Všetko o kamerách Fujifilm

FUJIFILM má špeciálne miesto na fotografickom inžinierskom trhu, kvôli jeho zrkadlovej kamery a modeloch s funkciou okamžitého tlače. Výrobca môže ponúknuť možnosti pre profesionálov a začiatočníkov, ale aj „amatérske“ kamery sú schopné, aby ste videli vysoko kvalitné obrázky a zaujímavé funkcie. Na riešenie toho, čo je tajomstvo úspechu kamier z Fujifilm, stojí za to spoznať model v blízkosti značky a jeho vlajkových výrobkov.

Zvláštnosť

Bola to táto spoločnosť, v roku 1988 vydala prvý digitálny fotoaparát, ktorý na vnútornom zariadení už podobal moderné zariadenia. Od tej doby, Fujifilm pokračuje v vytváraní nového vývoja a vymyslieť originálne riešenia. Je to vďaka inováciám a kreatívnym prístupom, kamery majú veľa výhod.

 1. Modely úspešne kombinujú nové technológie a princípy testované podľa času. Jasný príklad môže byť považovaný za Fujifilm X-T1, spoločnosť prijatá pre tento fotoaparát nie je jedno cenu. Štýlové retro-bývanie skrýva sama o sebe modernú matricu a procesor, čo umožňuje získať podrobné a nasýtené obrázky. Rýchle zaostrenie umožňuje nechať ujsť cenné rámy.
 2. Výrobca uvoľňuje optiku, s ktorými je možné získať aj súmrak. Príklad – šošovka XF 56 mm. F1.2 R, ktoré dostali rad čestných ocenení a recenzií.
 3. Impozantná kvalita je možné získať nielen v štúdiu. Modely X-E3 a GFX50S sú odstránené s rozlíšením 24 mp a 50 mp, zatiaľ čo sú dostatočne kompaktné, fit fotografi, ktorí často cestujú.
 4. Najrýchlejšie automatické zaostrovanie, ako X-T2, umožňuje tráviť čas na dlhé nastavenie. S týmto fotoaparátom si môžete byť istí, že nenechajte si ujsť dôležité detaily v ráme.
 5. Fujifilm nezabudne na tých, ktorí radi strieľajú video, takže najnovšie modely podporujú 4K kvalitu. Toto je dobrá možnosť pre bloggerov, ktorí potrebujú vynikajúce detaily.

LineUp

Spoločnosť vyrába nielen známe digitálne fotoaparáty, zrkadlové a zrkadlá, ale aj filmy na jedno použitie alebo zariadenia s okamžitou funkciou tlače. Každý riadok má svoje vlastné charakteristiky. FinePix, GFX a X Series zostávajú najobľúbenejšie v rebríčku fotoaparátu.

Full-frame fotoaparát je vhodný pre štúdio a priemerný model formátu bude spoločníkom na ceste.

Gfx

 • Gfx 50r. Fotoaparát zrkadla je navrhnutý tak, aby umožnil vlastníkovi riešiť rôzne tvorivé úlohy. Toto je model strednodobého formátu, ktorý vám umožní strieľať v rôznych žánroch a podmienkach. Dotykový displej umožňuje rýchlo nastaviť bod zaostrenia. Funkcia rozpoznávania tváre tejto komory je vysoko presná ako automatická za automat. Solídny dynamický rozsah poskytuje vynikajúce učenie.

Je možné prenášať súbory cez Wi-Fi a Bluetooth a zariadenie môžete tiež pripojiť k počítaču na okamžité hodnotenie prijatého rámu na monitore. Trup je chránený pred prachom a vlhkosťou, má ergonomický dizajn a pohodlný riadiaci systém.

 • Gfx 100. Diagonálna matica 1.55 mm a rozlíšenie viac ako 100 miliónov. Pixely – záznamové ukazovatele pre magnické fotoaparáty. V kombinácii s optikou Fujifilm umožňuje získať maximálnu kvalitu obrazu. Systém IBIS poskytuje stabilizáciu a zabráni rozmazaniu v ráme. Fotoaparát podporuje video natáčanie vo formáte 4K.

Zameranie sa vyznačuje vysokou rýchlosťou. Bohatá reprodukcia farieb otvára široké možnosti na post-spracovanie.

Model vám umožňuje nainštalovať dve batérie, môžete pripojiť externý powerbank a snímanie aj počas dobíjania.

Séria X

 • X-A7. Fotoaparát používa značnú matricu s aktualizovanou štruktúrou, vďaka ktorej sa zvyšuje rýchlosť prenosu signálu z matrice procesora. Presnosť a rýchlosť automatického zaostrovania boli tiež zlepšené, v porovnaní s predchádzajúcim modelom linky H-A5. Fotoaparát nemôže len skladovať tváre v automatickom režime, ale tiež sa zameriava na oči. Podporovaný formát nahrávania videa v 4K rýchlosťou 30 k / s, rovnako ako Full HD rýchlosťou 60 K / S.

Dotyková obrazovka, 3,5 palca, poskytuje pohodlné nastavenia a ovládanie. Možno bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi a Bluetooth. Značková funkcia – Retro Design, takže fotoaparát bude nielen funkčný nástroj, ale aj štýlový doplnok. Konektor mikrofónu, konektor USB a MINIHDMI. Rotačný výsuvný displej ocení videoproje.

 • X-H1. Zierateľný fotoaparát môže ponúknuť celkom slušné rozlíšenie obrazu – 24 megapixelov, čo ho umožňuje používať ako seriózny pracovný nástroj fotografa. Zároveň, na rozmeroch, je to menšie ako modely s plným rámom a má presnejšiu a vysokorýchlostnú automatizáciu vďaka funkciám matrice. Intraverse Stabilizácia je jednou z hlavných funkcií. Dokonca aj pri snímaní na dlhé výňatky s rukami vám dáva možnosť prijímať jasné obrázky.

Model podporuje snímanie videa v 4K, ale výrazne načíta procesor. Jedna batéria je dosť na 15 minút nahrávania. V nastaveniach môžete nainštalovať rôzne filtre pre video, napríklad napodobňovanie filmu.

Fotoaparát má pohodlné a rozsiahle menu, ovládacie prvky na trupe sa líšia v ergonomickom. Mobilná obrazovka sa zmení na rôzne uhly. Model má port USB a MINIHDMI, ako aj výstup pod mikrofónom.

Finepix

 • X 100. Fotoaparát je vyrobený v retro štýle, so zachovaním charakteristických ovládacích prvkov – selekcia bubna, membránové krúžky. Dokonca aj optický hľadáčik pripomína staré vzorky, ale je to najnovšie technické riešenie. Case Compact, ale skôr ťažké, pretože je vyrobený z kovu.

Zameranie tohto modelu nie je najrýchlejší, ak porovnáte s inými zariadeniami z FUJIFILM. Menu obsahuje obrovské množstvo nastavení, čo vám umožní vytvoriť súčasť možností automatické a niektoré parametre sa ručne upravia. Fotoaparát je vhodnejší pre „premyslené“ snímanie s plánovaním rámu, ale nie pre režim reportáže, kde je dôležitá rýchlosť.

 • F10exr. Kompaktné plastové puzdro vám umožňuje bezpečne nosiť toto zariadenie vo vrecku alebo kabelke Lady. Ovládacie prvky sú umiestnené na zadnom paneli, na boku displeja. Model má 10-násobný zoom, objektív automaticky rozširuje pri snímaní.

Presnosť a rýchlosť automatizácie – FUJIFILM Business Card, tu je aj vo výške. Režim EXR vám umožňuje pri snímaní vybrať prioritu dynamického rozsahu, redukciu šumu alebo vysoké rozlíšenie. Existuje možnosť manuálneho ladenia na prácu s komplexným osvetlením.

Zaujímavá funkcia – rozpoznávanie tváre psov a mačiek, s ľudskými tvárami kamera bude ignorovať.

Ďalšie príslušenstvo a náhradné diely

Profesionálne fotoaparáty vám umožňujú používať rôzne ďalšie zariadenia – vymeniteľné objektívy, bliká, externé batérie na rozšírenie času snímania. Súbor dostupných zariadení závisí od modelu a jeho vlastností.

 • Šošovky. Široký uhol sa používajú pre fotografie na šírku, teleobjektívy umožňujú odstrániť prehľady, makro objektív potrebuje zachytiť miniatúrne predmety. Pre každý žáner je vhodná možnosť, takže profesionálni fotografi v cestách, aspoň 2-3 takého príslušenstva. Ale jednoduchšie fotoaparáty pre začiatočníkov sú zvyčajne vybavené neodstrániteľnými šošovkami.

 • Blenda. Toto sú špeciálne zariadenia na ochranu objektívu. Chráňte šošovku pred mechanickým poškodením, náhodným dotykom. Aj s ich pomocou sa môžete vyhnúť osvetleniu rámu na slnečnom dni.

 • Batériové bloky. Nechajte inštalovať ďalšie batérie, aby ste rozšírili čas snímania. Najmä sú relevantné pri nahrávaní videa vo vysokom rozlíšení. Takéto bloky zvyčajne uložia dve vonkajšie batérie.

 • Blesk. Vytvárajú silný zdroj svetla, čo umožňuje fotografii realizovať rôzne kreatívne nápady. Externé záblesky sa líšia veľkosťou a jasom žiarenia, takže si môžete vybrať vhodnú možnosť, v závislosti od účelu snímania.

 • Katrich. Tieto príslušenstvo sú určené pre fotoaparáty série Instax s možnosťou okamžitej tlače. Sú potrebné na získanie jasného plnofarebného obrazu. Tam sú špeciálne Catridges a pre čiernobiele fotografie. S modelmi Instax môžete použiť rôzne typy filmu.

 • Externé monitory. Pomáhajú prispôsobiť zaostrenie a nastaviť rám. Je oveľa jednoduchšie urobiť na veľkej obrazovke ako na malom displeji fotoaparátu. Monitory sú pripojené k špeciálnemu konektoru a líšia sa veľkosťou, rozlíšením a dostupnosťou ďalších funkcií.

Ako si vybrať?

Medzi kamerami Fujifilm Existuje modely pre profesionálov a začiatočníkov.

 1. V sérii x Mnoho univerzálnych možností, ktoré sú vhodné na snímanie prehľadov a ciest, nahrávanie videa v 4K formáte. Líšia sa v kompaktných dimenziách a rozsiahlej funkčnosti pre skúsených fotografov.
 2. Gfx – Strednodobé komory s vysokým zameraním a inovatívnym technickým vybavením.
 3. Finepix – veľká rodina, ktorá obsahuje samostatnú sériu pre začiatočníkov a pokročilejších používateľov. Tam sú miniatúrne modely, ktoré sú vhodné aj vo vrecku.
 4. Kamery seriálu Instax – Umožnite vám okamžite vytlačiť snímku, bude zaujímať materské znalce a deti.

Pri výbere stojí za to zohľadniť účel nákupu. Ak sa práve naučíte strieľať, nemali by ste stráviť peniaze na fotoaparáte s mnohými rôznymi možnosťami. Napríklad jeden z modelov série FinePix A alebo F.

Skúsení fotografi budú môcť oceniť pôsobivé možnosti GFX a X kamery.

Ako použiť?

Kamery sú dodávané s pokynmi od výrobcu, ktorý opisuje všetky možnosti modelu, dostupné nastavenia a možnosti. Používateľská príručka tiež vyzve, ako správne nabíjať zariadenie na rozšírenie životnosti batérie. Ak si želáte kúpiť Instax Chamber, potom pred snímaním nezabudnite nainštalovať filmové a tlačové kazety.

FinePix S4500 Prehľad modelu vo videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: