Top 10 fitness náramkov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento produkt je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa považovať za odporúčanie na kúpu. Pred nákupom je potrebné odborné poradenstvo.

Nositeľné gadgety už pred časom dostali všetky možné inkarnácie vrátane náramkových hodiniek. Jednou z „variácií na tému“ sú fitness náramky alebo, ako sa tiež nazývajú, fitness trackery. V roku 2021 to budú multifunkčné zariadenia schopné zhromažďovať rôzne údaje o stave tela a športových výsledkoch, priamo sa pripojiť na internet, synchronizovať sa s aplikáciami a cloudovými službami a oveľa viac.

Redakcia Expertology pripravila prehľad 10 najlepších modelov, ktoré budú na Slovenskom trhu k dispozícii v prvej polovici roka 2021, podľa našich aj cudzích expertov.

Prečo sú tieto modely najlepšie

Pri zostavovaní najlepších modelov sme použili konsolidovaný prístup. Výsledky našich vlastných testov sme porovnali s výsledkami iných nezávislých testerov a porovnali sme ich s oficiálnymi špecifikáciami výrobcu.

Využili sme aj skúsenosti západných kolegov z odborných publikácií a spotrebiteľských spoločností. Napríklad naše odborné závery pre mnohé modely sa zhodovali s výsledkami výskumu, ktorý uskutočnili redaktori vysoko uznávaných odborných publikácií, ako sú PC Magazine a Wirecutter, divízia New York Times.

Samostatná, dôležitá časť nášho výskumu sa zamerala na štúdium reakcie masových spotrebiteľov na jednotlivé modely. Odborníci z marketingu Expertology starostlivo skúmali spätnú väzbu zákazníkov z najväčších Slovenskách trhovísk, čím získali cenné informácie, ktoré nie je možné získať v laboratórnych podmienkach. Konkrétne, ako sa každý model správa z dlhodobého hľadiska.

Ešte jedna poznámka na doplnenie obrazu. Nepozerali sme sa na predražené modely, ktoré nie sú najhorším smartfónom, hoci na trhu sú aj také. Naším cieľom bolo nájsť najlepšie možnosti z radu cenovo dostupných, najlepšie známych značiek.

Ako si vybrať fitness náramok

Teraz vám poskytneme niekoľko rád o výbere fitness náramku, ktoré vám pomôžu zorientovať sa na trhu a urobiť informovaný výber. Tieto odporúčania sú univerzálne a smerom k týmto tipom sa solidarizujú tak domáci odborníci, ako aj západní, napríklad v britskej spotrebiteľskej komunite, ktorá.

Senzory

Najdôležitejšou súčasťou každého fitnes náramku, pre ktorý sa kupuje. Sada senzorov definuje, čo bude náramok merať. V tomto ohľade sa modely výrazne líšia. Niektorí ľudia potrebujú jednoduchý krokomer a monitor srdcového tepu, zatiaľ čo iní potrebujú oveľa pokročilejšie údaje o stave svojich telesných systémov. To platí najmä pre tých, ktorí sa venujú aj amatérskym, ale intenzívnym športom.

Stručne povedané, moderné fitnes náramky, v závislosti od triedy a modelu, môžu robiť nasledovné: monitorovať fyzickú aktivitu, „spálené“ kalórie, charakter spánku, merať počet krokov, srdcovú frekvenciu, hladinu kyslíka v krvi (pracovať ako pulzný oxymeter), zostaviť elektrokardiogram (EKG). Niektoré modely majú dokonca pokročilejšie funkcie, ako napríklad snímač slnečného žiarenia, ktorý fitnes náramok informuje, kedy použiť opaľovací krém.

Komunikácia

Moderné fitnes náramky sú často vybavené celým radom komunikačných a lokalizačných pomôcok. GPS je takmer v každom modeli, ale existujú aj výnimky. To isté platí aj pre moduly Wi-Fi a Bluetooth – musíte zistiť, či sú k dispozícii vo variante, o ktorom uvažujete.

Prítomnosť Wi-Fi takmer vždy automaticky znamená, že fitness tracker je súčasťou nejakého ekosystému gadgetov alebo sa prinajmenšom môže synchronizovať s vlastnou aplikáciou alebo aplikáciou tretej strany, ktorá sumarizuje štatistiky a pohodlne sleduje výsledky.

Niektoré modely môžu byť dokonca vybavené technológiou NFC, ktorú možno pripojiť k bezkontaktným platbám, čím sa gadget stáva ešte užitočnejším a pohodlnejším.

Ochrana vody

Dôležitý bod, ktorý netreba zanedbať. Musíme sa spoliehať na podmienky, v ktorých budete fitness náramok používať. Ak plánujete napríklad len behať, stále budete potrebovať aspoň nejakú ochranu, pretože je takmer nevyhnutné, aby vaše zariadenie zmoklo od potu alebo náhleho nepredvídaného dažďa.

Pre prípady, keď má sledovacie zariadenie naozaj plávať, je potrebné vybrať model s maximálnou ochranou – IP68, čo naznačuje, že zariadenie môže byť dlhodobo úplne ponorené do vody.

Autonómia

Nezabúdajte tiež, že fitnes náramok je napájaný batériou a životnosť batérie môže mať význam. Keďže modely a úrovne spotreby energie sa značne líšia, údaje o kapacite suchej batérie sú len zriedka dostatočne informatívne. Skutočné objektívne údaje možno získať len z testov. Preto tento bod uvedieme v každom popise modelu.

Ďalšie funkcie

Táto otázka je už ponechaná na vkus kupujúceho. Moderné fitnes náramky môžu mať rôzne doplnky – asistenčné alebo zábavné. Tracker môže mať napríklad zabudovaný prehrávač a vy môžete počúvať hudbu cez slúchadlá Bluetooth bez toho, aby ste museli používať ďalší gadget, najmä ak je to počas športových aktivít nepohodlné.

Prejdime teraz k prehľadu a pozrime sa na modely vybrané našimi odborníkmi – od lacných modelov až po tie drahšie.

Najlepšie fitness náramky

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie fitness náramky10HUAWEI Band 31 490 €
9Xiaomi Mi Band 4 NFC2 139 €
8HUAWEI BAND 41 990 €
7Amazfit Band 52 330 €
6HONOR Band 52 346 €
5Samsung Galaxy Fit22 957 €
4HUAWEI Band 63 448 €
3HUAWEI Band 4 Pro4 590 €
2OPPO Band3 390 €
1Xiaomi Mi Band 63 599 €

HUAWEI Band 3

Hodnotenie: 4.3

HUAWEI Band 3

Najprv sa pozrime na najdostupnejšiu možnosť z tých, ktoré získali masívne pozitívne ohlasy od používateľov a získali vysoké hodnotenia od odborníkov. Ide o pomerne starý model tretej generácie fitness sledovačov HUAWEI Band, ale už existuje šiesta generácia a budeme o nej tiež hovoriť. Napriek tomu je tento náramok stále žiadaný a dobre sa predáva.

Ide o fitnes náramok, ktorý by sa už dal považovať za klasickú formu – silikónový remienok a kompaktný displej. Tu môžete vidieť, že výrobca vyvinul gadget premyslene. Obrazovka nie je len tak hocijaká, ale AMOLED, farebná a dotyková. Rozlíšenie 240×120.

Náramok dokáže monitorovať spánok, kalórie a fyzickú aktivitu. Zabudovaný monitor srdcovej frekvencie podporuje nepretržité meranie srdcovej frekvencie (HR). Gadget môže bezdrôtovo komunikovať so smartfónom prostredníctvom rozhrania Bluetooth 4.2, prenášať údaje a dokonca ovládať kameru. K dispozícii je funkcia vyhľadávania smartfónov.

Z ďalších funkcií treba vyzdvihnúť schopnosť náramku upozorniť vás na prichádzajúci hovor alebo správu vrátane vibrácií. Je vybavený spoľahlivou odolnosťou voči vode WR50, čo znamená, že gadget vydrží tlak až do 5 atmosfér.

Pokiaľ ide o výdrž batérie, všetko závisí od režimu prevádzky. Bežná pevná kapacita batérie 100 mAh stačí na niekoľko dní používania miniaplikácie. A to, či to bude tri dni alebo desať, závisí od zaťaženia zariadenia. Čas plného nabitia – 100 minút.

Používatelia väčšinou poukazujú na vynikajúcu schopnosť náramku odolať akémukoľvek ponoreniu pod vodu, a to aj v značných hĺbkach. Chválime tiež používateľskú prívetivosť gadgetu, jeho spoľahlivosť a spoľahlivosť. Existujú určité sťažnosti na presnosť merania srdcovej frekvencie, krokov a spánku, miestami dokonca celkom objektívne.

Je však potrebné si uvedomiť, že tento model má prirodzené obmedzenia, bez ktorých by bola cena oveľa vyššia. Ide jednak o samotné fitness trackery – nejde o zdravotnícke a diagnostické zariadenia a ich účel je odlišný, rovnako ako požiadavky na presnosť.

Z recenzie používateľa na stránke Yandex.Trh so štatútom „Športovec 2. stupňa“: „Dobrý náramok. Používanie viac ako 1 rok. Nie veľká chyba v krokoch. Odolnosť voči vode je vynikajúca, bez času nabíjania 5-6 dní, ak neustále nezapínate Bluetooth.

Výhody

 • spoľahlivé a spoľahlivé;
 • Farebný dotykový displej AMOLED;
 • luetooth;
 • Upozorní vás na prichádzajúci hovor alebo správu;
 • Monitor srdcovej frekvencie s možnosťou nepretržitého merania;
 • ovládanie fotoaparátu smartfónu;
 • Odoláva tlaku vody do 5 atmosfér;
 • Vibrácie.

Nevýhody

 • Existujú sťažnosti na presnosť meraní.

Xiaomi Mi Band 4 NFC

Hodnotenie: 4.4

Xiaomi Mi Band 4 NFC

Teraz sa pozrime na o niečo drahší, ale aj zaujímavejší fitness náramok od spoločnosti Xiaomi. Nový produkt nie je najnovší, ale bol jedným z najočakávanejších, pretože čínsky technologický gigant už bol plný prekvapení s novými a mimoriadne úspešnými novinkami.

Na začiatku musíme sklamať tých, ktorí boli nadšení z NFC v názve modelu. Modul Near Field Communication je prítomný, ale často sa ťažko používa – nemusí sa spojiť s kartou alebo sa môže spojiť len s kartou Mastercard, ale nie s kartou Visa, nemusí fungovať vôbec atď. .

Ide o to, že NFC by nemalo fungovať v Rusku – oficiálna webová stránka spoločnosti Xiaomi uvádza, že NFC v tomto modeli funguje len v Číne. Napriek tomu existuje mnoho prípadov, keď používatelia dokážu túto funkciu využiť. Ale nepočítajte s tým. Ak chcete tento konkrétny náramok a aby NFC nejako fungovalo, musíte si nájsť verziu MGW4059RU – bude môcť platiť v obchodoch, ale opäť s ním môže byť prepojená len karta Mastercard.

Teraz to najlepšie, čo tento model ponúka. Obrazovka náramku s maticou AMOLED, rovnako ako predchádzajúci model. Chránené odolným sklom odolným proti poškriabaniu a oleofóbnou vrstvou. Rozlíšenie matice – 120×240. Uhlopriečka 0.95″. Plášť je odolný voči vode do tlaku 5 atmosfér.

Tento model má nasledujúce funkcie týkajúce sa merania tela: PPG snímač srdcovej frekvencie, monitor spánku, počítadlo kalórií, monitor fyzickej aktivity. Sekundárne senzory: trojosový senzor zrýchlenia, trojosový gyroskop, kapacitné meranie opotrebenia.

Ovládanie gestami je dôležitou súčasťou funkcií zariadenia. Napríklad „špeciálne“ otočenie zápästia s náramkom doľava aktivuje platbu QR kódom, zatiaľ čo otočenie doprava aktivuje hlasového asistenta. Prirodzene, ide o špeciálny druh gest, ktoré sú kalibrované tak, aby sa minimalizovala pravdepodobnosť falošne pozitívnych výsledkov, a na takéto ovládanie si musíte zvyknúť.

Fanúšikovia vizuálneho prispôsobenia si môžu vybrať zo 77 ciferníkov, ktoré vyhovujú všetkým vkusom a farbám.

Pokiaľ ide o výdrž batérie, aj tu je situácia celkom dobrá. Pomerne „priemerná“ 125 mAh batéria vydrží pri miernom používaní dva týždne.

Výhody

 • ostrý a živý dotykový displej;
 • široké možnosti personalizácie;
 • Funkcia ovládania na prehrávanie hudby v smartfóne;
 • účinná ochrana vody;
 • odoláva tlaku až do 5 atmosfér;
 • mikrofón;
 • Upozornenie na prichádzajúci hovor;
 • ovládanie gestami;
 • Kompatibilita s inteligentnou domácnosťou.

Nevýhody

 • NFC v Rusku nefunguje správne.

HUAWEI Band 4

Hodnotenie: 4.4

HUAWEI BAND 4

Opäť v našej recenzii línie fitness náramkov HUAWEI Band, ale teraz už štvrtá generácia. Samozrejme, tento model je drahší, ale nie príliš, a to celkom správne – presne toľko, koľko výrobca implementoval vylepšení.

Tento model má všetko dobré, čo bolo v predchádzajúcej generácii, len sledovacie zariadenie je presnejšie a „inteligentnejšie“. Živé farby dotykového displeja, s najnovšou aktualizáciou softvéru si môžete vybrať z desiatok štýlových a kreatívnych ciferníkov s témami, ako sú šport, inteligencia, technológie, kreslené motívy atď. . Po stránke elektroniky sa výrazne zvýšil objem internej pamäte na 1 GB.

Z priamych funkcií sú lepšie a dôkladnejšie vypracované základné merania. Tepová frekvencia sa meria pomocou aktualizovanej technológie HUAWEI

uSeen™ 3.5, ktorý využíva optické zariadenia a algoritmy umelej inteligencie.

Technológia HUAWEI

uSleep™ 2.0 dokáže rozpoznať spánkové fázy podľa srdcového tepu a iných znakov a dokonca dokáže rozlíšiť 6 typov problémov so spánkom. Keď systém zistí tieto problémy, môže poradiť, ako zlepšiť kvalitu spánku.

V rokoch 2020-2021 sa sledovanie nasýtenia krvi kyslíkom stalo mimoriadne dôležitým nielen pre športovcov, ale pre úplne všetkých ľudí na planéte. HUAWEI Band 4 to dokáže, ale výrobca oficiálne oznámil, že táto funkcia nie je určená na lekárske účely, ale na povrchovú znalosť. To je však zrejmé, pretože na presné meranie potrebujete plnohodnotný pulzný oxymeter.

Niekoľko slov by sme mali povedať o jednoduchom, ale veľmi elegantnom riešení, ktoré spoločnosť HUAWEI použila v tomto modeli. Na nabíjanie miniaplikácie nie sú potrebné žiadne káble. Stačí odpojiť popruh na jednej strane a miesto pripojenia sa zmení na konektor USB. Náramok potom môžete jednoducho zapojiť do slotu USB počítača alebo notebooku ako obyčajný USB kľúč a zariadenie sa bude nabíjať.

Používatelia sa vo svojich recenziách rozplývajú najmä nad takou „maličkosťou“, ako je spôsob nabíjania, pretože hoci nie je súčasťou kľúčovej funkcie, myšlienka je naozaj elegantná, z hľadiska používateľskej prívetivosti takmer v duchu Apple. Samozrejme, aj základná funkčnosť sa stretla s množstvom pozitívnych reakcií.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 4 Gadget Inspector“: „Za svoju cenu je to celkom dobrý fitness náramok. Dlhá životnosť batérie. Pohodlné nabíjanie, žiadne ďalšie káble. Senzory poskytujú dobré merania (s nuansami) – srdcový tep, krokomer, vzdialenosť, hladina kyslíka v krvi.“.

Výhody

 • praktický nápad nabíjania pomocou priameho pripojenia USB, rovnako ako USB kľúč;
 • Monitor SpO2 – sledovanie hladiny kyslíka v krvi;
 • účinná ochrana vody;
 • kreatívne „mladistvé“ ciferníky hodiniek;
 • Rozšírená interná pamäť až na 1 GB;
 • Hlboko vyvinuté „inteligentné“ algoritmy;
 • dlhá životnosť batérie.

Nevýhody

 • Narazili ste na pripomienky o nestabilnej presnosti krokomeru.

Amazfit Band 5

Hodnotenie: 4.5

Amazfit Band 5

Ďalší zaujímavý model radu Amazfit od značky Huami. Tí, ktorí videli názov značky ako súzvuk so spoločnosťou Xiaomi, preukázali starostlivosť a predvídavosť, pretože gadgety Huami sú skutočne súčasťou rozsiahleho ekosystému zariadení Xiaomi a samotný výrobca je spojený s čínskym technologickým gigantom.

Tento model bol našimi recenzentmi skutočne zaradený do prehľadu namiesto Xiaomi Mi Band 5, ktorý sa zdá byť „žiadaný“ medzi Mi Band 5 a Mi Band 6, ktoré sú prítomné v prehľade. Po preskúmaní spätnej väzby od používateľov sme však dospeli k záveru, že Amazfit Band 5 je preferovanou alternatívou k Mi Band 5 – používatelia takmer zhodne tvrdia, že tento model je lepší. Existujú aj objektívne ukazovatele, napríklad Amazfit Band 5 dokáže merať hladinu kyslíka v krvi, zatiaľ čo Mi Band 5 nie. NFC, ktoré mnohým používateľom chýba, nie je k dispozícii ani na jednom z nich, takže v tomto bode sú si rovné.

Po technickej a softvérovej stránke je tento model zaujímavý predovšetkým svojou obrazovkou. Je to vysokokvalitný displej AMOLED, jasný, citlivý na dotyk a citlivý, s rozlíšením 126 × 294. Okrem toho je však aj o niečo väčší ako ktorýkoľvek z vyššie opísaných modelov. Aj tento model využíva tvrdené sklo odolné proti poškriabaniu a je vodotesný podľa najvyššieho štandardu IP68, pričom odolá tlaku až do 5 atmosfér.

Pokiaľ ide o základné funkcie, má všetko, čo väčšina používateľov hľadá: monitorovanie srdcovej frekvencie, spálené kalórie, spomínané monitorovanie kyslíka v krvi a ďalšie. Všetky tieto funkcie sú zahrnuté do komplexných scenárov: joga, chôdza, beh na bežeckom páse, beh vonku atď. . Nezávislé testy a skúsenosti bežných používateľov ukazujú, že presnosť tu nie je ani lepšia, ani horšia ako v alternatívnych modeloch, vrátane pomerne drahých.

V tomto modeli je ďalšia zaujímavá funkcia scenára – meranie úrovne stresu. Stupnica – od 1 do 100 %. Výrobca neuvádza podrobnosti o funkcii a je ťažké posúdiť objektívnosť. Nezávislé testy ukazujú veľmi odlišné výsledky. Je pravdepodobné, že údaje je potrebné prispôsobiť špecifickému telu každého používateľa, napríklad srdcový tep v úplnom pokoji sa môže u jednotlivých osôb výrazne líšiť.

Výhody

 • je súčasťou ekosystému zariadení Xiaomi;
 • Jasný dotykový displej AMOLED;
 • zväčšenú veľkosť obrazovky;
 • 45 ciferníkov hodiniek, z toho 2 upraviteľné;
 • Bluetooth 5.0;
 • ovládanie fotoaparátu smartfónu;
 • výber typu vibrácií pre rôzne typy oznámení;
 • Meranie nasýtenia kyslíkom.

Nevýhody

 • Mnohým používateľom chýba NFC.

HONOR Band 5

Hodnotenie: 4.6

HONOR BAND 5

Teraz vám ponúkame zaujímavý model značky HONOR, ktorá patrí spoločnosti HUAWEI a bola kedysi len produktovou líniou a potom sa vyčlenila do samostatnej úspešnej značky.

Tento fitness náramok pri povrchnom pohľade na špecifikácie nie je tak pôsobivý, ale trh hovorí, že je to stále niečo jedinečné gadget. Prvá dávka vydaná v roku 2019 sa takmer okamžite vypredala a objem recenzií na hlavných trhoch je jednoducho mimo tabuliek a rádovo väčší ako konkurenčné modely.

Táto popularita má niekoľko tajomstiev. Po prvé, mnohí používatelia si všimli neuveriteľnú presnosť hlavných ukazovateľov. Najmä v súvislosti s takou dôležitou funkciou v roku 2021, akou je meranie kyslíka v krvi SpO2. Nezávislí testeri a dokonca aj bežní používatelia skontrolovali náramok a plnohodnotný pulzný oxymeter. Údaje sa zhodovali na 95-98 %. Samozrejme, boli prijaté niektoré správy o nepresnom fungovaní tejto funkcie, ale skúsenosti ukazujú, že v takýchto prípadoch dôvodom zvyčajne nie je úplne správna operácia. Pre správne fungovanie náramku SpO2 musí náramok dobre priliehať k ruke, čo používatelia často zanedbávajú.

Druhým bodom, ktorý je pre používateľov tak atraktívny, je široká škála funkcií vo všeobecnosti, vrátane všetkých funkcií pre fitness a zdravie. Náramok spolupracuje s vlastnou mobilnou aplikáciou Zdravie od spoločnosti Huawei a pripája sa k vášmu smartfónu cez Bluetooth 4.2.

Softvér zariadenia obsahuje 10 tréningových režimov: beh na bežiacom páse a vonku, stacionárny bicykel a plný bicykel, vnútorná a vonkajšia chôdza, veslovací trenažér, eliptický trenažér, plávanie v bazéne.

Podrobná analýza spánku spoločnosťou Huawei je v tomto modeli dobre premyslená

uSleep. Výrobca uvádza, že plná a presná funkcia je možná pri spánku trvajúcom najmenej tri hodiny. Nezávislé testy však ukázali, že aj keď si počas dňa na hodinu alebo dve zdriemnete, náramok si to všimne a zaznamená údaje.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „miniaplikácie úrovne inšpektora 6“: „Tepová frekvencia sa takmer dokonale zhoduje s údajmi tonometra Omron. +-2-3% odchýlka. Dokonca prekvapený okysličením. Mohol som testovať na profesionálnom zariadení v moskovskej nemocnici.

Nevýhody

 • presnosť meraní (okrem nuáns krokomeru);
 • široký výber číselníkov a motívov;
 • Kvalitný dotykový displej AMOLED;
 • meranie hladiny kyslíka v krvi;
 • informatívnu a funkčne bohatú mobilnú aplikáciu;
 • dobre vyvinutá funkcia podrobnej analýzy spánku;
 • pohodlná prevádzka.

Nevýhody

 • Batéria vydrží menej, ako uvádza výrobca.

Samsung Galaxy Fit2

Hodnotenie: 4.7

Samsung Galaxy Fit2

Dostali sme sa k fitness náramku výrobnej spoločnosti Samsung, ktorý v čase svojho oznámenia vzbudil veľkú pozornosť používateľov a odborníkov a v čase vydania tiež neustále lámal rekordy predaja. Model je výrazne drahší ako ktorýkoľvek z predchádzajúcich modelov, ale tu nemôžeme hovoriť o faktore preplácania značky, pretože náramok má celkom objektívne výhody.

Aby sme boli presní, predmetné výhody sa netýkajú ani tak funkčnosti, ako skôr kvality a pohodlia. Na rozdiel od mnohých alternatív so silikónovými remienkami je remienok priedušný a vodoodpudivý. Tým sa rieši problém, ktorý nie je pre používateľov nezvyčajný – podráždenie pokožky od remienka. Používateľskú prívetivosť zvyšuje rozšírená 1.1-palcový zakrivený displej AMOLED s tvrdeným 3D sklom odolným proti poškriabaniu.

Pokiaľ ide o scenáre cvičenia, v tomto modeli je štandardne k dispozícii len päť scenárov. Tento súbor funkcií sa však neobmedzuje len na miniaplikáciu. Ak chcete rozšíriť výber možností, stačí v mobilnej aplikácii pripojiť príslušné scenáre. Môžete tak rozšíriť počet možností cvičenia na desať. Všetky sú štandardné, rovnako ako väčšina vyššie opísaných modelov.

Napriek tomu má Samsung Galaxy Fit2 funkciu, ktorou sa nemôže pochváliť každý fitnes náramok. Je to schopnosť nepretržite merať srdcovú frekvenciu a úroveň stresu. A čo je dôležitejšie, je to prekvapivo presná fixácia spánku. Dôležitá je schopnosť gadgetu presne zaznamenávať denný spánok, ako aj časy ranného zdriemnutia, na čo upozorňujú nezávislí odborníci aj používatelia.

Pre štatistiky a súhrny tréningov bez problémov spolupracuje s dvoma vlastnými mobilnými aplikáciami – Samsung Health a Samsung Galaxy Fit. A tu je krátka nápoveda – zariadenie Samsung Galaxy Fit pravdepodobne nebude užitočné pri každodennom používaní, pretože je to len súbor nastavení vrátane číselníkov. Všetky základné činnosti vykonáva aplikácia Samsung Health.

Používatelia masovo oceňujú tento fitnes náramok pre jeho presné údaje, jednoduché používanie, bezproblémové fungovanie a dobrú výdrž batérie. Takže pri miernom používaní je prevádzkový čas takmer rovnaký ako výrobcom udávaných 21 dní. V náročnejších režimoch sa prevádzkový čas bez dobíjania skracuje, ale stále zostáva pôsobivý.

Výhody

 • názov značky;
 • Priedušný pásik odvádzajúci vlhkosť;
 • Informatívna vlastná mobilná aplikácia;
 • viac ako 70 štýlových ciferníkov na výber
 • nepretržité monitorovanie úrovne stresu;
 • nepretržité monitorovanie srdcovej frekvencie;
 • presné zaznamenávanie spánku vrátane denného spánku;
 • životnosť batérie.

Nedostatky

 • Pripomienky o presnosti krokomeru sa stretávajú.

HUAWEI Band 6

Hodnotenie: 4.7

HUAWEI BAND 6

Teraz urobme malú výnimku pre model, ktorý ešte nedostal žiadnu reprezentatívnu spätnú väzbu od používateľov, keďže je najnovší v máji 2021. Naša redakcia však dostala kópiu na preštudovanie ešte predtým, ako sa náramok začal oficiálne predávať v Rusku. Výsledky našich testov sme starostlivo porovnali s výsledkami iných nezávislých odborníkov.

Spoločnosť HUAWEI uvedením náramku Band 6 „preskočila“ náramok Band 5. To znamená, že predchádzajúca generácia je HUAWEI Band 4 Pro, o ktorom sa hovorí nižšie. Existuje niekoľko zmien, ktoré výrazne odlišujú tento model od všetkých vyššie uvedených.

Hneď na úvod si uveďme tieto hlavné výhody. Gadget má zabudovanú funkciu pravidelného automatického merania saturácie krvi kyslíkom (SpO2) – v roku 2021 mimoriadne dôležitá funkcia. Podstatne väčšia obrazovka – 1.47-palcový, dotykový displej AMOLED s rozlíšením 198×368. Veľké zlepšenie oproti priamemu používaniu zariadenia – ponúka 96 tréningových režimov v porovnaní s typickými desiatimi režimami ostatných vyššie opísaných modelov.

V tomto modeli sa výrazne zvýšila aj kapacita batérie. To neznamená, že vďaka tomu je výdrž batérie rekordná, ale pri takomto funkčnom profile a veľkej obrazovke bolo toto zlepšenie nevyhnutnosťou.

Pokiaľ ide o tréningové režimy, v predvolenom nastavení je v ponuke viditeľných len 11 z nich. Ak chcete pripojiť ostatné, prejdite do podsekcie „Widgety“ v časti „Školenie“ a začiarknite políčka.

Samostatne treba výrobcu pochváliť za dobre implementovanú funkciu pravidelného automatického merania saturácie krvi kyslíkom. Mnohí používatelia tento bod podceňujú, pretože mnohé iné modely dokážu merať kyslík v krvi. V skutočnosti to však dokáže len veľmi málo náramkov pravidelne a automaticky a takmer výlučne len profesionálne a veľmi drahé. Tu je však táto funkcia veľmi dobre implementovaná za viac ako rozumnú cenu.

V HUAWEI Band 6 je však jedno slabé miesto a o to zvláštnejšie, že tento problém je celkom bežný a inžinieri mu mohli venovať pozornosť. Pointa je, že musíte synchronizovať miniaplikáciu so smartfónom samostatne vždy tesne pred začatím tréningu, aby ste získali štatistiky o tréningovej vzdialenosti (beh, chôdza, cyklistika) s údajmi GPS. Tieto nepríjemnosti však budú pre mnohých zanedbateľné.

Výhody

 • Novinka na jar 2021;
 • Rekordných 96 tréningových režimov;
 • veľký displej AMOLED;
 • Pravidelné automatické monitorovanie saturácie krvi kyslíkom;
 • Pekný dizajn;
 • životnosť batérie.

Nevýhody

 • Pred každým tréningom musíte manuálne synchronizovať údaje GPS so smartfónom, aby ste získali údaje o vzdialenosti.

HUAWEI Band 4 Pro

Hodnotenie: 4.7

HUAWEI Band 4 Pro

Ďalší fitness náramok od spoločnosti HUAWEI, tentoraz s prívlastkom „magic“ Pro. Nie je tak nový ako predchádzajúci model, ale nie je ani úplne starý – bol vydaný v minulom roku 2020. Pozoruhodné je, že náramok bol pôvodne ešte lacnejší ako predchádzajúca generácia, aj keď Pro-status a ďalšie funkcie.

Najdôležitejšie zlepšenie tohto fitness náramku v porovnaní s bežnými verziami HUAWEI Band alebo podobnými od iných výrobcov – prítomnosť GPS. To prináša veľkú výhodu – nie je potrebné manipulovať s pripojením k smartfónu a možnými sprievodnými problémami, ako je nenápadná strata spojenia počas tréningu. Okrem toho si mnohí ľudia jednoducho nechcú brať so sebou smartfón na behanie alebo bicyklovanie z mnohých dôvodov. A tu je tento problém vyriešený štandardne.

Inak je funkčnosť zariadenia takmer podobná predchádzajúcej generácii HUAWEI Band. A to v dobrom slova zmysle, pretože táto verzia mala všetko, čo som potreboval, a ešte viac. Fitness a zdravotné funkcie môžu fungovať v spojení s vlastnou mobilnou aplikáciou Huawei Health. Môžete si tam stiahnuť aj alternatívne ciferníky hodiniek, pretože v predvolenom nastavení sú len tri, ale v aplikácii ich je obrovské množstvo.

Samostatne stojí za zmienku, že po zakúpení miniaplikácie by ste určite mali aktualizovať firmvér. Potom získate všetky druhy vylepšení vrátane kritických opráv. A ďalšia veľmi dôležitá vec – iba s aktualizáciou firmvéru bude fungovať funkcia monitorovania hladiny kyslíka v krvi.

Používatelia oceňujú tento model najmä pre celý súbor vlastností – funkčnosť, kvalitu, pohodlie, dostupnosť GPS. To je obzvlášť pozitívna spätná väzba, pretože nie každému je príjemné vziať si so sebou na beh smartfón, nieto ešte manipulovať s párovaním.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „Level 6 Gadget Inspector“: „Dizajn je celkom slušný. Samotná konštrukcia je pevná. Popruh je pohodlný. Množstvo funkcií. Dokonca aj meranie nasýtenia – na to je samostatný snímač. Používanie je celkom pohodlné. Aplikácia je inteligentná. Existuje rozhranie so službou Google Fit.“.

Výhody

 • Vysokokvalitný dotykový displej AMOLED;
 • Široký výber číselníkov;
 • spoľahlivá ochrana vody;
 • odoláva tlaku do 5 atmosfér;
 • Je v ňom zabudovaný modul GPS;
 • monitor srdcovej frekvencie s možnosťou nepretržitého merania;
 • Diaľkové ovládanie hudby a fotoaparátu v smartfóne;
 • Relatívne prijateľná cena, ako v prípade modelu Pro.

Nevýhody

 • Ťažkosti s ovládaním dotykovej obrazovky mokrými rukami.

OPPO Band

Hodnotenie: 4.8

OPPO BAND

Ďalšia čerstvá novinka, ktorú sme nemohli ignorovať, hoci ide o prvý fitnes náramok v ponuke OPPO a ešte nie je časovo overený. Ide o fitness náramok relatívne mladý, ale už veľmi dobre známy po celom svete čínskej značky OPPO. Značka sa stala populárnou vďaka svojim lacným, funkčným a kvalitným smartfónom.

Pozornosť našich odborníkov tento model upútal súborom technických vlastností, celkovou funkčnosťou a pre mnohých používateľov veľmi dôležitou prítomnosťou čipu NFC. Dôležitý bod – väčšia obrazovka v porovnaní s mnohými podobnými modelmi – 1.1 palec. Rozlíšenie – 126×294. Typ matrice – AMOLED. Dotyková obrazovka chránená odolným krytom 2.5D sklo odolné proti poškriabaniu. Gadget má maximálnu odolnosť voči vode a rovnako vysokú odolnosť voči tlaku ako všetky modely v prehľade – WR50, teda až do 5 atmosfér. To znamená, že sledovacie zariadenie je vhodné pre potápačov na potápanie až do 50 metrov pod vodou. Elektroniku gadgetu poháňa procesor Apollo 3.

Pokiaľ ide o priame funkcie, vidíme tu štandardnú sadu funkcií: krokomer, meranie srdcového tepu, monitorovanie spánku a ďalšie – celkovo 12 režimov. Dôležité je, že tento model má funkciu merania saturácie krvi kyslíkom. V našom prehľade majú túto funkciu takmer všetky navrhované riešenia, ale treba si uvedomiť, že vo všeobecnosti fitness tracker dostupný na trhu túto funkciu nemá.

Na vedenie štatistík komunikuje miniaplikácia so smartfónom a súvisiacou mobilnou aplikáciou prostredníctvom rýchlostného kanála Bluetooth 5.0. Je príjemné mať ďalšie užitočné funkcie – diaľkové ovládanie fotoaparátu a prehrávača smartfónu, funkciu „nájsť telefón“, budík, správu o prichádzajúcom hovore.

Životnosť batérie je tiež celkom povzbudivá – na jedno nabitie z batérie s kapacitou 100 mAh môže náramok fungovať až 14 dní, v závislosti od režimu nakladania. Režim najnáročnejší na zdroje – keď je náramok trvalo pripojený k smartfónu cez Bluetooth.

Výhody

 • Svieži zaujímavý nový produkt;
 • zväčšená obrazovka;
 • kvalitná matica AMOLED;
 • je v ňom čip NFC;
 • Úplná ochrana proti vode do 5 atmosfér a ponorenie do hĺbky 50 metrov;
 • meranie saturácie krvi kyslíkom;
 • luetooth 5.0;
 • Diaľkové ovládanie prehrávača a fotoaparátu smartfónu.

Nevýhody

 • neboli zistené žiadne zásadné nedostatky, údaje potrebujeme z dlhodobejšieho hľadiska.

Xiaomi Mi Band 6

Hodnotenie: 4.9

Xiaomi Mi Band 6

A dokončenie prehľadu najlepších fitness náramkov v roku 2021 podľa časopisu Expertology najnovšia verzia radu zariadení od spoločnosti Xiaomi – šiesta generácia Mi Band. Čínsky technologický gigant vo svojej najlepšej tradícii naďalej teší používateľov multifunkčnými kvalitnými gadgetmi za veľmi prijateľnú cenu.

Hlavnou výhodou tohto modelu je jeho integrovaná. Vyjadruje to skutočnosť, že inžinieri spoločnosti Xiaomi konečne odstránili niektoré úzke miesta, ktoré obťažovali ako v predchádzajúcich generáciách Mi Band, tak aj v takmer všetkých alternatívnych modeloch od iných výrobcov.

Tieto inovácie sa týkajú kľúčových bodov aj drobností. Napríklad monitor srdcovej frekvencie bol dôkladne vyvinutý a zdokonalený. Ako hovoria používatelia, „konečne náramok prestal merať srdcovú frekvenciu pri klobáse. Presnosť a predovšetkým konzistentná presnosť monitora srdcovej frekvencie bola vždy častým problémom fitness náramkov akejkoľvek značky. Potom taká maličkosť, ako je zmena budíka priamo na náramku bez nutnosti pripojenia k smartfónu – po tejto inovácii používatelia doslova „dýchajú ľahšie“, hoci všetci si na predchádzajúci formát dávno zvykli a nebolo s čím porovnávať.

Vylepšila sa priama funkcia. Nová verzia obsahuje napríklad približne 30 tréningových režimov a monitorovanie saturácie kyslíka v krvi. Ten funguje dobre – nezávislé testy ukázali, že rozdiel v porovnaní s lekárskymi pulznými oxymetrami je len 1-2 %.

Xiaomi Mi Band 6 – jeden z najočakávanejších modelov v rade fitness trackerov Xiaomi a všeobecne na trhu, pretože náramky Xiaomi stabilne držia rekord v popularite a dopyte. A treba povedať, že podľa recenzií používateľov novinka nesklamala verejnosť. Kupujúci vyzdvihujú úspechy výrobcu, pokiaľ ide o zavedenie funkcií, ktoré predtým neboli k dispozícii nikde inde, a zlepšenie bodov, ktoré spôsobovali frustráciu v predchádzajúcich generáciách sledovacích zariadení Xiaomi a iných výrobcov.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trh so statusom „športovec 6. úrovne“: „Obrazovka je naozaj veľmi prehľadná, nezvyčajne tvarovaná, dá sa na nej zobraziť veľa ukazovateľov. Náramok je ľahký, pohodlný na nosenie, nelepí sa na rukávy oblečenia. Existuje výpočet PAI. Môžete si vybrať cieľovú zónu srdcovej frekvencie a náramok zavibruje, keď ju opustíte.“.

Výhody

 • Jeden z najočakávanejších nových produktov na trhu;
 • rýchle magnetické nabíjanie;
 • Kombinácia ceny, kvality, vlastností a funkčnosti.

Nedostatky

 • Výdrž batérie je pri rovnakých podmienkach výrazne nižšia ako u väčšiny vyššie uvedených modelov.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: