6 najlepších televízorov OLED

Pred niekoľkými rokmi boli televízory OLED strašne drahé. Za model so slušnou uhlopriečkou by ste mohli ľahko požiadať o viac ako pol milióna Euro! Teraz sa situácia zmenila. Technológia na výrobu takýchto televízorov je čoraz lacnejšia, a preto klesá aj cena samotných zariadení. Z tohto dôvodu sa však začali objavovať modely, ktoré vás prinútia ľutovať vynaložené peniaze. Aby ste sa nedostali do problémov, pozrite si náš výber najlepších televízorov OLED. Pokrývame modely s relatívne malou obrazovkou, ako aj skutočné monštrá s minimálne 65-palcovým panelom OLED.

Hodnotenie najlepších televízorov OLED

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie OLED televízory s uhlopriečkou obrazovky 50-55 palcov1LG OLED55B872 290€
2Sony KD-55AF8122 000€
Najlepšie OLED televízory s uhlopriečkou 58-65″1Sony KD-65AF9254 500€
2LG OLED65B8139 950€
Najlepšie televízory OLED s uhlopriečkou nad 65 palcov1Sony KD-77A1909 000€
2LG OLED77G7V519 955€

Najlepšie televízory OLED s uhlopriečkou 50-55 palcov

LG OLED55B8

Hodnotenie: 4.9

LG OLED55B8

Náš výber začína zariadeniami, pre ktoré nájdete miesto aj v relatívne malej miestnosti. Ako viete, televízory OLED sa nedodávajú v malých baleniach. Výrobcovia zatiaľ neuvoľnia modely do kuchyne alebo detskej izby. Najmenší televízor OLED, ktorý sa práve predáva, má 55-palcový displej. LG OLED55B8 má presne takúto obrazovku. To znamená, že na pohodlné sledovanie musíte byť dva metre od obrazovky. V spálni by teda vyzeral skvele, ale v obývačke by mohol byť príliš malý.

Zariadenie vyzerá skvele. Vôbec ho nechcete vešať na stenu, pretože televízor má celkom pekný stojan. Čo sa týka rámovania, je mimoriadne úzke – pri sledovaní filmu mu vôbec nevenujete pozornosť. Na zadnej strane televízora sa nachádzajú všetky potrebné sloty: tri porty USB, štyri porty HDMI a zásuvka Ethernet pre tých, ktorí ešte nemajú router s podporou Wi-Fi 802.11ac.

Ako vieme, teraz neexistuje žiadny televízor OLED, ktorého obrazovka by mala nízke rozlíšenie. Aj v tomto prípade kupujúci čaká na obraz 4K. Podanie farieb je dokonalé, čierna je čo najhlbšia. Pomer strán je štandardný, takže videá v službe YouTube nemajú čierne pruhy. A ešte prosím podporujte HDR – ak má video rozšírený rozsah farieb, získate najrealistickejší obraz.

Na záver diskusie o displeji nesmieme zabudnúť spomenúť, že jeho obnovovacia frekvencia je zvýšená na 100 Hz. Softvérová metóda dokáže obraz ešte viac vyhladiť. Stručne povedané, nie je to zlé na, dalo by sa povedať, rozpočet OLED TV, ktorý si môžete kúpiť len za 100 tisíc. Euro.

Operačný systém, ktorý sa tu používa, je WebOS. Podobne ako mnoho iných televízorov LG, aj tento pracuje hladko. Môže sa tiež pochváliť vynikajúcim zvukom. Výrobca tu implementoval až štyri reproduktory s výkonom 10 wattov. Nízke frekvencie sú tiež dobre vnímané, takže mnohí zákazníci ani neuvažujú o pripojení systému domáceho kina so samostatným subwooferom.

Ako sa od moderného televízora očakáva, LG OLED55B8 podporuje všetky štandardy digitálnej televízie. Môžete súčasne pripojiť pozemnú anténu aj satelitnú anténu. K portom USB sa pripájajú externé disky – USB kľúče a pevné disky. Rozpoznávajú sa úplne všetky mediálne súbory – prehrávať možno dokonca aj zložky diskov Blu-ray. Jediným obmedzením je počet zvukových stôp. Ak je ich viac ako desať a ruská je až jedenásta alebo dokonca neskoršia, nemôžete ju vybrať. Ide o chybu systému WebOS, ktorá nebude odstránená.

Televízor sa dodáva s diaľkovým ovládaním MagicRemote, ktoré funguje na dve batérie AA. Možno ho použiť podobne ako ukazovateľ, hoci často je oveľa jednoduchšie vybrať akýkoľvek prvok rozhrania pomocou bežných stlačení klávesov. Diaľkové ovládanie má tiež zabudovaný mikrofón, ktorý rozpoznáva hlasové príkazy. V službe YouTube je jednoduchšie vyhľadávať hlasom, než vyberať písmeno po písmene…

Mám televízor OLED a modul Bluetooth. To znamená, že budete môcť bez problémov prenášať zvuk do bezdrôtovej náhlavnej súpravy. Mimochodom, nebudete môcť používať káblové slúchadlá, pretože nie je k dispozícii zodpovedajúca zástrčka. Túto skutočnosť však ani nebudeme uvádzať v zozname nevýhod, pretože je nezmysel pripájať káblové slúchadlá k takému obrovskému televízoru.

Ako bolo uvedené vyššie, tento produkt má krásny stojan. Ak ho však chcete zavesiť na stenu, budete potrebovať iba nástenný držiak 300×200 mm kompatibilný so štandardom VESA. Zvládnete to aj sami, pretože hmotnosť televízora bez stojana nepresahuje 16,3 kg.

Výhody

 • Cena nie je prehnaná;
  1. Displej ED má obnovovaciu frekvenciu 100 Hz;
  2. Rozlíšenie 4K;
  3. Stabilný operačný systém;
  4. Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
  5. Obrovské množstvo konektorov;
  6. Skvelý zvuk;
  7. K dispozícii je rozhranie Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
  8. Ovládanie hlasom je možné;
  9. Nízka hmotnosť.

Nevýhody

 • Niekoľko užitočných aplikácií od vývojárov tretích strán.

Sony KD-55AF8

Hodnotenie: 4.8

Sony KD-55AF8

V ponuke japonskej spoločnosti Sony je aj malý televízor OLED. Tento model má extrémne úzky rám. Veľmi zaujímavo stojan je implementovaný veľmi zaujímavé – zdá sa, že dokončiť OLED panel, ako by to zvyšuje takmer výšku televízora. Samozrejme, môžete ho zavesiť aj na stenu pomocou držiaka VESA s rozmermi 300×200 mm. Bez podstavca váži televízor len 18,7 kg, takže ho môžete pripevniť na stenu bez pomoci druhej osoby.

Tento model je poháňaný výkonným procesorom X1 Extreme. Nemá problém „nakresliť“ chýbajúce zábery, aby bol obraz hladší. Ale to nie je hlavná „funkcia“ televízora. Japonci zaviedli podporu technológie Acoustic Surface. Zvuk sa šíri celkovo cez päť reproduktorov. K dispozícii je dokonca aj plnohodnotný subwoofer! Občas máte pocit, že vás obklopuje zvuk. Ak umiestnite televízor na správne miesto, nebudete potrebovať ďalší systém reproduktorov. Niekoho môže zmiasť len celkový výkon reproduktorov, ktorý nepresahuje 50 W. Pre spálňu a relatívne malú obývaciu izbu je to však viac než dosť. A vo väčších miestnostiach nemá zmysel umiestniť OLED-TV s 55-palcovou obrazovkou – je lepšie kúpiť model s displejom o dobrú desiatku palcov väčším.

Televízor zobrazuje obraz v rozlíšení 4K tak, ako by mal. Samozrejme, HDR je prítomné. Matica OLED zobrazuje obrovské množstvo farieb – v režime HDR uvidíte presne to, čo chcel režisér filmu alebo herné štúdio. Zvýšená obnovovacia frekvencia až do 100 Hz tiež zvyšuje realistickosť. Vyššie uvedený procesor môže obraz ešte viac vyhladiť, ale je lepšie túto funkciu neaktivovať, inak si z času na čas všimnete artefakty v zábere.

Televízor má samozrejme funkciu Smart TV, rovnako ako ostatní zástupcovia tohto hodnotenia. Spoločnosť Sony bohužiaľ nemá vlastný operačný systém. Ale rovnako aj Android 8.0 je tu skvelý pocit – použité komponenty poskytujú vynikajúci výkon. A bolo by zvláštne, keby váš televízor za 200 tisíc… Smerovač sa pravidelne spomaľuje! Ako viete, existuje veľa aplikácií pre systém Android. Aj keď berieme do úvahy len tie, ktoré sú prispôsobené na inštaláciu televízora, výber je ohromujúci.

Tento model podporuje všetky štandardy digitálnej televízie. To znamená, že môžete sledovať DVB-T2, „kábel“ a „satelit“ súčasne. Nie je potrebný set top box ani prijímač. K televízoru Sony KD-55AF8 možno pripojiť ďalšie zariadenia, napríklad akčnú kameru alebo hernú konzolu. Súčasne je možné pripojiť veľmi veľa zariadení. Boli tu vložené iba štyri zásuvky HDMI! A tri porty USB vám umožnia napájať niektoré miniaplikácie alebo čítať médiá na externom disku. Televízor samozrejme podporuje nielen flash disky, ale aj externé pevné disky bez ohľadu na ich veľkosť.

Samozrejme, môžete použiť nielen káblové pripojenie. Napríklad s dobrým routerom vám tento model umožňuje prístup na internet veľmi vysokou rýchlosťou. Výrobca nezabudol ani na modul Bluetooth, ktorý je potrebný predovšetkým na prenos zvuku do slúchadiel. Podpora technológie Miracast dokáže premeniť televízor na monitor v rovnakom bezdrôtovom režime.

Vo vnútri tohto zariadenia sa ukrýva 16 GB trvalej pamäte. Tento zväzok sa spotrebuje výlučne na inštaláciu aplikácií tretích strán. A celkovo tento model zanecháva len pozitívne dojmy. Hoci je možné tvrdiť, že niektoré. Po prvé, nie všetky programy dostupné v službe Google Play je možné nainštalovať do televízora – je to spôsobené tým, že spoločnosť Sony aktívne bojuje proti pirátskemu obsahu. Po druhé, hlasové ovládanie tu funguje veľmi zle – zdá sa, že Japonci v tomto smere takmer nepracovali. Po tretie, prepínanie kanálov je tu trochu pomalé – na niektorých miestach je to nepríjemné. Po štvrté, vyrába sa pomerne veľký počet chybných zariadení, ktoré po niekoľkých mesiacoch používania zrazu vykazujú jasný nepríjemný pruh na obrazovke.

Výhody

 • Skvelá kvalita obrazu;
 • Zvýšená obnovovacia frekvencia obrazovky;
 • Podporované sú všetky typy digitálnej televízie;
 • Dobrý audio systém so subwooferom;
 • Obrovské množstvo konektorov;
 • Podpora Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth;
 • Skvelý dizajn.

Nevýhody

 • Vysoká miera chybovosti;
 • Problémy s inštaláciou firmvéru a aplikácií;
 • Veľmi vysoká cena.

Najlepšie televízory OLED s uhlopriečkou 58-65 palcov

Sony KD-65AF9

Hodnotenie: 4.9

Sony KD-65AF9

Ďalší televízor Sony v našom rebríčku. Tento model je najnovší – do obchodov sa dostal len nedávno. Tu je použitý ešte minimalistickejší stojan. Keď televízor stojí na podstavci, tento podstavec nie je vôbec viditeľný – je celý skrytý za jednotkou! Samozrejme, podstavca sa môžete zbaviť zavesením televízora na stenu. V tomto prípade bude kupujúci potrebovať držiak VESA s rozmermi 400×200 mm. Zariadenie nie je malé, preto je lepšie využiť pomoc druhej osoby – hmotnosť tohto modelu je až 27,5 kg.

Rovnako ako 99 % dnes existujúcich televízorov OLED má aj Sony KD-65AF9 rozlíšenie 4K. Napriek vysokej cene má obrazovka tohto zariadenia štandardnú obnovovaciu frekvenciu. Je to spôsobené veľkou veľkosťou – dosiahnuť 100 Hz alebo viac z takejto matice je takmer nemožné. Mnohí filmoví tvorcovia však odporúčajú sledovať svoje diela so štandardnou snímkovou frekvenciou a tento televízor sa bude používať predovšetkým na túto úlohu. Nemôžeme však poprieť, že zariadenie vykazuje vynikajúci výkon v spojení s inými zariadeniami – napríklad s hernou konzolou PlayStation 4 Pro od rovnakej spoločnosti Sony. Na káblové pripojenie sa používajú štyri zásuvky HDMI, tri porty USB a dnes už zastarané „tunely“.

Televízor môžete pripojiť k smerovaču prostredníctvom portu RJ-45. Ak však váš smerovač podporuje Wi-Fi 802 802.11ac, je lepšie použiť bezdrôtové pripojenie. Niekde v hĺbke televízora je ukrytý modul Bluetooth. Je potrebný na výstup zvuku do vhodných slúchadiel.

No, ako tento model znie? Musím si kúpiť systém domáceho kina?? Pravdepodobne to vôbec nie je potrebné. Televízor je vybavený šiestimi 13W reproduktormi a ďalšími dvoma 10W reproduktormi. Tento reproduktorový systém produkuje vynikajúce výšky, stredy a predovšetkým basy. Technológia Acoustic Surface Audio+ vám pomôže dosiahnuť priestorový zvuk. Ak však bude vaša pohovka dostatočne ďaleko od televízora, plnohodnotný reproduktor 5.1 alebo 7.1 však nezasahuje do. Soundbar je na druhej strane zbytočný: nepocítite žiadne osobitné zlepšenie kvality zvuku, ale miniete veľa peňazí. Hoci nič sa nevyrovná sume, ktorú žiadajú za samotný televízor – ide o 400-tisíc Euro. Euro.

Zostáva dodať, že tento model bez akýchkoľvek problémov určuje všetky normy digitálnej televízie. To znamená, že používateľ na sledovanie televízie rozhodne nepotrebuje set-top box ani prijímač. A ak hovoríme o nevýhodách, tie takmer neexistujú. Nie každému sa bude páčiť Android, ktorý sa tu používa ako operačný systém. To je však jediné nešťastie spoločnosti Sony, ktorej sa svojho času nikdy nepodarilo kúpiť alebo vyvinúť operačný systém, ktorý by mohol byť optimalizovaný na použitie v televízore. Inžinierom spoločnosti Sony sa však podarilo dosiahnuť najlepšiu kvalitu obrazu a atraktívny dizajn.

Nevýhody

 • Nezvyčajný vzhľad pri montáži na podstavec;
 • Pozoruhodná kvalita obrazu;
 • Neuveriteľne tenký rámik;
 • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
 • Reproduktory majú kombinovaný výkon 98 W;
 • Na zadnej stene je umiestnený veľký počet konektorov;
 • Podporuje Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac.

Nevýhody

 • Nízka obnovovacia frekvencia obrazovky;
 • Operačný systém nebude vyhovovať každému;
 • Nie je to najlepšie hlasové ovládanie;
 • Veľmi vysoké náklady.

LG OLED65B8

Hodnotenie: 4.8

LG OLED65B8

Nemožno nepriznať, že práve spoločnosť LG Display vyrába najväčší počet plnoformátových panelov OLED. Preto by nás nemalo prekvapiť, že televízory LG OLED sú postupne čoraz dostupnejšie. Napríklad LG OLED65B8 stojí od 170 000 do 207 000 Euro. V závislosti od toho, či je vo vybranom obchode výpredaj alebo nie. To nie je zlá cena za zariadenie s 64,5-palcovou (164 cm) obrazovkou OLED.

V súlade s modernými trendmi má televízor mimoriadne tenký rám. Napriek veľkým rozmerom a veľkej hmotnosti môže zariadenie stáť na podstavci – používa elegantný stojan v tvare písmena D. Produkt sa môže pochváliť aj operačným systémom WebOS, pomocou ktorého je možné využívať inteligentné funkcie. Tento firmvér je známy tým, že sa ľahko učí. Bohužiaľ, jeho hlavným problémom zostáva – v príslušnom internetovom obchode nenájdete viac ako sto aplikácií, z ktorých len dve alebo tri sú skutočne užitočné. Operačný systém však funguje bez akýchkoľvek bŕzd.

Obrazovka OLED na tomto televízore poskytuje skvelý obraz v rozlíšení 4K. Rozšírený farebný gamut vám umožní naplno si vychutnať efekt HDR. Nehovoriac o tom, že Juhokórejčanom sa podarilo zvýšiť obnovovaciu frekvenciu až na 100 Hz. Najviac je to cítiť vo filmoch plných akcie alebo prudkých zvratov kamery. Tento televízor určite ocenia aj majitelia moderných herných konzol.

Pokiaľ ide o externé zdroje obrazu, na ich pripojenie sú k dispozícii štyri konektory HDMI a tri porty USB. Môžete tiež používať Wi-Fi 802.11ac a technológiu Miracast, vďaka ktorej sa obraz prenáša z prenosného alebo dokonca stolového počítača. Má tiež Bluetooth. Zvyčajne sa používa na pripojenie bezdrôtových slúchadiel. Je to tiež technológia, ktorá prenáša zvuk do externého reproduktora, ktorý podporuje tento spôsob príjmu signálu.

Musíte si kúpiť soundbar alebo systém domáceho kina?? Na túto otázku si musí odpovedať každý majiteľ televízora sám. Skutočnosť, že používa systém štyroch 10-wattových reproduktorov. Zdá sa, že to stačí pre väčšinu izieb. Ak však televízor inštalujete do reštaurácie alebo podobnej miestnosti, nemusí to stačiť.

Tento model sa dodáva s vynikajúcim diaľkovým ovládaním, ktoré obsahuje gyroskop a mikrofón. Hlasové ovládanie funguje bez problémov – môžete tak vyhľadávať obsah a zisťovať predpoveď počasia.

Výhody

 • Stále to nie je zlý systém reproduktorov vrátane subwoofera;
 • Podporuje Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
 • Vstavaný je veľký počet konektorov;
 • Operačný systém funguje bez bŕzd;
 • Vyššia obnovovacia frekvencia displeja;
 • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
 • Televízor nemožno označiť za veľmi ťažký (hmotnosť 21 kg).

Nevýhody

 • Vysoké náklady;
 • Rozkolísaný dizajn;
 • Niekoľko aplikácií tretích strán.

Najlepšie televízory OLED s uhlopriečkou nad 65 palcov

Sony KD-77A1

Hodnotenie: 4.9

Sony KD-77A1

Tento zástupca nášho hodnotenia nie je najlepší na stánku. Ide o to, že sa tu používa špecifický stojan. Je úplne skrytý za televízorom. Ale kvôli tejto konštrukcii bude zariadenie trvalo naklonené. Ak sa nad tým zamyslíte, nie je to zlé, ak je zásuvka veľmi nízka. Ak však budete sedieť dosť ďaleko od televízora, ani to vás neuspokojí. Nedávajte preto televízor na podlahu? Prečo nie?? V niektorých prípadoch je zariadenie so 76,7-palcovou obrazovkou (čo je mimochodom 195 cm) na podlahe – to je to správne miesto. Najčastejšie je však tento model zavesený na stene. Používa držiak VESA s rozmermi 400×300 mm, ktorý je samozrejme potrebné zakúpiť samostatne. Mimochodom, televízor váži 37,8 kg – zaveste ho spolu.

Tento model má veľmi vysokú spotrebu energie až 765 W. Ešte to nie je železo, ale už je väčšie ako priemerný počítač. Ak však väčšinu času nemáte nikoho doma, vaše účty za energiu sa pravdepodobne veľmi nezvýšia. Pokiaľ ide o displej OLED, môže sa pochváliť neuveriteľne hlbokou čiernou. Produkuje obrovské množstvo farieb, čo je obzvlášť viditeľné pri sledovaní vysokokvalitného obsahu HDR. Obraz sa zobrazuje v rozlíšení 4K. Dôležité je, že Japonci dokázali zvýšiť obnovovaciu frekvenciu na 120 Hz, takže môžete krásne sledovať všetky druhy filmov. Hladký obraz je k dispozícii v hrách. Takéto vysoké nastavenie má len jednu nevýhodu. Spočíva v astronomickej cene. Aj keby tu bol použitý 50 Hz panel OLED, aj tak by to viedlo k veľkým nákladom kvôli takej obrovskej veľkosti. No, Sony KD-77A1 stojí presne 1 milión Euro a niekde ešte viac!

Je samozrejmé, že toto zariadenie bez problémov rozpozná všetky druhy digitálnej televízie – od pozemnej až po satelitnú. Ale oveľa pravdepodobnejšie je, že ho budete používať na sledovanie televízneho obsahu z externého zdroja. Na ich pripojenie sú k dispozícii štyri zásuvky HDMI a tri porty USB. Operačný systém Android nemá problém porozumieť USB kľúčom a externým pevným diskom. Umožňuje tiež sledovať obsah cez internet. Pripojenie k smerovaču je možné pomocou kábla alebo 802.11ac. Televízor obsahuje aj modul Bluetooth na prenos zvuku do slúchadiel alebo iných bezdrôtových zvukových zariadení.

Pokiaľ ide o akustiku, spoločnosť Sony na nej veľmi nepracovala, hoci je to jej silná stránka. Má štyri 10-wattové reproduktory a rovnako výkonný subwoofer. Japonci si uvedomili, že takmer všetci kupujúci dostanú navyše 5 reproduktorov.1 alebo dokonca 7.1. Jeho cena sa zdá byť drobné na zadnej strane televízora, ako je tento.

Výhody

 • Obrovská obrazovka OLED s dokonalým podaním farieb;
 • Obnovovacia frekvencia bola zvýšená na 120 Hz;
 • Rozumie všetkým štandardom digitálnej televízie;
 • Obrovské množstvo konektorov;
 • Je implementovaná podpora Bluetooth a Wi-Fi;
 • K dispozícii je konektor pre káblové slúchadlá.

Nevýhody

 • Astronomická cena;
 • Operačný systém Android nebude vyhovovať každému;
 • Nie je to najlepšia akustika;
 • Vysoká spotreba energie.

LG OLED77G7V

Hodnotenie: 4.8

LG OLED77G7V

Ďalší skvelý televízor OLED v našom rebríčku. K dispozícii má 77-palcový (196 cm) displej. Aj v tomto prípade pomohla spoločnosti LG Electronics znížiť cenu. Nebudeš žiadať milión. Tento model si môžete kúpiť „len“ za 800 tisíc Euro. Euro. V skutočnosti je to pravdepodobne únosná suma pre každú úspešnú reštauráciu alebo inú podobnú inštitúciu.

Televízor zobrazuje obraz v rozlíšení 4K. Krása je neopísateľná, najmä pri sledovaní obsahu HDR. Miliarda farieb na displeji však nie je jedinou výhodou použitého panelu OLED. Juhokórejčania zvýšili obnovovaciu frekvenciu obrazovky na 120 Hz a aj to je dobrý pocit. Niektorí si tu skrátka užijú akčné filmy viac ako v skutočnom kine! Za zmienku stojí aj to, že tento televízor patrí do rodiny „Picture-on-Glass“. Znamená to, že obraz akoby presahoval rám – to je efekt, ktorý tu vzniká. A tiež ukazuje minimálnu hrúbku zariadenia – televízor skutočne nie je hrubší ako bežné sklo. Výnimkou je jeho spodná časť, ktorá je pripevnená k stojanu. Bez tohto príslušenstva jednoducho nemôžete zavesiť televízor na stenu. Na to nemusíte používať lepidlo?

Prevádzku tohto zariadenia zabezpečuje systém WebOS. Áno, tento operačný systém sa nemôže pochváliť obrovským počtom aplikácií. Vôbec však nespomaľuje a kupujúci takéhoto monštra potrebuje vysoký výkon. Na ovládanie sa používa už známy diaľkový ovládač Magic Remote, ktorý obsahuje nielen gyroskop, ale aj mikrofón. Špeciálne pre túto sériu televízorov dali Juhokórejčania príslušenstvu štýlovejší dizajn – preč s nudným čiernym plastom!

V stojane televízora je plnohodnotný soundbar. Je bezdrôtový, takže jeho montáž na stenu nie je prekážkou – soundbar môžete umiestniť niekde dole. Podpora Dolby Atmos naznačuje, že kupujúci očakáva priestorový a veľmi hlasný zvuk. Bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, mnohí majitelia tohto televízora pravdepodobne nebudú mať záujem o kúpu ďalšieho systému reproduktorov.

O možnosti pripojenia externých zariadení asi nemá zmysel podrobne písať. Štandard za túto cenu je tu s tromi portami USB a štyrmi zásuvkami HDMI. Na prístup na internet používa Wi-Fi 802.11ac s vysokou rýchlosťou. Bluetooth je tu tiež.

Možno je to skvelý televízor, ktorý bude určite vyhovovať každému kupujúcemu. V našom hodnotení končí len vďaka svojej veľkej veľkosti – ako ste si možno všimli, prešli sme od kompaktných televízorov OLED k oveľa väčším.

Výhody

 • Skvelé diaľkové ovládanie;
 • Súprava obsahuje stojan soundbaru;
 • Je tu svetelný senzor;
 • Bluetooth a Wi-Fi 802.11ac;
 • Obrovské množstvo konektorov;
 • S konektorom na slúchadlá;
 • Podporované sú všetky štandardy digitálnej televízie;
 • Obrovská obrazovka s prvotriednou kvalitou obrazu;
 • Vysoká obnovovacia frekvencia;
 • Operačný systém sa nespomalí;
 • Veľmi tenká hrúbka.

Nevýhody

 • Jeho hmotnosť je 54,1 kg;
 • Nie je to veľký počet žiadostí;
 • Cena je desivo vysoká.

Záver

Ako ste si mohli všimnúť, náš rebríček zahŕňa iba produkty od spoločností Sony a LG. Je to preto, lebo len títo výrobcovia majú prístup k veľkým obrazovkám OLED. Nie, niekedy menej úspešné spoločnosti niečo vyrábajú, ale zvyčajne ich televízory rýchlo zmiznú z regálov obchodov a nie je možné ich nazvať hodnými nákupu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: