15 najlepších lacných smartfónov

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Napriek tomu, že rozruch vždy vyvolávajú vlajkové smartfóny so špičkovými funkciami a špičkovými cenami, najobľúbenejšie sú stále modely strednej a nižšej triedy. Dnešná recenzia je venovaná práve týmto riešeniam z časopisu Expertology. Pre vaše pohodlie sme vybrané modely zoskupili podľa „psychologických bariér“ nákladov – do 8, do 9 a do 10 tisíc Euro. Euro.

Hodnotenie najlepších lacných smartfónov

HodnotenieUmiestnenieNázovCena
Najlepšie lacné smartfóny do 8000 Euro4OPPO A1k6 990 €
3Vivo Y11 3/32GB8 990 €
2Xiaomi Redmi 9A 2/32GB7 439 €
1HONOR 8A7 600 €
Najlepšie lacné smartfóny do 9000 Euro5Realme C3 3/64GB8 601 €
4Xiaomi Redmi 7 3/32GB8 726 €
3HUAWEI Y6p 3/64GB (NFC)9 346 €
2OPPO A5s8 990 €
1Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64GB9 446 €
Najlepšie lacné smartfóny okolo 10000 Euro6Xiaomi Redmi 8 3/32GB9 990 €
5HONOR 9A9 484 €
4Samsung Galaxy M1110 639 €
3Xiaomi Redmi 9C 3/64GB (NFC)9 990 €
2Samsung Galaxy A20 32GB10 990 €
1HUAWEI P40
 • te E NFC
 • 10 554 €

  Najlepšie rozpočtové smartfóny do 8000 RUR

  Začnime s najlacnejšími možnosťami a hneď si ujasnime, že budeme brať do úvahy smartfóny blízko stanovenej hornej cenovej hranice 8 000 Euro a nebudeme brať do úvahy veľmi lacné modely. Naším cieľom je nájsť pre vás cenovo najvýhodnejšie riešenia spomedzi viac či menej renomovaných značiek.

  OPPO A1k

  Hodnotenie: 4.4

  OPPO A1k

  Recenziu otvára superbudget od čínskej značky OPPO. V skutočnosti je tento výrobca už známy svojou lacnou a pomerne dobrou elektronikou. Cenovo dostupný model OPPO A5s naraz zapôsobil na cieľovú skupinu. Spoločnosť sa však rozhodla prostredníctvom určitých zjednodušení dosiahnuť najnižšie náklady. Takto dopadol OPPO A1k. Pokiaľ ide o samotného výrobcu, nie každý v Rusku vie, že OPPO je v top 5 na svete z hľadiska predaja elektroniky, takže to nie je no-name ani blízko.

  V rukách smartfónu sa cíti celkom dobre – nekĺže, pretože tu nie je vlajková loď z tvrdeného skla a telo je jednoducho vyrobené z kvalitného plastu. Veľkosť nie je zanedbateľná – uhlopriečka 6.1 palec pre celkovú veľkosť 73.8×154.5×8.4 mm. Váha 170 g. Výber farieb – čierna a červená. Povrchová úprava puzdra s kovovým pokovovaním a môže sa dokonca zdať, že je tu kovový kryt.

  Hlavné vlastnosti, ktoré priťahujú kupujúcich tohto modelu – veľká obrazovka, veľká batéria, skromný, ale slušný fotoaparát pre svoju triedu a, samozrejme, cena. V roku 2020 je to pravdepodobne najlacnejší smartfón spoločnosti OPPO, ale je schopný a celkovo nie je zlý. O fotoaparáte však objasníme, že na svoju triedu môže byť dobrý, ale vo všeobecnosti je na rok 2020 jediný zadný fotoaparát, a to aj pri 8 MP – je už veľmi skromný.

  Obrazovka s maticou IPS s rozlíšením 1560×720. Priemerná hustota bodov, ale nie zlá pre toto rozlíšenie – 282 na palec. Výrez pre fotoaparát, ktorý je však vďaka svojej minimálnej veľkosti veľmi nenápadný. Vývojári sa úspešne pokúsili do výrezu umiestniť nielen fotoaparát, ale aj mikrofón a senzor priblíženia. Displej je prekvapivo dobrý – ak neberiete do úvahy „rozpočtové“ rozlíšenie, potom úroveň jasu môže prekonať mnoho drahších možností.

  Výkon OPPO A1k nie je úplne čiernobiely. Samotný procesor je na túto triedu zariadení celkom dobrý – moderný 8-jadrový Mediatek He

 • o P22 (MT6762V). A 2 GB pamäte RAM je pohodlné množstvo len pre veľmi mierne používanie. Na druhej strane, superbudgetové modely sa zriedkakedy môžu pochváliť aspoň tromi gigabajtmi pamäte RAM, ale aj tak by aspoň 3 GB pamäte RAM mali výrazný vplyv na výkon.

  Batéria je tu naozaj pôsobivá – kapacita 4 000 mAh je pri týchto parametroch veľmi dobrá. Pri miernom a šetrnom zaťažení bude zariadenie fungovať bez nabíjania niekoľko dní. Video YouTube pri plnom nabití a maximálnom jase smartfónu sa točí približne 8 hodín. Nabíjanie cez MicroUSB a v kontexte tejto recenzie to ani nie je nevýhoda, pretože všetky superbudgetniky sú vybavené práve takýmto konektorom. Skutočnosť, že pokročilejšia alternatíva – USB typu C – nie je len slot, ale aj ďalší zodpovedajúci elektronický modul, a to je už nevyhnutné zvýšenie nákladov.

  Výhody

  • kvalita obrazu;
  • rozpätie jasu obrazovky;
  • 4000mAh batéria;
  • spoľahlivosť a spoľahlivosť;
  • vyhradený slot pre pamäťové karty;
  • Najlacnejšie OPPO v roku 2020.

  Nevýhody

  • Jediný 8-megapixelový hlavný fotoaparát.

  Vivo Y11 3/32GB

  Hodnotenie: 4.5

  Vivo Y11 3/32GB

  Pokračujme v miniturné najlacnejších smartfónov od známych čínskych značiek so zaujímavým modelom Vivo Y11. Nezamieňajte si ho s modelom V11, ktorý vyšiel oveľa skôr a bol prvým smartfónom s výrezom pre predný fotoaparát. A ak trochu predbehneme, tento smartfón má takmer dvojča z rovnakého radu – Y12. V mnohých ohľadoch sú naozaj identické, ale rozdiely pridávajú štvrtinu ceny mladšieho modelu. Za značkou Vivo a rovnomennou spoločnosťou stojí veľký elektronický holding

  Farba karosérie modelu Y11 je v internetových obchodoch často označená jednoducho ako červená a modrá, ale v skutočnosti je to v dobrom slova zmysle komplikovanejšie. Vzhľad je tu gradientný s plynulým prechodom, v prípade „červenej“ od čerešňovej po takmer čiernu, a jeho značka je „achátová červená“. Vyzerá nápadne a kým smartfón nevezmete do rúk, máte pocit, že je vyrobený z tvrdeného skla, ako väčšina dnešných vlajkových lodí.

  Konštrukcia je robustná a pevná, s pevným hliníkovým rámom. To smartfónu neposkytuje výraznú odolnosť voči nárazom, ale aspoň sa nerozpadne pri páde z malej výšky. Rozmery puzdra – 76.77×159.43×8.92 mm, 190 g.

  Obrazovka smartfónu má uhlopriečku 6.35 in. Matrica je obvyklá IPS s rozlíšením 1544×720. Rozhodne potešili pozorovacie uhly – žiadne vážne poklesy jasu pri ostrých uhloch, ako niektoré z radu Redmi od Xiaomi. Rozpätie jasu nie je až také pôsobivé, keďže nezávislé testy namerali až 400 nitov. Ale pri príliš tvrdých uhloch sa stmavnutie neprejavuje a obrazovka začína „oslňovať“ už na priamom slnečnom svetle. A nezabudnite na cenu zariadenia – smartfóny, obrazovky, ktoré netolerujú priame slnečné lúče, sú oveľa drahšie.

  Zadný fotoaparát je duálny – 13 Mpx hlavný modul s clonou F/2.20 a hĺbkový senzor 2 Mpix F/2.40. Z popisu je zrejmé, že takýto kompaktný tandem fotoaparátov dokáže vytvoriť prirodzené rozostrenie pozadia. Predný fotoaparát je úplne rovnaký ako hlavný fotoaparát v predchádzajúcom modeli – 8 Mpx. Hoci tento balík je výrazne lepší ako OPPO A1k, stále v roku 2020 sú normy odlišné a recenzie ukazujú, že zo subjektívneho hľadiska spotrebiteľa je fotoaparát v tomto modeli – možno najslabším bodom.

  Výkonnostná situácia je tu lepšia ako v predchádzajúcom modeli. Pamäť RAM v smartfóne je už 3 GB, procesor má porovnateľné vlastnosti – osemjadrový Qualcomm Snapdragon 439. Vstavaná pamäť má malú kapacitu 32 GB, ale je tu vyhradený (nie kombinovaný s druhou SIM kartou) slot na externé pamäťové karty s podporou až 256 GB kapacity. Nakoniec nemožno nepotešiť jednoducho obrovskou kapacitou batérie – až 5000 mAh.

  Výhody

  • jasová rezerva;
  • Robustný hliníkový rám;
  • Pevná a kvalitná konštrukcia;
  • 3 GB pamäte RAM;
  • Skener odtlačkov prstov;
  • Vyhradený slot na pamäťovú kartu;
  • Batéria má veľkú kapacitu 5000 mAh;
  • Nápadný dizajn a povrchová úprava, „drahý“ vzhľad.

  Nevýhody

  • sťažnosti na „zaostalý“ hlavný fotoaparát.

  Xiaomi Redmi 9A 2/32GB

  Hodnotenie: 4.6

  Xiaomi Redmi 9A 2/32GB

  Ďalším smartfónom v našom prehľade je ďalší rekordný cenovo dostupný smartfón z roku 2020 – Redmi 9A od spoločnosti Xiaomi. Čínska spoločnosť a jej pobočky už roky vyrábajú lacné varianty drahších sérií – v názve majú predponu A. Všetko možné bolo odobraté s cieľom zlacnenia, na niektorých miestach sa to dokonca preháňa s askézou… Celkovo je však smartfón dôveryhodný a v niektorých bodoch dokonca príjemne prekvapujúci.

  Najvýraznejším a najdôležitejším detailom každého smartfónu je obrazovka, a tu to nie je zlé pre zariadenie tejto úrovne. Veľké – 6.uhlopriečka 53 palcov s matricou IPS s rozlíšením o niečo vyšším na „dlhej strane“ ako predchádzajúci variant – 1600×720. Rozdiel je zanedbateľný a hustota pixelov je na hranici faulu – 269 na palec. Väčšina používateľov si nič nevšimne, ale pre tých, ktorí majú ostrý zrak, môžu byť pixely už celkom viditeľné. S takou veľkou obrazovkou je veľkosť smartfónu 77.07×164.9x9mm, hmotnosť – 194g.

  Zadný hlavný fotoaparát je tu fotoaparátom, nie kamerovou jednotkou – modul je jediný s rozlíšením snímača 13 MP, s automatickým zaostrovaním. To znamená, že najvýhodnejšia možnosť, ktorú z hľadiska úspornosti prekonáva len vyššie uvedený OPPO A1k. Smartfón však pôvodne nebol určený pre spotrebiteľov, ktorí sú aspoň trochu nároční na kvalitu fotografií smartfónov moderných štandardov. Predný fotoaparát má tiež obvyklú rozlíšenie 5 Mpx.

  Neexistujú takmer žiadne problémy s výkonom, a to „takmer“ vysvetlíme za chvíľu. Procesorom je tu MediaTek He

 • o G25 s ôsmimi jadrami nie je vôbec zlý. Pamäť RAM je malá – 2 GB, ale nie je divu a bez urážky, pretože tak sú takmer všetky superbudgetnikov. Vstavaná pamäť je štandardné minimum – 32 GB, ale slot na pamäťové karty je príjemný. Je dedikovaná, čo je skvelé, a podporuje karty s kapacitou až 512 GB.

  Teraz trochu podrobnejšie informácie o výkone. Tento model je novinkou z polovice roka 2020. Dostal najnovší operačný systém Android 10 s najnovšou nadstavbou MIUI 12, a práve tu je najslabší článok. Škrupina so všetkými animáciami a dokonca aj s chybami bola pre systém príliš ťažká. Ak používate aplikáciu striedavo, nedochádza k žiadnemu zvláštnemu nepohodliu, ale pri prepínaní medzi rôznymi programami bude zaostávanie rozhrania veľmi únavné.

  Batéria v tomto modeli má tiež veľmi vysokú kapacitu – 5000 mAh. Niektoré negatívne ohlasy od skutočných používateľov sa týkajú konektora na pripojenie/nabíjanie. Tu je to MicroUSB, rovnako ako v drvivej väčšine superrozpočtových zariadení. Prečo výrobcovia lacných smartfónov vybavujú tento slot, a nie USB typu C, sme vysvetlili vyššie – stojí to podstatne viac. Tu spoločnosť Xiaomi urobila zvláštnu vec. V predchádzajúcej generácii, smartfóne Redmi 8A, bol presne konektor USB typu C a kupujúci „deviatky“ boli naozaj sklamaní takýmto poklesom na MicroUSB. Tí, ktorí vždy používali rozpočtové modely, žiadne sklamanie nezažijú.

  Výhody

  • kvalitné vyhotovenie;
  • Matica F s vysokým rozlíšením
    lHD 1920×1080;
   • Vyhradený slot na pamäťové karty;
   • Podpora pamäťových kariet s kapacitou až 512 GB;
   • Vysokokapacitná batéria s kapacitou 5000 mAh.

   Nevýhody

   • MIUI 12 shell zaostáva pri prepínaní medzi aplikáciami.

   HONOR 8A

   Hodnotenie: 4.7

   HONOR 8A

   Dokončuje recenziu smartfónu značky HONOR, ktorý patrí spoločnosti HUAWEI. Táto domáca značka slávnej taiwanskej spoločnosti už opakovane príjemne prekvapila a s rozpočtovým modelom smartfónu HONOR 8A mali spotrebitelia aj určité očakávania. Upozorňujeme čitateľa, že recenzujeme najnižší model v rade, ktorý je označený písmenom A, a ide o lacnejší variant bez prívlastku Pro.

   Očakávania bežných spotrebiteľov a nezávislé testy tohto modelu boli odlišné, ale smartfón väčšinou ešte príjemne prekvapil takmer každého. Už podľa vlastností obrazovky je jasné, že matica nie je najvýhodnejšia pre rozpočet. Samozrejme, nie typu OLED, ale IPS, ale so slušnou rezervou jasu. Rozlíšenie je nízke – 1560×720, ale v tomto cenovom segmente je de facto štandardom. Rozmery a hmotnosť smartfónu – 73.5×156.28×8.22 mm a 150 g. Veľkosť obrazovky – 6.09 palcov po uhlopriečke.

   Keď hovoríme HONOR, máme na mysli Huawei, a keďže vieme, aký úspech má táto spoločnosť v oblasti fotoaparátov v smartfónoch, máme určité očakávania aj od tohto superbudgetu. Fotoaparát tu má ako jediný 13 Mpix s clonou f/1.8. Môže sa zdať, že takýto balík je trochu chudobný, ale v skutočnosti výrobca konal čo najčestnejšie. Faktom je, že v rozpočtových smartfónoch je prítomnosť dvoch, a ešte viac troch fotoaparátov v zadnej jednotke často čisto marketingovým ťahom a „rieši“ v každom prípade len jeden z nich. Tu je fotoaparát jediný, ale kvalita obrazu je vynikajúca – ostrosť, detaily, podanie farieb, všetko je v poriadku. Určitý šum sa vyskytuje už pri slabom osvetlení, ale v tomto kontexte je to normálne. Predný fotoaparát – 8 Mpx.

   Jednočipový mikroprocesorový systém – MediaTek MT6765 (He

  • o P35) poháňaný procesorom ARM Cortex-A53 s ôsmimi jadrami. Ide o celkom nové riešenie, ktoré je špeciálne navrhnuté pre lacné miniaplikácie. A všetko by bolo v poriadku, keby nebolo pomalej pamäte RAM s obmedzenou kapacitou dva gigabajty. Je to dôvod, prečo sa pri práci v prostredí aplikácií náročných na zdroje môže smartfón spomaliť. Vstavaná pamäť je podľa očakávania len 32 GB, ale vyhradený slot pre externé karty rozpozná väčšie kapacity až do 512 GB.

   Medzi absolútne plusy tohto modelu patrí hlasný reproduktor, pomerne inteligentný a citlivý snímač odtlačkov prstov, profil A2DP, hlasové ovládanie. Batéria v tomto modeli má najbežnejšiu kapacitu – 3020 mA⋅h, ale systém je optimalizovaný na kvalitu: smartfón pracuje až 11 hodín v režime videa, až 8 hodín intenzívnej práce v internetovom prehliadači a až 5 hodín hrania tých hračiek, ktoré gadget dokáže vytiahnuť. Nabíjanie – cez micro-USB. Špeciálne poďakovanie vývojárom za modul NFC.

   Výhody

   • slušná kvalita materiálov a konštrukcie;
   • vysokokvalitná IPS matrica s veľkou rezervou jasu;
   • jeden z najlepších fotoaparátov v segmente superlacných smartfónov;
   • Skener odtlačkov prstov;
   • NFC;
   • vyhradený slot na pamäťovú kartu;
   • Kompatibilný s pamäťovými kartami s kapacitou až 512 GB;
   • Dobrá výdrž batérie pre „priemernú“ batériu.

   Nevýhody

   • K preťahovaniu dochádza kvôli pomalej pamäti RAM.

   Najlepšie lacné smartfóny do 9000 RUR

   Zvýšime teraz cenovú hranicu „psychologickej bariéry“ a pozrime sa na najlepšie smartfóny na trhu na konci roka 2020 s cenou od 8 do 9 tisíc eur. Euro. Rozdiel môže byť niekedy pomerne malý a nemali by ste očakávať príliš drastické zmeny. Na niektorých miestach však môžu byť pre každého spotrebiteľa dôležité výrazné zlepšenia – viac pamäte, dostupnosť tej či onej dodatočnej funkcie atď. .

   Realme C3 3/64GB

   Hodnotenie: 4.5

   Realme C3 3/64GB

   Prvý, ktorý sa zameriava na značku smartfónov Realme. Ak má niekto pochybnosti o výrobcovi, urýchlene všetkých upokojujeme – Realme nie je nič iné ako pomenovanie a stojí za ním čínsky gigant BBK, ktorý vlastní už viac ako známu ochrannú známku OPPO. Realme bol dokonca koncipovaný ako lacná alternatíva k značke OPPO, ktorá sa vždy zameriavala na drahé „plnené“ smartfóny na úrovni blízkej vlajkovej lodi.

   Pri vývoji tohto modelu sa výrobca nesnažil vytvoriť niečo, čo by sa navonok podobalo drahým moderným vlajkovým lodiam s ich pevným sklom. Preto je tu telo plastové, ale vysoko kvalitné a veľmi praktické – nekĺže, vďaka vydarenej povrchovej štruktúre nezbiera odtlačky prstov. Rozmery smartfónu – 164 × 75 × 9 mm, hmotnosť je pomerne slušná – 195 g, ale v kontexte rozpočtového modelu je často ešte viac plus ako mínus.

   Veľkosť obrazovky v uhlopriečke tu na 6.5 palcov, rozlíšenie obrazovky, rovnako ako v superbudgetnikami, nízka – 1600 × 720, je pevná a nemôžete ju zmeniť. Matica IPS. Obrazovka má rámčeky a sú pomerne široké – 3 mm po stranách, 4 mm na vrchu.5 mm, s pomerne veľkou „bradou“ v spodnej časti 8 mm. Hustota bodov je 270 na palec. Obrazovka je bez vzduchovej vrstvy – One Glass Solution – čo znamená, že tu prakticky neexistuje dvojité videnie. Je to dobré z hľadiska vizuálneho výkonu obrazu, ale výrazne to znižuje opraviteľnosť. Jas v manuálnom režime dosahuje 530 cd/m², čo je celkom znesiteľné, ale automatické hodnoty sú oveľa vyššie a za slnečného dňa táto obrazovka prakticky neprekáža.

   Zadný fotoaparát je tu trojitý, ale v praxi má zmysel iba hlavný 12-megapixelový fotoaparát s 1/2 clonou.8. Ďalšie dva moduly sú dvojmegapixelové, jeden je hĺbkový senzor, druhý makroobjektív. A ak je hĺbkový senzor nejakým ukazovateľom, makro je tu úplne zbytočné. Pri fotografovaní na krátku vzdialenosť sa základný fotoaparát vyrovná takmer lepšie a prídavný makromodul stojí peniaze a zvyšuje hodnotu smartfónu. Kvalita obrazu je celkom priemerná, bez stabilizácie, bez nočného režimu. Zároveň sa ukázalo, že selfie kamera je prekvapivo dobrá. Inteligentné algoritmy tu už urobili maximum.

   Riadi elektroniku v tomto modeli jednočipový Mediatek He

  • o G70 s 8-jadrovým procesorom. 3 GB pamäte RAM, a hoci je to len o 1 GB viac ako u najlacnejších riešení v tomto prehľade, pridáva to na výkone. Vstavaná pamäť je 64 GB.

   A nakoniec, čo je na tomto modeli skutočne výnimočné, je batéria. 5000 mAh – to je pre lacný telefón veľká výhoda.

   Výhody

   • vysokokvalitná matrica;
   • Veľké rozpätie jasu na obrazovke;
   • 3 GB RAM;
   • veľká kapacita batérie 5000 mA⋅h;
   • Vyhradený slot na pamäťovú kartu;
   • Nie zlý predný fotoaparát vďaka dobre koordinovaným a „inteligentným“ algoritmom.

   Nedostatky

   • priemerná kvalita obrazu hlavného fotoaparátu.

   Xiaomi Redmi 7 3/32GB

   Hodnotenie: 4.6

   Xiaomi Redmi 7 3/32GB

   Ďalší smartfón v našom prehľade je zástupcom rozsiahlej rozpočtovej série Redmi 7 a hneď poznamenajme, že ide o plnohodnotnú sedmičku bez indexu A označujúceho ďalšie kompromisy v záujme minimálnej ceny. Oba modely stoja v roku 2020 takmer rovnako a rozdiel je nepochybne v prospech plnohodnotného Redmi 7.

   Telo smartfónu je celé vyrobené z plastu, ale vyzerá „draho“ vďaka kvalitnej imitácii tvrdeného skla v materiáloch. Táto imitácia je však len povrchná a v rukách je vhodná. Opäť, kvalita konštrukcie, žiadne zásadné sťažnosti. Smartfón sa od „sklenených“ vlajkových lodí líši hapticky – je menej klzký, lepšie sa drží.

   Veľkosť tela zariadenia je 75.58×158.73×8.47 mm, hmotnosť 180 g. Obrazovka je veľká – 6.26 palcov a rozlíšenie je celkom očakávane skromných 1520×720. Obrazový snímač IPS má dobrú rezervu jasu, ale pri jasnom slnečnom svetle výrazne „oslepne“.

   Pokiaľ ide o výkon tohto modelu, je potrebné povedať, že 3 GB pamäte RAM robí trik a smartfón funguje výrazne „rýchlejšie“ ako jeho najbližšie ekvivalenty s 2 GB. Procesor je osemjadrový Qualcomm Snapdragon 632, očakávané minimálne úložisko na palube je 32 GB, plus špeciálny slot pre veľké pamäťové karty – až 512 GB.

   Za túto cenu nie je zadný fotoaparát v tomto modeli zlý, pozostáva z dvoch modulov – 12 a 2 MP. Druhý fotoaparát je makro a odborníci majú pochybnosti o vhodnosti jeho použitia v tomto formáte a konkrétne pre tento model. Predný panel nie je zlý, 8 megapixelov.

   Za pochvalu stojí aj výdrž batérie Xiaomi Redmi 7 – 4000mAh nevymeniteľná batéria poskytuje smartfónu garantovanú 24-hodinovú výdrž pri pomerne vážnom zaťažení a niekoľko dní bez dobíjania v stredne náročnom režime.

   Tento model bol oznámený v marci 2019, ale stále je relevantný a na trhoch zbiera pozitívne recenzie. Celkovo je smartfón v súlade s celým konceptom samostatnej značky Redmi v líniách smartfónov Xiaomi a aj v roku 2020 sa ho oplatí kúpiť.

   Výhody

   • kvalita obrazu;
   • 3 GB pamäte RAM a všeobecne nie zlý výkon;
   • Slušná kvalita fotografií vrátane predného fotoaparátu;
   • samostatný slot pre veľkokapacitné pamäťové karty;
   • Skener odtlačkov prstov;
   • životnosť batérie.

   Nevýhody

   • výrazné oslnenie obrazovky na slnku.

   HUAWEI Y6p 3/64GB (NFC)

   Hodnotenie: 4.7

   HUAWEI Y6p 3/64GB (NFC)

   Od Xiaomi Redmi 7, ktorý síce nie je starý, ale ani vôbec nový, prejdime k novinke z polovice roka 2020 – HUAWEI Y6p. Tento smartfón zaujal už pri svojom ohlásení a počas prvých testov v tematických komunitách sme boli nútení priznať, že HUAWEI naďalej príjemne prekvapuje.

   Vlastnosti obrazovky sú tu približne rovnaké ako v susedných modeloch v triede. Tí, ktorí očakávali maticu AMOLED, neboli príliš sklamaní, pretože výrobca vedome nedával veľké očakávania. Takže obrazovka je tu IPS s nie príliš vysokým rozlíšením 1600×720. Pri uhlopriečke 6.3 palce a pomer strán 20:9 nám dávajú hustotu pixelov 278 na palec – nie je to nijako zvlášť ohromujúce, ale napriek tomu pri takejto veľkej obrazovke už ľudia s dobrým zrakom zaznamenajú rozdiel v porovnaní s modelom F

    lHD.

    Rozmery puzdra – 74.06×159.07×9.04mm, hmotnosť – 185g. Dojem je, že telo je hrubé a niečo v tom je naozaj, ale všetko sa stáva jasným, keď zistíme potenciál batérie – 5000 mAh – to nie je taký zriedkavý výskyt pre drahé modely, ale pre rozpočtový reproduktor je stále veľmi pekný bonus.

    Výkon tohto modelu je priemerný, ale jednoznačne lepší ako v nižšom cenovom segmente. Procesor 8-jadrový Mediatek He

   • o P22, 64 GB internej pamäte a 3 GB RAM. Slot na pamäťovú kartu microSD podporuje veľkú kapacitu až do 512 GB.

    Jednotka zadného fotoaparátu je tu trojnásobná a používatelia, ktorí poznajú úspech spoločnosti HUAWEI v oblasti kvalitného fotografovania, majú od tohto modelu určité očakávania. K dispozícii je 13-megapixelový hlavný fotoaparát, 5-megapixelový širokouhlý 2-megapixelový teleobjektív. Predný fotoaparát je jediný s 8 megapixelmi. Kvalita obrazu je podľa rôznych odhadov slušná, ale existujú aj kritické pripomienky.

    Samostatne stojí za zmienku, že model pri všetkej svojej cenovej dostupnosti dostal dokonca modul NFC, ale bohužiaľ nie všetky úpravy. Pri kúpe je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že modul NFC je k dispozícii len v modeloch označených MED-LX9N, zatiaľ čo MED-LX9 ho neposkytuje.

    Výhody

    • senzor kvality;
    • Trojitá zadná kamera;
    • RAM a vstavaná pamäť;
    • podpora veľkých pamäťových kariet s kapacitou až 512 GB;
    • Modul NFC (len vo verziách MED-LX9N);
    • Batéria s kapacitou 5000 mAh.

    Nevýhody

    • Žiadne služby Google;
    • iba wi-fi 2.4 GHz.

    OPPO A5s

    Hodnotenie: 4.7

    OPPO A5s

    Ďalej zvážte smartfón inej slávnej čínskej značky. Na samom začiatku recenzie sme sa pozreli na najlacnejší model, ale teraz „skočíme“ cez niekoľko generácií na viac či menej progresívny model OPPO A5s.

    V poslednom čase je k dispozícii čoraz viac lacných modelov smartfónov s niektorými funkciami, ktoré boli predtým vlastné len vlajkovým lodiam. Patria medzi ne také „funkcie“ ako snímač odtlačkov prstov, odomykanie tvárou, bezrámčeková obrazovka, modul NFC pre komunikáciu v blízkom poli a ďalšie. V rôznych kombináciách takéto výhody „preniknúť“ v novom low-end, a OPPO A5s – žiadna výnimka, okrem toho, že NFC.

    Na druhej strane je potrebné si uvedomiť, že stále existujú obmedzenia. Takže napríklad matica tu má približne rovnaké rozlíšenie ako všetky modely opísané vo výbere – 1520×720 pixelov, IPS. Veľkosť obrazovky v uhlopriečke je 6.2 palce. Rozmery – 75.4×155.9×8.2 mm, 170 g. Materiál karosérie – kvalitný plast bez akýchkoľvek ozdôb z hľadiska štruktúry a farieb, strohý a monotónny. Na hornej strane zadného panela je čítačka odtlačkov prstov, pomerne presná a rýchla. Povrch obrazovky je chránený sklom Corning Gorilla Glass 3.

    Dvojica zadných fotoaparátov je umiestnená horizontálne; ide o moduly s rozlíšením 13 a 2 megapixely a clonou F/2.20 a F/2.40, resp. Hlavný fotoaparát s automatickým zaostrovaním. Predný fotoaparát má rozlíšenie 8 MP.

    8-jadrový procesor MediaTek He poskytuje dobrý výkon pre túto triedu elektroniky

   • o P35 v kombinácii s tromi gigabajtmi pamäte RAM. Vstavaná pamäť s kapacitou 32 GB nie je veľká, ale okrem toho je vybavená špeciálnym slotom na čítačku kariet. Maximálna kapacita karty 256 GB.

    Batéria v tomto modeli nie je taká kapacitná ako v predchádzajúcom smartfóne – 4230 mA⋅h, ale vzhľadom na celkovú dobrú optimalizáciu poskytuje dlhú prácu bez dobíjania. Nezávislé testy ukázali, že smartfón vydrží na jedno nabitie fungovať až dva dni pri pomerne intenzívnom používaní. Plné nabíjanie, aj keď len „pomalé“ – do 3.5 hodín a cez bežný cenovo výhodný zastaraný konektor Micro-USB.

    Výhody

    • kvalitné materiály;
    • skener odtlačkov prstov;
    • odomknutie tvárou;
    • celkový výkon;
    • Sklo Corning Gorilla Glass 3 na obrazovke;
    • Autonómia .

    Nevýhody

    • mínusy makro fotoaparátu;
    • Nedostatočná hlasitosť v režime hovoru (subjektívne len pre niektorých používateľov).

    Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64GB

    Hodnotenie: 4.8

    Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64GB

    Dokončí výber najlepších lacných smartfónov pod 10 tisíc. Euro ďalší model od Xiaomi. Ide o predchádzajúcu generáciu radu Redmi, ale s vyšším výkonom vďaka vyššej kapacite pamäte RAM a internej pamäte. Okrem toho sa tento smartfón už konečne môže pochváliť obrazovkou s vysokým rozlíšením.

    Keďže ide o model z roku 2017, ešte nemá vizuálne výhody, ktoré mnohé smartfóny získajú o niečo neskôr. Mám na mysli aspoň bezrámčekovú obrazovku – v hornej časti je veľmi „tučný“ pás a rovnaká „brada“ v dolnej časti. Ale rozlíšenie matice IPS – 2160×1080 bodov, to je skutočný F

     lHD aj s úpravami proporcií a veľkosti (5.uhlopriečka 99 palcov pri pomere 18:9). Hustota pixelov je tiež už vysoko nad charakteristikami vyššie opísaných modelov – 403 na palec, čo je už celkom pohodlné pre oči.

     Situácia s fotoaparátom je pomerne skromná, ale spravodlivá. Žiadne polovičaté alebo vyslovene falošné moduly, ale jednoduchá klasika – 12 Mpx zadný fotoaparát s clonou F/2.20 a jednoduchý predný fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx. Pri všetkých porovnateľných slabinách týchto funkcií fotoaparátu je kvalita snímania zo strany používateľov takmer bez kritiky.

     Pokiaľ ide o výkon, tento model 2020 síce už stráca na niektoré porovnateľné modely, ale pri priamom porovnaní sa ukazuje, že je rovnako dobrý, ak nie lepší – napríklad rovnaké 4 GB RAM. Aj procesor je v čase vydania smartfónu celkom slušný – osemjadrový Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953. Vstavaná pamäť je 64 GB. Okrem toho môžete nainštalovať externú pamäťovú kartu s kapacitou až 128 GB, ale iba v kombinácii s druhým slotom na kartu SIM.

     Kapacita batérie 4000 mA⋅h „vytiahne“ veľmi dlhú prácu. Ako príklad uvedieme, že sledovanie videa v HD kvalite v režime lietadla trvá až 10 hodín. Má dokonca funkciu rýchleho nabíjania, čo je veľké plus, aj keď nie všetci nezávislí testeri boli s výsledkami spokojní: za pol hodiny sa smartfón nabije na 37 %, ale za hodinu sa nabije len na 67 %. Úplné nabitie trvá až dve hodiny.

     Výhody

     • kovové puzdro;
     • Rozlíšenie obrazovky F
       lHD;
      • Vysokokapacitná batéria;
      • 4 GB pamäte RAM;
      • skener odtlačkov prstov;
      • podpora rýchleho nabíjania.

      Nevýhody

      • slot na pamäťovú kartu v kombinácii s druhou sim kartou.

      Najlepšie lacné smartfóny okolo 10 000 Euro

      Tretí a posledný výber v prehľade najlepších lacných smartfónov od Expertology zahŕňa modely s cenou okolo 10 tisíc eur. Euro – niekde o niečo menej, niekde o niečo drahšie, v závislosti od predajného miesta. Do tejto skupiny už patria zvučné mená ako Samsung Galaxy A20s a HUAWEI P40

     • te. Samozrejme, ide o obmedzené a lacnejšie verzie vlajkových lodí, ale napriek tomu si hneď po vydaní získali veľký záujem, a to z dobrého dôvodu.

      Xiaomi Redmi 8 3/32GB

      Hodnotenie: 4.5

      Xiaomi Redmi 8 3/32GB

      Ak chcete opäť otvoriť výber Redmi, ale len tu sme tiež „skok“ cez niekoľko generácií a predstaviť Xiaomi Redmi 8. Môže sa zdať, že prekvapivo nie je lepší ako spomínaný Xiaomi Redmi 5 Plus, ale to je klamlivý dojem. „Redmi 8 bol ohlásený koncom roka 2019, čo znamená, že je veľmi čerstvý, čo znamená, že model má aj tak výhody.

      Pokiaľ ide o vlastnosti obrazovky, vývojári urobili akýsi návrat k skromnejšiemu rozlíšeniu – 1520×720, a ak sa to vôbec považuje za downgrade, potom tento krok tiež nie je nerozumný. Skutočnosť je taká, že rozlíšenie obrazovky F

       lHD 1920×1080 s matricou IPS je vážnou pomocou pri rýchlom vybití batérie. V tom istom modeli sa spoločnosť rozhodla uzavrieť tento problém zo všetkých strán – znížením spotreby energie a inštaláciou ešte kapacitnejšej batérie.

       Mierne vylepšená konfigurácia kamery. Vedúci zadný modul – rozlíšenie 12 Mpix, ďalší – hĺbkový senzor s rozlíšením 2 Mpix. Umiestnenie zadných jednotiek vertikálne priamo nad snímač odtlačkov prstov v tesnej blízkosti. To naznačuje, že minimálne spodná kamera nebude vždy príliš čistá. Ale to, do akej miery to skutočne ovplyvňuje kvalitu fotoaparátu, je stále dosť kontroverzné. Predný fotoaparát – 8 megapixelov.

       Ako už bolo spomenuté, smartfón má batériu s vyššou kapacitou. Tu je to až 5000 mAh, čo ovplyvnilo hrúbku tela. Celkové rozmery – 75.41×156.48×9.Konektor USB typu C má hrúbku len 4 mm a váži hmatateľných 188 g, ale na druhej strane to tiež nie je rekord. Veľkosť obrazovky – 6.22 palcov po uhlopriečke. Hustota pixelov vzhľadom na rozlíšenie nie je príliš vysoká, ale je to celkom prirodzené a aj očakávateľné – 270 pixelov na palec.

       Teraz k výkonu. Tu stojí jednojadrový mikroprocesorový systém Qualcomm Snapdragon 439 na ôsmich jadrách s grafickým modulom Adreno 505. 3 GB RAM a 32 GB internej pamäte. Ďalšie možnosti ukladania môžete rozšíriť pomocou čítačky pamäťových kariet, ktorá má špeciálnu čítačku kariet, ktorá „rozumie“ veľkým kartám s kapacitou až 512 GB.

       A skutočnosť, že výrobca do tohto modelu nainštaloval bežný progresívny konektor USB typu C na pripojenie a nabíjanie, nemá výrazný vplyv na náklady, si zaslúži samostatnú zmienku s bezpodmienečnou chválou. Pripomeňme, že v lacných modeloch výrobcovia inštalujú micro-USB s cieľom znížiť náklady, pretože USB Type-C – to nie je len konektor, ale aj samostatný čip, nie najlacnejší. Okrem toho všetkého je tu aj funkcia rýchleho nabíjania, ktorá je pri takejto kapacite batérie veľmi potrebná.

       Výhody

       • kvalita obrazu;
       • skener odtlačkov prstov;
       • Kombinácia ceny a funkcií;
       • vyhradený slot na pamäťovú kartu;
       • Zásuvka na nabíjanie a pripojenie USB typu C;
       • funkcia rýchleho nabíjania;
       • Batéria s vyššou kapacitou.

       Nevýhody

       • Občasné výpadky internetu.

       HONOR 9A

       Hodnotenie: 4.5

       HONOR 9A

       Prehľad pokračuje smartfónom HONOR, konkrétne zlacnenou „deviatkou“ s indexom A. Lacnejší však neznamená zľavnený a je to plnohodnotný smartfón s poriadnou batožinou výhod. Rovnako ako všetky ostatné gadgety spoločnosti Huawei a jej dcérskych spoločností, HONOR nepodporuje služby Google, a to kazí dojem niektorých používateľov. Problém sa však rieši rôznymi „obchádzkami“ a mnohí sú ochotní to urobiť pre výhody tohto modelu.

       Ide o nový model, ktorý bol ohlásený v apríli tohto roka a do predaja sa dostane o mesiac neskôr. Nepriamo to naznačuje, že vzhľad smartfónu do veľkej miery zodpovedá moderným štandardom – minimálne rámčeky obrazovky, maximálna plocha obrazovky obsadená maticou, malý kvapkový výrez pre prednú kameru. rozmery puzdra; 74.06×159.07×9.04 mm a hrúbka naznačuje, že ide o vysokokapacitnú batériu. Je to tak. Smartfón váži 185 g.

       Rozlíšenie obrazovky je tu „stredné“ v každom zmysle – 1600×720 pri uhlopriečke 6.3in. Vzhľadom na pomer strán 20:9 dostaneme hustotu pixelov 278 pixelov na palec. Matrica je tu vysokokvalitná – S-IPS, podanie farieb je prirodzené, rovnako ako rezerva jasu (pokiaľ to technológia IPS umožňuje).

       Vizuálnu stránku tohto modelu z hľadiska funkčnosti dopĺňa skutočnosť, že ide o telefón s dobrým fotoaparátom. Zadná jednotka sa skladá z troch modulov: 13 Mpx s clonou F/1.80; 5 Mpx s clonou F/2.20 a 2 Mpix s objektívom F/2.40. Predný fotoaparát s 8 megapixelmi.

       Výkon zariadenia poháňa procesor Mediatek He

      • o P22 s ôsmimi jadrami a 3 GB RAM. 64 GB internej pamäte a nezávislá čítačka kariet s kapacitou až 512 GB.

       Kapacita batérie je 5000 mAh. To je veľká kapacita aj bez ohľadu na funkcie šetriace batériu, ktoré sú tu implementované v širokom a hlbokom rozsahu. Samotná verzia systému Android 10 je teda dobre optimalizovaná a absencia ťažkých a často zbytočných služieb Google, ktoré sa nedajú odstrániť, tu len pomáha výkonu aj výdrži batérie. Okrem toho sú k dispozícii aj špeciálne režimy úspory energie a dokonca aj špeciálny „extrémny“ režim úspory energie pre prípad núdze. Konektor na pripojenie a nabíjanie je micro-USB a v tejto časti recenzie to už možno považovať za nevýhodu.

       Výhody

       • Matica S-IPS;
       • Modul NFC;
       • Samostatný slot na pamäťovú kartu;
       • Podpora veľkokapacitných pamäťových kariet;
       • Batéria s kapacitou 5000 mAh;
       • „Inteligentné“ šetrenie nabitím vrátane „extrémneho“ úsporného režimu.

       Nevýhody

       • micro-USB;
       • Žiadne služby Google.

       Samsung Galaxy M11

       Hodnotenie: 4.6

       Samsung Galaxy M11

       Teraz sa zamerajme na pomerne senzačný rozpočtový smartfón spoločnosti Samsung z oznámenia z marca 2020. Napriek tomu, že ako pri každom rozpočtovom zariadení juhokórejskej spoločnosti je tu snaha minimalizovať cenu akýmikoľvek prostriedkami, stále možno očakávať príjemné prekvapenia. Tento model, rovnako ako susedný M12, je logickým pokračovaním známeho radu Galaxy M s dôrazom na vysokokapacitné batérie.

       Začnime však obrazovkou, o ktorej sa na prvý pohľad nedá povedať, že by bola nejako pôsobivá. Rozlíšenie matice je v tomto prípade rovnaké ako „bežné“ HD – 1560×720 a pri veľkosti obrazovky 6.Hustota pixelov na 4 palcoch je dokonca o niečo nižšia ako u väčšiny vyššie opísaných variantov – 268 na palec. Ale to len v prípade, že beriete do úvahy čisto technické vlastnosti.

       Ostatné maticové ukazovatele už poukazujú na jej vysokú kvalitu. Vďaka minimálnym chybám v automatickom nastavení jasu v závislosti od svetelných podmienok dosahuje obrazovka dostatočné hodnoty jasu, aby nestratila viditeľnosť pri intenzívnom dennom svetle. Farebný gamut obrazovky takmer presne pokrýva farebný priestor sRGB.

       Samsung Galaxy M11 má dva plnohodnotné fotografické moduly a snímač hĺbky na rozmazanie pozadia. Hlavný modul má 13-megapixelový fotoaparát a objektív so svetelnosťou f/1,8 (27 mm) s automatickým zaostrovaním PDAF, ale bez optickej stabilizácie. Druhý fotoaparát je 5-megapixelový širokouhlý s objektívom f/2.2. Snímač hĺbky má rozlíšenie 2 Mpx. Napriek tomu, že na prvý pohľad fotoaparát vyzerá veľmi vážne, jeho schopnosť detailov je veľmi obmedzená a nočné snímanie v slušnej kvalite jednoducho nedrží. Fotoaparát vo všeobecnosti nie je najsilnejšou stránkou modelu.

       Čo je na tomto modeli rozhodne príjemné, je výdrž batérie. 5000mAh batéria je už dobrá vec, s rýchlym nabíjaním a konektorom USB typu C. Z nainštalovaných komunikačných funkcií okrem všetkého štandardného určite potešilo NFC.

       A čo sa týka výkonu, tu sa rozhodlo pre osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 450 – kompromisné riešenie s grafikou Adreno 506. V kombinácii s 3 GB RAM poskytuje prijateľnú rýchlosť bez oneskorenia. K dispozícii je 32 GB internej pamäte, ale len niečo vyše 20 GB. Našťastie môžete pridať pamäťovú kartu s kapacitou až 512 GB do samostatného slotu až do tejto kapacity.

       Výhody

       • vysokokvalitná matrica IPS;
       • takmer úplné pokrytie farebného priestoru sRGB;
       • USB typu C;
       • 5000 mA⋅h batéria;
       • rýchle nabíjanie;
       • NFC;
       • vyhradená čítačka kariet;
       • Podporuje veľké pamäťové karty až do 512 GB.

       Nevýhody

       • kvalita obrazu je priemerná.

       Xiaomi Redmi 9C 3/64GB (NFC)

       Hodnotenie: 4.7

       Xiaomi Redmi 9C 3/64GB (NFC)

       Opäť sa vraciame k slávnej čínskej značke Xiaomi a tentoraz sa približujeme k najnovším modelom lacných smartfónov tejto značky. Má veľa predností, ale zároveň má ďaleko od vlajkových lodí, takže čitateľa treba stále varovať pred prehnanými očakávaniami.

       Prvá vec, na ktorú sa treba pripraviť, je „úsporné“ rozlíšenie 1600×720 pri veľkosti obrazovky 6.53 palcov po uhlopriečke. Ale väčšinou sú na to už všetci zvyknutí, pretože v tomto cenovom segmente smartfóny s rozlíšením F

        lHD je zriedkavá. Veľkosť a hmotnosť podvozku 77.07×164.9×9 mm a 196 g. Hrúbka a hmotnosť nenápadne naznačujú, že aj v tomto modeli, podobne ako v niekoľkých predchádzajúcich, sa kladie dôraz na vysokokapacitnú (a teda masívnu) batériu. Takže je to.

        Na strane fotoaparátu je potrebné hneď povedať, že sa nedalo urobiť nič obzvlášť okázalé, inak by smartfón nevyhnutne „vyskočil“ za pohodlnú psychologickú cenovú bariéru. Zadná skupina je tu spojená s 13 Mpx hlavným fotoaparátom s objektívom F/2.20 a hĺbkový snímač s rozlíšením 2 Mpx a svetelnosťou F/2.40. Na hlavnom fotoaparáte je k dispozícii automatické zaostrovanie, aj keď nie príliš rýchle, a viac-menej dobre implementovaný režim makro. Predný fotoaparát má bežné rozlíšenie 5 Mpx.

        Celá táto konfigurácia fotoaparátu, ak si zoberiete „čisté“ parametre a údaje, by v drahšom modeli pravdepodobne dokázala kvalitne fotografovať s univerzálnymi funkciami. Ale na druhej strane, takáto príležitosť by mala celkom hmatateľnú cenu. Preto v tomto prípade vidíme skôr priemernú kvalitu obrazu, na ktorú niektorí používatelia a recenzenti poukazujú v kritických poznámkach.

        Situácia s výkonom je podobná – všetko bolo urobené tak, aby sa minimalizovala cena a zároveň, aby smartfón nebol vyslovene nepríjemný z hľadiska rýchlosti. Preto je tu lacný mikroprocesorový modul MediaTek On

       • o G35 s ôsmimi jadrami a grafikou PowerVR GE8320. Pamäť RAM je pre túto úroveň zariadenia minimálna – 3 GB. K dispozícii je 64 GB interného úložiska s podporou veľkých pamäťových kariet až do veľkosti 512 GB, slot je nezávislý.

        Rovnako ako v prípade niekoľkých predchádzajúcich modelov má tento smartfón popri všetkých obmedzeniach jednu vážnu „útechu“ pre používateľa – batériu s kapacitou 5000 mAh. Na rozdiel od Galaxy M11 tu však konektor na pripojenie už nie je USB typu C, ale zastaraný micro-USB.

        Výhody

        • podpora veľkokapacitných pamäťových kariet;
        • Nezávislá čítačka kariet;
        • citlivý skener odtlačkov prstov;
        • odomykanie tvárou;
        • Batéria s kapacitou 5 000 mAh.

        Nevýhody

        • sťažnosti na absenciu akýchkoľvek oznamovacích ukazovateľov;
        • priemerné fotoaparáty.

        Samsung Galaxy A20 32GB

        Hodnotenie: 4.8

        Samsung Galaxy A20 32GB

        Samsung je opäť v našom prehľade a teraz sa pozrieme na jedného z komerčne najúspešnejších členov rodiny smartfónov Galaxy série A. Urobme krátku výhradu, prečo spoločnosť Expertology uprednostnila model A20 pred modelom A20s, keďže prípona „s“ vždy označovala vylepšenú verziu radu. V tomto prípade je to však presne naopak, s-verzia radu Galaxy A20 zaznamenala množstvo zmien, ale takmer výlučne v smere zhoršenia. Cenový rozdiel je v tomto prípade minimálny.

        Dôvody tohto zvláštneho prístupu spočívajú výlučne v trhových podmienkach. Výrobca mal pravdepodobne pocit, že Galaxy A20 je príliš dobrý, veď v tom čase musel konkurovať ťažkým váham, ako je Honor. V každom prípade o niečo staršia verzia Samsung Galaxy A20, oznámená v marci minulého roka 2019, „prekonáva“ A20s, vydanú o šesť mesiacov neskôr, v takmer najdôležitejších parametroch pre používateľa a vylepšenia sú väčšinou symbolickej povahy.

        Ak prejdeme ku konkrétnym údajom, markantný rozdiel medzi týmito dvoma modelmi je viditeľný už v type matice. V Galaxy A20 je to SuperAMOLED so všetkými výhodami oproti IPS ako v A20s. Rozlíšenie je však „ekonomické“ – 1560×720, ale proti progresívnej obrazovke je skôr štandardom ako viditeľnou nevýhodou.

        Konfigurácia kamier a ich vlastnosti sú celkom dobré. Zadná jednotka sa teda skladá z troch modulov: 13, 8 a 5 Mpix s rôznym určením pre každý z nich, v hlavnom objektíve je automatické zaostrovanie. Pri bežnom dennom svetle nie je kvalita fotografií zlá, dokonca dobrá, ale v interiéri už dosť výrazne klesá. Nemôžeme tu však očakávať žiadne zvláštne zázraky, je pekné, že aspoň otvorené priestory tohto smartfónu sú na úrovni. Nečakane dobrá sa ukázala byť predná selfie kamera s 8 megapixelmi. Nejde len o megapixely, ale aj o to, že fotoaparát poskytuje dobré detaily a dokonca vytvára efekt bokeh.

        Ak sa pozrieme na elektroniku smartfónu, nie je ani tak dôležitá hlavná časť (procesor a pamäť), ale komunikácia. Spoločnosť Samsung sa naozaj rozhodla „obťažovať“ dobrou komunikáciou. K dispozícii je teda dvojpásmové Wi-Fi, Bluetooth piatej generácie, rozsiahla podpora štandardov LTE a ohýbania a dokonca aj NFC, za čo patrí osobitná vďaka.

        Pokiaľ ide o autonómiu, výrobca tu postupoval v súlade so situáciou na trhu. Obrovské batérie s kapacitou 5000 mAh neboli vtedy „trendy“ a tento model má batériu s kapacitou 4000 mAh, čo tiež nie je zlé. Podľa výrobcu je smartfón v komunikačnom režime až 26 hodín a pri počúvaní hudby až 82 hodín. Ide však samozrejme o syntetický test a skutočný výkon je nižší. Som rád, že pripojenie a nabíjanie cez USB typu C a implementovaná funkcia rýchleho nabíjania.

        Výhody

        • Matrica SuperAMOLED;
        • Pekná jednotka zadnej kamery;
        • Predný fotoaparát s efektom bokeh;
        • USB typu C;
        • rýchle nabíjanie;
        • NFC;
        • Dvojpásmové pripojenie Wi-Fi;
        • luetooth 5.0;
        • Vyvážené funkcie a pomer ceny a kvality.

        Nevýhody

        • sťažnosti na správanie sa snímača priblíženia (príčinou často nie je snímač, ale nastavenie dvojitého dotyku);
        • Niekedy nestabilná obrazovka automatického nastavenia jasu.

        HUAWEI P40
       • te E NFC
       • Hodnotenie: 4.9

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: