10 najlepších pevných diskov pre počítač

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom sa opýtajte odborníka.

Napriek tomu, že skutočných výrobcov pevných diskov je na svete veľmi málo (aspoň v roku 2021), aj v rámci tej istej spoločnosti existujú úspešné modely a neúspechy. Niekedy sa to stáva aj v rámci tej istej modelovej rady. To platí pre mechanické pevné disky aj disky SSD. Preto sa oplatí pred kúpou dôkladne preskúmať informácie o dostupnom sortimente.

Redakčný tím Expertology vykonal osobitný prieskum trhu, výsledky nezávislých testov a spätnú väzbu od používateľov na hlavných trhoch. Na základe nášho výskumu a vlastných porovnávacích testov sme pripravili prehľad najlepších diskov na rok 2021.

Rebríček najlepších pevných diskov pre počítač

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie mechanické pevné disky pre počítač5Toshiba 1 TB HDWD110UZSVA2 624 €
4Seagate Barracuda 1 TB ST1000DM0102 990 €
3Western Digital WD10EZEX2 668 €
2Western Digital WD5000LPLX2 581 €
1Seagate IronWolf 4 TB ST4000VN00812 790 €
Najlepší SSD pre počítač5Kingston A400 240 GB SA400S37/240G2 520 €
4ADATA 256GB XPG GAMMIX S11 Pro 256GB3 466 €
3Samsung 860 EVO 250 GB MZ-76E250BW4 350 €
2Western Digital WD Blue SATA 500 GB WDS500G2B0A4 439 €
1Samsung 970 EVO Plus 500 GB MZ-V7S500BW7 150 €

Najlepšie mechanické pevné disky pre váš počítač

V tomto prvom výbere sa pozrieme na klasické mechanické pevné disky s rotujúcimi magnetickými platňami a čítacou hlavou. Napriek všetkým predpovediam, že SSD disky rýchlo nahradia tento „staromódny“ formát, HDD disky nikam neodchádzajú. Najzrejmejším dôvodom je zatiaľ oveľa nižšia cena za dátovú jednotku. O toľko menšie, že používatelia sú ochotní zmieriť sa s výrazne nižšou rýchlosťou čítania/zápisu.

Toshiba 1 TB HDWD110UZSVA

Hodnotenie: 4.5

Toshiba 1 TB HDWD110UZSVA

Najskôr zvážte model radu P300 od spoločnosti Toshiba. Ide o strednú triedu (a potom je tu prémiová vlajková loď radu X300 a niekoľko ďalších špecializovaných produktov), ktorá kombinuje rozumnú cenu s dobrými funkciami.

Podmienečne budeme uvažovať o 1 TB variante, ale v tejto sérii sa kapacita pohybuje od 500 GB do 3 TB, takže je viac-menej na výber. Model je veľmi žiadaný a získal pozitívne a masívne ohlasy používateľov.

Stručne o kľúčových „továrenských“ špecifikáciách. Ide o disk s formálnym faktorom 3.5″, takže je vhodný len pre stolové počítače a nezmestí sa do notebooku. Rýchlosť otáčania – 7200 otáčok za minútu, t. j. vysoká. Kapacita vyrovnávacej pamäte 64 MB. Podporuje sektory 4K. Rozhranie SATA 6 Gbit/s. Podporovaná technológia NCQ (ďalej len hardvérovo podporované radenie inštrukcií, ktoré zvyšuje výkon).

Presnejšie povedané, výkon môže byť prvým záujmom používateľov. Vzhľadom na jeho popularitu bol tento model testovaný mnohými výskumníkmi a dokonca došlo k určitej rekurzii, keďže výsledky testov ukazujú, že dopyt sa zvýšil.

Výkon je však sotva hnacím motorom predaja, pretože je plne v súlade s cenou a triedou, t. j. je to skôr priemer. Maximálna rýchlosť sekvenčného čítania a zápisu je približne 180 MB/s (podľa meraní Crystal Disk Mark). Opäť však ide o vlastnosť, nie o nevýhodu, pretože táto funkcia je plne primeraná jeho triede a cene.

Ako už bolo spomenuté, ide o model strednej triedy a optimálny prípad použitia disku je pre bežné domáce a kancelárske stolové počítače. Používatelia vo svojej spätnej väzbe často zdôrazňovali výhody tohto modelu, ako napríklad minimálne teplo. Najčastejšie uvádzanými nevýhodami sú vibrácie a špecifický hukot. Vo všeobecnosti používatelia hodnotia model ako „solídny priemer“, pevný a spoľahlivý.

Výhody

 • spoľahlivosť a prevádzkový čas;
 • Primeraná rýchlosť čítania/zápisu;
 • žiadne teplo;
 • Dvojročná obmedzená záruka;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • špecifický hukot a vibrácie.

Seagate Barracuda 1 TB ST1000DM010

Hodnotenie: 4.6

Seagate Barracuda 1 TB ST1000DM010

Séria pevných diskov Barracuda od spoločnosti Seagate je už legendou. Modely tohto radu sú na trhu už viac ako 20 rokov a vždy patrili k tým, o ktorých sa najviac hovorilo. Aj teraz každá nová séria spôsobuje explóziu záujmu zo strany odborníkov aj bežných používateľov. Pozrieme sa na podmienený 1TB variant, ale všeobecne v tejto sérii existujú varianty až do 4 TB. Cena je porovnateľná s predchádzajúcim modelom.

Prejdime si stručne kľúčové špecifikácie. Formátový faktor 3.5″, t. j. len pre podvozky pre celé stolové počítače. Udávaná rýchlosť čítania/zápisu – 156/156 MB/s. Kapacita vyrovnávacej pamäte 64 MB. Otáčky vretena – 7200 ot/min. Pripojenie rozhrania – SATA 6 Gbit/s. Má podporu NCQ.

Pre tých, ktorí majú špeciálne prípady, je užitočné vedieť, že tento model je výrazne tenší ako 2-3-4terabajtové varianty, 20 mm oproti 26 mm. Dôvodom je, že na každej strane je len jedna magnetická platňa a dve čítacie hlavy ako fyzické médiá.

Testy rýchlosti tretích strán a naše vlastné testy v benchmarku HD Tune Pro 4.50 Rýchlosti čítania/zápisu boli plne v súlade s tvrdeniami výrobcu s rýchlosťami čítania/zápisu 162 MB/s a 156 MB/s.

Pokiaľ ide o teplo, testy ukázali maximálne zahriatie dosky na 53 °C a zahriatie krytu na 39 °C. Prijateľný výkon, aj keď nie práve rekordný.

Ako už bolo povedané, je to jeden z najdiskutovanejších modelov na trhu a jeden z rekordných modelov, pokiaľ ide o nákupy a masívnu spätnú väzbu od používateľov na trhu. Spätná väzba od zákazníkov je prevažne stručná a prezrádza, že pohon funguje správne, pracuje ticho s mierou a nijako zvlášť sa nezahrieva.

Z recenzie používateľa na stránke Yandex.Trh so stavom na úrovni 7: „Predtým som mal WD Blue 1 Tb, o firme nemôžem povedať nič zlé, len som chcel vyskúšať Seagate. Ak ich porovnáte, Seagate je tichší, s teplotami v rozmedzí 35-42 (závisí od vzdušnosti skrinky).“.

Výhody

 • legendárna značka;
 • Dobrá rýchlosť čítania/zápisu;
 • prijateľné teplo;
 • Nie je hlučný;
 • kombinácia ceny a funkcií.

Nevýhody

 • Neboli zistené žiadne jasné nevýhody.

Western Digital WD10EZEX

Hodnotenie: 4.7

WESTERN DIGITAL WD10EZEX

Teraz vám ponúkame, aby ste zvážili ďalší super-populárny model, ktorý je na Slovenskách trhoch mimoriadne žiadaný a objem spätnej väzby používateľov je obrovský.

Početné recenzie používateľov hodnotili spoľahlivosť a odolnosť tohto modelu. Mnohí zákazníci uvádzajú, že disk sa dlhodobo používa v pomerne intenzívne využívaných systémoch a že vás naozaj nesklame.

Menej zrejmá, ale dôležitá výhoda tohto modelu je charakteristická pre celú „modrú“ sériu. Počas nahrávania nehrozí strata údajov, pretože používa iný algoritmus ako rad Magenta od rovnakého výrobcu.

Teraz stručne o kľúčových funkciách. Formát tohto modelu – 3.5″, 7200 otáčok za minútu, rozhranie pripojenia SATA 6 Gbit/s. Deklarovaná rýchlosť čítania a zápisu – 150 MB/s. Nezávislé testy a naše vlastné testy ukazujú, že skutočná rýchlosť plne zodpovedá inzerovanej rýchlosti.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom Level 4: „Pravdepodobne nebudem hlásiť nič nové, disk nie je hlučný, zahrieva sa mierne, zo skúseností s podobnými diskami môžem povedať, že je celkom spoľahlivý. Na výmenu pevného disku v systémovej jednotke nemôžete nájsť lepšiu možnosť.

Výhody

 • spoľahlivosť a životnosť;
 • algoritmus, ktorý zabraňuje strate údajov pri zápise;
 • nízka hladina hluku;
 • Mierna tvorba tepla;
 • Rýchlosť čítania a zápisu nie je zlá;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • Neboli zistené žiadne zjavné nedostatky.

Western Digital WD5000LPLX

Hodnotenie: 4.8

Western Digital WD5000LPLX

Teraz sa pozrieme na možnosť pevného disku, ktorá môže byť potrebná pri zostavovaní stolného, ale veľmi kompaktného počítača.

Je to disk vyrobený spoločnosťou Western Digital a jeho form factor je už 2.5 palcov. Tento disk je v skutočnosti diskom pre notebooky, ale na druhej strane existujú ultrakompaktné stolné počítače, do ktorých sa zmestí 3.5″ sa jednoducho nezmestí.

Základným rozdielom medzi typickým „notebookovým“ HDD a týmto modelom je rýchlosť otáčania vretena. Tu je to 7200 otáčok za minútu, ako plnoformátový disk PC, zatiaľ čo disky notebookov majú prevažne 5400 otáčok za minútu, čo priamo ovplyvňuje rýchlosť čítania a zápisu.

Hneď na začiatku vás upozorníme, že tento konkrétny model má vlastnosť, ktorá by sa už v roku 2021 mohla považovať za nevýhodu – úložná kapacita len 500 GB. Tento model je na trhu už mnoho rokov, čo hovorí len o jeho kvalite a výkone, ale tento objem je akýmsi „vedľajším účinkom“ skutočnosti, že disk bol vyvinutý pred niekoľkými rokmi.

Pohon pracuje ticho, chladí sa mierne. Pokiaľ ide o rýchlosť, nezávislé testy ukazujú maximálnu rýchlosť čítania a zápisu približne 140 MB/s. Priznajme si, že nejde o najvýraznejší výsledok, ale opäť máme do činenia s konkrétnym diskom, ktorý prešiel mnohými generáciami reedícií, a prioritou je tu spoľahlivosť. Overené rokmi používania a množstvom používateľov. Okrem toho ide o syntetický test, ale pri každodennom používaní disk vykazuje rozhodne lepšie výsledky ako jeho „bratia“ s rýchlosťou 5400 ot.

Výhody

 • roky spoľahlivosti a životnosti;
 • 7200 otáčok za minútu – veľa rýchlosti pre form factor 2.5″;
 • tichý
 • minimálne teplo.

Nevýhody

 • Malá kapacita a relatívne nízka rýchlosť.

Seagate IronWolf 4 TB ST4000VN008

Hodnotenie: 4.9

Seagate IronWolf 4 TB ST4000VN008

Dokončenie výberu najlepších mechanických HDD diskov pre počítač zaujímavé riešenie, ktoré okrem PC možno úspešne použiť aj pre sieťové úložisko zariadení (NAS).

Keďže disk je určený aj pre NAS, máme tu štandardne viac miesta – 4 GB. A cena je tiež primerane vyššia. A to nie je limit, pretože modelový rad IronWolf spoločnosti Seagate zahŕňa úpravy pre 10 GB a viac. Tu hovoríme o najmladšom modeli, ktorý si môžete kúpiť za viac-menej slušnú cenu.

Skutočnosť, že ide o juniorský model, má za následok niektoré výkonnostné odchýlky. Napríklad rýchlosť otáčania je tu 5900 otáčok za minútu, zatiaľ čo staršie verzie IronWolf majú maximálnu rýchlosť 7200 otáčok za minútu. Je to však celkom dôsledná politika spoločnosti Seagate, že maximálnu rýchlosť otáčania dostanú len vlajkové disky.

Z hľadiska rýchlosti tento model výrazne zaostáva za staršími modifikáciami, ale to nie je prekvapujúce. V porovnaní s bežnými rozpočtovými „pevnými diskami“ pre počítače je však určite rýchlejší. Napríklad veľké súbory možno čítať alebo zapisovať rýchlosťou až 200 MB/s.

Ak to porovnáme s predchádzajúcimi generáciami, nielen tento model, ale aj všetky ostatné 4TB HDD na trhu sa dostávajú dopredu. Určité očakávania boli spôsobené zvýšenou hustotou zápisu, ale „móda“ nižších rýchlostí kompenzovala túto výhodu nie k lepšiemu. Takže tieto body nemožno považovať za nevýhodu, je to jednoducho dané.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh úrovne 5: beží stabilne, v pohode, bezpečne, spoľahlivo. Rýchlosť je celkom uspokojivá. Je radosť s ňou pracovať a odporúčam ju aj ostatným. Hlavnou vecou je, že je chladný, rýchly a tichý, nie otravný svojím bzučaním ako ten starý.“.

Výhody

 • Technológia záznamu CMR (konvenčný magnetický záznam, v tomto kontexte je to výhoda);
 • pomerne vysoké rýchlosti zápisu a čítania;
 • nie je hlučný;
 • mierne teplo;
 • vhodné pre zariadenie NAS (Network Attached Storage).

Nevýhody

 • individuálne, nie systematické pripomienky používateľov k rôznym nuansám.

Najlepšie SSD disky pre váš počítač

V druhom výbere sa pozrieme na radikálne odlišný typ počítačového pevného disku, ktorý vôbec nie je diskom a pojem „disk“ je len akýmsi kultúrnym dedičstvom. SSD disky sú v skutočnosti skôr „veľké flash disky“, ak použijeme hrubé porovnanie. Ani tu nie je veľa skutočných výrobcov a nie každá vydaná zostava je úspešná. Vybrali sme pre vás najvhodnejšie možnosti v roku 2021, ktoré otestovali odborníci aj mnohí bežní používatelia.

Kingston A400 240 GB SA400S37/240G

Hodnotenie: 4.6

Kingston A400 240 GB SA400S37/240G

Najprv sa v tejto časti recenzie pozrieme na najlacnejší SSD disk známej značky Kingston. Americká súkromná spoločnosť Kingston Corporation je už dlho dokonca akýmsi symbolom kvalitných flash diskov a vôbec všetkého, čo súvisí s počítačovou pamäťou.

V prípade SSD diskov existuje ešte silnejšia priama úmera medzi cenou a úložnou kapacitou ako v prípade mechanických HDD diskov. Preto ak uvažujeme o lacnom SSD, predpokladá sa, že jeho kapacita bude skromná. Tu je, ale 240 GB je trochu vážnejšie ako minimálna kapacita 128 GB. V ponuke sú aj modifikácie s väčšou kapacitou, ale aj s primeranou cenou.

Teraz o tom, čo používateľov najviac zaujíma pri diskoch SSD – rýchlosť. Výrobcom deklarované maximá 500 MB/s pri čítaní a až 350 MB/s pri zápise, ktoré sa pri SSD často uvádzajú, v praxi nielenže nie sú nižšie, ale dokonca vyššie, ako ukázali mnohé testy. Napríklad rýchlosť čítania môže dosiahnuť až 560 Mbyte/s a rýchlosť zápisu bude viac ako dvojnásobná oproti deklarovanej rýchlosti – až 540 Mbyte/s.

Opäť to nie je jedinečný jav tohto modelu, ale skôr bežný jav. Príčinou je najčastejšie šťastná zhoda špecifikácií radiča a pamäte. Pre prípad, že by sme chceli spresniť, že takýto veľký rozdiel je možný len pri operáciách sekvenčného zápisu alebo čítania. V ostatných režimoch nie sú výsledky také pôsobivé.

Tento priaznivý obraz rýchlosti má aj svoju nevýhodu. Pri kopírovaní naozaj veľkého množstva údajov radič nezvláda záťaž, takže môžete pozorovať krátkodobé poklesy rýchlosti až takmer na nulu – na 3 až 5 MB/s. A to je nevýhoda.

Výhody

 • kovové puzdro;
 • účinný regulátor;
 • Rýchlosť čítania/zápisu dokonca presahuje inzerovanú rýchlosť;
 • najdostupnejšia cena v ponuke;
 • Trojročná výrobná záruka.

Nevýhody

 • Strata rýchlosti pri kopírovaní veľkých objemov údajov.

ADATA 256 GB XPG GAMMIX S11 Pro 256 GB

Hodnotenie: 4.7

ADATA 256GB XPG GAMMIX S11 Pro 256GB

Teraz sa pozrime na SSD disk s takmer rovnakou kapacitou ako predchádzajúci, ale so zásadne odlišným rozhraním pripojenia. Na rozdiel od vyššie uvedeného modelu sa tento pripája cez rozhranie M.2, PCI-E 3.0 x4. Ide o vlajkový produkt taiwanskej spoločnosti ADATA Technology Co., Ltd.

Zákazníkov najviac priťahuje pomer cena/výkon. Používatelia v mnohých recenziách na obchodných stránkach Runet unisono tvrdia, že cena je skutočne veľmi pohodlná pre takúto kombináciu funkcií. Pozrime sa, aké sú tieto vlastnosti.

Zatiaľ čo kapacita úložiska je zrejmá, ostatné špecifikácie môžu byť menej jasné. Tento model využíva vysokoúčinnú pamäť TLC 3D NAND. Bez toho, aby sme zachádzali do prílišných podrobností, môžeme povedať, že podľa mnohých nezávislých testov tento disk preukázal jednu z najlepších rýchlostí čítania a zápisu v porovnaní s desiatkami alternatív od iných výrobcov. A tieto výsledky sú vo všeobecnosti v súlade s údajmi výrobcu: čítanie až 3350 MB/s, zápis až 1150 MB/s. V niektorých pracovných podmienkach môže byť rýchlosť ešte vyššia.

Pri tomto modeli je dôležitejšie minimálne zahrievanie. Samotné teplo mikročipov pri prevádzke je v skutočnosti značné, ale tento problém rieši chladič. Takže ani pri najintenzívnejšom zaťažení teplota nestúpne nad 70 stupňov a toto číslo je veľmi zriedkavé. Jediné zriedkavé prípady, keď môže teplota stúpnuť nad túto hranicu, sú dlhodobý prenos dát s maximálnou intenzitou v zle vetranom šasi. V tomto prípade však existuje režim núdzovej ochrany pred teplotou.

Chladič a základná doska sú uzavreté v kryte, ktorý má aj farebný herný dizajn, takže zariadenie bude v otvorenej skrini stolného počítača vyzerať veľmi atraktívne.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „IT špecialista 5. úrovne“: „Vysoká rýchlosť prevádzky (spĺňa požiadavky). Žiadne prehrievanie. Najlepší SSD disk pre pomer cena-objem-rýchlosť! Testy vysokej vytrvalosti (skupina, rôzni výrobcovia).

Výhody

 • vlajkový produkt;
 • takmer rekordné rýchlosti čítania a zápisu;
 • Je vhodný pre stolové počítače aj notebooky;
 • Minimálne teplo vďaka chladiču;
 • Výrazný dizajn inšpirovaný hrami.

Nevýhody

 • neboli zistené žiadne zjavné nedostatky.

Samsung 860 EVO 250 GB MZ-76E250BW

Hodnotenie: 4.8

Samsung 860 EVO 250 GB MZ-76E250BW

Vráťme sa k form faktoru 2.5″ a rozhranie SATA 6 Gb/s. Teraz sa pozrieme na disk SSD pre počítač, ktorý je právom považovaný za jedného z rekordérov v predaji v Rusku aj vo svete.

Krátka poznámka, aby sme sa uistili, že rozdiel v rýchlostiach medzi týmto a predchádzajúcim modelom nie je príliš veľký. Tu máme maximálnu rýchlosť čítania a zápisu približne 500 MB/s. Za zlomok ceny pohonu. Vyvstáva otázka, aký zmysel má takýto nákup.

Skutočnosť, že samotné rozhranie SATA 6 Gb/s má limit šírky pásma 600 MB/s. S príchodom SSD diskov, ako je ten predchádzajúci (NVMe disky v M.2 verzie) disky SATA začali strácať pozíciu na trhu, pretože fyzicky nie sú schopné konkurovať z hľadiska rýchlosti. Stále však ide o mainstreamový segment a na odpisovanie SATA je ešte priskoro. Potvrdzuje to politiku veľkých výrobcov, ako sú spoločnosti Samsung, Western Digital, Micron a Intel, ktorí neplánujú ukončiť používanie SSD diskov s rozhraním SATA.

Tento model využíva pamäť TLC 3D V-NAND flash novej generácie so 64-vrstvovým dizajnom. Ponúka dvojakú výhodu, a to maximalizáciu prístupových rýchlostí a zvýšenie hustoty úložiska na jednotku plochy čipu, čo následne výrazne znižuje náklady.

Nielen samotná nová generácia pamätí je kľúčom k vysokému výkonu a z toho vyplývajúcemu prudkému dopytu po tomto disku. Ďalším dôležitým faktorom bol vylepšený ovládač MJX. Radič vyvinutý spoločnosťou Samsung je upravenou verziou radiča MARU, ktorý sa používa v serverových jednotkách.

Pozoruhodná spätná väzba od najdlhšie slúžiacich používateľov tohto radu SSD od spoločnosti Samsung. Mnohí uvádzajú mimoriadne spoľahlivú a mimoriadne dlhú životnosť týchto diskov, ktoré vydržia mnoho rokov. Samozrejme, má úplne inú architektúru ako 840pro, ale stále je to dôveryhodný produkt. Päťročná výrobná záruka to však jednoznačne naznačuje.

Výhody

 • Jeden z najpredávanejších diskov SSD na svete;
 • Pamäť TLC 3D V-NAND flash štvrtej generácie;
 • Pokročilý ovládač MJX;
 • spoľahlivosť a trvanlivosť;
 • 5 rokov výrobnej záruky.

Chyby

 • žiadne zjavné nevýhody.

Western Digital WD Blue SATA 500 GB WDS500G2B0A

Hodnotenie: 4.8

Western Digital WD Blue SATA 500 GB WDS500G2B0A

Ďalší SSD disk SATA 6 Gb/s, tentoraz od spoločnosti Western Digital. Ikonická séria Blue ponúka mechanické pevné disky a SSD disky v rôznych kapacitách. Pozrieme sa na 500GB variant, ale to je samozrejmosť – v ponuke sú modifikácie až do 2 TB, ale cena je samozrejme privysoká.

Hlavnou výhodou tohto SSD disku je to isté ako u jeho predchodcu od spoločnosti Samsung, teda kombinácia pamäte TLC 3D NAND novej generácie a efektívneho radiča. Tu je riadiacou jednotkou štvorkanálový Marvell 88SS1074. Podľa štandardov počítačového priemyslu je toto riešenie relatívne staré, ale len z hľadiska „veku“. Pokiaľ ide o súhrnné charakteristiky, prekonáva nový vývoj Si

 • Či už je to Motion alebo Phison a skúška časom, aj to je výhoda.

  Všetko, čo bolo povedané o pamäti a radiči, dáva disku hlavnú výhodu – rýchlosť prenosu dát, ktorá sa tesne približuje šírke pásma samotného rozhrania. Takže zatiaľ čo maximálna rýchlosť rozhrania je 600 MB/s, maximálna inzerovaná rýchlosť čítania a zápisu na disku je 560 a 530 MB/s.

  Používatelia sa vo svojich recenziách zhodujú na rýchlosti, nízkej teplote, spoľahlivosti a odolnosti zariadenia. Túto skutočnosť nepriamo potvrdzuje aj záruka – výrobca sa nebojí poskytnúť na celý sortiment 5-ročnú záruku.

  Výhody

  • Pamäť 3D NAND novej generácie;
  • účinný, dlhodobo osvedčený regulátor;
  • Vysoké rýchlosti čítania a zápisu, ktoré sú takmer rovnaké ako rýchlosť rozhrania;
  • Spoľahlivosť a životnosť;
  • 5 rokov výrobnej záruky.

  Nevýhody

  • neboli zistené žiadne závažné nevýhody.

  Samsung 970 EVO Plus 500 GB MZ-V7S500BW

  Hodnotenie: 4.9

  Samsung 970 EVO Plus 500 GB MZ-V7S500BW

  A Expertology uzatvára náš prehľad najlepších pevných diskov pre počítače v roku 2021 najzaujímavejším riešením vo svojej triede z viac-menej cenovo dostupného radu. Je to zástupca rovnakého radu EVO vyrábaného spoločnosťou Samsung, ktorý sme preskúmali vyššie, ale o celú generáciu novší.

  Rovnako ako disk Samsung 860 EVO je to disk NVMe so socketom M.2. To znamená, že môžete očakávať niekoľkonásobne vyššie rýchlosti čítania/zápisu ako pri akomkoľvek SSD disku s rozhraním SATA 6 Gb/s. A presne taká aj je.

  Kombinácia najnovšej pamäte 3D V-NAND, vysokoúčinného osemkanálového radiča Samsung Phoenix s piatimi jadrami ARM a rýchleho rozhrania, ktoré poskytuje jednoducho mimoriadny výkon. Udáva výkon 3500 MB/s pri čítaní, 3200 MB/s pri zápise.

  Tu je malé vysvetlenie pre úplné pochopenie. V roku 2021 už pamäť 3D V-NAND používa veľké množstvo výrobcov SSD a pomaly sa stáva definitívnym štandardom. Výrobná technológia je však stále odlišná. Pamäť TLC 3D V-NAND použitá v tomto SSD je výrazným odklonom od podobných produktov iných výrobcov. Inžinierom spoločnosti Samsung sa podarilo realizovať rast 96-vrstvových kryštálov v jedinom procese, zatiaľ čo iní výrobcovia idú jednoduchšou cestou a vytvárajú 96-vrstvové kryštály z dvojice 48-vrstvových polotovarov. Tento prístup umožnil spoločnosti Samsung zaviesť do pamäte piatej generácie niekoľko dôležitých vylepšení a zároveň zachovať prijateľnú cenu.

  Z prehľadu Yandex.Trh so statusom „Tier 3“: „Vynikajúca rýchlosť, stabilné rýchlosti. Práca s virtuálnymi počítačmi alebo veľkými súbormi v (CAD) je potešením. Dostupnosť softvéru dodávateľa na monitorovanie a testovanie stavu“.

  Výhody

  • najnovšiu a najpokročilejšiu pamäť 3D V-NAND;
  • výkonný osemkanálový ovládač;
  • rýchle rozhranie
  • najvyššie rýchlosti čítania a zápisu;
  • päť rokov oficiálnej záruky.

  Nevýhody

  • Neboli zistené žiadne závažné nevýhody.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: