Fujifilm Top 5 fotoaparátov

*Prehľad najlepších od redaktora. O výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Spoločnosť Fujifilm bola kedysi po celom svete známou značkou. Výrobky tejto spoločnosti používali bežní ľudia, ale aj profesionálni fotografi a kameramani. Fotoaparáty Fujifilm nájdete v obchodoch aj dnes, aj keď už nie sú také populárne. Zistime, ktoré z nich sú najlepšie.

Hodnotenie najlepších fotoaparátov Fujifilm

NomináciaPriestorNázovCena
Rebríček najlepších fotoaparátov Fujifilm1Fujifilm GFX 100 telo499 990 €
2Fujifilm GFX 50S telo335 999 €
3Fujifilm X-T4 telo126 988 €
4Súprava Fujifilm X-T30119 990 €
5Fujifilm XF10 champagne gold34 990 €

Fujifilm GFX 100 telo

Hodnotenie: 4.9

Fujifilm GFX 100 telo

Táto bezzrkadlovka je veľkosťou porovnateľná s akoukoľvek digitálnou zrkadlovkou, ktorá by bola doplnená aj o batériový grip. O niečo menšia hrúbka. Ako bajonet používa bajonet Fujifilm G Mount. Na nárazuvzdornom tele fotoaparátu nájdete množstvo ovládacích prvkov. V hornej časti sa nachádza obrovský čiastkový displej, na ktorom môžete skontrolovať aktuálny stav záberov.

Fotoaparát Fujifilm GFX 100 je v niektorých ohľadoch dosť prekonaný svojimi konkurentmi. Citlivosť je napríklad obmedzená na ISO 12800. V režime Advanced je samozrejme k dispozícii ISO 51200, ale pri výbere tohto nastavenia sa výrazne zvýši množstvo digitálneho šumu. Ostatné vlastnosti bezzrkadloviek však môžu byť len potešujúce. Používa stredoformátový snímač CMOS a zvýšil jeho rozlíšenie na 102 megapixelov! Má tiež optickú stabilizáciu obrazu realizovanú posunom snímača. Uzávierka je pôsobivá, dokáže pracovať rýchlosťou 1/16000 s. To sa môže hodiť pri používaní jasnej portrétnej optiky. Škoda, že pri použití režimu sériového snímania nie je možné dosiahnuť vysokú rýchlosť – fotograf očakáva 5 snímok za sekundu. Nezabúdajme však, že ide o 102-megapixelové snímky!

Všetko je v poriadku s konštrukčnými prvkami bezzrkadlového fotoaparátu na rámovanie záberu. Elektronický hľadáčik pozostáva z 5,7 milióna pixelov! Otočný displej LCD má rovnaké rozlíšenie a je doplnený dotykovým podkladom. A vďaka 425 zaostrovacím bodom máte istotu, že zaostríte presne.

Zostáva dodať, že fotoaparát dokáže natáčať video v rozlíšení 4K, ale snímková frekvencia neprekročí 30 snímok za sekundu. Ak nemáte statív, bude to pre vás vyčerpávajúce, pretože telo váži bez batérie a objektívu úctyhodných 1155 g. Desivejšie je, že s cenovkou 600-tisíc eur. Euro. Aké funkcie však za tieto peniaze dostanete?! Ak sa s nimi chcete oboznámiť, odporúčame vám prečítať si podrobnú recenziu fotoaparátu Fujifilm GFX 100 od DPreview. Jej autorom sa nepáčila rýchlosť. Nie je prekvapujúce, že procesor má problém spracovať 100-megapixelové obrázky.

Výhody

 • Snímač s veľmi vysokým rozlíšením;
 • Optická stabilizácia obrazu je súčasťou balenia;
 • Je možné fotografovať pri vysokých nastaveniach ISO;
 • Prakticky okamžite zapnuté;
 • Vynikajúci hľadáčik a displej;
 • Obsahuje pomocnú obrazovku;
 • Veľmi presné a rýchle zaostrovanie;
 • Množstvo konektorov a bezdrôtových modulov;
 • Používajú sa dve batérie;
 • K dispozícii je nahrávanie videa v rozlíšení 4K.

Nevýhody

 • Veľmi drahé;
 • Fotoaparát je veľký a ťažký.

Fujifilm GFX 50S telo

Hodnotenie: 4.8

FUJIFILM GFX 50S TELO

Tento bezzrkadlový fotoaparát je vybavený stredoformátovým snímačom CMOS. Jeho rozlíšenie je 51 megapixelov. Môže sa zdať, že takéto nastavenie by viedlo k veľkému digitálnemu šumu. Kupujúci však upozorňujú, že v mnohých prípadoch je možné fotografovať aj pri ISO 12800. Jediným problémom je absencia optického stabilizátora, ktorý by umožnil dlhšie časy uzávierky.

Nie je to práve rýchla uzávierka. Bohužiaľ, v režime sériového snímania sníma len 3 fps. A po 8 záberoch (ak ide o formát RAW) musíte pustiť spúšť. O skromných možnostiach tu nainštalovaného procesora svedčí aj skutočnosť, že video sa zaznamenáva v režime F

  l HD a pri maximálne 30 fps.

  Ak máte rýchly objektív, určite vás poteší rýchlosť uzávierky 1/16000s, ktorá je tu k dispozícii. Mimochodom, optika musí byť určená pre bajonet Fujifilm G Mount. Ďalšou veľkou výhodou fotoaparátu Fujifilm GFX 50S je systém automatického zaostrovania, ktorý obsahuje 117 bodov.

  Elektronický hľadáčik má 3,6 milióna pixelov na komponovanie záberu. Naklápací dotykový displej LCD s 2,3 milióna bodov tiež pomáha. K dispozícii je aj druhá obrazovka, ktorá zobrazuje aktuálne nastavenia snímania.

  Jeden z kupujúcich ho nechal na Yandex.Potešilo ma vysoko účinné ISO, netypická rýchlosť zaostrovania (môžem fotografovať zvieratá aj pri prirodzenom svetle), aktualizovateľný softvér (napríklad pribudlo stohovanie) a kvalitná optika.“. Ostatní majitelia fotoaparátu Fujifilm GFX 50S sa zmienili o modernej konektivite. K smartfónu sa pripája napríklad cez Wi-Fi. Ak potrebujete rýchlo prenášať fotografie a filmy do počítača, USB 3 je riešením.0. Vstup pre mikrofón sa hodí pri natáčaní videa. Chválil fotoaparát a recenzenti Fujifilm GFX 50S, uverejnené na IXBT.

  Použitá batéria vydrží približne 400 fotografií. Hmotnosť fotoaparátu spolu s ním (ale bez objektívu) je 825 g.

  Výhody

  • Vynikajúci stredoformátový snímač;
  • Množstvo režimov snímania;
  • Dobrý elektronický hľadáčik;
  • Veľká a jasná obrazovka LCD;
  • Automatické zaostrovanie nie je zlé;
  • Je prítomný vstup pre mikrofón;
  • Zabudované pripojenie Wi-Fi.

  Nevýhody

  • Žiadna stabilizácia obrazu;
  • Vysoké náklady;
  • Nízka rýchlosť sériového snímania;
  • Nie je k dispozícii Nahrávanie videa v rozlíšení 4K.

  Fujifilm X-T4 telo

  Hodnotenie: 4.7

  Fujifilm X-T4 telo

  Bezzrkadlovka Fujifilm X-T4, ktorú s istotou držíte v rukách, je prispôsobená pre objektívy vhodné pre proprietárny bajonet X Mount. Tento fotoaparát je pomerne malý a neváži viac ako 607 g. Vnútri sa však skrývajú výkonné komponenty. Procesor najmä ľahko spracúva obrazy prichádzajúce zo snímača. Výsledkom je, že môžete natáčať aj videá v rozlíšení 4K pri 60 fps!

  Pokiaľ ide o citlivosť na svetlo, nemôžete očakávať veľa odhalení. ISO 12800 sa považuje za maximálnu pracovnú hodnotu. Môžete fotografovať pri ISO 51200, ale nebudete spokojní s výsledkami. Bohužiaľ, to je všetko, čo snímač X-Trans CMOS IV veľkosti APS-C dokáže. Aj keď má rozlíšenie len 26 megapixelov. Mnohé problémy sa však nevyriešia zvýšením ISO, ale predĺžením času uzávierky – optický stabilizátor to umožňuje.

  Na tomto modeli najviac zaujme jeho rýchlosť. V režime sériového snímania môžete očakávať 30 snímok za sekundu. Nezabudnite však, že pri výbere formátu RAW je schránka dostatočne veľká len na 35 záberov. Ak sa vrátime k rýchlosti uzávierky, s kvalitnou optikou môžete ísť až na 1/32000s. Výsledné obrázky sú veľmi príjemné na pohľad. Svedčí o tom aj podrobná recenzia fotoaparátu Fujifilm X-T4 uverejnená na portáli 3Dnews. Môžete sa o tom presvedčiť sami a pozrieť sa na testovacie fotografovanie.

  Podobne ako mnohé fotoaparáty bez zrkadla má elektronický hľadáčik. Tu sa skladá z 3,69 milióna pixelov. Oveľa jednoduchšie je však rámovanie pomocou otočného dotykového displeja LCD s trojpalcovou uhlopriečkou, ktorý pozostáva z 1 milióna bodov. Žiadna sekundárna obrazovka, ale fotoaparát je veľmi malý.

  Šťastný obrázok dopĺňajú rozhrania, ktoré sú k dispozícii tu. Na komunikáciu so smartfónom sa používajú technológie Bluetooth aj Wi-Fi. Vstup pre mikrofón pomáha nahrávať kvalitný zvuk, zatiaľ čo výstup pre slúchadlá umožňuje jeho sledovanie. Fotoaparát podporuje aj štandard USB 3.2, ktorý prenáša súbory do počítača veľmi vysokou rýchlosťou.

  Výhody

  • V zariadení sú zabudované dva sloty na karty SD;
  • Skvelá obrazovka LCD;
  • Pekný hľadáčik;
  • A veľa konektorov;
  • Bezdrôtové rozhrania sú prítomné;
  • Dlhá životnosť batérie;
  • Má stabilizátor obrazu;
  • Bola zavedená ochrana vody;
  • K dispozícii je vysokorýchlostné sériové snímanie;
  • Môžete natáčať videá v rozlíšení 4K s vysokou snímkovou frekvenciou.

  Nevýhody

  • Vysoké náklady;
  • Automatické zaostrovanie nefunguje dokonale;
  • Na pripojenie slúchadiel budete potrebovať adaptér;
  • Ponuky nie sú dostatočne rusifikované.

  Súprava Fujifilm X-T30

  Hodnotenie: 4.6

  FUJIFILM X-T30 KIT

  Tento fotoaparát bez zrkadla má retro vzhľad. Má striebornú textúrovanú vrchnú časť a koženú spodnú časť. Poteší vás aj množstvo ovládacích prvkov. Napríklad jeden z prepínačov sa nachádza vedľa objektívu a na hornom paneli je miesto pre tri gombíky! Vďaka tomu, že nemal pomocnú obrazovku, sa ich tam zmestilo toľko. Vďaka množstvu prepínačov všetkých druhov však už budete vedieť, aké nastavenia sú vybrané. Viac informácií o dostupných režimoch snímania nájdete v recenzii fotoaparátu Fujifilm X-T30 na medzinárodnej webovej stránke DPreview. Ten istý článok obsahuje mnoho testovacích záberov.

  Pokiaľ ide o vnútornú časť fotoaparátu, používa snímač CMOS s orezaným faktorom 1.5. To znamená, že sa môžete spoľahnúť na skvelú kvalitu obrazu. A vďaka rozlíšeniu 26,1 megapixela sa môžete tešiť na detaily vo vysokom rozlíšení. Žiadne rozmazané snímky s optickým stabilizátorom obrazu. Môžete fotografovať pri citlivosti ISO až do 12800. Tu sú k dispozícii o niečo vyššie hodnoty, ale ich výber spôsobí veľký digitálny šum.

  Zaujímavou vlastnosťou fotoaparátu Fujifilm X-T30 je nezvyčajne rýchla uzávierka. V režime sériového snímania fotoaparát sníma rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Pripravte sa však na preplnenie schránky po 34 záberoch (pri výbere formátu RAW). Fotoaparát ponúka rýchlosť uzávierky 1/32000 s, ktorú možno použiť len pri použití najjasnejšej optiky.

  Elektronický hľadáčik na zadnej strane fotoaparátu s 2,36 milióna pixelov. Má naklonenú dotykovú obrazovku LCD. Na uhlopriečke tri palce sa skladá z 1 milióna bodov. Výsledky nie sú pôsobivé, ale nie sú ani sklamaním. Čo sa nedá povedať o jeho 425 zaostrovacích bodoch, čo je údaj, ktorý potrápi predstavivosť začínajúcich fotografov. Nahrávanie videa v rozlíšení 4K je radosť, aj keď je tu implementované len pri 30 fps. K ďalším skvelým vlastnostiam patrí zabudované Wi-Fi a Bluetooth, konektor pre mikrofón a výstup na slúchadlá, konektory USB na vysokorýchlostný prenos dát a pomerne nízka hmotnosť 383 g. A to vrátane batérie! Zdá sa byť malý. Pravdepodobne je to tá, na ktorú sa môžete sťažovať ako na prvú – táto batéria poskytuje približne 380 fotografií.

  Výhody

  • K dispozícii je natáčanie videa v rozlíšení 4K;
  • Klasický štýl;
  • Obrovské množstvo ovládacích prvkov;
  • Nie je to zlá matrica;
  • Má optickú stabilizáciu;
  • Vysokorýchlostné sériové snímanie;
  • Vstavaný blesk je prítomný;
  • Skvelý elektronický hľadáčik;
  • Rýchle a presné zaostrovanie;
  • Podporované sú technológie Bluetooth aj Wi-Fi;
  • Veľký počet konektorov.

  Nedostatky

  • Nevydrží nabitý veľmi dlho;
  • Tlačidlo Q sa často stláča omylom;
  • Mohlo by sa hodiť koliesko na výber ISO;
  • Náhodné dotyky dotykového displeja sú možné;
  • Cena nebude vyhovovať každému.

  Fujifilm XF10 champagne gold

  Hodnotenie: 4.5

  Fujifilm XF10 champagne gold

  Éra kompaktných fotoaparátov je preč. Ale nie ako Fujifilm XF10. Tento model je vyrobený v retro štýle. Niektorí ľudia si môžu myslieť, že fotografujete filmovým fotoaparátom z 80. rokov. Kvôli kovovému puzdru sa však budete musieť zmieriť s tým, že zariadenie váži 279 g.

  Fotoaparát dokáže potešiť nielen dizajnom. Vnútri je krásny snímač APS-C CMOS. Jeho veľké fyzické rozmery idú ruka v ruke s dobrým rozlíšením (24,2 megapixela). Extrémne výkonný procesor bez námahy spracováva snímky, výsledkom čoho je 6 snímok každú sekundu. V režime sériového snímania môžete nasnímať maximálne 13 záberov (ak vyberiete JPEG). O uzávierke tiež nemožno povedať nič zlé – môže sa pochváliť rýchlosťou uzávierky 1/16000s a slušnou odolnosťou.

  Všetko uvidíte na dotykovej obrazovke LCD. Jeho uhlopriečka je tri palce, obraz je tvorený jedným miliónom pixelov.

  Niektorých môže sklamať absencia optickej stabilizácie obrazu. Japonský výrobca však predstavil vstavaný blesk s dosahom až 5,3 m. Má pevnú ohniskovú vzdialenosť 28 mm (ekvivalent 35 mm). Clonu je možné otvoriť až do hodnoty f/2.8.

  Zvyšok špecifikácií je priemerný. Fotograf môže fotografovať maximálne pri citlivosti ISO 3200 (vyššie hodnoty výrazne zvyšujú úroveň digitálneho šumu). 91 bodov automatického zaostrovania. Niektorí môžu byť sklamaní možnosťami makra – fotoaparát nemá problém zamieriť na čokoľvek, čo sa nachádza do vzdialenosti 10 cm od objektívu.

  Moderný pôvod fotoaparátu Fujifilm XF10 sa odráža v jeho Wi-Fi. Fotoaparát dokáže natáčať videá v rozlíšení 4K, aj keď len pri 30 fps. V tomto okamihu môžete použiť vstup pre mikrofón a chýba výstup pre slúchadlá. Čo sa týka použitej batérie, nie je pôsobivá – na plné nabitie vydrží 300-350 fotografií.

  Výhody

  • Štýlový vzhľad;
  • Vynikajúci senzor;
  • Majú zabudovaný blesk;
  • Dobrá rýchlosť v sériovom režime;
  • Presné a rýchle automatické zaostrovanie;
  • Rôzne režimy snímania;
  • Zabudovaný modul Wi-Fi;
  • Môžete pripojiť mikrofón.

  Nevýhody

  • Pevná ohnisková vzdialenosť;
  • Chcelo by to širšie otvorenie clony;
  • Nemá optický stabilizátor obrazu;
  • Výrazne obmedzený režim snímania videa v rozlíšení 4K;
  • Nie príliš dlhá životnosť batérie.

  Záver

  Bohužiaľ, fotografické vybavenie je v súčasnosti oveľa menej žiadané ako pred niekoľkými desaťročiami. Samotná spoločnosť Fujifilm prechádza kvôli tomu ťažkým obdobím. Zistili sme však, že niektoré z jej fotoaparátov stále stoja za tie peniaze, ktoré stoja.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: