8 najlepších bezdrôtových nabíjačiek

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa opýtajte odborníka.

Dokonca aj keď vezmeme do úvahy celkom dobré zjednotenie nabíjacích a dátových káblov rôznych gadgetov (microUSB, typ C a Apple

 • Počet týchto drôtov sa už môže blížiť ku kritickému stavu. Neustále pripájanie a odpájanie samotného nabíjacieho kábla je nepohodlné – no aspoň pre telefóny už bolo navrhnuté dobré a praktické riešenie. Ak chcete spustiť bezdrôtové nabíjanie (samozrejme, ak ho váš telefón podporuje), stačí ho položiť na zapnutý stojan nabíjačky – môže to byť stolný počítač, auto alebo dokonca zabudovaná powerbanka.

  Samotný štandard bezdrôtového nabíjania Qi je našťastie všeobecne akceptovaný, čo znamená, že nie je potrebné vyberať konkrétny model nabíjačky pre konkrétny telefón. Výkon bezdrôtovej nabíjačky však rozhodne stojí za pozornosť. Ide o to, že spočiatku bolo kvôli pochopiteľným obmedzeniam technológie nabíjanie „vzduchom“ pomalšie ako cez kábel, a to aj pri telefónoch bez podpory rýchleho nabíjania, ktoré cez kábel prirodzene rýchlo „tučnia“. Neskôr sa technológia rýchleho nabíjania začala objavovať aj v bezdrôtových nabíjačkách – a to je veľmi výhodné, pretože aj krátke vystavenie telefónu nabíjačke dokáže upraviť jeho „energetickú rovnováhu“. Lenže štandardy „rýchleho nabíjania“ sa už môžu u jednotlivých výrobcov líšiť – štandard Qi ich nepopisuje, ale okrem spoločného Qualcomm QC2.0/3.0 existujú aj „proprietárne“ štandardy a bezdrôtová nabíjačka s „rýchlym nabíjaním“ sa stále oplatí kúpiť pre konkrétny telefón alebo tablet. Napríklad bezdrôtové nabíjačky bez certifikačnej značky iPhone (MFI) vždy fungujú so smartfónmi Apple pri zníženom výkone.

  Hodnotenie najlepších bezdrôtových nabíjačiek

  Nomináciamiestonázov výrobkucena
  Rebríček najlepších bezdrôtových nabíjačiek1Samsung EP-P52004 590 €
  2Samsung EP-N51001 999 €
  3Krusell Sunne3 443 €
  4Baseus Circ
   Bezdrôtová nabíjačka Mirror
  2 040 €
  5HUAWEI CP601 899 €
  6Bezdrôtová nabíjacia podložka Xiaomi Mi1 089 €
  7Skyway Energy Fast2 002 €
  8Zariadenie Bixton QiPad2 990 €

  Samsung EP-P5200

  Hodnotenie: 4.9

  SAMSUNG EP-P5200

  Táto nabíjačka umožňuje pracovať s dvoma miniaplikáciami naraz, pričom oba jej vysielače majú nápis Fast Charge (na ľavej strane – tiež s predponou 2.0). Áno, zariadenie dokáže spolupracovať nielen so všetkými „spotrebiteľmi“ podporujúcimi vlastnú technológiu Fast Wireless Charge 2.0 (Samsung Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10e) a jeho staršie vydanie (Samsung Galaxy Note9, S9, S9+, Note8, S8, S8+, S7, S7 edge, Note5, S6 edge+).

  Dvojité vysielače „rýchleho nabíjania“ si prirodzene vyžadovali použitie aktívneho chladenia: intenzívne teplo je stále úzkym hrdlom výkonných nabíjačiek. Hluk ventilátora je počuteľný, najmä v noci – to je zaznamenané v mnohých recenziách, takže môžeme odporučiť vypnutie rýchleho nabíjania v noci v nastaveniach telefónu – potom nabíjačka, ktorá pracuje s nízkym výkonom, nezapojí aktívne chladenie a zostane tichá.

  Výhody

  • Súčasné rýchle nabíjanie dvoch zariadení.

  Nevýhody

  • Technológia Fast Charge 2.0 je implementovaný len v jednom vysielači;
  • Kompatibilné s „rýchlym nabíjaním“ len s obmedzeným rozsahom produktov Samsung;
  • Hluk ventilátora pri používaní rýchleho nabíjania;

  Samsung EP-N5100

  Hodnotenie: 4.8

  SAMSUNG EP-N5100.webp

  Na rozdiel od EP-P5200 je táto nabíjačka o polovicu lacnejšia, ale funkčne jednoduchšia – má len jeden vysielač, ktorý podporuje len „štandardné“ nabíjanie Qi a proprietárne rýchle bezdrôtové nabíjanie (nie 2.0!). Túto nabíjačku tiež nenapája 12 V adaptér, ktorý sa dodáva s EP-P5200, ale akýkoľvek 5 V zdroj s káblom typu C (ktorý nie je súčasťou balenia).

  EP-P5200 je šikmá a neskladacia nabíjačka, čo znamená, že nie je vhodná na prenášanie; je to výlučne „stacionárna“ možnosť na domáce alebo kancelárske použitie. Táto konštrukcia má však aj pozitívnu stránku: telefón umiestnený v kolíske sa sústredí na vysielač, takže nehrozí, že by sa mohol vynechať alebo pohnúť, čím by sa prerušilo nabíjanie, ako je to v prípade bežných horizontálne umiestnených zariadení. Spodná zarážka na nabíjačke však nie je dostatočná, telefón môže byť stále zaklopený nepríjemným pohybom. To možno nazvať chybou návrhu.

  Výrobca sa mohol zaobísť bez aktívneho chladenia, pričom zariadenie je úplne tiché bez ohľadu na to, čo nabíja – „gadget Samsung s funkciou Fast Wireless Charge alebo akýkoľvek iný Qi.

  Výhody

  • Podporuje zariadenia Samsung s funkciou rýchleho bezdrôtového nabíjania;
  • Kompaktnosť;
  • Príliš sa nezahrieva
  • Tichý.

  Nevýhody

  • Konštrukcia držiaka telefónu je trochu nešikovná;
  • Neschopnosť zložiť;
  • Súčasťou balenia nie je napájací zdroj.

  Krusell Sunne

  Hodnotenie: 4.7

  KRUSELL SUNNE.webp

  Kompaktná (priemer 93 mm) a zároveň ťažká (110 g) bezdrôtová nabíjačka má štýlový vzhľad (najmä vo verzii Vintage Nude) s vrchným povrchom z pravej kože, ktorý zároveň zabraňuje posúvaniu telefónu. Na pripojenie k napájaciemu zdroju sa používa zásuvka typu C a na použitie „rýchleho nabíjania“ musí zdroj podporovať režim 9 V/1.67A.

  Zároveň, napriek tvrdeniu o „prémii“, je cena nabíjačky v Rusku pomerne dostupná. V prípade zariadenia Krusell Sunne sme nezistili žiadne problémy s nespoľahlivosťou alebo nabíjaním, takže ho môžeme pokojne zaradiť do nášho zoznamu odporúčaní.

  Výhody

  • Estetika;
  • Podporuje „rýchle nabíjanie“ pomocou vhodného napájacieho adaptéra.

  Nevýhody

  • Napájací zdroj nie je súčasťou balenia;
  • Výrobca neuvádza zoznam smartfónov, pre ktoré je zaručená podpora rýchleho nabíjania.

  Baseus Circ
   Bezdrôtová nabíjačka Mirror

  Hodnotenie: 4.6

  BASEUS CIRC<ul></div><p>BEZDRÔTOVÁ NABÍJAČKA AR MIRROR.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/11/51616666196881-808-.jpg“ height=“400″ title=“BASEUS CIRC</p><ul>BEZDRÔTOVÁ NABÍJAČKA.webp“><p>Nie je to len nabíjačka, ale aj rozbočovač USB, ktorý podporuje rozhranie USB 3.0 (jedna výstupná zásuvka okrem dvoch USB 2.0). Pripája sa cez zásuvku typu C a je vybavená záložnou zásuvkou typu C, ktorá umožňuje nabíjať zariadenia bez podpory Qi.</p><p>Použitie hliníka a tvrdeného skla v minimalistickom dizajne spôsobuje, že zariadenie vyzerá drahšie, ako stojí. Nabíjanie funguje aj s prenosom dát cez kábel z médií pripojených k rozbočovaču (flash disky, externé HDD atď.). Vďaka nízkej hmotnosti (iba 30 gramov) je zariadenie vhodné na použitie s notebookmi.</p><p>Treba však mať na pamäti, že akákoľvek technológia rýchleho nabíjania nie je podporovaná práve z tohto dôvodu – zariadenie je určené pre štandardné porty USB, ktoré neposkytujú zvýšenie napätia na fungovanie bezdrôtového nabíjania, takže jeho proces je pomerne pomalý.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Zabudovaný rozbočovač USB s portom USB 3.0.</li><li>Odolná, ale ľahká konštrukcia.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Chýbajúca podpora rýchleho nabíjania;</li></ul><h3>HUAWEI CP60</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=HUAWEI CP60.webp

  Hlavnými výhodami svojej nabíjačky Huawei nazýva dostupnosť režimu rýchleho nabíjania (15 W) a pomerne veľký rozsah vysielača, ktorý umožňuje správne nabíjať smartfóny v prípadoch s hrúbkou 5 mm. Má tiež funkciu automatického vypnutia, ak sa v dosahu vysielača nachádza akýkoľvek kovový predmet. Nakoniec je zariadenie potiahnuté vrstvou silikónu na mechanickú ochranu, vďaka čomu je odolné voči pádom. Na napájanie sa používa štandardný konektor typu C, sieťový adaptér a kábel sú súčasťou balenia.

  Stojí za zmienku, že tu implementované rýchle nabíjanie je zamerané hlavne na smartfóny vyrobené spoločnosťou Huawei, keď sa používajú so zariadeniami od iných výrobcov, ako sa často stáva, rýchlosť bezdrôtového nabíjania sa v porovnaní s pôvodnými bezdrôtovými nabíjačkami znižuje podľa recenzií majiteľov.

  Výhody

  • Nárazuvzdorné a protišmykové puzdro;
  • Možnosť nabíjania telefónov v hrubších puzdrách;
  • Podpora rýchleho nabíjania.

  Nevýhody

  • Realita nie je najrýchlejšie nabíjanie.

  Bezdrôtová nabíjacia podložka Xiaomi Mi

  Hodnotenie: 4.4

  XIAOMI MI WIRELESS CHARGING PAD.webp

  Kompaktné, čiastočne kovové puzdro nabíjačky podporuje rýchle nabíjanie s výkonom do 10 W (takže v porovnaní s technológiami, ako je Fast Wireless Charge 2, nie je na bezdrôtovú nabíjačku dostatočne rýchle).0), najmä pre iPhone (v tomto prípade je výstupný výkon obmedzený na 7,5 W, čo je v skutočnosti pomalšie ako z pôvodnej káblovej nabíjačky s konektorom

 • ghtning. Zariadenie si vyžaduje napájací adaptér s káblom typu C, ktorý nie je súčasťou balenia, a dokonca aj na „normálne“ nabíjanie zariadení Qi sa vyžaduje, aby poskytovali aspoň 2 ampéry. Ak chcete používať režim rýchleho nabíjania, adaptér musí spĺňať normy QC2.0 alebo QC3.0.

  Rovnako ako nabíjačka Huawei má bezpečnostné vypnutie pri detekcii kovových predmetov na vysielači a schopnosť nabíjať telefóny v ich puzdrách, ale maximálna hrúbka puzdra je deklarovaná menej – nie viac ako 4 mm. Spodná strana zariadenia je tiež potiahnutá silikónom na zníženie sklzu a ochranu proti nárazom. V priamom porovnaní s Huawei vyhráva bezdrôtová nabíjačka Xiaomi v dostupnejšej cene, ale stráca v rýchlosti nabíjania, nemá priložený sieťový adaptér a je citlivejšia na hrúbku puzdra – a preto v rebríčku klesá nižšie.

  Výhody

  • Bez puzdra;
  • Deklarovaná podpora rýchleho nabíjania.

  Nevýhody

  • Primeraná rýchlosť nabíjania;
  • Sieťový adaptér nie je súčasťou balenia.

  Skyway Energy Fast

  Hodnotenie: 4.3

  SKYWAY ENERGY FAST2.webp

  Rovnako ako zariadenie Samsung EP-N5100 je aj táto bezdrôtová nabíjačka vyrobená vo formáte výklopného stojana, ale so širšou základňou. Niekoľko možností dizajnu – minimalistická čierna alebo svetlá či tmavá imitácia dreva.

  Rýchle (podmienené) nabíjanie je podporované pomocou QC3.0, schopný prepínať z 5V/2A na 9V/1.67A. Vstupný výkon podľa výrobcu pri práci je buď 5 W („normálne“ nabíjanie zariadení Qi), alebo 10 W. Napájací kábel nie je odnímateľný, pripája sa do štandardných portov USB typu A. Sieťový adaptér nie je súčasťou balenia.

  Žiadne problémy s puzdrami, aspoň strednej hrúbky (do 2 mm), hoci spoločnosť Skyway na rozdiel od Huawei alebo Xiaomi výslovne neuvádza maximálnu hrúbku puzdra, ktoré sa nebude musieť z telefónu odstrániť kvôli nabíjaniu.

  Výhody

  • Možnosť vertikálnej alebo horizontálnej montáže (napr. pri sledovaní videí súbežne s nabíjaním);
  • Podpora Qualcomm QuickCharge.

  Nevýhody

  • Neodnímateľný kábel;
  • Neskladacia základňa;
  • Sieťový adaptér nie je súčasťou balenia.

  Zariadenie Bixton QiPad

  Hodnotenie: 4.2

  BIXTON QIPAD.webp

  Bixton QiPad prekonáva v počte súčasne nabíjaných zariadení dokonca aj Samsung EP-P5200 – pojme napríklad dva iPhony a hodinky Apple Watch. Pravdaže, existujú len dva vysielače: na nabíjanie inteligentných hodiniek sa navrhuje jednoducho nainštalovať bežnú „nabíjačku“ z nich do otvoru v puzdre. Zariadenie nemá certifikáciu MFI, takže úplné rýchle nabíjanie iPhone nemôže poskytnúť.

  Majitelia zariadení so systémom Android to majú jednoduchšie – v tomto prípade nabíjačka (ak je pripojená k adaptéru QC 2).0/3.0) bude schopný dodať až 10 W.

  Výhody

  • Nabíjanie dvoch telefónov súčasne a pohodlné vkladanie nabíjačky Apple Watch;
  • Podpora Qualcomm QuickCharge.

  Nevýhody

  • Napájací adaptér nie je súčasťou balenia;
  • Napriek zjavnému zameraniu na technológiu Apple zariadenie neposkytuje plnú rýchlosť nabíjania iPhonu.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Comments: 1
  1. Richard

   Ahoj! Chcel by som sa spýtať, aké sú najlepšie bezdrôtové nabíjačky, ktoré odporúčaš. Túto tému som práve čítal a neviem sa rozhodnúť, ktorú zvoliť. Ak máš niektoré skúsenosti s bezdrôtovými nabíjačkami, rada by som počul tvoj názor. Ďakujem vopred za odpoveď!

   Odpovedať
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: