16 najlepších slúchadiel pre počítač

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Pred nákupom sa opýtajte nášho zákazníckeho servisu.

Slúchadlá sa rozdeľujú podľa mnohých kľúčových vlastností – tvaru, uzavretého alebo otvoreného typu, káblových alebo bezdrôtových atď. . Existuje však jedna konvenčná kategória, ktorá môže zahŕňať najrôznejšie typy. Hovoríme o slúchadlách pre počítače, alebo ako sa nazývajú počítačové náhlavné súpravy.

Aké sú hlavné rozdiely v slúchadlách pre počítače

Kľúčovou vlastnosťou slúchadiel pre počítač je povinná prítomnosť mikrofónu, prípadne s možnosťou vypnutia a, ak je to možné, nastavenia polohy. Táto požiadavka je relevantná, pretože náhlavná súprava sa používa najmä na komunikáciu prostredníctvom služby Skype a jej analógov, nahrávanie obsahu pre sociálne siete a zdieľanie videa, hlasové ovládanie prostredníctvom asistentov, ako je Alice od spoločnosti Yandex.

Okrem toho môžu byť počítačové slúchadlá pripojené, v závislosti od rozhodnutia výrobcu, nie prostredníctvom štandardného 3.5 mm mini jack a cez USB. V niektorých prípadoch výrobca dopĺňa samotné zariadenie vlastným softvérom, ktorý výrazne zvyšuje jeho funkčnosť.

Redakcia online časopisu Expertology v spolupráci s analytikmi RankQua

 • , Vitajte vo výbere našich podrobných počítačových slúchadiel, ktoré naši odborníci vyhodnotili ako najlepšie. Tu hodnotíme počítačové náhlavné súpravy, čo znamená, že recenzia nezahŕňa miniatúrne slúchadlá do uší a do kanála, pretože stále ide skôr o mobilný formát. A neuvažovali sme ani o slúchadlách pre štúdiové monitory – to sú príliš vysoké ceny a úplne iná téma.

  Najlepšie slúchadlá pre počítač

  Nomináciamiestonázov výrobkucena
  Najlepšie rozpočtové slúchadlá pre počítač1Sennheiser PC 3 CHAT1 500 €
  2CROWN MICRO CMGH-212 100 €
  3SVEN AP-G988MV2 450 €
  4Sennheiser PC 8 USB2 500 €
  Najlepšie slúchadlá pre počítač za strednú cenu1ASUS Cerberus V24 000 €
  2SteelSeries Arctis 3 2019 Edition6 000 €
  3HyperX Cloud Alpha S10 000 €
  4SteelSeries Arctis 5 2019 Edition7 750 €
  Najlepšie hodnotené slúchadlá pre počítač1ASUS ROG Delta Type-C13 500 €
  2SteelSeries Arctis 7 2019 Edition13 600 €
  3HyperX Cloud Orbit26 000 €
  4Beyerdynamic MMX 300 (2. Generácia)26 000 €
  Najlepšie bezdrôtové slúchadlá pre počítač1SteelSeries Arctis 1 Wireless9 000 €
  2Bezdrôtová herná náhlavná súprava Corsair HS7011 550 €
  3Ja
  Evolve 75 MS Stereo
  20 000 €
  4SteelSeries Arctis Pro Wireless (61473)34 000 €

  Najlepšie rozpočtové slúchadlá pre počítač

  Začnime tradične výberom cenovo najdostupnejších možností, aktuálnych a obľúbených na jeseň 2020. Najlacnejšie modely naši odborníci nebrali do úvahy, pretože objektívne je ťažké nájsť model, ktorý by sa dal označiť za dobrý, nehovoriac o najlepšom. Ale aj v tejto mimoriadne cenovo dostupnej kategórii nájdete renomované značky.

  Sennheiser PC 3 CHAT

  Hodnotenie: 4.7

  SENNHEISER PC 3 CHAT

  Prvé miesto vo výbere lacných slúchadiel pre počítač môže spôsobiť miernu kognitívnu disonanciu kvôli kombinácii extrémne prijateľnej ceny a legendárnej nemeckej značky Sennheiser. Ale nie je tu žiadny háčik, výrobca vyrába takéto lacné, ale kvalitné modely.

  Sennheiser PC 3 CHAT je rozšírená verzia ďalšieho radu Sennheiser PC 2, ktorý bol určený takmer výlučne pre operátorov call centier, pretože bol vybavený len jedným náušníkom a mikrofónom. Tretia generácia pridáva druhé slúchadlo s hmotnosťou len 22 gramov. Celková hmotnosť 77 g.

  Ide o kompaktné slúchadlá do uší v otvorenom štýle. Slovné spojenie CHAT v názve naznačuje najvhodnejšie použitie – na online komunikáciu. Vhodné na hovory cez Skype, rozhovory všetkého druhu a pre nenáročných hráčov online hier na komunikáciu s tímom a inteligentnú debatu s virtuálnymi nepriateľmi. A na počúvanie hudby by bolo rozumné zvážiť iný model.

  Prejdime si hlavné technické vlastnosti. Slúchadlá reprodukujú zvuk vo frekvenčnom rozsahu od 42 do 17 tisíc. Hertz. Mikrofón detekuje vibrácie od 90 do 15k. Hertz. Impedancia slúchadiel 32 ohmov, mikrofónu 2 kOhmy. SPL, čo odráža hladinu akustického tlaku 95 dB. Smerový mikrofón, pevná poloha. To je to, čo používatelia považujú za hlavnú nevýhodu, hoci to nie je chyba, ale vopred naplánované riešenie.

  Slúchadlá sú pripojené iba káblom s dĺžkou 2 metre. Má dve zástrčky na konci 3.5 mm mini jack – pre samotné slúchadlá a samostatne pre mikrofón.

  Celkový záver o tomto modeli je takmer výlučne pozitívny. Samozrejme, nemôžete očakávať, že Sennheiser PC 3 Chat bude mimoriadne schopný, pretože pôvodne nebol koncipovaný. Nie je tu ani ovládanie hlasitosti, a hoci ho mnohí ľudia nenávidia, my by sme ho neklasifikovali ako chybu….

  Pevná náhlavná súprava si stále zaslúži kritiku. Jeho smerovanie v kontexte potenciálnych aplikácií je viac dobré ako zlé. Pevná montáž však nevyhnutne priťahuje zvukové „artefakty“ pri najmenšom dotyku. Ak sa vyhnete priamemu kontaktu, získate viac ako prijateľnú kvalitu zvuku a mierny šum, ktorý možno ľahko odstrániť pomocou jednoduchého špecializovaného softvéru.

  Výhody

  • Slávna nemecká značka;
  • slušná kvalita;
  • výnimočná spoľahlivosť;
  • Mierny šum pri nahrávaní;
  • dvojročná záruka;
  • najdostupnejšia cena v porovnaní s významnou značkou.

  Nevýhody

  • Striktne pevná poloha mikrofónu, ktorá spôsobuje „artefakty“, keď sa ho dotknete.

  CROWN MICRO CMGH-21

  Hodnotenie: 4.6

  CROWN MICRO CMGH-21

  Teraz sa pozrime na radikálne odlišný typ slúchadiel, ktoré nie sú príliš drahé ako tie predchádzajúce, ale sú plnohodnotné a vyrobené v hráčskom štýle. Rozumná cena sa v neposlednom rade vysvetľuje tým, že značka CROWN je čisto čínska. V tomto prípade to však nie je synonymom nízkej kvality. Slúchadlá vykazujú veľmi slušné vlastnosti a lacnosť je spôsobená špecifikami čínskej masovej výroby a absenciou faktora preplácania značky.

  Takmer všetko, čo je uvedené v popise, platí nielen pre model CMGH-21, ale aj pre mladší a lacnejší model CMGH-20. Jediným rozdielom je, že CMGH-21 má niektoré bonusy, ako napríklad funkciu „3D zvuk“, ktorá presnejšie lokalizuje zdroj zvuku a jeho hlasitosť. Ak sa teda venujete náročným hrám, CMGH-21 je správna voľba, ale ak nie, CMGH-20 by mal stačiť. Staršia verzia má navyše iný typ pripojenia, ale inak sú modely navzájom úplne identické.

  Telo slúchadiel je vyrobené z veľmi kvalitného plastu, hlavný farebný motív je čierny. Farebné vložky sa líšia a sú označené posledným párom číslic v nomenklatúre. Napríklad CMGH-2101 má modré zdobenie a CMGH-2103 oranžové, pričom si môžete vybrať z piatich farieb. Misky sú plnej veľkosti s pohodlnými náušníkmi. Namontované slúchadlá, ako takmer všetky modely plnej veľkosti s nastaviteľným hlavovým mostom. Čelenka je z pevného kovu. K dispozícii je pekné dekoratívne podsvietenie, ktoré sa dá v prípade potreby vypnúť.

  Séria CMGH-21 používa kábel s konektorom USB, zatiaľ čo séria CMGH-21 používa známy 3-kolíkový konektor.5 mm „mini-jack“ s dvoma konektormi pre reproduktor a mikrofón. Dĺžka kábla – až 3.Modely CMGH-21 a CMGH-20 sú dlhé dva metre a majú prekvapivo pevný postroj vystužený tkaninou.

  Pozrime sa na kľúčové vlastnosti z hľadiska zvuku. Priemer reproduktora – 50 mm každý. To je veľa a má to najlepší vplyv na zvuk. Frekvenčná odozva slúchadiel je 20k až 20k. Hertz. Impedancia do 32 ohmov. Maximálny výstupný výkon je 40 mW. Mikrofón s pasívnym potlačením šumu. Citlivosť – 40 dB s chybou ±3 dB.

  Stručne povedané, CMGH-21 je dostatočný alebo dokonca zbytočný na hovorenie, veľmi dobrý na svoju úroveň v hrách a vykazuje slušné výsledky pri sledovaní filmov s viackanálovým zvukom. Na počúvanie hudby môže byť vhodný len pre používateľov s nie príliš vysokými nárokmi – basy, samozrejme, pôsobivé, ale detail je veľmi priemerný.

  Výhody

  • Slušná kvalita vyhotovenia;
  • Atraktívny dizajn v hernom štýle;
  • Príjemné dekoratívne podsvietenie (možno vypnúť);
  • kábel zabalený v látke;
  • Dĺžka kábla – 3 m;
  • Funkcia 3D zvuku v CMGH-21.

  Nevýhody

  • Ušné vankúšiky „nedýchajú“, je to horúce pre vaše uši.

  SVEN AP-G988MV

  Hodnotenie: 4.5

  SVEN AP-G988MV

  Tretí model v rozpočtovom výbere najlepších slúchadiel pre PC podľa Expertology predstavuje značku SVEN so švédskymi koreňmi, ktorá je dobre známa Slovenskám používateľom. Výrobca ho umiestnil ako herné zariadenie a s určitými výhradami k nenáročným hrám môže dobre vyhovovať.

  Ide o slúchadlá plnej veľkosti s veľkými náušníkmi, ktoré úplne zakryjú uši. Rozmery sú narážkou na veľké membrány, ktoré majú rovnaký priemer ako v predchádzajúcom modeli, teda 50 mm. Materiály pre túto triedu sú pomerne kvalitné, dizajn je dokonca vynikajúci – kombinácia základnej tmavočiernej farby s krvavočervenými dizajnovými prvkami. Celá konštrukcia váži 300 g, čo znamená, že slúchadlá sú ľahké, a to ešte viac ako pri tomto form factori.

  Tu sú kľúčové technické vlastnosti. Slúchadlá reprodukujú tóny v rozsahu frekvencií od 30 do 16 tisíc. Hertz. Citlivosť 108 dB pri impedancii 32 Ohmov. Držiak mikrofónu je pohyblivý. Pokrytie mikrofónom od 30k do 16k. Hertz s citlivosťou -58 dB. Mikrofón možno fyzicky odpojiť stlačením tlačidla. Akustický dizajn – uzavretý.

  Slúchadlá sa pripájajú tradičným spôsobom pre takýto tvar – pomocou čelenky. Káblové, jednosmerné pripojenie. Dĺžka hlavného kábla – 1.Priestorové slúchadlá Razer Razer „nedýchajú“ a náušníky sa nenafukujú. 2 metre dlhé, čo je zrejme málo, ale v súprave je predlžovací kábel na ďalší meter. Napriek tomu ani táto celková dĺžka nie je pre mnohých používateľov dostatočne dlhá, najmä pre tých, ktorí uprednostňujú hranie prostredníctvom televízneho pripojenia, keď sedia na pohovke v značnej vzdialenosti.

  Osobitnú zmienku si zaslúži spojenie. Zástrčka tu – pre zástrčku 3.5 mm mini jack, ale čo je dôležité, 4-pinový, čo znamená, že signál ide do slúchadiel aj do mikrofónu. Tieto kombinované zástrčky sa používajú v nositeľných zariadeniach a vo väčšine notebookov. Ak však chcete k počítaču pripojiť slúchadlá, v drvivej väčšine prípadov budete mať dva konektory – jeden pre slúchadlá a druhý pre mikrofón. Výrobca tento bod predvídal a pridal adaptér z jednej 4-kolíkovej zástrčky na dve 3-kolíkové.

  V prevádzke sa tento model správa veľmi slušne, poskytuje čistý a výrazný zvuk s dobrými detailmi a bohatými basmi. Ak s nimi plánujete hrať väčšinu času, má zmysel používať špeciálne „vylepšovacie“ programy, ako je Razer surround, pre väčší efekt.

  Výhody

  • slušná kvalita vyhotovenia;
  • Pohodlné nosenie;
  • Mikrofón môžete stlmiť jedným ťahom;
  • Kvalitný zvuk s dobrými detailmi;
  • textilný opletený kábel;
  • Kompatibilita s mobilnými zariadeniami podľa typu zástrčky;
  • pôsobivý dizajn.

  Nevýhody

  • Zápach je štipľavý hneď po vybalení a po chvíli vyprchá;
  • Krátky kábel, dokonca aj so štandardným predlžovacím káblom.

  Sennheiser PC 8 USB

  Hodnotenie: 4.4

  SENNHEISER PC 8 USB

  Výber najlacnejších, ale kvalitných slúchadiel k počítaču dopĺňajú ďalšie slúchadlá legendárnej nemeckej značky Sennheiser. Vyrába sa v Číne, ale túto skutočnosť používatelia akejkoľvek elektroniky už dlho nespochybňujú. Táto náhlavná súprava je drahšia ako vyššie opísaná náhlavná súprava Sennheiser PC 3 CHAT, ale nie príliš veľa a jej vlastnosti sú ďaleko pred ňou. Ide o model s pripínaním, takže je najlepší pre tých, ktorí nepotrebujú slúchadlá plnej veľkosti.

  Náušníky a membrány sú väčšie, takže zvuk je „šťavnatejší“ s väčším počuteľným pokrytím frekvencií. Hmotnosť je o niečo vyššia, ale sotva badateľná – 84 g oproti 77 g. Mikrofón je veľmi odlišný – tu je všesmerový a jeho polohu možno nastaviť v niekoľkých krokoch až do úplne vertikálnej polohy, keď sa čelenka dostane do jednej línie s hlavovým mostom. Pripojenie k počítaču už nie je duplexné 3.5 mm, ale cez USB. Dĺžka kábla je rovnaká – 2 metre. Pripojenie kábla k slúchadlám je obojstranné.

  Zvukové charakteristiky modelu sú tieto. Celý rozsah prehrávania zo slúchadiel – od 42 000 do 17 000. Hertz. Citlivosť – 95 dB. Odpor je 32 ohmov. Mikrofón je zasa schopný zaznamenať vibrácie v rozsahu 90 až 15 tisíc. Hertz. Jeho citlivosť je dimenzovaná na -40 dB. Na rozdiel od Sennheiser PC 3 CHAT tu už poskytuje ovládanie mikrofónu v samotných slúchadlách bez zdĺhavých a často veľmi nevhodných nástrojov na správu operačného systému alebo softvéru tretích strán. Presne takým istým spôsobom môžete nastaviť hlasitosť prostredníctvom ovládania hlasitosti na samotnom kábli – mladší model túto funkciu nemal.

  Celkový záver o tomto modeli je pozitívny pre tých, ktorí uprednostňujú tento druh kompaktných rozmerov a tvaru nad hlavou. Slúchadlá sú veľmi ľahké a dobre premyslené z hľadiska ergonómie – môžete ich mať nasadené dlhé hodiny bez toho, aby ste pociťovali, nieto aby ste cítili akékoľvek nepohodlie. O kvalite materiálov a spracovania niet pochýb – Sennheiser je tu ako vždy na špičke. Z toho vyplýva aj povestná odolnosť výrobkov nemeckej značky, čo aspoň nepriamo dokazuje dvojročná záruka. Niektorí používatelia nemajú radi pripojenie cez USB a nie je to ani otázka vkusu, takže tento typ pripojenia v tomto prípade možno len ťažko považovať za nevýhodu, ak nechceme ignorovať objektívnu spätnú väzbu.

  Výhody

  • legendárna nemecká značka;
  • výnimočná kvalita;
  • trvanlivosť;
  • Pohodlný strih na dlhšie nosenie;
  • ovládanie mikrofónu;
  • mikrofón s potlačením šumu;
  • ovládanie hlasitosti na kábli;
  • dvojročná záruka.

  Nevýhody

  • nie každý má rád pripojenie USB.

  Najlepšie stredne drahé slúchadlá pre PC

  Posunieme sa o krok vyššie do podmienenej strednej triedy počítačových slúchadiel a pozrieme sa na výber modelov strednej triedy. Aj tu uvidíme niekoľko veľmi zvučných mien a výrazne vyšších špecifikácií.

  ASUS Cerberus V2

  Hodnotenie: 4.9

  ASUS Cerberus V2

  Začnime značkou, ktorú netreba predstavovať. Spoločnosť ASUS už dávno nepracuje len s počítačovým hardvérom a namiesto toho vyrába pozoruhodné príklady kvalitných periférií. Cena modelu Cerberus V2 balansuje medzi stredným a nízkym segmentom a na Slovenskách online obchodných parketoch môžete vidieť široký rozptyl cien. Naši odborníci však tento model zaradili do stredu skupiny podľa viacerých kritérií.

  Hoci tento model nemá hernú špecializáciu výrobcu s dnes už takmer ikonickou skratkou ROG (Repub

 • c Of Gamers), vzhľad a výrazné dizajnové prvky jednoznačne naznačujú, že ide o slúchadlá pre hráčov. V ponuke sú štyri farebné motívy – čierna, modrá, červená, zelená.

  Žiadne otázky o kvalite materiálov a lícovaní – všetko je zostavené pevne a spoľahlivo, slúchadlá sa v rukách držia ako pevné zariadenie. Náušníky sú mäkké a uši sa do nich doslova zaboria, ale samotné slúchadlá sú pomerne ťažké – vážia 344 g a pre obzvlášť citlivých ľudí môže byť ťažké udržať ich na ušiach niekoľko hodín v kuse. Ale to je príliš individuálne na to, aby to bolo univerzálne.

  Prejdime k technickým detailom zvukových vlastností. Prehrávaný frekvenčný rozsah je jeden z najbežnejších – od 20 do 20 tisíc. Hz. Impedancia slúchadiel tiež priemerná – 32 ohmov. Meniče sú veľké, s neodymovými magnetmi s priemerom 53 mm.

  Rozsah frekvencií, ktoré mikrofón zachytáva, je 50 000 až 10 000. Hz. Mikrofón je smerový, ale má pohyblivý a dokonca odnímateľný – spája sa s pružným pútkom prostredníctvom pevnej zástrčky 3.5 mm. Citlivosť mikrofónu -40 dB.

  A teraz prekvapenie. V predchádzajúcom odseku sme hovorili len o hlavnom mikrofóne. A v tomto modeli sú dva! Prídavný mikrofón je umiestnený v kompaktnom module na samotnom kábli, ako je to často v prípade mobilných slúchadiel. Mimochodom, podľa typu pripojenia (4-pinový mini jack) je ASUS Cerberus V2 kompatibilný s mobilnými zariadeniami a pri pripojení k PC, kde potrebujete duplex dvoch konektorov, môžete použiť priložený adaptér, ktorý zároveň poslúži ako predlžovač na 1 meter.

  Celkovo sú tieto slúchadlá skvelé na online chatovanie a hranie hier. Basy sú tu šťavnaté a mohutné, stredné frekvencie sú celkom slušné, ale výšky sa mnohým používateľom a nezávislým testerom zdajú odrezané. Takže na počúvanie hudby na počítači sú tiež dosť dobré, ale nie pre najnáročnejších audiofilov.

  Výhody

  • značka;
  • celková kvalita;
  • veľmi pohodlné polstrovanie uší;
  • Kompatibilita s mobilnými zariadeniami;
  • Dva mikrofóny – jeden na čelenke a druhý na kábli;
  • Neodymové magnety;
  • odnímateľný hlavný mikrofón;
  • Potlačenie šumu mikrofónu nie je zlé;
  • Predlžovací kábel Duplex 3.Súčasťou balenia je 5 mm „mini-jack“;
  • atraktívny dizajn.

  Nevýhody

  • pomerne ťažké;
  • pochybná vhodnosť pre milovníkov hudby.

  SteelSeries Arctis 3 2019 Edition

  Hodnotenie: 4.8

  STEELSERIES ARCTIS 3 2019 EDITION

  Na druhom mieste v našom prehľade najlepších slúchadiel pre váš počítač bude dánska značka SteelSeries. Sú to tiež slúchadlá plnej veľkosti a samozrejme sú umiestnené ako herné slúchadlá. Aby sme však boli spravodliví, treba povedať, že tento model vyzerá vážnejšie ako predchádzajúci a stojí viac, a to zaslúžene.

  náhlavná súprava je v katalógoch označovaná ako herná náhlavná súprava, ale má striedmy dizajn v škandinávskom štýle – len dve farby – bielu a čiernu. Slúchadlá však vyzerajú solídne a prvé povrchové testy len umocňujú pozitívny dojem. Na rozdiel od predchádzajúceho modelu sa tu Dánom podarilo dosiahnuť takmer nemožný kompromis, keď masívne slúchadlá plnej veľkosti nespôsobujú žiadne nepohodlie a navyše dokážu zabezpečiť aspoň nejaké vetranie.

  Technické parametre v podobe suchých čísel vyzerajú celkom obyčajne. Pokrytie frekvenčného rozsahu slúchadiel od 20k do 20k. Hz. Citlivosť – 98 dB. Impedancia je „štandardná“ pre túto formu a triedu – 32 ohmov. Smerový mikrofón s potlačením šumu, pohyblivý držiak. Rozsah detekovateľných frekvencií je od 100 do 10 000. Hz. Citlivosť – 48 dB. K dispozícii je tlačidlo zapnutia/vypnutia.

  veľkosť membrány reproduktora je menšia ako veľkosť vyššie opísaných plnohodnotných slúchadiel – 40 mm – ale stále je to viac než dosť a pri všetkých ostatných podmienkach kvalita zvuku v tomto modeli určite prekoná mnohých konkurentov. V každom prípade adaptácia na viackanálový zvuk 7.1 na technológii Windows Sonic hovorí za všetko.

  Významnou ergonomickou výhodou SteelSeries Arctis 3 2019 Edition je jednosmerné pripojenie kábla. Kábel je dlhý – 3 metre. Pokiaľ ide o typ pripojenia, náhlavná súprava je kompatibilná s mobilnými zariadeniami a prenosnými počítačmi (4-pinový 3.5 mm mini-jack) a prostredníctvom priloženého adaptéra pre dva 3-pinové konektory sa môžete pripojiť k zvukovej karte stolného počítača. Konektory sú pozlátené, čo znamená bezpečnejší kontakt a minimalizuje možnosť chrastenia a straty zvuku, a navyše je to ďalší dôkaz vysokej technologickej kvality.

  Pri všetkých nepopierateľných prednostiach tejto náhlavnej súpravy musíme priznať, že mikrofón stále nie je dostatočne prepracovaný. Existuje malé, ale viditeľné percento používateľov, ktorí zaznamenali jeho precitlivenosť v zlom zmysle. Potláčanie šumu „si žije vlastným životom“ a na odstránenie zvukových artefaktov musíte použiť softvér tretej strany.

  Výhody

  • vysoká kvalita výroby;
  • tlačidlo zapnutia/vypnutia mikrofónu;
  • pohyblivý držiak mikrofónu;
  • vetranie náušníkov;
  • Jednosmerné káblové pripojenie;
  • Kábel je dlhý 3 metre;
  • pozlátené konektory;
  • Štýlový a pevný vzhľad.

  Nedostatky

  • bezchybný mikrofón.

  HyperX Cloud Alpha S

  Hodnotenie: 4.7

  HyperX Cloud Alpha S

  Teraz sa pozrime na slúchadlá vyrábané pod značkou HyperX. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide len o ďalšiu nastupujúcu čínsku značku, ale v skutočnosti je HyperX divíziou americkej spoločnosti Kingston, ktorú pozná takmer každý.

  Cloud Alpha S sú samozrejme slúchadlá plnej veľkosti, ktoré výrobca označuje ako herné slúchadlá. Priznávame, že tu nie je žiadna umelosť a náhlavná súprava je viac než vhodná na hranie hier. Cena je citeľne vyššia ako vyššie uvedená ponuka od spoločnosti SteelSeries a suché výkonnostné čísla sa na prvý pohľad nezdajú byť výnimočné. Skutočná kvalita a výhody sa prejavia, keď začnete slúchadlá používať.

  Rozsah frekvencií, ktoré tento model pokrýva, je výrazne širší ako všetky predchádzajúce modely, od 13 do 27 tisíc Hz. ľudské ucho dokáže zachytiť zvukové vibrácie do maximálnej hodnoty 20 000. Hz, a tu vidíme určitú nadbytočnosť. V skutočnosti je tento krok nad rámec ľudských obmedzení plne opodstatnený – s takýmto pokrytím s určitou rezervou sú počuteľné vysoké frekvencie reprodukované istejšie. To isté možno povedať aj o spodnom pásme – basy tu znejú mimoriadne sviežo a mohutne.

  Impedancia tohto modelu je dvakrát vyššia ako u väčšiny vyššie opísaných modelov plnej veľkosti, a to 65 ohmov. Citlivosť je vysoká – 99 dB. Mikrofón zachytáva vibrácie vo frekvenčnom rozsahu od 50 K do 18 K. Hz pri citlivosti -38 dB. Samotný mikrofón je vysokokvalitný kondenzátorový elektretový mikrofón. Montáž je pohyblivá, je tu tlačidlo na vypnutie, ak chcete, môžete ho vôbec odstrániť. Princíp činnosti je smerový.

  Ergonómia tohto modelu je na vysokej úrovni. Kvalita materiálov a high-tech výplň, ako aj samotný tvarový faktor neznamenajú, že sú slúchadlá ľahké, a ich hmotnosť 320 g niektorí používatelia skutočne pocítia. Preto výrobca minimalizoval zaťaženie mimoriadne mäkkými, pohodlnými náušníkmi s „pamäťovým efektom“.

  Azda najpozoruhodnejšia je možnosť mechanického nastavenia basov. Na zadnej strane šálok sa nachádza zariadenie na nastavenie stupňa otvorenosti. V skutočnosti hovoríme o náprotivkoch meničov, ktoré môžu byť v troch polohách: úplne otvorené – maximálne basy, úplne zatvorené – minimálne basy a stredná poloha.

  Výhody

  • Výrobcom je divízia Kingston;
  • Vysoká kvalita výroby;
  • Pohodlné, polstrované náušníky s „pamäťovým efektom“;
  • Citlivý mikrofón;
  • Pohyblivý držiak mikrofónu s možnosťou odpojenia;
  • Kvalitný zvuk s vysokou úrovňou detailov;
  • mechanické nastavenie basov na mušliach pohárov;
  • štýlový dizajn.

  Nevýhody

  • pre niektorých používateľov trochu ťažké.

  SteelSeries Arctis 5 2019 Edition

  Hodnotenie: 4.6

  STEELSERIES ARCTIS 5 2019 EDITION

  Výber najlepších náhlavných súprav pre PC za strednú cenu od časopisu Expertology dopĺňa ďalšia náhlavná súprava od dánskej značky SteelSeries. Stále rovnaký sortiment a stále rovnaká edícia 2019, ale s výrazne vyššou úrovňou. Tým, že výrobca upustil od bezdrôtového pripojenia, znížil náklady na túto veľmi pôsobivú konfiguráciu na prijateľnú úroveň.

  SteelSeries Arctis piatej generácie v edícii 2019 je špičkové zariadenie s vlastnou integrovanou zvukovou kartou, ktorá podporuje viackanálový zvuk 7.1. Samozrejme, že tu podľa definície nemôžete mať rovnaké fyzické umiestnenie zdrojov zvuku ako na stacionárnom reproduktorovom systéme so subwooferom, ale ide o efekt a ten je vďaka presnému umiestneniu zabezpečený na 100 %.

  SteelSeries Arctis 5 2019 Edition je viac ako len slúchadlá, je optimalizovaný pre pripojenie USB. Dlhý kábel – 3 m, odpojiteľný, s ovládaním hlasitosti, jednosmerné pripojenie. Dodáva sa aj s adaptérom pre štandardný konektor audio 3.5 mm mini jack pre tých, ktorí dávajú prednosť klasike. slúchadlá vyzerajú pevne a draho, dizajn nie je nevkusný, štýlový, pre väčší efekt, najmä pri fotení, môžu obsahovať nastaviteľné osvetlenie po obvode šálok.

  Samotné slúchadlá v tejto náhlavnej súprave majú pokrytie reprodukovaného frekvenčného rozsahu od 20 000 do 20 000. Hz. Priemer membrány – 40 mm;. Citlivosť a impedancia sú najbežnejšie a do istej miery univerzálne – 98 % a 32 ohmov. Mikrofón s dobrým potlačením šumu, rozsah rozpoznateľných frekvencií je od 100 do 10 tisíc. Hz. Impedancia 2.2 kOhm. Držiak je pohyblivý a má mechanické tlačidlo zapnutia/vypnutia.

  V krátkosti, ale s dôrazom na kvalitné materiály a montáž a s pôsobivým dôrazom na detail. Prakticky všetko tu vzbudzuje rešpekt: dvojdielna kovová čelenka s mäkkou povrchovou úpravou a vložkou Soft-Touch; 90-stupňové otočné náušníky s veľkou rezervou; textilné náušníky AirWeave s vložkami s efektom tvarovej pamäte; výsuvný mikrofón s flexibilným hlavovým mostom; rozdelený, odolný, ale flexibilný kábel s ovládačom ChatMIX, ktorý podporuje populárne instantné komunikátory a vyvažuje zvuk v závislosti od scenára, a mnoho ďalšieho.

  Ide o špičkovú náhlavnú súpravu za pomerne rozumnú cenu. Starostlivosť výrobcu o detaily vás ešte viac priblíži k prvotriednej počítačovej náhlavnej súprave.

  Výhody

  • značka;
  • kvalita a spoľahlivosť;
  • Starostlivosť výrobcu o detaily vo všetkých oblastiach;
  • štýlový dizajn;
  • integrovaná zvuková karta;
  • Podpora viackanálového zvuku 7.1;
  • odpojiteľný, jednostranný kábel;
  • Dĺžka kábla 3 metre;
  • náladové osvetlenie po obvode šálok.

  Nevýhody

  • polarizované názory milovníkov hudby na počúvanie hudby.

  Najlepšie hodnotené slúchadlá pre počítač

  Predposledný výber v prehľade najlepších slúchadiel pre počítače od Expertology je pravdepodobne najzaujímavejší. Tu sa pozrieme na najlepšie modely v tomto segmente. Zohľadnili sme prémiovú náhlavnú súpravu, ktorá je však stále za rozumnú cenu, čo znamená, že je viac-menej dostupná. Mimoriadne drahé štúdiové verzie sú samostatnou témou.

  ASUS ROG Delta Type-C

  Hodnotenie: 4.9

  ASUS ROG Delta Type-C

  Otvorenie výberu tradičného je najlacnejší model navrhnutý našimi odborníkmi. Prekvapivo pôjde o zástupcu legendárnej série herných zariadení Repub

 • ASUS c Of Gamers (ROG). Neuveriteľne nápadná v každom zmysle slova a zameraná špeciálne na hráčov, okamžite sa stáva takmer kultovou.

  Začnime niekoľkými priamymi číslami a špecifikáciami. ASUS ROG Delta je dynamická náhlavná súprava plnej veľkosti s uzavretými zátylkami. Priemer membrány 50 mm. Široký frekvenčný rozsah od 20k do 40k. Hz. Rozsah citlivosti mikrofónu je celkom bežný – od 100 do 10 tisíc. Hz. Citlivosť slúchadiel je 127 dB, citlivosť mikrofónu je -40 dB. Mikrofón s pohyblivým držiakom; tlačidlo vypnutia. Náhlavná súprava váži pomerne málo – 387 gramov a táto časť používateľa už môže spôsobiť nepríjemnosti.

  Tieto slúchadlá sú už úplne pre počítač bez akýchkoľvek kompromisov, pokiaľ ide o typ pripojenia a balenie. Slúchadlá sa k počítaču pripájajú pomocou kábla USB s konektorom typu C. Opletený textilný kábel, nie príliš dlhý – 1.5 m, ale súčasťou balenia je aj ďalší kábel, ktorý slúži ako predlžovací kábel a adaptér konektora typu A. Je to už bez vrkoča.

  Adaptér na klasický jack 3.5 mm nie je súčasťou súpravy, čo nie je nevýhodou modelu. Tento headset je kvalitne prispôsobený pre rôzne platformy vrátane PC, MAC, PlayStation 4 a Nintendo Switch. Preto tieto slúchadlá môžu naplno využiť svoj potenciál len v spojení s originálnym softvérom.

  Pokiaľ ide o zvuk, ASUS ROG Delta Type-C je na technologickej špičke. Kľúčovým prvkom je tu zabudovaný digitálno-analógový prevodník ESS 9218 Sa
  e, čo je de facto zväzok štyroch konvertorov v jednom čipe. Každý z nich pracuje samostatne so špecifickým frekvenčným rozsahom. Tento prístup a implementovaná technológia spoločne prinášajú mimoriadne presnú lokalizáciu a detaily v ultra širokom frekvenčnom rozsahu, čo prináša úžasnú hodnotu pri hraní hier.

  Výhody

  • Výrobca a legendárna séria ROG;
  • Výnimočne kvalitné materiály a kvalita vyhotovenia;
  • Kompletný balík herných doplnkov v dizajne vrátane podsvietenia RGB;
  • výrazne rozšírený frekvenčný rozsah slúchadiel;
  • Odnímateľný citlivý mikrofón;
  • Špičková, vyladená ergonómia.

  Nevýhody

  • môže byť príliš „teplý“ (individuálny);
  • Nie je príliš silný, ale niektorí používatelia ho považujú za príliš ťažký.

  SteelSeries Arctis 7 2019 Edition

  Hodnotenie: 4.9

  STEELSERIES ARCTIS 7 2019 EDITION

  V našom prehľade opäť významná dánska značka SteelSeries a séria počítačových slúchadiel Arctis, tentoraz však top „sedmička“ vo vydaní 2019. Toto je prvá bezdrôtová náhlavná súprava v prehľade. Hoci sme pre bezdrôtové modely vytvorili samostatnú kategóriu, náš výber prémiových slúchadiel ponúka aj prémiové funkcie vrátane pripojenia.

  Arctis 7 sú slúchadlá plnej veľkosti so zasúvacím mikrofónom. Séria Arctis je známa svojím kvalitným spracovaním, prvotriednymi materiálmi a štýlovým dizajnom a sedemdielna séria túto dlhoročnú tradíciu len potvrdzuje.

  Krátky prehľad kľúčových technických špecifikácií. Priemer membrán slúchadiel je 40 mm. Frekvenčný rozsah reprodukcie zvuku od 20k do 20k. Hertz. Citlivosť slúchadiel – 98 dB. Štandardná impedancia 32 ohmov. Frekvenčný rozsah mikrofónu – od 10 do 10k. Hz, impedancia – 2.2k ohmov, citlivosť -38 dB. Smerový mikrofón, ktorý možno ľahko vypnúť.

  Model príjemne prekvapí širokými možnosťami pripojenia. Predovšetkým bezdrôtové pripojenie je tu dômyselne usporiadané. Vysielač je výkonný a prenáša signál v štandardnom rozsahu 10-12 metrov pre tento typ pripojenia. K počítaču je však pripojený káblom, takže v prípade potreby možno rádiový modul umiestniť na vhodné miesto a v priamej viditeľnosti, čím sa ešte viac zlepší kvalita komunikácie a „dosah“. Okrem toho je možné slúchadlá pripojiť káblom cez konektor UC-E6. Na nabíjanie je k dispozícii samostatný port micro-USB. Bonusovou funkciou je štandardná zástrčka 3.5 mm „mini-jack“ na pravej šálke na paralelné pripojenie ďalšieho páru slúchadiel.

  Prémiová úroveň SteelSeries Arctis 7 2019 Edition je zrejmá vo všestrannosti, a to ako po hardvérovej, tak aj po softvérovej stránke. Užívateľsky prívetivé rozhranie s vynikajúcou lokalizáciou do ruštiny umožňuje ľahko zlepšiť už aj tak vysokú kvalitu zvuku pomocou šesťpásmového ekvalizéra. Kompresor pomáha vyrovnávať hlasitosť. Samostatná funkcia umožňuje počúvať vlastný hlas cez slúchadlá z mikrofónu. K dispozícii je aj mnoho ďalších pomocných funkcií, ako je monitorovanie úrovne, automatické vypnutie v prípade nečinnosti atď. .

  Výhody

  • výsuvný mikrofón;
  • S vysoko funkčnou aplikáciou SteelSeries Engine 3;
  • Pohodlné nosenie;
  • Ovládacie prvky na palube (hlasitosť, mikrofón, vyváženie atď.). .);
  • paralelné pripojenie druhého páru slúchadiel cez 3.5 mm;
  • Podpora priestorového zvuku DTS Headphone: X v2.0;
  • štýlový dizajn.

  Nevýhody

  • Plný zvuk len pri používaní proprietárneho softvéru.

  HyperX Cloud Orbit

  Hodnotenie: 4.8

  HyperX Cloud Orbit

  Teraz urobme hmatateľný cenový skok a pozrime sa na náhlavnú súpravu HyperX, ktorú sme už videli v strednej cenovej kategórii. Bude to aj Cloud, ale už prémiový model Orbit, v ktorom vývojári kládli najväčší dôraz na kvalitu zvuku. 100% úspešný dizajn.

  Aby sme boli presní, tento model je takmer kópiou modelu Audeze Mobius, pretože vznikol v spolupráci spoločností HyperX a Audeze. Jediným zásadným rozdielom je, že v prípade Orbitu sa rozhodli nepoužívať bezdrôtové pripojenie Bluetooth. Cieľom bolo zachovať všetky „audiofilské“ vlastnosti originálu a zároveň vykonať niekoľko zlepšení.

  V tomto modeli sú už od začiatku pôsobivé holé čísla. Rekordne široké pásmo slúchadiel, od 10 000 do 50 000 otáčok za minútu, je tiež rekordným prelomom z hľadiska frekvenčného rozsahu. Hz, to znamená, že horná hranica je dvaapolkrát vyššia ako hranica ľudského ucha. Pripomíname, že takýto prístup je opodstatnený, pretože umožňuje „divoký“ zvuk v širokej chodbe bez toho, aby bol stiesnený. Aj citlivosť je vysoko nadpriemerná, hoci ide o kvalitné modely – 120 dB. Odnímateľný mikrofón, možnosť pripojenia k 3.5 mm „mini-jack“ a pružné pútko.

  A teraz sa dostávame k najdôležitejšej vlastnosti, ktorá určite zaujme každého: zvuk a jeho úžasná kvalita. Srdcom zdrvujúceho zvukového efektu sú magnetické planárne meniče s priemerom… 100 (!) mm. Je to dokonalý záznam. Vynikajúco prepracovaný a lokalizovaný zvuk a šírka scény – všetky tieto parametre dokážu s ľahkosťou „stráviť“ akúkoľvek hru a je ťažké nájsť čo i len náznak miešania zvukov. Basy sú hlboké a vážiace, výšky nie sú nijako orezané (a to je „choroba“ mnohých slúchadiel), stredné pásmo sa jasne hlási, bez toho, aby zachádzalo do extrémov.

  Hoci slúchadlá nie sú bezdrôtové, sú vybavené vstavanou batériou. Pri pripojení cez zásuvku 3.5 mm hrubé slúchadlá nemajú fantómové napájanie hlavného zariadenia a musia byť napájané z vlastného zdroja, zatiaľ čo port USB slúži len na nabíjanie. Okrem toho si funkcia priestorového zvuku vyžaduje aj dodatočné napájanie. Napriek rozpakom niektorých používateľov sa teda bez batérií nezaobídete. výdrž batérie až 10 hodín.

  Výhody

  • prémiový model;
  • Materiály najvyššej kvality;
  • pohodlné nosenie;
  • Vysoká citlivosť slúchadiel;
  • Pohodlné mechanické ovládanie na skrinke;
  • rekordne široký rozsah pracovných frekvencií;
  • Magneticko-plošné ovládače s priemerom 100 mm;
  • výnimočná kvalita zvuku aj v zložitých kompozíciách.

  Nevýhody

  • zriedkavé sťažnosti na firmvér.

  Beyerdynamic MMX 300 (2. generácia)

  Hodnotenie: 4.8

  BEYERDYNAMIC MMX 300 (2. GENERÁCIA)

  Jeden z najdrahších modelov na trhu produkcie slávnej nemeckej spoločnosti Beyerdynamic doplní výber najlepších slúchadiel pre počítač. Ide o druhú generáciu mimoriadne populárneho modelu MMX 300.

  Tu sa vraciame k prísne káblovému typu pripojenia a dôvodom tu zďaleka nie je otázka úspory, pretože náklady na rádiový modul by nemali žiadny vplyv na už aj tak únavnú cenu. Výrobca sa tu snažil nenechať žiadnu rezervu pre zhoršenie kvality zvuku a inžinierom spoločnosti Beyerdynamic sa to podarilo najlepšie, ako vedeli.

  Najskôr opíšeme najdôležitejšie charakteristiky a samotné čísla vám veľa napovedia. Tu vidíme rozšírené pokrytie frekvenčného rozsahu slúchadiel s takmer bezprecedentným rozšírením basov od 5k do 35k. Hertz. To znamená, že zvuk je v nízkych frekvenciách pod prahom počuteľnosti pre holé ľudské ucho a vo vysokých frekvenciách je oveľa vyššie. Impedancia a citlivosť slúchadiel sú univerzálne, ak nie štandardné – 32 ohmov a 96 dB. Pokiaľ ide o mikrofón, má výrazne nižšiu impedanciu ako ktorákoľvek z vyššie uvedených možností – 1.5 kOhm. Frekvenčná odozva je tiež vysoko nad priemerom modelu, od 30 do 28 Hz.

  Hoci sú slúchadlá v hernej komunite dobre rozpoznateľné ako herné slúchadlá, nemajú krikľavé, farebné prvky v hernom štýle. Dizajn je však dobre premyslený, a to z funkčného aj estetického hľadiska – vo vzhľade je cítiť prísnu, tichú silu. A toto tvrdenie plne potvrdzuje kvalita zvuku, ktorá je podrobnejšie vysvetlená.

  Beyerdynamic MMX 300 (2. Generation) – vzácny príklad počítačovej náhlavnej súpravy, ktorá kombinuje funkcie náhlavnej súpravy, herných slúchadiel, štúdiového monitora a špičkového vybavenia na vysokokvalitné podcastovanie alebo živé vysielanie súčasne. Sú dokonca kompatibilné s nositeľnými zariadeniami a notebookmi – pripájajú sa priamo cez kábel so 4-kolíkovou kombinovanou zástrčkou 3.5 mm mini jack. Na zabezpečenie kompatibility s plnohodnotnými zvukovými kartami PC výrobca vybavil náhlavnú súpravu adaptérom pre dvojicu 3-pinových výstupov.5 mm samostatný mikrofón a slúchadlá. Dodáva sa s adaptérom pre profesionálny formát 6.35 mm transparentne naznačuje vysokú profesionálnu úroveň zariadenia.

  Ďalšia špičková výhoda modelu Beyerdynamic MMX 300.2 – Výnimočne účinná izolácia hluku. Je to priamy dôsledok pôvodných plánov vývojárov – model bol navrhnutý pre súkromné letectvo.

  Výhody

  • Renomovaná nemecká značka;
  • Výnimočná kvalita materiálov a vysoká úroveň technológií;
  • Rozšírený frekvenčný rozsah slúchadiel a mikrofónu;
  • Široká kompatibilita s rôznymi audio zariadeniami podľa typu pripojenia;
  • vysoký zvukový výkon vrátane hier a komplexnej hudby;
  • Presná a výrazná lokalizácia aj tých najjemnejších zvukov v hrách;
  • spoľahlivosť a životnosť.

  Nedostatky

  • veľmi tesné pripojenie drôtu.

  Najlepšie bezdrôtové slúchadlá pre počítač

  Záverečný výber prehľadu najlepších slúchadiel k počítaču časopisu Expertology sa zameriava výlučne na bezdrôtové počítačové slúchadlá. V predchádzajúcej kategórii sme preskúmali niekoľko modelov tohto typu, ale tu sa zameriame na najlepšie modely v jednotlivých cenových kategóriách.

  SteelSeries Arctis 1 Wireless

  Hodnotenie: 4.9

  SteelSeries Arctis 1 Wireless

  Bezdrôtové slúchadlá otvorenej kategórie pre počítač od už známej značky SteelSeries. Ide o najlacnejšiu verziu plnohodnotného formátu so slušnými funkciami, ktorá je vhodná pre masového používateľa a nesklame ani zvukom, ani funkčnosťou, ani ergonómiou.

  Hoci je tento model skutočne jedným z najlacnejších vo svojej triede, niektorí používatelia sú trochu nespokojní s pomerne „neforemným“ vzhľadom náhlavnej súpravy. Všetky materiály podvozku sú plastové, dizajn je pomerne bez tváre. Toto je však jedna z mála okolností, na ktoré používatelia s ľútosťou poukazujú. Pri všetkej úspore materiálov je lícovanie a povrchová úprava celkom dobrá a model je všeobecne dosť robustný.

  SteelSeries Arctis 1 Wireless sú slúchadlá plnej veľkosti s mikrofónom. Frekvenčný rozsah slúchadiel – od 20 do 20 tisíc. Hz, mikrofón od 100 do 6500 Hz. Tento znížený frekvenčný rozsah mikrofónov nezastraší ani neodradí. V mnohých konkurenčných modeloch sú uvedené hodnoty len nominálne a v reálnom živote sú oveľa skromnejšie. Tu sú špecifikácie prinajmenšom spravodlivé a na pripojenie k sieti je k dispozícii dostatok mikrofónov. Impedancia a citlivosť slúchadiel je 32 ohmov a 98 dB.

  Náhlavnú súpravu môžete pripojiť cez rádio pomocou priloženého kľúča k portu USB typu C. Rýchle nadviazanie spojenia, typické pre rádiové spojenie, na rozdiel od Bluetooth s jeho zložitosťou. Niektorí používatelia sa sťažujú na nepohodlný prijímač a tvrdia, že prekrýva susedné porty, ale to nemožno považovať za nevýhodu, pretože dôvod je skôr v umiestnení portov ako v tvare kľúča. S portom USB typu C na alternatívne káblové pripojenie. Druhý port MicroUSB slúži na nabíjanie.

  Z hľadiska zvuku možno náhlavnú súpravu považovať za solídny priemer. Na audio-video komunikáciu, nie príliš náročné hranie hier a rovnako nenáročné sledovanie filmov – úplne stačí. Na premyslené počúvanie hudby by ste však určite mali zvážiť niečo iné a pravdepodobne drahšie.

  Deklarovaná výdrž zabudovaných batérií – 20 hodín. Pri plnom nabití vydržia slúchadlá v aktívnom režime až 15 hodín, čo väčšine používateľov stačí.

  Výhody

  • Pohodlné nosenie počas hodín používania;
  • Všestrannosť z hľadiska kompatibility zariadení;
  • rýchle a jednoduché pripojenie;
  • Rýchlejší prenos zvuku bez oneskorenia;
  • Jemné doladenie prostredníctvom aplikácie SteelSeries Engine;
  • Nie je to zlý mikrofón vo svojej triede;
  • pripojenie prostredníctvom kábla;
  • slušná autonómia.

  Nevýhody

  • Jasná úspora materiálov
  • Ak chcete dosiahnuť prijateľný zvuk, musíte ekvalizér nastaviť individuálne a tento model vo všeobecnosti nie je určený pre audiofilov.

  Bezdrôtová herná náhlavná súprava Corsair HS70

  Hodnotenie: 4.8

  BEZDRÔTOVÁ HERNÁ NÁHLAVNÁ SÚPRAVA CORSAIR HS70

  Pokračujme s ďalšími relatívne lacnými počítačovými slúchadlami Corsair HS70, ktoré výrobca, samozrejme, umiestňuje ako herné slúchadlá. Sú však celkom vhodné na hranie. Navonok sa príliš nelíšia od predchádzajúcej generácie modelu HS50, ktorý si kedysi nárokoval vavríny „killer“ headsetu Cloud Core. Mimochodom, podľa rozhodnutia našich odborníkov je v hre aj bezdrôtový nástupca Cloud Core.

  Prísne vzaté, bezdrôtové slúchadlá Corsair HS70 Wireless sa z hľadiska technických parametrov príliš nelíšia od iných slúchadiel. Frekvenčný rozsah slúchadiel je 20k až 20k. Hz. Pre mikrofón sa toto číslo pohybuje od 100 do 10k. Hz. Impedancia slúchadiel 32 ohmov, mikrofón 2.2 kOhm. Citlivosť 111 a -40 dB.

  Smerový mikrofón, prepínateľný s pohyblivým držiakom. Membrány reproduktorov sú veľké – majú priemer 50 mm. Pripojenie cez štandardné rádio s USB kľúčom a dosahom do 12 metrov. Integrovaná batéria poskytuje dostatočnú výdrž s výdržou až 15-16 hodín, čo znamená, že môžete hrať v priemere až niekoľko dní.

  Pokiaľ ide o zvuk, náhlavná súprava funguje celkom dobre, bez zázrakov, ale bez akýchkoľvek do očí bijúcich nedokonalostí. Tu môžeme vidieť zdôraznenie basov, podobne ako v mnohých iných plnohodnotných modeloch, AFC má typický tvar písmena V. Scéna je určite príjemná, široká a priestranná s pomerne dobrou lokalizáciou. Stredné frekvencie sú dobre vykreslené, vyššie frekvencie sú trochu drsné s trochu viac rozmazanými detailmi ako rovnaké médium, ale takéto detaily nerozlíši každý. Celkové vyváženie zvuku je veľmi slušné. Pozitívny obraz dopĺňa podpora virtuálneho priestorového zvuku 7.1.

  Musíme tiež pochváliť výrobcu za vynikajúce spracovanie – materiály sú jednoznačne kvalitné a je to cítiť od prvého momentu, keď dostanete slúchadlá do rúk. Mnohé povrchy sú potiahnuté príjemným jemným dotykom. Dizajn má bielené prvky, napríklad po obvode misiek, čo však nemá vplyv na praktickosť, pretože povrch prekvapivo nepriťahuje prach, nečistoty a odtlačky prstov. Jemné detaily sú zreteľne dobre definované.

  Dobré body

  • pohodlné nosenie;
  • virtual surround 7.1 zvuk;
  • celkovo vyvážený zvuk;
  • možno pripojiť aj káblom;
  • pomer ceny a kvality;
  • jednoduchý, ale elegantný dizajn;
  • ergonómia;
  • Autonómia.

  Nevýhody

  • Slabý bezdrôtový signál – nemusí byť schopný „preniknúť“ cez nie príliš náročné prekážky.

  Ja
  a Evolve 75 MS Stereo

  Hodnotenie: 4.7

  Ja</div><p>a Evolve 75 MS Stereo“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/4871666198011-6516.jpg“ height=“400″ title=“Ja<br />a Evolve 75 MS Stereo“></p><p>Prémiové bezdrôtové slúchadlá k počítaču nemusia mať plnú veľkosť. Mnohí používatelia dávajú prednosť ľahšiemu nasadzovaciemu faktoru. A špeciálne pre nich sa pozrieme na náhlavnú súpravu Ja<br />a Evolve 75 MS Stereo. Výrobca tento model označuje ako kancelársky model, ale jeho výkon a správanie v reálnom živote umožňujú oveľa širšie použitie.</p><p>Slúchadlá sú určené na firemné použitie, takže majú klasický, nenápadný dizajn, ale pomerne atraktívny. Všetky ovládacie prvky sú mechanické, čo je tiež skôr plus ako mínus. Namontované s čelenkou, lemované gumou. Stopka mikrofónu je sklopná, ak mikrofón nepotrebujete, slúchadlo sa dá zdvihnúť a s príjemným cvaknutím sa prichytí k čelenke. Vtedy sa mikrofón automaticky stlmí. Celkovo sú ovládacie prvky prístupné, zrozumiteľné a používateľsky prívetivé. Pohodlie je tiež vynikajúce, ale slúchadlá sú nad hlavou a nepohodlie môže byť cítiť po celé hodiny používania.</p><p>Kľúčové technické parametre náhlavnej súpravy sú. Frekvenčný rozsah slúchadiel – od 20 do 20k. Hz; rozsah mikrofónov 100 až 10 tisíc. Hz. Vybavené aktívnym potláčaním hluku. Vstavaná nabíjateľná batéria poskytuje až 15 hodín hovoru a až 30 hodín prehrávania zvuku. Čas nabíjania – až 2 hodiny. Veľkou výhodou tohto modelu je, že náhlavnú súpravu možno používať počas nabíjania.</p><p>Je potrebné zdôrazniť, že napriek kompaktným rozmerom tohto modelu v porovnaní s plnohodnotnými variantmi v tomto prehľade sú tu membrány reproduktorov veľké – 40 mm v priemere. To znamená, že môžete očakávať kvalitný zvuk s dobrými basmi, slušnými detailmi a slušnými výškami. A v tejto súvislosti Ja<br />Evolve 75 MS Stereo vôbec nesklame.</p><p>Ďalšou dôležitou funkciou pre kancelárske použitie je takzvaná funkcia „zapnutia spolupracovníka“ – jednoduchým stlačením tlačidla sa zníži hlasitosť náhlavnej súpravy na úroveň, pri ktorej môžete súčasne počuť počítač a rozhovory zamestnancov. Na vonkajšej strane pohárov sú červené indikátory v tvare krúžku. Počas aktívneho hovoru sa rozsvietia a dajú vašim kolegom signál „Nerušiť“.</p><p>Prítomnosť aktívneho potlačenia hluku, najmä prepínateľného, je nespornou výhodou, ale nebolo by na škodu mať aj pasívne. Zatiaľ čo v tomto modeli je akustický výkon otvoreného typu a zvuky, ako napríklad cvakanie klávesov, môžu byť celkom dobre počuteľné aj pri počúvaní hudby pri slušnej hlasitosti.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Takmer dokonale pohodlné nosenie;</li><li>bezdrôtový dosah: 30 metrov;</li><li>Aktívna redukcia šumu (možno vypnúť);</li><li>sa môže používať počas nabíjania;</li><li>Jednoduché a intuitívne používanie;</li><li>celkom dobre fungujú pri prehrávaní hudby.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Žiadna pasívna redukcia hluku, iba aktívna.</li></ul><h3>SteelSeries Arctis Pro Wireless (61473)</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=STEELSERIES ARCTIS PRO WIRELESS (61473)

  A na záver recenzie najlepších slúchadiel k počítaču od časopisu Expertology ďalšie slúchadlá od značky SteelSeries. Najdrahší v prehľade, ktorý sa dá porovnať len so spomínaným drôtovým „audiofilským“ HyperX Cloud Orbit, ktorý by v prípade bezdrôtového pripojenia pravdepodobne stál rovnako veľa.

  Najprv chceme opísať technické špecifikácie, pretože sú aj bez dešifrovania a vysvetľovania viac ako jasné a opísať výhody tohto modelu. Impedancia a citlivosť sú takmer univerzálne, 32 ohmov a 102 dB. Pracovný frekvenčný rozsah je však takmer jedinečný, od 10k do 40k. Vyššie uvedený drôtový HyperX Cloud Orbit tento rekord prekonáva. Koeficient harmonického skreslenia je rovnako ako pri slúchadlách takmer rekordne nízky – iba 1 %.

  Mikrofón je úplne obyčajný s najbežnejšími charakteristikami: frekvenčný pracovný rozsah 100 až 10 tisíc. Hz; impedancia – 2.2kOhm; citlivosť -38 dB; účinná redukcia šumu. K slúchadlám sa pripája prostredníctvom štandardného rádiového spojenia cez rovnaký štandardný USB kľúč a má dosah až 12 metrov. slúchadlá sú napájané vstavanými batériami, ktoré na plné nabitie vydržia až 10 hodín aktívneho nepretržitého používania.

  Celkový záver tohto modelu má veľa spoločného so zisteniami vyššie uvedeného modelu HyperX Cloud Orbit, ktorý má podobné zvukové vlastnosti. Arctis Pro bude určite vyhovovať tak bežným používateľom, ktorí sú ochotní zaplatiť vysokú cenu za vysokú kvalitu, ako aj náročným audiofilom (v dobrom slova zmysle), ktorí ocenia ostré detaily, širokú scénu, výraznú lokalizáciu a všetky ostatné výhody, ktorými sa môžu pochváliť len veľmi drahé riešenia. To isté platí aj pre vášnivých hráčov, najmä kyberšportovcov, ktorí v herných situáciách nutne potrebujú byť schopní rozoznať aj ten najmenší šuchot.

  Výhody

  • najvyššej prémiovej triedy;
  • Dokonalá kvalita materiálov a výroby;
  • Výrazne rozšírený frekvenčný rozsah;
  • Výnimočná kvalita zvuku a priestorový zvuk;
  • Pripojenie Bluetooth;
  • ostré detaily a lokalizácia zvukov v hrách.

  Nevýhody

  • niektoré sťažnosti na proprietárny softvér, ktorý nie je príliš praktický.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: