15 najlepších lacných varných dosiek

*Verdikt redaktora o najlepších ponorných mixéroch. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani návod na nákup. Pred kúpou sa opýtajte odborníka.

Kúpa vstavanej varnej dosky oslovuje mnohých ľudí. Prečo plytvať peniazmi na objemnú plynovú varnú dosku, keď môžete rúru nahradiť mikrovlnnou rúrou, a ako to často býva, vaša kuchyňa vôbec nie je bez rozmerov? Kompaktná varná doska sa tiež ľahšie montuje, jednoduchšie udržiava a v neposlednom rade je lacnejšia.

Preto je v ponuke našich varných dosiek celý rad modelov a dizajnov. Plynové varné dosky sú jasnou voľbou pre plynofikované domácnosti: sú lacné na prevádzku a údržbu, varná zóna sa po vypnutí rýchlo ochladí a je bezpečná. Nemali by sme však zabúdať na nebezpečenstvo výbuchu zemného plynu, ako aj na nebezpečenstvo otvoreného ohňa. Elektrické varné dosky so žiarovkami sú rádovo bezpečnejšie. Povrch elektrickej varnej dosky môže byť úplne rovný, takže sa veľmi ľahko udržiava. Vyžadujú si však silné elektrické pripojenie (vedenie musí byť vedené priamo z merača pomocou drôtu s veľkým prierezom) a po vypnutí dlho nevychladnú. Indukčné modely sú v tomto ohľade pohodlnejšie a bezpečnejšie: fungujú tak, že zahrievajú dno riadu, nie varnú zónu. Povrch indukčnej varnej dosky je preto úplne bezpečný na dotyk a žiadne jedlo, ktoré unikne z hrnca, sa na varnej doske nepripáli. Samozrejme, tieto platne majú aj svoje nevýhody – dokážu ohrievať len riad s výraznými magnetickými vlastnosťami, čo znamená, že ani všetka nehrdzavejúca oceľ nebude stačiť, nehovoriac o žiaruvzdornom skle a keramike. V porovnaní so zvýšením pohodlia a bezpečnosti to však nie je najväčšia obeť, že?? Citlivejšia ďalšia vada, bežná v rozpočtových modeloch: v nich sa namiesto plynulej zmeny výkonu horák začne vypínať, po určitom ochladení riadu sa horák opäť zapne – to znamená, že napríklad pri vriacej vode je jasne vidieť, že je aj vizuálne prerušovaný. Pokročilejšie indukčné modely s PWM reguláciou výkonu túto nevýhodu odstraňujú, ale sú aj výrazne drahšie.

Najlepšie lacné varné dosky

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie lacné indukčné varné dosky1Indesit VIA 640 0 C24 200€
2Weissgauff HI 640 BS15 990€
3Beko HII 64400 ATX20 790€
Najlepšie lacné elektrické varné dosky1Electrolux EHF 96547 FK20 990€
2Indesit RI 260 C17 400€
3Bosch PKE645B1722 990€
4Hotpoint-Ariston HR 622 C16 590€
5Weissgauff HV 641 BS12 990€
6Samsung CTR432NB0213 990€
Najlepšie lacné plynové varné dosky1Weissgauff HGG 641 WGH13 490€
2Indesit PR 642 (BK)16 690€
3MAUNFELD EGHG 64.1CB/G16 490€
4Fornel
 • PGA 60 Grazia Ivory
 • 19 390€
  Najlepšie lacné kombinované varné dosky1Gorenje K 6N20 IX14 000€
  2Simfer H60V31O51215 000€

  Najlepšie lacné indukčné varné dosky

  Indesit VIA 640 0 C

  Hodnotenie: 4.9

  Indesit VIA 640 0 C

  Dizajn varnej dosky je minimalistický – čierna keramická doska aj ovládacie tlačidlá sú rovnakej farby. Jediná vec, ktorá vyniká, je logo Indesit v rohu. Varnú dosku možno inštalovať samostatne, čo znamená, že ju možno inštalovať bez obmedzenia a bez prepojenia s rúrou. Ovládacie prvky sú dotykové a užívateľsky veľmi prívetivé – napríklad na nastavenie výkonu vpravo (vyšší výkon) alebo vľavo (nižší výkon) pre zvolenú varnú zónu: v dobe smartfónov je to pochopiteľné bez nutnosti čítať návod. Každá varná zóna sa dá nezávisle načasovať.

  Vykurovacie zóny troch veľkostí: jedna má priemer 145 mm, dve 180 mm a posledná 210 mm. Varný riad na varnej doske je monitorovaný a príslušná varná zóna sa automaticky vypne, ak sa varný riad odstráni. Pre istotu je varná doska vybavená „detským režimom“, keď sú všetky dotykové ovládacie prvky okrem tlačidla vypnutia zablokované – ale aj to je potrebné podržať približne 20 sekúnd. Výrobca nezabudol ani na kontrolu zostatkovej teploty – keď vyberiete horúci riad, na displeji sa rozsvieti symbol H, ktorý signalizuje, že povrch stále udržiava teplo z riadu. Rovnaký indikátor vás tiež hneď upozorní, ak na varnú zónu umiestnite nesprávny typ riadu.

  Za pozornosť stojí vlastnosť, na ktorú upozornili jej majitelia. Varná doska je veľmi citlivá na prerušenie dodávky elektrickej energie (varné zóny sa nezahrievajú, dochádza k poruchám F02, F04 alebo C84) – ak je prívodný kábel nedostatočný alebo sú problémy s dodávkou elektrickej energie z rozvodne, varnú dosku nemožno správne používať. Na vyriešenie tohto problému odporúčame nainštalovať vhodný stabilizátor: Nezabudnite, že varná doska môže spotrebovať až 7,2 kW, čo znamená, že potrebujete stabilizátor, ktorý nie je lacný.

  Výhody

  • Intuitívne dotykové ovládanie;
  • Dizajn, ktorý ladí s interiérom;
  • Rýchly ohrev.

  Nevýhody

  • Náročné napájanie;
  • Chýba regulácia PWM (po dosiahnutí bodu varu sa varné zóny zahrejú a po výraznej prestávke sa vypnú, var sa neudržiava trvalo).

  Weissgauff HI 640 BS

  Hodnotenie: 4.8

  Weissgauff HI 640 BS

  Až na to, že vykurovacie zóny sú označené krížikmi a nie kruhmi, sa dizajn Weissgaufu veľmi podobá dizajnu Indesitu. Nastavenie výkonu na varných zónach možno upraviť rovnakým spôsobom – napríklad pomocou posuvníka citlivého na dotyk. Podobný je aj počet horákov a ich celkový výkon – 4 horáky môžu dosiahnuť celkový príkon 7,2 kW. Všetky štyri kríže sú však rovnako veľké, napriek tomu, že výkon horákov je iný – v tomto ohľade sú kruhy rôznych priemerov, pretože Indesit je oveľa pohodlnejší. Majte na pamäti, že pravá horná a ľavá dolná varná zóna sú výkonnejšie a sú určené pre väčšie hrnce a panvice (všimnite si, že HV 640 BS používa kruhy pre veľmi podobný model).

  Weissgauf sa ovláda a zobrazuje jednoduchšie a zrozumiteľnejšie ako Indesit. Nad dlhým posuvníkom na nastavenie výkonu sa nachádzajú indikátory výkonu pre každý horák vedľa piktogramov, ktoré označujú konkrétny horák. Aj bez týchto ikon je však všetko jasné, pretože indikátory sú umiestnené v rovnakom poradí ako horáky: 2×2. Samotné ikony sú tiež dotykové ovládacie prvky – slúžia na zapínanie a vypínanie horákov (posuvník v tomto prípade nemusí byť nutne na „nule“) a na výber horáka na nastavenie časovača. Kontrolka časovača je samostatný indikátor na pravej strane. Časovač možno nastaviť pre ľubovoľnú varnú zónu až na 99 minút. Na varnej zóne sa nachádza snímač varného riadu, a teda ukazovateľ zvyškového tepla po vybratí riadu (číslo označujúce nastavený stupeň výkonu sa zmení na symbol H).

  V porovnaní s varnou doskou Indesit je táto varná doska hlučnejšia, najmä kvôli chladiacemu ventilátoru. Pri regulácii výkonu PWM nie je k dispozícii ani funkcia automatického vypnutia varnej zóny; po vykypení vody varná doska varnú zónu úplne vypne v rámci prahovej hodnoty hysterézie teploty a potom ju opäť zapne pri nastavenom výkone, kým nedôjde k vykypeniu.

  Výhody

  • Mimoriadne jednoduché a priamočiare ovládanie;
  • Ľahko sa čistí;
  • Vysokorýchlostný ohrev.

  Nevýhody

  • Hlučné;
  • Prerušovaná dodávka energie pri varení;
  • Z označenia horákov nie je jasné, aký výkon majú jednotlivé horáky.

  Beko HII 64400 ATX

  Hodnotenie: 4.7

  Beko HII 64400 ATX

  Na varných doskách Beko sú jednotlivé ohrievacie zóny označené kruhmi rôznych priemerov, čo je pohodlnejšie ako Weissgaufove „kríže“, ale zároveň je najmenší kruh z nejakého dôvodu posunutý na pravú stranu varnej dosky: to prekáža pri inštalácii riadu a samotná vizuálna asymetria kazí dizajn. Štyri horáky, podobne ako u konkurencie, z ktorých ľavé dva majú rovnaký priemer (180 mm), ale výkon je rovnaký ako u najväčšieho (210 mm) vpravo hore, znížený výkon má len horák s priemerom 145 mm. Celkový výkon – 7,2 kW, takže vykurovacie schopnosti všetkých troch sporákov v našom rebríčku možno považovať za prakticky rovnaké.

  Posuvník na nastavenie výkonu nie je k dispozícii. Ak chcete nastaviť, vyberte dotykovú ikonu príslušnej vykurovacej zóny a potom pomocou tlačidiel plus a mínus zvýšte alebo znížte číslo zobrazené na obrazovke vedľa ikony. Preto táto varná doska stráca na Weissgauf a Indesit, pokiaľ ide o jednoduchosť obsluhy. Všetky horáky však poskytujú posilňovač výkonu pre maximálne rýchly ohrev (od 1,6 do 1,8 kW pre malý horák a od 2 kW do 2,3 kW pre ostatné horáky) – pre tento účel musíte po predinštalovaní pre zvolený horák maximálneho výkonu („9“) ešte raz stlačiť tlačidlo „plus“.

  Rovnako ako v prípade iných lacných varných dosiek, ani tu nie je k dispozícii PWM regulácia výkonu. Práve pri tomto modeli však majitelia opakovane uvádzajú, že pri výkone nižšom ako 3 sú pauzy medzi zapnutím a vypnutím príliš dlhé.

  Výhody

  • Možnosť použitia funkcie prídavného spaľovania horáka;
  • Dostatočne jednoduché ovládanie.

  Nevýhody

  • Malá vykurovacia zóna posunutá k okraju;
  • Žiadny posuvník nastavenia;
  • Nadmerné pauzy pri nízkom výkone.

  Najlepšie lacné elektrické varné dosky

  Electrolux EHF 96547 FK

  Hodnotenie: 4.9

  Electrolux EHF 96547 FK

  Vizuálne sa táto varná doska nelíši od indukčných varných dosiek – rovnaká minimalistická čierna rovina. Z rozloženia panela je okamžite zrejmé, že výrobca nezabudol na možnosť umiestnenia podlhovastého riadu, ako sú hrnce a panvice (horný pravý horák), a pridal „viacrozmernú“ ohrevnú zónu na ľavej dolnej strane. Dve rozširujúce zóny možno zapínať a vypínať pomocou samostatného tlačidla. Kombinovaný výkon horákov – 7,1 kW. Upozorňujeme, že táto hodnota je ďaleko od porovnateľnej indukčnej varnej dosky s výkonom 7,2 kW v našom hodnotení – indukčné varné dosky majú vyššiu účinnosť.

  Ovládanie panela je veľmi jednoduché a pohodlné – môžeme ho nazvať majstrovským dielom: každá varná zóna má vyhradený posuvník – na úpravu nastavení nie je potrebné vyberať varnú zónu. Ďalšou užitočnou funkciou je „Eco-timer“, ktorý pri nastavovaní času varenia zohľadňuje zvyškové teplo vo varnej zóne a vypne varnú dosku pred uplynutím nastaveného času, čím šetrí energiu a umožňuje vybrať riad, keď je už studený a potrebuje menej času na vychladnutie. Dotykové tlačidlo StopGo umožňuje rýchlo „spomaliť“ varenie na varnej zóne a rovnako rýchlo ho znovu spustiť.

  Keďže zotrvačnosť elektrickej varnej dosky je oveľa väčšia ako zotrvačnosť indukčnej varnej dosky, nepocítite rozdiel vo výkone. Keďže aj ochladenie trvá dlhšie, indikácia zvyškového tepla je trojstupňový proces, ktorý okamžite indikuje, či je panel ešte príliš horúci alebo už takmer vychladol.

  Je potrebné poznamenať, že 14 stupňov nastavenia výkonu, ktoré sa tu používajú, je v praxi prakticky nepoužiteľných – majitelia upozorňujú, že v skutočnosti sa na „pomalé zahrievanie“ musia používať len stupne 10-11, nižšie stupne sú v podstate nepoužiteľné. Výhodné je tiež používať funkciu „automatického ohrevu“, ktorá zapne varnú zónu, zohreje ju na maximálny výkon a potom sa prepne na režim nastavený pomocou posuvníka: je to rýchlejšie. Upozorňujeme tiež, že dotykové ovládanie je citlivé na postriekanie, čo môže byť nebezpečné, ak kvapka spôsobí voľný chod varnej zóny, na ktorej môže byť napríklad takmer prázdna kanvica. Nezabudnite preto na režim „detskej hry“, v ktorom sú dotykové ovládacie prvky zablokované.

  Výhody

  • Dve výsuvné tepelné zóny;
  • Trojstupňová indikácia zvyškového tepla;
  • „Ekologický časovač“ na úsporu energie.

  Nevýhody

  • Pomalé zahrievanie;
  • Takmer nepoužiteľné režimy s nízkym výkonom;
  • Príliš citlivý dotykový panel.

  Indesit RI 260 C

  Hodnotenie: 4.8

  Indesit RI 260 C

  Táto varná doska má štyri horáky a všetky sú umiestnené bez veľkej symetrie, čo vizuálne vyzerá nepríjemne. Majitelia si všimli, že ani rozloženie nie je najlogickejšie. Len jedna rozšíriteľná varná zóna. A rozširuje sa iba v priemere (120/210 mm) – nemá žiadnu špeciálnu zónu pre dlhý riad, ako je to v prípade rúry Electrolux EHF 96547 FK. Táto zóna sa zvyčajne používa najviac, ale z nejakého dôvodu sa nachádza v zadnom rade. Ovládanie je tiež menej pohodlné (najprv je potrebné vybrať horák na nastavenie a potom nastaviť úroveň výkonu pomocou tlačidiel „plus a mínus“; samostatné dotykové posuvníky spoločnosti Electrolux sú oveľa ergonomickejšie).

  Presunutie ovládacích prvkov do pravého dolného rohu, ktoré si vyžiadalo také zvláštne umiestnenie varných zón, má logické vysvetlenie: keď má tento typ varnej dosky bežný sklokeramický povrch, je celý veľmi horúci – preto boli tlačidlá presunuté do „najchladnejšieho“ rohu vedľa horákov s nízkym výkonom.

  Výhody

  • Pomerne rýchle zahriatie;
  • Jednoduché čistenie.

  Nevýhody

  • Iba jedna rozšíriteľná zóna, vôbec žiadne rozšíriteľné dĺžky;
  • Neestetický dizajn.

  Bosch PKE645B17

  Hodnotenie: 4.7

  Bosch PKE645B17

  Rámček varnej dosky Bosch má tiež asymetrický dizajn, ale vyzerá atraktívnejšie ako varná doska Indesit. Najväčší horák je umiestnený na obvyklom mieste, vpravo dole – ale z tohto dôvodu sa ovládacie tlačidlá umiestnené v strede pri dlhšom používaní tohto horáka veľmi zahrievajú. Bohužiaľ, zóny nie sú vôbec rozšíriteľné, ani na priemer, ani na dĺžku.

  Podobne ako pri varnej doske Indesit RI 260 C môžete vybrať varnú zónu a pomocou tlačidiel plus a mínus nastaviť úroveň výkonu. Tlačidlá nastavenia sú však vizuálne navrhnuté tak, aby pripomínali posuvník. Sedemnásťstupňové nastavenie výkonu, ale podobne ako pri sušičke Electrolux EHF 96547 FK, v praxi toľko stupňov nepotrebujete. Horák s priemerom 145 mm má výkon 1,2 kW, horáky s priemerom 180 mm majú výkon dva kilowatty. 210 mm varná doska je najvýkonnejšia – 2,1 kW. Indikátor zvyškového tepla – dvojstupňový.

  Výhody

  • Výhodné umiestnenie horákov.

  Nevýhody

  • Žiadne rozšíriteľné zóny;
  • 145 mm horák s nízkym výkonom.

  Hotpoint-Ariston HR 622 C

  Hodnotenie: 4.6

  Hotpoint-Ariston HR 622 C

  Varná zóna s najväčším priemerom je rozšíriteľná (120/210 mm) a umiestnená v zadnom rade, čo nie je vždy vhodné. Aby sa znížila teplota, ovládacie tlačidlá sa presunuli do pravého dolného rohu, podobne ako pri modeli Indesit RI 260 C, ale samotné horáky sú umiestnené symetrickejšie; vizuálne vyhráva Hotpoint-Ariston. Ovládanie výkonu – tlačidlá plus a mínus, bez posuvníka.

  Ukazovateľ zvyškového tepla je jednostupňový, čo nie je veľmi vhodné pre sporáky s takou vysokou tepelnou zotrvačnosťou. Dotykové tlačidlá sú skôr „nudné“, ich reakcia nie je taká rýchla a ostrá ako u rovnakého modelu Electrolux, ale v praxi to má svoje výhody: podľa majiteľov sporák netrpí falošnými spúšťačmi z striekajúcej vody alebo oleja, ktoré zasiahnu dotykové tlačidlá.

  Výhody

  • Prítomnosť rozšíriteľnej vykurovacej zóny;
  • Mierne zahrievanie v oblasti tlačidiel.

  Nevýhody

  • Žiadna pozdĺžna expanzia;
  • Hlasné praskanie relé pri vypnutí napájania.

  Weissgauff HV 641 BS

  Hodnotenie: 4.5

  Weissgauff HV 641 BS

  Okraje tejto varnej dosky nie sú zarovnané do stredu, ale do jednej roviny s okrajom, čo sťažuje umiestnenie panvíc (okraje sa viac zahrievajú, čo môže zvýšiť pravdepodobnosť prasknutia). Horáky sú však logicky usporiadané s najčastejšie používanými horákmi (so stredným priemerom v spodnom rade a malým horákom, ktorý sa rozširuje na maximálny priemer 23 cm – väčší ako u mnohých iných modelov varných dosiek). Všimnite si, že všetky zóny sú tu väčšie, ako je obvyklé u mnohých výrobcov – 165 mm namiesto 145, 200 mm namiesto 180, 230 namiesto 210. Žiadna „pozdĺžna“ expanzia.

  Ovládanie je rovnaké ako pri indukčných varných doskách Weissgauf, so spoločným dotykovým posuvníkom, ktorý vyžaduje, aby ste vopred zvolili varnú zónu, ktorá sa má nastaviť pomocou príslušnej ikony. 9 krokov – rozumné optimum; posuvník a displeje nie sú preťažené veľkým počtom medzistupňov, ktoré, ako ukazuje príklad ostatných panelov v dnešnom rebríčku, sú zbytočné: majitelia a odborníci sa v tomto bode zhodujú. Tu je funkčná len polovica stupnice, na rozdiel od modelov s viacerými stupňami, kde majitelia využívajú len poslednú tretinu.

  Celkový výkon varných zón je necelých 7 kW, čo umožňuje rýchle zahriatie varnej dosky – najmä pri použití rozšíriteľnej varnej zóny.

  Výhody

  • Vhodne rozmiestnené horáky (ale mali byť presunuté z okrajov obvodu do stredu).
  • Ovládanie posuvníka;
  • Veľká plocha vykurovacej zóny v porovnaní s mnohými konkurentmi.

  Nevýhody

  • Horáky posunuté do strán.

  Samsung CTR432NB02

  Hodnotenie: 4.4

  Samsung CTR432NB02

  Táto kompaktná varná doska má len dva horáky a je ideálna pre malé rodiny, ktoré žijú v stiesnených priestoroch. Výkonnejší horák je pri inštalácii umiestnený bližšie k stene, ale vďaka svojej malej veľkosti nie je ďaleko na dosah. Nastavenie výkonu je jednoduché – pomocou tlačidiel plus a mínus pre každú varnú zónu zvlášť.

  Výkon je skromný – 1,2 kW pre 145 mm varnú dosku a 1,8 kW pre 180 mm varnú dosku. Preto sa zohrievajú relatívne dlho, ale celkový povrch varnej dosky je stále príliš horúci – vďaka malej ploche varnej dosky – aj pri dlhom varení. Žiadny z horákov nie je možné rozšíriť.

  Výhody

  • Dá sa inštalovať aj v tých najtesnejších priestoroch;
  • Dobrá spoľahlivosť.

  Nevýhody

  • Len dva horáky (a mnohí majitelia poznamenávajú, že malá varná zóna mala byť väčšia a výkonnejšia);
  • Citlivosť snímača je príliš vysoká.

  Najlepšie lacné plynové varné dosky

  Weissgauff HGG 641 WGH

  Hodnotenie: 4.9

  Weissgauff HGG 641 WGH

  Užitočnou funkciou tohto modelu je „dvojitá“ panvica wok v ľavom dolnom rohu, ktorá umožňuje rovnomerný ohrev masívnych pokrmov s veľkým priemerom. S tepelným výkonom 3,4 kW zvládne úlohy, ktoré by konkurenčné elektrické alebo indukčné ohrievače nezvládli – ocenia ho napríklad nadšenci domáceho varenia piva.

  Automatické elektrické zapaľovanie a regulácia plynu pre všetky štyri horáky. Robustný liatinový rošt sa ľahko čistí, ale jedinou nevýhodou, ktorú majitelia spomínajú, je, že centrálny výrez má rovnakú veľkosť pre všetky štyri horáky, čo sťažuje umiestnenie priemernej kanvice na kávu na malý horák.

  Výhody

  • Automatické zapaľovanie;
  • Regulácia plynu na všetkých horákoch;
  • Dvojokruhový horák wok.

  Nevýhody

  • Rez na mriežke malého horáka by mal byť menší.

  Indesit PR 642 (BK)

  Hodnotenie: 4.8

  Indesit PR 642 (BK)

  Táto varná doska má minimalistický dizajn – namiesto bežnej liatinovej mriežky má každá varná zóna prierezový prvok. Najväčší horák je ďalej od steny, čo nie je vždy vhodné. Je vybavený elektrickým zapaľovaním a plynovou reguláciou.

  Hlavnou nevýhodou je podľa názoru majiteľov práve konštrukcia mriežok, ktorá neumožňuje bezpečne umiestniť na varnú dosku veľké panvice. Tomu bráni aj skutočnosť, že horáky sú nainštalované tak blízko pri sebe – dve panvice vedľa seba prekážajú. A absolútne rovný povrch nevyhnutne vedie k tomu, že voda alebo mlieko kvapká na podlahu všetkými smermi.

  Výhody

  • Štýlový dizajn;
  • Jednoduché čistenie.

  Nevýhody

  • Blízkosť horákov.

  MAUNFELD EGHG 64.1CB/G

  Hodnotenie: 4.7

  MAUNFELD EGHG 64.1CB/G

  Ergonómia varnej dosky je dobre premyslená – v rade najbližšie k majiteľovi varnej dosky sa nachádzajú najväčší (s tepelným výkonom 2,6 kW) a najmenší (1 kW) horák, dva „stredné“ horáky s výkonom 1,7 kW sú vzdialené. Ovládacie gombíky sú posunuté na stranu malého horáka, takže pri varení so silným plameňom na veľkom horáku nie je taký silný ako na paneloch s centrálnym umiestnením rukovätí. Rovnaké mriežky ako Indesit PR 642 (BK) – individuálne nastaviteľné.

  Samotná varná doska je vyrobená v Turecku, ale používa európske komponenty – plynové trysky Sourdil

 • on (Francúzsko), horáky SABAF (Taliansko). Sada obsahuje prídavné trysky na prevádzku z plynovej fľaše. Bohužiaľ, majitelia upozorňujú, že mriežky aj povrch horáka nemajú dostatočne účinný antikorózny povlak, preto ich čistenie trvá dlhšie.

  Výhody

  • Spoľahlivá regulácia plynu;
  • Pohodlné umiestnenie horákov a rukovätí.

  Nevýhody

  • Nedostatočná ochrana horákov a mriežok proti korózii.

  Fornel
 • PGA 60 Grazia Ivory
 • Hodnotenie: 4.6

  Fornel<li></div><p>PGA 60 Grazia Ivory“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/5191666196911-1915.jpg“ height=“400″ title=“Fornel</p><li>PGA 60 Grazia Ivory“><p>Táto varná doska má vysokú lištu, takže na rozdiel od značiek Indesit a Maunfeld, ak malé množstvo tekutiny „unikne“, nevyteká na podlahu a zhromažďuje sa v lište. Umiestnenie horákov a gombíkov je podobné ako u Maunfelda. Mriežky sú spoločné pre dva horáky, čo vám umožní bez problémov umiestniť nadrozmerný riad.</p><p>Najväčším horákom je dvojradový horák ako v prípade Weissgauff HGG 641 WGH, ale tepelný výkon je ešte o niečo vyšší – 3,6 kW. Horný panel je vyrazený z kovu, namiesto tvrdeného skla, ako u iných modelov hodnotenia, ktoré znižuje cenu, ale podľa reakcií kupujúcich nie vždy je tento panel vyrazený hladko, čo komplikuje inštaláciu (existujú praskliny) a tuhosť pri ňom nie je veľká.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Výklenok na zachytávanie kvapalín;</li><li>Výkonný horák wok.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nedostatočná tuhosť kovovej dosky.</li></ul><h2>Najlepšie lacné kombinované varné dosky</h2><h3>Gorenje K 6N20 IX</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Gorenje K 6N20 IX

  Varná doska je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, takže sa nemusíte obávať odštiepenia smaltu – jednoducho tam nie je. Horáky – štyri, z toho pravý – plynový (oba malé, 46 a 94 mm), ľavý – elektrický (145 a 180 mm). Najvýkonnejší je 94 mm a poskytuje až 3 kW vykurovacieho výkonu, zatiaľ čo elektrické majú 1,5 a 2 kW. Vďaka tomuto výberu priemerov a kapacít je panel dostatočne univerzálny a vždy sa hodí v prípade výpadku napájania v sieti. Plochy elektrických horákov sú liatinové.

  Panel je kompaktný, čo má svoju nevýhodu – majitelia si všimnú nepohodlie pri umiestňovaní veľkého riadu na bližší elektrický horák, rukoväte sú príliš blízko k nemu.

  Výhody

  • Dobrý výber veľkostí a výkonov horákov;
  • Vďaka povrchovej úprave z nehrdzavejúcej ocele sa ľahko čistí;
  • Ochrana proti odkvapkávaniu.

  Nevýhody

  • Pevne prepojené horáky a gombíky.

  Simfer H60V31O512

  Hodnotenie: 4.8

  Simfer H60V31O512

  Elektrický horák na tomto paneli je len jeden (vľavo hore), ostatné sú plynové horáky. Liatinové mriežky pokrývajú dva horáky (presnejšie, ľavý horák obklopuje len elektrický horák kvôli stabilite, v tejto oblasti nie sú žiadne rebrá). Povrch je smaltovaný a má malú priehlbinu na zachytávanie tekutín.

  Horáky sú od seba dostatočne vzdialené, pri umiestňovaní veľkorozmerného riadu si navzájom neprekážajú – v tomto ohľade je rozloženie úspešnejšie ako v modeli Gorenje. Najvýkonnejší horák má tepelný výkon 3 kW, najmenší 1 kW, takže panel môžeme nazvať celkom univerzálnym.

  Výhody

  • Pohodlné rozloženie;
  • Regulácia plynu na všetkých horákoch.

  Nevýhody

  • Len jedna elektrická varná doska.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: