5 najlepších protišmykových náramkov

*Pohľad na to najlepšie podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Skutočnou záchranou pre motoristu, ktorý uviazne v blate alebo snehu, budú protišmykové náramky. Tieto odnímateľné prvky, ako napríklad reťaze, sú určené na zvýšenie terénnych schopností vozidla. Vhodnosť nákupu náramkov odborníci definujú jednoducho. Ak sa motorista raz za týždeň alebo menej zrazí s poľnými, lesnými alebo lúčnymi cestami, nemá zmysel prezúvať svojho železného koňa do drahých terénnych gúm. Na tento účel je lepšie mať v batožinovom priestore sadu náramkov, ktoré sa v prípade potreby môžu nainštalovať na hnacie kolesá. Výhodou protišmykových náramkov oproti reťaziam je, že ich možno namontovať na koleso, ktoré uviazlo v blate alebo snehu. Na aké body by mal motorista pri kúpe protišmykových náramkov dbať? Rady našich odborníkov.

Výberové kritériá pre snehové náramky

Vlastnosti konštrukcie. Protišmyková opierka sa skladá z niekoľkých častí.

 1. Reťaze sú pracovnou časťou, ktorá zlepšuje priľnavosť pneumatiky v blate, piesku alebo snehu. Sú vyrobené z pevnej ocele a ich články musia byť schopné odolať veľkému zaťaženiu (až niekoľko ton), keď sa koleso otáča. Aby si výrobky čo najdlhšie zachovali svoj pôvodný vzhľad, uprednostňujú sa výrobky z materiálu odolného voči korózii.
 2. Opasok je uzamykacia časť náramkov. Ich úlohou je udržať reťaze pevne okolo pneumatík a zabrániť ich skĺznutiu na ráfiky. Materiál na výrobu opaskov by mal byť pevný, ale zároveň tenký a málo rozťažný.
 3. Blokovací mechanizmus zaisťuje bezpečné upevnenie postroja ku kolesu. Každý komponent musí byť robustný a odolný voči namáhaniu spôsobenému preklzávaním kolies bez toho, aby sa uvoľnil alebo dokonca zlomil. V súčasnosti sú obľúbené rýchloupínacie zámky, ktoré umožňujú namontovať remienok na zápästie na koleso v priebehu niekoľkých minút.
 4. Spojovacie prvky sú skrutky, matice, čapy a iné. Výrobky hardvéru spájajú reťaze, remene a zámky navzájom. Sú vyrobené z odolnej ocele s ochrannou zinkovou vrstvou.

Veľkosti.Všetky protišmykové náramky možno rozdeliť do niekoľkých skupín.

 1. Najmenšie a najľahšie prvky sú určené na montáž na hnacie kolesá osobných automobilov. Priemer ráfika, ktorým sa môžu tieto náramky ovládať, najčastejšie v rozmedzí od 12 do 17 palcov.
 2. Stredná trieda zahŕňa náramky, ktoré sa montujú na kombi, crossovery a dodávky. Sú určené na montáž na kolesá s priemerom ráfika 16-22.
 3. Skutočné terénne vozidlá a pickupy s pohonom všetkých štyroch kolies si vyžadujú ťažké náramky. Keďže budú musieť pracovať dlhý čas v náročných podmienkach, každý prvok upevňovacej konštrukcie musí byť čo najpevnejší a najspoľahlivejší.

Počet náramkov.Na trhu sú k dispozícii súpravy so 4 až 12 popruhmi. Odborníci odporúčajú namontovať na koleso minimálne 4 popruhy. To sa vysvetľuje na jednej strane lepšou priľnavosťou pneumatík v blate a na druhej strane nižším zaťažením hnacieho ústrojenstva. Takže v batožinovom priestore vozidla s pohonom predných kolies je optimálne mať 8 náramkov a v autách s pohonom štyroch kolies – 16.

V tejto recenzii sme vybrali 5 najlepších protišmykových náramkov. Všetky sú k dispozícii v Slovenskách obchodoch. Pri zostavovaní rebríčka redakcia zohľadňuje názory odborníkov a spätnú väzbu od domácich majiteľov vozidiel.

Hodnotenie najlepších protišmykových náramkov

Nomináciasedadlonázov výrobkuhodnotenie
Poradie najlepších protišmykových náramkov1BARS5.0
2Biltema4.9
3Tplus4.8
4TIGR4.7
5Terénne vozidlo4.6

BARS

Hodnotenie: 5.0

BARS

Ruská spoločnosť BARS vyrába široký sortiment protišmykových náramkov pre osobné a nákladné vozidlá. Pri vývoji týchto náramkov konštruktéri vylúčili akékoľvek skrutkové spoje, t. j. . sú najslabším článkom. Náramky BARS nepoškriabu ráfiky a vysoká odolnosť je dosiahnutá kombináciou nelámavých spojov a robustných oceľových praciek a remienkov. Umiestnenie reťaze v tvare V znižuje nárazové zaťaženie hnacieho ústrojenstva na minimum. Odborníci upozorňujú na rýchlu montáž a demontáž zabezpečovacích popruhov. Náramky BARS sa stali víťazom našej recenzie.

Domáci vodiči testovali výrobok na hline a snehu. Aj plešaté pneumatiky začínajú dobre veslovať.

Výhody

 • žiadne skrutkové spoje;
 • Malá hrúbka spony;
 • Umiestnenie reťaze v tvare písmena V;
 • široký rozsah.

Nevýhody

 • nenájdené.

Biltema

Hodnotenie: 4.9

Biltema

Švédska spoločnosť Biltema bola založená v roku 1963. Dnes sa zameriava na výrobu automobilových súčiastok, náradia a príslušenstva. Náramky a snehové reťaze na prekonanie Slovenskách terénnych podmienok nájdete v katalógu značky. Odborníci s poľutovaním konštatujú, že v našej krajine neexistuje značkový obchod. Preto si motoristi musia výrobok objednať v predajniach vo Švédsku, Fínsku alebo Nórsku. výrobca ponúka kvalitné výrobky za rozumnú cenu. Táto kombinácia sa dostala do druhého riadku nášho prehľadu.

Domáci motoristi v recenziách chvália náramky Biltema pre ich rýchlu inštaláciu, kvalitnú montáž, účinnosť. Ale na jazdu v teréne vo vážnom teréne nie sú vhodné.

Výhody

 • kvalitná výroba;
 • rozumné ceny;
 • účinnosť;
 • rýchla montáž.

Nevýhody

 • Žiadny obchod v Rusku.

Tplus

Hodnotenie: 4.8

Tplus

Protišmykové náramky Tplus majú niekoľko dôležitých výhod. odborníci si pochvaľujú najmä ľahkosť a jednoduchosť montáže. Druhým dôležitým bodom je nízka hmotnosť a kompaktnosť. Držiaky možno namontovať na širokú škálu pneumatík s rozmermi od 145 mm do 235 mm a s priemerom od 12 do 21 mm. Výrobca dobre vybavuje svoj produkt. Náramky sú zabalené vo vodotesnom vrecku, je v ňom háčik na nasadenie náramku, rukavice a návod so záručným listom. Podľa redakcie si výrobok zaslúži miesto v prvej trojke.

Používatelia považujú náramky za dobrého pomocníka v teréne. Motoristi sú však nespokojní s vysokou cenou, malým využitím háku. A krehký popruh sa môže roztrhnúť pri náhlom štarte po opustení blatistého zajatia.

Výhody

 • jednoduchá inštalácia;
 • ľahký a kompaktný;
 • všestrannosť;
 • dobré vybavenie.

Nevýhody

 • vysoká cena;
 • slabý popruh.

TIGR

Hodnotenie: 4.7

TIGR

Protišmykové náramky TIGR sa dostali do nášho prehľadu pre také vlastnosti, ako je vysoká odolnosť a spoľahlivosť. Majú pevnosť pri pretrhnutí viac ako 3 tony. Takýto výkon sa výrobcovi podarilo dosiahnuť vďaka použitiu vysokopevnostného pásu na báze PVC vlákien. Odborníci chvália výrobok za praktický zámok, ktorý umožňuje minútu na montáž náramku na koleso. Na ochranu disku pred poškodením je k dispozícii dvojitá doska z protišmykového materiálu. Reťaz je vyrobená z tula pozinkovanej ocele, každý článok je testovaný pri zaťažení viac ako 1400 kg. Zosilnené matice a skrutky.

Domáci motoristi si pochvaľujú recenzie o jednoduchosti montáže a účinnosti náramkov. Zámky sa však často zlomia, keď sa pošmyknú v hline alebo bahne.

Výhody

 • praktické zámky;
 • ochrana disku;
 • kvalitná oceľ;
 • silná páska.

Nevýhody

 • slabé zámky.

ATV

Hodnotenie: 4.6

Terénne vozidlo

Ruská spoločnosť ROST vyrába celý rad autopríslušenstva pod značkou Cross-country Vehicle. Náramky sú rozdelené podľa typu vozidla a veľkosti pneumatík od ATV 1 po ATV 5. Rozsah dodávky, hrúbka reťaze, šírka pásu a počet náramkov v balení sa podľa toho líšia. Odborníkom sa toto odstupňovanie páči, pretože umožňuje nájsť najlepšiu možnosť pre vaše vozidlo. Chvályhodná je jednoduchá inštalácia; možno ju vykonať aj na zaseknutom vozidle. Aby sa zabránilo znečisteniu priestoru pre cestujúcich, výrobca vybavil výrobok červeným vreckom. Konečnú pozíciu v revízii ovplyvnila vysoká cena.

Používatelia testovali náramky pre terénne vozidlá v skutočných terénnych podmienkach v Rusku. Nevýhodou je, že sa náramok neustále uvoľňuje.

Výhody

 • rôzne sady;
 • jednoduchá inštalácia;
 • kvalitný kryt;
 • účinnosť.

Nevýhody

 • slabé zámky.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: