4 najlepšie fitness náramky Xiaomi

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred kúpou by ste mali vyhľadať odbornú radu.

Náramky sú v poslednom čase čoraz populárnejšie. Ak je užitočnosť inteligentných hodiniek stále otázna, o fitnes náramkoch sa to isté povedať nedá. Bez problémov vykonávajú primárnu úlohu počítania kalórií. Nemôžete argumentovať tým, že mnohí z nás potrebujú pravidelne cvičiť?

Čínskej spoločnosti Xiaomi sa prekvapivo podarilo stať sa najznámejším výrobcom fitness náramkov. Ľudia nie sú ani tak blázni do funkčnosti takýchto zariadení, ale skôr do ich ceny. Sortiment takýchto pomôcok sa neustále rozširuje. A zatiaľ čo pred pár rokmi spoločnosť Xiaomi vyrábala fitness náramky len pod svojou vlastnou značkou, teraz sa najpokročilejšie zariadenia predávajú pod značkou Amazfit. Naše tipy pre obe zariadenia. Kúpte si niektorú z recenzovaných miniaplikácií a pravdepodobne nebudete sklamaní svojím fitnes náramkom.

Rebríček najlepších fitness náramkov Xiaomi

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie fitness náramky Xiaomi1Xiaomi Amazfit Cor4 449€
2Xiaomi Amazfit Arc2 499€
3Xiaomi Mi Band 31 689€
4Xiaomi Mi Band 21 179 €

Xiaomi Amazfit Cor

Hodnotenie: 4.9

Xiaomi Amazfit Cor

Rozpočtové fitness náramky nemusia niektorých zákazníkov osloviť kvôli monochromatickému displeju. Čo sa dá robiť, sme zvyknutí na smartfóny a iné zariadenia s farebnou obrazovkou. Netreba pripomínať, že aj niektoré cyklistické počítače už majú takýto displej! To je dôvod, prečo mnohí ľudia chcú nosiť na zápästí gadget s farebnou obrazovkou. A presne to má zariadenie Amazfit Cor, ktoré otvára náš rebríček.

O niečo väčší ako akýkoľvek lacný fitness tracker. Vzhľadom na veľkú veľkosť zariadenia sa na prednom paneli našlo miesto pre 1,23-palcový displej. Jeho rozlíšenie je 160×80 bodov. To stačí na zobrazenie času, dátumu a niektorých ďalších dôležitých informácií. Navyše, na rozdiel od lacných modelov sa Amazfit Cor snaží zobraziť aspoň prvý riadok e-mailu alebo správy prijatej na smartfón používateľa. K dispozícii sú aj ďalšie aplikácie, ktoré umožňujú zobrazovať napríklad predpoveď počasia. Jediným problémom je, že displej bol vytvorený pomocou technológie IPS. To znamená, že nebudete mať dostatočne hlbokú čiernu farbu. Je to však ešte znepokojujúcejšie, pretože táto technológia nie je známa svojou energetickou účinnosťou. S predvolenými nastaveniami však môžete dosiahnuť približne 12-13-dňovú výdrž batérie. V tomto režime sa podsvietenie obrazovky aktivuje pri každom zdvihnutí ruky. Ak podsvietenie nie je zapnuté, na displeji nič nevidíte – to je typické pre IPS. Na jasnom slnku je všetko čitateľné bez problémov – podsvietenie zvládne. Aj keď je viditeľné, že obrazovka v tejto chvíli nevyzerá tak dobre ako jej náprotivok OLED.

Prijatie oznámení je signalizované výraznou vibráciou. Na ruke sa drží pomocou silikónového pásika. Dobíjanie sa vykonáva pomocou kolísky. Žiadne nepohodlné porty USB, takže aj starší ľudia, ktorí majú problémy s jemnou manuálnou zručnosťou, zvládnu pripojiť nabíjačku.

Fitness náramky sa zvyčajne nešetria. Dajú sa používať v daždi a v ideálnom prípade by sa v nich dalo aj plávať. A to nehovoríme o tom, že ruka používateľa sa bude pravidelne potiť, ak majiteľ gadgetu skutočne začne cvičiť. Skrátka, nie je prekvapením, že Amazfit Cor dostal vodotesné puzdro. Je v súlade s normou WR50. To znamená, že dážď a prehánky zariadeniu neublížia. Vo fitnes náramku môžete aj plávať, ale potápaniu sa vyhnite.

Synchronizácia so smartfónom cez Bluetooth 4.1. Wacom Intuos M Bluetooth 3 má zabudovaný monitor srdcového tepu, ktorý funguje prostredníctvom LED diódy na zadnej strane tabletu. Tento tracker teda môžete používať na počítanie krokov, zisťovanie spálených kalórií a zaznamenávanie srdcového tepu. Samozrejme, k dispozícii sú aj ďalšie funkcie, ako napríklad časovač, stopky a budík.

Z dôvodu zníženia nákladov výrobca upustil od čipu GPS. Z tohto dôvodu nebudete môcť uložiť trasu svojho behu. Nikto vám však nebráni používať smartfón na tento účel. Ale ani to nie je hlavným problémom zariadenia. Ani medzinárodná verzia fitnes náramku Amazfit Cor nemá Slovenská jazyk. Firmvér zariadenia je však čo najjednoduchší – namiesto nápisov sa často používajú ikony, takže je nepravdepodobné, že by ste mali vážne problémy s ovládaním gadgetu. Mimochodom, na internete si môžete stiahnuť firmvér tretích strán – líši sa presne v podpore cyriliky.

Výhody

 • Odolnosť voči vode je určitá;
 • Pohodlné používanie;
 • Cena nie je príliš vysoká;
 • Podporované sú oznámenia zo smartfónu;
 • Používa sa farebný displej;
 • Monitor srdcového tepu funguje bez väčších problémov;
 • Dlhá životnosť batérie.

Nevýhody

 • Nie je to najlepší upevňovací popruh (môže sa ľahko zlomiť);
 • Nedostatok ruštiny v menu je trápny;
 • Pot ovplyvňuje údaje monitora srdcovej frekvencie.

Xiaomi Amazfit Arc

Hodnotenie: 4.8

Xiaomi Amazfit Arc

Ďalší fitness tracker v našom rebríčku, distribuovaný pod podznačkou Amazfit. Predáva sa za približne rovnakú cenu – na to, aby sa vaše posolstvo dostalo do povedomia, budete musieť minúť približne 3 000 EUR. trieť. To však neznamená, že tento náramok je identický s vyššie uvedeným modelom. Stačí vziať zariadenie do ruky a okamžite pocítite rozdiel. Tento model váži len 20 g, čo je približne polovica hmotnosti modelu Amazfit Cor. Aj tu sa používa sklo odolné proti poškriabaniu. Nehovoriac o silikónovom remienku, ktorý sa tiež nijako zvlášť nelíši. Displej najviac ovplyvnil hmotnosť. Ide o to, že používa veľmi malý panel OLED – jeho uhlopriečka nepresahuje 0,42 palca. A nie je to ani jeho veľkosť, čo je trápne, je to nedostatok farieb. Mnohé fitnes náramky však majú len monochromatický displej – stačí na zobrazenie aktuálnej srdcovej frekvencie alebo počtu prejdených krokov. A tu sa aspoň čiastočného čítania prichádzajúcich správ musíte vzdať – zariadenie je schopné len upozorniť na ich príjem, ktorý využíva vibrácie.

Skromný displej OLED je jednoznačným plusom. Aj malá 70mAh batéria vám vydrží aspoň týždeň. A ak používanie fitness náramku nie je príliš intenzívne, môžete dosiahnuť aj desať dní. Gadget vám však pripomenie dlhé obdobie nečinnosti, čím vás podnieti k ďalšiemu cvičeniu – je nepravdepodobné, že by ste sa dokázali dlho zdržať.

Inak je to typický fitness tracker. Pomocou LED diódy na zadnej strane meria vašu srdcovú frekvenciu. To znamená, že aktívne potenie môže ovplyvniť presnosť meraní. Pot sa však do puzdra v žiadnom prípade nedostane. Ani žiadny iný typ vlhkosti – certifikácia IP67 to dokazuje. Toto zariadenie nemôžete používať len na potápanie. Môžete ľutovať absenciu čipu GPS, kvôli ktorému je lepšie zabudnúť na uloženie trasy behu. Bluetooth je jediný bezdrôtový modul, ktorý možno použiť na synchronizáciu so smartfónom.

Zraniteľným miestom zariadenia je jeho remienok. Je vyrobený z veľmi tenkého a nespoľahlivého materiálu. Mnohým kupujúcim to vydržalo len šesť mesiacov. Po takom čase je v jednom z otvorov roztrhnutý. Problémom je, že remienok nie je možné vymeniť. Potom si budete musieť kúpiť nový fitness tracker, pretože nosiť ho vo vrecku je takmer zbytočné.

Výhody

 • Dlhá životnosť batérie;
 • Pohodlné používanie;
 • Je tu dobrý monitor srdcovej frekvencie;
 • Odolnosť voči vode je na úrovni IP67;
 • Minimálna hmotnosť;
 • Čas nabíjania nepresiahne pol hodiny;
 • K dispozícii je monitorovanie spánku.

Nevýhody

 • Malý displej je monochromatický;
 • Cena sa môže zdať predražená;
 • Po čase sa remienok roztrhne (nepredáva sa samostatne);
 • Firmvér nefunguje dokonale vo všetkých prípadoch.

Xiaomi Mi Band 3

Hodnotenie: 4.7

Xiaomi Mi Band 3

V súčasnosti je to najnovší fitness náramok, ktorý spoločnosť Xiaomi predáva pod vlastnou značkou. To znamená, že na kupujúceho nečakajú žiadne nástrahy – zariadenie je takmer dokonalé. Samozrejme, s ohľadom na cenový segment. Je hlúpe čakať v gadget pre 2k. trieť. GPS čip alebo niečo podobné. Netreba dodávať, že nie je k dispozícii ani farebný displej! Namiesto toho používa monochromatický panel OLED s uhlopriečkou len 0,78 palca. Rozlíšenie 128×80 pixelov sotva stačí na zobrazenie aktuálnej tepovej frekvencie, počtu krokov alebo vzdialenosti, ktorú ste prešli pri plnení určitej úlohy. No, ako na úvodnej obrazovke sa tu používajú hodiny, ktoré zároveň označujú aktuálny dátum (nezabudol a deň v týždni, vydaný namiesto roka).

Väčšina súčasných fitnes náramkov sa dodáva so silikónovým remienkom. Xiaomi Mi Band 3 nie je výnimkou. Našťastie sa popruh ukázal ako celkom spoľahlivý. Hoci sa v niektorých online recenziách spomína zlyhanie popruhu, je to veľmi zriedkavé. Oveľa častejšie ľudia píšu chválu a hovoria o slušne implementovanej ochrane proti vlhkosti. Výrobca tvrdí, že norma IP68. V skutočnosti je však o niečo nižšia – neodporúča sa potápať s prístrojom ani v plytkej vode.

Fitness náramok je veľmi ľahký – jeho hmotnosť je menej ako 20 g. Výrobok používa vlastný firmvér. V ponuke sa nedá stratiť. Ak si do smartfónu nainštalujete špeciálneho klienta, synchronizácia bude prebiehať pravidelne. Zariadenie tiež signalizuje prichádzajúce e-maily, správy a hovory. Vrátane podpory oznámení z kalendára, ktorá nemôže nepotešiť. A takýto malý gadget dokáže zobraziť predpoveď počasia!

Synchronizácia so smartfónom prostredníctvom bezdrôtového rozhrania Bluetooth 4.2 LE. Zariadenie obsahuje aj monitor srdcového tepu – LED dióda je na zadnej strane. Údaje sú veľmi presné. Ale len dovtedy, kým sa vám nespotí zápästie alebo sa nerozhodnete ísť do sprchy. Vlhkosť môže narušiť štruktúru pokožky a žíl, čo môže spôsobiť problémy systému.

Zostáva dodať, že Xiaomi Mi Band 3 má 110 mAh batériu. Hmotnosť 20 gramov je celkom neočakávaná! S takouto batériou môžete dúfať v niekoľko desiatok dní výdrže.

Výhody

 • Nízke náklady;
 • Dobrá odolnosť voči vode;
 • Má veľmi dlhú výdrž batérie;
 • K dispozícii je veľké množstvo vymeniteľných popruhov;
 • Obrazovka je pomerne jasná;
 • Dobrý výkon monitora srdcovej frekvencie;
 • K dispozícii sú aj ďalšie funkcie, napríklad budík;
 • K dispozícii je monitorovanie spánku.

Nevýhody

 • Malá veľkosť displeja nebude vyhovovať každému;
 • Obrazovka je monochromatická;
 • Počítanie krokov nie je vždy presné;
 • Pot a iná vlhkosť môžu ovplyvniť snímač srdcového tepu.

Xiaomi Mi Band 2

Skóre : 4.6

Xiaomi Mi Band 2

Náš rebríček nemohol ísť bez, musí byť najobľúbenejší tvorba spoločnosti Xiaomi. Vážne, Mi Band 2 sa môže pochváliť väčším počtom aktívnych predajov ako akýkoľvek smartfón vydaný tou istou spoločnosťou. Ako inak by to mohlo byť, ak je tento fitness náramok zároveň jedným z najlacnejších zariadení distribuovaných pod značkou Xiaomi?

Nie je ťažké odhadnúť, že za 1300-1500 Euro dostanete minimum funkcií. Upozornenia na e-maily, hovory a správy sú však zavedené. Zabudovaný monitor srdcového tepu tiež funguje, pokiaľ nemáte mokré zápästie. Čo viac si môžete priať od fitness náramku? Samozrejme, nie je tu žiadny čip GPS, takže monitorovanie aktivity je v podstate obmedzené na počítanie krokov. Je však mimoriadne ľahký, váži sotva sedem gramov! Zároveň sa vo vnútri nachádza priestor pre 70 mAh batériu, ktorej plné nabitie vystačí na 15-30 dní výdrže v závislosti od intenzity používania.

Tento fitnes náramok sa ľahko vysúva z remienka. Preto ho môžete zmeniť zakúpením príslušenstva v inej farbe. Budete ho potrebovať v prípade, že sa s popruhom niečo stane. A to sa určite stane rýchlejšie ako porucha samotného zariadenia. Hoci ho môžete utopiť aspoň prvý deň používania – ochrana proti vlhkosti je tu implementovaná len na štandardnom WR30. To znamená, že gadget sa nebojí len dažďa – radšej si ho zoberte aj pred sprchovaním, nieto ešte pred plávaním v bazéne.

Nie každému sa bude páčiť len tu použitý displej. Jeho uhlopriečka je 0,42 palca. Z tohto dôvodu zobrazuje iba jednu informáciu – buď monitor srdcového tepu, čas, alebo počet krokov. No, skontrolovať výsledky minulých tréningov ponúkaných v špeciálnej aplikácii-klientovi nainštalovanom na vašom smartfóne. Synchronizuje sa s ním cez Bluetooth 4.0 LE. Všimnite si tiež, že obrazovka je monochromatická. Bol vytvorený pomocou technológie OLED, vďaka čomu dosiahol takú dlhú výdrž batérie.

Azda najväčšou výčitkou je čas nabíjania. Dosahuje presne tri hodiny. To by sa však nemalo považovať za vážnu nevýhodu, pretože zriedkakedy potrebujete pripojiť sieťový adaptér – nie je potrebné porovnávať fitnes náramok so smartfónom.

Výhody

 • Dlhá životnosť batérie;
 • Je tu dobrý monitor srdcovej frekvencie;
 • Obraz je dobre viditeľný aj pri jasnom slnečnom svetle;
 • Má ochranu proti striekajúcej vode a dažďu;
 • Veľmi nízka hmotnosť;
 • Veľký počet farebných možností remienkov;
 • Nízke náklady.

Nevýhody

 • Odolnosť voči vode by mohla byť úplnejšia;
 • Displej je malý a monochromatický;
 • Sklo nie je odolné voči poškriabaniu;
 • Monitor srdcového tepu zlyhá, ak sa pokožka namočí.

Záver

Toto je zoznam najlepších fitness náramkov spomedzi tých, ktoré vydala spoločnosť Xiaomi alebo jej dcérska spoločnosť. Všimnite si, že náš rating môže zostať aktuálny niekoľko rokov. Je ťažké si predstaviť, že v budúcnosti Xiaomi príde so zariadeniami v podobnom tvarovom faktore, ktoré získajú viac funkcií a neuveriteľne dlhú výdrž batérie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: