi stáli televízory QLED veľa peňazí. Teraz si môžete kúpiť model s 50-palcovou obrazovkou len za 56 tisíc eur. Euro. Za tieto peniaze získate Samsung QE50Q67TAU, ktorý je pripravený potešiť obnovovacou frekvenciou až 100 Hz a podporou HDR10+. Obraz sa samozrejme zobrazí v rozlíšení 4K. Obrazovku najlepšie opísal Valentin, ktorý na e-katalógu zanechal túto recenziu: „Slušné podanie farieb, so správnym nastavením a vhodným signálom. Dobre zvláda rýchlo sa pohybujúci obraz a neprehýba sa.

   Na prehrávanie obsahu stačí použiť niektorú z aplikácií, ktoré sú súčasťou systému Tizen alebo si ich nainštalujete z príslušného online obchodu. Pripojenie k domácej sieti na prístup k World Wide Webu. Odporúčame štandard Wi-Fi 802 802.11ac, pretože jeho šírka pásma je dostatočná aj na sledovanie filmov v kvalite 4K. A zvuk budete môcť prenášať do bezdrôtových slúchadiel pomocou technológie Bluetooth. Rovnaký štandard používa aj ovládač One Remote, ktorý podporuje hlasové ovládanie.

   Televízor je samozrejme pripravený rozpoznať obsah na flash disku alebo externom pevnom disku. Na pripojenie pamäťových zariadení USB sú k dispozícii dva porty USB. Videokamery, herné konzoly a iné zariadenia možno pripojiť prostredníctvom troch zásuviek HDMI. Optický výstup sa používa na pripojenie soundbaru alebo systému domáceho kina. Takáto potreba môže skutočne vzniknúť, pretože niektoré z 20-wattových vstavaných reproduktorov sa vám budú zdať príliš.

   Napriek svojej úctyhodnej veľkosti váži televízor len 13 kg. Dá sa ľahko namontovať na stenu. A nezabudnite si predtým odfotiť povrch za ním! Režim Ambient, ktorý vám umožní vychutnať si efekt priesvitnosti hernej konzoly. Pokiaľ ide o pripojenie antény, tento model rozpoznáva pozemné, káblové aj satelitné vysielanie.

   Výhody

   • Podporovaný je režim okolia;
   • Dodáva sa s diaľkovým ovládaním, ktoré podporuje hlasové ovládanie;
   • Používa obrazovku QLED;
   • Obnovovacia frekvencia až 100 Hz;
   • Slušný počet konektorov;
   • Zabudované moduly Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
   • Podpora všetkých štandardov digitálnej televízie.

   Nevýhody

   • Nie každý si môže dovoliť túto cenu;
   • Je v ňom zabudovaný skromný systém reproduktorov;
   • Nie sú to najlepšie navrhnuté nohy.

   Sony KD-49XG7096

   Hodnotenie: 4.5

   SONY KD-49XG7096

   Japonská spoločnosť Sony zatiaľ neuvažuje o odchode z trhu s televízormi, hoci stráca na svojich dvoch hlavných konkurentov. Po vašom výrobku je stále dopyt. Napríklad model s názvom Sony KD-49XG7096 si bez problémov nájde svojich zákazníkov. Poskytuje farebný obraz v rozlíšení 4K. Obnovovacia frekvencia obrazovky tu však nepresahuje 50 Hz. Čiastočne kvôli tomu bola televízia len v strede nášho rebríčka. Zvyšok displeja je plný pozitívnych dojmov. Napríklad majitelia moderných herných konzol ocenia nízky čas odozvy a podporu technológie HDR10.

   Japonci nezabudli na Smart TV. Použitý firmvér je založený na operačnom systéme

  • nux a je dômyselne optimalizovaný pre diaľkové ovládanie. Softvér vám umožní vychutnať si výber online kín, nehovoriac o neslávne známom YouTube. K routeru je však lepšie pripojiť sa cez kábel, pretože zabudovaný modul Wi-Fi podporuje len nie veľmi rýchly štandard 802.11n. Žiadne rozhranie Bluetooth – namiesto toho môžete použiť 3,5 mm jack.

   S ostatnými rozhraniami je všetko v poriadku. Tri porty HDMI umožňujú pripojenie k herným konzolám a ďalším zariadeniam. Na zadnej strane televízora je rovnaký počet portov USB. Nezabudlo sa ani na optický zvukový výstup. Hodí sa v prípade, že sa vám zdá, že 20-wattový reproduktor nestačí.

   Malou, ale zaujímavou funkciou televízora Sony KD-49XG7096 je rádio FM. Japonci pripomínajú, že história tejto značky sa začala výrobou rádiových prijímačov.

   Výhody

   • Množstvo konektorov;
   • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
   • K dispozícii je Smart TV;
   • Displej vás poteší maximálnymi pozorovacími uhlami;
   • Dodáva sa s praktickým diaľkovým ovládaním;
   • Televízor je veľmi tenký.

   Nevýhody

   • Slabý systém reproduktorov;
   • Žiadne Bluetooth;
   • Obmedzená rýchlosť modulu Wi-Fi;
   • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
   • Vysoké náklady.

   LG NanoCell 49NANO866

   Hodnotenie: 4.5

   LG NanoCell 49NANO866

   Máte novú hernú konzolu Sony alebo Microsoft? Obávate sa, že váš televízor nevytiahne obraz v maximálnej kvalite? V takom prípade by ste mali zvážiť kúpu modelu s konektormi kompatibilnými s rozhraním HDMI 2.1. Ako viete, umožňujú televízoru prijímať obraz v rozlíšení 4K rýchlosťou až 120 snímok za sekundu. Bohužiaľ, zvyčajne ich majú len veľmi drahé televízory. Existuje však výnimka z pravidla – je ňou LG NanoCell 49NANO866.

   Že zariadenie je určené pre konzoly novej generácie, píše vo svojej podrobnej recenzii na iRecommend niekto Maria. Má tiež tenký rám displeja a hmotnosť maximálne 15,5 kg. Potešil ju aj diaľkový ovládač Magic Remote, ktorý má mikrofón, gyroskop a pohodlne umiestnené tlačidlá. Čo sa týka displeja, aj ten zanecháva pozitívny dojem. Áno, nie je to panel OLED, ale pozorovacie uhly a hĺbka čiernej sú celkom dobré. Tu je obnovovacia frekvencia, ako ste už uhádli, zvýšená na 120 Hz. Obraz vyzerá najlepšie, keď je obsah vytvorený pomocou Dolby Vision alebo HDR 10 Pro.

   Televízor využíva operačný systém WebOS. Umožňuje používať širokú škálu aplikácií. Wi-Fi 802 pre celosvetové pripojenie.11ac, takže nebudete mať problém so sledovaním obsahu 4K. K zariadeniu môžete pripojiť bezdrôtové slúchadlá pomocou modulu Bluetooth. Alebo tie bežné – aj tu je príslušná zásuvka. K tomuto modelu môžete pripojiť až tri disky USB.

   LG NanoCell 49NANO866 bez problémov rozpoznáva všetky digitálne televízne štandardy. Pokiaľ ide o zvuk, na začiatok by ste mali byť spokojní s 20W reproduktorom. A nikto vám nebráni v tom, aby ste si zvuk pustili do soundbaru alebo domáceho kina – je na to plne vybavený.

   Je to pravdepodobne skvelý pomer ceny a kvality. Teraz je to jeden z najdostupnejších televízorov s 10-bitovou hĺbkou.

   Výhody

   • Podporované sú technológie Dolby Vision a HDR 10 Pro;
   • Obnovovacia frekvencia až 120 Hz;
   • Má Smart TV;
   • Dodáva sa s diaľkovým ovládačom Magic Remote;
   • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
   • Veľkorysý počet konektorov;
   • Integrované rozhrania Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac.

   Nevýhody

   • Vysoké náklady;
   • Nie je to najvýkonnejší systém reproduktorov;
   • Pre staršie zariadenia nie sú k dispozícii analógové konektory;
   • Miestne stmievanie funguje zle.

   Samsung UE50TU8000U

   Hodnotenie: 4.4

   SAMSUNG UE50TU8000U

   Absolútny hit, ktorý sa môže pochváliť maximálnym predajom v tomto cenovom segmente. Ľuďom sa páči bezrámčekový dizajn, jasný displej 4K a nízka cena. Uhlopriečka obrazovky sa zvýšila na 50 palcov, čo mnohí považujú za optimálny parameter. Obnovovacia frekvencia displeja sa pohybuje od 50 do 100 Hz v závislosti od toho, aké rozlíšenie používa spustený obsah. Na hĺbku čiernej sa príliš veľa sťažností nevyskytuje, pretože obrazovka je vyrobená podľa technológie VA. Jediné, na čo si môžete dosť sťažovať, je pozorovací uhol, ktorý sa ani pri najlepšej vôli nedá nazvať maximálnym. Nie každý bude spokojný aj s absenciou podpory Dolby Vision – kvôli použitej matrici je televízor obmedzený na HDR10+.

   Podobne ako ostatné juhokórejské zariadenia tohto druhu má Samsung UE50TU8000U operačný systém Tizen. Umožňuje spustiť službu YouTube, duplikovať obrazovku smartfónu a vychutnať si sledovanie takmer všetkých online filmov. A potom je tu režim Ambient interior, ktorý vytvára efekt priesvitnej obrazovky. Na prístup na internet sa tu používa štandardná sieť Wi-Fi 802.11ac s viac ako dostatočnou šírkou pásma na sledovanie obsahu 4K s vysokým dátovým tokom. Zabudovaný je aj modul Bluetooth, vďaka ktorému môžete pripojiť bezdrôtové slúchadlá. Používa sa aj kompletný diaľkový ovládač, ktorý sa vyznačuje minimálnymi rozmermi, skromným počtom tlačidiel a prítomnosťou mikrofónu.

   Zvuk sa tu prehráva cez štandardný 20-wattový reproduktorový systém pozostávajúci z dvoch reproduktorov. Ak vám to nestačí, môžete si kúpiť domáce kino alebo soundbar – ich pripojenie sa realizuje cez optický zvukový výstup alebo HDMI Arc. Mimochodom, tri tu použité zásuvky HDMI spĺňajú štandard 2.0. To znamená, že sú pripravené prijímať video v rozlíšení 4K pri 60 snímkach za sekundu. S nainštalovanou obrazovkou tu nepotrebujete oveľa viac. Na skrinke nájdete dva porty USB, ktoré sa väčšinou používajú na prehrávanie obsahu uloženého na jednotke USB flash alebo externom pevnom disku.

   Výhody

   • K dispozícii je režim Ambient;
   • Hlboká čierna farba;
   • Smart TV je prítomný;
   • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
   • Slušný počet konektorov;
   • Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
   • Diaľkové ovládanie podporuje hlasové ovládanie.

   Nevýhody

   • Pozorovacie uhly nie sú maximálne;
   • Nie je to najlepšia akustika;
   • Obnovovacia frekvencia 4K – iba 60 Hz.

   ahoj

  • ps 50PUS8505
  • Hodnotenie: 4.3

   Philips 50PUS8505

   Mnohí čitatelia Expertology sú si vedomí hlavnej výhody najdrahších televízorov Philips. Samozrejme, ide o podsvietenie Ambi

  • ght. Tú má aj model 50PUS8505 v našom výbere. Do televízie bolo začlenených mnoho ďalších moderných technológií. Má napríklad funkciu Smart TV. Zariadenie využíva operačný systém Android, takže môžete inštalovať rôzne aplikácie a dokonca aj hry.

   V tomto prípade sa obraz zobrazuje na 50-palcovom displeji s rozlíšením 4K. Nie nadarmo odporúčame sledovať kvalitný obsah, pretože výrobca integruje technológie HDR10+ a Dolby Vision. Jediné, čo môžete oľutovať, je štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky, ktorá nepresahuje 60 Hz. Ale na tom nie je nič zlé.

   K televízoru môžete pripojiť akúkoľvek anténu, pretože je pripravená rozpoznať všetky moderné digitálne televízne štandardy. Obraz sprevádza dobrý zvuk z dvoch 10-wattových reproduktorov. Ak vám to nestačí, môžete zvuk vyviesť napríklad cez optický audio konektor. Nechýba ani konektor na slúchadlá. Používanie bezdrôtových slúchadiel je však jednoduchšie, pretože 50PUS8505 má zabudovaný modul Bluetooth. Pripojenie na internet je zabezpečené prostredníctvom vysokorýchlostného pripojenia Wi-Fi štandardu 802.11ac.

   Zostáva dodať, že na zadnej stene televízora sa nachádzajú štyri sloty HDMI a dva porty USB. Pre väčšinu zákazníkov to stačí. Mimochodom, jeden z návštevníkov Yandex.Našiel som recenziu „Televízor bol pre mňa dobrým kompromisom. Za málo peňazí som dostal celkom kvalitný a pomerne flexibilný obraz s príjemným bonusom v podobe atmosférického Ambi podsvietenia

  • ght“. A majiteľ tohto modelu zaznamenal vysokú rýchlosť operačného systému, čo naznačuje prítomnosť výkonného procesora vo vnútri.

   Výhody

   • Používa sa matrica VA so sýto čiernou farbou;
   • Je tu Smart TV;
   • Je implementované ambientné podsvietenie
   • ght;
   • Podporované sú technológie Dolby Vision a HDR10+;
   • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
   • Zabudované sú rozhrania Bluetooth a 802 Wi-Fi.11ac.

   Nevýhody

   • Nie je to najpohodlnejšie diaľkové ovládanie;
   • Štandardná obnovovacia frekvencia displeja;
   • Nie je to najlepší zvukový systém;
   • Náklady nemožno označiť za nízke;
   • Nedostatok pamäte RAM.

   LG 50UN8006

   Hodnotenie: 4.2

   LG 50UN8006

   Spoločnosť LG Electronics zvyčajne zabudováva do svojich lacných televízorov IPS displej vlastnej výroby. Výnimkou sú 50-palcové modely. Tu máme panel VA v zariadení LG 50UN8006. To znamená, že nebudete mať najširšie pozorovacie uhly, ale čierna je takmer dokonalá. Oceníte aj rozlíšenie 4K. Pokiaľ ide o ostatné funkcie obrazovky, možno ich označiť za štandardné: displej má 50 Hz obnovovaciu frekvenciu a podporu HDR 10 Pro.

   Rôzny obsah môžete prehrávať rôznymi spôsobmi. V niektorých prípadoch je napríklad k jednému z dvoch portov USB pripojené externé pamäťové zariadenie. V ostatných prípadoch je jednoduchšie využiť schopnosti systému WebOS, vďaka ktorým môžete spustiť služby YouTube, Netf

  • x alebo iné online kino. Pripojenie na internet cez Wi-Fi 802.11ac, takže obsah 4K sa prehráva bez problémov.

   Samozrejme, k televízoru môžete pripojiť aj iné zariadenia. Na tento účel sú k dispozícii štyri zásuvky HDMI 2.0. Jeden z nich možno použiť aj na prenos zvuku napríklad do soundbaru. Na rovnaký účel slúži optický výstup. Chceli by ste to urobiť? Myslíme si, že takéto želanie sa jedného dňa skutočne objaví, pretože sa tu používa štandardný reproduktorový systém pozostávajúci z dvojice 10-wattových reproduktorov. Ale niektorí ľudia sú s ním tiež spokojní, na dôkaz toho sme získali referenciu od jedného z kupujúcich LG 50UN8006 z internetového obchodu Citi

  • nk: „Samotná kvalita zvuku je dobrá, bez skreslenia a osobne som s ňou celkom spokojný! Kvalita pri sledovaní 4K je vynikajúca, nezaznamenali sme žiadne oneskorenia ani oneskorenia.“.

   Samozrejme, tento model ľahko detekuje všetky digitálne televízne normy vrátane satelitnej DVB-S2. Pokiaľ ide o diaľkové ovládanie, nájdete tu praktický a rokmi overený ovládač Magic Remote. S televízorom komunikuje prostredníctvom rozhrania Bluetooth. Rovnaký štandard možno použiť na pripojenie bezdrôtových slúchadiel.

   Výhody

   • Náklady nie sú veľmi vysoké;
   • Diaľkové ovládanie podporuje hlasové ovládanie;
   • Veľký počet konektorov;
   • Moduly Bluetooth a Wi-Fi 802 sú zabudované.11ac;
   • K dispozícii je Smart TV;
   • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie.

   Nevýhody

   • Nie veľmi široké pozorovacie uhly;
   • Štandardná obnovovacia frekvencia obrazovky;
   • Chcel by som mať výkonnejšie reproduktory;
   • Zrkadlenie obrazovky smartfónu nefunguje vždy.

   Hisense 50AE7400F

   Hodnotenie: 4.1

   HISENSE 50AE7400F

   Bezrámčekové televízory nevyrába len spoločnosť Samsung. Tieto zariadenia sú k dispozícii aj v sortimente Hisense. Napríklad rám modelu s názvom 50AE7400F je veľmi úzky, vďaka čomu nepúta pozornosť. Používa aj pomerne nezvyčajný stojan v tvare písmena D. Mnohí ľudia ho však radšej zavesia na stenu pomocou otvorov pre držiak s rozmermi 300 x 200 mm.

   Obrazovka tohto modelu zobrazuje nádherný obraz v rozlíšení 4K. Najmä ak bol obsah nasnímaný pomocou technológie HDR10. V opačnom prípade sa používa typický LCD panel s obnovovacou frekvenciou do 60 Hz.

   Napriek relatívne nízkej cene je zariadenie pripravené potešiť podporou všetkých štandardov digitálnej televízie. Takže ani majitelia satelitných antén nebudú mať žiadne problémy. Mnohí ľudia však televíziu vôbec nepozerajú. Namiesto toho využívajú možnosti Smart TV, ktoré sú tu implementované na základe platformy VIDAA. Televízor umožňuje spustiť konkrétnu aplikáciu – napríklad klienta YouTube alebo Netf

  • x. Šírka pásma Wi-Fi 802.11ac bude stačiť aj v prípade, že obsah, ktorý sledujete, je v rozlíšení 4K.

   K tomuto televízoru možno ľahko pripojiť bezdrôtové slúchadlá. Vďaka zabudovanému modulu Bluetooth 4.2. Ak máte iba káblové príslušenstvo, možno budete chcieť zvážiť kúpu iného modelu, pretože neexistuje žiadny zodpovedajúci konektor. Výrobca však dal svojmu výtvoru štyri zásuvky HDMI a dva porty USB. Myslíme si, že nepotrebujete viac.

   Na rozdiel od niektorých iných 50-palcových televízorov má Hisense 50AE7400F veľmi nízku spotrebu energie, ktorá nepresahuje 90 W. Je tiež pomerne ľahký, váha pod ním ukazuje 11,7 kg. A to vrátane stojana! Pokiaľ ide o systém reproduktorov, má štandardný 20-wattový. Skrátka, jedného dňa budete chcieť viac. To nie je problém – zvuk môžete vyviesť do soundbaru alebo reproduktorov pomocou príslušného konektora.

   Výhody

   • Tenký rám obrazovky;
   • Smart TV;
   • Podporuje všetky štandardy digitálnej televízie;
   • Farebné snímky v rozlíšení 4K;
   • Nízke náklady;
   • Veľký počet konektorov;
   • Integrované rozhrania Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
   • Nízka hmotnosť.

   Nevýhody

   • Štandardná obnovovacia frekvencia displeja;
   • Výkon reproduktorov je iba 20 W;
   • Diaľkové ovládanie nebude vyhovovať každému;
   • Nie je veľa aplikácií;
   • Nevidí všetky 5GHz siete Wi-Fi.

   Záver

   Toto je zoznam najlepších televízorov so 49- alebo 50-palcovou obrazovkou. Aspoň medzi tými, ktoré sú k dispozícii u Slovenskách maloobchodníkov za primerané peniaze. Teraz sa už len musíte rozhodnúť pre konkrétny model. Najjednoduchšie je zamerať sa na sumu, ktorú ste ochotní minúť.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: