12 najlepších bezdrôtových slúchadiel na šport

*Najlepšie v našom zozname redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje podporu alebo odporúčanie na nákup. Pred kúpou potrebujete odborné poradenstvo.

Dva hlavné rozdiely v športových slúchadlách, ktoré sú dôvodom ich zaradenia do samostatnej skupiny, sú. Ľudia sa pohybujú – preto by slúchadlá mali byť ľahké a nepohodlné. A keďže je aktívny v pohybe, musia byť mimoriadne odolné voči vode – či už sa potíte v telocvični, alebo beháte v daždi.

S kompaktnosťou však prichádza konfliktná autonómia: s ľahkými slúchadlami je ťažké „spriateliť“ zabudovanú vysokokapacitnú batériu. Pri hľadaní bezdrôtových slúchadiel na šport je teda výdrž batérie problémom – pri rovnakej kapacite batérie môžu rôzne modely s rovnakou kapacitou napájania poskytovať výrazne odlišnú výdrž batérie.

A, samozrejme, dôležitý je aj zvuk: aj keď sú bezdrôtové slúchadlá spoľahlivé a majú dlhú životnosť, z ich kúpy nebudete mať veľký úžitok, ak hudba nebude znieť tak, ako chcete.

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá na šport

ue Bezdrôtový bleskekz Titanium
Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie lacné športové bezdrôtové slúchadlá1Samsung EO-BG950 U Flex2 999€
2Kreatívny out
 • er Sports
 • 3 315€
  3JBL Reflect Contour 23 015€
  4

  lantronics BackBeat FIT 305

  1 999€
  5Meizu EP522 400€
  6Koss BT190i2 315€
  7Honor AM611 739€
  Najlepšie bezdrôtové športové slúchadlá1Beats Powerbeats Pro13 980€
  2Aeropex AfterShokz12 591€
  3Ja
  a E

 • te Active 65t
 • 7 990€
  4JBL Under Armour
  9 990€
  5AfterShokz
  6 015€

  Najlepšie lacné športové bezdrôtové slúchadlá

  Samsung EO-BG950 U Flex

  Hodnotenie: 4.7

  Samsung EO-BG950 U Flex

  Slúchadlá U Flex sú oproti predchádzajúcim modelom Samsungu obrovským skokom – sú mechanicky pevnejšie (slúchadlá možno ohýbať aj mimo priameho uhla bez poškodenia) a majú lepšiu kvalitu zvuku vďaka použitiu technológie Scalable Audio, ktorú kórejská spoločnosť použila ako prvá v tomto konkrétnom modeli športových slúchadiel. Pri slabom pripojení technológia jemne zníži dátový tok, aby udržala stabilné pripojenie: nedochádza k prerušovaniu zvuku („zasekávaniu“). Stojí však za zmienku, že tu nie sú podporované vysokokvalitné technológie prenosu zvuku ako aptX a aptX HD, takže v porovnaní s drahšími a „hudobnými“ bezdrôtovými slúchadlami U Flex stratí – vo svojej cenovej kategórii však pôsobí slušne, tu súhlasíme s recenziami majiteľov.

  Náhlavná súprava váži len 51 gramov, pričom väčšina z nich je sústredená v základni, samotné vložky sú ľahké a pohodlné. na úpravu ergonómie (a zároveň na zlepšenie zvuku: pri vákuových slúchadlách veľmi záleží na správnom výbere náušníkov) umožňuje v súprave tri páry vymeniteľných náušníkov.

  Vstavaná batéria je malá, ale výrobca udáva výdrž až 10 hodín. V praxi pri rozumnej úrovni hlasitosti je priemerný čas 8-9 hodín, čo je dobrý výsledok: je zaručené dostatočné nabitie na tréning a na cestu domov. Na nabíjanie používajte kábel USB.

  Cnosti

  • Pohodlné, aj na úteku;
  • Dobrá odolnosť voči vode;
  • Dlhá životnosť batérie;
  • Prítomnosť rýchleho tlačidla programovateľného prostredníctvom internej aplikácie;
  • Trvanlivosť.

  Nevýhody

  • Chýbajúca podpora aptX.

  Kreatívny out
 • er Sports
 • Hodnotenie: 4.5

  Creative Out<li></div><p>er Sports“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/13316666196911-4912.jpg“ height=“424″ title=“Kreatívne von</p><li>er Sports“><p>Slúchadlá od spoločnosti Creative nemajú žiadny „golier“, ktorý by ich spájal – iba flexibilný kábel, ktorý má veľmi kompaktnú jednotku s modulom Bluetooth a batériou. Vďaka tomu sa hmotnosť znížila na extrémne nízku hodnotu: iba 15 gramov. Kapacita batérie je podľa očakávania nízka, 150 mAh, ale výrobca udáva výdrž až 11 hodín. Obzvlášť pekné – slúchadlá podporujú aptX.</p><p>Účinnosť sa dosahuje predovšetkým obmedzením výkonu modulu Bluetooth: stabilné pripojenie sa udržiava až do vzdialenosti 3 metrov od zdroja. Akustická dráha však nie je skrátená: hlasitosť je dostatočná, basy sú dobre spracované, čo je pre 6 mm ovládače samo o sebe veľmi pekné. Pri počúvaní hudby (a podpora aptX bude zaujímať fanúšikov vysokokvalitného zvuku) v prvom rade bude viditeľný slabý vývoj „vrcholov“ vo zvuku – to je čiastočne spôsobené obmedzeniami softvérovej kompresie a komunikačného protokolu, čiastočne – a konštrukcia slúchadiel. Vo svojej cenovej kategórii však môžu slúchadlá smelo konkurovať konkurencii.</p><p>Ovládanie je veľmi jednoduché: dve tlačidlá hlasitosti na okraji diaľkového ovládača a tlačidlo pozastavenia (ktoré umožňuje aj prijatie hovoru). Na dotyk nie je ťažké ho používať, s výnimkou toho, že pre palce sa diaľkový ovládač môže zdať trochu malý.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Kompaktné rozmery a veľmi nízka hmotnosť;</li><li>Podpora aptX;</li><li>Pevné puzdro je súčasťou balenia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Krátky dosah Bluetooth;</li><li>Nedostatok detailov vo vyšších frekvenciách v hudbe;</li><li>Slabo upevnené náušníky na náušníkoch.</li></ul><h3>JBL Reflect Contour 2</h3><p>Hodnotenie: 4.4</p><div style=JBL Reflect Contour 2

  Slúchadlá JBL sú konštrukčne podobné slúchadlám Creative, len sú o niečo ťažšie (18 gramov oproti 15) a majú o niečo menší priemer meniča (5,8 mm). Životnosť batérie je porovnateľná, podporuje sa rýchle dobíjanie (15 minút nabíjania za hodinu používania). Okamžite však treba upozorniť na chýbajúcu podporu aptX pre prenos zvuku s minimálnou stratou kvality, ako aj na tenký pripojovací kábel – na rozdiel od spoločnosti Creative, ktorá používa hrubú silikónovú mušľu, bude potrebné so slúchadlami JBL zaobchádzať opatrnejšie.

  Orientované slúchadlá pre hudbu na pozadí a použitie ako náhlavná súprava – pri pozornejšom počúvaní zvuku je zrejmý prebytok vysokých frekvencií a nedostatok basov. Na zlepšenie spoľahlivosti upevnenia sa používajú špunty do uší, preto vám môžeme odporučiť, aby ste si slúchadlá vyskúšali, ak je to možné: nie každému bude toto upevnenie vyhovovať.

  Výhody

  • bezpečné pripevnenie k ušiam;
  • Dobrá ochrana proti vode;
  • Dlhá životnosť batérie.

  Nevýhody

  • Priemerná kvalita zvuku;
  • Tenký pripojovací kábel.

  lantronics BackBeat FIT 305

  Hodnotenie: 4.3

  Plantronics BackBeat FIT 305

  Tvorcovia týchto slúchadiel nezabudli na kolíček na kábli – napodiv neexistuje v Creative alebo JBL, hoci náklady na tento kus plastu nie sú veľké. Ale urobili to slabé: mnohí majitelia podľa recenzií sa rýchlo zlomia. Samotné slúchadlá svojou hmotnosťou prevyšujú oboch konkurentov: 14 gramov oproti 15 a 18 gramom. Boj s hmotnosťou však viedol aj k drastickému skráteniu výdrže batérie na jedno nabitie: až 6 hodín.

  Diaľkové ovládanie má tri tlačidlá posunuté na jednu stranu. Z tohto dôvodu je pohodlný pre ľudí s tenkými prstami, pre väčšie osoby je ťažšie ho ovládať.

  Slúchadlá nepodporujú modernú technológiu prenosu zvuku vo vysokej kvalite (aptX, aptX HD). Zvukové spektrum kladie dôraz na nízke frekvencie, vysoké sú málo detailné a odsunuté do pozadia zvukovej scény. Fanúšikovia nekomplikovanej elektronickej hudby to ocenia, pre zložitejšie inštrumentálne skladby je zvuková rafinovanosť nedostatočná.

  Tri páry silikónových náušníkov v rôznych veľkostiach. Stredne veľké už nainštalované. Pri správnom výbere veľkosti je úroveň izolácie hluku slúchadiel dobrá, pevne držia v ušiach.

  Výhody

  • Dobrá ochrana proti vlhkosti;
  • Nízka hmotnosť.

  Nevýhody

  • V porovnaní s konkurenciou nízky čas prevádzky na jedno nabitie;
  • Nespoľahlivá svorka na upevnenie šnúry.

  Meizu EP52

  Hodnotenie: 4.2

  Meizu EP52

  Čínsky výrobca tradične ponúka dobré vlastnosti za prijateľnú cenu: podporovaný prenos hudby vo vysokej kvalite cez aptX, hmotnosť slúchadiel 22 gramov, výdrž batérie až 8 hodín. Meniče slúchadiel sú desaťmilimetrové, hoci drahšie modely, ako sme už uviedli, často používajú šesťmilimetrové meniče. Batéria s kapacitou 130 mAh je zabudovaná do zhrubnutia gumových otvorov pre uši; diaľkové ovládanie je v symetrickom zhrubnutí na druhej strane. Tam a mikrofón, čo je podľa majiteľov dôvod, prečo je kvalita prenosu hlasu počas konverzácie priemerná, ale môžete jasne počuť trenie o oblečenie.

  K dispozícii sú štyri páry vymeniteľných náušníkov. Vonkajší kryt slúchadiel je vyrobený z brúseného hliníka – to síce mierne zvýšilo hmotnosť, ale slúchadlá vyzerajú drahšie. Pod vankúšikmi sú ukryté neodymové magnety, ktoré umožňujú zviazať slúchadlá vybraté z uší.

  Zvuk týchto slúchadiel je zaujímavý: dobrá frekvenčná rovnováha a slušná úroveň detailov pre rozpočtové slúchadlá. Kvalita konštrukcie všetko kazí: mnohé recenzie poukazujú na problémy so spoľahlivosťou – preto nemôžeme dať tomuto modelu vysoké hodnotenie.

  Výhody

  • Nie je to zlý zvuk;
  • Slušná doba prevádzky na jedno nabitie.

  Nevýhody

  • problémy so spoľahlivosťou;
  • Nešťastné umiestnenie mikrofónu a diaľkového ovládania.

  Koss BT190i

  Hodnotenie: 4.1

  Koss BT190i

  Slúchadlá od slávnej americkej značky priťahujú pozornosť svojím dizajnom v štýle vesmírnej opery osemdesiatych rokov, ale ich výkonová bilancia nie je dobrá: vážia 65 gramov (viac ako ktorýkoľvek z vyššie uvedených modelov), ale majú nízkokapacitnú batériu, takže deklarovaná doba prevádzky 6 hodín podľa majiteľov neplatí: pri normálnej hlasitosti maximálne jeden a pol až dve hodiny.

  Nadmerná hmotnosť je sústredená v diaľkovom ovládači, ktorý je namontovaný asymetricky na kábli – z tohto dôvodu tí istí majitelia poukazujú na to, že slúchadlá majú problém s „nadváhou“, dobre cítiť. Obzvlášť nepríjemné, vzhľadom na to, že model je umiestnený ako športový model – pri aktívnom pohybe bude diaľkový ovládač visieť (bez drôtených klipov), čo má tendenciu vytiahnuť slúchadlá z ucha.

  Kvalita zvuku nie je zlá vzhľadom na to, že slúchadlá nepodporujú aptX. Napriek tomu však týmto slúchadlám rozhodne nemôžeme dať vysoké hodnotenie: problém nie je primárne s ergonomickými chybami, ale so spoľahlivosťou: príliš veľa negatívnych recenzií na zlyhanie.

  Výhody

  • Dobrá ochrana proti vlhkosti;
  • Slušný vývoj zvuku.

  Nedostatky

  • Problémy s ergonómiou;
  • Nízka spoľahlivosť;
  • Krátky čas prevádzky na jedno nabitie.

  Honor AM61

  Hodnotenie: 4.0

  Honor AM61

  Výrobca pri uvádzaní technických špecifikácií slúchadiel podvádzal: uvádza sa hmotnosť iba jedného slúchadla (5 gramov), ale nie celej konštrukcie slúchadiel. Batéria sa zmestila do slušnej kapacity (135 mAh). Napriek tomu je dizajn symetrický (takže nespôsobuje také problémy s nadváhou ako Koss), použité ovládače sú 11 mm, čo môže potenciálne poskytnúť dobrý zvuk.

  Honor má však veľa nedostatkov – v samotných špecifikáciách aj podľa recenzií majiteľov. Výrobca úprimne hovorí o odolnosti voči prachu a vode IP52 – ale nie je to veľa: vyššie uvedené modely majú odolnosť na úrovni IPX4-IPX5. 11 mm ovládače v skutočnosti, bohužiaľ, nedokážu poskytnúť dobré basy – naopak, majitelia zaznamenávajú príliš zvýraznené horné frekvencie. Špecifikácie by ste mohli považovať za sklonené k používaniu slúchadiel ako náhlavnej súpravy, ale kvôli tichému a hlučnému mikrofónu sa s nimi ani príliš pohodlne nehovorí.

  Výrobca si pochvaľuje, že slúchadlá majú menej problémov so spoľahlivosťou ako slávnejšie a drahšie Koss a výdrž batérie je dlhšia – až 10 hodín.

  Výhody

  • Dobrá kvalita konštrukcie za túto cenu;
  • Dlhý pracovný čas na jedno nabitie.

  Nevýhody

  • Ochrana proti nízkej vlhkosti;
  • Zle navrhnutý zvuk.

  Najlepšie špičkové bezdrôtové športové slúchadlá

  Beats Powerbeats Pro

  Hodnotenie: 4.9

  Beats Powerbeats Pro

  Rad slúchadiel Beats Powerbeats Pro

  ue bezdrôtové, bez externej batérie a pripojovacieho kábla. Pri športovom používaní tento dizajn tiež zdôrazňuje dôležitosť bezpečného uchytenia v uchu, pretože slúchadlo, ktoré vyskočilo, nezostane visieť na kábli a nevyhnutne spadne. Používatelia slúchadiel AirPods, ktoré sa na trhu objavili ako prvé, ho dobre poznajúBezdrôtové slúchadlá. Beats má teda dobre navrhnuté náušníky: dobre priliehajú k uchu a so správnymi náušníkmi slúchadlá dobre sedia a nie sú nepríjemné.

  AirPods sme spomenuli z nejakého dôvodu: slúchadlá Beats používajú rovnaký čip Apple H1. Slúchadlá sú tiež veľmi podobné zariadeniu Apple (dokonca aj nabíjačka používa konektor pre slúchadlá)

 • ghtning), chýbajúca podpora aptX: tento protokol vyvíja a podporuje spoločnosť Qualcomm, ktorá pracuje v konkurenčnom poli pre spoločnosť Apple (zariadenia so systémom Android).

  Napriek nízkej hmotnosti slúchadiel (každé váži 20 gramov) sú veľmi dobre napájané z batérie a pri nízkej kapacite vydržia až 9 hodín. Napájanie puzdra (ktoré následne nabíja slúchadlá, keď sú v ňom uložené) vydrží až 24 hodín.

  Hoci elektronika v slúchadlách je rovnaká ako v AirPods, zvuk Powerbeats Pro je výrazne odlišný, s výraznejšími stredmi a bohatším, výraznejším zvukom. Basy (čo je pre Beats nezvyčajné) nie sú príliš zdôraznené – vo výsledku môžeme povedať, že slúchadlá sú univerzálne z hľadiska žánrových preferencií, znejú dobre v elektronickej aj inštrumentálnej hudbe.

  Výhody

  • Na dlhé používanie na jedno nabitie;
  • Kvalita zvuku;
  • Bezpečné uchytenie v ušiach;
  • Bezproblémová integrácia so zariadeniami Apple.

  Nevýhody

  • Veľká veľkosť puzdra na uši a nabíjačky;
  • Používanie zástrčky
  • ghtning.

  Aeropex AfterShokz

  Hodnotenie: 4.8

  Aeropex AfterShokz

  Tieto slúchadlá majú jedinečnú konštrukciu: namiesto štandardných vákuových vložiek s dynamickými meničmi využívajú technológiu kostného vedenia, ktorá prenáša zvuk priamo do vnútorného ucha. Vďaka tomu možno slúchadlá AfterShokz odporučiť ľuďom, ktorí majú problémy so sluchom – tam, kde bežné slúchadlá nestačia, vám tento model umožní plne počuť hudbu a telefonovať. Ľudia s normálnym sluchom zachovávajú plné vnímanie okolitých zvukov: slúchadlá nerušia komunikáciu, ani nevytvárajú efekt „akustického vákua“, ktorý by bol nebezpečný pri behu po ulici (ťažšie počuť blížiacu sa premávku). Ak je však potrebná izolácia od vonkajších zvukov, ktorú samotné slúchadlá nedokážu zabezpečiť, potom sú súčasťou balenia štandardné špunty do uší. Vzhľadom na charakter reprodukcie zvuku zo slúchadiel a ľudského ucha sa však dôraz na zvuk radikálne mení: pomer basových frekvencií sa zvyšuje, zatiaľ čo výšky sa strácajú. Preto sa odporúča počúvať hudbu presne tak, ako to zamýšľal výrobca – s otvorenými ušami.

  Stupeň ochrany IP67 proti prachu a vlhkosti, slúchadlá vydržia nielen pot alebo mrholenie, ale aj priamy pád do vody. Vstavaná batéria má kapacitu 145 mAh a vydrží až 8 hodín. Konektor nabíjačky je proprietárny (čo umožnilo vysokú triedu odolnosti voči vode), ale v prípade straty pôvodného kábla bude problém. Výrobca vyriešil tento problém jednoduchým spôsobom: súprava obsahuje aj náhradný nabíjací kábel.

  Výhody

  • Vynikajúca ochrana proti vlhkosti;
  • Môžu ho používať osoby so sluchovým postihnutím.

  Nevýhody

  • Žiadna vlastná zvuková izolácia, nie vždy pohodlné;
  • Problémy so spoľahlivosťou zvukových ovládačov (podľa recenzií).

  Ja
  a E
 • te Active 65t
 • Hodnotenie: 4.7

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Comments: 1
  1. Mário

   Aké sú najdôležitejšie funkcie, ktoré by malo mať bezdrôtové slúchadlo určené pre športové aktivity?

   Odpovedať
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: