14 najlepších vysielačiek

Niektorí profesionáli nemôžu vykonávať svoju prácu bez vysielačiek. Takéto zariadenie je napríklad nevyhnutným atribútom policajta. Podobné zariadenia masovo používajú aj stavební robotníci. Ťažko sa bez nich zaobísť na mori, na veľkej rybárskej lodi. A to sú len prvé príklady, ktoré vám napadnú. Vysielačky budú teda ešte dlho nepostrádateľné. Takže o nich môžete povedať nášmu online časopisu. Tento článok sa zameriava na najlepšie modely dostupné pre ruského kupujúceho. V tomto prípade vám povieme o rozpočtových súpravách aj o špičkových rádiách, ktoré sa vyznačujú nielen vysokými cenami, ale aj maximálnou kapacitou.

Ako si vybrať rádio?

Niektorí ľudia si myslia, že vysielačky používajú len záchranári. V skutočnosti sa však takéto zariadenia predávajú v mnohých obchodoch s elektronikou z určitého dôvodu. Stavbári môžu používať niekoľko súprav vysielačiek – odpadá tradičné kričanie a rozprávanie. Takéto komunikačné prostriedky sa nezriedka používajú aj pri love alebo rybolove. V neposlednom rade sú obľúbené u taxikárov a vodičov diaľkových kamiónov. Pre nich existujú špeciálne autorádiá – sú tiež uvedené v našom hodnotení.

Rádiá sa na seba nápadne podobajú. Samozrejme, môžu mať iný displej, môžu sa líšiť aj počtom tlačidiel a ovládacích prvkov. Kľúčom k akejkoľvek vysielačke je však stále prevádzkový rozsah:

 1. SW– Amatérske frekvencie (0,1 až 28 MHz);
 2. CB– Civilné frekvencie s 11-metrovou vlnovou dĺžkou (26 až 30 MHz);
 3. LB– 6-metrová servisná frekvencia (30 až 50 MHz);
 4. VHF– Vysokofrekvenčný rozsah, na ktorého používanie je potrebné získať povolenie v Ruskej federácii. Vlnová dĺžka je približne dva metre. Rozsah zahŕňa frekvencie od 136 do 172 MHz;
 5. UHF– Ultravysoké frekvenčné pásmo s vlnovou dĺžkou približne 70 cm. Môže byť amatérsky aj servisný. Rozsah zahŕňa frekvencie od 420 do 473 MHz.

Samozrejme, mnohé vysielačky podporujú viac ako jedno prevádzkové pásmo. Všimnite si, že vlnová dĺžka určuje, ako ďaleko môžete dostať signál. Nezabudnite tiež, že vysielačky sa môžu ohýbať okolo prekážok, ale nie viac ako na polovicu svojej dĺžky. To znamená, že frekvencia 27 MHz s vlnovou dĺžkou 11 m vám umožní byť za kusom skaly s veľkosťou až päť metrov. Preto sa vonkajšie vysielačky zvyčajne používajú v prevádzkovom pásme CB. V meste je veľa elektromagnetického rušenia, ktoré narúša správnu prevádzku takéhoto zariadenia – tu potrebujete vysielačku schopnú pracovať v pásme VHF alebo UHF. Nezabudnite však, že nie sú „diaľkové“.

Vodotesné a nárazuvzdorné vysielačky sa budú hodiť pri love a rybolove. Presne povedané, žiadna moderná vysielačka sa nebojí pádu na tvrdý povrch alebo dokonca krátkeho ponorenia pod vodu. Ak však výrobca deklaruje ochranu proti vlhkosti podľa tej či onej normy, je to ďalšia záruka, že rádio zostane funkčné za všetkých podmienok.

Zostáva dodať, že čínsku vysielačku by ste si mali kúpiť len v krajnom prípade. Áno, tieto zariadenia majú veľmi nízku cenu. Existuje však vysoká pravdepodobnosť rýchleho zlyhania rádia. A je nepravdepodobné, že sa vám bude páčiť kvalita komunikácie. Stručne povedané, je lepšie venovať pozornosť produktom spoločností Motorola, Kenwood, Alan, MegaJet, Hytera a niektorých ďalších známych spoločností. Alebo si jednoducho vyberte jednu z vysielačiek, ktoré sme preskúmali.

Najlepšie hodnotenie vysielačiek

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie lacné vysielačky1Baofeng BF-A581 849 €
2Baofeng UV-5R1 490 €
3RadiusPro RP-2013 700 €
Najlepšie vysielačky na lov a rybolov1Yaesu VX-6R22 199 €
2KENWOOD TK-2406M12 398 €
3Motorola DP140018 207 €
4Midland GXT-10005 990 €
Najlepšie vysielačky s vodotesnosťou1Motorola TLKR-T80 Extreme6 340 €
2MIDLAND GXT-10505 850 €
Najlepšie vysielačky do auta1Optim 7787 900 €
2MegaJet MJ-3031M6 300 €
3ALAN 48 EXCEL1 150 €
Najlepšie vysielačky, ktoré nevyžadujú licenciu1KOMBAT T-340 VHF16 200 €
2ARGUT A-549 350 €

Najlepšie vysielačky

aofeng BF-A58

Hodnotenie: 4.7

Baofeng BF-A58

Vynikajúce zariadenie s vysielačom do 5 W. Vysielačka poskytuje 128 kanálov. Jeho číslo a frekvencia sa zobrazujú na monochromatickom displeji s modrým podsvietením. Signál je kódovaný pomocou DCS a CTCSS, čo je dôležité pre tých, ktorí budú rádio používať na oficiálne účely.

Kompaktné rozmery dávajú jasne najavo, že výrobok je prispôsobený na prácu s vysokými frekvenciami. Z podporovaných pásiem sú to len pásma VHF a UHF. Vysielačky a frekvencie v rozsahu 65-108 MHz sú však k dispozícii, ale len na ich príjem (prenos hlasu nie je možný).

Zariadenie získalo vodotesné puzdro IPX7. To znamená, že rádio môžete hodiť do rieky – ak ho včas vytiahnete, nič sa mu nestane. Pod zadným krytom tohto modelu sa nachádza lítium-iónová batéria a dokonca aj odnímateľná! Jeho kapacita je 1800 mAh. Dĺžku životnosti batérie je ťažké určiť, pretože závisí od pravidelnosti používania vysielačiek na určený účel. A z frekvencie používania zabudovanej baterky vyplýva, že.

Tento výrobok sa dodáva s klipom a nabíjačkou. Vysielačka podporuje aj pripojenie náhlavnej súpravy, ale musíte si ju kúpiť samostatne. Je to skrátka dobrá voľba pre tých, ktorí hľadajú lacnú vysielačku, ktorá stabilne funguje v mestských oblastiach.

Výhody

 • Podporuje štandardy VHF a UHF;
 • Displej má jasné podsvietenie;
 • K dispozícii je podpora šifrovania;
 • Veľký počet kanálov;
 • Pohodlná klávesnica;
 • FM rádio je zabudované;
 • Vysielačka sa môže pochváliť aj vodotesnosťou IPX7;
 • Používa vysokokapacitnú batériu;
 • Podporované je pripojenie náhlavnej súpravy;
 • Torch dodal;
 • Veľmi vysoký výkon vysielača.

Nevýhody

 • Žiadny kábel na programovanie z počítača;
 • Rádio je pomerne ťažké;
 • Niektoré položky nespĺňajú požiadavky na odolnosť voči vode.

Baofeng UV-5R

Hodnotenie: 4.6

Baofeng UV-5R

Mnohé amatérske rádiostanice sú k dispozícii v dvoch alebo troch farbách. Tvorcovia Baofeng UV-5R však išli ešte ďalej. Ak sa podrobne pozriete na ponuku rôznych internetových obchodov, nájdete päť verzií tohto prenosného rádia! V lese je užitočná zelená, pretože má navyše ochranný khaki vzor, zatiaľ čo v meste môžete použiť akúkoľvek inú – červenú, žltú, modrú alebo čiernu.

Tento model sa predáva za relatívne málo peňazí, najmä ak si nevezmete sadu a jednu jednotku. Z hľadiska ovládania však vysielačka takmer prekonáva oveľa drahších konkurentov! Zariadenie má číselné tlačidlo na výber konkrétnej frekvencie, koliesko na ovládanie hlasitosti, oranžové tlačidlo, ktoré slúži aj na aktiváciu rádia FM, a mnoho ďalších tlačidiel. Na boku je napríklad tlačidlo na zapnutie baterky.

Súprava vysielačiek dokáže prekvapiť. Skutočnosť, že sa dodáva prakticky so všetkým, čo potrebujete. Balenie obsahuje tri antény: teleskopickú, ručnú a vozidlovú. Ak chcete výrazne zvýšiť dosah, musíte si kúpiť ďalšiu anténu. Štandardná verzia, súdiac podľa recenzií na YouTube, poskytuje dojazd približne 8-9 kilometrov. Väčšine našich čitateľov to bude úplne stačiť.

Výrobca tiež potešil dvoma nabíjačkami. Prvý sa pripája do domácej zásuvky, zatiaľ čo druhý funguje zo zásuvky zapaľovača cigariet.

Napriek relatívne vysokému výkonu je vysielačka veľmi malá. Toto hovorí Olga, ktorá zanechala recenziu na „Ozon“: „Všetky funkcie sú konzistentné! Ak sa nepoužíva, udržiava sa nabitý celé mesiace. Zmestí sa vám do kabelky.“.

Vysielačka funguje v pásmach VHF a UHF. Výkon vysielača je 5 W. Zvolená frekvencia sa zobrazuje na veľmi veľkom podsvietenom displeji. Medzi ďalšie funkcie patrí skenovanie kanálov a programovanie z počítača. Nezabudnite však, že na synchronizáciu s počítačom potrebujete príslušný kábel, ktorý nie je súčasťou dodávky – preto je lepšie nastaviť zoznam frekvencií prostredníctvom samotného rádia. Chceli by sme tiež upozorniť na možnosť pripojenia náhlavnej súpravy, ktorá nemá všetky rádiá za peniaze.

Výhody

 • Nízke náklady;
 • Veľký počet tlačidiel a ovládacích prvkov
 • K dispozícii je konektor na pripojenie náhlavnej súpravy;
 • Dodáva sa s dvoma nabíjačkami;
 • Kupujúci má k dispozícii tri antény;
 • Slušný rozsah;
 • Nabíjanie trvá najmenej 12 hodín;
 • Podpora pre rádio FM.

Nevýhody

 • Pokyny nie sú napísané v ruštine.

RadiusPro RP-201

Hodnotenie: 4.5

RadiusPro RP-201

Celkom jednoduchý vzhľad vysielačky. Je to však ten, ktorý používajú mnohé ruské špeciálne služby. To naznačuje, že funkčnosť zariadenia sa už dlho uplatňuje. Cena tohto modelu je približne 3000 Euro, sada pozostáva len z jednej vysielačky. To je primeraná cena za výrobok, ktorý má vysielač s výkonom až 3 W a dostatočne dlhú odnímateľnú anténu.

Táto vysielačka pracuje vo frekvenčnom rozsahu UHF. To znamená, že zariadenie je určené na používanie v mestských oblastiach – elektromagnetického rušenia sa nebojí. Nemôžete si pomôcť, ale poteší vás podpora šifrovania – cudzí ľudia nemôžu zasahovať do vašej konverzácie. Vysielačka má celkovo 16 kanálov. Nie je to najväčšie množstvo, ale nechcel by som túto položku zaradiť do zoznamu nevýhod.

Na rozdiel od väčšiny modelov hodnotených v tomto hodnotení nemá RadiusPro RP-201 žiadny LCD displej. Vybraný kanál je označený len príslušnou stupnicou. Výrobca však investoval do kovového podvozku. Ak sa rádio v plnej sile hodí na asfalt, poškodí sa len plast na hornej časti šasi. A určite produkt zostane v prevádzkyschopnom stave.

Príjemným bonusom je možnosť kopírovania nastavení medzi rádiami. To umožňuje napríklad čo najrýchlejšie nastavenie všetkých vysielačiek na použitie policajným práporom. Výrobca nezabudol na potlačenie hluku. Používateľ by mal mať tiež možnosť pripojiť náhlavnú súpravu.

Spotrebič funguje prakticky pri akejkoľvek teplote okolia. Upozorňujeme však, že toto rádio nie je údajne odolné voči vode. To neznamená, že prvý zásah v daždi zničí zariadenie. Rozhodne by ste ho však nemali púšťať do hlbokej vody.

Výhody

 • Je tu potlačenie hluku;
 • Je možné pripojiť náhlavnú súpravu;
 • Vysokokapacitná batéria;
 • Používa sa kovový podvozok;
 • Používa sa odnímateľná anténa;
 • Vysielač s primerane vysokým výkonom;
 • Citlivosť – približne 0,2 µV;
 • Podporuje sa šifrovanie;
 • Nastavenia je možné kopírovať medzi rádiami;
 • Má skenovanie kanálov.

Nevýhody

 • Ochrana vody nie je vyhlásená;
 • Cena nevyhovuje každému.

Najlepšie vysielačky na lov a rybolov

Yaesu VX-6R

Hodnotenie: 4.9

Yaesu VX-6R

Pokračuje naše hodnotenie veľkých zbraní. Vysielačka Yaesu VX-6R sa predáva v Slovenskách obchodoch za 15-20 tisíc. trieť. Vysoké náklady sú spôsobené obrovským výkonom vysielača až do 5 W. Ak pripojíte dodanú anténu, druhý majiteľ podobnej vysielačky vás počuje, aj keď ste vzdialení deväť alebo desať kilometrov. A to aj napriek tomu, že jednotka pracuje na frekvenciách patriacich do pásiem VHF a UHF, ktoré boli pôvodne určené pre mestské oblasti! Vysielačka podporuje všetky frekvencie od 0,5 do 998,99 MHz, ale pokiaľ ide o príjem, len!

Na zariadení je veľa tlačidiel a ovládacích prvkov. Môžete si vybrať nielen jeden z tisícov kanálov, ale aj zmeniť výkon vysielača. To je užitočné, ak chcete šetriť energiu batérie. Rádio tiež umožňuje takmer okamžite naladiť príjem meteorologických kanálov NOAA. Má rýchly prepínač na núdzový kanál. Skrátka, túto vysielačku si určite obľúbia zamestnanci ministerstva pre mimoriadne situácie a iných bezpečnostných agentúr! A ich manažment ocení kopírovanie nastavení medzi rádiami.

Ak sa citlivosť odnímateľnej antény zdá byť z akéhokoľvek dôvodu nedostatočná, potom je možné k tomuto rádiu pripojiť externú anténu. A je tu konektor pre náhlavnú súpravu. Informácie o kanáloch a frekvenciách sa zobrazujú na pomerne veľkom displeji, ktorý je doplnený jasným podsvietením. Netreba dodávať, že takúto drahú vysielačku je takmer nemožné rozbiť. Je vodotesný a jeho telo je pomerne silne pogumované.

Majiteľ sa môže sťažovať len na batériu. Jeho kapacita nepresahuje 1400 mAh, čo nemožno označiť za príliš vysoký parameter. Je zaujímavé, že prevádzka na batérie je tu možná, ale len v režime zníženého výkonu.

Výhody sú

 • Prístup k systému amatérskeho internetového opakovača;
 • Hlavná anténa je odnímateľná;
 • Implementovaná funkcia hesla;
 • Veľký počet kanálov a pamäťových buniek;
 • Môže fungovať na dve batérie AA;
 • Je možné pripojiť náhlavnú súpravu a externú anténu
 • Nezabudlo sa ani na podsvietený displej;
 • Toto rádio je prakticky nezničiteľné;
 • K dispozícii je skenovanie kanálov;
 • Citlivosť je 0,168 μV;
 • Veľmi vysoký výkon vysielača;
 • FM rádio je prítomné.

Nevýhody

 • Nie je to najkapacitnejšia batéria;
 • Váži až 270 g;
 • Veľmi vysoké náklady.

KENWOOD TK-2406M

Hodnotenie: 4.8

KENWOOD TK-2406M

Ďalšia vysielačka v našom hodnotení, ktorá má najjednoduchší vzhľad. Ani tu nie je k dispozícii LCD displej. Aj bez nej však môžete ľahko pochopiť, aký kanál je aktuálne zvolený. Na prepnutie na núdzový kanál nie je potrebná žiadna obrazovka – táto funkcia je tiež prítomná.

Rádio má výkon vysielača 5 W. Na tele sa nachádza prepínač, ktorým možno zmeniť výkon, čím sa predĺži životnosť batérie. Z hľadiska citlivosti je to 0.25 mkV. To je dosť na to, aby dlhá odnímateľná anténa zachytila vlny šírené iným rádiom vzdialeným niekoľko kilometrov. Upozorňujeme, že tento model pracuje v pásme VHF. Takto sú k dispozícii frekvencie v pásme 136-174 MHz. Používateľ má k dispozícii 16 kanálov. Podporované je kódovanie CTCSS.

Podobne ako mnohé iné vysielačky, ktoré sme dnes preskúmali, aj KENWOOD TK-2406M podporuje pripojenie náhlavnej súpravy. Ako sa očakáva, technológia VOX umožňuje aktivovať rádio prostredníctvom náhlavnej súpravy – netlačte nič na samotnom zariadení. Produkt podporuje aj programovanie z počítača a skrambleru. Rýchly prenos nastavení do inej vysielačky je však nemožný, čo je trochu sklamaním. Ale iba pozitívne emócie vyvoláva telo, ktoré je odolné voči nárazom aj vode. Deklarované krytie IPX5 vám však dáva vedieť, že vysielačka bude aj v hlbokej vode v koncoch.

Zariadenie je napájané niklovo-melchiovou batériou s kapacitou 1400 mAh. Plné nabitie vydrží 9-10 hodín nepretržitého používania. Ak ste vysielačku mesiac nepoužívali, nezabudnite batériu nabiť – bohužiaľ, má samovybíjací účinok.

Výhody

 • Používa sa puzdro odolné voči poveternostným vplyvom a nárazom;
 • K dispozícii je 16 kanálov;
 • Jednoduché ovládanie;
 • Je možné pripojiť náhlavnú súpravu;
 • Je tu redukcia šumu;
 • Používa odnímateľnú anténu;
 • Rýchle prepnutie na núdzový kanál;
 • K dispozícii je skenovanie kanálov;
 • Vysielač s vysokým výkonom;
 • Dostupné kódovanie.

Nevýhody

 • Hmotnosť náhlavnej súpravy je 365 g;
 • Vysoké náklady;
 • Nie najlepšia batéria je súčasťou balenia;
 • Len jeden pracovný rozsah.

Motorola DP1400

Hodnotenie: 4.7

Motorola DP1400

Ďalšia vysielačka bez displeja v našom rebríčku. Tento model používajú aj všetky druhy špeciálnych služieb a tiež takmer nikdy nezanechávajú negatívne recenzie. Škoda, že vysielačka stojí takmer 17 tisíc. Rouble. – Nie každý sa odváži zaplatiť zaň toľko peňazí.

Upozorňujeme, že tento model môže fungovať prostredníctvom opakovača. Výrazne zvyšuje vysielací výkon z predvoleného nastavenia 5 W. Ak sú partneri blízko seba, výkon sa môže znížiť – na to použite príslušný prepínač. To umožňuje dlhšiu životnosť batérie. Produkt sa môže pochváliť aj citlivosťou 0,22 μV.

Schopnosť pracovať vo frekvenčnom pásme VHF a UHF. Má náhlavnú súpravu, ktorú možno bez problémov pripojiť k výrobku a ktorá sa dá použiť na hlasovú aktiváciu. K dispozícii je aj monitorovanie a skenovanie kanálov. Je možné aj rýchle prepnutie na aktívny kanál. Tento model má kryt odolný voči poveternostným vplyvom a nárazom. Štandard IPX4 však naznačuje, že rádio vydrží dážď, ale nie viac.

Hlavným problémom zariadenia Motorola DP1400 je nikel-melchium batéria. Ak je výrobok neaktívny týždeň alebo dlhšie, batéria sa pomaly vybíja. Necháva veľa byť požadovaný a kapacita nepresahuje 1400 mAh. Výrobca tvrdí, že to vystačí na 11,5 hodiny nepretržitej prevádzky pri maximálnom výkone vysielača. Ďalšou dôležitou nevýhodou je hmotnosť. Hmotnosť tejto vysielačky je pôsobivých 406 g. Takéto zariadenie je veľmi dobre cítiť na páse.

Výhody

 • Vysoký výkon vysielača;
 • Môže pracovať pri akejkoľvek teplote okolia;
 • Vynikajúca citlivosť;
 • Jednoduchá obsluha;
 • Možnosť hlasovej aktivácie cez náhlavnú súpravu;
 • Zavedené je monitorovanie a skenovanie kanálov;
 • Existuje určitá ochrana proti vlhkosti;
 • K dispozícii je režim opakovača;
 • Používa odnímateľnú anténu.

Nevýhody

 • Veľká hmotnosť;
 • Nie je dokonalá ochrana proti vlhkosti;
 • Vysoké náklady;
 • Chcel by som si zaobstarať lítium-iónovú batériu.

Midland GXT-1000

Hodnotenie: 4.7

MIDLAND GXT-1000

Spoločnosť Midland vyrába vysielačky už mnoho rokov. Na rozdiel od niektorých konkurentov sa nesnaží poskytnúť im obrovský výkon a z hľadiska funkčnosti – prirovnať takéto zariadenia k smartfónom. V tomto ohľade sú jej výrobky často relatívne lacné. Napríklad za sadu dvoch Midland GXT-1000 sa požaduje približne 5000 Euro. Za tieto peniaze získate dvojicu zariadení, ktoré nevyžadujú registráciu na príslušných Slovenskách úradoch, pretože pracujú výlučne v pásme LPD. Výkon – veľmi nízky vysielač, ale pri týchto frekvenciách nie sú potrebné príliš vysoké hodnoty.

Je potrebné poznamenať, že anténu nie je možné z rádia odstrániť. To spôsobuje určité ťažkosti pri skladovaní zariadenia, ako aj pri jeho preprave. Ale určite nemáte prípad, keď je komunikačné tlačidlo stlačené s odstránenou anténou, potom jeden z prvkov konštrukcie vyhorí.

Keďže sa vysielačka bude používať na lov a rybolov, musí byť chránená pred poveternostnými vplyvmi. Na krabici je skutočne uvedené, že používa vodotesné puzdro. Zariadenie dostalo aj displej s jasným podsvietením. Pod ním sa nachádza niekoľko tlačidiel, ktoré možno použiť na skenovanie kanálov a niektoré ďalšie činnosti. Používateľ má k dispozícii celkovo 69 kanálov, čo pri pobyte v lese určite stačí. Majiteľ vysielačky si tiež môže vybrať z desiatich vyzváňacích tónov.

Súbor rádií má bohužiaľ nevýhody. Jeden z nich je uvedený v recenzii Midland GXT-1000 – autor nebol spokojný s nabíjačkou. Nebudete spokojní ani s tým, že vás rádio neupozorní na ukončenie procesu dobíjania. Nebude sa vám páčiť ani dĺžka procesu. Taktiež technológia nikel-melchium, ktorá sa používa na výrobu kompletnej batérie – kvôli nej sa batéria nemôže pochváliť dlhou autonómnou prácou a dlhou životnosťou. Našťastie sa dá nahradiť batériami.

Nakoniec spomenúť Leonidovu recenziu z Yandexu.Trh“: „Veľmi dobrý príjem a prenosový rozsah. Na oko – problémy začínajú po 10 km, keď už je reč ťažko zrozumiteľná. Samozrejme, hovoríme o ideálnych podmienkach. Ak sa pokúsite používať Midland GXT-1000 v meste, potom počítajte so 4-5 km, nie viac – takéto sú vlastnosti rozsahu LPD.

Výhody

 • Ozve sa vibračný gong;
 • K dispozícii je pripojenie náhlavnej súpravy;
 • Nie príliš drahé;
 • Namiesto batérie môžete použiť 4 batérie;
 • Slušný rozsah;
 • Zavedená je ochrana proti poveternostným vplyvom;
 • Skenovanie kanálov a výber výkonu.

Nevýhody

 • Používa sa slabá batéria;
 • Nie je dodávaný s najlepšou nabíjačkou;
 • Podporované je len pásmo LPD;
 • Používa pevnú anténu.

Najlepšie vysielačky s vodotesným puzdrom

Motorola TLKR-T80 Extreme

Hodnotenie: 4.9

Motorola TLKR-T80 Extreme

Ako už názov napovedá, tento model je schopný odolať aj tým najnáročnejším podmienkam. Telo tohto rádia by malo vydržať pád na asfalt, kamene a akýkoľvek iný tvrdý povrch. Žlté sfarbenie rádia môžete vidieť aj na snehu alebo v tráve. Pokiaľ ide o ponorenie, vysielačka ho nevydrží. Maximálna je deklarovaná norma ochrany proti vlhkosti IPX4 – čo znamená, že výrobku neublíži ani dážď.

Rádio je výhradne amatérske. Svedčí o tom nielen neodnímateľná anténa, ale aj prevádzkový rozsah, ktorý zahŕňa frekvencie od 446 do 446,1 MHz. Príkon vysielača je len 0,5 W. To je pomerne málo, ale takéto zariadenie sa nemusí registrovať na príslušných úradoch. Prekvapivo, aj pri tomto vysielači výrobca uvádza dosah 10 km. Toto nastavenie je možné dosiahnuť len vtedy, keď ste niekde v teréne.

Pri používaní tejto vysielačky môžete prepínať medzi ôsmimi kanálmi. Jeho aktuálne číslo sa zobrazí na displeji. Ak sa zariadenie používa v tme, podsvietenie sa dá zapnúť. Sada dvoch vysielačiek Motorola TLKR-T80 Extreme stojí viac ako 6 tisíc. Euro. Pre vysielačku amatérskej triedy je to pomerne veľa peňazí. Cena je spôsobená potlačením hluku a režimom opatrovateľky. Nie každá vysielačka umožňuje pripojiť náhlavnú súpravu a aktivovať sa hlasom. Existuje signál na ukončenie prenosu – takzvaný Roger Beep, ktorý je charakteristický skôr pre profesionálne zariadenia. Jediným znakom amatérskej triedy je farba karosérie a nízka hmotnosť. A používaný štandard, samozrejme.

Výhody

 • Hmotnosť je len 140 gramov;
 • Rozsah je stále celkom dobrý;
 • Hlasová aktivácia prostredníctvom náhlavnej súpravy je možná;
 • K dispozícii je režim opatrovateľky;
 • K dispozícii je monitorovanie a skenovanie kanálov;
 • Displej je podsvietený;
 • 10 rôznych tónov zvonenia;
 • Ochrana proti vlhkosti je prítomná;
 • Súprava pozostáva z dvoch rádií.

Nevýhody

 • Rozsah PMR nebude vyhovovať každému;
 • Vysielač s nízkym výkonom;
 • Nie je to najlepšia batéria;
 • Anténa nie je odnímateľná.

MIDLAND GXT-1050

Hodnotenie: 4.8

MIDLAND GXT-1050

Ďalšia sada dvoch vysielačiek v našom hodnotení. Zariadenia, ktoré sú súčasťou balenia, majú tiež jedinečnú farbu. Ale už nie v žltej farbe, ale v štýle khaki. Je to skvelé maskovanie pre vysielačku v lese. To naznačuje, že táto súprava je určená predovšetkým pre poľovníkov a rybárov. Ak máte na sebe vhodné oblečenie, pri aktivácii displeja bude na pozadí stromov vynikať len jeho podsvietenie.

Táto vysielačka funguje v pásme LPD. To znamená, že majiteľ bude mať prístup k 69 kanálom na frekvenciách od 433,075 do 434,775 MHz. Rádio môže používať ktokoľvek – nie je potrebná registrácia. Nikto cudzí vás určite nepočuje, pretože je tu podpora kódovania. Nanešťastie, výkon vysielača je len 0,01 W, takže môžete zabudnúť na rozhovory na vzdialenosť mnohých kilometrov. Kapacita batérie 800 mAh však stačí na mnoho dní výdrže. Je škoda, že bol vytvorený technológiou niklovania. To znamená, že ak sa rádio dlhší čas nepoužívalo, je potrebné batériu dobiť. Mimochodom, tento napájací zdroj možno nahradiť 4 batériami AA alebo dobíjacími batériami.

Zariadenie má kryt odolný voči poveternostným vplyvom. Príslušnú certifikáciu zariadenie nedostalo, ale nemôžete pochybovať o tom, že dážď bude určite pršať rádio. Súčasťou je aj neodnímateľná anténa. Pokiaľ ide o softvérovú zložku, poskytuje ukončenie hlasovej relácie s príslušným signálom. Môže tiež skenovať dva kanály súčasne. K dispozícii tu a pripojenie náhlavnej súpravy. Mimochodom, toto je už zahrnuté! Príjemným bonusom je 15 melódií, ktoré možno nastaviť ako volací signál.

Výhody

 • Môže pracovať z rôznych zdrojov energie;
 • Lovecké sfarbenie;
 • Optimálna cena za sadu dvoch vysielačiek;
 • Veľký počet vyzváňacích tónov;
 • Je možné pripojiť náhlavnú súpravu;
 • Displej je podsvietený;
 • Zavedená ochrana proti vlhkosti;
 • K dispozícii je skenovanie a monitorovanie kanálov;
 • Podporuje kódovanie;
 • Veľký počet kanálov.

Nevýhody

 • Štandardne sa používa nikel-melchium batéria;
 • Nízky výkon vysielača;
 • Rozsah LPD bude vyhovovať len amatérom;
 • Používa sa neodnímateľná anténa;
 • Indikátor batérie môže klamať.

Najlepšie autorádiá

Optim 778

Hodnotenie: 4.9

Optim 778

Vysielačky na použitie v aute sa nemohli nedostať do nášho rebríčka. Tie najčastejšie používajú vodiči nákladných vozidiel, ktorí potrebujú niečo na spríjemnenie dlhej, mnohokilometrovej cesty. Autorádiá sú nainštalované aj v hliadkových vozidlách. Stručne povedané, táto vec je veľmi špecializovaná, ale veľmi užitočná. Najmä ak dokonale plní svoju hlavnú úlohu. Napríklad na tejto planéte neexistuje nárok na model s názvom Optim 778. Nie je potrebné pracovať so skromnou batériou zvýšil výkon vysielača až na 50 wattov. Netreba pripomínať, že z tohto dôvodu je dosah mnoho desiatok kilometrov?

Hlavná jednotka, ktorá je napájaná z palubnej siete, doplnená pomerne veľkým LCD displejom. Takmer vždy aktivované podsvietenie – umožňuje vidieť aktuálnu frekvenciu a aktivované funkcie, ako aj úroveň príjmu signálu. Viac rádio má veľký počet tlačidiel, čo výrazne zjednodušuje správu – keďže tu nie sú k dispozícii takéto ponuky.

Tento model pracuje v pásme UHF. To znamená, že vlny nie sú vôbec rušené veľkými prekážkami, ako sú nákladné vozidlá, nehovoriac o osobných autách. Je pekné, že výrobok má automatické skenovanie kanálov. Vďaka tomu sa nemusíte báť, že neviete, aké frekvencie používajú vaši kolegovia z nákladnej dopravy. Užitočným bonusom je aj automatická redukcia šumu.

Toto je pravdepodobne najlepšie autorádio, ktoré je v súčasnosti k dispozícii. Je potešujúce, že výrobca nefackoval cenovku – Optim 778 si môžete kúpiť za 6-7 tisíc. trieť. Nie je to však ideálne. Mnohé zariadenia sa počas dlhodobej prevádzky začnú veľmi zahrievať. Ak na zariadení hovoríte dlhšie ako pol hodiny, hrozí, že ho spálite. Ak chcete vysielačku používať nielen na podnikanie, je lepšie zvážiť kúpu iného modelu.

Výhody

 • Je tu signál Roger Beep;
 • Obrovský výkon vysielača;
 • Používa sa odnímateľná anténa;
 • Je v ňom zabudovaný veľký LCD displej;
 • K dispozícii je automatické skenovanie kanálov;
 • Bolo zavedené palubné napájanie;
 • K dispozícii je automatická redukcia šumu;
 • 400 kanálov.

Nevýhody

 • Veľmi silno sa zahrieva;
 • Náhlavná súprava je príliš ľahká;
 • Žiadna možnosť zmeny úrovne výkonu.

MegaJet MJ-3031M

Hodnotenie: 4.8

MegaJet MJ-3031M

Táto vysielačka vyzerá o niečo štýlovejšie. Vďaka oranžovej farbe vyzerá ako autorádio. Z hľadiska vzhľadu sa nemôžete sťažovať ani na displej – znaky sú tu zobrazené na čiernom pozadí v rovnakej oranžovej farbe. Pokiaľ ide o prevádzku rádia, využíva pásmo CB. Výkon vysielača – nie je taký vysoký, iba 10 wattov. Ale rádio sa neprehrieva. Výrobca dokonca nezabudoval ani seriózny chladič, ktorý by sa zaoberal chladením zariadenia. Mimochodom, používateľ má k dispozícii dve úrovne výkonu. Najčastejšie sa však používa maximum, pretože umožňuje vysielať signál na vzdialenosť mnohých kilometrov.

Ako sa od autorádia očakáva, MegaJet MJ-3031M je napájaný z palubnej siete. Hovor sa uskutočňuje prostredníctvom náhlavnej súpravy pripojenej k jednotke krúteným káblom. Zariadenie má na tele aj veľké množstvo tlačidiel – slúžia na aktiváciu určitých funkcií. Môže napríklad aktivovať automatickú redukciu šumu. K dispozícii je používateľské a automatické skenovanie kanálov. Mimochodom, ich celkový počet dosahuje 240 kusov. Je nepravdepodobné, že by to niekomu nestačilo. Medzi ďalšie užitočné funkcie patrí pípnutie Rogera, ktoré signalizuje koniec prenosu.

Okrem toho je to typické autorádio. Určite sa nedostal do nášho hodnotenia pre nič – dať za to 7-8 tisíc. trieť. žiadna ľútosť.

Výhody

 • Implementované napájanie z palubnej siete;
 • Roztomilý dizajn;
 • Používa prevádzkové pásmo CB (27 MHz);
 • Veľký počet kanálov;
 • Používa sa odnímateľná anténa;
 • Zabudovaný kvalitný LCD displej;
 • K dispozícii je automatické skenovanie kanálov a redukcia šumu;
 • Optimálna cena.

Chyby

 • Nie je to najdlhší rozsah.

ALAN 48 EXCEL

Hodnotenie: 4.7

ALAN 48 EXCEL

Najmenej atraktívna vysielačka v našom hodnotení. Jeho kilová hlavná jednotka má veľké rozmery, mechanickú stupnicu a jednoduchý segmentový displej. Iba náhlavná súprava nie je sťažnosť – je pripojený k zariadeniu tradičné krútený kábel.

Treba poznamenať, že ide o jedno z najlacnejších autorádií. V Rusku si tento model môžete kúpiť len za 5 tisíc. Euro. Samozrejme, za takéto peniaze nemožno distribuovať mimoriadne výkonné vysielačky, ktoré dokážu vysielať signál na desiatky kilometrov. Výkon tu nainštalovaného vysielača je len 4 watty. V takejto situácii je zachránené len pásmo VKV – vlny šíriace sa v ňom sa neboja ani pomerne veľkých prekážok. Nespoliehajte sa však na to, že môžete počuť majiteľa rádia, ktorý sa nachádza v susednej dedine.

Zabudovaný displej má podsvietenie. To vám umožní presne zistiť, ktorý kanál je práve aktivovaný. Celkovo je v ňom 80 kusov. Všetky kanály sa môžu skenovať automaticky. Zariadenie má tiež funkciu automatickej redukcie šumu. Možnosť pripojenia externého reproduktora možno považovať za príjemný bonus – nie je nutné počúvať volajúceho len pomocou vyššie uvedenej náhlavnej súpravy.

Skrátka, nie je to zlé autorádio, aj keď má ďaleko od dokonalosti. Ak komunikujete len s blízkymi partnermi alebo kolegami, funkcie zariadenia ALAN 48 EXCEL vás určite uspokoja.

Výhody

 • Praktická náhlavná súprava;
 • Môžete pripojiť externý reproduktor;
 • K dispozícii je automatická redukcia šumu;
 • K dispozícii je automatické skenovanie kanálov;
 • Používa odnímateľnú anténu;
 • Displej je vybavený podsvietením;
 • Napájanie z palubnej siete.
 • Nízke náklady;

Nevýhody

 • Vzhľad nebude vyhovovať každému;
 • Nízky výkon vysielača;
 • Iba 80 kanálov.

Najlepšie vysielačky, ktoré nevyžadujú licenciu

BOJOVÝ T-340 VHF

Hodnotenie: 4.9

BOJOVÝ T-340 VHF

Vynikajúca profesionálna rádiostanica určená na použitie v aute. Pravidelne sa používa v hasičských, zdravotníckych a policajných vozidlách. Hlavnou výhodou tohto zariadenia je vysielač, ktorého výkon dosahuje 60 W. To umožňuje prenikanie signálu na veľmi veľké vzdialenosti – v skutočnosti ho môžete prijímať aj na druhej strane mesta. A to aj napriek tomu, že používa pásmo VHF, ktorého vlny sa boja akýchkoľvek veľkých prekážok.

Rádio má 220 kanálov. To vám umožní nainštalovať zariadenie do celého vozového parku bez toho, aby ste museli riešiť, či viaceré vozidlá zodpovedajú rovnakému kanálu.

Kryt zariadenia a náhlavnej súpravy je vyrobený z hrubého čierneho plastu. Slúchadlá sú pripojené pomocou skrúteného kábla. Citlivý prijímač vo vnútri zariadenia. Používa heterodyn s dvojitým konvertorom, takže dokáže zachytiť aj slabšie vlny. To je najužitočnejšie v zlých poveternostných podmienkach – je nepravdepodobné, že by rádio malo problémy aj počas búrky.

Displej je podsvietený. Text je plne preložený do ruštiny, čo nemôže nepotešiť. Prečo však „prenesené“? Zariadenie vyrába Slovenská výrobca, preto je predvoleným jazykom ruština.

Treba dodať, že mikrofón je väčšinu času umiestnený na držiaku. Súprava obsahuje aj súpravu na inštaláciu samotnej rádiovej stanice. Mimochodom, jeho napájací kábel je dlhý tri metre.

Výhody

 • Extrémne vysoký výkon vysielača;
 • Robustný dizajn;
 • Programovanie z počítača je možné;
 • Veľký počet kanálov;
 • Jednoduchá obsluha;
 • Displej je podsvietený;
 • Je napájaný z palubnej siete;
 • Pohodlná náhlavná súprava.

Nevýhody

 • Vysoké náklady.

ARGUT A-54

Hodnotenie: 4.8

ARGUT A-54

Táto vysielačka sa zdá byť veľmi jednoduchá. Čo ponúka zariadenie s výkonom vysielača menej ako 0,5 W? V skutočnosti sa však tento model takmer vyrovná profesionálnej vysielačke. Má najmä možnosť pripojenia náhlavnej súpravy, takže vysielačku takmer nikdy neodložíte z opasku.

Zariadenie je veľmi ťažké, váži len 270 gramov. Je to vďaka prítomnosti moderných elektronických komponentov a vysokokapacitnej batérie. Dôležité je, že batéria bola vytvorená pomocou lítium-iónovej technológie. To znamená, že nebudete čakať na samovybíjanie, keď rádio leží nečinne.

Na prednom paneli sa nachádza klávesnica, ktorá umožňuje rýchlo vybrať požadovaný kanál. Celkovo ich je 199. Jedno z tlačidiel môže aktivovať aj kódovanie – na to slúži technológia DCS, CTCSS a DTMF. Je pekné, že rádio môže byť pripojené k opakovaču, čo z neho robí v podstate stacionárne zariadenie. Ak používate ručný režim, môžete prepínať výkon vysielača, čo je tiež dôležité. Citlivosť je 0,16 µV.

Rádio pracuje v pásmach LPD aj PMR. To naznačuje jeho amatérske zameranie. Aktuálna frekvencia sa zobrazuje na podsvietenom displeji. Je pekné, že výrobca nešetril na plášti. Je vyrobený z plastu, ale veľmi odolný. Má tiež vodotesnosť, hoci len IPX5. Anténu možno kedykoľvek vymeniť za kratšiu. Je to skrátka skvelá vysielačka, ktorú možno používať za každého počasia. Vrátane divokých mrazov – výrobca tvrdí, že je možné ho používať pri teplote okolia -30 °C.

Výhody

 • Má nastaviteľné potlačenie hluku;
 • 8 zvonení;
 • Je možné pripojiť náhlavnú súpravu;
 • Používa vysokokapacitnú lítium-iónovú batériu;
 • nárazuvzdorné a vodotesné;
 • Anténa je odnímateľná;
 • Dá sa naprogramovať prostredníctvom počítača;
 • Nastavenia je možné kopírovať medzi rádiami;
 • Veľký počet kanálov;
 • Podporuje kódovanie.

Nevýhody

 • Nie veľmi vysoký výkon;
 • Náklady nebudú vyhovovať každému.

Záver

Teraz už viete, aké vysielačky sa považujú za najlepšie spomedzi tých, ktoré sa predávajú v Rusku. Zariadenia opísané v našom hodnotení používajú rybári, poľovníci a samozrejme aj profesionáli. Môžete si kúpiť niektorú z preskúmaných súprav – je nepravdepodobné, že by to bolo vážne frustrujúce. Naopak, s nákupom budete len spokojní.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: