22 najlepších reproduktorov

Na počúvanie hudby môžete používať bežný tablet alebo smartfón. A filmy teraz môžete sledovať na televízore bez toho, aby ste museli pripájať ďalšie zariadenie. Ale čo ak chcete počuť dokonalý zvuk alebo sa mu aspoň priblížiť?? V takom prípade je potrebný jeden alebo druhý systém reproduktorov. Môže byť podlahový, závesný alebo akýkoľvek iný – tvar závisí len od vašich želaní. Kvalita zvuku je však oveľa dôležitejšia. A práve v tom je problém, že mnohí spotrebitelia nie sú pripravení pochopiť múdrosť týchto špecifikácií. Preto sme sa rozhodli povedať vám o najlepších reproduktoroch. Každá z recenzovaných súprav reproduktorov má vynikajúci výkon, takže sa môžete rozhodnúť, koľko ste ochotní minúť.

Obsah článku

Ako si vybrať systém reproduktorov

Aby ste si sledovanie filmu alebo hranie hry užili naplno, potrebujete kvalitný systém reproduktorov. Bez ohľadu na to, čo máte, nikdy nezískate zvuk, ktorý si zaslúžite. Aj keď to ešte necítite. Keď si vypočujete kvalitný reproduktorový systém niekoho iného, okamžite spoznáte rozdiel. Aby ste si vybrali správne, musíte poznať rozdiely medzi jednotlivými reproduktormi.

Pred kúpou reproduktora musíte vedieť, na čo ho budete používať. Netreba dodávať, že systém reproduktorov môže byť úplne inýnapájanie? Napríklad jeden reproduktor sa používa v koncertných sálach, zatiaľ čo oveľa menší reproduktor – patriaci k počítačovému stolu – je lepšie umiestniť na počítačový stôlregálový typ. Pozor napodlahové reproduktoryby sa mali používať len vtedy, ak je v miestnosti k dispozícii priestor väčší alebo rovný 20 m2. . V takejto miestnosti nebudete ľutovať, že takéto reproduktory zaberajú toľko miesta, a určite získate dostatočný zvukový výkon.

Mimochodom, reproduktor môže mať otvor pre fázový menič, ktorý zvyšuje výkon basov. Ak je umiestnený vzadu, nikdy neumiestňujte satelit k stene! Mali by ste byť schopní dosiahnuť vzdialenosť aspoň 15 cm.

Reproduktorový systém sa zvyčajne skladá z dvoch reproduktorov. A bude podporovať 2.0 alebo 2.1 – Všetko závisí od toho, či sú jeho reproduktory vybavené basovým reproduktorom (subwooferom). Alebo obsahujú samostatné satelity, ako uvidíte pri čítaní tohto článku. S reproduktorom podľa vlastného výberu si môžete vytvoriť systém požadovanej veľkosti – až 5.1, 7.1 a dokonca 9.2. Môžete si kúpiť aj kompletné riešenie zložené z viacerých satelitov. Bude to však kompletné domáce kino, preto mu venujeme samostatný článok.

Odporúčame vám tiež zvážiť, aký typ reproduktorov potrebujete:

 1. Aktívneuž obsahuje všetky potrebné komponenty: zosilňovač, reproduktory a ďalšiu elektroniku. Môžete ho bez problémov pripojiť k takmer akémukoľvek zariadeniu: počítaču, televízoru alebo hernej konzole (potrebujete len vhodnú zásuvku).

 2. Pasívna akustikapodstatne zložitejšie nastavenie. Ale má aj lepší zvuk, nehovoriac o výrazne väčšej výkonovej rezerve. Tieto reproduktory sa často používajú ako súčasť zostavy domáceho kina. Často ich budete chcieť pripojiť skôr k zosilňovaču ako k zdroju vysielania. Niektoré moderné elektronické zariadenia však už majú integrovaný zosilňovač – v takom prípade stačí zabezpečiť, aby sa používal porovnateľný výkon.

Pri výbere reproduktora by ste mali venovať pozornosť jeho dizajnu. Nezáleží na tom, ako to nakrájate, ale reproduktory môžu ľahko pokaziť interiér miestnosti. Málokto si tiež uvedomuje, že výber materiálu skrine výrobcom má vplyv na kvalitu zvuku. V ideálnom prípade by ste mali zvážiť kúpu reproduktora so skrinkou vyrobenou zMDF. Plast je vhodný len na nákup reproduktora s nízkym výkonom, ktorý je určený na použitie s počítačom, napr. A plast nie je to isté ako plast. Lesklé plasty majú tendenciu zhromažďovať prach, čo znamená, že ich musíte každú chvíľu utierať handričkou. Na druhej strane, matný povrch týmto problémom netrpí.

Pri prezeraní špecifikácií by ste mali venovať osobitnú pozornosť tomu, čopočet jazdných pruhovpodporovať reproduktory, ktoré ste si vybrali. Najmä ak hovoríte o systéme strednej a vyššej triedy. Mnoho reproduktorov je obojsmerný. To znamená, že používajú najmenej dva meniče a každý z nich je zodpovedný za určitý frekvenčný rozsah. Ak sa vaše reproduktory predávajú za veľa peňazí, môžu mať 2,5 alebo dokonca 3 pásma! Druhá možnosť poskytuje najlepšie možné detaily zvuku. Ak počúvate orchestrálnu hudbu, dokážete rozoznať takmer každý nástroj. Samozrejme, pokiaľ neprehráte skladbu MP3.

Na druhej strane sa reproduktory môžu pochváliť týmito vlastnosťami:

 1. Tweet– je názov pre menič, ktorý reprodukuje výlučne vysoké frekvencie (zvyčajne najmenší priemer);
 2. Subwoofer– je zodpovedný za nízke frekvencie (v bežnej reči – basy), môže byť realizovaný rôznymi spôsobmi;
 3. Stredový reproduktor– reprodukuje stredné (a nízke frekvencie, ak satelit nemá samostatný subwoofer).

Je samozrejmé, že v regálovom reproduktore nemusí byť miesto pre všetky vaše pohonné jednotky. Preto sa systém zložený z týchto satelitov zvyčajne montuje so samostatným subwooferom, ktorý sa umiestňuje na podlahu. Podlahový reproduktor môže obsahovať tri, štyri alebo dokonca viac meničov – posledný menovaný poskytuje veľmi vysoký výkon.

Rebríček najlepších HiFi reproduktorov

NomináciaSídloNázovCena
Špičkový podlahový reproduktor1Bowers Wilkins 702 S2275 500 €
2HECO Aurora 100099 900 €
3

olk Audio S60e

82 990 €
4Canton GLE 49625 607 €
5YAMAHA NS-77729 780 €
6Heco Victa Prime 70237 900 €
Reproduktory Top Shelf1KEF LS50 Meta136 990 €
2Bowers Wilkins 706 S2136 400€
3DA

 • Oberon 1 C
 • 89 590 €
  4KEF LS5074 990 €
  5Canton Ergo 62099 990 €
  6YAMAHA NS-33321 540 €
  7HECO Victa Prime 20215 900 €
  Najlepšie nástenné reproduktory1QSC AD-S282H80 660 €
  2Sonus Faber Wall Domus379 000 €
  3Monitor Audio Radius R22539 990 €
  Špičkové koncertné reproduktory1KV2 Audio VHD2.0359 999 €
  2QSC KW152136 952 €
  3BEHRINGER Euro
 • B615D
 • 28 641 €
  4

  eavey PV 215

  26 955 €
  Najlepšie nástenné reproduktory1SpeakerCraft AIM 7 TWO Series 248 800 €
  2K

 • PSCH R-3800-W
 • 26 000 €

  Najlepší stojanový reproduktor

  Bowers Wilkins 702 S2

  Hodnotenie: 4.9

  Bowers Wilkins 702 S2

  V našom svete neexistuje dokonalosť. Existujú však spotrebiče, ktoré sú od tohto titulu vzdialené doslova na pol kroku. Aspoň to tvrdia niektoré zahraničné publikácie o modeli Bowers Wilkins 702 S2. Je to ideálna veľkosť pre malé kino. Ocenia ich aj návštevníci zábavného klubu, kde musí celú noc hrať hlasná hudba. Cena je však obrovská – a za špičkový výkon treba zaplatiť tisíce dolárov!

  Pasívny reproduktor si vyžaduje zosilňovač s výkonom od 30 W do 300 W. Využíva trojcestný systém a počet pohonných jednotiek je päť. Zaujímavé je, že výškový reproduktor je umiestnený mimo skrinky – je to ten 25 mm drobček, ktorý vidíte v hornej časti reproduktora. Pokiaľ ide o ostatné reproduktory, tri z nich sú zodpovedné za basy a majú impozantný priemer 165 mm. Je vybavený samostatným stredotónovým meničom s priemerom 165 mm. Všetky sú schopné produkovať zvuk s frekvenciami od 28 Hz do 33 000 Hz. Nie každý reproduktor sa môže pochváliť takouto veľkosťou!

  V skutočnosti tu nájdete aj mnoho ďalších skvelých funkcií. Výrobca napríklad uvádza citlivosť 90 dB. Nič zlé nie je ani na impedancii, čo znamená, že reproduktor nestratí ani kúsok svojho signálu. Svedčia o tom merania v tejto recenzii Bowers Wilkins 702 S2 .

  Skrine týchto reproduktorov nemohli byť vyrobené z ničoho iného ako z dreva. K dispozícii sú celkom tri varianty reproduktorov – matná biela, lesklá čierna a náš obľúbený ružový orech. A pripravte sa na to, že každý satelit bude dosť ťažký – budete potrebovať niekoho pomoc, aby ste ho dostali dovnútra.

  Tento reproduktor skrátka patrí do triedy Hi-Fi z nejakého dôvodu. Majitelia Bowers Wilkins 702 S2, ktoré sa dajú kúpiť pre veľmi veľké priestory, takmer nikdy nehlásia žiadne sťažnosti. Ako inak by to mohlo byť, ak výrobca premyslel úplne všetky prvky dizajnu? Svojmu výtvoru dokonca poskytol niekoľko úrovní izolácie vibrácií, ktoré sú umiestnené medzi skriňou a povrchom podlahy. Spokojní by ste mali byť aj s obsahom škatule – vo vnútri sú nielen nohy, ale aj hroty. A tiež tento reproduktorový systém umožňuje umiestnenie takmer na akékoľvek miesto – píše o tom Ivan, jeden zo šťastných majiteľov týchto reproduktorov: „Nie je náchylný na bzučanie v najbližšej možnej vzdialenosti od steny. Počúval som všetko od The Ink Spots po Death Grips a nemám žiadne sťažnosti.

  Výhody

  • Je trojcestná;
  • Nízka impedancia;
  • Skvele rozvinutá scéna;
  • Kompletný s nohami a hrotmi;
  • Vysoké zvukové detaily;
  • Dobrý zmysel pre objem;
  • Každý satelit má päť ovládačov.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoké náklady.

  HECO Aurora 1000

  Hodnotenie: 4.8

  HECO AURORA 1000

  Táto súprava obsahuje dva reproduktory. Obe sú pasívne. To znamená, že nemá zmysel pripájať satelity priamo k jednotke – budete potrebovať zosilňovač. A nie najslabší! Výrobca uvádza, že jeho výkon by sa mal pohybovať v rozmedzí 30 W až 380 W. Impedancia reproduktorov je našťastie iba 8 ohmov. Čísla sú skrátka pôsobivé. Je toho však viac.

  Letmý pohľad na technický list ukazuje, že trojcestné satelity sú schopné produkovať zvuk vo frekvenčnom rozsahu od 22 Hz do 42,5 Hz. Je to vzácny systém reproduktorov, ktorý je v tomto ohľade pripravený konkurovať tejto súprave. Slová výrobcu potvrdzuje aj plnohodnotný test. V recenziách v službe YouTube sa napríklad uvádza, že reproduktory vytvárajú detailný a plný zvukový obraz. A ich výkon vám umožní plne ozvučiť miestnosť s rozlohou až 40 metrov štvorcových. . Autori konštatujú, že ani pri najnižšej hlasitosti reproduktory nestrácajú žiadne detaily a dokonca ani mikrodynamiku.

  Tento reproduktor možno nazvať univerzálnym reproduktorom. Jeho dva basové meniče poskytujú vynikajúce basy, čo prináša skvelý zážitok aj pri vysokoenergetickej hudbe, ako je agresívna elektronika alebo metal. Pri počúvaní orchestrálnej hudby sú mnohé nástroje, ak nie všetky, jasne identifikovateľné. Musíte za to poďakovať 170 mm strednému reproduktoru a šikovne implementovanému 28 mm výškovému reproduktoru.

  Ako sa na tento typ reproduktora patrí, jeho skriňa je vyrobená z dreva. Reproduktory sú vybavené hrotmi, vďaka ktorým sa určite nepohnú. Získate aj ochrannú mriežku, ktorá sa pomocou magnetov pripevní za pár sekúnd.

  Aby sme zopakovali naše uznanie tohto modelu, uvádzame príklad od zákazníka, ktorý reproduktory používa už niekoľko mesiacov:„Krištáľovo čistý zvuk, vynikajúca dynamika, basy sú čarovné, výkon reproduktorov je úžasný.“. Ak má model HECO Aurora 1000 nejaké chyby, tak len v porovnaní s dvakrát drahšími modelmi.

  Výhody

  • Reproduktor je trojcestný;
  • Široký frekvenčný rozsah;
  • Zvuk je čo najdetailnejší;
  • Pozostáva z veľkého počtu rečníkov;
  • Vysoký zvukový výkon;
  • Dodáva sa s hrotmi.

  Nevýhody

  • Zvláštna škatuľa, ktorá sa ťažko prenáša a rozbaľuje;
  • Cenu však nemožno označiť za nízku.

  olk Audio S60e

  Hodnotenie: 4.7

  Polk Audio S60e

  Je určený pre ľudí, ktorí chcú vo svojej obývačke vytvoriť moderný výraz. Skriňa tohto reproduktora je vyrobená z dreva, ale nebude sa vynímať na pozadí všetkých druhov čierno lakovaných spotrebičov. Alebo biely – nájdete ho aj v obchode. A čítate správne – sada obsahuje iba jeden satelit. To znamená, že nákup bude stáť veľa peňazí – vo väčšine prípadov budete potrebovať dva reproduktory naraz a pre niektorých to nebude stačiť. Skvelý zvuk má však vždy svoju cenu.

  Napriek vysokej cene je tento reproduktor len dvojcestný. Patrí k pasívnemu typu, takže musí byť pripojený k zosilňovaču. Výrobca však tvrdí, že satelitnému reproduktoru stačí aj 20 W, takže systém reproduktorov zvládne aj integrovaný zosilňovač v prehrávači Blu-ray. Ak však chcete z reproduktora vyžmýkať čo najviac, budete potrebovať zosilňovač s výkonom takmer 300 W!

  Podľa výrobcu a recenzie Polk Audio S60e uverejnenej na Hi- dokáže reproduktor ohúriť reprodukciou frekvencií od 26 Hz do 40 kHz. Je zaujímavé, že sa od svojho predchodcu líši tým, že prechádza výraznou rekonfiguráciou. Môžete si ho kúpiť len v Európe – to musí byť to, čo znamená „e“ v názve. Výsledok určite poteší každého. Reproduktor je pripravený ponúknuť vynikajúce spracovanie hudobnej scény a pri jeho zapojení do domáceho kina sa ľahko zaobídete bez samostatného subwoofera. Skrátka, nie je prekvapením, že rebríček podlahových reproduktorov TestBerichte.Reproduktor HECO Aurora 1000 je najlepšie hodnoteným reproduktorom v mnohých online a offline recenziách a hodnoteniach.

  Nakoniec si všimnite veľkosť použitých reproduktorov. Subwoofer kombinuje tri výškové reproduktory s priemerom 165 mm (zodpovedné aj za stredné pásmo) s 25,4 mm výškovým reproduktorom. Je úžasné, že pri takejto konštrukcii reproduktor vytvára taký detailný zvukový obraz! Satelitný reproduktor váži 23,5 kg, takže na jeho prepravu a umiestnenie v interiéri je potrebná druhá osoba. Akustika sa však nepohne ani bez použitia hrotov, ktoré jednoducho nie sú súčasťou balenia.

  Výhody

  • Nízka impedancia;
  • Môže byť pripojený k zosilňovaču s nízkou spotrebou energie;
  • Široký rozsah reprodukovaných frekvencií;
  • Môžete si vybrať z dvoch farieb;
  • Pozostáva z veľkého počtu vodičov;
  • Zvuk je úžasne detailný;
  • Skvelé basy;
  • Dá sa umiestniť aj k stene.

  Nevýhody

  • V súprave nie sú žiadne hroty;
  • Veľmi vysoké náklady;
  • Reproduktor je len dvojcestný.

  Canton GLE 496

  Hodnotenie: 4.7

  Canton GLE 496

  Ďalší stojanový reproduktor, ktorý je trojpásmový. Tento reproduktor je však o niečo lacnejší – približne 64 tisíc. Euro. Aj tu sa používa skrutkové pripojenie k zosilňovaču. Všetky konektory sú tiež pozlátené. Úspornosť výrobcu sa prejavuje absenciou kevlaru v ovládačoch, tu sú všetky vyrobené z hliníka. Výškový reproduktor má priemer 25 mm a stredovýškový reproduktor 180 mm. Dopĺňajú ho dva basové meniče s priemerom 200 mm.

  Tento podlahový reproduktor má maximálny výkon 320 wattov. Pokiaľ ide o rozsah reprodukovaných frekvencií, budete počuť od 20 do 30 000 Hz. Nízka hmotnosť súpravy, ktorá nepresahuje 19,2 kg, je jedným z dôvodov, prečo bola zaradená do nášho hodnotenia. Dostali sme aj veľa pozitívnych ohlasov. Ľudia píšu, že oba reproduktory majú kvalitnú nemeckú konštrukciu. Zaznamenaný je aj perfektný zvuk pri všetkých frekvenciách. Mierne sklamanie okrem nedostatku hrotov. Na zvuk to však nemá takmer žiadny vplyv.

  Výhody

  • Na výber sú tri farby;
  • Relatívne nízka hmotnosť;
  • Veľmi vysoký výkon;
  • Široký rozsah frekvenčnej odozvy;
  • Nemecká kvalita vyhotovenia;
  • Každý satelit je trojcestný;

  Nevýhody

  • Nie každý má rád zvuk hliníkových kužeľov;
  • Žiadne hroty.

  YAMAHA NS-777

  Hodnotenie: 4.7

  YAMAHA NS-777

  Samozrejme, naše hodnotenie sa nezaobíde bez produktov od spoločnosti YAMAHA. Našou voľbou je model NS-777 v čiernej jaseňovej farbe. Všimnite si, že tu je súbor reproduktorov obmedzený na jeden reproduktor. V niektorých internetových obchodoch ho však môžete získať za približne 22 tisíc. RR. Výsledkom je, že pár reproduktorov je možné zakúpiť za obvyklých 44-45 tisíc. trieť. Maximálny výkon tohto výrobku je 250 W. Prehráva satelitné reproduktory s frekvenciami v rozsahu 30-35000 Hz. Využíva na to štyri ovládače. Dva najväčšie sú nízkofrekvenčné, s priemerom 203,2 mm. Stredový menič má veľkosť 127 mm. Výškový reproduktor má priemer 25 mm.

  Váha 24,4 kg. Môžete si byť istí, že sa satelit nepohne, ani keď oň zakopnete. Takže sa nemusíte obávať nedostatku kolíkov. Tu však nie je len odnímateľná mriežka, ale aj dobre implementovaná magnetická ochrana.

  Výhody

  • Trojcestný dizajn;
  • Kvalitný zvuk;
  • Široký rozsah hrateľných frekvencií;
  • Vynikajúca magnetická ochrana;
  • Obrovské basové meniče;
  • Je zavedené oddelené pripojenie basového a výškového reproduktora;
  • Môžete si kúpiť správny počet reproduktorov;

  Nevýhody

  • Veľká hmotnosť;
  • Výškový reproduktor sa môže časom vypáliť;
  • Reproduktor sa zriedkakedy predáva za primeranú cenu;

  Heco Victa Prime 702

  Hodnotenie: 4.6

  Heco Victa Prime 702

  Jedna z najlacnejších súprav reproduktorov pozostávajúca z dvoch podlahových reproduktorov. U nás sa táto súprava predáva za približne 30 tisíc. Euro. Ale hodnotenie reproduktorov Expertology sa dostalo nielen kvôli primeranej cene, ale aj kvôli veľmi dobrým vlastnostiam. Po prvé, každý satelit je trojcestný. Po druhé, výrobok podporuje spotrebu energie až do 300 W (minimálny požadovaný výkon zosilňovača je 30 W). Po tretie, akustika produkuje zvuk s frekvenciami od 25 do 40 000 Hz. Po štvrté, výrobca nezabudol nainštalovať hroty, ktoré zabránia skĺznutiu reproduktorov aj na lakovanom povrchu.

  Dizajn každého reproduktora nie je ničím výnimočný. Basové frekvencie sú tu reprodukované prostredníctvom dvoch 170 mm meničov. Aj stredný rozsah má priemer 170 mm. Pokiaľ ide o priemer výškového reproduktora, je to obvyklých 25 mm.

  Výhody

  • Cenovo dostupný;
  • Po druhé, je to veľmi dobre vyzerajúci produkt;
  • Kvalitný zvuk;
  • Prítomné sú hroty;
  • Vysoký výkon;
  • Používajú sa tri pásma;

  Nevýhody

  • Niektorí zákazníci si všimli začiatok zvuku pri 40 Hz namiesto deklarovaných 25 Hz;
  • Nie najlepší povrch.

  Najlepšie regálové reproduktory

  KEF LS50 Meta

  Hodnotenie: 4.9

  KEF LS50 META

  Myslíte si, že všetky regálové reproduktory sa predávajú za veľmi málo peňazí? Musíme vás sklamať. Ak reproduktor poskytuje plný a detailný zvukový obraz, bude stáť dosť peňazí. Napríklad cena modelu KEF LS50 Meta s dvoma reproduktormi bola 140 tisíc. Euro. Nie je prekvapením, že sú len tak dobré ako podlahové modely. V tomto prípade však môžete nájsť aj plus – tieto reproduktory nevyžadujú mimoriadne výkonný zosilňovač.

  Výrobca požaduje takúto sumu za jedinečnú technológiu, ktorú tu použil. A prakticky bez skreslenia zvuku. Napríklad kryt, ktorý zakrýva zadný výstupný port, absorbuje 99 % energie generovanej subwooferom. To sa dosiahne použitím špeciálneho syntetického materiálu. V tomto prípade pomáha aj labyrintová štruktúra povrchu tlmiacej dosky.

  Každý reproduktor obsahuje dva meniče. O stredné a nízke frekvencie sa stará 130 mm reproduktor, zatiaľ čo o horné frekvencie 25 mm výškový reproduktor. Stereo recenziu KEF LS50 Meta naznačuje, že reproduktor bude poskytovať perfektné výsledky. Po správnom nastavení vás dokonca prekvapí, čo dokáže relatívne malý systém reproduktorov. Nemôžem vyčítať ani stereo efekt – ak bol spevák niekde medzi dvoma hudobnými nástrojmi, určite to cítiť. Audiofilovia budú skrátka nadšení!

  Pokiaľ ide o ostatné údaje, prehrávaný frekvenčný rozsah je 47 Hz – 45 kHz. Celá súprava váži 15,6 kg. To znamená, že musíte byť obzvlášť opatrní pri výbere samotných políc, pretože budú mať značnú hmotnosť.

  Výhody

  • Široký reprodukovateľný frekvenčný rozsah;
  • Nízka impedancia;
  • Vynikajúca stereo panoráma;
  • Nevyžaduje výrazný zosilňovač;
  • Reproduktor je dvojpásmový;
  • Slušná svetlá výška;
  • Minimálne akustické skreslenie.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoké náklady.

  Bowers Wilkins 706 S2

  Hodnotenie: 4.8

  Bowers Wilkins 706 S2

  Mohli by ste ho nazvať viacúčelovým reproduktorom. Dodáva sa so špeciálnym stojanom, ktorý z neho urobí stojanový reproduktor. Ak máte police, ktoré vydržia veľkú hmotnosť, môžete sa stojana zbaviť.

  Ako ste si už uvedomili, tento model sa predáva samostatne. Ak chcete dosiahnuť stereo efekt, budete musieť vynaložiť dvakrát viac. A to už bude mať veľa nepríjemných zvukov z iných reproduktorov – reproduktor patrí do prémiového segmentu.

  Satelit, rovnako ako jeho stojan, je k dispozícii v troch farebných variantoch. Jeho kryt je vyrobený z dreva a je vybavený odnímateľnou mriežkou. Váži 8 kg. Už to naznačuje prítomnosť hodnotných a vysokokvalitných komponentov vo vnútri.

  Je to obojsmerný model. Jeho charakteristickým znakom je nízka impedancia – za určitých podmienok je impedancia menšia ako 3,7 ohmov. Pokiaľ ide o reprodukovateľné zvukové frekvencie, výrobca uvádza rozsah 45 Hz až 33 000 Hz. Nie sú to síce závratné čísla, ale pre mnohých audiofilov sú dostatočné. Citlivosť reproduktora je 88 dB.

  Ak chcete používať tento satelitný reproduktor, potrebujete zosilňovač. Alebo súprava, ktorá je už vybavená jedným. Jeho výkon by sa mal pohybovať v rozmedzí 30 až 120 wattov. Potom môžete naplniť aj veľký a náročný priestor úžasným zvukovým zážitkom.

  Tento reproduktor obsahuje dva meniče. Najmenší výškový reproduktor má tradične priemer 25 mm. Druhý reproduktor má priemer 165 mm – je zodpovedný za basy aj stredy. A podľa našej recenzie modelu Bowers Wilkins 706 S2 má výraznejšiu hornú frekvenčnú odozvu. To znamená, že tento model nie je ideálny pre domáce kino, ale veľmi dobre prehráva väčšinu hudobných žánrov.

  Výhody

  • Dodáva sa s podlahovým stojanom;
  • Satelit je obojsmerný;
  • Nie príliš výkonný zosilňovač;
  • Dobrá objemová rezerva;
  • Nízka impedancia;
  • Zvuk je veľmi detailný;
  • K dispozícii vo viacerých farbách.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoká hodnota;
  • Súprava obsahuje iba jeden reproduktor.

  DA
 • Oberon 1 C
 • Hodnotenie: 4.8

  DA<li></div><p>OBERON 1 C “ src=“/wp-content/uploads/2023/11/17416666193571-2222.jpg“ height=“405″ title=“DA</p><li>OBERON 1C“><p>Chceli by ste regálový reproduktor Hi-Fi? V takomto prípade sa nemusíte obzerať ďalej ako po dvojcestných modeloch. Dobrou voľbou môže byť napríklad prokurátor</p><li>Oberon 1C. Táto súprava sa skladá z dvoch reproduktorov, z ktorých každý má dva meniče. Dostatočná hlasitosť je taká, že určite postačí aj pri nastavení reproduktorov v pomerne veľkej miestnosti. Niektorí však budú spokojní aj s týmto. Tieto reproduktory patria k aktívnemu typu. To znamená, že nie je potrebný zosilňovač – je už v každom satelite. Takže do tohto reproduktorového systému môžete posielať hudbu aj z prenosného zariadenia, napríklad zo smartfónu. A môžete to robiť aj bezdrôtovo vďaka podpore Bluetooth a kodeku aptX HD.<p>Výrobca vyhlásil, že jeho výtvor dokáže reprodukovať zvukové frekvencie v rozsahu od 39 Hz do 26 kHz. Samozrejme, nejde o rekordné číslo. Cena tejto súpravy však nie je astronomická (nemožno ju však nazvať lacnou). Všetky ostatné špecifikácie sú tiež na úrovni, čo vás nemôže nepotešiť.</p><p>Kryt týchto satelitov je vyrobený z dreva. Pod ním sa nachádzajú dva radiátory. Najzaujímavejší je výškový reproduktor. U mnohých konkurentov má priemer 25 milimetrov, zatiaľ čo tu je o 4 mm väčší. Ako by mal byť, je klenutý a na jeho výrobu bola použitá látka. Druhý reproduktor je zodpovedný za stredné a nízke frekvencie. Bol vytvorený z papiera a drevených vlákien a má priemer 133 mm. Nehovoriac o magnetickom systéme SMC, ktorý sme tu použili.</p><p>Pravý a ľavý reproduktor sú identické. Ak hovoríme o konektoroch, výrobca nešetril dvojicou optických vstupov (jeden z nich – špeciálne pre TV), štandardným RCA a dokonca HDMI s podporou ARC. Z toho všetkého môžeme usúdiť, že tento systém reproduktorov osloví aj tých, ktorí si chcú vybudovať kompletné domáce kino. Reproduktory môžete jednoducho pripojiť k televízoru alebo hernej konzole a určite si vychutnáte výsledky. Aspoň recenzent prokurátora to urobil</p><li>Oberon 1C je šťastný. Mimochodom, konektory by ste nemali hľadať na satelitoch, ale na rozbočovači, ktorý sa s nimi dodáva. Nebojte sa, nezaberie veľa miesta vedľa televízora. Môžete ho ovládať pomerne malým, ale pekným diaľkovým ovládačom. Reproduktory prijímajú signál z rozbočovača bezdrôtovo.<p>Ak zosilníte satelity a zvýšite hlasitosť, získate širokú škálu emócií. Schopnosť produkovať živý, hnací zvuk. Pokiaľ ide o hudbu, môžete počúvať mnoho žánrov. Satelity sú obzvlášť dobré pri basoch. Musíte však uznať, že z hľadiska detailov zvuku prehráva s oveľa drahšími konkurentmi, najmä s voľne stojacimi reproduktormi.</p><p>Nakoniec treba poznamenať, že reproduktory môžete pripojiť k zdroju zvuku bez rozbočovača. A takáto súprava dokonca existuje – stojí viac ako 10 tisíc dolárov. Euroeľ lacnejšie. Odporúčame však verziu s nábojom, pretože poskytuje viac možností. Mali by ste tiež pamätať na to, že rozbočovač aj reproduktory potrebujú napájanie. To znamená, že na používanie tohto systému reproduktorov musíte uvoľniť tri zásuvky naraz!</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Nie je potrebný zosilňovač;</li><li>Veľký počet konektorov;</li><li>Bola implementovaná podpora Bluetooth;</li><li>Vynikajúce basy;</li><li>Vyrobené z kvalitných materiálov;</li><li>Verzia HUB sa dodáva s diaľkovým ovládaním.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Potrebné sú tri zásuvky;</li><li>Stále to nie je najlepší detail zvuku;</li><li>Vysoké náklady.</li></ul><h3> KEF LS50</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=KEF LS50

  Systém KEF LS50 s dvoma reproduktormi sa predáva za približne 60 tisíc eur. trieť. Výrobca sa zameral na moderný vzhľad a takmer dokonalý zvuk. Vo všeobecnosti sa to podarilo, hoci niektorí môžu považovať výkonovú rezervu 100 W za nedostatočnú. Reproduktory v našom hodnotení zachytávajú zvuky od 47 Hz do 45 kHz (pri 6 dB). Každý satelit je bi-amped, s 25 mm hliníkovým výškovým reproduktorom a 130 mm žiaričom, ktorý je zodpovedný za reprodukciu basov a stredov – oba sú vyrobené z hliníka a horčíka.

  Na rozdiel od mnohých vyššie uvedených modelov je táto súprava reproduktorov veľmi ľahká. Nepredpokladajte však, že boli použité komponenty nižšej kvality. Naopak, v recenziách zákazníkov sa chváli vynikajúci zvukový výkon s vysokými aj nízkymi tónmi. Najlepšia kvalita zvuku vychádza z fázy zahrievania, ktorá netrvá dlho. A nezabudnite, že k takýmto reproduktorom potrebujete drahý zosilňovač.

  Výhody

  • Vynikajúca kvalita vyhotovenia;
  • Dokonalá kvalita zvuku pri všetkých frekvenciách;
  • Ľahké;
  • Široký rozsah reprodukovateľných frekvencií;

  Nevýhody

  • Vysoké náklady;
  • Nie každému sa bude dizajn páčiť.

  Canton Ergo 620

  Hodnotenie: 4.7

  CANTON ERGO 620

  Tieto regálové reproduktory majú kompaktné rozmery. Nezaberú veľa miesta, ale ponúkajú kvalitný zvuk. Tiež sa ukázali ako veľmi pekné, najmä verzia s jaseňovo-čiernym povrchom. Ich kryt je vyrobený z dreva, čo dáva zmysel v tomto cenovom segmente. Satelity sa dodávajú s odnímateľnými mriežkami na ochranu dvojice použitých snímačov.

  Akustika patrí k pasívnemu typu. Preto ho treba pripojiť k zosilňovaču. Alebo na techniku, ktorá ju už má. Len sa uistite, že výkon vášho zosilňovača nepresahuje 130 W, inak by mohlo dôjsť k jednoduchému vyhoreniu systému. Dobrou správou je, že nedochádza takmer k žiadnej strate signálu. To je rovnako dobré ako jeho citlivosť 86,5 dB a impedancia, ktorú možno za určitých podmienok znížiť na 4 ohmy.

  Tento reproduktor je dvojpásmový. Každá pohonná jednotka je tu teda zodpovedná za svoju vlastnú šírku pásma. Najmä 25 mm výškový reproduktor reprodukuje vysoké frekvencie. Na jeho výrobu sa použil horčík a hliník. Druhý reproduktor je hliníkový a jeho priemer je 174 mm.

  Napriek použitým komponentom vo vnútri sú satelity relatívne ľahké. Mali by byť schopné podoprieť všetky typy políc, dokonca aj tie, ktoré sú priskrutkované k sadrokartónu. Upozorňujeme, že mnohí online predajcovia uverejňujú fotografie reproduktorov so skrinkami LS 650 od rovnakého výrobcu. Zavádzajú vás! Súčasťou balenia nie sú stojany – v balení sú len satelity. Škoda, pretože náklady na akustiku nemožno nazvať humánne.

  Toto zvukové zariadenie triedy Hi-Fi, ktoré sa dokonale prejavuje ako súčasť domáceho kina. Satelity poskytujú širokú škálu zvukov. Dôkazom je aj to, že výrobca uvádza reprodukovateľný frekvenčný rozsah 33 Hz až 40 kHz. Toto hovoria aj samotní zákazníci. Jeden z nich napríklad zanechal nasledujúcu recenziu: „Elegantná stereo panoráma. Detail zvuku. Relatívne kompaktná veľkosť. Je naozaj ťažké uveriť, že nemecký výrobca dokázal z malého reproduktora vyžmýkať taký veľký zvuk. Mimochodom, spoločnosť Canton bola založená v roku 1972 a jej audio inžinierske zručnosti sa odvtedy výrazne zlepšili. Ak si vyberiete reproduktor tejto značky, pravdepodobne nebudete sklamaní.

  Výhody

  • Skromné rozmery a hmotnosť;
  • Reproduktory sú obojsmerné;
  • Nízka impedancia;
  • Satelity sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov;
  • Dobrý detail zvuku.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoké náklady;
  • Basy sa môžu zdať prehnané;
  • Otvorené len pri vysokej hlasitosti;
  • Vyžaduje dobrý zosilňovač.

  YAMAHA NS-333

  Hodnotenie: 4.7

  YAMAHA NS-333

  Ďalší v našom rebríčku stropných regálových reproduktorov. Výrobok sa od ostatných analógov odlišuje mimoriadne demokratickou cenou. Dva reproduktory za menej ako 15k. Euro. Je to ideálna voľba pre lacnú zostavu domáceho kina. Reproduktory môžete tiež prepojiť s počítačom a dosiahnuť tak skvelý zvuk pri hraní hier.

  Každý satelit bol vyrobený s technológiou bi-amping. To znamená, že vo vnútri reproduktora sú dva meniče. Najväčší z nich má priemer 127 mm a je zodpovedný za prenos basových a stredových frekvencií. Výškový reproduktor je vyrobený z hliníka a má priemer 25 mm. Medzi ďalšie funkcie patrí montážny držiak reproduktora, odnímateľná mriežka a magnetická ochrana. Výška každého reproduktora je 32 cm.

  Stručne povedané, je to veľmi dobrý produkt od spoločnosti YAMAHA, a to za nízku cenu. Nemali by ste však očakávať, že reproduktory budú znieť dokonale, ale v nízkych frekvenciách je mierny pokles. Preto je táto súprava určená predovšetkým na vytvorenie zadného kanála.

  Výhody

  • Nízka cena;
  • Zavedená je magnetická ochrana.
  • Nie je to zlá kvalita vysokých frekvencií;
  • Výkon môže dosiahnuť až 150 wattov;
  • Pomerne široký rozsah reprodukovaných frekvencií;

  Nevýhody

  • Nie je to najlepší bas;
  • Reproduktory kĺžu po povrchu police.

  HECO Victa Prime 202

  Hodnotenie: 4.7

  HECO VICTA PRIME 202

  Tento reproduktor sa predáva samostatne. Ak chcete získať stereo panorámu, budete si musieť kúpiť pár týchto zariadení. Nie že by na tom bolo niečo zlé, pretože cena satelitných reproduktorov je pod 16 tisíc. Euro. Nie je to veľa peňazí, najmä ak si uvedomíte, že tento reproduktor patrí do triedy Hi-Fi.

  Telo reproduktora bolo vyrobené z dreva. Satelitný reproduktor je pasívny, takže v ňom nie je žiadny zosilňovač. To znamená, že nemá zmysel pripájať reproduktor priamo k televízoru alebo inému podobnému zariadeniu. Dobrou správou je, že reproduktor bude v poriadku aj s 20W zosilňovačom. Ak však chcete, aby bol naozaj hlasný, musí mať výkon 110 W. Nie však viac, inak hrozí zlyhanie reproduktora.

  Reproduktor je dvojpásmový. Počet prítomných rečníkov sa tiež rovná dvom. Najmenší z nich je tradične zodpovedný za horné frekvencie a jeho priemer je 20 mm. Pod ním sa nachádza 120 mm radiátor, ktorý produkuje stredné a basové frekvencie. Kvalita zvuku nie je ničím výnimočná. Výrobca tvrdí, že jeho výtvor reprodukuje zvuk vo frekvenčnom rozsahu od 35 Hz do 40 kHz. Ťažko povedať s istotou, ale jeho slová sú zrejme blízko pravde. Aspoň v niektorých hudobných žánroch je zvuk takmer dokonalý. Najlepšie o tom napísal anonymný návštevník Yandexu.Market, ktorý používa HECO Victa Prime 202 už viac ako rok: „Trochu chýbajú basy, ale ak pripojíte drahý zosilňovač, všetko sa okamžite zmení. Poskytuje všetky jemnosti elegantným spôsobom. Nie je vhodný pre elektroniku, ale je ideálny pre džez a popovú hudbu.

  Tento model sa môže pochváliť vysokou citlivosťou a nízkou impedanciou. Jeho konektory sú pozlátené a reproduktory sú chránené odnímateľnou mriežkou. Stručne povedané, je ťažké tvrdiť o tomto reproduktore čokoľvek. Je skvelý na ozvučenie relatívne malej miestnosti. A ak si zostavíte sadu piatich satelitov, situácia sa radikálne zmení – získate plnohodnotné domáce kino. Len sa snažte umiestniť reproduktory v určitej vzdialenosti od steny – nezabudnite na to, že v ich zadnej časti sú otvory fázového meniča.

  Výhody

  • Nie tak drahé;
  • Nie je potrebný najvýkonnejší zosilňovač;
  • Reproduktor je dvojpásmový;
  • Skriňa je vyrobená z dreva;
  • K dispozícii sú dve farebné možnosti;
  • Nízka impedancia.

  Nedostatky

  • Je potrebné ho umiestniť ďalej od steny;
  • Súčasťou balenia nie sú žiadne káble;
  • Nie vždy si poradí so silným stredným pásmom;
  • Chcelo by to viac basov.

  Najlepšie stropné reproduktory

  QSC AD-S282H

  Hodnotenie: 4.9

  QSC AD-S282H

  Tieto reproduktory, rovnako ako mnohé iné príklady hodnotené v tomto hodnotení, sú obojsmerné. V každom satelite sa nachádza osempalcový basový reproduktor a dvojpalcový výškový reproduktor. Výrobca použil na výrobu tela hliník – to je hlavný rozdiel medzi QSC AD-S282H a väčšinou konkurentov v tomto cenovom segmente. Keď už sme pri tom, cena tohto reproduktora sa pohybuje okolo 500 dolárov. Bohužiaľ, na kúpu reproduktorov budete musieť použiť nejaký zahraničný internetový obchod, pretože do Ruska sa nedostanú.

  Azda najvýraznejšou vlastnosťou tohto reproduktora je jeho schopnosť reprodukovať presne zaostrený zvuk. Túto funkciu tu plní rotujúci vlnovod.

  Výhody

  • Štýlový dizajn;
  • Niekoľko farebných možností;
  • Výkon je až 450 W;
  • Široká frekvenčná odozva;
  • Zvuk je zameraný čo najpresnejšie;
  • Univerzálne možnosti montáže;
  • Vo vnútri je dostatok vodičov;
  • Odolnosť voči atmosférickým vplyvom;

  Nevýhody

  • Vysoké náklady;
  • Reproduktor nie je oficiálne dostupný v Rusku.

  Sonus Faber Wall Domus

  Hodnotenie: 4.8

  Sonus Faber Wall Domus

  Súprava reproduktorov s dvoma týmito reproduktormi stojí približne 66 tisíc eur. Roubles. Už to samo o sebe svedčí o jej vysokej kvalite. Výrobok sa dodáva v čiernej alebo bielej farbe. Každý satelit dosahuje výšku 34 cm. Pri takýchto drahých reproduktoroch sa tradične používa dvojpásmová technológia. To znamená, že vo vnútri sú dva ovládače. Prvý je zodpovedný za vysoké frekvencie, jeho priemer je atypických 26 mm. Druhá jednotka reprodukuje basové a stredové frekvencie s priemerom 150 mm. Ovládače sú tu ukryté za mriežkou, ktorú možno ľahko odstrániť. Výrobok má tiež magnetickú ochranu a montážnu konzolu.

  Podobne ako pri mnohých iných reproduktoroch v našom hodnotení odporúčame pripojiť túto súpravu k zosilňovaču s výkonom maximálne 150 W. Výrobca sľubuje reprodukciu zvuku s frekvenciami od 60 do 20000 Hz. Za zmienku stojí aj hmotnosť 10 kilogramov, ktorá poukazuje na kvalitu a spoľahlivosť komponentov. Stručne povedané, je to veľmi dobrá hodnota za tieto peniaze.

  Výhody

  • Vysoký výkon;
  • Vynikajúci zvuk pri všetkých frekvenciách;
  • Vysoká spoľahlivosť;
  • Impedancia je 6 ohmov, čo je optimálne nastavenie;
  • K dispozícii sú dve farebné varianty;
  • Magnetická ochrana;

  Nevýhody

  • Vysoké náklady;
  • Nie príliš široký rozsah reprodukovaných frekvencií.

  Monitor Audio Radius R225

  Hodnotenie: 4.7

  Monitor Audio Radius R225

  Ďalší reproduktor v našom zozname, ktorý je čiernobiely. Aj tie majú odnímateľnú mriežku a magnetickú ochranu. Treba poznamenať, že v uvedených farbách je lakovaná len mriežka chladiča. Drevený podstavec môže byť vo farbe palisandru alebo prírodnej bukovej dyhy. Tiež veľmi veľký, s výškou 61 cm. Ich zneviditeľnenie rozhodne neprichádza do úvahy. Vysokú výšku majú na svedomí dva 101 mm basové meniče. Tento pár je doplnený 25 mm výškovým reproduktorom.

  Reproduktor, ktorý vytvára takmer dokonalý zvukový obraz. Maximálny výkon je 120 W, čo je optimálne pre závesné reproduktory. Výrobca sľubuje reprodukciu zvuku vo frekvenciách od 55-25000 Hz; nie je dôvod mu neveriť.

  Cena za jeden reproduktor v Rusku je 34k. Euro. Je to pomerne drahé, ale analógy, ako ste už mohli vidieť, vám ponúknu výrazne menší počet žiaričov, čo určite zaznamená každý audiofil s dobrým sluchom.

  Výhody

  • Zabudované sú dva basové meniče;
  • Vysoká spoľahlivosť komponentov;
  • Predáva sa po jednom reproduktore – môžete si ich kúpiť, koľko chcete;
  • Vysoký maximálny výkon;
  • Je zavedená slušná magnetická ochrana;
  • Niekoľko farebných možností;

  Nevýhody

  • Cena nie je lacná.

  Najlepšie koncertné reproduktory

  KV2 Audio VHD2.0

  Hodnotenie: 4.9

  KV2 Audio VHD2.0

  Už na úplne inej úrovni, keď porovnáte tento produkt so súpravami reproduktorov, ktoré sme preskúmali v našom predchádzajúcom hodnotení. Cena tohto modelu je viac ako 700 000. Euro. Táto cena je jedinečná vzhľadom na obrovský výkon zariadenia, ktorý dosahuje až 2 kW. Zvuk tohto 70-kilogramového monštra je neuveriteľne hlasný! Výrobca sľubuje hladinu akustického tlaku 142 dB – v tomto momente by ste radšej nemali stáť vedľa reproduktora.

  Ako to má byť, produkt je trojstranný. Počet emitentov však zďaleka nie je trojnásobný. Jediný výškový reproduktor, ktorý je tu osadený, je výškový reproduktor v tvare rohu s priemerom 36 mm. Reproduktor obsahuje aj po dva stredotónové a basové meniče – majú priemer 203,2 mm a 304,8 mm. Toto monštrum dosahuje výšku 93 cm. Takýto masívny hardvér mal opäť vplyv na hmotnosť konečného produktu. Na presun jednotky z jedného miesta na druhé je zjavne potrebných niekoľko ľudí.

  Výhody

  • Veľmi veľký počet vodičov;
  • Zvuk je takmer dokonalý vo všetkých frekvenciách;
  • Robustný dizajn;
  • Zvukový tlak až 142 dB;
  • Výkon je až 2000 wattov;
  • Využíva trojcestnú technológiu;

  Nevýhody

  • Veľmi vysoká hmotnosť;
  • Astronomická cena.

  QSC KW152

  Hodnotenie: 4.8

  QSC KW152

  Výrazne lacnejší koncertný reproduktor. Pre ňu nie viac ako 110 tisíc. Euro. Je to tesne pod výškou vyššie recenzovaného konkurenta, ktorá nie je väčšia ako 81 cm. Najväčším rozdielom je však používanie obojsmernej technológie. To znamená, že subwoofer s priemerom 380 milimetrov je zodpovedný aj za reprodukciu stredných frekvencií. O výšky sa stará iba 44 mm výškový reproduktor. Napriek prítomnosti iba dvoch meničov si reproduktor plní svoju úlohu celkom dobre. Jeho výkon je 1000 W, čo postačuje pre ľavú alebo pravú stranu malej koncertnej sály. S vhodným zosilňovačom možno výkon zvýšiť až na 2000 W – potom reproduktor vydá hlasitosť 133 dB.

  Je to skrátka veľmi chutný kúsok a nemohol sa nedostať do nášho zoznamu. Dôležitým faktom je hmotnosť 29 kg – preprava výrobku nie je tak náročná. Reproduktor by vás však mal ešte viac potešiť množstvom konektorov – k dispozícii sú tri linkové a dva symetrické vstupy, ako aj jeden linkový výstup. Mnoho konektorov XLR zdvojených s konektormi 6,3 mm. Obsahuje aj infračervenú zásuvku.

  Výhody

  • Nie je najťažší pre koncertný reproduktor;
  • Nie je zlá kvalita zvuku v mnohých frekvenciách;
  • Veľmi veľký výškový reproduktor;
  • Diaľkové ovládanie je možné;
  • Veľmi veľký počet zdvihákov;
  • Vysoký maximálny výkon;

  Nevýhody

  • Nie veľmi široký rozsah reprodukovateľných frekvencií;
  • Používa sa obojsmerná technológia;
  • Sú v ňom zabudované len dva ovládače;

  EHRINGER Euro
 • Model B615D
 • Hodnotenie: 4.7

  BEHRINGER Euro<li></div><p>ve B615D“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/39016666193571-322.jpg“ title=“BEHRINGER Euro</p><li>ve B615D“><p>Skvelá voľba napríklad pre strednú školu, ktorá vyžaduje akustiku pre aulu. Tento rečník by mal osloviť aj majiteľov malých reštaurácií, kde je pódium pre vystúpenia miestnych umelcov a komikov. Tento obojsmerný satelit sa predáva len za 40 tisíc. Euro. Má zabudovaný zosilňovač, aj keď nie najlepšej kvality! Maximálny výkon 73 cm reproduktora dosahuje 1500 W, čo je dostatočné pre všetky zamýšľané použitia. Rozsah prehrávaných frekvencií tu nie je príliš široký, ale to nie je dôvod na obavy. Reproduktor je určený predovšetkým na zosilnenie ľudského hlasu a túto úlohu plní dokonale.</p><p>Podobne ako mnoho iných reproduktorov v tomto hodnotení, aj tento produkt sa môže pochváliť iba dvoma meničmi. Výškový reproduktor má titánovú podložku s priemerom 44 mm. Čo sa týka basového reproduktora, ten je obrovský, s priemerom 381 mm. To je čiastočne dôvod, prečo tento model váži 26,2 kg. Je pravda, že pre koncertný reproduktor je hmotnosť zanedbateľná.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Vysoký výkon;</li><li>Cenovo dostupné;</li><li>Veľké radiátory;</li><li>Tlak zvuku môže dosiahnuť až 126 dB;</li><li>Hmotnosť je znesiteľná;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nie tak široký rozsah reprodukovaných frekvencií;</li><li>Dvaja vodiči sa nemusia zdať veľa;</li><li>Používa sa len obojsmerná technológia;</li></ul><h3> Peavey PV 215</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Peavey PV 215

  Najlacnejší koncertný reproduktor v našom hodnotení medzi trojpásmovými modelmi. V Slovenskách obchodoch sa cena tohto reproduktora pohybuje okolo 44 tisíc eur. Euro. Je zrejmé, že výrobca musel pristúpiť k určitým zjednodušeniam, aby znížil náklady. Obmedzil najmä právomoc. Predvolené nastavenie je 700 W alebo menej. S určitou manipuláciou sa môžete dostať až na 1400 W, ale pochybujem, že v tomto prípade dosiahnete dokonalú čistotu zvuku. Nie je to ani najširší rozsah hrateľných frekvencií. Začína na 40 Hz a siaha až po 21 kHz.

  Zaujímavé je, že úspory neovplyvnili počet vodičov. Cez mriežku môžete vidieť dva basové meniče. A nie je to žiadna atrapa! V skutočnosti sú dve, každá s priemerom 381 mm. Výškový reproduktor má tvar rohu a je vyrobený z titánu. Výškový reproduktor má priemer 35,56 mm. Zároveň však váži veľa, takmer 36 kg. Skrátka, veľmi dobrá voľba pre školy a dokonca aj pre malé kluby.

  Výhody

  • Kvalita montáže;
  • Dobrá kvalita zvuku pri všetkých frekvenciách;
  • Tri zabudované ovládače;
  • Výkon však nemožno označiť za nízky;
  • Trojpásmová technológia;
  • Nízke náklady;

  Nevýhody

  • Rozsah reprodukovateľných frekvencií by mohol byť širší;
  • Je lepšie nepribližovať sa k maximálnemu výkonu.

  Najlepšie nástenné reproduktory

  SpeakerCraft AIM 7 TWO Series 2

  Hodnotenie: 4.9

  SpeakerCraft AIM 7 TWO Series 2

  Skvelá možnosť, ak si môžete objednať zo zahraničia. Poskytuje krištáľovo čistý zvuk, nech hráte čokoľvek. Štyrom výškovým reproduktorom, ktoré obsahujú hodváb, patrí vďaka za. Môže sa pochváliť aj 7-palcovým subwooferom zo sklenených vlákien. Zaujímavosťou je, že ovládače sa dajú otáčať o 15 stupňov, takže môžete zvuk nasmerovať tým správnym smerom.

  Keď sa nad tým zamyslím, za 180 dolárov je to lepšia hodnota. Tento výrobok sa dodáva s bielou nízkoprofilovou mriežkou, ktorá sa pripevňuje magneticky.

  Výhody

  • Používa sa technológia WavePlane s vírovým usmerňovačom;
  • Minimálna akustická energia sa prenáša na montážny povrch;
  • Radiátory sa dajú mierne otáčať;
  • Vynikajúci a veľký subwoofer;
  • Zabudované sú štyri hodvábne výškové reproduktory;

  Nevýhody

  • V Rusku sa oficiálne nepredáva;

  K
 • PSCH R-3800-W
 • Hodnotenie: 4.8

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: