10 najlepších miest na život

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakčnej rady. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou požiadajte o odborné poradenstvo.

Obyvatelia hlavného mesta sa náhodou nesnažia pohybovať mimo obchvatu. V okolitých mestách každoročne pribúda bytový fond a rozvíja sa obchodná a sociálna infraštruktúra.

Vybrali sme 10 najlepších miest v blízkosti Moskvy a zostavili hodnotenie na základe konkrétnych parametrov. Atraktivitu miest sme hodnotili nielen na základe vzdialenosti od obchvatu, ale aj na základe rozvoja telekomunikácií, komfortu bývania, kvality ciest, ekológie, dostupnosti pracovných miest, verejného školstva a vzdelávacích zariadení.

Najlepšie miesta pre život v blízkosti Moskvy

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Najlepšie mestá pre život v blízkosti Moscow1Krasnogorsk5.0
2Odincovo4.9
3Istra4.8
4Koroľov4.7
5Vidnoye4.6
6Lyubertsy4.5
7Reutov4.4
8Kolomna4.3
9Ramenskoye4.2
10Sergiev Posad4.1
321312312.jpg

IrinaKv, CC BY-SA 3.0, cez Wikimedia Commons

Krasnogorsk

Hodnotenie: 5.0

Krasnogorsk, mladé mesto s rozvinutým športovým areálom, sa umiestnil na prvom mieste. Od MKAD ho delí 1 km. Mestá Moskovskej oblasti priťahujú svojou blízkosťou k hlavnému mestu, dobre vybudovaným dopravným systémom. Je tu veľa zaujímavých atrakcií, štadiónov, športových centier. Lyžiarske stredisko je otvorené po celý rok. Krasnogorsk je vhodný pre ľudí, ktorí vedú aktívny životný štýl.

Sociálna infraštruktúra zahŕňa Crocus City Hall, Filharmóniu a Arkhangelskoe Estate. Environmentálna situácia v Krasnogorsku nie je najpriaznivejšia. Negatívne faktory však zmierňujú zelené lesy a vodná nádrž. V súčasnosti sa mesto neďaleko Moskvy aktívne rozvíja a pravidelne pribúdajú nové lokality. Obyvatelia týchto regiónov ho často považujú za možnosť trvalého pobytu.

Iba pozitívna spätná väzba od ľudí, ktorí sa presťahovali z iných regiónov. Obyvatelia tvrdia, že každý dvor má príjemné večerné osvetlenie, dostatok detských ihrísk. Vždy sa dá nájsť práca. Obyvatelia sa sťažujú na kvalitu vody z vodovodu, ale tento problém sa dá ľahko vyriešiť pomocou vodného filtra.

Počas dopravnej špičky môžete uviaznuť v zápchach, hoci predtým bola situácia ešte horšia. Plán na odľahčenie miestnych komunikácií sa pripravuje aj dnes, aby sa obyvateľom mesta umožnilo pohodlnejšie bývanie. Priemerná cena 174 457 Euro. na 1 m2. .

Odincovo

Hodnotenie: 4.9

Na druhom mieste je Odincovo. Je to skvelý spôsob trvalého života. Podnebie je podobné ako v hlavnom meste, je vlhké, s teplými zimami a daždivými letami. Netreba sa obávať o životné prostredie. Napriek veľkému počtu priemyselných podnikov je tu vzduch vďaka programu Odincovský ekopolis pomerne čistý.

Situácia na trhu s nehnuteľnosťami je zložitá. Jednoduchý jednoizbový byt stojí približne 4 milióny dolárov. Mikroregión 1 sa považuje za najdrahší z hľadiska bývania. Je známe svojimi dobre udržiavanými ulicami, početnými infraštruktúrnymi objektmi, kvalitným povrchom ciest, zalesnenými oblasťami. Obľúbené sú aj piata a štvrtá štvrtina. Blízkosť hlavného mesta a dobre rozvinuté sociálne služby spôsobili vysoké ceny bytov.

V Odincovo nie je ťažké nájsť si prácu. Stavebné spoločnosti neustále požadujú murárov, inštalatérov, maliarskych majstrov, žeriavnikov. V závode na výrobu farieb a lakov Odincovo sú stále potrební noví zamestnanci. Maloobchodníci ponúkajú pravidelné pracovné miesta. Cesta do hlavného mesta trvá 15 minút. Tí, ktorí sa rozhodli žiť v Odincovo, hovoria, že na škôlky sú vždy dlhé čakacie listiny. Väčšina ciest v meste však potrebuje vážnu opravu.

Istra

Hodnotenie: 4.8

Hlavnými výhodami mesta sú vysoké hodnotenie životného prostredia, primerané životné náklady, veľmi dobre rozvinutý dopravný systém, množstvo sanatórií a letovísk. Istra sa nachádza v malebnej lokalite. Viac ako polovicu jej územia pokrývajú lesy, vodné nádrže a tiež polia. Obľúbenou zábavou miestnych obyvateľov je jazero Istra.

V oblasti sú postavené prevažne nízkopodlažné bytové domy a chaty. Zdokonalená infraštruktúra. Prevádzku fitnescentier, lyžiarskej časti, bazénov. Rieka je skvelým miestom na kanoistiku a vodné lyžovanie.

Istra má úplne všetko potrebné pre rodiny s deťmi. Školy, škôlky, nákupné a zábavné centrá sú otvorené. Nachádza sa tu divadelné divadlo, najväčšie múzeum a výstavný komplex v Rusku s názvom Nový Jeruzalem. Z metra sa do tejto oblasti dostanete ľahko. Najväčšia nevýhoda – vzdialenosť od Moskvy.

Koroľov

Hodnotenie: 4.7

Vesmírne hlavné mesto našej krajiny dopĺňa hodnotenie. Krásne moderné mesto obklopené lesmi a s veľmi dobrou ekológiou. Žije tu mnoho vedcov a popredných odborníkov z rôznych oblastí života. Nie nadarmo získala osada v roku 2001 štatút vedeckého mesta. Koroľov je jedným z najpríjemnejších miest v Moskovskej oblasti. Preteká ním rieka Kliazma, vďaka ktorej je letná rekreácia nezabudnuteľná.

V meste Koroľov sa nachádza mnoho prestížnych škôl a materských škôl. Nachádza sa tu niekoľko významných univerzít vrátane Vesmírnej univerzity Jurija Gagarina a Moskovskej štátnej univerzity. Tsialkovskogo, MGTU im. Ulica Bauman. Mesto je vzdialené 7 km od moskovského okruhu.

Občania nie sú spokojní s dopravnými zápchami na cestách a radmi v detských zariadeniach. V meste Koroľov je však dostatok parkovacích miest. Z vlastnej skúsenosti sme zistili, že v blízkosti nákupných centier a domov sa vždy nájde miesto na zaparkovanie auta. Priemerná cena za 1 m2. . bývanie – 134 167 Euro.

Vidnoje

Hodnotenie: 4.6

Piate miesto patrí malému mestu vzdialenému 4 km od MKAD. Vidnoye sa vyznačuje vynikajúcou vybavenosťou. Je tu veľmi krásne, najmä večer. Dobrý život pre aktívnych ľudí. V oblasti sa nachádzajú štadióny, fitnes kluby, telocvične. Vidnoje je bohaté na lesy a parky.

V meste je veľa škôl, ale škôlok a pracovných miest je málo. Mnohí obyvatelia uprednostňujú prácu v Bratislave. Medzi výhody patrí blízkosť Moskvy. Dostanete sa k nemu za 15-20 minút. Dobrá environmentálna situácia. Z Paveleckého železničného terminálu do Vidnoje premávajú elektrické vlaky a kyvadlová doprava zo staníc metra. Turisti radi navštevujú historické múzeum „Leninskie Gorki.

Developeri a realitní makléri si už dlho všímajú predmestia Moskvy pre ich perspektívu. V meste Vidnoye je ubytovanie pre každú triedu a veľkosť. Na trhu sú prevažne „komfortné“ a „biznis“ apartmány. Je možné kúpiť sekundárny jednoizbový byt za 4,5 až 6 miliónov Euro. Podľa nášho názoru v meste chýbajú krúžky, sekcie a kurzy ďalšieho vzdelávania pre deti.

Lyubertsy

Hodnotenie: 4.5

Ďalším v poradí je aktívne sa rozvíjajúce predmestie Moskvy. Cesta do hlavného mesta trvá pol hodiny. Osada má najvyššiu hustotu obyvateľstva, ale nie sú tu problémy s miestami v školách a škôlkach. Vývoj prebieha neustále. Komfortné moderné výškové budovy lákajú mladé rodiny.

Osada nebola kedysi taká populárna. Ľudia sa sem nechceli sťahovať kvôli zlej infraštruktúre, blízkosti priemyselných zón a zlej kriminalite. Dnes je situácia iná. Mesto sa upravuje, stavajú sa pohodlné sídliská, nákupné a zábavné centrá.

Lyubertsy sa nachádza na juhovýchode Moskvy. Rozdelenie železnicou na dve časti. Na juhu oblasť pretína ulica Oktjabrski, ktorá je v každú dennú a nočnú hodinu preplnená dopravou. Úzke ulice v severnej časti tiež nezvládajú tok áut. Hlavnými problémami moskovských predmestí sú nevyhovujúci stav chodníkov a zlá ekológia.

O prácu v Ľubertove nie je núdza. Vždy potrebovali predajcov, manažérov, administrátorov. V starej časti mesta možno vidieť rozbité chodníky alebo ich úplnú absenciu.

Cena jednoizbového bytu v blízkosti stanice metra „Nekrasovka“ začína od 4-4,5 milióna Euro. Dvojizbové apartmány stoja od 5 miliónov Euro. Za túto sumu si môžete kúpiť dom na sekundárnom trhu s dokončením a výhľadom do okien susedov. Čím bližšie k metru, tým je byt drahší.

Reutov

Hodnotenie: 4.4

Reutov je mesto neďaleko Moskvy, ktoré od hlavného mesta oddeľuje len okružná cesta. Cesta do Moskvy je jednoduchá: zo stanice metra alebo z vlakovej stanice Kursk. Cesta tam vám zaberie 20 minút. Napriek blízkosti Moskvy je vjazd a výjazd ťažký kvôli dopravným zápcham a počas dopravnej špičky je ťažké dostať sa na elektrický vlak.

Fitness centrum, športové centrum, bazén, divadelné predstavenie a obrazáreň. Vzdelávacie zariadenia pre deti, umelecká škola sú otvorené. Pokiaľ ide o zábavu pre dospelých, okrem kina a niekoľkých barov a reštaurácií tu nie je nič iné.

Blízkosť moskovského okruhu spôsobuje, že ekológia osady nie je najpriaznivejšia. V meste nie sú veľké priemyselné podniky, ale stabilizuje ho zóna lesoparku.

Najväčšou nevýhodou Reutova je vysoká cena bytov. Podľa finančných analytikov sa náklady na bývanie v budúcnosti ešte zvýšia, pretože mesto doslova „prerastie“ do Moskvy. Pravda, otázka „bude tu život pohodlnejší??“zostáva otvorená. Priemerná cena za 1 m2. . 179 808 Euro.

Kolomna

Hodnotenie: 4.3

Známe mesto s veľkou históriou a pohodlnými životnými podmienkami v blízkosti Moskvy dopĺňa hodnotenie. Páči sa rodinám s deťmi a ľuďom v dôchodkovom veku. Pešia vzdialenosť k lekárňam, obchodom, klinikám. Centrá krásy, kozmetické centrá a kúpele sú v nedostatku.

V Kolomne je dobre rozvinutý cestovný ruch a doprava. Vďaka tomu je mesto progresívne. Prítomnosť historických objektov vám umožní stráviť čas zaujímavým spôsobom. Nie je náhoda, že si túto osadu vyberá veľa kreatívnych ľudí. Blízkosť Moskvy ponúka ešte viac možností na rekreáciu.

Oblasť je bohatá na kultúrne a náboženské pamiatky. Nachádza sa tu múzeum, mnoho kaviarní, klubov, barov a reštaurácií. Otvorený je aj parašutistický klub Aerograd a centrum rýchlokorčuľovania, kde sa konajú svetové súťaže. Mestom pretekajú 3 rieky. Ulice sú dobre upravené.

Podľa vyjadrení tých, ktorí žijú v Kolomne, sú mzdy nízke, ale náklady na stravu a ubytovanie sú podobné ako v Bratislave. Cena bytov je tu nižšia ako napríklad v Reutove. Jednoizbové bývanie s opravou na sekundárnom trhu je možné kúpiť za 3,2-3,5 milióna Euro. Vzdialenosť od hlavného mesta – 7,9 km.

Ramenskoye

Hodnotenie: 4.2

Ďalšie miesto v rebríčku je atraktívne mesto s najlepším vybavením pre zdravý život a pohodlný životný štýl. Ramenskoje má jedny z najlepších environmentálnych podmienok. Mesto je rozpoznateľné vďaka farebným domom, jedinečnej gotickej katedrále, hipodrómu, manufaktúre Gzhel. Bytový fond sa neustále obnovuje, nákupné centrá sa neustále budujú.

Ide o najčistejšie miesto z hľadiska životného prostredia v Moskovskej oblasti, pretože práve tu sa už dávno prešlo na separovanie domového odpadu. Cesta na stanicu metra Vykhino trvá približne 40 minút. Nachádzajú sa tu 3 železničné a 1 autobusová stanica, premáva tu rýchlik „Sputnik“.

Zdravotníctvo v meste je v zlom stave. Ak sú v rodine deti, musíte chodiť na spoplatnené kliniky. Na školy a škôlky sú dlhé čakacie listiny. Obyvatelia Ramenskej nie sú spokojní s prácou bytových a komunálnych služieb. Dostupné náklady na bývanie potešia. 1 m². M stojí 103 828 Euro. Takže byt s dvoma izbami na sekundárnom trhu možno kúpiť za 2-3 milióny Euro.

Sergiev Posad

Hodnotenie: 4.1

Duchovné a kultúrne hlavné mesto Moskovskej oblasti dopĺňa hodnotenie. Nemožno sa tomu vyhnúť. Sergijev Posad dostal svoje meno vďaka Sergijevskej lavre Najsvätejšej Trojice. Každé leto sem prichádzajú stovky turistov. Niet divu, pretože cirkevné stavby fascinujú aj tých, ktorí už dlho žijú v Sergijskom Posade.

Osada sa vyznačuje pokojným a rozvážnym životom. Ulice sú tu čisté a dobre udržiavané. Pešia vzdialenosť k supermarketom, zábavným podnikom, nemocniciam. Je tu klzisko, hotely, bazény, niekoľko múzeí. Navyše je tu aj bonus v podobe miernych zím a príjemného letného podnebia. Jeseň so sebou prináša občasný dážď.

Mesto je vhodné nielen na výlety, ale aj na trvalé bývanie. Existuje viac ako 70 materských škôl pre deti. Je tu nedostatok miesta, ale nie je to kritické. Vysokoškolské vzdelanie možno získať v jednej z 12 inštitúcií. Nikto sa neponáhľa opraviť povrch cesty, všade sú praskliny a diery a na ceste von sa neustále zasekáva. Parkovacie miesta nie sú takmer nikdy voľné.

Potenciálni kupujúci nehnuteľností sú v rozpakoch z veľkej vzdialenosti do hlavného mesta. Sergiev Posad sa nachádza 50 km od moskovského okruhu. Zo stanice Yaroslavsky sa môžete dostať tam, kde bývate. Samotní obyvatelia považujú mzdy za nízke a ceny za vysoké. Veľký výber nehnuteľností, aby ste si našli byt podľa svojho rozpočtu. Cenové rozpätie je obrovské. Cena jednoizbového bytu sa začína na 2,5 milióna Euro a zvyšuje sa v závislosti od oblasti bydliska.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: