12 najlepších digitálnych zrkadloviek

*Prehľad tých najlepších podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Odkedy digitálne fotoaparáty začali rýchlo nahrádzať filmové fotoaparáty, prebieha diskusia o užitočnosti technológie digitálnych zrkadloviek. Napriek tomu je po digitálnych zrkadlovkách naďalej vysoký dopyt. Najlepší výrobcovia vydávajú jednu generáciu DVR za druhou vo všetkých cenových reláciách.

Redakcia Expertology preskúmala trh s fotografickým vybavením v roku 2021 a urobila prehľad dvanástich najpredávanejších zrkadloviek, tých s najvyšším hodnotením, tých s najlepším dopytom a tých s najpozitívnejšou spätnou väzbou od používateľov.

12 najlepších digitálnych zrkadloviek

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie zrkadlovky pre začiatočníkov3Súprava Canon EOS 1100D11 500 €
2Súprava Nikon D310027 000 €
1Súprava Nikon D510019 950 €
Najlepšie amatérske digitálne zrkadlovky4Súprava Nikon D330021 900 €
3Súprava Nikon D340024 000 €
2Súprava Canon EOS 650D22 170 €
1Canon EOS 2000D Kit čierna EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 III26 000 €
Najlepšie zrkadlovky pre poloprofesionálov2Canon EOS 6D telo čierne63 800 €
1Telo Nikon D61063 950 €
Najlepšie digitálne zrkadlovky pre profesionálov3Telo Nikon D75092 990 €
2Telo Canon EOS 5D Mark IV174 690 €
1Nikon D850 telo čierne185 000 €

Najlepšie digitálne zrkadlovky pre začiatočníkov

Na úvod sa pozrime na naše tipy na najlacnejšie digitálne zrkadlovky. A budú to aj súpravy, teda súpravy z „kostry“ a objektívu. Ideálne pre tých, ktorí robia prvé kroky vo fotografovaní.

Súprava Canon EOS 1100D

Hodnotenie: 4.4

Súprava Canon EOS 1100D

Súprava EOS 1100D od spoločnosti Canon otvára recenziu. Najlacnejšie riešenie na trhu, ktoré môžeme s istotou odporučiť začiatočníkom. V auguste 2021 stojí súprava na Slovenskách online trhoch niečo vyše 13-tisíc eur. Euro.

EOS 1100D je pokračovateľom predchádzajúcej generácie modelov EOS 1000D. Ako sa mnohí odborníci domnievajú, vydaním tejto super-rozpočtovej série sa spoločnosť Canon snaží „transplantovať“ majiteľov lacných „point-and-shoot“ okamžite na zrkadlovky a odvrátiť pozornosť od výroby bezzrkadloviek priamych konkurentov. Súdiac podľa množstva spätnej väzby a početných recenzií bolo úsilie spoločnosti Canon pomerne úspešné.

Základné charakteristiky, funkcie a možnosti, ktoré spoločnosť ponúka za takú skromnú sumu peňazí. V prvom rade je to snímač CMOS veľkosti APS-C, ktorý má veľkosť 22.214.7 mm s orezaným faktorom 1.62 a rozlíšenie 4272×2848. Citlivosť na svetlo do 6400 ISO. Vylepšené 9-bodové fázové automatické zaostrovanie a kontrastnejšie automatické zaostrovanie pre režim

 • Pohľad v.

  Pozoruhodným detailom je zabudovaný expozimeter iFCL, ktorý tento fotoaparát zdedil zo staršieho modelu EOS 7D s čiastočným rámčekom. Výrazne vylepšené ovládanie oproti predchodcovi s vysoko informatívnymi interaktívnymi tipmi – presne to, čo začiatočníci potrebujú.

  Niekoľko slov o súprave objektívov. Canon EOS 1100D sa najčastejšie dodáva s objektívom Canon EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II, ale niektoré série boli vydané so zjednodušenou verziou objektívu bez označenia „IS II“, a teda bez stabilizácie obrazu. Odborníci odporúčajú začiatočníkom kúpiť verziu IS II so stabilizáciou.

  Tento model je jedným z najpredávanejších v Rusku v tejto cenovej kategórii a má tiež viac ako pôsobivé množstvo spätnej väzby od používateľov na najväčších trhoch v Runet. Prevažne pozitívne recenzie, používatelia väčšinou vyzdvihujú prekvapivo dobré výsledky zobrazovania vrátane akčných záberov, celkovo viac než slušný výkon za neuveriteľne prijateľnú cenu. Existujú poznámky o šume pri vysokej citlivosti ISO, ale ich objektívnosť je často pochybná a ostatní používatelia často takéto poznámky vyvracajú. Oveľa viac prezrádzajú systematické pripomienky k chýbajúcej funkcii čistenia snímača – niečo, čo používatelia najčastejšie postrádajú.

  Z prehľadu Yandex.Trh so statusom „Level 2 Gadget Inspector“: „Kenon si zachováva svoju značku. Základná úroveň digitálnej zrkadlovky, veľmi pekná. Dokonca aj pri 6400 sú výsledky celkom prijateľné, tým viac softvér a surové práce zázraky.“.

  Výhody

  • Pohodlné ovládanie;
  • zabudovaný expozimeter zo starších modelov;
  • kvalitné fázové a kontrastné automatické zaostrovanie;
  • Relatívne rýchle sériové snímanie v RAW;
  • užitočné interaktívne tipy;
  • Podpora rôznych typov pamäťových kariet vrátane Eye-Fi;
  • Najdostupnejšia cena aj v rozpočtovej kategórii.

  Nevýhody

  • Výrazné percento sťažností na funkcie čistenia snímačov.

  Súprava Nikon D3100

  Hodnotenie: 4.5

  Súprava Nikon D3100

  Recenzia pokračuje najzjavnejším a najbližším konkurentom spoločnosti Canon, značkou Nikon a lacnou digitálnou zrkadlovkou D3100. Toto je tiež súprava, ktorá obsahuje objektív. Cena tohto modelu v Rusku v polovici roka 2021 je o niečo vyššia ako cena predchádzajúceho modelu, približne 14 tis. Euro.

  Rovnako ako v prípade predchádzajúceho modelu môže súprava v závislosti od šarže obsahovať rôzne objektívy. Najbežnejší je Nikkor 18-55mm F3.5-5.6VR. V každom prípade ide o zanedbateľný problém, pretože pre úplného začiatočníka. Najdôležitejší je objektív, ale je tu viac podrobností o ňom.

  Začnime „srdcom“ každého digitálneho fotoaparátu – snímačom. Tu vidíme zmenšený snímač APS-C veľkosti 23.015.5 mm s orezaným faktorom 1.5. Limitné rozlíšenie 4608×3072 pixelov, čo zodpovedá hodnote 14.2 megapixely. Tí, ktorí sú dôverne oboznámení s digitálnou fotografiou, si všimnú, že ide o veľmi pôsobivý údaj, a to aj v porovnaní s oveľa drahšími prístrojmi. Aby sme však boli spravodliví, musíte uznať, že toto uznesenie má praktický potenciál, ale ide skôr o marketing.

  Citlivosť do 3200 ISO, v rozšírenom režime do ISO6400 a dokonca do ISO12800. Aj v tomto prípade si musíte uvedomiť, že skutočná hranica citlivosti je stále 3200 ISO a čokoľvek vyššie je softvérové „vylepšenie“. Na druhej strane je to však zaužívaná prax výrobcov a začiatočníkom by bolo vhodné získať aj túto skúsenosť. Dôležitejšie je, že fotoaparát produkuje menej šumu pri maximálnej citlivosti ISO, na rozdiel od mnohých iných modelov nižšej triedy, ktoré produkujú pomerne veľa šumu pri vysokej citlivosti ISO.

  Ďalší bod, ktorý môže byť dôležitý pre začiatočníkov. V elektronike fotoaparátu je naprogramovaný špeciálny režim GUIDE, ktorý začínajúcemu používateľovi pomôže pochopiť ovládanie a správne kroky v akýchkoľvek zložitých situáciách. .

  Tento fotoaparát je takmer rekordmanom v počte vysokých známok v používateľských recenziách. A je charakteristické, že mnohé reakcie majú charakter príjemného prekvapenia, keď kupujúci za veľmi skromnú sumu peňazí dostane oveľa viac, ako očakával. Nie je to len nadšenie nováčika, ktorý prešiel z fotoaparátu typu „namier a foť“ na digitálnu zrkadlovku, hoci aj lacnú. Mnohí odborníci sa úplne zhodujú s používateľmi, že tento model je vysoko nad jeho trhovou hodnotou, pokiaľ ide o kvalitu, vlastnosti a funkčnosť, a to je prekvapujúce.

  Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 2 Gadget Inspector“: „Za moje peniaze skvelý fotoaparát. Trvalo dlho vybrať, pozrel sa na drahšie modely, ale prečo by ich začiatočník potreboval. Kvalita snímok je úplne iná ako pri fotoaparátoch typu „namier a foť“, viac momentálne nepotrebujete.

  Výhody

  • Snímač s vysokým rozlíšením na úrovni profesionálnych modelov;
  • Pri rovnakých ostatných parametroch dosahuje najnižšiu úroveň šumu vo svojej triede pri vysokých hodnotách ISO;
  • kvalita nočných záberov;
  • Jednoduché a prehľadné ovládanie;
  • jednoduché a predvídateľné ovládanie;
  • režim učenia GUIDE s informatívnymi tipmi;
  • húževnaté a presné automatické zaostrovanie;
  • Nerozmazáva okraje;
  • batéria sa rýchlo nabíja.

  Nevýhody

  • Počuteľný bzučiaci zvuk pri snímaní videa v automatickom režime.

  Súprava Nikon D5100

  Hodnotenie: 4.6

  Súprava Nikon D5100

  Pre tých začiatočníkov v umení fotografie, ktorí sú ochotní zaplatiť pár tisíc Euro a získať pokročilejšie zariadenie, je tu slušné riešenie rovnakej série ako predchádzajúci model. Táto súprava Nikon D5100 je tiež súprava s pomerne nekomplikovaným, ale slušným objektívom a pokročilejším fotoaparátom. V Rusku sa bude predávať v lete 2021 za približne 17 tisíc. Euro.

  Začnime najdôležitejším prvkom každého digitálneho fotoaparátu: snímačom. Spoločnosť Sony ho vyvinula na základe snímača pre fotoaparát Nikon D7000, ktorý poskytuje snímky s vynikajúcou reprodukciou farieb, minimálnym šumom pri vysokej citlivosti ISO a širokým dynamickým rozsahom. Nikon D5100 zdedil všetky tieto dôležité body zo snímača. Pozrime sa naň bližšie.

  Tu máme tiež „orezaný“ snímač CMOS s orezovým faktorom 1.5, ktorý na 2.25-krát menší ako snímač full frame. Formát je rovnaký – APS-C s rozmermi 23.615.6 mm. Rozlíšenie je ešte vyššie ako v predchádzajúcom modeli – 4928×3264 pixelov, len 16.2 milióny efektívnych pixelov. Maximálna citlivosť je 6400 ISO, softvérové algoritmy pridávajú umelé režimy ISO12800 a ISO25600.

  Za takú cenu by bolo naivné očakávať stabilizáciu obrazového snímača a tá v tomto modeli naozaj nie je prítomná. Konečne tu však bola implementovaná funkcia čistenia obrazovky, ktorá poteší aj začiatočníkov.

  Teraz k ďalším dôležitým bodom, na ktoré systematicky upozorňujú a ktoré uvádzajú kupujúci v recenziách tohto fotoaparátu. Množstvo pozitívnych ohlasov na 3-palcový výklopný LCD displej s rozlíšením 921 000 bodov, ktorý možno použiť ako hľadáčik.

  Veľmi dobrá rýchlosť sériového snímania 4 snímky za sekundu, ktorá sa takmer vyrovná oveľa pokročilejšiemu fotoaparátu Nikon D90 so 4.5 snímok za sekundu. Dobre vyvinuté snímanie do formátu RAW, pokiaľ ide o kvalitu obrazu. Napríklad 14-bitová farebná hĺbka, čím sa fotoaparát D5100 stal prvým fotoaparátom Nikon s týmto nastavením.

  A ešte jedna vec, ktorú nováčikovia v recenziách zriedkavo spomínajú, pretože ju považujú za samozrejmosť. Veľmi dobrá elektronika a výkonný procesor EXPEED-2, ktorý riadi všetko. Rozhranie fotoaparátu a väčšina jeho funkcií je vďaka svojej efektívnosti veľmi rýchla. Pre začínajúceho používateľa digitálnej zrkadlovky sa jednoducho nemá s čím porovnávať, ale v skutočnosti je to naozaj veľká výhoda tohto modelu.

  Výhody

  • vysoké rozlíšenie;
  • kvalita obrazu, ktorá sa blíži k profesionálnemu fotoaparátu;
  • je k dispozícii funkcia čistenia snímača;
  • Praktická otočná obrazovka;
  • 14-bitová farebná hĺbka v RAW;
  • výkonná elektronika založená na rýchlom procesore EXPEED-2;
  • celkovo vysoká rýchlosť;
  • Funkcia HDR (iba JPEG).

  Nevýhody

  • V cene nie sú žiadne objektívne nedostatky.

  Najlepšie amatérske digitálne zrkadlovky

  Náš druhý výber bude skôr rozšírením prvého, pretože rozdiel medzi fotoaparátom začiatočníka a amatéra je pomerne neostrý. V predchádzajúcej kategórii sme sa venovali tomu, čo odborníci odporúčajú ako prvú zrkadlovku. Tu predstavujeme najvýhodnejšie možnosti pre tých, ktorí už dobre ovládajú digitálne zrkadlovky.

  Súprava Nikon D3300

  Hodnotenie: 4.5

  Súprava Nikon D3300

  Nomináciu otvára jednotka, ktorá akoby pokračovala v sérii vyššie opísaných rozpočtových modelov Nikon so súpravou objektívov. Rozdiel je v tom, že podľa najdôležitejších parametrov je tento model výrazne lepší ako všetky predchádzajúce. Hodnota približne 20 tisíc na online trhoviskách Runet v lete 2021. Euro.

  Najskôr však treba povedať, že ide o druhý najčastejšie hodnotený produkt v hodnoteniach zákazníkov. Rozmery a hmotnosť sú 124x98x76 mm a 410 g bez objektívu a batérie. A hoci je len o niečo menší ako vyššie opísaná súprava Nikon D5100, je až o 100 g ľahší a pri veľkej pracovnej záťaži je to dosť viditeľné.

  Teraz k hlavným bodom. Zariadenie je vybavené CMOS matricou formátu APS-C s orezaným faktorom 1.5, veľkosť 23.5×15.6 mm. Snímač sa nelíši od vyššie opísaných snímačov. Ale čo sa týka rozlíšenia, tu vidíme pre túto triedu nepredstaviteľných 24 Mpixelov. Na jednej strane sa zdá, že nie sú žiadne megapixely navyše. Na druhej strane sú však súbory RAW obrovské, zatiaľ čo výhody oproti 16 alebo dokonca 12 MPi sú zanedbateľné. Napriek tomu si tento moment pripisujeme zásluhám.

  V používateľských recenziách je pozoruhodné percento tých, ktorí objektív súpravy obzvlášť chvália. Najčastejšie je tento model vybavený univerzálnym objektívom Nikon 18-55 mm 1:3.5-5.6GII VR II AF-S DX Nikkor, a je naozaj viac než dostatočný pre 99 % úloh amatérskeho fotografa a zvláda ich naozaj dobre.

  Tento prístroj prekonáva svojich predchodcov farebnou hĺbkou – 36 bitov, rýchlosťou sériového snímania – 5 snímok za sekundu. Aj tu vidíme zvýšený výkon z hľadiska nahrávania videa. Zariadenie dokáže natočiť až 20 minút záznamu v rozlíšení F

   lHD 1920×1080 pri 50/60 fps.

   Používatelia vo svojich recenziách často uvádzajú výnimočnú kvalitu obrazu (pri správnom prístupe k fotografovaniu), jednoduché a prehľadné ovládanie, relatívne nízku hmotnosť fotoaparátu, rýchlosť. Z hľadiska rýchlosti je vďaka výkonnému procesoru naozaj slušný. Jedinými výnimkami sú

  • Pohľad v. Sériové snímanie, ak snímate do formátu RAW, môže byť tiež pomalšie kvôli malej vyrovnávacej pamäti.

   Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Gadget Inspector Level 2“: „Vynikajúce ergonomické telo pre digitálnu zrkadlovku základnej úrovne. Najlepší výkon vo svojom segmente. Rozsiahle zásoby objektívov pre Nikon, Sigma, Tamron, Zenith atď.“

   Výhody

   • Kompaktný a ľahký;
   • kvalitné materiály;
   • Jednoduché ovládanie, režim sprievodcu s tipmi;
   • vysoké rozlíšenie (podľa niektorých až príliš vysoké);
   • vysoká hĺbka podania farieb;
   • Kvalitná a funkčná súprava objektívov;
   • rýchlosť sériového snímania;
   • Snímanie videa pri 60 fps;
   • výkonný procesor zabezpečuje vysokú rýchlosť.

   Nevýhody

   • kontinuálne snímanie s malou vyrovnávacou pamäťou.

   Súprava Nikon D3400

   Hodnotenie: 4.6

   Súprava Nikon D3400

   Prehľad najlepších digitálnych zrkadloviek Expertology pokračuje modelom, ktorý je v mnohých ohľadoch podobný predchádzajúcemu a patrí do rovnakej rady, ale v niektorých ohľadoch je lepší a o pár tisíc drahší.

   Veľkou výhodou tohto modelu je väčšia autonómia. Dosahuje to najjednoduchším možným spôsobom, a to vďaka zvýšenej kapacite batérie 1200 mAh. Je to funkcia, ktorú používatelia vo svojich recenziách najčastejšie uvádzajú.

   Inak sú špecifikácie podobné predchádzajúcemu modelu a v niektorých ohľadoch ho prekonávajú. Vidíme tu teda rovnaký „orezaný“ snímač CMOS formátu APS-C veľkosti 23.5×15.6 mm s vysokým rozlíšením 24 Mpix. Podobne vysoká farebná hĺbka – 36 bitov s pokrytím farebného priestoru sRGB a Adobe RGB.

   Ďalším dôležitým rozdielom medzi týmto modelom a Nikonom D3300 sú rozhrania a flexibilné pripojenia. Jednotka sa teda môže pripojiť k počítaču cez USB 2.0 alebo HDMI a tiež je vybavený funkciami Bluetooth a Snap
   idge. Pomocou bezdrôtovej technológie môžete zariadenie pripojiť k nositeľnému prístroju so systémom Android alebo iPhone. Vstup pre mikrofón bol v tejto verzii z nejakého dôvodu odstránený.

   V tejto triede si zachováva aj pomerne pozoruhodný video výkon. Prístroj dokáže natáčať filmy v režime F

    lHD 1920×1080 pri 60 fps. A dĺžka jedného klipu sa predĺžila na 29 minút.

    Rovnako ako pri predchádzajúcom modeli je k dispozícii praktický 3-palcový otočný LCD displej s rozlíšením 921 000 bodov. Nie je citlivý na dotyk, takže nemôžete ovládať svoje dotyky, ale môže účinne fungovať ako hľadáčik. Má 95 % zorné pole, čo je celkom dobré, a v spojení s rýchlym procesorom Expeed 4 je oneskorenie pri prehrávaní prakticky nepostrehnuteľné.

    Používatelia vo svojich recenziách chvália tento fotoaparát predovšetkým pre jeho vysokokapacitnú batériu, ktorá na jedno nabitie poskytuje až 1200 snímok. Množstvo pozitívnych ohlasov na bezdrôtové pripojenie. Kritika sa týka najmä nemožnosti pripojiť externý mikrofón z dôvodu fyzickej absencie vhodného konektora.

    Výhody

    • vyššie rozlíšenie;
    • vysoká hĺbka farieb;
    • jednoduchá a ľahká obsluha;
    • Výkonný procesor Expeed 4;
    • Bezdrôtové pripojenia Bluetooth a Snap
     idge;
    • lepšia výdrž batérie vďaka batérii s vyššou kapacitou.

    Nevýhody

    • Žiadny vstup pre externý mikrofón.

    Súprava Canon EOS 650D

    Hodnotenie: 4.7

    Súprava Canon EOS 650D

    Ďalším v poradí je produkt od priameho konkurenta Nikon – Canon EOS 650D Kit. Ako vidíte z prívlastku „Kit“, ide o súpravu s objektívom. Samotný objektív je možné nájsť v maloobchode, ale nie je ľahké. A z pohľadu začiatočníka má zmysel kúpiť si súpravu, pretože objektív súpravy je celkom dobrý. Zariadenie bude v Rusku v polovici roka 2021 stáť približne 24 tisíc eur. Euro.

    Rýchly pohľad na základné špecifikácie modelu môže zanechať dojem, že zariadenie nie je lepšie ako tie predchádzajúce, a dokonca na niektorých miestach trochu skromnejšie. To je pravda len čiastočne. V skutočnosti má tento model výhody, ktoré vyvažujú nevýhody. Okrem toho, samotný názov značky má pre fanúšikov význam.

    Používa snímač veľkosti APS-C 22.314.9 mm s rozlíšením 18 pixelov. A musíte pochopiť, že to nie je strata pozície v porovnaní s okolitými modelmi v kategórii s 24 megapixelmi. Lenže v tomto prípade vidíme poctivejší prístup s menším podielom marketingovej zložky.

    Z hľadiska sériového snímania je tento fotoaparát takmer podobný predchádzajúcemu – až 5 snímok za sekundu. Pokiaľ ide o video, je tu už citeľné obmedzenie – fotoaparát môže natáčať klipy v rozlíšení do F

     HD 1920×1080, ale s fps menej ako 30. To však nespôsobuje veľké problémy, pretože väčšina používateľov používa jednotku na určený účel a s fotografiami sa vyrovnáva najlepšie.

     Skutočne viditeľnou, dôležitou a pozoruhodnou novinkou nie je samotná fotografia, ale ovládanie. To znamená otočný displej, ktorý v tejto verzii získal vlastnosti citlivé na dotyk.

     Používatelia sú v komentároch k tomuto modelu na trhoviskách Runet väčšinou veľmi pozitívni. Vysoká kvalita obrazu, ktorú možno ľahko dosiahnuť. Veľa pozitívnych komentárov k dotykovej obrazovke, ktorá výrazne zjednodušuje ovládanie. Kritika sa týka najmä skutočnosti, že napriek všetkým objektívnym prednostiam objektívu kit je trochu tmavý. Je tu aj malá poznámka o nie príliš šikovnom automatickom zaostrovaní v režime videa.

     Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 2 Gadget Inspector“: Chvála za dotykový displej. Algoritmus na zmenu nastavení fotografií je oveľa jednoduchší ako pri použití tlačidiel. Okrem toho je vďaka vynikajúcej kvalite SE a rýchlemu novému procesoru radosť prehliadať, zväčšovať, upravovať a selektívne odstraňovať fotografie v štýle i-style, pomocou prstov.“.

     Výhody

     • Kvalita „obrazu“ v rôznych režimoch;
     • dotykový, výklopný LCD displej;
     • jednoduché a prehľadné ovládanie;
     • Podpora HDR;
     • pohodlné uchopenie;
     • Ukladanie fotografií vo formáte JPEG a RAW súčasne.

     Nevýhody

     • Automatické zaostrovanie si nie vždy poradí s videom;
     • naráža na pripomienky, že kitový objektív je trochu tmavý.

     Canon EOS 2000D Kit Black EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 III

     Hodnotenie: 4.7

     Canon EOS 2000D Kit čierny EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 III

     Ukončuje výber najlepších amatérskych digitálnych zrkadloviek podľa modelu Expertolodgy produkcie Canon, ktorý sa blíži vlastnostiam poloprofesionálnej úrovne. Je to už pomerne drahé zariadenie, pretože pre vstupnú úroveň – v Slovenskom maloobchode v roku 2021 stojí približne 30 tisíc. Euro. V porovnaní s profesionálnou triedou fotoaparátov je však jeho cena stále viac než prijateľná.

     Hlavná vlastnosť tohto modelu – rozšírená funkčnosť. Základný rozdiel, ktorý vidíme v komunikácii. Tak napríklad tu okrem štandardných káblových pripojení cez USB a HDMI 2.0, má tiež Wi-Fi a čip NFC pre komunikáciu v blízkom poli. A to nie je jediná výhoda fotoaparátu.

     Snímač si zaslúži vysoké hodnotenie so svojimi 24 megapixelmi. Snímač celkom očakávane nie je full-frame, ale má orezaný faktor 1.6, zodpovedá veľkosti 22.314.9 mm. 42-bitová vylepšená hĺbka detekcie a reprodukcie tónov vám poskytne realistický obraz.

     Možnosti videokamery sú dosť priemerné. Dokáže natáčať video s rozlíšením až F

      lHD 1920×1080, ale pri tomto maximálnom rozlíšení nedosiahnete viac ako 30 fps. Pri nižšej kvalite môže dosiahnuť až 60 snímok za sekundu.

      Vysokú úroveň elektroniky a akejkoľvek technológie vo všeobecnosti často naznačujú nenápadné detaily. Tak je to aj v tomto prípade – taká nuansa, ako je plynulé nastavenie dioptrií v hľadáčiku, nie je distribútormi zvlášť zdôrazňovaná, ale vypovedá o starostlivom a zodpovednom prístupe výrobcu k výrobe tejto série fotoaparátov.

      Recenzie používateľov tohto modelu sú vo väčšine prípadov výlučne pozitívne. Kupujúci často považujú tento fotoaparát za svoju prvú digitálnu zrkadlovku a zvyčajne nie sú sklamaní. Chváli sa za kvalitu obrazu, jednoduché používanie pre začiatočníkov, používateľskú prívetivosť a celkovú ergonómiu. Osobitné poďakovanie patrí bezdrôtovému pripojeniu.

      Kritika sa týka naozaj viditeľnej chyby – niektoré šarže išli do predaja s chybou – chýbajúcim stredovým kontaktom na centrálnej „pätici“ pre samostatný blesk. To znamená nekompatibilitu s väčšinou bleskov a synchronizačných jednotiek tretích strán. Nie je jasné, či išlo o chybný výpočet alebo úmyselný čin, ale dávka nebola stiahnutá. Ak je pre vás táto funkcia dôležitá, na dostupnosť kontaktného centra v topánke by ste sa mali osobitne spýtať pri predaji.

      Výhody

      • vysoké rozlíšenie;
      • verná reprodukcia farieb a celková kvalita obrazu;
      • Plynulé nastavenie dioptrií v hľadáčiku;
      • Dvojročná oficiálna záruka4
      • má Wi-Fi a NFC.

      Nevýhody

      • Žiadny kontakt so stredom topánky na niektorých stranách.

      Najlepšie poloprofesionálne digitálne zrkadlovky

      Prechádzame do ďalšej kategórie, kde sa pozrieme na výber fotoaparátov vyššej úrovne. Tieto modely sa bežne nazývajú poloprofesionálne, pretože majú oveľa vyšší výkon, lepšiu kvalitu a bohatšie funkcie ako amatérske modely. V tejto mini-vzorke budeme uvažovať o dvoch zaujímavých modelov od Canon a Nikon, a už bez kit objektívy, ako v poloprofesionálnej sfére je už „nie je kompilfo“.

      Canon EOS 6D telo čierne

      Hodnotenie: 4.8

      Canon EOS 6D telo čierne

      Najprv sa pozrieme na relatívne lacný poloprofesionálny fotoaparát od spoločnosti Canon. V porovnaní s ktorýmkoľvek z vyššie uvedených modelov je v porovnaní s kľúčovými špecifikáciami na hlavu postavený, ale zároveň má aj celkom rozumnú cenu okolo 50 000 eur. RUR od leta 2021.

      Prvá vec, ktorú si čitatelia všimnú, je formát snímača. Tu už máme do činenia s plným rámom, t. j. F

       l rám s veľkosťou snímača 36×24 mm. To znamená, že nemá obmedzenia zobrazenia ako fotoaparát s orezaným formátom. Fyzická citlivosť snímača je do 3200 ISO, softvérové algoritmy využívajú režimy umelo vysokej citlivosti od ISO51200 do ISO25600. Maximálne rozlíšenie 5472×3648 pixelov. K dispozícii je funkcia čistenia snímača.

       Tento model je umiestnený aj ako cestovný fotoaparát. V prospech tejto špecializácie hovorí niekoľko charakteristík. Ide o zosilnené puzdro a robustný rám z horčíkovej zliatiny, ochranu proti vlhkosti (základnú, ale predsa), prítomnosť modulu GPS.

       Používatelia vo svojich recenziách na trhoviskách chvália tento model ako jeden z najdostupnejších „full-frame“ na trhu, ak počítame špičkové značky. Často sa hovorí, že automatické zaostrovanie je prekvapivo presné aj pri slabom osvetlení. Množstvo pozitívnych recenzií o výdrži batérie, ale po nich nasledujú pripomienky, že bezdrôtové moduly Wi-Fi a GPS „vyčerpávajú“ batériu najdramatickejším spôsobom. Viacerí používatelia tiež poznamenávajú, že fotoaparát tohto kalibru by mohol mať dva sloty na pamäťové karty, aby sa predišlo strate cenných snímok v dôsledku poruchy.

       Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 3 Gadget Inspector“: „Skvelé zariadenie pre niekoho, kto rozumie, na čo ho potrebuje. Skvelé pre prestavaný objektív so zoomom alebo aj pre začiatočníka, ktorý je ochotný investovať do objektívu slušnú sumu peňazí.

       Výhody

       • full frame;
       • vysoké rozlíšenie;
       • funkciu čistenia snímača;
       • Základná odolnosť voči prachu a vode;
       • rám z horčíkovej zliatiny;
       • Wi-Fi a GPS;
       • Minimálny šum pri vysokej citlivosti ISO;
       • Kvalitné a presné automatické zaostrovanie pri slabom osvetlení;
       • Možnosť manuálneho nastavenia zaostrenia.

       Nevýhody

       • Len jeden slot na pamäťovú kartu;
       • drobné chyby v rozhraní a manipulácii.

       Telo Nikon D610

       Hodnotenie: 4.9

       Telo Nikon D610

       Druhý a posledný poloprofesionálny fotoaparát v recenzii Expertology je výrazne drahší ako predchádzajúci, ale je výrazne lepší a pokročilejší. Ide o pomerne známy model D610 od spoločnosti Nikon. V polovici roka 2021 bude zariadenie v Rusku stáť približne 70-tisíc eur. Euro. Vo svojej triede je táto cena považovaná za pomerne prijateľnú. Bol vydaný v roku 2013 a stále je veľmi žiadaný.

       Je to tiež full-frame so snímačom CMOS veľkosti 35.9×24 mm a vysoké rozlíšenie 24 Mpix (6016×4016 bodov). Pôsobivá 42-bitová hĺbka rozpoznávania a reprodukcie odtieňov. Citlivosť na svetlo je podobná predchádzajúcemu modelu.

       Tento fotoaparát má lepšie sériové snímanie – 6 snímok za sekundu v kombinácii s dynamickým automatickým zaostrovaním, ktoré funguje dobre. Elektronický diaľkomer, manuálne zaostrovanie a zaostrovanie na tvár.

       Súbor rozhraní je pomerne obmedzený, ale má všetko, čo fotograf strednej triedy potrebuje. Na pripojenie sa používajú porty USB 2.0 alebo HDMI (výstup HDMI dokáže zachytávať nekomprimované video), konektor pre slúchadlá, konektor pre mikrofón a konektor pre diaľkové ovládanie. Dôležitý bod – má už dva sloty na pamäťové karty, čo je mimoriadne dôležité, keď ide o zaručenie uchovania obzvlášť cenných a jedinečných záberov.

       Špeciálna pochvala pre hľadáčik tohto modelu. Hoci niektorí používatelia tvrdia, že je trochu tmavý, objektívne je celkom slušný. Tento optický prvok pentaprizmy poskytuje stopercentné pokrytie rámu a ďalšie zväčšenie 0.7x – to všetko je celkom „na úrovni“ profesionálnych digitálnych zrkadloviek.

       Kupujúci vo svojich recenziách najčastejšie uvádzajú kombináciu ceny, kvality a výkonu. Mnohí považujú tento model za jeden z najlacnejších modelov full frame na trhu. prekvapivo vysoké percento hodnotení „výdrže batérie“ a batéria v skutočnosti dosahuje výdrž, ktorá dokonca presahuje (často výrazne) deklarovaný limit 900 záberov.

       Kritické pripomienky používateľov sú väčšinou nesystematické. Jediná vec, ktorá sa objavuje pomerne často, je indikácia problému so zaprášeným senzorom. Používatelia upozorňujú, že tento problém sa vyskytoval aj v predchádzajúcej generácii fotoaparátu Nikon D600. Aj keď je formálne k dispozícii funkcia čistenia snímača, v prípade fotoaparátu D610 tento problém úplne nerieši.

       Výhody

       • F
         l rám;
        • vysoké rozlíšenie;
        • 42-bitová farebná hĺbka;
        • Väčšina dielov je vyrobená z horčíkovej zliatiny;
        • Výdrž batérie je podstatne lepšia, ako uvádza výrobca;
        • Dva sloty na pamäťové karty.

        Nevýhody

        • Problém s prachom na snímači.

        Najlepšie digitálne zrkadlovky pre profesionálov

        Posledný výber z prehľadu najlepších digitálnych zrkadloviek časopisu Expertology sa zameriava na špičkové fotoaparáty profesionálnej úrovne. V našom prehľade sú samozrejme aj najdrahšie modely, ale vybrali sme tie najlepšie, ktoré sú stále cenovo dostupné, pričom sme cenu 200 000 brali ako predbežnú hornú hranicu. Euro.

        Telo Nikon D750

        Hodnotenie: 4.8

        Telo Nikon D750

        Začnime výber relatívne lacným fotoaparátom profesionálnej triedy od spoločnosti Nikon. Tento model D750 je pokračovateľom dnes už legendárneho modelu D700. Bol to relatívne lacný a funkčný reportážny fotoaparát, po ktorom nasledoval Nikon D810. Nie všetci však boli s modelom 810 spokojní, preto sa spoločnosť Nikon rozhodla vytvoriť prechodnú verziu. Takže v roku 2014 prišiel Nikon D750, ktorý splnil takmer všetky očakávania. V roku 2021 bude v Rusku stáť niečo vyše 100-tisíc eur. Euro.

        Nikon D750 je plnoformátový reportážny fotoaparát so snímačom s rozlíšením 24 Mpx (6016 × 4016), 42-bitovou farebnou hĺbkou. Maximálna fyzická citlivosť je 3200 ISO, pričom softvérové algoritmy ponúkajú režimy umelej citlivosti od ISO51200 do ISO25600. Funkcia čistenia snímača.

        Čo je ešte dôležité pre prácu reportéra – výkon pri nepretržitom snímaní. Tu je D750 celkom dobrý so svojimi 6.5 snímok za sekundu. Fotoaparát D750 bol v čase svojho vydania (chronologicky) novší ako model 810, takže získal niektoré funkcie, ktoré pokročilejší model nemal. Napríklad snímač merania expozície RGB s 91K. body.

        Automatické zaostrovanie si zaslúži samostatnú recenziu. Výrobca tu aktualizoval všetko, na čo si len spomeniete. M

         Kamera ti-CAM 3500 II s vyššou citlivosťou až do -3EV. To automaticky znamená vyššiu presnosť. Systém automatického zaostrovania má celkovo 51 aktívnych bodov, z toho 15 bodov krížového typu. Z hľadiska funkcií má fotoaparát D750 ešte lepšie automatické zaostrovanie ako formálne pokročilejší model D810. Treba povedať, že obzvlášť nároční používatelia poukazujú na to, že body automatického zaostrovania sú sústredené bližšie k stredu záberu, čo nie je každému po chuti. Ale to sú hnidy, nie zjavná chyba.

         Čo bude pre mnohých dôležité – zariadenie dokáže natáčať video v F

          lHD 1920×1080 pri primerane pohodlných 60 fps. Nepretržitý čas filmu 30 minút.

          Sada rozhraní fotoaparátu je celkom štandardná – USB 2.0, HDMI, audio, mikrofónový vstup a ďalšie Wi-Fi. Nie je to zlé, pokiaľ ide o kapacitu batérie MB-D16, ktorá podľa výrobcu poskytuje 1230 fotografií a za priaznivých podmienok fotografovania ešte viac.

          Z prehľadu spoločnosti Yandex.Trh so statusom „Level 2 Gadget Inspector“: „Za svoju cenu vynikajúci fotoaparát, ktorý vydrží niekedy drsné podmienky korešpondenta. Obrovskou výhodou je dlhá záruka a (veľmi dôležitá) doba servisného čistenia.“.

          Výhody

          • full frame;
          • snímač s vysokým rozlíšením;
          • užívateľsky prívetivé ovládanie;
          • Otočná obrazovka s funkciou hľadáčika;
          • pokročilý snímač merania expozície;
          • vysoko presné automatické zaostrovanie;
          • dobrá výdrž batérie;
          • Wi-Fi;
          • F nahrávanie videa
            lHD 1920×1080 pri 60 fps.

           Nevýhody

           • pomalý režim
           • pohľad na ňu.

           Telo Canon EOS 5D Mark IV

           Hodnotenie: 4.8

           Telo Canon EOS 5D Mark IV

           Ďalším v našej recenzii je profesionálny fotoaparát od spoločnosti Canon. Toto je štvrtá značka, pokračovanie slávnej série. V roku 2016 bol štvrtý Mark sotva najočakávanejším fotoaparátom, a keď bol konečne predstavený, okamžite sa okolo neho vytvoril hlasný humbuk. V roku 2021 stojí tento model v Ruskej federácii niečo vyše 180 tisíc eur. Dá sa kúpiť za približne dvojnásobok ceny predchádzajúceho modelu. Nie je však predražený – funkcie zariadenia dávajú Nikonu D750 vážny náskok, akoby tieto zariadenia boli inej triedy.

           Dokonca aj pri porovnaní susedných modelov radu EOS 5D sa Mark IV viac než výrazne líši od modelu Mark III. Ale poďme v poradí a začnime senzorom. Je samozrejme full-frame a má 30 megapixelov, čo je veľa aj na profesionálny fotoaparát. A nejde tu ani o rozlíšenie, ale o použitie technológie Dual Pixel CMOS AF. Vysoko presné a účinné automatické zaostrovanie umožňuje rýchle, plynulé a správne ostrenie pri fotografovaní pohybujúcich sa objektov vrátane

          • Pohľad v.

           Na pomoc fázovému modulu prichádza samostatný expozičný senzor s rozlíšením 150k. body. Jeho údaje sa používajú na presnejšie zaostrovanie cez hľadáčik a tiež na detekciu tváre a sledovanie pohybujúcich sa objektov podľa technológie EOS iTR AF. Okrem hlavného procesora DIGIC 6 je vo fotoaparáte zabudovaný aj samostatný procesor DIGIC 6 na meranie expozície+.

           Všetko vyššie uvedené sa týka skôr reportážnej fotografie, keďže ide o modelkinu tradičnú špecializáciu. Okrem týchto vlastností stojí za zmienku aj zvýšená rýchlosť sériového snímania – až 7 snímok za sekundu, ako aj neúnosné hodnoty citlivosti – až 32000 ISO a v pokročilých režimoch prostredníctvom softvérových algoritmov – až ISO102400. Funkcia čistenia snímača. Vyrovnávacia pamäť pre sériové snímanie je pôsobivá, s jednou sériou 21 snímok v režime RAW.

           Je to tiež model s rozšírenými funkciami videa. Môže strieľať pri F

            lHD 1920×1080 s pohodlným fps 60 fps, alebo v 1280×720 s fps 120 (potenciál pre Time Laps), a dokonca v 4K rozšírenom 4096×2160 s fps 30.

            Na pripojenie je k dispozícii rozšírená sada rozhraní. Aj štandardný port USB je tu vysokorýchlostná verzia 3.0, ako aj HDMI, Wi-Fi, NFC, vstup pre mikrofón a zásuvku diaľkového ovládania.

            Výhody

            • Dokonalá kvalita materiálov;
            • Posilnená odolnosť voči prachu a vode;
            • vysoké rozlíšenie;
            • Špičková citlivosť na svetlo;
            • Pokročilé automatické zaostrovanie s dvoma pixelmi;
            • Expozičný snímač so samostatným procesorom DIGIC 6 na spracovanie údajov;
            • Veľká vyrovnávacia pamäť pre súbory RAW pri sériovom snímaní;
            • Wi-Fi a NFC;
            • Nahrávanie videa v rozlíšení 4K;
            • Dotykový displej LCD.

            Nevýhody

            • Pevná obrazovka LCD, nie je otočná.

            Nikon D850 telo čierne

            Hodnotenie: 4.9

            Nikon D850 telo čierne

            Prehľad najlepších digitálnych zrkadloviek roka 2021 v časopise Expertology. Tiež veľmi populárny fotoaparát a jeden z najnovších a najdrahších fotoaparátov radu D. Vydané v roku 2017 a v roku 2021 v Rusku má hodnotu približne 200 tisíc. Euro.

            Začnime tým hlavným, a to je snímač, najmä preto, že je tu celkom vynikajúci. Ide o plnoformátový snímač CMOS so zadným osvetlením a špičkovým rozlíšením 45,7 Mpx. Limit rozlíšenia obrázkov – 8256×5504. Existuje funkcia čistenia matíc.

            Ešte rýchlejšie ako jeho predchodca, sériové snímanie rýchlosťou 9 snímok za sekundu. Fotoaparát dokáže snímať nielen do JPEG a RAW, ale aj do TIFF. Snímajte a ovládajte fotoaparát pohodlne pomocou otočného 3-palcového displeja LCD, ktorý je tiež výklopný. Ovládanie tohto modelu je vo všeobecnosti neobyčajne flexibilné a premyslené, až po možnosť priradiť funkcie určitým tlačidlám. Samotné tlačidlá sú podsvietené a k dispozícii je voliteľný miniatúrny joystick.

            Fotoaparát je vybavený širokou škálou rozhraní: USB 2.0, HDMI, vstup pre mikrofón a výstup pre slúchadlá, zásuvka diaľkového ovládania, bezdrôtové moduly Wi-Fi a Bluetooth. Rozpoznáva pamäťové karty SDHC, SD, SDXC, XQD. Nahrávanie videa je možné v rozlíšení až 4K 3840×2160 pri 30 snímkach za sekundu a v rozlíšení F

             lHD 1920×1080 – až 60 snímok za sekundu.

             Môže sa tiež pochváliť prevažne pozitívnymi a často nadšenými recenziami od skutočných kupujúcich na hlavných trhoch. Používatelia si masovo pochvaľujú prístroj za dokonalé detaily, výnimočnú presnosť reprodukcie farieb, rýchle a presné automatické zaostrovanie, ergonómiu, flexibilitu nastavení a mnoho ďalšieho. Mnohí ho hodnotia ako najlepší profesionálny fotoaparát v ponuke spoločnosti Nikon.

             Kritické pripomienky, ak sú len systematické, sa väčšinou obmedzujú na bezdrôtovú funkčnosť. Nie je dostatočne prepracovaný, čo spôsobuje, že bezdrôtové moduly sú v mnohých situáciách nepoužiteľné a dosť „vybíjajú“ batériu. Výhody fotoaparátu však prevažujú nad nevýhodami.

             Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 11 Gadget Inspector“: „Výnimočný detail fotografie. Vynikajúca, najlepšia reprodukcia farieb medzi fotoaparátmi Nikon vrátane tónov ľudskej pleti. Automatické zaostrovanie je presné a rýchle za všetkých svetelných podmienok.

             Výhody

             • Snímač Full-Frame s podsvietením;
             • Najvyššie rozlíšenie z 47.5 Mpix;
             • dokonalá presnosť farieb;
             • Rýchle a presné automatické zaostrovanie;
             • Flexibilné nastavenia vrátane zmeny konfigurácie tlačidiel;
             • Otočný LCD displej citlivý na dotyk;
             • užívateľská prívetivosť a ergonómia vo všeobecnosti;
             • rozšírený súbor rozhraní;
             • vysokokapacitná batéria;
             • Natáčanie videa v rozlíšení 4K 3840×2160.

             Nevýhody

             • Bezdrôtové funkcie sú nedostatočne rozvinuté.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: