12 najlepších pláží na ostrove Koh Samui

Strediská v Thajsku sú teraz veľmi populárne, pretože pomer cena / kvalita je takmer najlepší. A Koh Samui (alebo Samui), druhý najväčší z thajských ostrovov, priťahuje tisíce turistov každú sezónu. Má niekoľko desiatok pláží. Je ťažké vybrať, ktorý z nich skutočne stojí za to stráviť obmedzené množstvo času na dovolenke. Vybrali sme pre vás 12 najlepších pláží na ostrove Koh Samui, aby ste presne vedeli, kde a kedy sa najlepšie zabavíte.

Na čo si dať pozor pri výbere pláže

Pri výbere pláže sa riaďte svojimi očakávaniami a túžbami. Zostavili sme krátky zoznam kritérií a funkcií, ktoré odporúčame sledovať.

 1. Čistá pláž a pobrežie. Takmer hlavné kritérium. Zistite, či sa pláž často čistí, či sa likvidujú odpadky a či sa nečistoty po búrke odstraňujú. Oplatí sa tiež zistiť, či je pobrežie pod vodou čisté – či sú tam skaly alebo koraly. Ak áno, budete mať problém vojsť do vody bez topánok.
 2. Piesok alebo štrk. Premýšľajte o tom, čo vám vyhovuje. Piesok je známejší, mäkký a príjemný. Zrnká piesku sa však prilepia na telo a ťažko sa z neho zmyjú. Kamienky sú hrubé, nie veľmi pohodlné na ležanie a horúce na chôdzu naboso v horúčave, ale sú dobré na masáž chodidiel a chrbta a tiež sa nelepia na telo. Voda na štrkových plážach je čistejšia.
 3. Infraštruktúra. Patria sem kaviarne, reštaurácie, požičovne zábavy a všetky ostatné drobnosti, ktoré spríjemňujú dovolenku na pláži. Zistite, či je pláž, ktorú chcete (napríklad reštaurácia s výhľadom na more alebo materská izba).
 4. Hĺbky v blízkosti pobrežia. Ak sa chystáte na dovolenku s dieťaťom alebo jednoducho neviete plávať, určite nechoďte na pláž, kde je voda hlboká tri metre. Plytšie pobrežie je najvhodnejšie pre pláže, ktoré vyžadujú dostatočne dlhú chôdzu, aby ste sa dostali do hĺbky. Ak sa chcete kúpať a šnorchlovať, vyhľadajte pláže so strmými brehmi (napríklad Coral Cove)
 5. Počet návštevníkov. Je to jednoduché: čím väčšia a známejšia je pláž, tým viac turistov ju navštívi. Ak dávate prednosť samote, vyhľadajte pláže, ktoré sú ďalej od turistických trás. Radšej si vyberte tie divoké, pretože sú riedko osídlené, ale chýba im infraštruktúra.
 6. Veľkosť pláže. Väčšie pláže na ostrove Koh Samui sú zvyčajne najobľúbenejšími destináciami. Infraštruktúra je tu vynikajúca a ľahko dostupná, ale cenou za to je množstvo turistov. Ale je to príjemné pre oči – všade, kam sa pozriete, je piesok a voda, žiadne kamene. Menšie pláže nie sú všeobecne dobre známe. Ale niektoré (ako Silver Beach) môžu dať všetkým veľkým náskok, pokiaľ ide o kvalitu.
 7. Veľa tieňa. Ak neznášate jasné thajské slnko, odporúčame vám vybrať si pláže s bohatou vegetáciou. To vám poskytne prirodzený tieň, aby ste sa nespálili a unikli horúčave. Ak nie je k dispozícii prirodzený tieň, je dobré prenajať si ležadlo so slnečníkom. V opačnom prípade musíte buď znášať spaľujúce lúče samujského slnka, alebo si nosiť a vykopávať vlastný dáždnik.
 8. Tieto kritériá vám pomôžu vybrať si tú najpohodlnejšiu pláž, na ktorej môžete relaxovať, plávať, opaľovať sa alebo len tak tráviť čas s rodinou. Zvládnite to, keď presne viete, aká by mala byť pláž – odpadá tak zbytočné rozhodovanie.

Najlepšie pláže Koh Samui

NomináciaumiestneniePlážhodnotenie
Najlepšie pláže na ostrove Koh Samui1Pláž Maenam5.0
2Strieborná pláž4.9
3Pláž Ban Thai4.8
4Pláž Choeng Mon4.7
5Pláž Chaweng4.6
6Pláž Lamai4.5
7Pláž Bang Po4.4
8Pláž Coral Cove4.3
9Pláž Bang Rak4.2
10Lipa Noi (
 • Pláž Pa Noi)
 • 4.1
  11Pláž Samrong4.0
  12Pláž Thongson4.0

  Pláž Maenam

  Hodnotenie pláže (Samui): 5.0

  Pláž Maenam

  Ide o najobľúbenejšiu pláž na ostrove Koh Samui, ktorá je počas hlavnej sezóny doslova preplnená ľuďmi. Piesok je žltý a prekvapivo jemný, podobný veľkosti a drobivosti cukru. Pobrežie je strmé, ale pri odlive sa kvalita pláže nemení – pod vodou je rovnako čistý a jemný piesok ako na brehu. Nezabudnite, že aj v blízkosti brehu je voda už dosť hlboká (na šesť metrov – dospelý je asi jeho ramená). Preto nenechajte deti odísť príliš ďaleko. Maenam je známy množstvom paliem rastúcich takmer pri vode. Veľa prírodného tieňa, ktorý je v horúcich dňoch veľmi príjemný. Nie je potrebné rozkladať dáždniky a chytať pod ne celú rodinu.

  Infraštruktúra je dobrá – veľa barov, kaviarní, reštaurácií, bankomatov, požičovní vybavenia a dokonca aj práčovní. Pláž je veľmi dlhá, ale takmer všade je udržiavaná v čistote. Okrem divokých oblastí, ktoré môžu byť pre niektorých turistov zaujímavé, je tu menej ľudí, čo je vhodné pre tých, ktorí chcú byť sami. Na západnom okraji pláže, na východnom okraji a v strede pláže, v blízkosti pláže Buddha, sa nachádzajú divoké oblasti. Takisto sa tu v noci zatvárajú takmer všetky podniky, takže po zotmení je tu pomerne málo ľudí.

  Nevýhodou je jeho účasť na festivale Loi Kratong. Je to noc novembrového splnu, keď Thajčania spúšťajú do mora malé plte z banánových listov a špendlíkov, ktoré majú tendenciu odpadávať a zostávať v piesku. Po večierku teda nie je bezpečné byť na pláži.

  Výhody

  • Tri divoké oblasti pre tých, ktorí nemajú radi preplnené pláže.
  • Čistý jemný piesok aj pri odlive.
  • Veľa prirodzeného tieňa vďaka palmám.

  Nevýhody

  • Po Loi Kratongu je lepšie nechodiť na pláž – je doslova posiata špendlíkmi.

  Strieborná pláž

  Hodnotenie pláže (Samui): 4.9

  Strieborná pláž

  Známa aj ako Haad Thong Ta-Khian (v thajčine „pláž stromu Ta-Khian“) alebo Crystal Bay. Je to malá pláž s dĺžkou 250 m. Nachádza sa na severe neďaleko pláže Lamai, priamo pri skalách, ktoré ju oddeľujú od pláže Chaweng. Napriek svojej veľkosti sa táto pláž môže pokojne nazývať jednou z najlepších. Piesok je veľmi jemný a má peknú bielu farbu. Na okrajoch pláže ležia malebné balvany rôznych veľkostí – môžete ich zoškrabať a postaviť z nich hrad alebo si urobiť zaujímavé fotografie. Vo vode sú aj kamene, preto buďte pri plávaní opatrní!

  Areál je dokonale čistý – personál hotela sa o to stará. Je výhodné, že pozdĺž celej pláže je iná hĺbka vody – niekde plytká, len pre deti, niekde hlboká a dokonca je možné sa potápať s potápačom alebo šnorchlom. Infraštruktúra nie je príliš vhodná – je tu niekoľko kaviarní a reštaurácií s výhľadom na more, rôzne plážové atrakcie a to je všetko. O niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza verejná pláž Lamai, kde nájdete obchody, zmenárne a podobne.

  Hotely v okolí sú veľmi drahé, takže je ťažké sem jazdiť. Ale pešo sa dá prejsť ktokoľvek, dokonca ani klient týchto hotelov. Je pravda, že musíte prejsť cez budovu, ale thajské zákony to umožňujú a zamestnanci hotela nemajú právo vám v tom brániť. Mnohí ľudia to však nevedia, a tak sa môžete dostať na prémiovú pláž na ostrove Koh Samui bez toho, aby ste trpeli davmi ľudí.

  Zaujímavosti

  • Veľmi málo ľudí kvôli mnohým drahým hotelom v oblasti.
  • Najčistejší biely piesok na ostrove Samui.
  • Pre ľudí s rôznymi plaveckými schopnosťami sú určené rôzne hĺbky.

  Nevýhody

  • Okrem hotelov, kaviarní a reštaurácií tu nie je nič zaujímavé.

  Pláž Ban Thai

  Hodnotenie pláže (Samui): 4.8

  Pláž Ban Thai

  Ideálna pláž pre matky s malými deťmi. V blízkosti našej najlepšie hodnotenej pláže Maenam. Piesok je jemný a biely. Je tu veľa rôznych mušlí – veľmi príjemné pre malé deti. Sklon pláže je mierny. Dospelý človek musí prejsť aspoň tridsať metrov od brehu, aby sa dostal do vody hlbokej po pás. Infraštruktúra je slabá – v okolí je niekoľko malých obchodov, niekoľko kaviarní a reštaurácií, práčovňa a vodomat. Veľké obchody sú vzdialené len kúsok cesty autom.

  Lehátka takmer neexistujú – sú sústredené na samom konci. Na pláži nie sú žiadne stromy, takže budete potrebovať slnečník. O čistotu pláže sa stará reštaurácia Mimosa a apartmánový komplex hneď vedľa cesty. Mimo nich však môžete nájsť odpadky vrátane stavebného odpadu. Táto divočina je určená pre ľudí, ktorí chcú byť sami a nevadí im, že sa piesok zanáša.

  Približne polovica pláže je určená len na prechádzky – pláž je posiata skalami a balvanmi, čo sťažuje kúpanie. Túto oblasť takmer nikdy nenavštevujú turisti. Nevýhodou Ban Thai je, že jeho dno je pokryté drobnými kameňmi a vegetáciou. Preto musíte byť pri vstupe do vody veľmi opatrní. Na dne pláže je však miesto, kde je piesok čistý a jemný – takmer na konci pláže, vedľa pieskoviska a ležadiel.

  Výhody

  • Veľmi plytká voda – ideálne pre rodiny s malými deťmi.
  • Veľa prirodzeného tieňa.
  • Niekoľko divokých miest pre milovníkov samoty.

  Chyby

  • Približne polovica pláže je zanesená balvanmi.
  • Pri vstupe do vody musíte byť opatrní kvôli rastlinám a kameňom.

  Pláž Choeng Mon

  Hodnotenie pláže (Samui): 4.7

  Pláž Choeng Mon

  Ďalšia pláž vhodná pre rodiny s deťmi, ktorá je dlhá asi kilometer. Počas dní, keď svieti slnko, budete mať plno ľudí. Voda je trochu kalná a piesok má nezvyčajný odtieň sivej farby. Vyzerá skôr ako prach a po navlhčení sa zmení na kašu. Pláž je plytká a dospelý človek si môže dobre zaplávať len tridsať metrov od okraja vody. Po odlive je všetko ešte smutnejšie – môžete stáť po pás vo vzdialenosti 30-40 metrov od brehu. Je však bezpečný pre deti.

  Koraly a kamienky v oblasti. Medzi hotelmi Imperial Boat a Sala Samui Resort je však jasný rez, takmer v strede pláže. Množstvo ležadiel a tieňa je skvelé. Stoličku a stôl si k nemu môžete ľahko prenajať kdekoľvek na pláži. A je veľmi pravdepodobné, že bude v tieni – na Chong Mone je veľa paliem a stromov. Je tam divoká oblasť s džungľou – takmer nikto tam nechodí, takže je tam ticho a pokoj.

  Infraštruktúra je bohatá na masážne salóny, obchody a reštaurácie. Požičiavajú sa tu kajaky a motorky (na ktorých sa dá jazdiť aj na pláži pozdĺž prílivu, keďže piesok je silne utlačený vlnami). Kúsok od pláže sa nachádzajú práčovne a trhovisko.

  Výhody

  • Dobrá a bohatá infraštruktúra.
  • Veľmi plytká pláž – maximálna bezpečnosť pre deti.
  • Dostatok lehátok na prenájom a tienisté miesta.

  Nevýhody

  • Bahnitá voda a koraly s kameňmi na dne – pri vstupe do vody a výstupe z nej musíte byť opatrní.

  Pláž Chaweng

  Hodnotenie pláže (Koh Samui): 4.6

  Pláž Chaweng

  Chaweng je najlepšia pláž pre tých, ktorí uprednostňujú denný život pred nočným. Je otvorená 24 hodín denne a vždy vás v ktorúkoľvek hodinu niečo pobaví. Dĺžka pobrežia – približne dva kilometre. Pláž je známa najjemnejším a najľahším pieskom na celom ostrove Koh Samui. Je veľmi sypká a drobivá. More na pláži má príjemnú azúrovú farbu: presne takú, akú ste videli na reklamných plagátoch alebo obrázkoch z krásnej dovolenky. Mierne dno – vo vzdialenosti 20 metrov od brehu môže dospelý človek stáť vo vode až po hrudník. Je ideálne čistá – žiadne veľké kamene, koraly ani riasy. Takže sa nemusíte starať o bezpečnosť svojich nôh.

  Infraštruktúra si zaslúži najvyššiu pochvalu. Chaweng sa doslova hemží rôznymi reštauráciami, kaviarňami, klubmi, obchodmi, barmi atď. Pre deti je tu vodné ihrisko a pre dospelých kajaky, člny, matrace a vodné skútre. V noci sú tu desiatky miest, kde môžete piť, tráviť čas, relaxovať a stretávať sa. Preto odporúčame Chaweng všetkým, ktorí neradi v noci spia.

  Pláž je veľmi hlučná, a to nielen kvôli účastníkom večierkov. Chaweng sa nachádza oproti pristávacej dráhe letiska Samui. Preto často uvidíte lietadlá, ktoré budú veľmi hlučné. Je tiež preplnený, takže sa pripravte na davy ľudí v hlavnej sezóne.

  Výhody

  • Najkrajšie výhľady: najbelší piesok a azúrové more.
  • Čisté, plytké dno – do vody môžete vstúpiť bez obáv.
  • Najlepší nočný život na ostrove Samui.

  Nevýhody

  • Všetok prirodzený tieň je na ležadlách a ďaleko od okraja vody – nie je tu veľa miesta, kde by ste sa mohli natiahnuť s karimatkou.
  • Hluk lietadiel z letiska nemôže poskytnúť dobrý odpočinok.

  Pláž Lamai

  Hodnotenie pláže (Koh Samui): 4.5

  Pláž Lamai

  Ďalšia mimoriadne obľúbená pláž na ostrove Koh Samui. Je skutočne obrovská – pobrežie je dlhé asi päť kilometrov. Pláž je rozdelená na tri časti – severnú, južnú a strednú. Dalo by sa povedať, že ide o tri samostatné pláže pod jedným názvom – majú rôzne zariadenia, vybavenie atď. Čo majú tieto tri časti pláže spoločné? Vo vetre to môže byť nebezpečné, pretože veľké vlny môžu skĺznuť do mora.

  Centrálna pláž Lamai je prakticky malé prímorské mestečko na piesku. V okruhu jedného kilometra sa nachádzajú desiatky rôznych barov, obchodov, reštaurácií a mnoho ďalšieho. Ide o najpreplnenejšiu a najhlučnejšiu pláž na ostrove Koh Samui, takže nie je isté, či si budete môcť nájsť miesto na podložku. Centrálna časť Lamai má pomerne strmé pobrežie, preto si dávajte pozor na deti! Hĺbka sa pomerne prudko zvyšuje – päť metrov od brehu sa vám stráca piesok pod nohami, takže by ste mali plávať opatrnejšie. Vstup do vody je však čistý – ani jeden kamienok či odpad.

  Severný Lamai je vhodnejší na prechádzky ako na kúpanie. More je veľmi plytké, čo je vhodné pre rodiny s deťmi. Je tu však veľa rybárskych lodí a rybárov. Kúpanie je tu neskutočné – dno je veľmi špinavé, kamenisté, veľa koralov. Ak pôjdete trochu ďalej, môžete naraziť na nebezpečný spodný prúd. Vo všeobecnosti neodporúčame navštíviť ostrov North Lamai.

  Južná Lamai je čiastočne opustená a zriedkavo navštevovaná turistami, takže ju môžete nazvať aj divokou plážou. Má žltkastý piesok. Táto časť nie je veľmi dobre udržiavaná – veľa kameňov, vstup do vody je problematický, sú tu odpadky. Nie sú tu takmer žiadne stromy, žiadni predajcovia ani infraštruktúra (okrem hypermarketu).

  Výhody

  • Najväčšia a najdlhšia pláž na ostrove Koh Samui
  • Centrálna oblasť má najlepšiu infraštruktúru na ostrove Samui.

  Nevýhody

  • Iba centrálna Lamai je vhodná pre pokojnú dovolenku.
  • Hlbšie vody začínajúce blízko brehu – nebezpečné pre neplavcov a malé deti.

  Pláž Bang Po

  Hodnotenie pláže (Koh Samui): 4.4

  Pláž Bang Po

  Pomerne dlhá pláž (asi tri kilometre), ktorá sa nachádza vedľa Maenamu a nie je príliš preplnená a nie je veľmi pekná. To však neznamená, že je to zlé – malý počet kemperov umožňuje dostatok pokoja a ticha. Nevyhovuje vám, ak chcete obdivovať krištáľovo čistú vodu a biely piesok.

  More je tu trochu bahnité a dno nie je piesočnaté, ale trochu bahnité, sú tu koraly a ostré kamene – neodporúčame chodiť do vody bez žabiek. Je plochá – aby ste sa ponorili do hrudníka, musíte ísť 10-15 metrov ďaleko. Piesok je hrubý a žltý. Ideálny čas na kúpanie je v zime alebo pred odlivom, keď sa more zmení z piesočnatej pláže na bahnitú. Táto pláž je však ideálna, ak máte radi skalnaté hrebene alebo izolované balvany, vďaka ktorým môžete ľahko fotografovať ľavú stranu pláže.

  V okolí je veľa rôznych hotelov a rezortov, takže si môžete prenajať ubytovanie doslova pri vode. Tiež veľa kaviarní a reštaurácií. Môžete si objednať masáž alebo prenajať kajak. Lehátok je málo, ale môžete si nájsť miesto s kobercom pod jedným z mnohých stromov. Na pláži však nie sú atrakcie ako vodné skútre alebo banány – musíte sa zaobísť bez nich.

  Výhody

  • Pláž naozaj nie je preplnená – môžete pokojne prísť na samotu.
  • Pri odlive je pláž ideálna na kúpanie malých detí.

  Nevýhody

  • Nie veľmi dobrá infraštruktúra – takmer žiadne aktivity na pláži.
  • Nepohodlný a blatistý prístup do mora, potrebná obuv.

  Pláž Coral Cove

  Hodnotenie pláže (Samui): 4.3

  Pláž Coral Cove

  Coral Cove sa nachádza medzi dvoma najobľúbenejšími plážami ostrova, Chaweng a Lamai. Nie je však ľahké sa tam dostať – táto divoká pláž leží medzi skalami. To však nebráni davom ľudí, aby sem stále chodili, pretože je tu naozaj pekne a stojí to za to. Pobrežie je krátke – len 176 metrov. Na jednom konci je hrebeň balvanov, ktorý skrýva malú časť pláže pred zvedavými pohľadmi – môžete tam byť naozaj sami. Pláž je posiata červeným pieskom. Nie je veľmi príjemné po nej chodiť – je dosť hrubá a pichá do nôh.

  Voda je čistá, bez bahna a rias. Breh sa veľmi rýchlo znižuje a piesok pod nohami sa stráca len dva metre od okraja. Vďaka tomu je pláž ideálna na potápanie alebo šnorchlovanie (za predpokladu, že si prinesiete vlastné vybavenie). Počas veterných dní sa môžu zdvihnúť vysoké vlny, ktoré robia pláž ešte nebezpečnejšou. Preto jedno varovanie: Ak viete dobre plávať, nepúšťajte deti do hĺbky.

  Vzhľadom na veľkosť a neprístupnosť pláže sa nedá hovoriť o infraštruktúre – takmer žiadna neexistuje. Žiadne kaviarne, zábava, prenájom. Dokonca ani lehátko, ktoré by si mohol niekto prenajať. Ale prichádzajú sem ľudia, ktorí túžia po divokej dovolenke bez bežných turistov. Oblasť je teda veľmi čistá a uprataná – nikto tu neserie. Niektorí si dokonca postavili volejbalovú sieť na niekoľkých tyčiach zapustených do piesku. V blízkosti sa nachádza aj jedna malá reštaurácia. Základné vybavenie nie je bližšie ako na plážach Chaweng a Lamai.

  Výhody

  • Malá divoká pláž bez nadbytku turistov.
  • Hlboká voda je ideálna pre tých, ktorí sa neradi špliechajú v plytkej vode.

  Nevýhody

  • Počas veterných dní je pláž priam nebezpečná.
  • Okrem reštaurácie a volejbalovej siete nie je k dispozícii žiadne vybavenie.

  Pláž Bang Rak

  Hodnotenie pláže (Koh Samui): 4.2

  Pláž Bang Rak

  Pomerne úzka (asi 15 m) a dlhá (až tri kilometre) pláž. Na neďalekom ostrove sa nachádza socha Veľkého Budhu. Pláž nie je ideálna – je akoby rozdelená na tri časti a každá má nejaké nedostatky. Infraštruktúra je bohatá na všetko okrem hypermarketov, takže si môžete kedykoľvek oddýchnuť, dať si drink a relaxovať.

  Na relaxáciu je vhodný len východný koniec Bang Raku. Ale ani to nie je ideálne – pod vodou je breh bahnitý a voda je trochu kalná. Pri vstupe do mora môžete naraziť na malé aj veľké skaly, preto buďte opatrní. Ale aj tu po festivale Loi Kratong radšej nevychádzajte na piesok bez topánok aspoň pár dní – na turistov budú čakať tisíce kolíkov. Oplatí sa počkať, kým ich všetkých nájdu a odnesú.

  V centre Bang Raku nájdete rybárske móla a trh. Je tu pekné piesočnaté pobrežie a strmý svah, ale kvôli rybárom si nemôžete vždy oddýchnuť. Západnú časť možno nazvať divokou – je tu jemný žltý piesok, málo turistov a takmer žiadna infraštruktúra. Je to pochopiteľné – len pár metrov prechádza obchvat, takže byť tam nie je veľmi príjemné. Hoci ak nemáte špeciálne potreby – môžete to skúsiť, pláž a voda sú rovnaké ako v Bang Rak East.

  Výhody

  • Vynikajúca infraštruktúra – všetko, čo potrebujete na pohodlný odpočinok a ubytovanie.

  Nevýhody

  • Po sviatku Loi Kratong je lepšie na pláž nechodiť – je doslova posiata špendlíkmi.

  Lipa Noi (
 • na pláži Noi)
 • Hodnotenie pláže (Samui): 4.1

   (<li></div><p>„/wp-content/uploads/2023/10/12416666193821-7712.jpg“ height=“320″ title=“Lipa Noi (</p><li>pa Noi Beach)“><p>Ďalšia „divoká a opustená“ pláž pre tých, ktorí sú ochotní ignorovať vybavenie bežných pláží ako Maenam, Lamai alebo Chaweng. Na rozdiel od malej zátoky Coral Cove sa Lipa Noi tiahne takmer šesť kilometrov pozdĺž zálivu a ďalej. Pláž sa nazýva aj Tong Yang podľa zálivu. Toto miesto je zapadnutou časťou ostrova Koh Samui, takže infraštruktúra nie je veľmi dobrá – reštaurácie, niekoľko minimarketov, zábava, a to je všetko.</p><p>Lipa Noi je po celej svojej dĺžke veľmi premenlivá. V centrálnej časti pláže sa nachádza mnoho rôznych hotelov a reštaurácií a piesok je tu čistý, bez odpadkov. Na severe sa o túto oblasť nikto nestará, takže je trochu špinavšia. Situácia je horšia na juhu pláže, v blízkosti námornej základne na ostrove. Čím bližšie ste, tým viac morských a ľudských odpadkov stretnete. A kto by chcel odpočívať pod dohľadom strelca vo veži?? Pláž pokračuje za námornou základňou, ale je ešte špinavšia a ešte viac zanedbaná. Mólo trajektu Raja je však bezpečným miestom, kde sa môžete zdržiavať, ak vám nevadí scenéria. Nebude však príliš preplnená.</p><p>Lipa Noi je vo všeobecnosti plytká pláž. Vážna hĺbka je len v centrálnej, upravenejšej časti. Na iných miestach budete musieť prejsť aspoň 50 metrov, aby ste sa odlepili od zeme. Piesok na pláži je veľmi jemný, takmer ako múka. Veľmi sa vám lepí na telo, najmä ak ste mokrí. Skrýva veľa šupináčov a kamienkov. Pod vodou sa nachádzajú skaly, preto buďte opatrní!. Na pláži je dostatok tieňa, pretože je doslova zarastená palmami a stromami.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Dlhý úsek pláže – ľahko nájdete miesto s minimom ľudí a odpadkov.</li><li>K dispozícii sú plytké aj hlboké časti – môžete si vybrať, ktorá vám vyhovuje najviac.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Približne polovica pláže je opustená a je vhodná len pre „divokých“ alebo háklivých turistov.</li><li>Infraštruktúra je slabá, niektoré obchody sa musia hľadať v iných oblastiach Samui.</li></ul><h3>Pláž Samrong</h3><p>Hodnotenie pláže (Koh Samui): 4.0</p><div style=Pláž Samrong

  Malá a mimoriadne nenápadná pláž na severe ostrova Koh Samui, ktorá sa nachádza medzi dvoma útesmi. Je dlhá len 230 metrov. Samrong patrí spoločnosti The Bay Samui, ktorá ho udržiava v dokonalej čistote a poriadku. Z tohto dôvodu je vždy málo obývaná – na pláži sa zdržiavajú najmä hoteloví hostia a príležitostní návštevníci, ktorí vedia, že personál je povinný ich pustiť do vody.

  Piesok je rôznej veľkosti, od jemného svetlého piesku zmiešaného s hrubým zlatým pieskom. Je veľmi voľná, takže musíte chodiť opatrne. Pozdĺž línie príboja je piesok dobre stlačený, takže sa nemusíte báť pádu do vody pri pokuse o vstup do nej. Pod hladinou nájdete bahnité dno so škvrnami koralov a veľkých balvanov. Hĺbka je malá a na plný ponor je potrebné ísť do hĺbky 50-70 metrov, čo je problematické kvôli množstvu koralov.

  Infraštruktúra je obmedzená na hotel, ktorý prevádzkuje pláž, požičovňu vodných skútrov a kajakov, volejbalovú sieť a obchod vzdialený päťsto metrov od pláže. Za všetkým ostatným musíte jazdiť do rušnejších častí ostrova Koh Samui. Na území sú k dispozícii ležadlá a slnečníky, ktoré však môžu využívať len hoteloví hostia. Nie je tu takmer žiadny prirodzený odtieň.

  Výhody

  • Na pláži je veľmi málo ľudí – môžete relaxovať v tichu.
  • Dokonalá čistota – zamestnanci hotela udržiavajú areál krásny.

  Nevýhody

  • Slizké dno s koralmi – môže byť nepríjemné chodiť po ňom bez topánok.

  Pláž Thongson

  Hodnotenie pláže (Samui): 4.0

  Pláž Thong Son

  A na konci nášho rebríčka najlepších pláží na ostrove Koh Samui je malá (len 500 metrov) pláž pri zálive. Je akoby rozdelená na polovicu – 250 metrov z nej pokrývajú skaly a balvany: ak si vyberiete miesto a usadíte sa, môžete si tu oddýchnuť. Ďalších 250 metrov je klasická piesočnatá pláž, kde sa nachádza väčšina návštevníkov pláže. Areál Tong Son je dobre udržiavaný a čistý – starajú sa oň zamestnanci okolitých hotelov. Odpadky sa objavujú len bližšie k západnému okraju, kde takmer nikto nepracuje. Infraštruktúra je slabá – obchody sú vzdialené niekoľko kilometrov, masážny salón, požičovňa kajakov a malá reštaurácia. Jedinou výhodou je, že pláž je najbližšie k letisku a nie je príliš výhodná.

  Piesok na pláži Tong Son sa svojou veľkosťou podobá múke. Ľahko priľne k telu a je ťažké sa ho zbaviť. Je jednoduchšie ísť sa umyť, je to rýchlejšie. Bližšie k okraju vody sa veľkosť pieskových zrniek zväčšuje, nachádzajú sa tu mušle a malé kamienky. Zaujímavosťou je, že v tieni veľkého stromu na pláži sa nachádza prírodný priestor na pádlovanie pre malé deti. Je plytká a nemá ľahký prístup k moru pre dieťa, takže sa nemusíte obávať o bezpečnosť dieťaťa. Je aktívny len počas prílivu – po odlive vám zostane len plytká kaluž kameňov.

  Pláž nie je pri odlive príliš plytká – musíte prejsť 30 metrov, aby ste sa nedotkli nohami dna. Po odlive však musíte preplávať 150-200 metrov. Ak sa vám to podarí, čím ďalej do mora, tým viac kameňov a koralov uvidíte na morskom dne. Za skalnatým blokom vpravo od pláže nájdete tajné miesto – niekoľko desiatok metrov piesku na odľahlom mieste. Buďte však pripravení – často ho navštevujú nudisti.

  Výhody

  • Na pláži sa nachádza skrytá časť – ideálna pre nudistov a nezadaných.
  • Oblasť je čistá a pláž je uprataná.

  Nevýhody

  • Nedostatok zábavy a infraštruktúry.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Build Buildgans

  Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: