10 najlepších podlahových reproduktorov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Prakticky každý podlahový reproduktor vám zlepší zážitok z hudby a filmov. A čím lepší je systém reproduktorov, tým výraznejšie budú vaše emócie. Preto sme sa snažili zjednodušiť váš výber tým, že vám ukážeme najlepšie súpravy.

Ako si vybrať podlahový reproduktor

Pri každom stojanovom reproduktore je k dispozícii množstvo technických funkcií. A ak nie ste zdatný človek, môže byť pre vás ťažké. Všetko však nie je také zložité, ako sa zdá. Odporúčame vám, aby ste najprv určili veľkosť a typ reproduktorov a potom sa oboznámili s ostatnými parametrami.

Najobľúbenejšie formáty reproduktorov (nielen podlahové modely) sú

 1. 2.0 – dodáva sa s dvojicou reproduktorov bez samostatného subwoofera;
 2. 2.1 – V tomto formáte sa pridávajú dva reproduktory v podobe jedného subwoofera;
 3. 3.1 – táto súprava obsahuje dva predné a jeden stredový reproduktor a subwoofer;
 4. 5.1 – Najznámejší formát s piatimi reproduktormi a jedným subwooferom;
 5. 7.1 – čoraz obľúbenejší formát, ktorý zvyšuje počet reproduktorov na sedem a zahŕňa aj subwoofer.

K dispozícii sú aj ďalšie súpravy reproduktorov a basových reproduktorov, ktoré však môžu byť drahé. A vyžadujú si aj veľa miesta, takže je asi najlepšie nechať ich na návštevníkov kina.

Najčastejšie sa predávajú súpravy pozostávajúce z jedného alebo dvoch satelitov. Ak súprava obsahuje viac reproduktorov, ide prakticky o domáce kino, ktorému je venovaný samostatný článok.

Podlahové reproduktory môžu byť aktívne alebo pasívne. V prípade aktívneho reproduktora budete potrebovať aj zosilňovač, pretože v reproduktoroch ho nenájdete. Aktívne reproduktory sú univerzálnejšie a zaberajú o niečo menej miesta.

Z hľadiska typu reproduktora, Ovládače sa vo všeobecnosti delia na uzavreté a otvorené. V prvom prípade nebudú mať reproduktory žiadne otvory, takže hudba bude znieť trochu tlmenejšie. Ak je reproduktor otvoreného typu, jeho puzdro nebude vodotesné, ale čaká na vás niekoľko reproduktorov a bohatší zvuk. Ale všetky tieto dobroty zaberú trochu viac miesta.

O ďalších funkciách by sa dalo hovoriť veľmi dlho, ale my vám povieme o konkrétnych modeloch reproduktorov.Stručne si prejdeme tie najdôležitejšie:

 1. Materiál skrine– Drevo je vhodnejšie, ale príliš drahé. Mnohí výrobcovia používajú MDF dosky, vďaka čomu je dizajn o niečo lacnejší. Plast je však nízkorozpočtová možnosť.
 2. Napájanie– Je vybraný pre miestnosť, ktorú bude adresovať. Napríklad na ploche 20 štvorcových stôp. Stačil by 80-wattový reproduktor. Uistite sa, že kombinovaný výkon všetkých satelitov v súprave je väčší ako výkon zosilňovača, ku ktorému budú pripojené. V opačnom prípade preťaženie spôsobí poruchu reproduktora.
 3. Šírka pásma– Najlepšie je vyhľadať model s frekvenciou 80-20000 Hz. Rozšírenie rozsahu má negatívny vplyv na cenu, ale pozitívny vplyv na zvukový obraz. Pravdepodobne to však budete cítiť len podvedome.
 4. Citlivosť– práve tento parameter určuje, ako hlasný bude systém reproduktorov. Neprehliadnite však impedanciu, najmä ak plánujete pripojiť satelity k zosilňovaču s nízkym výkonom. Citlivosť by mala byť čo najvyššia a impedancia čo najnižšia.
 5. Počet pásiem– To je faktor, ktorý rozhoduje o tom, či reproduktor bude alebo nebude samostatne vydávať basy, stredy a výšky. Napríklad jednosmerné satelity môžu rušiť frekvencie, čo sťažuje presné oddelenie rôznych prístrojov. Ideálne by bolo použiť trojpásmový reproduktor.

Ako už bolo spomenuté vyššie, stojanový reproduktor má mnoho ďalších špecifikácií. Nezameriavajme sa však na ne, inak hrozí, že sa tento článok stane materiálom výlučne o problémoch pri výbere takýchto zariadení. Prejdime radšej ku konkrétnym modelom, ktoré naši odborníci považujú za najlepšie spomedzi tých, ktoré sú k dispozícii u Slovenskách predajcov.

Hodnotenie najlepších podlahových reproduktorov

NomináciaMiestoNázov produktuCena
Najlepší dvojpásmový podlahový reproduktor1YAMAHA NS-125F11 612 €
2Sony SS-CS313 608 €
3HECO Victa Prime 50229 990 €
4DA
 • SPEKTOR 6
 • 39 990 €
  5Castle Acoustics Knight 449 990 €
  Najlepší trojpásmový podlahový reproduktor1HECO Aurora 100099 900 €
  2HECO Aurora 70049 900 €
  3Canton GLE 490.264 990 €
  4Magnat Tempus 7740 990 €
  Najlepší štvorpásmový podlahový reproduktor1Legacy Audio V6 639 585 €

  Najlepší dvojpásmový stropný reproduktor

  YAMAHA NS-125F

  Hodnotenie: 4.9

  YAMAHA NS-125F

  Japonská spoločnosť YAMAHA vie o zvuku veľa, pretože hudobné nástroje vyrába už mnoho desaťročí. Skúsenosti ukázali, že aj relatívne lacné reproduktory, ktoré vyrába, sa môžu pochváliť fantastickým zvukom. Na model NS-125F nie sú prakticky žiadne sťažnosti. Najmä pre tých, ktorí chcú reproduktor umiestniť do relatívne malej miestnosti. Práve takíto ľudia sú najviac nadšení zo 40-wattového reproduktora. Upozorňujeme, že vyššie uvedený údaj je len menovitý výkon. A maximálny výkon je trojnásobný.

  Čelný reproduktor YAMAHA NS-125F. Výborne reprodukuje filmový zvuk a ani s reprodukciou hudby nie sú žiadne problémy. Napriek tomu, že sú len obojsmerné! Satelitný reproduktor reprodukuje zvuk vo frekvenčnom rozsahu 60 až 35 000 Hz. Citlivosť až 86 dB, čo nie je zlé. Najmä ak vezmete do úvahy, že impedancia je menšia ako 6 Ohmov.

  Prirodzene, tento reproduktor nepoužíva len jednu pohonnú jednotku. V tomto prípade je pod mriežkou ukrytý jeden 22 mm výškový reproduktor a dvojica 80 mm wooferov. Mriežku, ktorá chráni reproduktory pred prachom, možno kedykoľvek odstrániť.

  Tento subwoofer je vysoký 1050 mm. Tento reproduktor s hmotnosťou menej ako 7,2 kg je dostatočne veľký na to, aby si ho mohol vziať domov takmer každý dospelý človek. Tento reproduktor je taký ľahký, pretože ide o pasívny typ. V tomto zapojení by ste ho mali pripojiť k zariadeniu, ktoré má vlastný zosilňovač.

  Kupujúci uvádzajú niekoľko nevýhod tohto reproduktora. Je pekné, že sa ukázalo, že je univerzálny. Napriek tvrdeniam výrobcu možno YAMAHA NS-125F použiť ako zadný reproduktor, v takom prípade sa určite nebudete sťažovať na nedostatok výkonu. Svižný lak dáva tomuto reproduktoru nárok na prach, nepochybne preto, že priťahuje veľké množstvo prachu.

  Rovnako ako všetky ostatné reproduktory tohto typu, ani tento model nie je schopný poskytnúť najhlbšie a najsilnejšie basy. Reproduktor, ktorý má vyhradené vysoké a stredné frekvencie. Takže systém, ktorý zostavíte, potrebuje aj subwoofer.

  Výhody

  • Náklady nemožno označiť za neprimerane vysoké;
  • Dobrá citlivosť;
  • Pozostáva z troch radiátorov;
  • Nízka impedancia;
  • Široký rozsah reprodukovaných frekvencií.

  Nevýhody

  • Akustika je len obojsmerná;
  • Rezerva výkonu stále nie je príliš veľká.

  Sony SS-CS3

  Hodnotenie: 4.8

  SONY SS-CS3

  Ak máte vymenovať produkty Sony, napadnú vás fotoaparáty, smartfóny, tablety, stereá, soundbary, herné konzoly a, samozrejme, televízory. V sortimente tejto japonskej spoločnosti sú však aj najrôznejšie reproduktory. V obchodoch nájdete napríklad podlahový reproduktor Sony SS-CS3. Ide o jediný, ale veľmi veľký satelitný reproduktor, ktorého skriňa bola vyrobená z MDF. Predná strana je starostlivo pokrytá mriežkou, ktorá chráni reproduktory pred prachom. Je samozrejme ľahko odstrániteľný. V tomto prípade vás presvedčí veľký počet deklarovaných snímačov.

  Citlivosť tohto modelu je 88 dB. To je veľmi slušná hodnota, ktorá určite vyhovuje tým, ktorí sa chystajú umiestniť reproduktor do miestnosti s rozlohou 20-25 metrov štvorcových. . Používa akustický kryt typu reflex. Satelitný reproduktor je pasívny. Na jeho používanie teda budete potrebovať zosilňovač. Mali by ste sa zamerať na 50 W – to je menovitý výkon Sony SS-CS3.

  Ako už bolo spomenuté vyššie, máte k dispozícii veľa ovládačov. Presnejšie povedané, sú tri. Najmenší je tradične tzv. výškový reproduktor, ktorého priemer nepresahuje 25 mm. Pod nimi sa nachádzajú dva basové meniče s priemerom 130 mm. Musíte si uvedomiť, že neponúka veľa basov a potrebujete aj subwoofer. Nemožno to však nazvať ani nevýhodou – takéto reproduktory málokedy ponúkajú „všetko v jednom“, pretože v takomto prípade sa zvuk môže zmiešať do kaše.

  Impedancia tohto reproduktora je menšia ako 6 ohmov. Z hľadiska reprodukovateľného frekvenčného rozsahu vyhovie každému estétovi. Váži 11,5 kg. Pomerne veľa. Údaj, ktorý svedčí o kvalite komponentov zabudovaných pod MDF doskou. Naznačuje to aj cena, ktorú nemožno označiť za mimoriadne nízku.

  Výhody

  • Na skriňu nie sú žiadne sťažnosti;
  • Používajú sa tri ovládače;
  • Nízka impedancia;
  • Slušná citlivosť;
  • Široký rozsah reprodukovaných frekvencií.

  Nevýhody

  • Cena nebude vyhovovať každému;
  • Reproduktor je len obojsmerný.

  HECO Victa Prime 502

  Hodnotenie: 4.8

  HECO Victa Prime 502

  Tento predný reproduktor je k dispozícii minimálne v troch farbách. Keď sa naň pozriete, okamžite máte pocit, že je drahý. Aj keď výrobca uvádza iba 2,5 pásma, do ktorých je rozdelený celý rozsah prehrávaných frekvencií. Ak bude vaše domáce kino zostavené z reproduktorov HECO Victa Prime 502, budete prekvapení, ako bude celá záležitosť znieť. Hudba vás doslova obklopí. A všetky druhy filmových akčných scén spôsobia ešte väčší emocionálny výbuch.

  Prejdime však k technickým vlastnostiam, ktoré deklarujú tvorcovia tohto satelitu. Reproduktor je pripravený reprodukovať zvuk pri frekvenciách od 28 Hz do 40000 Hz. Na rozsah sa nebudú sťažovať ani tí najskúsenejší audiofili. Citlivosť reproduktora je 91 dB. Tento údaj môže znieť aj v pomerne veľkej hale. Najmä ak je výrobok podporený ďalšími reproduktormi, ktoré vytvoria viackanálový reproduktorový systém. Nezabudnite však, že takéto zariadenie potrebuje poriadny zosilňovač. Nominálny výkon tohto modelu je 145 W, ale maximálny výkon je 265 W. Je prekvapujúce, že impedancia reproduktora nepresahuje 8 ohmov a za určitých podmienok môže byť o polovicu nižšia!

  Satelit obsahuje tri radiátory. Prvý je výškový reproduktor a jeho priemer 25 mm je úplne postačujúci. Druhá jednotka je určená pre basové a stredové frekvencie s priemerom 170 mm. Tretí menič má podobnú veľkosť, ale je čisto nízkofrekvenčný.

  Ako to má byť, systém reproduktorov má odnímateľnú mriežku. Okrem toho je vybavený kolíkmi, vďaka ktorým satelit určite zostane pevne na svojom mieste. Na zapojenie výrobku sa používa technológia bi-wiring. Dôležité je aj to, že všetky konektory sú pozlátené.

  Výhody

  • Veľmi vysoký výkon;
  • Vynikajúca citlivosť;
  • Nízka impedancia;
  • K dispozícii v niekoľkých farebných kombináciách;
  • Súprava sa skladá z dvoch reproduktorov;
  • Kryt je vyrobený z kvalitných a odolných materiálov;
  • Široký frekvenčný rozsah;
  • Spodná časť je vybavená hrotmi.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoká cena;
  • Nie je ľahký.

  DA
 • SPEKTOR 6
 • Hodnotenie: 4.8

  DA<li></div><p>SPEKTOR 6″ src=“/wp-content/uploads/2023/11/4151666198031-3410.jpg“ height=“490″ title=“DA</p><li>SPEKTOR 6″><p>Je to jeden z drahších modelov s obojsmerným vstupom do stropu. Aspoň medzi tými, ktoré sa predávajú v Slovenskom maloobchode. Naši predajcovia žiadajú za tento model viac ako 40 tisíc. Rouble! A to len pre jedného rečníka. Je ľahké zistiť, koľko by stálo zostavenie kompletnej zostavy domáceho kina!</p><p>Tento reproduktor je k dispozícii v troch farebných variantoch. Bez ohľadu na to, ktorý z nich si vyberiete, získate reproduktor s citlivosťou 88,5 dB. Maximálny akustický tlak je 109 dB. Táto hodnota by mala vyhovovať aj majiteľom malých kín. Poteší ich aj impedancia, ktorá nepresahuje 6 ohmov.</p><p>Treba si uvedomiť, že tento hovorca je pasívny. Preto by ste sa mali uistiť, že bude pripojený k zosilňovaču s menovitým výkonom od 30 W do 150 W. Mimochodom, pripojenie k takémuto zariadeniu je skrutkované a je to najspoľahlivejší variant.</p><p>Zvuk poháňajú štyri ovládače. Najmenší výškový reproduktor je výškový reproduktor s priemerom menším ako 25 mm. Dva 165 mm meniče poskytujú basy a stredné frekvencie. A samostatný subwoofer. Stručne povedané, ak sa vám do rúk dostane pár DA</p><li>So zariadením SPEKTOR 6 nepotrebujete subwoofer. Potvrdzuje to aj široký frekvenčný rozsah, ktorý výrobca avizuje.<p>Mali by ste sa pripraviť na to, že tento reproduktor zaberie veľa miesta. Satelitné reproduktory sú vysoké 972 mm a hlboké 313 mm. Váha 13,8 kg pod takýmto reproduktorom.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Reproduktory majú hroty a odnímateľnú mriežku;</li><li>Veľký počet vodičov;</li><li>Skvelý vzhľad;</li><li>Široká frekvenčná odozva;</li><li>Vynikajúca citlivosť;</li><li>Nízka impedancia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Reproduktor je len obojsmerný;</li><li>Veľmi vysoké náklady;</li><li>Reproduktory sú pomerne ťažké.</li></ul><h3>Castle Acoustics Knight 4</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Castle Acoustics Knight 4

  Tento satelit patrí do triedy Hi-Fi. Rovnako ako takmer všetky reproduktory v našom výbere. To znamená, že zariadenie Castle Acoustics Knight 4 môžete používať na počúvanie hudby. Ak je stiahnutý v správnej kvalite, môžete ľahko rozoznať každý hudobný nástroj. V tomto prípade si môžete vystačiť s jedným reproduktorom. A ak chcete sledovať filmy, musíte si vytvoriť poriadny systém domáceho kina. A dokonca aj pár satelitov je veľkou záťažou pre rodinný rozpočet, pretože pre každý reproduktor žiada približne 50 tis. Euro.

  Tento čelný reproduktor je pasívny. Výkon zosilňovača, ku ktorému bude pripojený, by mal byť 25 až 150 W. Pripojenie metódou skrutkovej montáže. Ak je proces úspešný, získate neuveriteľne čistý a hlasný zvuk. Potvrdzuje to aj skutočnosť, že výrobca uvádza citlivosť 90 dB. Impedancia je menšia ako 8 ohmov.

  Reproduktor reprodukuje zvuky s frekvenciou od 36 Hz do 24 000 Hz. Zdá sa, že to bude vyhovovať takmer každému audiofilovi, nehovoriac o ľuďoch bez väčšieho hudobného sluchu. Za zvuk sú zodpovedné tri ovládače. Najmenší z nich je tradične výškový reproduktor. Jeho priemer je len 25 mm. A dva basové meniče majú impozantný priemer 130 mm. Reproduktory môžu byť vystavené tak, aby ich všetci videli. Je však lepšie ukryť ich pod dodávanú odnímateľnú mriežku, ktorá ich ochráni pred prachom a poškodením.

  Je vhodné dodať, že satelitný reproduktor váži 12,5 kg. Nie je to vôbec zlé. Najmä ak vezmete do úvahy, že reproduktor nie je najväčší v našom hodnotení.

  Výhody

  • Vysoká citlivosť;
  • Veľmi nízka impedancia;
  • Skvelý vzhľad;
  • K dispozícii sú hroty a odnímateľná mriežka;
  • Široký rozsah reprodukovaných frekvencií.

  Nevýhody

  • Mimoriadne vysoké náklady;
  • Reproduktor je len obojsmerný;
  • Tento reproduktor je pomerne ťažký;
  • Nie je to však najlepší bas.

  Najlepší trojpásmový podlahový reproduktor

  HECO Aurora 1000

  Hodnotenie: 4.9

  HECO AURORA 1000

  Hľadáte reproduktorový systém pre relatívne malý tanečný parket? Ak áno, zvážte HECO Aurora 1000. A nenechajte sa zastrašiť cenou. Áno, predajcovia požadujú 100 tis. Euro. Za tieto peniaze však nedostanete jednu, ale dve. So skvelým zvukom!

  Výkon tejto jednotky je 230 W. A to je len menovitý výkon! Maximálny výkon môže dosiahnuť až 380 W. Takže nebudete potrebovať najlacnejší zosilňovač. Čo sa týka citlivosti, je 93 dB. To je viac než dosť na to, aby ste zaplnili veľkú miestnosť alebo dokonca halu. O impedancii tiež nemožno povedať nič zlé, pretože nepresahuje 8 ohmov.

  Trojcestný akustický systém. To znamená, že je pripravený na reprodukciu vyšších, stredných a nižších frekvencií pomocou samostatných meničov. Najmenší výškový reproduktor má samozrejme priemer 28 mm. Oveľa väčší stredový menič s priemerom 170 mm. Dvojica 200-milimetrových basových reproduktorov dodáva hudbe hlboké basy. S takýmto reproduktorom je menej pravdepodobné, že budete uvažovať o subwooferi!

  Pozlátené konektory na zadnej strane každého reproduktora. Používa skrutkové upevnenie drôtu zo zosilňovača, ktoré je najspoľahlivejšou možnosťou. Treba tiež spomenúť, že každý satelit má čapy. A určite nedovolia, aby sa reproduktor triasol alebo kolísal. Prispieva k tomu aj veľmi veľká hmotnosť. Je to tiež jeden z najvyšších reproduktorov v našej ponuke.

  Výhody

  • K dispozícii sú hroty a odnímateľná mriežka;
  • Predáva sa ako pár;
  • Používa vysokokvalitné pozlátené konektory;
  • Veľmi vysoký výkon;
  • Dobrá citlivosť;
  • Nízka impedancia;
  • Frekvenčný rozsah prehrávania je 22-42500 Hz;
  • Veľký počet vodičov.

  Nevýhody

  • Náklady sú príliš vysoké;
  • Reproduktor je pomerne ťažký;
  • Nepohodlné vyberanie z krabice.

  HECO Aurora 700

  Hodnotenie: 4.8

  HECO Aurora 700

  K dispozícii sú dve farebné varianty. Prvá je dodávaná so svetlým dreveným krytom, zatiaľ čo druhá je tmavšia. Takže by nemala pokaziť výzdobu miestnosti. Mimochodom, môže byť dosť veľký, pretože nominálny výkon tohto modelu dosahuje pôsobivých 200 W. Maximálny výkon je 300 W. To všetko naznačuje, že tento reproduktor by mal byť pripojený k dobrému výkonovému zosilňovaču. Toto sa vykonáva pomocou skrutkového konektora umiestneného na zadnom paneli.

  Od niektorých iných modelov sa líši tým, že má čapy. Výrobok má tiež odnímateľnú mriežku, ktorá chráni ovládače pred znečistením a poškodením. To je však bežné pre väčšinu ostatných podlahových reproduktorov.

  Trojcestný reproduktor. O reprodukciu basov, stredov a výšok sa starajú samostatné meniče. A to je asi najlepšie riešenie, aké môžete dostať. Tento konkrétny reproduktor vám umožní počuť všetky nuansy hudby. Mimochodom, počet žiaričov sa tu zvýšil na štyri. Najmenší výškový reproduktor s priemerom 28 cm je zodpovedný za vyššie frekvencie. Všetky ostatné vysielače majú priemer 170 mm. Jeden reproduktor produkuje stredné frekvencie, zatiaľ čo ďalšie dva sú basové reproduktory. Nemôžete si pomôcť, ale basový výstup reproduktora si môžete vychutnať. Desaťkrát sa zamyslíte nad tým, či by ste nemali minúť peniaze na samostatný subwoofer.

  Treba poznamenať, že takýto reproduktor zaberá veľa miesta. Ak je jeho šírka dostatočná, jeho hĺbka je 325 mm. výška výrobku je 325 mm. Na prenesenie satelitného reproduktora do interiéru by ste potrebovali pomoc druhej osoby – váži 19,9 kg. Uvedomíte si však, že komponenty vo vnútri nie sú lacné a po niekoľkých rokoch sa pokazia.

  Výhody

  • K dispozícii sú hroty a odnímateľná mriežka;
  • Veľký počet vodičov;
  • Reproduktor je trojcestný;
  • Používajú sa pozlátené konektory;
  • Vysoký výkon;
  • Citlivosť je až 92 dB;
  • Nízka impedancia;
  • Frekvenčný rozsah prehrávania je 25-42500 Hz.

  Nevýhody

  • Satelit je ťažký;
  • Mnohí ľudia si to možno nebudú môcť dovoliť;
  • Basy majú mierny šum.

  Canton GLE 490.2

  Hodnotenie: 4.8

  KANTON GLE 490.2

  Je pomerne zriedkavým prípadom, keď vám výrobca ponúkne kúpiť si naraz dvojicu stojanových reproduktorov. Získate skvelý stereo zvuk. Alebo vám poskytne náskok pri zostavovaní domáceho kina. Musím povedať, že dosť drahé, pretože za túto sadu žiadajú viac ako 50 tisíc dolárov. Euro.

  Canton GLE 490.2 K dispozícii v dvoch farebných prevedeniach. Táto súprava má menovitý výkon 150 W a maximálny výkon 320 W. To vedie k záveru, že reproduktory sú pripravené hrať aj vo veľmi veľkej miestnosti. Napovedá tomu aj citlivosť, ktorá dosahuje až 90,5 dB. Impedancia našťastie nemá prakticky žiadny vplyv na objemovú rezervu, pretože nepresahuje 8 ohmov. Za určitých okolností sa znižuje presne o polovicu!

  Reproduktory sú pripravené prehrávať frekvenčný rozsah od 20 Hz do 30 000 Hz. Výsledok určite poteší aj profesionálov v hudobnom priemysle. O zvukový výstup sa starajú štyri ovládače. Najmenší výškový reproduktor má obvyklý priemer 25 mm. Ostatné ovládače sú hliníkové a sú oveľa väčšie. Napríklad stredný rozsah má priemer 180 milimetrov. O basy sa starajú dva 200 mm woofery. Nie je potrebný samostatný subwoofer. Nechcete predsa za túto súpravu minúť celé bohatstvo?. Nie všetci kupujúci však s týmto tvrdením súhlasia.

  Všetky použité konektory sú pozlátené. Mimochodom, reproduktor používa známe a spoľahlivé skrutkové pripojenie k výkonovému zosilňovaču. Bez nej sa nezaobídete, pretože reproduktory patria k pasívnemu typu.

  Výhody

  • Súprava sa skladá z dvoch reproduktorov;
  • Veľmi vysoký výkon;
  • Široký rozsah reprodukovaných frekvencií;
  • Vynikajúci vzhľad;
  • Nízka impedancia;
  • K dispozícii sú dve farebné možnosti;
  • Veľký počet vodičov;
  • Každý reproduktor je trojcestný.

  Nevýhody

  • Nie každý si môže dovoliť túto cenu;
  • Príliš veľký dôraz na stredné pásmo.

  Magnat Tempus 77

  Hodnotenie: 4.8

  Magnat Tempus 77

  Ide o veľmi pôsobivý reproduktor, ktorého skriňa je vyrobená z MDF panelov a vyznačuje sa nízkou rezonanciou. V hornej časti výrobku je odnímateľná textilná mriežka. Pod ním sa nachádzajú štyri ovládače. V spodnej časti sú robustné stĺpiky, ktoré držia celú vec pohromade.

  Na rozdiel od mnohých iných podlahových reproduktorov sa tieto predávajú v pároch. Za sadu si pýtajú maximálne 36 tisíc. Euro. Reproduktor teda patrí do základnej úrovne. To však neznamená, že jeho výkon je slabý. Dokonca aj výkon reproduktora 175 W vzbudzuje rešpekt. A maximálny výkon je 320 wattov. Zvyšok špecifikácie je rovnako uspokojivý. Napríklad ich impedancia je len 8 ohmov, čo sa dá s trochou šikovnosti znížiť na polovicu. Citlivosť je 92 dB, čo je tiež úctyhodná hodnota. Pokiaľ ide o reprodukovateľné frekvencie, rozsah je 22-45000 Hz.

  Po zakúpení Magnat Tempus 77 pravdepodobne nebudete mať žiadne sťažnosti. Ovládače, ktoré sú tu zabudované, sa vám určite budú páčiť. Výrobca si zaslúži pochvalu najmä za použitie 25 mm neodymového výškového reproduktora s optimalizovaným rozptylom. O reprodukciu stredných frekvencií sa stará 170 mm radiátor. Ďalšie dva, ktoré sú výlučne nízkofrekvenčné, majú rovnaký priemer. Vďaka tejto konštrukcii budete mať dostatok basov, výšok a stredov. Dokonca aj profesionálni hudobníci musia poriadne napínať uši, aby našli nejaké chyby vo zvuku.

  Nie je pochýb o tom, že reproduktory vydržia dlhé roky. Naznačuje to zostava kmitacej cievky, ktorá je pre maximálnu odolnosť odvetraná. Dokonca aj konektory, ktoré sú tu pozlátené, zostanú v perfektnom stave. Pri pripájaní zosilňovača používame skrutkové konektory, ktoré sa považujú za najspoľahlivejšie.

  Zostáva dodať, že výška tohto reproduktora je viac ako 1 m. Hĺbka 320 mm je tiež úctyhodná. Každý reproduktor váži 15,5 kg. Nie je to nadýchaný pocit, ale nemal by predstavovať príliš veľký problém pri jeho poskytovaní.

  Výhody

  • Vysoký výkon;
  • Dobrý rozsah reprodukovaných frekvencií;
  • Vynikajúca citlivosť;
  • Nízka impendancia;
  • Veľký počet vodičov;
  • Má odnímateľnú mriežku a hroty;
  • Zvyčajne sa predávajú v súprave po dvoch kusoch;
  • Nie príliš vysoká cena;
  • Reproduktor je trojcestný.

  Chyby

  • Len jedna farebná možnosť;
  • Nie najlepšia kvalita montáže vnútri reproduktorov;
  • Slabý výkon pri nízkych objemoch.

  Špičkový štvorpásmový podlahový reproduktor

  Legacy Audio V

  Hodnotenie: 5.0

  LEGACY AUDIO V

  Štvorpásmové podlahové reproduktory – zriedkavý hosť v Slovenskách obchodoch, ale aj v zahraničných. Výroba takýchto satelitov je náročná a drahá. A navyše, veľa ľudí ich jednoducho nepotrebuje. Jeho komplexnosť ocenia len audiofili s dobrým hudobným sluchom. Ale ani oni nebudú nadšení z ceny. Nepochopia napríklad, ako si môžete pýtať 5 miliónov Euro za Legacy Audio V. A tajomstvo spočíva v tom, že ide o vlajkovú loď, ktorú si zvyčajne vyberajú majitelia koncertných sál a elitných nočných klubov. Takéto reproduktory nie sú vhodné na inštaláciu v bežnom súkromnom dome, pokiaľ nejde o sídlo nejakého šejka alebo oligarchu.

  Je potrebné priznať, že Legacy Audio V má skvelý vzhľad a pocit. Satelity sú vyrobené z drahého dreva, napríklad z čerešne. Povrch má povrchovú úpravu kráľovským lakom. Používajú sa aj hliníkové profily s presnosťou na stotiny milimetra.

  Vo vnútri je viac ako len vodiči. Má vlastný procesor Legacy Wavelet, ktorý slúži ako predzosilňovač. Štvorpásmový digitálny crossover poskytuje korekciu fázy a rezonancie, takže môžete zvuk vyladiť tak, aby vyhovoval mnohým nuansám prostredia, v ktorom počúvate.

  Z hľadiska reproduktorov ide o kombináciu dipólovej stredobasovej sekcie, dvojitého subwoofera napájaného vstavanými zosilňovačmi a dvoch 4-palcových výškových jednotiek s neodymovým magnetom. Kombinovaný výkon basových jednotiek je 1500 W.

  O reproduktorovom systéme Legacy Audio V je toho veľa čo povedať. Nikto z odborníkov nemá žiadne výhrady k jeho citlivosti alebo impedancii. Ten je menší ako 4 ohmy, čo je veľmi nízka hodnota. Použité meniče poskytujú vynikajúci akustický obraz. Rozsah prehrávaných frekvencií začína na nepredstaviteľných 16 Hz a končí na 30 000 Hz. Celá konštrukcia sa nepohne z podlahy, ani keď do nej náhodou strčíte – nielen vďaka klinom, ale aj vďaka svojej hmotnosti. Keď už sme pri tom, tento reproduktor potrebuje veľa miesta. Len pre predstavu, jeho rozmery sú 47x182x48 cm.

  Výhody

  • Je to štvorpásmový reproduktor;
  • Vnútro je vyrobené z drahých materiálov;
  • Skriňa je vyrobená z ušľachtilého dreva;
  • Extrémne široký frekvenčný rozsah;
  • Zabudované sú dva subwoofery s vlastnými zosilňovačmi;
  • Je tu veľký počet výškových a basových meničov;
  • Vysoká citlivosť;
  • Nízka impedancia;
  • Nezabudnite na hroty a odnímateľnú mriežku.

  Nevýhody

  • Astronomická cena;
  • Dizajn môže byť vnímaný ako príliš agresívny;
  • Veľmi veľké rozmery a hmotnosť.

  Záver

  Je pravda, že podlahový reproduktor zaberá veľa miesta. A často sa predáva za veľmi vysokú cenu, takže nákup nevyhnutne ovplyvní rodinný rozpočet. Ale čoskoro na to zabudnete. Stačí si pozrieť prvý disk Blu-ray. Alebo si vypočujte prvý album svojho obľúbeného hudobníka. Alebo si zapnite nejaký film s kvalitným soundtrackom. Uisťujeme vás, že emócie stoja za vynaložené peniaze.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: